Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-29, 10:33   #2851
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Moja Pani Dermatolog poleciła mi czystka jako suplement diety- miał przyczyniać się do tego że stany zapalne szybciej będą znikać . Chyba dziala, poza tym jest bardzo smaczny))
Nie mam pojęcia, jak czystek może być bardzo smaczny Ufam Twoim kubkom smakowym, al;e dla mnie to katorga go pić, jaki jest okrutny w smaku Ale spotkałam się z tym, że zależy od producenta, bo podobno bywają i faktycznie smaczne odmiany.


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ostatnio moja skóra ma gorszy czas, a ja za bardzo niczym jej nie wspomagam, stosuję tylko filtr i peeling azelainowy co 10 dni, który zupełnie nic nie daje. Zaskórniki dalej na wypasie i jeszcze okres za rogiem Poużywałam też chwilę peptydu Avy ale to nie to, szukam innego serum do 50 zł, macie jakieś propozycje? Wpadło mi też w ręce serum Loreal Skin Perfection, ale chyba nie zaryzykuję w tym stanie jego użycia, co o nim myślicie?
Na moje zaskórniki ostatnio mocno pomaga czarne mydło afrykańskie Naprawdę, nigdy nie sądziłam, że mydło może pomóc. Jest ich sporo mniej, a takiego efektu nie dał mi żaden krem z kwasami. Spróbuj, o ile lubisz takie myjadła

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość

Jak zachowuje sie wasza skora po serum Ava z wit C? U mnie chyba robi masakre Skora jest strasznie tlusta z rana i pojawiaja sie male stany ropne Myslicie ze to wina wit C? Chcialaby kupic sobie ta emulsje ale boje sie ze zrobi sie tak samo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...itamina-c.html

Właściwie, to normalnie Czasem mam wrażenie, że delikatnie wzmaga przetłuszczanie skóry, a poza tym irytuje mnie, że w produkcie za 20zł jest tylko 5% witaminy C (wiem, bo pisałam do Avy). Jak wykończę je to zainwestuję w coś innego. Zastanawia mnie tylko, czy od czasu do czasu pojawiający się na buzi mega krater to nie jego zasługa
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 16:26   #2852
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Siedzę z miodem z pokrzywy właśnie ;D dziś dostałam od kolegi bo jego dziadek robił i umyłam najpierw twarz żelem bo miałam makijaż potem miód a rano będzie tylko miodzik.Zobaczymy może efekty będę.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Muszę powiedzieć, że serum z e-naturalne z algami jak na razie sprawuje się świetnie Skóra wygląda o wiele lepiej, nawilżona jest po prostu. Obserwuję ją cały czas bacznie.
O przypadkiem znalazłam w aplikacji na telefonie i zapomialam zapisać sobie :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 21:46   #2853
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Wybaczcie ze spamuje i tu i na forum tradzikowym, ale nie wiem gdzie pytac. Szukam dobrego, nawilzajacego, kojacego i nie za tlustego kremu, jak np ziaja:

