Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 16:33   #3571
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
agata_wwl - plan jest ok, proporcje na 20% też.
Zlewkę i bagietkę możesz zastąpić czymś bardziej domowym - byle szklanym, jakiś mały kieliszek czy coś.

Co do allegro- częściowo odpowiedziała Ci- sosencja - kwasy z allegro pomimo, że mają niby wysokie stężenie działają bardzo różnie. Nie ma zwykle podanego pełnego składu, dużo dziewczyn pisze, że efekt jest żaden.
Mają zwykle jakieś dodatkowe składniki - nic pewnego i ciekawego w sumie. A ceny znowu aż takie małę nie są- w porówaniu do tych z mazideł np.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

Dziś utworzyłam tonik migdałowy i zamierzam go używać przez 2 tygodnie codziennie, by przygotować skórę na peeling migdałowy.

Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie i jakie będą rezultaty Zdam relację na pewno
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 17:01   #3572
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Niestety moja przygoda z tonikiem migdałowym dobiegła końca

Dostałam dziś od mojej Pani dermatolog Differin i migdałki muszą iść w odstawkę jak na razie...
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 08:22   #3573
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Smile Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, ile razy można stosować peeling migdałowy? Jestem po ośmiu samorobnych zabiegach , jestem zachwycona efektami, ale nie wiem do ilu można dociągnąć. W ubiegłym roku zrobiłam tylko 8 zabiegów. Proszę powiedzcie jak to u was wygląda>
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 08:29   #3574
malpula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 195
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
Niestety moja przygoda z tonikiem migdałowym dobiegła końca

Dostałam dziś od mojej Pani dermatolog Differin i migdałki muszą iść w odstawkę jak na razie...
Differin o tej porze roku
Jestem bardzo zdziwiona tym, że w sierpniu, kiedy słońce wciąż niemałe dermatolog proponuje differin .... ale to ona jest lekarką, ja wiem tylko tyle, że moja dermatolog differin pozwalała mi stosować od października do marca... Migdał daje mi lepsze rezultaty niż differin
długo się tonikowałam, ale dziś drugi peeling i choćby nie wiem co wytrzymam 20 minut (ostatnio pękłam po 11 minutach)
__________________
Rak nie wyrok!!!
Pomożmy Madzi.a!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619





lepiej milczeć i być uważanym za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
malpula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:46   #3575
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kasiulanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile razy można stosować peeling migdałowy? Jestem po ośmiu samorobnych zabiegach , jestem zachwycona efektami, ale nie wiem do ilu można dociągnąć. W ubiegłym roku zrobiłam tylko 8 zabiegów. Proszę powiedzcie jak to u was wygląda>
Możesz możesz. Ja preferuję zrobić sobie od czasu do czasu przerwę kilkumiesięczną, ale niektórzy robią bez przerwy i też jest ok.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:57   #3576
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jeżeli skóra nie jest podrażniona, a po zabiegu ładnie się regeneruje to możesz spokojnie wykonywać zabiegi. Od kuracji radze się powstrzymać w okresie wakacji - ostre słońce oraz zimowym - mróz.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 09:34   #3577
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Prosze o porade jako ze urodzilam juz coreczke a nie karmie piersia ,postanowilam powalczyc wreszcie z przebarwieniami
kupilam peeling Glyco-A z 12% kwasem glikolowym zeby zwalczyc przebarwienia(kiedys juz uzywalam na czolo) na policzkach, wczoraj nalozylam na obszary zmienione -fakt ze skora jest lekko czerwona w tym miejscu, dzisiaj nalozylam krem wybielajacy na dzien Biodermy, a mam tez żel Neostraty-ktory czeka na mnie od zeszlej jesieni(w ciazy balam sie smarowac) i tak nie wiem czy smarowac jeden dzien glyco a drugi dzien neostrata czy jakies przerwy robic i niczym nie smarowac???
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-20, 10:14   #3578
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

drogie Panie ile do mikrodarmabrazji mozna zrobić zabieg kwasem migdałowym ? i jakie stężenie najbezpieczniej a skutecznie?
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 13:25   #3579
Lunyxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 142
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe

