obrzezanie mezczyzn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 16:38   #1
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583

obrzezanie mezczyzn


No wiec przeszukalam wyszukiwarke i nie znalazlam, a temat wydaje mi sie byc jak najbardziej interesujacy i coraz bardziej popularny (w tej chwili w cywilizowanej Eurpie duza czesc bialych, europejczykow, chrzescijan poddaje sie zabiegowi obrzezania i jest to ich wlasna decyzja, podejmowana coraz czesciej)
a poza tym sklonilo mnie do tego pytanie mojej kolezanki, ktorej TZ wpadl na ten pomysl i chce to zrobic

Aha - dyskutujemy na temat obrzezania mezczyzn - ta dyskusja nie dotyczy lamania praw kobiet i ich obrzezania (wycinania lechtaczki) w niektorych miejscach na swiecie.

a wiec:



Co sadzicie o obrzezaniu mezczyzn?

Czy Wasi TZci sa obrzezani czy nie?

Czy macie doswiadczenia seksualne z kims obrzezanym i jesli tak to jaka jest wg Was roznica?

Czy chcielibyscie w przyszlosci obrzezac swojego syna?

Czy wolicie, jesli mezczyzna jest obrzezany czy jesli nie jest?

(blagam, tylko bez chamskich odzywek i dyskusji polityczno-religijnych...).



Jesli chodzi o mnie, na 100% wole kochac sie z mezczyzna obrzezanym i cholernie sie ciesze, ze akurat moj TZ jest obrzezany.
Dlaczego?
Bo jest to duzo bardziej higieniczne - raz ze ryzyko infekcji jest mniejsze, bo jest duuuzo mniej bakterii tam na dole.
Dwa, ze ta higiena przeklada sie np na milosc oralna. Jesli penis jest zawsze swiezy i czysciutki to az sie chce tego loda robic (sorry za kolokwializm)
Trzy - z tego co mowili mi mezczyzni, penis jest dzieki temu wrazliwszy i doznania erotyczne dla faceta sa duzo lepsze...
Cztery - jakos to tak duzo lepiej wyglada...bez tej skory wszedzie i w ogole....

Jesli chodzi o moje dzieci, to jesli bede miala chlopca/chlopcow, to na 100% go obrzezamy.

Jaka jest Wasza, kochani, opinia i doswiadczenia w tym temacie?
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 16:53   #2
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: obrzezanie mezczyzn

No wg mnie jeśli chodzi wyłącznie o seks, to po kiego grzyba specjalnie dokonywać obrzezania?
Mnie nie przeszkadza skórka. Jeśli ktoś ma takie fetysz, to niech sobie wycina ten kawałek skóry.
To trochę podobne, do tego : czy wolisz, jak facet goli się tam na dole, czy też nie. Każdy lubi co innego, ale ingerencja maszynki do golenia a skalpela, to troszkę inna sprawa... trochę mniej bezpieczna I takie trochę "widzi mi się". Ot takie moje zdanie.

Btw. a co na to inne religie??? Tak się zastanawiam...
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:33   #3
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: obrzezanie mezczyzn

nie wiem, ale mialo nie byc dysput religijnych bo to sie zawsze zle konczy i nic z tego nie wynika...

No ale czemu "po kiego grzyba jesli chodzi tylko o seks" ?
Wg mnie satysfakcja z udanego zycia seksualnego jest dosc duzym powodem, zeby sobie zrobic taki maly zabieg (w tej chwili to jest malo inwazyjny zabieg, duzo mniej powazny niz tatuaz....) ...
a skoro nie szkodzi, to czemu nie? mozna sie tylko zastanawiac nad cena.
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:43   #4
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: obrzezanie mezczyzn

nie zastanawialam sie nad tym ale nie robilo by mi to roznicy czy facet ma skore czy nie. jego sprawa...
napisalas ze jak bedziesz miala syna to na 100% wytniesz mu ta skorke tak? a zastanowilas sie czy jak on dorosnie nie bedzie ci mial tego za zle? moim zdaniem o takiej kwestii powinno sie samemu decydowac
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:01   #5
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Mój TŻ nie jest obrzezany i problemów z higieną też nie ma.
W USA z 80% mężczyzn jest obrzezanych i nie ma to nic wspólnego z religią, podobno powodem jest higiena, ale to bzdura, czy się ma skórkę czy nie o higienę powinno się dbać tak samo.