Ziaja Med, Kuracja Dermatologiczna AZS, Krem kojący nawilżający

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wilzajacy.html

To chyba jedyny krem, po ktorym mi nic nie wyskakuje i ktory nie zapycha mi porow. Jak nie robie makijazu i smaruje sie tylko nim (i japonskimi filtrami) to mam nawet czysta buzie (sukces! ). Szukam czegos podobnego, moze aptecznego, polecicie cos?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 22:10   #2854
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Siedzę z miodem z pokrzywy właśnie ;D dziś dostałam od kolegi bo jego dziadek robił i umyłam najpierw twarz żelem bo miałam makijaż potem miód a rano będzie tylko miodzik.Zobaczymy może efekty będę.
Przypominam, że miód nałożony jako maseczka, na dłużej niż 3 minuty może być zbyt odżywczy, lepiej używać go tylko do mycia w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Jeśli zrobiłaś sobie z niego okład, to z rana bym już nie myła nim, tylko odczekała te parę dni. Piszę po własnych obserwacjach.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 22:19   #2855
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przypominam, że miód nałożony jako maseczka, na dłużej niż 3 minuty może być zbyt odżywczy, lepiej używać go tylko do mycia w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Jeśli zrobiłaś sobie z niego okład, to z rana bym już nie myła nim, tylko odczekała te parę dni. Piszę po własnych obserwacjach.
co masz na myśli pisząc zbyt odżywczy ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 22:33   #2856
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
co masz na myśli pisząc zbyt odżywczy ?
Skóra oczywiście jest rozpromieniona, wygojona, czysta, ale też u mnie maseczka z miodu rozszerzała pory i bardzo mocno nawilżała. Czułam, że z kolejnym użyciem skóra to by już była zbyt obciążona, a stąd mały krok do wysypu. Być może to zależy od rodzaju miodu (pokrzywowego nie stosowałam), ale miód działa zupełnie inaczej stosowany do mycia i zupełnie inaczej jako okład/maseczka. Różnica jest naprawdę ogromna, to jak dwa zupełnie inne produkty.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-09, 07:09   #2857
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przypominam, że miód nałożony jako maseczka, na dłużej niż 3 minuty może być zbyt odżywczy, lepiej używać go tylko do mycia w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Jeśli zrobiłaś sobie z niego okład, to z rana bym już nie myła nim, tylko odczekała te parę dni. Piszę po własnych obserwacjach.
O kurde nie wiedziałam dzięki :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-10, 19:31   #2858
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skóra oczywiście jest rozpromieniona, wygojona, czysta, ale też u mnie maseczka z miodu rozszerzała pory i bardzo mocno nawilżała. Czułam, że z kolejnym użyciem skóra to by już była zbyt obciążona, a stąd mały krok do wysypu. Być może to zależy od rodzaju miodu (pokrzywowego nie stosowałam), ale miód działa zupełnie inaczej stosowany do mycia i zupełnie inaczej jako okład/maseczka. Różnica jest naprawdę ogromna, to jak dwa zupełnie inne produkty.
nawet bym nie przypuszczała, dzieki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 14:19   #2859
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skóra oczywiście jest rozpromieniona, wygojona, czysta, ale też u mnie maseczka z miodu rozszerzała pory i bardzo mocno nawilżała. Czułam, że z kolejnym użyciem skóra to by już była zbyt obciążona, a stąd mały krok do wysypu. Być może to zależy od rodzaju miodu (pokrzywowego nie stosowałam), ale miód działa zupełnie inaczej stosowany do mycia i zupełnie inaczej jako okład/maseczka. Różnica jest naprawdę ogromna, to jak dwa zupełnie inne produkty.
U mnie sam miód zawsze przesusza nie wiem, o co chodzi i czemu tak jest

I uczulił mnie olejek z bergamotki
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 20:19   #2860
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
U mnie sam miód zawsze przesusza nie wiem, o co chodzi i czemu tak jest

I uczulił mnie olejek z bergamotki
A próbowałaś różnych miodów i tak było za każdym razem Jeśli tylko jednego, to warto spróbować inny.

Z bergamotki mnie też uczula
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 21:36   #2861
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
U mnie sam miód zawsze przesusza nie wiem, o co chodzi i czemu tak jest

I uczulił mnie olejek z bergamotki
Cześć, podczytuje wątek od dłuższego czasu, ale jeszcze nie pisałam...
Miód to nawilżacz. Humektanty działają jak zbiornik wody - mają zdolność do jej wiązania. Jeśli będziemy w suchym środowisku - oddadzą wodę, jeśli w wilgotnym to pobiorą wodę z otoczenia, ale również spowodują łatwiejsze jej oddawanie. Kojarzę to z oknem, jeśli zostawisz otwarte to wwieje Ci coś z zewnątrz, ale też wywieje
Dlatego warto łączyć nawilżacze z emolientami.
Tak ja to rozumiem, jeśli coś nie tak - skorygujcie, proszę
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-12, 09:39   #2862
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Cześć, podczytuje wątek od dłuższego czasu, ale jeszcze nie pisałam...
Miód to nawilżacz. Humektanty działają jak zbiornik wody - mają zdolność do jej wiązania. Jeśli będziemy w suchym środowisku - oddadzą wodę, jeśli w wilgotnym to pobiorą wodę z otoczenia, ale również spowodują łatwiejsze jej oddawanie. Kojarzę to z oknem, jeśli zostawisz otwarte to wwieje Ci coś z zewnątrz, ale też wywieje
Dlatego warto łączyć nawilżacze z emolientami.
Tak ja to rozumiem, jeśli coś nie tak - skorygujcie, proszę
Ładnie to zobrazowałaś Z tym, że tutaj mowa o myciu twarzy, mniej o nawilżaniu, zaraz po umyciu przecież coś nakładamy, co stanowi emolient, mimo wszystko miód sam z siebie nie powinien wysuszać, więc może być to objaw uczulenia, nadwrażliwości skóry.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 10:22   #2863
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ładnie to zobrazowałaś Z tym, że tutaj mowa o myciu twarzy, mniej o nawilżaniu, zaraz po umyciu przecież coś nakładamy, co stanowi emolient, mimo wszystko miód sam z siebie nie powinien wysuszać, więc może być to objaw uczulenia, nadwrażliwości skóry.

