Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-19, 18:55   #1
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Talking

Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK


Witam wszystkie emigracyjne Mamusie w kolejnej części naszego wątku

Linki do poprzednich części:
Ciąża i poród w UK: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=378587
Blaski i cienie macierzyństwa w UK: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=454800

MAMUSIE OBECNE, PRZYSZŁE I STARAJĄCE SIĘ, MIESZKAJĄCE W UK

ROZPAKOWANE
maatra ...................... Simon 23.09.2007, Alexander 2.08.2011
Saymoon Suzanna 25.07.2008, Simon 26.11.2010
Ursull (Agnieszka, 2.01.77, Cumbria) Milena Róża 10.05.2009, Aaron 26.11.2010
Blonde_hair (Ania, 22.12.83) Sebastianek 02.01.2010
ewi83 ............... Nikolas 21.05.2010
Kasia_don (Kasia, 15.05.87) Bianka 29.05.2010
Hanjah (Edynburg) Dorotka 31.05.2010
Jola00 (Jola, 27.10.72) Oliver 14.06.2010
Darianna25…..Aleksandra 21.06.2010
Diari…………….Tomasz 04.07.2010
Potty (Aneta, 8.03.84, Swindon, Wiltshire) Michalinka 8.08.2010
1985ewa……….….Norbert 14.09.2010
Anilkadro ................. Jagódka 20.09.2010
Sysunia_d (Sylwia, 29 lat, Oxford) Nikola 17.11.2010
***Luna……...……. Zosia 12.12.2010
Miszi ........................ Tomek 12.01.2011
nikita262 ................. Matylda 15.03.2011
Ewcik76 (35 l., Gloucester) Julka 18.03.2011
Anessa (Ania, 31 lat, Farnborough) Adriano 7.05.2011
Camomile ................ Nadia 12.05.2011
Paulizia (Paulina, 24 lata) Antoni 31.05.2011
peorth ....................... Julia 19.07.2011
justine_ (24 lata, Leeds) Tymoteusz 26.07.2011
madziaranew (Magda, 25 lat, Dorset) Sophie 5.08.2011
ewcia23 Kubuś 24.09.2011
dulcynea Michał 25.09.2011

CIĘŻARÓWKI

aniaxxxxx ....................... t.p. 28.01.2012
Hanjah ......................... ... t.p. 8.07.2012

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2012-01-05 o 10:41
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 19:23   #2
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

fajnie ze mamy nowa czesc
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 19:40   #3
Afryka28
Przyczajenie
 
Avatar Afryka28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Coventry/Bielsko-Biała
Wiadomości: 21
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dzięki luna za pomoc Pisząc "ataki" miałam na myśli właśnie nasilenie. Czyli nie ulega wątpliwości, że jest to groźne i nie należy lekceważyć. Tyle chciałam wiedzieć, a o to jak jej pomóc muszę już pytać psychologa..
Afryka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 20:33   #4
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Witam w nowej części

Sysunia_d dzwoniłam dziś do Wizzair. Można mieć gotowe mleko max.1 l ale nie więcej niż po 100 ml w każdej butelce. Trochę to bez sensu bo żeby mieć mleko na 2 karmienia to muszę zabrać 4 butelki
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 20:40   #5
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

I ja jestem
Cytat:
Napisane przez Afryka28 Pokaż wiadomość
Dzięki luna za pomoc Pisząc "ataki" miałam na myśli właśnie nasilenie. Czyli nie ulega wątpliwości, że jest to groźne i nie należy lekceważyć. Tyle chciałam wiedzieć, a o to jak jej pomóc muszę już pytać psychologa..
Zależy jak blisko ze sobą jesteście.
Niewiele można zrobić, gdy ktos sie tak wyniszcza i traci nad tym kontrolę.
Powodzenia.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 20:42   #6
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Czy baby rice albo takie coś: http://www.hipp.co.uk/products/stage...pple-breakfast to to samo co nasze polskie kaszki?