A piszesz że to mało inwazyjny zabieg, ale bardzo bolesny dla dorosłego faceta. I wątpię, żeby satysfakcja z życia seksualnego była aż tak bardzo wysoka, że warto się ciąć dla takiego głupstwa.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:03   #6
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Oj nie chciałam wszczynać dysput religijnych tylko tak mnie to jakoś zaciekawiło. Sama już sobie sprawdzę

czoornoo ma rację, to decyzja na całe życie... Przecież skórka nie odrośnie
Kod:
Wg mnie satysfakcja z udanego zycia seksualnego jest dosc duzym powodem, zeby sobie zrobic taki maly zabieg
- wg mnie to chyba jakiś wymysł mody. Zapewne niedługo minie. Jeśli jednak komuś to się podoba, to niech się obrzeza. [ a wyjaśniło się... USA!!! wymiata ]
A kobieta obrzezana?? Może też fajna sprawa Ciekawe...
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:07   #7
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Co sadzicie o obrzezaniu mezczyzn?
Jeśli jest to decyzja tego mężczyzny to nie widzę w tym nic złego. Nie podoba mi się pomysł obrzezania, bo tak każe tradycja itp.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Czy Wasi TZci sa obrzezani czy nie?
Nie

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Czy macie doswiadczenia seksualne z kims obrzezanym i jesli tak to jaka jest wg Was roznica?
Nie mam takich doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Czy chcielibyscie w przyszlosci obrzezac swojego syna?
Jak w pkt pierwszym. Jesli będzie chciał to nie będę miała nic przeciwko

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Czy wolicie, jesli mezczyzna jest obrzezany czy jesli nie jest?
Obojętnie mi to.



PS. Mój Tż jakoś też nie ma problemów z higieną. Zawsze jest czyściutki
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2009-04-15 o 18:09
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 18:18   #8
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Nie miałam doswiadczen z obrzezanymi mezczyznami i jakos wcale mi tego nie brakuje. W sumie z czego innego czerpie przyjemnosc w seksie. Jest mi to zwyczajnie obojetne.
Syna nie obrzezam na pewno, chyba ze sam sobie zechce zafundowac taki zabieg w przyszłosci. Mi nic do tego.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:29   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
No wiec przeszukalam wyszukiwarke i nie znalazlam, a temat wydaje mi sie byc jak najbardziej interesujacy i coraz bardziej popularny (w tej chwili w cywilizowanej Eurpie duza czesc bialych, europejczykow, chrzescijan poddaje sie zabiegowi obrzezania i jest to ich wlasna decyzja, podejmowana coraz czesciej)
Szczerze mowiac, to nie slyszalem o czyms takim w Europie, natomiast w Stanach znaczaca czesc mezczyzn jest obrzezana.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Czy macie doswiadczenia seksualne z kims obrzezanym i jesli tak to jaka jest wg Was roznica?
Jesli ktos pisze, ze odczuwa roznice w trakcie seksu, to dla mnie brzmi jak bajki dla grzecznych dzieci Co kto lubi oczywiscie, jesli komus to odpowiada, jego sprawa. Napletek jest unerwiony i to wg mnie wplywa na odczucia.

Zydzi wprowadzili obrzezanie z powodow higienicznych - bo byli koczowniczym ludem pustynnym. Natomiast pisanie, ze w czasach obecnych jest to bardziej higieniczne jest jak dla mnie nieporozumieniem.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:32   #10
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zydzi wprowadzili obrzezanie z powodow higienicznych - bo byli koczowniczym ludem pustynnym. Natomiast pisanie, ze w czasach obecnych jest to bardziej higieniczne jest jak dla mnie nieporozumieniem.


jak ktos ma skorke i sie nie myje to jak sobie ja wytnie to nic tego nie zmieni

przepraszam nie moglam sie opanowac
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:39   #11
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: obrzezanie mezczyzn

a ja czytałam że właśnie u obrzezanych mężczyzn penis jest mniej wrażliwy bo niechroniony napletkiem,bardziej narażony jest na tarcie bielizny itd.
wydaje mi się to całkiem logiczne.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 18:50   #12
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
a ja czytałam że właśnie u obrzezanych mężczyzn penis jest mniej wrażliwy bo niechroniony napletkiem,bardziej narażony jest na tarcie bielizny itd.
wydaje mi się to całkiem logiczne.

ale w trakcie seksu, te kilka, kilkanaście minut jest miło... a to niektórym wystarcza ... a potem mogą się męczyć... ale co tam
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:01   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
ale w trakcie seksu, te kilka, kilkanaście minut jest miło... a to niektórym wystarcza ... a potem mogą się męczyć... ale co tam
No ale skad pomysl, ze jest bardziej przyjemnie bez napletka w trakcie seksu ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:04   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Higiena ? myc i dbac i tak trzeba .