Racja

A jak podchodzicie do złuszczania twarzy? U mnie zdecydowanie najlepiej działają kwasy. Nie mam wylinki, twarz jest promienna. Zaraz po tym peelingi enzymatyczne. Teraz testuje szczoteczkę do twarzy calypso. Zobaczymy jak sie sprawdzi.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 10:54   #2864
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
U mnie sam miód zawsze przesusza nie wiem, o co chodzi i czemu tak jest

I uczulił mnie olejek z bergamotki
Miód jest spożywczym emulgatorem. W aromaterapii używa się go np. do wprowadzania olejków do kąpieli; to popularny sposób opisany w literaturze, sama tak robię. W tym wątku nie_ma_mnie podaje patent na wykonanie olejku myjącego. Można też dodać tylko odrobinę oleju, żeby zmodyfikować właściwości.

Skrystalizowany miód działa też jak peeling. Drapanie jest wyczuwalne - maseczka peelingująco-regenerująca na spierzchnięte usta to klasyk. No i produkty pszczele same z siebie mogą podrażniać. To też może mieć wpływ na stan skóry.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-07-12 o 11:01
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 14:29   #2865
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
A jak podchodzicie do złuszczania twarzy? U mnie zdecydowanie najlepiej działają kwasy. Nie mam wylinki, twarz jest promienna. Zaraz po tym peelingi enzymatyczne. Teraz testuje szczoteczkę do twarzy calypso. Zobaczymy jak sie sprawdzi.
Wbrew obowiązującej obecnie teorii (m.in. blog Kosmostolog) u mnie kwasy nic nie robią ani z przetłuszczaniem ani z zaskórnikami. A jak przed okresem mam wysyp to też nie pomagają, jedyny sposób to przetrzymanie tego i korektor.
Robią coś z ogólnym stanem cery tzn twarz jest promienna, o bardzo ładnym kolorycie, ale też zawsze miałam dość jednolitą karnację, więc wielkiego pola do popisu tu nie miały.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 10:25   #2866
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jeśli chodzi o kwasy u mnie okazały się wybawieniem. Moim zdaniem bez kwasów walka z trądzikiem nie ma większego sensu, tzn można różnymi sposobami skórę leczyć, ale będzie to tylko podleczenie, natomiast kwasy są taką wisienką na torcie.


Dzięki naszej Chimay mam możliwość spróbowania niedostępnych w pl serumów Alterry. Za jakiś czas dam znać, jak się spisują i czy są równie dobre, bądź lepsze od tego z orchideą Jedno jest z granatem, drugie to koncentrat liftingujący z winogronami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050139.jpg (79,5 KB, 16 załadowań)
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-07-16 o 00:10
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 12:34   #2867
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki naszej Chimay mam możliwość spróbowania niedostępnych w pl serumów Alterry. Za jakiś czas dam znać, jak się spisują i czy są równie dobre, bądź lepsze od tego z orchideą Jedno jest z granatem, drugie to koncentrat liftingujący z winogronami.
Oby Ci się spisały


U mnie z nowości:

-przetłuszczanie skóry bardzo mi dokucza, wszystko przez upały i filtr. Niestety jak jest tak gorąco to musiałabym matowić facjatę co kwadrans, żeby się nie świecić. Mam teraz dwa pudry transparentne (nie białe) matujące, Bell Hypoallergenic 02 prasowany oraz Max Factor sypki. Z bibułek na razie zrezygnowałam, bo niestety ale zbierają razem z sebum filtr. Jakby nie filtry, to byłaby to moja idealna metoda. na matową cerę.