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2011-01-19 o 20:43
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 20:55   #7
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Witam po długiej nieobecności. Ale mnie zaskoczyłyście nową 3 częścią, a pamiętam jak zaczynałyśmy pierwszą,ehh ile to czasu minęło.
U nas ostatnio mamy niespokojne dni bo Ola bardzo marudna, zwalam wszystko na ząbki bo nie wiem co innego jej może być. Prawie nie śpi w dzień. Zazwyczaj ma 2 ok 20 minutowe drzemki. Nie wiem ale wydaje mi się że to mało na 7 miesięczne dziecko. A jak ja usypiam to wyrywa mi się, płacze, bije mnie raczkami po twarzy. Czasami to mam ochote

Darianna gratulacje dla Oleńki za raczkowanie. Moja Ola nie chce i jak ja położę na brzuchu to się przewraca na plecy więc pewnie ominie ten etap

Miszi gratuluje synka. Śliczny jest, ma bardzo ładna cerę jak na takiego maluszka. Wygląda na starszego

Blonde hair ja bym kupiła juz nocnieczek i sadzała Sebusia. Przyznam się że moja Ola jest juz sadzana odkąd siedzi sama. Sadzam ja kilka razy dziennie i czekam aż zrobi siusiu i chwalę jak sie uda aby wiedziała że coś dobrego zrobiła Doradziła mi to moja mama bo jej troje dzieci same siadały jak miały około roczku. Więc nie wiem skąd ten pogląd aby sadzać ok 2 roku życia (jak ktoś pisał).Jeszcze długa droga aż sama zacznie rozumiec o co chodzi ale warto próbować.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Czy baby rice albo takie coś: http://www.hipp.co.uk/products/stage...pple-breakfast to to samo co nasze polskie kaszki?
podobno tak baby rice to cos podobnego ale sama jeszcze nie próbowałam, koleżanka mi właśnie dziś poleciła to
__________________
Olcia 2.06.2010

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 21:00   #8
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

To ja się melduję

Byliśmy dziś w Manchesterze zrobić paszport małemu i jestem miło zaskoczona . Mało ludzi,szybko załatwiona sprawa,miła obsługa,szczególnie starszy pan z okienka 1 i nawet zaproponowali nam,że wyślą paszport pocztą,żebyśmy nie musieli przyjeżdżać jeszcze raz . To lubię. Poprzednio jak bylismy to był koszmar,tłumy ludzi,niemiła obsługa i tylko problemy robili . Potem szybkie zakupy,bo dzieci strasznie marudziły.

ewi83 ja sobie nie wyobrażam,że mój TŻ tak często wyjeżdża . Współczuję ci bardzo,bo takie rozstania na pewno nie są miłe. Z tym wyjazdem do Polski to chyba dobry pomysł My kupiliśmy Milence krzesełko do wanny i użylismy go raptem kilka razy,więc uważam je za zbędny wydatek Ja pierwszą @ dostałam 4 tyg po porodzie,a wczoraj już drugą. Nie znosze tego,ale zaczęłam brać pigułki,więc liczę na słabszą

Miszi ja miałam zgagę w ciązy z Milenką,a z Aaronkiem nie,a oboje urodzili się z włosami Fajnie,że czujesz się dobrze. Ja nie karmie piersią,więc barszczyki mogę zajadać (a własciwie nie mogę,bo jestem na diecie )

Diari ale niby gdzie mamy się rozliczać z podatku? W Polsce?

zQo Basia ojejku to masz niewesoło z tymi alergiami. Życzę powodzenia i pisz częściej

Sysunia przysyłają pismo,że dostaliście wtc lub ctc i kwotę jaką wam będą przelewać. W aplikacji na te 500 f jest opcja,gdzie zaznaczasz,że czekasz na odpowiedź w sprawie tych credit tax.
Cytat:

Are you or your partner waiting to hear about a claim for Working Tax Credit?
oraz

Cytat:
Are you or your partner waiting to hear about a claim for Child Tax Credit at a rate higher
than the family element
proponuję więc zadzwonić i zapytać czy już jest decyzja w sprawie waszych credit tax i nie czekać na papier tylko zaznaczyć powyższe opcje i wysłać. Ewentualnie niech przez telefon podadzą wam nr decyzji
Ja na rozpatrzenie ctc czekałam około 3 tyg,ale może być dłużej,mwięc lepiej zadzwoń

Co do mleka,ja bym nie mieszała Jesli się nie najada comfortem to dawaj jej dla głodnych lub częściej karm. Swoją drogą chyba też za często zmieniasz mleko małej,to może pogorszyć sprawę. Zdecyduj się na jedno. A jak u was z ulewaniem? Nadal sporo?
A do samolotu zazwyczaj pozwalają wnieść gotowe mleko,ale trzeba je spróbować przy odprawie.

