Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 2094 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-06, 11:30   #62791
goniiia
Raczkowanie
 
Avatar goniiia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

To moje z wczoraj, chyba się nadają do ścięcia, co?
Zastanawiam się, czy mocniej nie wycieniować. Ogólnie, patrząc na to że przez zimę je nieco maltretowałam (chodziłam z rozczesanymi...) uważam, że nie jest źle. Teraz od trzech myć znowu je traktuję jak kręcone, nawróciłam się :P.

I jeszcze pytanie, jaką maskę zgodną z CG polecacie? Bo kupiłam Glorię ale po niej mam puch i w sumie w tej chwili wszystkie używam tylko Garnier AiK jako d/s i b/s i oliwę z oliwek przed myciem...

Pierwsze zdjęcie z lampą, drugie bez.
Włosy są umyte wczoraj, po nocy bez reanimacji, dlatego kilka pasemek się wyprostowało ;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg małe1.jpg (66,8 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg małe2.jpg (83,7 KB, 90 załadowań)
__________________
"Bo jak trenować, to do bólu ostatecznego. Tańczyć, to do rana, na boso i do megaodcisków. Czytać ciekawą książkę, to dzień i noc. Jeść pyszności, to do kompletnej odmowy. Czuć, to całym sercem. Myśleć, to bez żadnych horyzontów. Uśmiechać się, to szczerze."
- Justyna Kowalczyk


Edytowane przez goniiia
Czas edycji: 2012-05-06 o 11:41
goniiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 11:55   #62792
agatka89
Raczkowanie
 
Avatar agatka89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 349
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
że u mnie? ;>
czego używasz w tej chwili?
może żelu nie odgniatasz czy coś w ten deseń?
może czas na SLS? pogoda się zmieniła, moje łakną teraz minimum pielęgnacyjnego
No w codzienniku przegladalam i sa takie ladne wiem ze nie czeszesz wlosow ale u nasady sa takie ulozone jakby uczesane a nie takie dredy jak u mnie Wiesz co mam na mysli?
slsem mylam jakies 2 tyg temu, ale po nim nie moglam rozczesac wlosow, nawet z odzywka byl problem Moze jak zmienie szampon to sie poprawi, fructis jednak mi najbardziej sluzyl, a teraz mam alterre morelowa. Zel odgniatam zawsze (aktualnie uzywam isany).

edit: jesli chodzi o pogode u mnie zimno, pochmurno ciagle leje, zazdroszcze Wam pogody w pl

Czy uzywanie plukanki octowej po kazdym myciu moze wysuszac wlosy?
__________________
dbam o włosy od 31.12.2011

zapuszczam do talii



Edytowane przez agatka89
Czas edycji: 2012-05-06 o 12:06
agatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 12:18   #62793
affbe
Raczkowanie
 
Avatar affbe
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 191
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez goniiia Pokaż wiadomość
To moje z wczoraj, chyba się nadają do ścięcia, co?
Zastanawiam się, czy mocniej nie wycieniować. Ogólnie, patrząc na to że przez zimę je nieco maltretowałam (chodziłam z rozczesanymi...) uważam, że nie jest źle. Teraz od trzech myć znowu je traktuję jak kręcone, nawróciłam się :P.

I jeszcze pytanie, jaką maskę zgodną z CG polecacie? Bo kupiłam Glorię ale po niej mam puch i w sumie w tej chwili wszystkie używam tylko Garnier AiK jako d/s i b/s i oliwę z oliwek przed myciem...

Pierwsze zdjęcie z lampą, drugie bez.
Włosy są umyte wczoraj, po nocy bez reanimacji, dlatego kilka pasemek się wyprostowało ;p

Ja bym ich nie podcinała, jeśli zależy Ci na długości bo wydają się być w dobrym stanie te koncowki

A co do maski ja polecam BIOVAX Intensywnie Regenerująca Maseczka do włosów słabych ze skłonnością do wypadania,jest zgodna z zasadami cg i u mnie sprawdzila sie w 100 % po pierwszym uzyciu byly piekne efekty, az mi szczena opadla jak zobaczylam moje kreciolki włosy nawilżone, mięciutkie,odżywione i pięknie pokręcone jak nigdy wczesniej