-skończyłam micel Bioderma Sebium. Jest to bardzo dobrzy micel w swojej klasie miceli do cery tłustej. Odświeża, domywa, nie podrażnia, używany 3 razy dziennie lekko ściąga skórę, ale nie przekłada się to na późniejsze przesuszenie. No i ją matuje, na jakieś pół godziny. Niestety nie dane mi korzystać z tych zalet, bo zaraz po przetarciu pyska i tak kładę filtr, który przecież jest tłusty, więc efekt znika pod warstwą filtra. W ostatecznym rozrachunku kupiłabym raczej Sensibio, jest bardziej uniwersalny, nie ma zapachu (Sebium ma lekki), jest po prostu mniej wyczywalny, a to dla mnie zaleta.
Tymczasem robię przerwę od Biodermy, kupiłam dwa inne micele, Bielendę Nano Cell Extreme (zielona) oraz Dermacos do wrażliwej.

-próbuję wypracować sobie jakąś opinię o lotionie szałwiowym Martiny Gebhardt, ale ciężko to idzie. Po pierwsze producent w zasadzie nic nie obiecuje, więc ciężko o punkt odniesienia. Po drugie zwiodła mnie nazwa "lotion". Gdyby to stało w polskiej drogerii, to by się nazywało "lekki krem", bo taką ma to właśnie postać, w odróżnieniu od innych smalców nazywanych przez MG kremami. Z pewnością nie reguluje przetłuszczania, nie matuje, ale u mnie żadne mazidło tego nie robi. Przyjemnie się nakłada na twarz, pachnie czystą szałwią i to wszystko.

-dalej jadę na peelingu Bielendy 40%, ma on 4 miesiące przydatności po otwarciu, przypuszczam, że nie dam rady zużyć całego. Na plus zadziwia mnie jak bardzo różnie moja cera reaguje na wysokie stężenia kwasów na alko i bez alko. Tutaj gdzie nie ma alkoholu mogłabym go kłaść co 3-4 dni. Ale poza tym nic się nie dzieje. Przed okresem wysyp, skóra ciągle się bardzo przetłuszcza, a zaskórniki siedzą jak siedziały, wystarczy ścisnąć palcami fragment skóry i wychodzą w takiej samej ilości jak zawsze. Peeling nie robi z nimi NIC.

-na noc kładę ReLiftin Iwostinu, ale przez fatalna aplikację nie ma już pół, no nie da się inaczej niż wylewać na palec z butelki, bo pipeta nie działa.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Jeszcze mi się przypomniał temat ser. Na poprzedniej stronie zapaałka pytała o sera do 50 zł. Będąc w Polsce parę fajnych znalazłam parę fajnych rzeczy, ale że mam na razie zapasy, to nie kupiłam.

Flos Lek Dermo Expert, koncentraty: liftingujący, odnawiający, wypełniający zmarszczki. Widziałam je w Hebe, cena ok 30 zł, składy są w linku, raczej nie dla eko-fanek, bo mają Imidazolidinyl Urea i paraben, ale poza tym fajne substancje aktywne, ja bym brała

Flos Lek, Re Vita C, koncentrat - to już inna linia niż te pierwsze. Zawiera witaminę C w postaci Sodium Ascorbyl Phosphate.

Dermo Future: Zastrzyk z kwasem hialuronowym, Kuracja z nanopeptydami i komórkami macierzystymi, Kuracja z witaminą C. Składów nie znalazłam, cena 30-40 zł.

Verona, Skin Up, Serum odmładzające, około 40 zł.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-07-13 o 12:36
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 13:36   #2868
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeszcze mi się przypomniał temat ser. Na poprzedniej stronie zapaałka pytała o sera do 50 zł. Będąc w Polsce parę fajnych znalazłam parę fajnych rzeczy, ale że mam na razie zapasy, to nie kupiłam.

Flos Lek Dermo Expert, koncentraty: liftingujący, odnawiający, wypełniający zmarszczki. Widziałam je w Hebe, cena ok 30 zł, składy są w linku, raczej nie dla eko-fanek, bo mają Imidazolidinyl Urea i paraben, ale poza tym fajne substancje aktywne, ja bym brała

Flos Lek, Re Vita C, koncentrat - to już inna linia niż te pierwsze. Zawiera witaminę C w postaci Sodium Ascorbyl Phosphate.

Dermo Future: Zastrzyk z kwasem hialuronowym, Kuracja z nanopeptydami i komórkami macierzystymi, Kuracja z witaminą C. Składów nie znalazłam, cena 30-40 zł.