Religia ?
nie popieram ingerencji w innego bezbronngo czlowieka nie dajac mu wyboru to taka sama ingerencja jak wycinanie łechtaczek u kobiet bo co stam czy nawet nasze polski zwyczaj robienia dziurekw uszach u dzieci

lepszy sex ?dla kogo ?ktos daje gwarancje na pismie ?potwierdza sie to komisyjnie ?
nie spotkalam faceta ktory nie mialaby frajdy z seksu a gdyby mialo to byc gwarancji frajdy dla kobiety to byloby zbyt latwe.

moda ? wszytsko jest dla ludzi ale swiadomych i samodzielnie podejmujacych decyzje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:07   #15
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Wyrak
Pomysł zaczerpnięty z pierwszego posta...
Którym się kieruję ... w celu zrozumienia o co w końcu chodzi z tym ''pozbywaniem'' się ''skórki''.

Bo tak naprawdę, pytam się: PO CO?? dla kilku minut?? Bo ze skórką, to się facet nie domyje? Czy co???


__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:11   #16
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: obrzezanie mezczyzn

a gdzie nam zaginela autorka watku
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:11   #17
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Wyrak, bo jacyś faceci tak autorce powiedzieli.
Nie może być mowy o jakiejś wielkie higienie w miejscu, skąd wypływa mocz. A zarówno obrzezany, jak i ten ze skórką mogą myć sie przed stosunkiem (a nawet powinni).
A może tak dziecku zostawiłabyś decyzję, czy chce coś sobie ucinać, czy nie. Sądzę, że chciałabyś decydować, jeśli ktoś chciałby ci uciać palec.
Ja też słyszałam wypowiedzi jakichś seksuologów o tym, że penis obrzezany jest mniej wrażliwy. A podczas orala, to ja nie wiem, czy mój TŻ miałby tak wielka przyjemność bez skórki. W koncu to właśnie miejsce jest najwrażliwsze.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:12   #18
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: obrzezanie mezczyzn

A jak facet bez skórki sika??? Po ścianie???
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:12   #19
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Czy macie doswiadczenia seksualne z kims obrzezanym i jesli tak to jaka jest wg Was roznica?
Czy wolicie, jesli mezczyzna jest obrzezany czy jesli nie jest??
Tak,bylam z mezczyzna,ktory jest obrzezany i nie widze zadnej roznicy...

Dla mnie,bez roznicy
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 19:20   #20
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Trzy - z tego co mowili mi mezczyzni, penis jest dzieki temu wrazliwszy i doznania erotyczne
Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
a ja czytałam że właśnie u obrzezanych mężczyzn penis jest mniej wrażliwy bo niechroniony napletkiem,bardziej narażony jest na tarcie bielizny itd.
wydaje mi się to całkiem logiczne.
Znowu podeprę się wiadomościami zaczerpniętymi z discovery channel Nie ma wiarygodnych badań, które potwierdzałby którąś z tych opinii.
Tak jak podważane są badania dotyczące zmniejszenia ryzyka wystąpienia u kobiety raka macicy czy szyjki macicy, czy przenoszenia wirusa HIV.
W USA coraz głośniej się mówi o zakazie obrzezania dzieci. Powstają organizacje, które zrzeszają członków o takich poglądach. Czemu wcale się nie dziwie [już nie chodzi o kwestie wyboru], ale obrzezanie w USA wykonuje się bez znieczulenia, znane są przypadki zapadnięcia w śpiączkę, czy wywołania szoku.

Nie obrzezałabym swojego syna - jemu pozostawię wybór [jeśli takowego kiedykolwiek będę miała].
Dla mnie [i mojego zdrowia] nie ma znaczenia, czy mężczyzna jest obrzezany, czy też nie - ważne, żeby był czysty.
I tak jak w przypadku dziecka, jemu pozostawiam wybór to w końcu jego ciało.