Edytowane przez affbe
Czas edycji: 2012-05-06 o 12:21
affbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 12:21   #62794
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Wstawiam zdjęcia moich włosów, pierwsze robione 3 tygodnie temu, po 1,5 mca pielęgnacji CG. Drugie z dziś, po umyciu BD i Isaną z babassu, potem Garnier AiK na godzinę, b/s Joanna mleko i miód z apteczki babuni.
Nie miałam pięknych włosów, ale teraz to je sobie całkiem zepsułam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy 17.04.jpg (20,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy 6.05.jpg (18,5 KB, 45 załadowań)
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."

Edytowane przez bordowa
Czas edycji: 2012-05-06 o 12:25
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 12:23   #62795
goniiia
Raczkowanie
 
Avatar goniiia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Na długości mi jakoś specjalnie nie zależy, a od początku stycznie nie podcinałam końcówek. W ogóle zastanawiam się w tej chwili, czy nie ściąć ich jakieś 1o cm (10 cm prostych ;p). Chyba potrzebuję zmian, mam tę samą długość włosów z małymi wahaniami od chyba trzech lat.
__________________
"Bo jak trenować, to do bólu ostatecznego. Tańczyć, to do rana, na boso i do megaodcisków. Czytać ciekawą książkę, to dzień i noc. Jeść pyszności, to do kompletnej odmowy. Czuć, to całym sercem. Myśleć, to bez żadnych horyzontów. Uśmiechać się, to szczerze."
- Justyna Kowalczyk

goniiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 12:57   #62796
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez goniiia Pokaż wiadomość
To moje z wczoraj, chyba się nadają do ścięcia, co?
Zastanawiam się, czy mocniej nie wycieniować. Ogólnie, patrząc na to że przez zimę je nieco maltretowałam (chodziłam z rozczesanymi...) uważam, że nie jest źle. Teraz od trzech myć znowu je traktuję jak kręcone, nawróciłam się :P.

I jeszcze pytanie, jaką maskę zgodną z CG polecacie? Bo kupiłam Glorię ale po niej mam puch i w sumie w tej chwili wszystkie używam tylko Garnier AiK jako d/s i b/s i oliwę z oliwek przed myciem...

Pierwsze zdjęcie z lampą, drugie bez.
Włosy są umyte wczoraj, po nocy bez reanimacji, dlatego kilka pasemek się wyprostowało ;p
Masz idealne loki! Szczena mi opadła
Wypróbuj może z Fructisa Nutri-gładki, bądź nutri-odbudowa (nie jestem pewna ?), też są zgodne
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 12:59   #62797
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez goniiia Pokaż wiadomość
Pierwsze zdjęcie z lampą, drugie bez.
Włosy są umyte wczoraj, po nocy bez reanimacji, dlatego kilka pasemek się wyprostowało ;p



jakie piękne
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 13:04   #62798
goniiia
Raczkowanie
 
Avatar goniiia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Wypróbuj może z Fructisa Nutri-gładki, bądź nutri-odbudowa (nie jestem pewna ?), też są zgodne
Dziękuję, postaram się kupić
__________________
"Bo jak trenować, to do bólu ostatecznego. Tańczyć, to do rana, na boso i do megaodcisków. Czytać ciekawą książkę, to dzień i noc. Jeść pyszności, to do kompletnej odmowy. Czuć, to całym sercem. Myśleć, to bez żadnych horyzontów. Uśmiechać się, to szczerze."
- Justyna Kowalczyk

goniiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 13:17   #62799
milena798
Rozeznanie
 
Avatar milena798
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 886
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

dziewczyny mam dziwne pytanie myjąc włosy pottersem zauważyłam że jest dla mnie ciut za słaby włosy mam po nim jak po szamponie z slsami takie napuszone trochę myłam też issaną parę razy i loki są pieknie uwydatnione ale jest dla mnie stanowczo za ciężka i tu moje pytanie Czy znacie jakąś odżywkę coś pomiędzy pottersem a issaną ? nie wiem czy zrozumiale napisałam... nie wiem jak to ująć
__________________
Zakręcona WŁOSOMANIACZKA
CG od 1 lipca 2011
Zapuszczam włosy - długość włosów w skręcie
62 cm
Nie prostuję od lipca 2010
Moje włosy