Zrobiłam wczoraj w środę migdała 30% na wodzie ze spirytem i dziś mam ochotę zakopać się w norze 10 metrów pod ziemią. Zaczerwieniona buzia + brązowe łatki na policzkach. Wiem, że to nic nadzwyczajnego, ale niemile jest doświadczyć tego na własnej skórze, tym bardziej, że chciałam sobie dogodzić i się upiększyć, bo wybieram się na wesele za 10 dni, a teraz obawiam się, że do tego czasu skóra się nie zregeneruje w pełni i będę wyglądać jak zombie w sukience

Dziś dopiero dzień po, cera wysuszona i lekko ściągnięta, aplikuję alantan i krem sutkowy z HA i z utęsknieniem czekam na łuszczenie, oby tylko było! Wcześniej po 30% kwasie łuszczyłam się delikatnie dopiero po 4 dniach i to tylko na małym fragmencie twarzy przy kąciku ust.

Czy da się jakoś przyspieszyć proces powracania do normy? A co zrobić jak nie będę się łuszczyć i te plamy mi zostaną? Kurczę, jakie chwile grozy Mój TŻ już pomału się przyzwyczaja, że jego dziewczyna wygląda jak zmasakrowana ofiara szalonego pirotechnika.
__________________

Buszująca w zgiełku
Lunyxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 19:30   #3580
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe

Złuszczy się złuszczy, nawilżaj tylko porządnie. Na dzień, dwa przed weselem zrób peeling enzymatyczny, żeby było zupełnie gładko.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 22:30   #3581
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
drogie Panie ile do mikrodarmabrazji mozna zrobić zabieg kwasem migdałowym ? i jakie stężenie najbezpieczniej a skutecznie?
Nie do konca rozumiem pytanie odpisze co ja robiłam . Najpierw mikrodermabrazja , i od razu piling migdałowy - to wszystko u kosmetyczki , wiec te kwasy słabiutkie . Skóra za to wyglądała pięknie i trzy stówy w kieszeni mniej
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 07:14   #3582
Paweek
Raczkowanie
 
Avatar Paweek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

siema
przedwczoraj miałem pierwszy raz robiony TCA, w domu. krótko opisze. blizny mam po trądziku na plecach - mocnym trądziku. blizny sa brzydkie, duze dosc. pół roku temu jeszcze robilem, także w domu peelingi migdałowe 50-60% zostawiane na noc i duzo to nie dało. potem zaczynało chyba coaz mniej działac.
dobra wracajac do kwaszenia TCA rozrobiłem kryształki w wodzie destylowaniej (rozpuszczały sie o niebo lepiej niz kwas migdałowy). uważyłem sobie 12ml kwasu jakieś 25-28%. zaczynam eksperyment. nałożono mi pierwszą warstwe na plecy. po minucie zaczęło piec. mocno piec. wtedy zacząłem myśleć ze to był chyba zły pomysł a kwas źle zrobiłem. po chodzeniu wiatrakiem pieczenie przeszło po 5 minutach. potem nałożona została druga warstwa - tylko punktowo na blizny. godzinke sobie tak jeszcze siedziałem przy wianiu na minimalnych obrotach, az mi sie zimno zrobiło. początkowo skóra była biała, trawiona przez kwas. po godzinie jest delikatnie brązowa (takie cafe late) i opuchnieta. czuje przyjemne ciepło na plecach.
następnego dnia plecy brązowe. mocny widok. nie boli nic a nic.
dziś (dwa dni później) plecy w nocy mnie delikatnie bolały, budziłem sie ale da sie przeżyć...dalej troche boli...
chyba bedziecie mnie uwazać za nienormalnego....

pozdrawiam




http://www.BierzMuze.pl
Paweek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:54   #3583
awa704
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 63
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

...gdzie kupiłas kwas TCA. Szukam TCA i kwasu pirogronowego i nigdzie nie mogę ich odstac
awa704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:02   #3584
Paweek
Raczkowanie
 
Avatar Paweek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

raczej gdzie kupił...
kupiłem na stronie http://www.chemik.aip.pl/ ale teraz została zablokowana ze względu na wirusy czy cos.
poszukaj kwasu Trójchlorooctowego w jakis chemicznych sklepach.