Hanjah i jaka cena tych biletów? Mam wrażenie,że ty bardzo jesteś emocjonalnie związana z Polską,zamierzacie kiedyś wrócić? Jeśli tak to ile sobie dajecie czasu? Bany rice to kleik,a reszta tych angielskich kaszek to zupełnie coś innego niż polskie i tym razem nawet ośmielę się dodac,że są znacznie gorsze od naszych . Ja kupuję w polskim sklepie i przywożę z Polski spory zapas

justine bądź dobrej myśli. Oszczędzaj się i dużo odpoczywaj. Trzyma kciuki za was

Afryka28 przykro mi z powodu koleżanki ,mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze z nią i maleństwem A poprzednie dziecko urodziło się zdrowe?
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:05   #9
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez thebestme82 Pokaż wiadomość
Witam po długiej nieobecności. Ale mnie zaskoczyłyście nową 3 częścią, a pamiętam jak zaczynałyśmy pierwszą,ehh ile to czasu minęło.
U nas ostatnio mamy niespokojne dni bo Ola bardzo marudna, zwalam wszystko na ząbki bo nie wiem co innego jej może być. Prawie nie śpi w dzień. Zazwyczaj ma 2 ok 20 minutowe drzemki. Nie wiem ale wydaje mi się że to mało na 7 miesięczne dziecko. A jak ja usypiam to wyrywa mi się, płacze, bije mnie raczkami po twarzy. Czasami to mam ochote
Witaj

U nas ostatnio spokój, nocki fajnie przesypiane, ale zębów też nie widać...
W ciągu dnia Dorotka też nie śpi dużo-średnio tak dwa razy po ok. 30-40 minut Dziś po południu wyjątkowo spała 1,5h. Dłużej to tylko śpi jak jesteśmy na spacerze.


Cytat:
Napisane przez thebestme82 Pokaż wiadomość
podobno tak baby rice to cos podobnego ale sama jeszcze nie próbowałam, koleżanka mi właśnie dziś poleciła to
Tak się zastanawiam czy tego nie wypróbować. Teraz to na wieczór, tak ok. 20 daję jej kaszkę BoboVity (tę na wodzie, bo mm nie mam)-kupuję w polskim sklepie albo w Asdzie. A ten ich baby rice wydaje mi się tym samym no i chyba jest tańszy. Planuję jej też rano na śniadanie dawać kaszkę-może spróbuję czegoś z Hippa.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:09   #10
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Czy baby rice albo takie coś: http://www.hipp.co.uk/products/stage...pple-breakfast to to samo co nasze polskie kaszki?
Uważaj bo po ryżu może dziecko dostac zatwardzenia.
Ja też kupuje w polskim sklepie ale kaszki mleczno-kukurydziane.

Dziewczyny mam pytanie!!!
Na chrzciny mam zamiar wynająć fotografa.Tylko ten fotograf to taki amator ale super robi zdjęcia i ma super pomysły.Kazał mi sie określić ile moge przeznaczyć na tą frajdę ale ja nie mam pojęcia ile fotografowie biorą.
Usługa miała by zawierać
-dojazd do Wisły ok.80km,
- praca od 9.00 do 17.00 mniej więcej,
- zdjęcia w domu,kościele i mini sesja w plenerze, max godzinę.
-obróbka tych zdjęć.
Nie wiem ile mogalbym powiedzieć.
Macie jakies doświadczenie.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:13   #11
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
Witam w nowej części

Sysunia_d dzwoniłam dziś do Wizzair. Można mieć gotowe mleko max.1 l ale nie więcej niż po 100 ml w każdej butelce. Trochę to bez sensu bo żeby mieć mleko na 2 karmienia to muszę zabrać 4 butelki
ja zawsze biorę gotowe mleko w kartoniku o poj. 200ml i nigdy nie miałam problemu z wniesieniem na pokład

Cytat:
Napisane przez thebestme82 Pokaż wiadomość
Witam po długiej nieobecności. Ale mnie zaskoczyłyście nową 3 częścią, a pamiętam jak zaczynałyśmy pierwszą,ehh ile to czasu minęło.
U nas ostatnio mamy niespokojne dni bo Ola bardzo marudna, zwalam wszystko na ząbki bo nie wiem co innego jej może być. Prawie nie śpi w dzień. Zazwyczaj ma 2 ok 20 minutowe drzemki. Nie wiem ale wydaje mi się że to mało na 7 miesięczne dziecko. A jak ja usypiam to wyrywa mi się, płacze, bije mnie raczkami po twarzy. Czasami to mam ochote
zdecydowanie za mało,ale może to być wina ząbków


