Avene, Cicalfate (Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Avene, Cicalfate (Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Zobacz oferty

notino.pl
zamknij×
Szczegółowa ocena
Średnia ocena: 4.95/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Avene Cicalfate to antybakteryjny, regenerujący, krem z wodą termalną do skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej. Nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących.

Wskazania:
- stany zapalne skóry (liszaje, zajady, popękane usta, trudno gojące się blizny, pieluszkowate zapalenie skóry)
- podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (usuwanie zmian, szwy, elektrokoagulacja) i kosmetycznych (laser; depilacja)

Avene Cicalfate idealny jest dla wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Woda termalna (45%) koi podrażnienia, siarczan miedzi i siarczan cynku pomagają w ich zapobieganiu dzięki działaniu antybakteryjnemu. Krem zawiera również mikronizowany sukralfat, aktywny składnik wspomagający regenerację tkanek skórnych.

Ulubiony!

Za każdym razem żałujesz kiedy chcę od niego odejść i spróbować czegoś innego.
Idealny dla suchej, przesuszonej skóry.
W pełni się wchłania.
Jeśli ktoś nie ma suchej skóry - może okazać się za tłusty.

Genialny

Genialny krem! Wycisza stany zapalne, redukuje podrażnienia i uczucie pieczenia.
Doskonale sprawdza się również jako produkt punktowy.
Bardzo wydajny - nie nalezy go zbyt wiele nakładać na skórę bo pozostawi tłustą warstwę. Jednak mnie sprawdził się również pod makijaż jeśli jego ilość nie była zbyt duża.

Godny uwagi

Bardzo fajny krem, używam do twarzy na noc. Fajnie nawilża i odżywia. Rano buzia jest gładka i świeża. Likwiduje suche skórki. Nie zapycha. Używam już od dawna i kupię ponownie.

Opatrunek w kremie

Uzyżam tego kremu od nastu lat. Gdy tylko pojawi się na mojej skórze podrażnienie odrazu oplikuję ten kosmetyk. Działa cuda, jest jak kojący opatrunek, który szybko przynosi ulgę skórze. Nie ma lepszego!

Koi skórę!

Krem, który ukoił moją skórę, gdy zapchały ją kremy.
Mam skórę dojrzałą, mieszaną i jestem w okresie menopauzy.
W niektórych dniach moja twarz zaczęła pokrywać się wypryskami.
Ten krem ją uratował!

Skuteczny

Kremu używałam przez wiele la, gdy miałam kłopoty z cerą, teraz sięgam po niego wyjątkowo ale nada uważam, że jest to jeden z najlepszych na rynku preparatów do łagodzenia zmian skórnych. Produkt jest delikatny, znakomicie nadaje się skóry wrażliwej. Ma optymalną konsystencję i jet wydajny. Jego cena może nie jest najniższa, ale to naprawdę bardzo dobry produkt.

Tylko brać

Kupiłam ten krem z polecenia mojej pani dermatolog. Od kilku lat zmagam się z trądzikiem, a ten krem ma wspaniały skład i idealne dla mnie substancje czynne.

Kupiłam go w aptece w tubce 40 ml. Nie pamiętam dokładnie ile zapłaciłam.

I tu spotykam się z prawdomównością producenta. Ale od początku.

Krem ma konsystencję bardziej maści i trochę tępo się go rozprowadza po większych obszarach na skórze, ale z czasem idzie się do tego przyzwyczaić. Zapach ma delikatny i bardzo, ale to bardzo przyjemny. Ja rozprowadzam go na całej skórze twarzy na noc co drugi dzień, a przy większych potrzebach nawet częściej. Produkt ma działanie regenerujące i nawilżające, które jest widoczne już po pierwszym użyciu. Tworzy nam na skórze ochronny płaszcz, pod którym dzieją się cuda.

Mi krem intensywnie regenerował ztyraną lekami skórę. Nie mogłam go nakładać na dzień ponieważ glaca mi się świeciła i podkreślało to wszystkie zaczerwieninia.