pzdr
Paweek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:57   #3585
Lunyxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 142
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Złuszczy się złuszczy, nawilżaj tylko porządnie. Na dzień, dwa przed weselem zrób peeling enzymatyczny, żeby było zupełnie gładko.
Alkaxy dzięki za wsparcie i pocieszenie Miałaś rację, pomału zaczynają mi się te centki złuszczać, uff Bałam się, że będę jednym z nielicznych przypadków, którym zostają. Dziś jest 3 dzień po peelingu i w wielu miejscach mam odstające lub popękane skórki przygotowujące się do wylotu. Na brodzie i koło skrzydełek nosa już wczoraj skóra zaczęła schodzić. Natomiast chyba w ogóle kwas nie ruszył czoła i nosa, nie widać żadnych oznak wylinki, ale nic nie szkodzi, bo na policzkach i brodzie zależało mi najbardziej. Myślę, że za parę dni będę mieć już nowiutką skórę Nawilżam porządnie, bo to przyspiesza u mnie złuszczanie
__________________

Buszująca w zgiełku
Lunyxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 19:16   #3586
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez awa704 Pokaż wiadomość
...gdzie kupiłas kwas TCA. Szukam TCA i kwasu pirogronowego i nigdzie nie mogę ich odstac
Jest jeszcze tu: http://www.chmes.poznan.pl/szukaj_Kwas.html
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 13:19   #3587
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paweek Pokaż wiadomość
siema
przedwczoraj miałem pierwszy raz robiony TCA, w domu. krótko opisze. blizny mam po trądziku na plecach - mocnym trądziku. blizny sa brzydkie, duze dosc. pół roku temu jeszcze robilem, także w domu peelingi migdałowe 50-60% zostawiane na noc i duzo to nie dało. potem zaczynało chyba coaz mniej działac.
dobra wracajac do kwaszenia TCA rozrobiłem kryształki w wodzie destylowaniej (rozpuszczały sie o niebo lepiej niz kwas migdałowy). uważyłem sobie 12ml kwasu jakieś 25-28%. zaczynam eksperyment. nałożono mi pierwszą warstwe na plecy. po minucie zaczęło piec. mocno piec. wtedy zacząłem myśleć ze to był chyba zły pomysł a kwas źle zrobiłem. po chodzeniu wiatrakiem pieczenie przeszło po 5 minutach. potem nałożona została druga warstwa - tylko punktowo na blizny. godzinke sobie tak jeszcze siedziałem przy wianiu na minimalnych obrotach, az mi sie zimno zrobiło. początkowo skóra była biała, trawiona przez kwas. po godzinie jest delikatnie brązowa (takie cafe late) i opuchnieta. czuje przyjemne ciepło na plecach.
następnego dnia plecy brązowe. mocny widok. nie boli nic a nic.
dziś (dwa dni później) plecy w nocy mnie delikatnie bolały, budziłem sie ale da sie przeżyć...dalej troche boli...
chyba bedziecie mnie uwazać za nienormalnego....

pozdrawiam




http://www.BierzMuze.pl

TCA przez GODZINĘ na ciele ja miałam robiony u dermatologa 25% na buzię i wytrzymałam chyba jakieś 10 min max. pisz koniecznie jak się sprawuje skóra, myślę,że wylinka będzie nieziemska. pozdrawiam
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 14:50   #3588
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nie do konca rozumiem pytanie odpisze co ja robiłam . Najpierw mikrodermabrazja , i od razu piling migdałowy - to wszystko u kosmetyczki , wiec te kwasy słabiutkie . Skóra za to wyglądała pięknie i trzy stówy w kieszeni mniej
no mi kosmetyczka mowła by po mikro czekac z kremami lub innymi kosmetykami złuszczającymi stąd moje pytanie ile trzeba czekać. no to zrobiłas sobie totalne złuszczenie . ja chciałam zrobic peeling mogdałkowy sama w domku.
300 zł to bardzo dużo dałaś ja dałam za mikro 90 zł a kwasik u mioejej kosmetyczki 50 zł. no ale to już inny temat
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 20:28   #3589
Paweek
Raczkowanie
 