Blonde hair ja bym kupiła juz nocnieczek i sadzała Sebusia. Przyznam się że moja Ola jest juz sadzana odkąd siedzi sama. Sadzam ja kilka razy dziennie i czekam aż zrobi siusiu i chwalę jak sie uda aby wiedziała że coś dobrego zrobiła Doradziła mi to moja mama bo jej troje dzieci same siadały jak miały około roczku. Więc nie wiem skąd ten pogląd aby sadzać ok 2 roku życia (jak ktoś pisał).Jeszcze długa droga aż sama zacznie rozumiec o co chodzi ale warto próbować.

ten pogląd to sprawa udowodniona naukowo,oto link do pierwszego lepszego art. na ten temat http://dzidziusiowo.pl/rodzina/mamy-...as-zaczac.html
Oczywiście każdy robi jak chce. Moja koleżanka wysadzała synka już od 6mc i nawet czasem zrobił siusiu czy kupkę,a gdy skończył 1,5 roku nagle zaczął się buntować i omijać nocnik z daleka. I jeszcze krótki filmik instruktażowy http://www.youtube.com/watch?feature...&v=_OACu9cSeX8
---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------


podobno tak baby rice to cos podobnego ale sama jeszcze nie próbowałam, koleżanka mi właśnie dziś poleciła to

czysty baby rice to jak kleik,ale to co pokazała Hanjah nijak się ma do naszych kaszek
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 21:15   #12
milkasz
Raczkowanie
 
Avatar milkasz
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 131
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

witam
wreszcie mam czas by was troszke poczytac
widzialam ze pisalyscie o podrozowaniu samolotem, ten temat i mnie dotyczy
lece za 3 tyg ryanairem i niewiem juz jak to jest z wozkiem i mlekiem, wozek mam taki ze jest to spacerowka a to nakladana gondola(mamas and papas pliko pramette) i jak to oni traktuja, czy za gondolke musze zaplacic?

i czy mleko mozna wniesc na poklad i w jakiej ilosci? lecial ktos ryanairem?

ursull a my amasade tyle ze w londynie zaliczylismy w piatek i tez nie bylo tłumow, sprawnie szybko a kazdy mowil ze z 3 godziny postoimy
szkoda tylko ze nie zapytalam czy by nie przyslali poczta

u nas Kubus tez nie spi za duzo w dzien choc teraz moze troche wiecej, a najlepiej to sie spi na spacerach
ciekawe kiedy zacznie przesypiac cala noc?
milkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:21   #13
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Darianna z fotografem nie pomogę zapomniałam pogratulowac raczkwania,taka gapa ze mnie,no to gratuluję

Cytat:
Napisane przez milkasz Pokaż wiadomość
witam
wreszcie mam czas by was troszke poczytac
widzialam ze pisalyscie o podrozowaniu samolotem, ten temat i mnie dotyczy
lece za 3 tyg ryanairem i niewiem juz jak to jest z wozkiem i mlekiem, wozek mam taki ze jest to spacerowka a to nakladana gondola(mamas and papas pliko pramette) i jak to oni traktuja, czy za gondolke musze zaplacic?

i czy mleko mozna wniesc na poklad i w jakiej ilosci? lecial ktos ryanairem?

ursull a my amasade tyle ze w londynie zaliczylismy w piatek i tez nie bylo tłumow, sprawnie szybko a kazdy mowil ze z 3 godziny postoimy
szkoda tylko ze nie zapytalam czy by nie przyslali poczta

u nas Kubus tez nie spi za duzo w dzien choc teraz moze troche wiecej, a najlepiej to sie spi na spacerach
ciekawe kiedy zacznie przesypiac cala noc?
z wóżkiem nie wiem,bo my lecieliśmy z samą spacerówką,co do mleka to ja zawsze biorę to gotowe w kartoniku,koleżanka brała proszek,a o wode prosiła w samolocie i też nie było problemu.
Moja Milenka zaczęła przesypiac noc,gdy miała około roku
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:25   #14
Diari
Rozeznanie
 
Avatar Diari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Diari ale niby gdzie mamy się rozliczać z podatku? W Polsce?
nie dopisałam, w UK, znalazłam dzisiaj taki artykuł i tak sie zastanawiałam, jak to jest u Was
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/rozl...wiadomosc.html
__________________
Tomasz 04.07.2010
Diari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:29   #15
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość

Hanjah i jaka cena tych biletów? Mam wrażenie,że ty bardzo jesteś emocjonalnie związana z Polską,zamierzacie kiedyś wrócić? Jeśli tak to ile sobie dajecie czasu? Bany rice to kleik,a reszta tych angielskich kaszek to zupełnie coś innego niż polskie i tym razem nawet ośmielę się dodac,że są znacznie gorsze od naszych . Ja kupuję w polskim sklepie i przywożę z Polski spory zapas
Ja to strasznie jestem za Polską... nie wiedziałam, że będę tak tęsknić za rodziną... Jesteśmy tu już prawie trzy lata, a wrócić chcemy w przeciągu 4-zanim Dorotka pójdzie tu do szkoły.