Verona, Skin Up, Serum odmładzające, około 40 zł.
No, no, talent do szybkiego rozeznywania to masz nietuzinkowy Ciekawie wyglądają te flos leki i Verona, a o derma future z wit. C pisała Mentha niedawno, tylko nigdzie nie ma składu.

Czytałam, że połasiłaś się na filtr Pharmaceris do ciała. I jak Ci się sprawdza? Dziecię moje wyjeżdża nad morze, ja w góry i szukam czegoś, co się da podzielić, przelałabym sobie połowę do innego pojemnika, a jemu dam w oryginalnej butelce. Ile kosztuje?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 13:49   #2869
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

chimay, a te sera z Dermo Future oglądałaś na żywo czy tylko w internecie? Będę jutro w sklepie, gdzie sprzedają je stacjonarnie, porobię zdjęcia o ile skład będzie na opakowaniu

Aż wstyd się przyznać od kilku tygodni nie mam w ogóle czasu ani ochoty na pielęgnację twarzy, regularnie stosuję już tylko żel do mycia i filtr Skóra woła o nawilżenie, dzisiaj w Lidlu wpadło mi w ręce serum do twarzy Perfecty Koktajl Multiwitaminowy w saszetkach KLIK liczę, że choć nie za 50 zł, a za niecałe 2 to jednak trochę pomoże, a ja ułożę sobie jakąś nową pielęgnację, bo na razie nie mam pojęcia w co jeszcze inwestować.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 13:58   #2870
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No, no, talent do szybkiego rozeznywania to masz nietuzinkowy Ciekawie wyglądają te flos leki i Verona, a o derma future z wit. C pisała Mentha niedawno, tylko nigdzie nie ma składu.
Dermo Future widziałam w takiej drogerii w podziemiach Galerii Katowickiej (tylko zapomniałam nazwę), są tam same polskie marki, sporo to serie niedostępne w innych drogeriach, ale może też być spora przebitka, bo ten peeling kwasowy Bielendy, który właśnie męczę jest tam za 120 zł, a ja go w necie kupowałam za 80.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Czytałam, że połasiłaś się na filtr Pharmaceris do ciała. I jak Ci się sprawdza? Dziecię moje wyjeżdża nad morze, ja w góry i szukam czegoś, co się da podzielić, przelałabym sobie połowę do innego pojemnika, a jemu dam w oryginalnej butelce. Ile kosztuje?
To będzie mój filtr na resztę lata i jesień. Bardziej bym to nazwała mleczkiem niż balsamem, jest lżejszy od wersji do twarzy, a parametry ma te same. Nie załapałam się akurat nigdzie na żadną promocję i dałam prawie 40 zł.


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
chimay, a te sera z Dermo Future oglądałaś na żywo czy tylko w internecie? Będę jutro w sklepie, gdzie sprzedają je stacjonarnie, porobię zdjęcia o ile skład będzie na opakowaniu

Oglądałam i nawet zrobiłam foty, ale mój telefon to taka bieda, że prawie nic nie widać, poza tym, że w jednym z ser na początku stoi gliceryna, glikol butylenowy i Carbomer oraz że są to na pewno sera wodne, a nie emolientowe.

Ja się zaopatrzyłam w It's Skin z propolisem i miodem zaraz na początku składu, ale na razie nawet nie odfoliowałam, bo muszę zużyć to, co mam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:24   #2871
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Też od kilku dni posiadam filtr z Pharmacerisa i jestem bardzo zadowolona
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:26   #2872
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah, jeśli masz u siebie Ziko to teraz mają na Pharmacerisy jakąś zniżkę Polecam brać od razu opakowanie 200 ml, pisałam do nich w sprawie różnic między opakowaniem 150 i 200 ml i dostałam odpowiedź, że to te same filtry, więc po co przepłacać
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:31   #2873
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
chimay, a te sera z Dermo Future oglądałaś na żywo czy tylko w internecie? Będę jutro w sklepie, gdzie sprzedają je stacjonarnie, porobię zdjęcia o ile skład będzie na opakowaniu