Avatar Paweek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

znaczy...ja TCA wcale nie zmywalem. dopiero rano pod prysznicem lekko. dzis jest chyba dzien 4 i powoli zaczyna shodzić skóra. wydaje mi sie ze pomaga. skóra jest jeszcze czerwona miejscami tam gdzie odeszło ale chyba "równiejsza".
różnica miedzy tca a migdałowym jest całkiem spora. przy tca innaczej sie skóra goi.
piekło tylko na początku, jakies 5-6 minut.
1 dnia nie czólem ze było cokolwiek robione.
2 dnia minimalny dyskomfort
3 dzien skóra dość wrażliwa sie zrobiła. sciągnięta
4 dzien skóra wrażliwa, sciagnięta, barwa z dnia na dzien inna. mniej czerwona. dzis schodzi skóra delikatnie.
Paweek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 08:37   #3590
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Kupiłam migdała z Mazidełe chyba w styczniu, użyłam ze 4-5 razy 10-15-20% większych stężeń nie próbowałam. Skóra fajnie sie łuszczyła, choć trochę za długo, i efekty jakies tam były, ale małe. Chciałabym spróbować większego stężenia, z nadzieję, że wówczas łuszczenie będzie 2-3 dniowe ale konkretne a nie tygodniowe i powolne? Czy wieksze stężenie = szysze i ostrzejsze łuszczenie? Mam co chwilę jakieś wypryski i zatkane pory, latem zrobiłam sobie przerwę (choc i tak nie siedziałam na słońcu) stosowałąm tylko Acne derm, od czasu do czasu Tonik z 2% BHA z BU. I teraz się zastanawiam, co będzie lepsze na pozbycie się zaskórników i rozjaśnienie/ożywienie blado-szarej pełnej plam po rozdrapanych pryszczach buzi? Czy mam wprowadzić większe stężenie migdała (którego zostało mi na ok 4-5 użyć), czy lepiej w formie intensywnej kuracji złuszczającej stosowac tonik z BHA, przez kilka dni pod rząd? A może stosowac tak (plan 14 dniowy)oczywiście na dzien filtry i po kwasach po demakijażu natłuszczanie tak jak i w nocy:
1 - migdał 20 % lub więcej
2-3-4-5-6 nawilżanie/natłuszczanie
7- Tonik z BHA
8-9 nawilżanie, albo serum Lemon z BU (bo nie wiem czy mnie nie zapycha)
10 - Acne derm
11-12-13 - nawilżanie/natłuszczanie
14 - migdał itd...
Czy nie za dużo namieszam tych kwasów? Tak bardzo chciałabym mieć gładką i świeżą skórę, a nie szarą,pełna zaskórników, krosteczek łuszczących się skórek i przebarwień.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 12:18   #3591
awa704
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 63
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

neostrata, ta z hydrochinonem musi byc stosowana regularnie lazdego dnia
awa704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 14:23   #3592
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
no mi kosmetyczka mowła by po mikro czekac z kremami lub innymi kosmetykami złuszczającymi stąd moje pytanie ile trzeba czekać. no to zrobiłas sobie totalne złuszczenie . ja chciałam zrobic peeling mogdałkowy sama w domku.
300 zł to bardzo dużo dałaś ja dałam za mikro 90 zł a kwasik u mioejej kosmetyczki 50 zł. no ale to już inny temat
Mogę napisać tylko to co wiem od mojej dermtolog, która takie zabiegi robi: można robić mikro, a potem kwasy, bo to jakby jeden zabieg. Ale po kilku dniach na podrażnioną, odbudowującą się po mikro, skórę mocnego kwasu nie Może i jakaś logika w tym jest.
Więc musiałabyś odczekać aż skóra będzie w miarę.
Chcesz zrobić w domu czy u kosmetyczki?