Planujemy lecieć na 2 tygodnie-łącznie będzie nas to kosztować ok. 200 funtów.

A widzisz-nie wiedziałam że baby rice to kleik. No i do tych naszych polskich jestem jakoś bardziej przekonana Dziś kupiłam w Asdzie kaszkę bananową, a ostatnio truskawkową i to nawet taniej niż w polskim sklepie, bo paczka za 2 funty

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Uważaj bo po ryżu może dziecko dostac zatwardzenia.
Ja też kupuje w polskim sklepie ale kaszki mleczno-kukurydziane.
Na razie daję jej kaszki mleczno-ryżowe, tych mleczno-kukurydzianych muszę u nas poszukać.
Zatwardzeń na szczęście nie ma

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Diari Pokaż wiadomość
nie dopisałam, w UK, znalazłam dzisiaj taki artykuł i tak sie zastanawiałam, jak to jest u Was
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/rozl...wiadomosc.html
Ja za zeszły rok podatkowy już się rozliczyłam. A za ten się rozliczę jak mi przyślą P45 z pracy.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:34   #16
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez milkasz Pokaż wiadomość
witam
wreszcie mam czas by was troszke poczytac
widzialam ze pisalyscie o podrozowaniu samolotem, ten temat i mnie dotyczy
lece za 3 tyg ryanairem i niewiem juz jak to jest z wozkiem i mlekiem, wozek mam taki ze jest to spacerowka a to nakladana gondola(mamas and papas pliko pramette) i jak to oni traktuja, czy za gondolke musze zaplacic?

i czy mleko mozna wniesc na poklad i w jakiej ilosci? lecial ktos ryanairem?

ursull a my amasade tyle ze w londynie zaliczylismy w piatek i tez nie bylo tłumow, sprawnie szybko a kazdy mowil ze z 3 godziny postoimy
szkoda tylko ze nie zapytalam czy by nie przyslali poczta

u nas Kubus tez nie spi za duzo w dzien choc teraz moze troche wiecej, a najlepiej to sie spi na spacerach
ciekawe kiedy zacznie przesypiac cala noc?
ja leciałam i powiem ci że to zależy od tego na kogo trafisz na odprawie. Ja miałam 2 kartoniki po 250ml i 2 pelne butelki jedna z mlekiem a druga z soczkiem i było ok. Ale inna dziewczyna w samolocie powiedziała ze kazali jej odlać mleko z butelki bo podobno za duzo miała W powrotna stronę to karmiłam Olę cycem. Ale siedzialam sama bo było duzo wolnych miejsc.Przykryłam sie ładnie i nikt nie widział
Z wózkiem nie wiem bo nie brałam. Miałam tylko nosidełko.

Cytat:
ten pogląd to sprawa udowodniona naukowo,oto link do pierwszego lepszego art. na ten temat http://dzidziusiowo.pl/rodzina/mamy-...as-zaczac.html
Oczywiście każdy robi jak chce. Moja koleżanka wysadzała synka już od 6mc i nawet czasem zrobił siusiu czy kupkę,a gdy skończył 1,5 roku nagle zaczął się buntować i omijać nocnik z daleka. I jeszcze krótki filmik instruktażowy http://www.youtube.com/watch?feature...&v=_OACu9 cSeX8
Przyznam,że nie czytałam na ten temat. Wzięłam przykład z mamy i nie zastanawiałam się nad tym. Po prostu wydawało mi się trochę późno 2 latka no ale co ja wiem to moje pierwsze

darianna co do fotografa to u mnie w miescie to okolo 1000 zl taka przyjemnosc kosztuje

