Nauka zdobień przed kursem . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 20:42   #1
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29

Nauka zdobień przed kursem .


Witam.
Na początku przyszłego roku mam zamiar wybrać się na kurs stylizacji paznokci z metody akrylowej ,jednak ponieważ to kupa czasu chciałam poćwiczyć zdobienia.
Wpadałam na pomysł ,że mogłabym kupić zwykłe "tipsy" i ewentualnie poprzyczepiać je na wykałaczki czy coś i na nich zdobić.(moje własne paznokcie to takie kikutki ,że nie ma gdzie na nich zdobić :/ )
Zdobienia robiła bym narazie farbkami ,linerkami ,a później może znalazłabym na forum czym jeszcze mogłabym zdobić.
Narazie jestem żółtodziobem ,które przeczesuje forum by zanim pójdę na kurs nie być aż tak zielona.
Co myślicie ? To dobry pomysł ?
Macie jakieś lepsze rady ?

Jeśli taki temat był gdzieś już poruszony ,a ja nie umiałam odpowiednio zapytać wyszukiwarki bardzo przepraszam.
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 20:54   #2
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

bardzo dobry
zdobienia nie sa wcale takie proste i trzeba sobie ze tak powiem reke wyrobic
ale z drugiej strony mam przeczucie ze jak zaczniesz zakupywac to na tipsach i farbkach sie nie skonczy

powodzenia
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:10   #3
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
bardzo dobry
zdobienia nie sa wcale takie proste i trzeba sobie ze tak powiem reke wyrobic
ale z drugiej strony mam przeczucie ze jak zaczniesz zakupywac to na tipsach i farbkach sie nie skonczy

powodzenia


Bez obaw mam już upatrzony całkiem fajny kurs .A swoją drogą to się przyznam ,że to tak dzięki Tobie wpadłam na ten pomysł bo jak przejrzałam Twoją galerię to dotarło do Mnie ile trudu i ćwiczeń włożyć.
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:16   #4
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

aaaa widzisz....
czeba sie napocic i troche ostrych slow uslyszec

i dziekuje slicznie!
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:22   #5
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
aaaa widzisz....
czeba sie napocic i troche ostrych slow uslyszec

i dziekuje slicznie!

No właśnie widze więc narazie sobie zwykłe sztuczne paznokcie będe mazać bo może później będe mieć chcociaż trochę łatwiej :P

A nie ma za co dziękować kaweł dobrej roboty włożyłaś !
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:55   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

ariewawa przede wszystkim chyle czoło że nie kupujesz zestawó za 100 z allegro i nie chcesz chały "walić" na paznokciach
Pomysł ze zdobieniami bardzo dobry
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 22:56   #7
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

oo w koncu ktos normalny
nie tylko potti, byliczka tez tak zaczynala
z tego co pamietam to godzinami siedziala na forum i szukala
a teraz mnie cholera strzela jak patrze na jej prace

ale to nic.. i tak jest mojom koleznakom

probuj probuj
powolutku i bedzie piknie
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 23:02   #8
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Pomysł baaaardzo fajny!
POPIERAM!
Wyrobisz sobie troszke raczke, zaczniesz mieć własne pomysły i własny styl zdobienia. Potem nauczysz sie techniki przedłużania paznokci i ewentualnie doszlifujesz umiejetnosci ze zdobień i będzie S U P E R A N C K O !
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 10:58   #9
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Dziękuje Wam bardzo dziewczyny !

A może doradzicie ,który zestaw pędzli był by lepszy.


http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...zelami-uv-6199

Wydaje mi się (a mogę się mylić ) ,że ten ostatni był by dobry do nauki frencha tak ?

czy ten zestaw był by lepszy :http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...obnictwa-szare

Czy może kupić oddzielnie każdy ? Przyznam sie szczerze ,że jak bym miała kupować oddzielnie to musiałabym strzelać i wcale nie zdziwiłabym się wtedy ,gdybym nie kupiła pędzla do zdobienia
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 11:45   #10
Shattered
Przyczajenie
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 23
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez ariewawa Pokaż wiadomość
Dziękuje Wam bardzo dziewczyny !