W miejscu gdzie był świeżo pęknięty lub wyciśnięty pryszcz tworzył się natychmiastowo strupek, a po kilku dniach złuszczał się z płatkiem skóry i zostawiał mały ślad. Po kolejnych kilku dniach nie było już nic.

Według mnie idealny na właśnie takie małe ranki i strupki.

Nie uczula i nie podrażnia, daje takie przyjemne uczucie.

No i co tu więcej pisać. Wszystko co jest umieszczone na opakowaniu, etykiecie czy ulotce to prawda.

Na prawdę polecam.

mój najlepszy ratownik

Gdy moja skóra jest podrażniona, pojawia się jakaś ranka, za mocno się opalę, coś na twarzy mnie piecze – smaruję to miejsce Avene Cicalfate i następnego dnia już wszystko gra. Krem ma delikatną, gęstą formułę, wystarczy jego niewielka ilość, by pokryć nim obolałe miejsce – dzięki temu jest niezwykle wydajny.
Nie stosuję go na co dzień, tylko od czasu do czasu w ramach "awarii". Uważam, że to obowiązkowa pozycja w każdej kosmetyczce, bo trzeba mieć coś na wypadek jakiegoś problemu skórnego. Na wyjazdach także jest niezastąpiony.
Polecam go najmocniej z całego serca.

Wykorzystała: kilka próbek

Nie polecam

Używałam na zlecenie mojej Pani dermatolog, ale niestety poza pieczeniem i podrażnieniem cery nie działo się nic. Miały zniknąć przebarwienia a tylko były bardziej widoczne. Nie polecam.

Najlepszy

Strasznie bałam się tego kremu, gdy dermatolog kazała mi go stosować po peelingu medycznym. Myslalam, że jego bardzo treściwa formuła zatka moje pory.
Nic bardziej mylnego. Od ww. peelingu minęło juz 8 miesiecy, a krem nadal stosuje codziennie. Super nawilża skórę, nie powodując żadnych zmian tradzikowych. Ma bardzo wygodne, minimalistyczne jak to Avene opakowanie. Dodatkowo cena jest bardzo przystępna, a krem wydajny.
Niestety Avene wprowadziło nową wersję z +, która moim zdaniem jest nieco gorsza.

Przyjemny

Swego czasu używałam jako finalny krem na noc - dawałam na sam koniec, po kremie z embryolisse i innych kosmetykach. Jego dużym plusem jest brak alkoholu, olejków eterycznych i substancji zapachowych w składzie, dzięki czemu jest fantastyczny dla wrażliwej skóry.
Ze składników wartych zauważenia krem zawiera glicerynę, czyli taki najpopularniejszy nawilżacz, który wspiera odbudowę płaszczu hydrolipidowego naskórka (który chroni skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz zapobiega parowaniu wody), oraz zinc oxide, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
Tak poza tym to skład jest dość prosty i po jakimś czasie zaczął mi się nudzić. Dla osób, którym podoba się ten krem (przede wszystkim skóra alergiczna, sucha, wrażliwa) a szukają większych efektów, polecam Cicabaume B5 z La Roche Posay - używam teraz i jest fantastyczny.

Świetnie łagodzi

Zdecydowałam się na zakup zachęcona opiniami na wizażu. Często mam podrażnienia na skórze, mam reaktywną cerę, drobne krostki i plamki się czasem pojawiają, a na szyi miewam stany zapalne skóry, zaczerwienienia + łuszczenie się, dyskomfort i swędzenie.

Moje objawy nie są drastyczne, i ten produkt dla mnie jest skuteczny i szybko działa.

Krem łatwo się rozprowadza, bardzo skutecznie łagodzi podrażnienia, i do tego dobrze nawilża. Zaczerwienienia, krostki, swędzenie - wszytko ustępuje w ciągu jednej nocy. Stoi zawsze u mnie na półce i używam w miarę potrzeby (na codzień potrzebuję kremów przeciwstarzeniowych ......)