Aż wstyd się przyznać od kilku tygodni nie mam w ogóle czasu ani ochoty na pielęgnację twarzy, regularnie stosuję już tylko żel do mycia i filtr Skóra woła o nawilżenie, dzisiaj w Lidlu wpadło mi w ręce serum do twarzy Perfecty Koktajl Multiwitaminowy w saszetkach KLIK liczę, że choć nie za 50 zł, a za niecałe 2 to jednak trochę pomoże, a ja ułożę sobie jakąś nową pielęgnację, bo na razie nie mam pojęcia w co jeszcze inwestować.
Dermo Future z wit c i komórkami macierzystymi widziałam w Realu(tylko) za bodajże 31zł
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 15:38   #2874
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Dermo Future z wit c i komórkami macierzystymi widziałam w Realu(tylko) za bodajże 31zł
To bardzo tanio, wydaje mi się, że widziałam je po ok. 50 zł

Postaram się jutro zrobić zdjęcia składów aparatem, o ile nie doczepi się do mnie żaden ochroniarz Jeśli któraś z Was mieszka w Krakowie, albo będzie tam przejazdem i zahaczy o Galerię Krakowską, polecam odwiedzić Drogerię Europejską na I piętrze, mają testery chyba do wszystkich dostępnych u nich preparatów do twarzy (m.in. Dermo Future czy wymieniona przez chimay Tołpa i Verona). Można maziać się do woli tylko jak się tu później zdecydować na jeden produkt?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 15:46   #2875
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To będzie mój filtr na resztę lata i jesień. Bardziej bym to nazwała mleczkiem niż balsamem, jest lżejszy od wersji do twarzy, a parametry ma te same. Nie załapałam się akurat nigdzie na żadną promocję i dałam prawie 40 zł.
4 dyszki, to i tak porównywalnie z tą wersją do twarzy, myślałam, że dużo więcej zakrzyczą.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Korah, jeśli masz u siebie Ziko to teraz mają na Pharmacerisy jakąś zniżkę Polecam brać od razu opakowanie 200 ml, pisałam do nich w sprawie różnic między opakowaniem 150 i 200 ml i dostałam odpowiedź, że to te same filtry, więc po co przepłacać
Dziękuję za to info, myślę, że się skuszę właśnie w Ziko
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 17:18   #2876
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
4 dyszki, to i tak porównywalnie z tą wersją do twarzy, myślałam, że dużo więcej zakrzyczą.
Dokładnie to zapłaciłam 36,99 i w każdej aptece w której byłam tyle kosztował bez promocji, ale jak na pojemność 200 ml to jest przecież dobra cena.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 19:19   #2877
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
(...)
-przetłuszczanie skóry bardzo mi dokucza, wszystko przez upały i filtr. Niestety jak jest tak gorąco to musiałabym matowić facjatę co kwadrans, żeby się nie świecić. Mam teraz dwa pudry transparentne (nie białe) matujące, Bell Hypoallergenic 02 prasowany oraz Max Factor sypki. Z bibułek na razie zrezygnowałam, bo niestety ale zbierają razem z sebum filtr. Jakby nie filtry, to byłaby to moja idealna metoda. na matową cerę.
(...).
Czy ten puder w kamieniu ciemnieje na Twojej twarzy? Zaopatrzyłam się w odcień 01, który fatalnie zmienia się na mojej twarzy. Mam też puder brązujący (wersja jaśniejsza z dwoma polami) i ten ciemnieje również, ale w jakimś minimalnym stopniu. A może to wina serum z witaminą C?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Aż wstyd się przyznać od kilku tygodni nie mam w ogóle czasu ani ochoty na pielęgnację twarzy, regularnie stosuję już tylko żel do mycia i filtr Skóra woła o nawilżenie, dzisiaj w Lidlu wpadło mi w ręce serum do twarzy Perfecty Koktajl Multiwitaminowy w saszetkach KLIK liczę, że choć nie za 50 zł, a za niecałe 2 to jednak trochę pomoże, a ja ułożę sobie jakąś nową pielęgnację, bo na razie nie mam pojęcia w co jeszcze inwestować.
Ja wróciłam do Skinorenu. W upalne dni, kiedy pozostawałam w domu, zlewałam się wodą Uriage i poza nią nie używałam NIC. Przez chwilę skóra wyglądała lepiej, a później filtry i tak wszystko psuły...