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Kupiłam migdała z Mazidełe chyba w styczniu, użyłam ze 4-5 razy 10-15-20% większych stężeń nie próbowałam. Skóra fajnie sie łuszczyła, choć trochę za długo, i efekty jakies tam były, ale małe. Chciałabym spróbować większego stężenia, z nadzieję, że wówczas łuszczenie będzie 2-3 dniowe ale konkretne a nie tygodniowe i powolne? Czy wieksze stężenie = szysze i ostrzejsze łuszczenie? Mam co chwilę jakieś wypryski i zatkane pory, latem zrobiłam sobie przerwę (choc i tak nie siedziałam na słońcu) stosowałąm tylko Acne derm, od czasu do czasu Tonik z 2% BHA z BU. I teraz się zastanawiam, co będzie lepsze na pozbycie się zaskórników i rozjaśnienie/ożywienie blado-szarej pełnej plam po rozdrapanych pryszczach buzi? Czy mam wprowadzić większe stężenie migdała (którego zostało mi na ok 4-5 użyć), czy lepiej w formie intensywnej kuracji złuszczającej stosowac tonik z BHA, przez kilka dni pod rząd? A może stosowac tak (plan 14 dniowy)oczywiście na dzien filtry i po kwasach po demakijażu natłuszczanie tak jak i w nocy:
1 - migdał 20 % lub więcej
2-3-4-5-6 nawilżanie/natłuszczanie
7- Tonik z BHA
8-9 nawilżanie, albo serum Lemon z BU (bo nie wiem czy mnie nie zapycha)
10 - Acne derm
11-12-13 - nawilżanie/natłuszczanie
14 - migdał itd...
Czy nie za dużo namieszam tych kwasów? Tak bardzo chciałabym mieć gładką i świeżą skórę, a nie szarą,pełna zaskórników, krosteczek łuszczących się skórek i przebarwień.
Większe stężenie = większe łuszczenie, ale czy szybsze to już niekoniecznie.
20% możesz spokojnie robić.
Tonik 2% jest dosyć słaby, możesz go spokojnie używać częściej.
Plan jest całkiem ok. Nie wiem jak reagujesz na acne derm i resztę.
Mogłabyś nawet
1 - migdał 20 % lub więcej
2-3-4-5-6 nawilżanie/natłuszczanie
7-8-9 Tonik z BHA
10 - Acne derm
11-12-13 - nawilżanie/natłuszczanie
14 - migdał itd...
Czy też częściej użyć Acne derm na wieczór, a rano nawilżać.
Wszystko zależy na ile mocno na Ciebie te specyfiki podziałają.
Jak doatąd używałaś Acne dermu - codziennie wieczorem, a w dzień nawilżanie?