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2009-04-15 o 19:39
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:22   #21
hesitant91
Przyczajenie
 
Avatar hesitant91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Niestety Malaika85 muszę Cię rozczarować - mężczyzna obrzezany, pozbawiony napletka czerpie mniej przyjemności z seksu. Tak jak któraś z Was wspominała, napletek jest unerwiony = jest miło. A bez niego żołądź jest cały czas odkryty, ociera się o bieliznę i tym samym staje sę mniej wrażliwy = jest przyjemnie, ale mniej.

Mi tam obojętnie czy facet jest obrzezany, czy też nie, bo nikt się tym nie kieruje przy 'wyborze' partnera. Ale wolę 'tradycyjnego' penisa, że tak to ujmę :P Jak ktoś się myje, to jest czysty i chyba obrzezanie nie ma tu wpływu.
hesitant91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:22   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Wyrak, bo jacyś faceci tak autorce powiedzieli.
No wlasnie mnie to dziwi i poddaje to w watpliwosc Tym bardziej, ze jesli ktos jest obrzezany, to zwykle zaraz po urodzeniu, wiec co taka osoba moze wiedziec? Pewnie ze sa osoby ktore sie na to decyduja pozniej, ale zwyczajnie nie wierze, ze akurat sie iles takich osob trafilo autorce i sie pozwierzali jak im lepiej

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
A może tak dziecku zostawiłabyś decyzję, czy chce coś sobie ucinać, czy nie. Sądzę, że chciałabyś decydować, jeśli ktoś chciałby ci uciać palec.
Akurat za sensownoscia tego zabiegu we wczesnym dziecinstwie przemawia to, ze jest raczej latwiej i bezpieczniej. Co nie zmienia faktu, ze uwazam to za cos niepotrzebnego...

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Ja też słyszałam wypowiedzi jakichś seksuologów o tym, że penis obrzezany jest mniej wrażliwy. A podczas orala, to ja nie wiem, czy mój TŻ miałby tak wielka przyjemność bez skórki. W koncu to właśnie miejsce jest najwrażliwsze.
Wlasnie widzialem sporo takich opinii A napletek jest zdecydowanie wrazliwym miejscem, wiec nie wiem jakim cudem bez tego mialoby byc lepiej.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:33   #23
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Wyrak
Pomysł zaczerpnięty z pierwszego posta...
Którym się kieruję ... w celu zrozumienia o co w końcu chodzi z tym ''pozbywaniem'' się ''skórki''.

Bo tak naprawdę, pytam się: PO CO?? dla kilku minut?? Bo ze skórką, to się facet nie domyje? Czy co???


aleś sie uczepiła i ciągle złosliwie nabijasz się z "tych kilka minut"...moze własnie po to, moze ze względów wizualnych?! LUDZIE SĄ RÓŻNI i może czas to zaakceptować? gdybys wczytała sie w to, co pisały dziewczyny wyżej, a zwlaszcza autorka postu to byś wiedziała dlaczego ludzie mogą to robić.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Co sadzicie o obrzezaniu mezczyzn?
Czy Wasi TZci sa obrzezani czy nie?
Czy macie doswiadczenia seksualne z kims obrzezanym i jesli tak to jaka jest wg Was roznica?
Czy chcielibyscie w przyszlosci obrzezac swojego syna?
Czy wolicie, jesli mezczyzna jest obrzezany czy jesli nie jest?
1. jesli ktoś chce to niech sobie funduje taki zabieg, mamy wolny kraj.
2.nie mam TŻta obecnie
3. tak, róznica w pożyciu żadna. natomiast wizualnie jak dla mnie lepiej bez napletka.
4. nie wiem,musiałabym się nad tym poważnie zasatanowić i skonsultować tę sprawe z ojcem dziecka i jego doświadczeniami
5. hm. nie wiem, lepiej wygląda bez, ale wygląd to chyba najmniej ważna kwestia.
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:36   #24
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Ja ostatnio czytałam w jakimś artykule że nieobrzezany facet czerpie mniejsza przyjemnosc z seksu

Nie miałam do czynienia z obrzezanymi więc nie wiem czy są czyściejsi ;p;p

Moj TŻ jest czysty a nie jest obrzezany ^^
higiena nie jest miarą napletka :P
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:48   #25
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez telka146 Pokaż wiadomość
aleś sie uczepiła i ciągle złosliwie nabijasz się z "tych kilka minut"...moze własnie po to, moze ze względów wizualnych?! LUDZIE SĄ RÓŻNI i może czas to zaakceptować? gdybys wczytała sie w to, co pisały dziewczyny wyżej, a zwlaszcza autorka postu to byś wiedziała dlaczego ludzie mogą to robić.