Nie mam czego kłaść pod filtr i w dodatku muszę coś kupić w aptece/sklepie stacjonarnym. Chciałabym coś z antyoksydantami, lekkiego, niewyczuwalnego na skórze i niekolidującego z kremem. A tu wszędzie glicerynowe ulepy, bo niby im więcej nawilżenia, tym lepiej. Znacie coś takiego? Nie chcę nawilżenia, nie potrzebuję

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-07-13 o 19:21
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 19:34   #2878
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Czy ten puder w kamieniu ciemnieje na Twojej twarzy? Zaopatrzyłam się w odcień 01, który fatalnie zmienia się na mojej twarzy. Mam też puder brązujący (wersja jaśniejsza z dwoma polami) i ten ciemnieje również, ale w jakimś minimalnym stopniu. A może to wina serum z witaminą C?
Nie ciemnieje. Ten problem mam tylko z różami na filtrze, jedyny jaki nie ciemnieje to Annabelle Minerals Romantic. Niedługo mi się skończy, a nie mam zastępcy, wszystko co mi na Wizażu doradzają jest za mocne, za ciemne, a jeśli jest jasne i chłodne to jest landrynkowe a nie przybrudzone tak jak chcę.



Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Nie mam czego kłaść pod filtr i w dodatku muszę coś kupić w aptece/sklepie stacjonarnym. Chciałabym coś z antyoksydantami, lekkiego, niewyczuwalnego na skórze i niekolidującego z kremem. A tu wszędzie glicerynowe ulepy, bo niby im więcej nawilżenia, tym lepiej. Znacie coś takiego? Nie chcę nawilżenia, nie potrzebuję

W aptece lub stacjonarnym raczej nie znajdziesz (chyba że hurtownia), ale u mnie najlepiej spełnia te warunki Ferulac Serum Charmine Rose. Skład:
Water, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Panthenol, Propylene Glycol, Dimethyl Isosorbite, Polysorbate-20, Ferulic Acid, Soluble Collagen, Sodium Hyaluronate, Allantoin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Disodium EDTA, Lactic Acid, Arginine, Chlorphenesin, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben
Jedyny problem, że ma tylko 17 ml, więc po prostu używam go oszczędnie.

Ewentualnie jeszcze Estetica DermoPharma z wit C, tutaj skład, co prawda ma glicerynę, ale nie gra pierwszych skrzypiec. Dostępne w Super Pharmie.
Mnie też to denerwuje, że prawie każde serum wodne ma glicerynę na drugim miejscu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 20:00   #2879
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie ciemnieje. Ten problem mam tylko z różami na filtrze, jedyny jaki nie ciemnieje to Annabelle Minerals Romantic. Niedługo mi się skończy, a nie mam zastępcy, wszystko co mi na Wizażu doradzają jest za mocne, za ciemne, a jeśli jest jasne i chłodne to jest landrynkowe a nie przybrudzone tak jak chcę.


W aptece lub stacjonarnym raczej nie znajdziesz (chyba że hurtownia), ale u mnie najlepiej spełnia te warunki Ferulac Serum Charmine Rose. (...)

Ewentualnie jeszcze Estetica DermoPharma z wit C, tutaj skład, co prawda ma glicerynę, ale nie gra pierwszych skrzypiec. Dostępne w Super Pharmie.
Mnie też to denerwuje, że prawie każde serum wodne ma glicerynę na drugim miejscu.
Tych serów raczej nie znajdę...

Są jeszcze jakieś "perły" i "eliksiry" z linii Q10 Nivea. Czary-mary.

Q10 PLUS PRZECIWZMARSZCZKOWE SERUM PERŁY MŁODOŚCI NIVEA Q10 PLUS ENERGETYZUJĄCY ELIKSIR?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 21:19   #2880
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A strzeliłam sobie 15% migdała na spirycie, bo po tygodniu od odstawienia serum super power mezo widzę, że zaczęły pojawiać się tu i ówdzie niedoskonałości. W dodatku kupiłam ten kolagen ntc i używam, ale mam co do niego sporo wątpliwości, ten Bingo był chyba lepszy, na razie nie wydaje ostatecznego osądu. Migdała trzymałam 15 minut i mogę stwierdzić ze szczypało i wysuszyło tak samo jak zawsze, ale mam zdecydowanie mniej zaczerwienień, może to przez to zielone serum Bielendy? Na razie siedzę ze śmierdzącą, manukową, nawilżającą, żelową maseczką Living nature na gębie i jest dobrze.

Mentha, może właśnie kolagen pod filtr? Do niego termalka wskazana.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-07-16 o 00:08
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.