Cytat:
Hanjah:A widzisz-nie wiedziałam że baby rice to kleik. No i do tych naszych polskich jestem jakoś bardziej przekonana Dziś kupiłam w Asdzie kaszkę bananową, a ostatnio truskawkową i to nawet taniej niż w polskim sklepie, bo paczka za 2 funty
hmm a u mnie w asdzie po 3 funty sa tak jak w polskim sklepie. Drogo.A sloiczki -obiadki z Bobovity w Asdzie - ten duzy (nie pamietam ile ml) to kosztował 2 funty no szoook normalnie
__________________
Olcia 2.06.2010

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Edytowane przez thebestme82
Czas edycji: 2011-01-19 o 21:41
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:34   #17
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hej,

Melduje sie w kolejnej czesci


Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Czy baby rice albo takie coś: http://www.hipp.co.uk/products/stage...pple-breakfast to to samo co nasze polskie kaszki?
O ile sie nie myle baby rice to poprostu kleik, podawalam go Nikosiowi na poczatku rozrabiany z wlasnym mlekiem, ale nie bardzo mu smakowalo noi zatwardzenia tez sie po tym zdarzaly
A te produkty Hippa podaje Nikosiowi teraz na sniadanie. Maly je bardzo lubi Sa bardzo smaczne.
Polskie kaszki bobo vity podaje malemu na kolacje.


Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
To ja się melduję

Byliśmy dziś w Manchesterze zrobić paszport małemu i jestem miło zaskoczona . Mało ludzi,szybko załatwiona sprawa,miła obsługa,szczególnie starszy pan z okienka 1 i nawet zaproponowali nam,że wyślą paszport pocztą,żebyśmy nie musieli przyjeżdżać jeszcze raz . To lubię. Poprzednio jak bylismy to był koszmar,tłumy ludzi,niemiła obsługa i tylko problemy robili . Potem szybkie zakupy,bo dzieci strasznie marudziły.

ewi83 ja sobie nie wyobrażam,że mój TŻ tak często wyjeżdża . Współczuję ci bardzo,bo takie rozstania na pewno nie są miłe. Z tym wyjazdem do Polski to chyba dobry pomysł My kupiliśmy Milence krzesełko do wanny i użylismy go raptem kilka razy,więc uważam je za zbędny wydatek Ja pierwszą @ dostałam 4 tyg po porodzie,a wczoraj już drugą. Nie znosze tego,ale zaczęłam brać pigułki,więc liczę na słabszą
Nie jest az tak zle z tymi wyjazdami ( chyba juz sie przyzwyczailam).
Siostra ma za to duzo gorzej, jej maz wyjezdza co 1,5-2 mieiace i tez na 2 tygodnie a ona zostaje sama z 3 dzieci

Co do krzeselka to ja chyba je kupie. Maly bardzo chlapie podczas kapieli wiec chce go przeniesc juz do duzej wanny i bardzo sie tez rusza, probuje sie podnosic itd, juz mi sie kilka razy wysliznal z reki, wiec teraz sie troszke boje
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:43   #18
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

hej hej!

mala siedzi!!! sama!!!
jeszcze nie siada ale jak ja posadze to potrafi sie utrzymac juz dluzsza chwile
zebow nadal brak
spi juz tylko 2x w ciagu dnia i coraz gorzej w nocy

justine trzymam kciuki!

Darianno Ola jest przecudowna

jesli chodzi o samolot w easyjet nie mozna wniesc termosu z goraca woda
ale mozna poprosic o wrzatek w jakims pojemniku lub we wlasnym pojemniku/kubku
mleko gotowe mozna przewiezc jak kazdy inny plyn (po 100ml w butelce)
wozek: ja mialam fotelik samochodowy i kolka - kolka oddalam na tasme z bagazem a fotelik przy samolocie - nie placilam dodatkowo nic i dodatkowo w koszyku w kolkach mialam ok 6 kg kosmetykow - wszystko mi ladnie zapakowali w folie strecz juz na lotnisku i nie bylo zadnych problemow

Diari w UK nie ma obowiazku rozliczania sie z podatku
ale oplaca sie to zrobic w pierwszym roku i w kazdym gdy zmieniamy prace lub nie pracujemy przez caly rok (gdy jestemy na emergency tax code - BR) bo wtedy mamy szanse na jakis zwrot
gdy ma sie stala prace kwota podatku jest zazwyczaj poprawna ale moze sie zdarzyc ze masz np niedoplate i wtedy kaza ci wyrownywac roznice
ja sie rozliczalam za pierwszy rok i za drugi, pozniej mialam ta sama prace przez 2.5 roku wiec sie nie rozliczalam i mam zamiar sie rozliczyc za rok 2010/2011 i pozniej za 2011/2012
poza tym w moim revenue jest tak ze dzwoni sie pod numer tel i tam osoba w sluchawce sprawdza jak wyglada twoja sytuacja i mowi ze albo nie ma zwrotu i wtedy nic nie musisz wypelniac albo prosi cie o wypelnenie tego formularzu bo np jest zwrot - juz podczas tej rozmowy podaje ci kwote zwrotu/ew. doplaty
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:47   #19
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Czesc Dziewczyny