Ale ja nie potrzebuję osoby, która mnie będzie stawiała do pionu na forum, gdyż każdy może wyrazić własne zdanie. Ja się po prostu pytam, a Ty chyba jesteś zbyt przejmującą się osobą. Tacy ludzie w dzisiejszych czasach, nie potrafiący przymknąć oka na drobne ''figle'' słowem bądź nie rozumiejący do końca dociekliwości osoby trzeciej nie mają łatwego bytu... I niestety ja odniosłam wrażenie, że taka ingerencja w ciało właśnie jest głównie dla rozkoszy cielesnych.
O tempora! O mores!


Pozdrawiam!
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3


Edytowane przez dziuba85
Czas edycji: 2009-04-15 o 19:52
dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:53   #26
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: obrzezanie mezczyzn

nie będę kontynuować z tobą dyskusji,ponieważ uważam ją za jałową i bezcelową.
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:58   #27
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez telka146 Pokaż wiadomość
nie będę kontynuować z tobą dyskusji,ponieważ uważam ją za jałową i bezcelową.

Ależ ja nie zaczynałam z Tobą dyskusji, więc nie ma o czym mówić... przynajmniej nie stracisz energii... i nie wyjałowisz się, pustym słowem, które pójdzie w eter

Pozdrawiam!
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:29   #28
modlishka665
Raczkowanie
 
Avatar modlishka665
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa/Zielona Góra
Wiadomości: 86
Dot.: obrzezanie mezczyzn

[QUOTE=hesitant91;11899014]Niestety Malaika85 muszę Cię rozczarować - mężczyzna obrzezany, pozbawiony napletka czerpie mniej przyjemności z seksu.


No właśnie, przecież po obrzezaniu przyjemność z seksu jest mniejsza. To dzięki unerwieniu napletka.
A osobiście również jest mi obojętne, czy mężczyzna jest obrzezany czy też nie.
modlishka665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 22:38   #29
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: obrzezanie mezczyzn

ne zniknelam , jestem jestem

dziekuje wszystkim za udzial w dyskusji

tak sie zastanawiam skad dziewczyny wiedza , ze NA PEWNO ZAWSZE przyjemnosc jest mniejsza i jaki niby mialby byc tego powod? Ze bielizna sie ociera? A co, jak facet ma napletek, to mu sie o niego nie ociera? No i generalnie skad to wiedza tak na pewno? Z poprzedniego wcielenia ?

Dla mnie jesli mialabym odsloniety punkt G, to bylabym raczej logicznie bardziej wrazliwa na wszystkie ruchy, niz kiedy jest zasloniety.

Anyway,

Jesli chodzi o kwestie higieny, to wiadomo , ze zalezy od tego czy facet generalnie o nia dba i obrzezanie nie oznacza ze sie rzadziej moze myc czy cos

Chodzi mi o to, ze poniewaz nie ma wtedy zagiec na skorce czy pod skorka - wiec logicznie bakterie nie gromadza sie w tak duzym stopniu.

Chodzi mi o to poza tym, ze nawet jesli facet utrzymuje ta higiene, to jednak bakterie sa, i czesto jednak nie jest to do konca takie CLEAN jakby sie mu wydawalo....a to nie jest przyjemne w seksie oralnym na przyklad.
Tzn z moich obserwacji wynika, ze przy facetach nie obrzezanych, mimo nawet wziecia prysznica z godzine przed , czasami bywalo roznie. Natomiast jesli chlopak byl obrzezany, to zawsze w takich wypadkach jest no jakby to powiedziec higienicznie czysto (jak z reklamy ACE)

Co do dzieci. Moja opinia jest taka, ze wole, zeby moj syn nie mial ani infekcji, ani bakterii tam. Poza tym, jesli moj TZ jest obrzezany - a jest, i ja lubie mezczyzn obrzezanych (w sensie lozkowym), to logicznym jest ze sie na to zdecydujemy...a nie jest to wyrzadzona fizycznie krzywda dziecku, bo jest robiona ze znieczuleniem i w okresie bycia malym dzieckiem jest to drobny zabieg.
Dopiero u dorosych staje sie to bardziej bolesne, chociaz i tak sie to robi ze znieczuleniem.