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-08-24 o 14:25
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 08:22   #3593
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Większe stężenie = większe łuszczenie, ale czy szybsze to już niekoniecznie.
20% możesz spokojnie robić.
Tonik 2% jest dosyć słaby, możesz go spokojnie używać częściej.
Plan jest całkiem ok. Nie wiem jak reagujesz na acne derm i resztę.
Mogłabyś nawet
1 - migdał 20 % lub więcej
2-3-4-5-6 nawilżanie/natłuszczanie
7-8-9 Tonik z BHA
10 - Acne derm
11-12-13 - nawilżanie/natłuszczanie
14 - migdał itd...
Czy też częściej użyć Acne derm na wieczór, a rano nawilżać.
Wszystko zależy na ile mocno na Ciebie te specyfiki podziałają.
Jak doatąd używałaś Acne dermu - codziennie wieczorem, a w dzień nawilżanie?
Acne derm stosuję nieregularnie, ale nie działa na mnie źle, podobnie jak nie zauwazyłam super efektóe, czasem stosuję go 2-3 dni pod rząd, czasem przez tydzien-dwa wogóle, może dlatego Zawsze na noc, a na dzien krem, jakiś tłusty, czesto Calme albo Oliwkowy Ziaji, Bioderme Sensibio AR, różne kremy oraz filtr (obecnie emulsję Avene 50, z której jestem bardzo zadowolona). Postanowiłam sie przełamac i po raz kolejny sprawdzić czy Lemon i serum z wit C z BU mnie nie zapycha. Wczoraj, po 2-ch nockach z tonikiem 2% z BU, na lekko łuszczącą się buzie nałożyłam olej z kocanki, a na noc Lemon (on tez ma BHA), rano serum z vit.C i filtry. Pomimo, że wczoraj miałąm suchara na twarzy, łuszczenia nie widać. Dzisiaj na noc, cnów tak zrobie a jautro położe migdała, chyba ten plan zaproponowany przez ciebie będzie lepszy, bo chcę migdała kłaść co 2 tygodnie, potem nawilżąć, a potem lżejsze kwasy Acne derm/ tonik z BHA/ Lemon, w zalezności od tego jak zareaguje moja skóra Zastanawiam się tylko czy taki miks kwasów (azelainowy, migdałowy, BHA i jeszcze Lemon - bo mam ukręcony) nie zaszkodzi Mam zamiar stosowac ten Lemon, o ile mnie nie zapcha, bo on zawiera i kwas i olej, więc tez nawilża chyba...
---------
No i zrobiłam dzisiaj migdałka. Chciałam 20%, choć nigdy takiego nie robiłam, zawsze 15% lub niecałe 20, ale po umyciu buzi, zauważyłąm że skóra jest na niej mocno przesuszona (po 2 nockach z tonikiem 2%BHA i nocy z Lemonem, więc uznałam, że taka niecała 20% wystaczy by ruszyć to złuszczanie. A poza tym miałam przerwe od migdałą od wiosny. Następny zrobić 20-25% tak myślę. Bużka trochę szczypała, ale jakoś po takiej przerwie nabrał lęku, że nawet nie zużyłam całego płynu. Teraz siedzę z kremem sutkowym. Mega wylinkeę "planuję" na piątek/sobotę, a w poniedziałek może użyje toniku z BHA, zobaczę jak bedę wyglądać. Myslicie, że jak wszytko ładnie zejdzie i nie będzie podrażnień mogłabym te 25% walnąć w przyszłą środę? Tzn za 8 dni? Czy lepiej poczekać do kolejnego tygodnia w tym okresie przejściowym traktować bużkę Acne dermem i salicylem?
-----------------------------
Na noc posmarowałam buzie gruba wartwą Ziaji oliwkowej, a rano juz miałam suchara. Zmyłam buzię żelem Babydream, nałożyłam sporo tej Ziaji na to sporo Emulsji Avene 50+ na nos dałam podkład i punktowo na plamki i tak mnie teraz buzia ciagnie, a jak się uśmiecham to jakbym miała maseczkę peel-off. A w pracy trudno się dosmarować, choć próbuję. Coś czuję, że jutro spotka mnie wylinka, o ile nie dzisiaj wieczorem
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-08-26 o 09:37 Powód: dopisek
aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 20:32   #3594
izabela20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do izabela20
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

KOCHANE PROSZE O POMOC....

Wczoraj mialam u kosmetyczki robiony zabieg kwasem pirogronowym 25%...pozniej czulam,ze cos jest 'nie halo'. Mialam jakby wypalona skore...

A dzis Mam wyzarta twarz,brode i policzki w brazowych strupach...Wygladam jak...nie,brak slow-ofiara wypadku,jakis pozar czy cos...

Bylam,reklamowalam naturalnie usluge.Pani pieniazki zwrocila,dala jakis kremik lagodzacy i powiedziala,zebym przyszla na jakies maski itd.

Filtry mam.
I moje pytanie;co moge sama z tym zrobic??Jakie masci beda najlepsze?Alantan?

Baaaaaaaaardzo prosze o pomoc
izabela20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 00:55   #3595
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez izabela20 Pokaż wiadomość
Filtry mam.
I moje pytanie;co moge sama z tym zrobic??Jakie masci beda najlepsze?Alantan?

Baaaaaaaaardzo prosze o pomoc
Wiem , że jesteś przerażona , ale bedzie dobrze . Nakładaj grubo maść Alantan Plus , nie wcieraj tylko delikatnie .Jak możesz to zostan w domu , żeby nie nakładać filtrów , tylko maść .Skóra bedzie się szybko regenerować . Polecam też wode termalna z La Roche Posay - dużo i tabletki z cynkiem .