Edytowane przez milena798
Czas edycji: 2012-05-06 o 13:18
milena798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 13:38   #62800
affbe
Raczkowanie
 
Avatar affbe
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 191
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez milena798 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam dziwne pytanie myjąc włosy pottersem zauważyłam że jest dla mnie ciut za słaby włosy mam po nim jak po szamponie z slsami takie napuszone trochę myłam też issaną parę razy i loki są pieknie uwydatnione ale jest dla mnie stanowczo za ciężka i tu moje pytanie Czy znacie jakąś odżywkę coś pomiędzy pottersem a issaną ? nie wiem czy zrozumiale napisałam... nie wiem jak to ująć
O też jestem ciekawa ,heh dobrze wiem o co Ci chodzi Mam tak samo i przez to znowu odstawilam mycie odzywka i wrocilam do szamponu
affbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 14:05   #62801
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez milena798 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam dziwne pytanie myjąc włosy pottersem zauważyłam że jest dla mnie ciut za słaby włosy mam po nim jak po szamponie z slsami takie napuszone trochę myłam też issaną parę razy i loki są pieknie uwydatnione ale jest dla mnie stanowczo za ciężka i tu moje pytanie Czy znacie jakąś odżywkę coś pomiędzy pottersem a issaną ? nie wiem czy zrozumiale napisałam... nie wiem jak to ująć
Może Hegron?
Ja go lubię do mycia, fajne mi falki robi, ale konsystencja nie jest idealna
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 14:14   #62802
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez milena798 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam dziwne pytanie myjąc włosy pottersem zauważyłam że jest dla mnie ciut za słaby włosy mam po nim jak po szamponie z slsami takie napuszone trochę myłam też issaną parę razy i loki są pieknie uwydatnione ale jest dla mnie stanowczo za ciężka i tu moje pytanie Czy znacie jakąś odżywkę coś pomiędzy pottersem a issaną ? nie wiem czy zrozumiale napisałam... nie wiem jak to ująć
a probowalas joanne naturie? moja ulubiona to ta z makiem ale mylam tez lniana i ta z miodem, ze wzgledu na to ze farbuje to makowa najlepiej sie sprawdzala (nadal nia myje bezposrednio po farbowaniu i potem 2 mycia zanim wroce do BD i Fitomedu)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 15:13   #62803
pati_bc
Rozeznanie
 
Avatar pati_bc
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zb
Wiadomości: 953
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez goniiia Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie, jaką maskę zgodną z CG polecacie? Bo kupiłam Glorię ale po niej mam puch i w sumie w tej chwili wszystkie używam tylko Garnier AiK jako d/s i b/s i oliwę z oliwek przed myciem...
Do tego co dziewczyny napisały, może jeszcze alterry z morelą i druga z granatem.

Cytat:
Włosy są umyte wczoraj, po nocy bez reanimacji, dlatego kilka pasemek się wyprostowało ;p
fantastyczne

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Wstawiam zdjęcia moich włosów, pierwsze robione 3 tygodnie temu, po 1,5 mca pielęgnacji CG. Drugie z dziś, po umyciu BD i Isaną z babassu, potem Garnier AiK na godzinę, b/s Joanna mleko i miód z apteczki babuni.
Nie miałam pięknych włosów, ale teraz to je sobie całkiem zepsułam
Z czymś przedobrzyłaś. Jakoś widzę w Twoich włosach podobieństwo do moich. Może odłóż joaśkę babunie i użyj joaśki z lnem albo z pokrzywką?
Teraz postawiłam na pielęgnację minimum. Myje całość szamponem BD bo po isanie muszę na drugi dzień myć. Po myciu BD tylko odżywka bs. Zrezygnowałam z odżywki ds bo mi odbciążała i wyglądałam jakbym w ogóle nie myła. Skupiłam się po prostu na odżywianiu przed myciem. Olej, maska albo sama odżywka przed myciem.
Spróbuj, może akurat

