Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-09, 12:44   #1
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial

Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?


Przez długi czas farbowałam włosy na rudo, potem na ciemny rudy, obecnie mam sprany ten kolor, ostatnio farbowałam chyba 4 miesiące temu, więc jest taki sprany kasztanowy. Naturalnie jestem ciemną blondynką.
Co się stanie jeśli położę na to farbę ciemny blond? W zasadzie chciałabym użyć garnier color&shine blond, albo orzech laskowy. Fajnie by było gdyby ktoś mi powiedział, co się wydarzy i jak to będzie wyglądało. Wszędzie czytałam tylko o rozjaśnianiu albo farbowaniu jakimś mega drastycznym platynowym blondem, a ja tego nie chcę. Czy to coś w ogóle da? Jest sens się w to bawić? Oczywiście wiem, że nie uzyskam koloru jak na opakowaniu, ciekawa jestem tylko co się stanie po położeniu takiej farby na dość ciemny kolor. Nie chcę rozjaśniać włosów, ani dekoloryzować.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc Tylko proszę o pewne odpowiedzi dziewczyn które faktycznie to wiedzą, a nie "no nie wiem ja bym nie próbowała ale nie wiem co się stanie" .
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:33   #2
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

Ja na średni brąz (prawie czarny) nakładałam ciemny blond. Myślałam, że rozjaśni farbowanie włosy, odrosty przyciemni i będzie wyrównane wszystko. Efekt- odrosty nabrały dziwnego, żółtego odcienia, reszta włosów bez zmian. Dlatego wg mnie to bez sensu, chyba że masz jakąś farbę rozjaśniającą farbowane wcześniej włosy (podobno w UK takie są).
Dodam, że na opakowaniu ciemnego blondu były pokazane włosy mniej więcej takie jak miałam i niby po koloryzacji miały być jaśniejsze, ale pewnie dotyczyło to włosów naturalnych :P
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 14:28   #3
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

nic się nie stanie, jesli nałozyć farbę jaśniejszą od tej co masz na głowie to nic nie będzie. jeśli chcesz znów ciemny blond no to dekoloryzacja albo rozjaśnianie, uwierz mi, obydwa zabiegi wykonane prawidłowo nie niszczą włosy, o ile rozjaśniacz lekko może wysuszyć (użyty odpowiedno) to dekoloryzacja nie zmieni ich stanu. wiec zastanów się nad tym zabiegiem inną drogą nie uzyskasz naturalnego koloru
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:58   #4
Oldziunia
Rozeznanie
 
Avatar Oldziunia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 529
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

na farbowane na ciemno włosy blond nie da rady chwycić tak od razu
złapie Ci tylko kolor na odrostach, więc nie ma sensu bawić się w próbowanie, bo będziesz mieć blond odrost i pozostałe włosy ciemne.
jeśli chcesz blond to jednorazowe rozjaśnianie nie zniszczy Ci jakoś bardzo włosów, a w dodatku możesz to zrobić z użyciem drogeryjnych produktów, wystarczy że użyjesz rozjaśniacz Syoss 12-0 lub Pallete UIL1
__________________

Oldziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 17:29   #5
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

No właśnie raz już próbowałam rozjaśniaczem załatwić sprawę i narobiłam sobie bydła na głowie jak rzadko. Trzymałam go bardzo krótko i tylko na pasemkach, a włosy mam gumowate i sianowate do dzisiaj, mimo że już prawie całe te badziewie obcięłam. Pani w salonie postraszyła mnie, że dekoloryzacja wyjdzie z 250 złotych, a tyle nie mam i nie będę miała...
Masakra. Że też się włosów farbować zachciało.
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 18:36   #6
Oldziunia
Rozeznanie
 
Avatar Oldziunia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 529
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

Cytat:
Napisane przez trivial Pokaż wiadomość
No właśnie raz już próbowałam rozjaśniaczem załatwić sprawę i narobiłam sobie bydła na głowie jak rzadko. Trzymałam go bardzo krótko i tylko na pasemkach, a włosy mam gumowate i sianowate do dzisiaj, mimo że już prawie całe te badziewie obcięłam. Pani w salonie postraszyła mnie, że dekoloryzacja wyjdzie z 250 złotych, a tyle nie mam i nie będę miała...
Masakra. Że też się włosów farbować zachciało.
może po prostu jakiejś niezbyt dobrej firmy wybrałaś rozjaśniacz? kiedyś też użyłam Delli to myślałam, że mi włosy spali natomiast Pallette doskonale sobie poradził dekoloryzacja jest droga, moim zdaniem nieco bez sensu, bo faktycznie, mniej niszczy niż rozjaśnianie, ale jest też taka opcja, że zapłacisz te 250 zł, a ciemny kolor powróci. za rozjaśniacz w drogerii dasz 15-20 zł i efekt będzie pewniejszy
__________________

Oldziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 17:41   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

To ja powiem, że sama tak zrobiłam, dałam na sprany kasztanowy jasny brąz farbę garnier'a, poziom 8 bodajże, jakiś popiel, i mam popielatą poświatę, ale włosy dalej ciemne za nic w świecie więcej nie użyję rozjaśniacza!!!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 09:26   #8
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

Postanowiłam zaryzykować, zafarbowałam włosy blondem garnier color&shine, po 10 minutach zmyłam bo włosy miałam dziwnie czarne no i teraz mam bardzo ciemny brąz . Ale kolor w sumie ładny.
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 11:34   #9
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

kup sobie dekoloryzator i działaj
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 10:54   #10
ewe11
Raczkowanie
 
Avatar ewe11
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: Farba ciemny blond na farbowane ciemne włosy?

Cytat:
Napisane przez trivial Pokaż wiadomość
Postanowiłam zaryzykować, zafarbowałam włosy blondem garnier color&shine, po 10 minutach zmyłam bo włosy miałam dziwnie czarne no i teraz mam bardzo ciemny brąz . Ale kolor w sumie ładny.
pokaz efekt przed i po
__________________
zapuszczam włoski Nie prostuję!
Nie suszę!
* skrzypowita
* seboradin
*drożdże
* wax
*olejek rycynowy
ewe11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.