Blonde milo ze pytalas w PL super dzis nawet troszke popadalo :P ale za 1.5 tyg trzeba wracac

Co do latania wizzair'em ja zawsze biore 2 butle 180 ml kazda, raz kazali mi smakowac a ostatnio nie... zZalezy na kogo sie trafi

Moja noce zaczela przesypiac od 3 miesiaca

Teraz tez jej zeby wychodza i jest lekko marudna

Co do posilkow to na sniadanko mleko, obiadek sloiczek, znowu mleko, deserek albo kaszka i na noc mleko

Potty za siadanie Moja juz tyko siedzi :P lezenie jej sie znudzilo :P:P nawet butle chcialaby jesc na siedzaco
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60

Edytowane przez kasia_don
Czas edycji: 2011-01-19 o 21:50
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 21:51   #20
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez thebestme82 Pokaż wiadomość
hmm a u mnie w asdzie po 3 funty sa tak jak w polskim sklepie. Drogo.A sloiczki -obiadki z Bobovity w Asdzie - ten duzy (nie pamietam ile ml) to kosztował 2 funty no szoook normalnie
W zeszłym tygodniu w Asdzie kupowałam kaszkę po 3f, a dziś po 2 W polskim sklepie ostatnio widziałam po 2,5 f.
Nie kupuję polskich słoiczków, bo ceny zaczynają się od funta wzwyż.
Najczęściej kupuję Hipp i Cow & Gate-różne smaki, żeby mała miała jakąś różnorodność.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:04   #21
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
W zeszłym tygodniu w Asdzie kupowałam kaszkę po 3f, a dziś po 2 W polskim sklepie ostatnio widziałam po 2,5 f.
Nie kupuję polskich słoiczków, bo ceny zaczynają się od funta wzwyż.
Najczęściej kupuję Hipp i Cow & Gate-różne smaki, żeby mała miała jakąś różnorodność.
to moze promocja jest, musze sprawdzic
a co do słoiczków to Ola jadła te pierwsze przecierowe a tych z kawałkami juz nie chce, więc gotuje jej sama i wcale nie ucieram... no i je te duze kawałki a ze słoika to wypluwa
__________________
Olcia 2.06.2010

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:11   #22
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Diari ja się nie rozliczam,bo i tak nic nie dostanę. Potty ładnie to wyjaśniła

Hanjah 200 f to jeszcze znośnie. My chyba zostajemy na stałe w UK
W Asdzie takie tanie kaszki? A u nas polską półkę zlikwidowali,tylko garmażerkę i wędliny można dostać Ja też kupuję słoiczki z cow & gate. A wiesz,że ta firma ma powiązania z naszą Bebiko?

ewi83 to siostra już całkiem ma nieciekawie. Dobrze,że mój małżonek zawsze po 16-ej melduje się w domku,a o delegacjach nie ma mowy

Potty dla Michalinki

kasia_don a kiedy wracasz?

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------


I mam pytanie: Aaronkowi oczko ropieje od wczoraj,co mam robić? Czym przemywać?
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:11   #23
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ursull kochana 31 mam samolot a od 2 do pracy

Ja sie zastanawialam czy w tym roku sie nie rozliczyc bo mi duzo podatku brali z macierzynskiego i wogole ale skoro jest tak jak piszecie to chyba sobie dam spokoj...
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:14   #24
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez thebestme82 Pokaż wiadomość
to moze promocja jest, musze sprawdzic
a co do słoiczków to Ola jadła te pierwsze przecierowe a tych z kawałkami juz nie chce, więc gotuje jej sama i wcale nie ucieram... no i je te duze kawałki a ze słoika to wypluwa
Ja tych z kawałkami na razie jej nie daję. Sama też nie gotuję... gotowałam na początku, ale nie chciała ich jeść i muszę przyznać, że mnie to zniechęciło...