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
a probowalas joanne naturie? moja ulubiona to ta z makiem ale mylam tez lniana i ta z miodem, ze wzgledu na to ze farbuje to makowa najlepiej sie sprawdzala (nadal nia myje bezposrednio po farbowaniu i potem 2 mycia zanim wroce do BD i Fitomedu)
Też miałam polecić joaśkę do mycia. Również najprzyjemniej myło mi się makową ale i cytrynkowa dobrze myła

Edytowane przez pati_bc
Czas edycji: 2012-05-06 o 15:15
pati_bc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 17:07   #62804
milena798
Rozeznanie
 
Avatar milena798
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 886
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

dzięki dziewczyny za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez mahhysia Pokaż wiadomość
Może Hegron?
Ja go lubię do mycia, fajne mi falki robi, ale konsystencja nie jest idealna
tak się nad nim zastanawiałam
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
a probowalas joanne naturie? moja ulubiona to ta z makiem ale mylam tez lniana i ta z miodem, ze wzgledu na to ze farbuje to makowa najlepiej sie sprawdzala (nadal nia myje bezposrednio po farbowaniu i potem 2 mycia zanim wroce do BD i Fitomedu)
nie próbowałam ale kupię sobie ta z makiem jest tańsza od hegrona
a jak mi joanna nie podpasuje to wtedy kupie hegrona
__________________
Zakręcona WŁOSOMANIACZKA
CG od 1 lipca 2011
Zapuszczam włosy - długość włosów w skręcie
62 cm
Nie prostuję od lipca 2010
Moje włosy
milena798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 17:12   #62805
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez milena798 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za odpowiedź


tak się nad nim zastanawiałam

nie próbowałam ale kupię sobie ta z makiem jest tańsza od hegrona
a jak mi joanna nie podpasuje to wtedy kupie hegrona
wiesz z hegronem jest taka sprawa ze ten zapach jest strasznie silny - mocne slodkie perfumy w stylu naszych babc, konsystencje mozna zniesc, skladowo jest fajna ale ten zapach. Po jakims czasie zaczelo mnie odrzucac i wrocilam do joanny
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 17:21   #62806
milena798
Rozeznanie
 
Avatar milena798
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 886
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
wiesz z hegronem jest taka sprawa ze ten zapach jest strasznie silny - mocne slodkie perfumy w stylu naszych babc, konsystencje mozna zniesc, skladowo jest fajna ale ten zapach. Po jakims czasie zaczelo mnie odrzucac i wrocilam do joanny
ja to nawet lubię takie zapachy muszę powąchać w sklepie a o którym mówisz z różową nakrętką czy fioletową ?
__________________
Zakręcona WŁOSOMANIACZKA
CG od 1 lipca 2011
Zapuszczam włosy - długość włosów w skręcie
62 cm
Nie prostuję od lipca 2010
Moje włosy
milena798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 17:27   #62807
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez milena798 Pokaż wiadomość
ja to nawet lubię takie zapachy muszę powąchać w sklepie a o którym mówisz z różową nakrętką czy fioletową ?
oba maja te same zapachy, jeden jest bs a drugi ds, roznica taka ze ten bs ma krotszy sklad, ten do ds ma te same skladniki co bs plus jeszcze inne
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 17:47   #62808
milena798
Rozeznanie
 
Avatar milena798
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 886
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
oba maja te same zapachy, jeden jest bs a drugi ds, roznica taka ze ten bs ma krotszy sklad, ten do ds ma te same skladniki co bs plus jeszcze inne
aha dzięki
__________________
Zakręcona WŁOSOMANIACZKA
CG od 1 lipca 2011
Zapuszczam włosy - długość włosów w skręcie
62 cm
Nie prostuję od lipca 2010
Moje włosy
milena798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 17:58   #62809
FelekBezSzelek
Rozeznanie
 
Avatar FelekBezSzelek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 785
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Przychodzę po długim czasie Od jakiegoś czasu swędzi mnie skalp i nie wiem od czego to może być. Nie używam żadnych nowych odżywek ani szamponów. SLS od czasu do czasu w użyciu, jedyne co to czasem do szamponów dodaje trochę soku aloesowego. To może być on? Do tej pory swędzenie miałam tylko po alkoholu.
Moje włosy jakoś żyją, jak według mnie są na poziomie "może być" to inni zachwalają jakie one piękne, a jak według mnie się ładnie pokręciły to prawie nikt nic nie mówi Teraz z olejem na głowie po długiej przerwie, zobaczymy co wyjdzie z tego jutro
__________________
Poomoc.pl
FelekBezSzelek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 18:07   #62810
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Eloe, dzięki za rady