---------- Dopisano o 01:55 ---------- Poprzedni post napisano o 01:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
no mi kosmetyczka mowła by po mikro czekac z kremami lub innymi kosmetykami złuszczającymi stąd moje pytanie ile trzeba czekać. no to zrobiłas sobie totalne złuszczenie . ja chciałam zrobic peeling mogdałkowy sama w domku.
300 zł to bardzo dużo dałaś ja dałam za mikro 90 zł a kwasik u mioejej kosmetyczki 50 zł. no ale to już inny temat
Bo to nie jest taka zwykła kosmetyczka , ona pracuje w gabinecie dermatologi estetycznej u lekarza , to wszystko odbywa się pod kontrolą lekarską - stąd takie ceny . Ale bylo warto . Nie było rzadnego łuszczenia a skora była piekna . Ale to sa zupelnie inne kwasy niz nasz migdał wlasnorecznie robiony .Więc w Twoim wypadku odczekaj po mikro co najmniej tydzień .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 07:19   #3596
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jenak skóra mi jeszcze nie schodzi. Nadal jest na maxa napięta, ale sie nie łuszczy, choć zaczyna być taka "spękana", co widać po nałożeniu podkładu, który niestety dzisiaj uzyłam bo mam spotaknie w pracy. Nie wygląda to super, ale z daleka może byc Zaczynają odpadać kawałki skóry ale w miejscach po wysuszonych pryszczach
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 10:30   #3597
izabela20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do izabela20
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Natalia 1 Wyprobuje Alantan plus a wychodzic z domu nie zamierzam, oooo nie

Wygladam jakby mnie kon w zniwa przeciagnal po asfalcie

Jestem naprawde zalamana, na noc smaruje tez warstewka sudokremu, ale nie wiem czy to dobrze?
izabela20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 13:22   #3598
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Izabela - jest wątek o kwasie pirogronowym , wpradzie nikt teraz nie robi tych kwasów , ale może w padnie i cię podniesie na duchu , ja tego kwasu nie miałam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...m#post13039000
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 17:33   #3599
am85
Raczkowanie
 
Avatar am85
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 56
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez izabela20 Pokaż wiadomość
KOCHANE PROSZE O POMOC....

Wczoraj mialam u kosmetyczki robiony zabieg kwasem pirogronowym 25%...pozniej czulam,ze cos jest 'nie halo'. Mialam jakby wypalona skore...

A dzis Mam wyzarta twarz,brode i policzki w brazowych strupach...Wygladam jak...nie,brak slow-ofiara wypadku,jakis pozar czy cos...

Bylam,reklamowalam naturalnie usluge.Pani pieniazki zwrocila,dala jakis kremik lagodzacy i powiedziala,zebym przyszla na jakies maski itd.

Filtry mam.
I moje pytanie;co moge sama z tym zrobic??Jakie masci beda najlepsze?Alantan?

Baaaaaaaaardzo prosze o pomoc
Hej. Na tym wątku aktywnie jestem pierwszy raz ale czytam Was regularnie.
Polecam Ci zakup kremu gojącego Avene Cicalfate. Na początek możesz poprosić o mała próbkę - tubkę w aptece. Jest wydajny. Naprawdę rewelacyjny! Odsyłam na KWC. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html
Ja kupiłam tubkę 40 ml za ok 35 zł. Ale wart każdej ceny!!
Jest dość treściwy i najlepiej aplikować go na wieczór. Jest moim sprawdzonym patentem na łagodzenie stanu cery po peelingu chemicznym.
Wieczorem robię peeling( a te są dość mocne), później nakładam cicalfate i rano jest o niebo lepiej. Skórka "odchodzi" równomiernie, prawie niewidocznie i w miare szybko.
Równie dobry, ale na dzień gdyż wchłaniający sie do matu jest krem A - dermy Epitheliale A. H. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...paratrice.html
I oczywiście nie zapominaj o wysokich filtrach.
am85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 17:45   #3600
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Jenak skóra mi jeszcze nie schodzi. Nadal jest na maxa napięta, ale sie nie łuszczy, choć zaczyna być taka "spękana", co widać po nałożeniu podkładu, który niestety dzisiaj uzyłam bo mam spotaknie w pracy. Nie wygląda to super, ale z daleka może byc Zaczynają odpadać kawałki skóry ale w miejscach po wysuszonych pryszczach
Porządnie nawilżaj jak tylko możesz
Fajnie, że opisujesz nabieżąco, przyda się na pewno następnym.
Z następnym poczekaj aż się to złuszczy i będzie w miarę skóra - bez zaczerwnienien czy podrażnień. Trudno powiedzieć czy to będzie za 8 dni, ale najprawdopodobniej tak.
Miszać kwasy można bez problemu. Tu nawet niektórzy mieszają jeszcze do tego retinoidy.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.