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość

Hanjah 200 f to jeszcze znośnie. My chyba zostajemy na stałe w UK
W Asdzie takie tanie kaszki? A u nas polską półkę zlikwidowali,tylko garmażerkę i wędliny można dostać Ja też kupuję słoiczki z cow & gate. A wiesz,że ta firma ma powiązania z naszą Bebiko?
Jak ostatnio byliśmy w Polsce to jej właśnie Bebiko dawałam
U nas są ze 3 takie duże Asdy i w każdej są polskie produkty (na półkach i w lodówkach), ale poza polskimi sklepami tylko tam można kupić jedzonko dla dzieci-ani w Tesco, ani w Morrisons ich nie ma.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:15   #25
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

a zadzwon sobie Kasiu pod tel i sie dowiesz

ursull Michasce tez ropialo przez jais czas po 4 miesiacu
przemywalam rumiankiem
potem dostalam jakies fiolki od pani doktor ale nie powiem ci czy to na pewno one pomogly
jak chcesz to daj adres na priv to ci wysle bo mi zostaly
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:16   #26
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Diari ja się nie rozliczam,bo i tak nic nie dostanę. Potty ładnie to wyjaśniła

Hanjah 200 f to jeszcze znośnie. My chyba zostajemy na stałe w UK
W Asdzie takie tanie kaszki? A u nas polską półkę zlikwidowali,tylko garmażerkę i wędliny można dostać Ja też kupuję słoiczki z cow & gate. A wiesz,że ta firma ma powiązania z naszą Bebiko?

ewi83 to siostra już całkiem ma nieciekawie. Dobrze,że mój małżonek zawsze po 16-ej melduje się w domku,a o delegacjach nie ma mowy

Potty dla Michalinki

kasia_don a kiedy wracasz?

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------


I mam pytanie: Aaronkowi oczko ropieje od wczoraj,co mam robić? Czym przemywać?
Ja Oli przemywałam rumiankiem a położna radziła mi własnym mlekiem bo to podobno dobre na wszystko
__________________
Olcia 2.06.2010

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:17   #27
milkasz
Raczkowanie
 
Avatar milkasz
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 131
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

czyli pewnie z mlekiem tak to jest ze zalezy na kogo sie trafi
jakbyscie wiedzialy cokolwiek o wozku w ryanairze dajcie znac

dzis bylismy na wazeniu i moj maly wazy juz 7, 3 kg chyba troszke duzo, za tydzien skonczy 3 miesiace

Potty,kasia_don gratulacje za siedzienie

a doradzcie kiedy moglabym zaczac malemu zageszczac mleko, kleikiem, kaszka?
milkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:17   #28
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
Ursull kochana 31 mam samolot a od 2 do pracy

Ja sie zastanawialam czy w tym roku sie nie rozliczyc bo mi duzo podatku brali z macierzynskiego i wogole ale skoro jest tak jak piszecie to chyba sobie dam spokoj...
pamiętam swój powrót do pracy po Milence,tragedia ,ale szybko zrobiłam sobie drugiego dzidziusia i znowu macierzyński Rozliczyć się zawsze można,a może akurat. Jak to zabierali ci podatek z macierzyńskiego? Od ustawowj kwoty (teraz coś ok.124 f),podatku się nie płaci
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:20   #29
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

a jesli chodzi o obiadki to ja praktycznie od samego poczatku robie tak:
mam ugotowana wieksza ilosc dynii i marchewki z oliwa z oliwek i to osobno pomrozone w pojemnikach na lod (w tych foremkach takich)
i teraz gotuje na 3 dni ziemniaka z pietruszka i indykiem i razem miksuje i wkladam do sloiczkow po obiadkach
oprocz tego kupuje takie zupki jarzynowe z bobovity albo cos
i jak mam malej zrobic zupke to zawsze daje te ziemniaki z pietruszka i mieskiem i do tego albo rozmrazam troche marchewki albo dyni albo daje pol sloiczka
teraz juz zaczne tez gotowac kalafiora brokula itp
codziennie ma cos innego
tak samo robie z deserkiem - zawsze scieram swieze jablko i do tego jakis sloik owocowy
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:24   #30
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Tak wiem ze od tej kwoty nie biora ale ja przez pierwsze 3 miesiace dostawalam wiecej, pierwsze 6 tyg dostalawalam 250 a powinnam 320 , kolejne 6 200 a powinnam 240, i kolejne ok 140 a powinnam 170 ... wiec o to mi chodzii

Milkasz jak karmisz swoim mlekiem to po 6 m mozesz dac cos innego, a jak modyfikowabym to po 4m moja ma prawie 8 miechow i wazy 7.700 :P:P dopiero :P
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.