Dzisiaj umyłam włosy BD po 36-godzinnym olejowaniu(migdał+rycyna na sklap i końcówki- nie miałam ochotę nakładać tylko rycyny, chociaż ładnie służy moim włosom ), na to Alterra morelowa, odrobinę pierwszego lepszego oleju na końcówki(padło na mieszankę do OCM- 15% rycyny+Hipp), Naturia z rumiankiem i plopping. Rezultat? Końcówki niesplątane, włosy się lekko zakręciły(ale bywało dużo lepiej), lekki puch pozostał. Stan utrzymał się przez parę godzin, teraz się rozprostowały w 70% i są suche na końcach. Chyba odstawię Naturię, ale dam jej trzecią szansę, tylko tym razem zostawię sobie Alterrę na głowie na dłużej przed myciem, a po myciu tylko bs+olej na końce. Dobry plan?

Marzę osiągnąć poziom 2c Byłoby mi do twarzy w tak zdefiniowanych falach
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 18:14   #62811
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Slask Wroclaw ma mistrzostwo Polski.Eloe swietuje
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 18:43   #62812
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Zrobiłam test : dłużej trzymałam na włosach odżywkę (wcześniej ok.15 minut, ręcznik zamieniłam na t-shirt i kupiłam odżywkę b/s)

moja dzisiejsza pielęgnacja : (efekty zdjęcie 2 i 3)
- maska z siemienia + kilka kropel NMF + olejek migdały i papaja Alterra -> cała noc;
- mycie - mydło;
- odżywka Alterra z granatem + keratyna na 45 minut;
- płukanka z octem jabłkowym pH kwaśne ok.5;
- odzywka b/s Joanna z miodem;
- żel lniany wgnieciony we włosy
+ włosy 'przeczesane' placami
+ do włosów użyłam starego bawełnianego t-shirtu

Włosy nie są tak mocno napuszone jak ostatnio (zdjęcie 1), ale fale nadal są nijakie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (145,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (29,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (47,0 KB, 30 załadowań)
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 19:10   #62813
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

dziewczyny ostatnio chodzi mi po glowie pomysl, zeby cos zmienic. Tylko nie wiem co te COS mialoby oznaczac. Moze poratujecie jakas propozycja?
1- na mokro
2- juz wysuszone
1.jpg 2.jpg 3.jpg
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 19:34   #62814
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez pati_bc Pokaż wiadomość
Z czymś przedobrzyłaś. Jakoś widzę w Twoich włosach podobieństwo do moich. Może odłóż joaśkę babunie i użyj joaśki z lnem albo z pokrzywką?
Teraz postawiłam na pielęgnację minimum. Myje całość szamponem BD bo po isanie muszę na drugi dzień myć. Po myciu BD tylko odżywka bs. Zrezygnowałam z odżywki ds bo mi odbciążała i wyglądałam jakbym w ogóle nie myła. Skupiłam się po prostu na odżywianiu przed myciem. Olej, maska albo sama odżywka przed myciem.
Spróbuj, może akurat
Dziękuję pięknie Na pewno spróbuję.
Te joaśki, które polecasz, to są odżywki bs tak? Dostanę je w markecie?
Też zauważyłam, że mam jakiś taki przyklap, może faktycznie odstawię Isanę, zobaczymy jaki będzie efekt.
A jakich masek używasz?