Co do zarzutu, ze syn bedzie mi mial za zle - nie sadze by ktos mial za zle matce, ze ma ladniejszego penisa i udane zycie seksualne
to mu w niczym nie zaszkodzi, a prawdopodobnie pomoze. poza tym jak juz opisalam, bedac dzieckiem jest to duzo mniej powazny zabieg.

Nie sadze zeby to byla tymczasowa moda, bo raczej ludzie o swoim zdrowiu nie decyduja pod wplywem mody. No i robi sie o od kilkudziesieciu lat w krajach zachodnich i jest tego coraz wiecej. Moda zwykle trwa kilka lat i sie konczy, a nie jest kontynuowana przez dziesieciolecia i coraz bardziej popularna.

Rozumiem wasza niechec do obrzezania, bo jednak nie lezy to ani w polskiej kulturze, ani tradycji, ani tez zbyt do przodu Polska ogolnie nie jest z niczym. Wiec to naturalne, ze takie sa Wasze reakcje.
Mysle ze za kilkanascie, kilkadziesiat lat to sie zmieni, i zabieg ten tutaj stanie sie bardziej popularny. Im wiecej ludzie beda mieli doswiadczen za granica i im bardziej beda stawac sie uswiadomieni...

Mnie ciekawi natomiast ile to w Polsce kosztuje? Bo mysle ze raczej w duzych miastach istnieja miejsca gdzie sie to wykonuje, ale o cenie nie mam pojecia.

Wiem ze w Austrii jest to duzy koszt bo okolo 800 euro (kolezanka sie dowiadywala, bo jej sie synek urodzil i chce go obrzezac).
ALe jak jest w Polsce??
Ktos wie?

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 22:56   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: obrzezanie mezczyzn

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
tak sie zastanawiam skad dziewczyny wiedza , ze NA PEWNO ZAWSZE przyjemnosc jest mniejsza i jaki niby mialby byc tego powod? Ze bielizna sie ociera? A co, jak facet ma napletek, to mu sie o niego nie ociera? No i generalnie skad to wiedza tak na pewno? Z poprzedniego wcielenia ?
Nie, dlatego ze napletek jest mocno unerwowiony.

Jesli chodzi o czystosc i infekcje - penis bez napletka rownie dobrze moze byc bardziej narazony na infekcje gdyz jest odsloniety.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Dla mnie jesli mialabym odsloniety punkt G, to bylabym raczej logicznie bardziej wrazliwa na wszystkie ruchy, niz kiedy jest zasloniety.
Tyle ze usuniecie napletka nie jest jak odsloniecie punktu G, tylko szybciej jak usuniecie punktu G/lechtaczki.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
...a nie jest to wyrzadzona fizycznie krzywda dziecku, bo jest robiona ze znieczuleniem i w okresie bycia malym dzieckiem jest to drobny zabieg.
Oczywiscie ze jest to krzywda wyrzadzona dziecku Gdyby ktos za Ciebie arbitralnie zdecydowal, ze bez lechtaczki ladniej wyglada i w ogole to ona niepotrzebna jest i Tobie ja usunal, to bylabys pewnie szalenie zadowolona.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
.
Co do zarzutu, ze syn bedzie mi mial za zle - nie sadze by ktos mial za zle matce, ze ma ladniejszego penisa i udane zycie seksualne
Rownie dobrze moze uwazac ze ma brzydszego penisa, okaleczylas go i bedzie mial gorsze zycie seksualne przez to nizby mogl miec.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Nie sadze zeby to byla tymczasowa moda, bo raczej ludzie o swoim zdrowiu nie decyduja pod wplywem mody. No i robi sie o od kilkudziesieciu lat w krajach zachodnich i jest tego coraz wiecej. Moda zwykle trwa kilka lat i sie konczy, a nie jest kontynuowana przez dziesieciolecia i coraz bardziej popularna.
To nie ma zadnego zwiazku z dbaniem o zdrowie

Bez obrazy, ale proba wmawiania komukolwiek, kto ma inne zdanie od Ciebie, ze to wynik jakis kulturowych nalecialosci dobrze nie wyglada
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.