Poza tym przez ostatnie kilka dni zauważyłam, że strasznie świeci mi się skalp, jakbym go nasmarowała olejem A olejów już dawno nie używałam.
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 19:35   #62815
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Mam pytanie... no dokladnie, to dwa :P Mianowicie - czy możliwe, że olej wysuszy włosy? (konkretnie - słonecznikowy, który występuje w obu babydreamach i oba mi nie służą )
A drugie - co zrobic, jesli moje włosy są błyszczące ale spuszone? To znaczy że brakuje im protein?
friable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 20:04   #62816
urojona
Raczkowanie
 
Avatar urojona
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Ale Wy tu macie tempo pisania Kilka stron temu ktoś pytał (przepraszam, już nie pamiętam kto ) czy zmieniłam coś w pielęgnacji... Właśnie w tym problem, że niespecjalnie. Porzuciłam regularne farbowanie chemią, porzuciłam tabletki anty, za to przez 5 miesięcy się katowałam od wewnątrz antydepresantami - może to są przyczyny tego kuku na głowie Plus letnia praca a to w pełnym słońcu a to na śmierdzącej kuchni, potem zmiana miejsca zamieszkania (na początku miałam problemy z przyzwyczajeniem się do zupełnie innej twardości wody ).

Czy to wina henny? Nie mam pojęcia ale niezbyt mam jak sprawdzić, chemią już się nie pofarbuję a przy odrostach te moje smętne lokasy wyglądają jeszcze gorzej

Melduję, że dziś spałam z dużą dawką oleju słonecznikowego, po myciu nałożyłam dużą dawką żelu lnianego i przez 5 godzin pracy było nieźle - potem niestety oklap i rozprost
__________________
urojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 21:01   #62817
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Wkurzają mnie falki-nie chcą się kręcić
Mam ochotę zrobić sobie kreatynowe prostowanie
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 21:22   #62818
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

po miodku, aloesie i glicerynie mam super włosy dzisiaj pogoda była odpowiednia na maskę humekantową. puchu prawie nie było
mahhysia, czy ja mogę Cię kojarzyć z innego forum? nick na F? ;>
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 23:24   #62819
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że henna po tym złapie, bo znam włosy, które już wielokrotnie hennowane w miejscu po farbie chemicznej nadal nie złapały Za to te hennowane maja mniejszą ilość siwków. Nie chciałam w to wierzyc, ale rzeczywiście - stosowanie henny nie pozostaje bez wpływu na zmniejszenie ich ilości! Pewnie nie u wszystkich, ale na tamtej głowie owszem (a tnę z niej włosy i robię regularnie hennę )!
poważnie z tą henną?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Mój po moje sam nie sięga, choć niejednokrotnie je wypróbowałam na jego skórze Widzę jednak, ze od czasu zmiany żeli skóra jest w coraz lepszym stanie, a jest wbrew pozorom dość wymagająca.
Siarczany z szamponów tez poszły w odstawkę. Facet mi się wygładził
A powiedz Eloe jak w ogóle przekonać TŻta do zmiany kosmetyków? Kilka tygodni temu namówiłam go na zmianę szamponu (od lat H&S). Po użyciu całej butelki Ziaja (sam wybrał, chyba lawendową wersję miał) było w porządku, kupił następną, ale tym razem sypnął się łupież i podrażnienie. Szampon odstawiony, kupiony Nizoral, który trochę pomógł, ale nie do końca. Powrót do H&S i spokój, głowa czysta, nic nie swędzi, nie piecze, nie ma czerwonych plam jak to wyjaśnić?
Wolałabym by zmienił myjadło, ale to ciężki (znaczy uparty) przypadek :/ coś innego jeszcze mu podsunąć? Ale co, jakieś konkrety?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Niektóre z nas stosują olejek BD fur mama zamiast stylizatora i to sprawia, ze włosy mają miękkie. Próbuj.
Jak to?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 06:11   #62820
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIII część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
Mam pytanie... no dokladnie, to dwa :P Mianowicie - czy możliwe, że olej wysuszy włosy? (konkretnie - słonecznikowy, który występuje w obu babydreamach i oba mi nie służą )
Znaczy pewnie nie "twój" olej...
Spróbowałabym jeszcze olejować: krócej, na mokre włosy, z miodem czy gliceryną, na odżywkę

Cytat:
A drugie - co zrobic, jesli moje włosy są błyszczące ale spuszone? To znaczy że brakuje im protein?
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=8041

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Jak to?
Caskada, mi się zdarzało
Z nieba mi spadacie właśnie myślę jakby zmiękczyć kłaczydła
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.