A może doradzicie ,który zestaw pędzli był by lepszy.


http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...zelami-uv-6199

Wydaje mi się (a mogę się mylić ) ,że ten ostatni był by dobry do nauki frencha tak ?

czy ten zestaw był by lepszy :http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...obnictwa-szare


Czy może kupić oddzielnie każdy ? Przyznam sie szczerze ,że jak bym miała kupować oddzielnie to musiałabym strzelać i wcale nie zdziwiłabym się wtedy ,gdybym nie kupiła pędzla do zdobienia
Do frencha najlepszy jest pędzelek płaski, ścięty na ukos. Kup sobie dłutko/sondę (Dobra Rada ma fajne z drewnianą rączką) - najłatwiej poradzisz sobie z drobnymi elementami i smile line. Pędzelki do farbek kup w plastyku. Jakiś płaski do tła i dwa cieniutkie do linii, ślimaczków itp. Najlepiej naturalne włosie, ale ja mam syntetyki Kolibri i świetnie sobie radzą, a do tego kosztowały mniej niż 10zł za sztukę.

Do akrylu 3D koci język, może być 4 - Kolinsky, ale dziewczyny piszą, że syntetyki też są ok. U Dobrej Rady kupisz tanio.
__________________

Shattered jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 14:46   #11
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez Shattered Pokaż wiadomość

Do akrylu 3D koci język, może być 4 - Kolinsky, ale dziewczyny piszą, że syntetyki też są ok. U Dobrej Rady kupisz tanio.

Do jakiego akrylu ? Ja narazie z akrylem nie chce mieć nic wspólnego będe sobie mazańce robić na zwykłych tipsach ,bo moje paznokcie to jak mówiłam kikuciki są ,a dwa gdzieś przeczytałam ,że farbkami lepiej na naturalnych nie malować bo płytka naturalna jest nie równa .

To co te nie dobre będą ?
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 15:07   #12
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Ja jestem wróżka Disarrays, ja prawde Ci przepowiem...

kupisz pędzelki, lakierki, tipsiorki, pobawisz się troche, zaczną ładnie ci wychodzić kreseczki i kwiatuszki i listki i wszystko... po jakimś czasie pooglądasz galerie i uzmysłowisz obie, że to, co tak naciapane jest na pazurkach i odstaje całkiem fajnie wygląda.. zaczniesz marzyć by robić takie same...
Zapragniesz tych kwiatków.. wpadniesz do dobrejrady, kupisz biały akryl i moze jeszcze jakieś 2 czy 3... liquid i pędzelek.. potrzaskasz nieco mazańców, aż zaczną wychodzić Ci piękne kwiatki.. dokupisz jeszcze kilka kolorów i będziesz śmigać aż miło.. pozniej oblepisz kwiatuchami i rozami swój telefon komórkowy... pozniej pilota od TV, następnie klawiature, portfel, zapalniczki i paznokcie u stóp swojego chłopaka...Dalej pojdzie już łatwiej.. dokupisz cyrkonie, bo będzie Ci brakować "środeczków".. pozniej będziesz spędzała po 5-8h dziennie przeglądając różne prace stylistek polskich i światowych probując przy tym nowych technik.....
a pozniej to juz nam wszystkim oka wyjdą jakie dzieła robisz.......

Chcesz znać dalszą część swojego zycia? Wyślij sms na 7297 o treści "KCEM!"
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 17:59   #13
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez disarrays Pokaż wiadomość
Ja jestem wróżka Disarrays, ja prawde Ci przepowiem...

kupisz pędzelki, lakierki, tipsiorki, pobawisz się troche, zaczną ładnie ci wychodzić kreseczki i kwiatuszki i listki i wszystko... po jakimś czasie pooglądasz galerie i uzmysłowisz obie, że to, co tak naciapane jest na pazurkach i odstaje całkiem fajnie wygląda.. zaczniesz marzyć by robić takie same...
Zapragniesz tych kwiatków.. wpadniesz do dobrejrady, kupisz biały akryl i moze jeszcze jakieś 2 czy 3... liquid i pędzelek.. potrzaskasz nieco mazańców, aż zaczną wychodzić Ci piękne kwiatki.. dokupisz jeszcze kilka kolorów i będziesz śmigać aż miło.. pozniej oblepisz kwiatuchami i rozami swój telefon komórkowy... pozniej pilota od TV, następnie klawiature, portfel, zapalniczki i paznokcie u stóp swojego chłopaka...Dalej pojdzie już łatwiej.. dokupisz cyrkonie, bo będzie Ci brakować "środeczków".. pozniej będziesz spędzała po 5-8h dziennie przeglądając różne prace stylistek polskich i światowych probując przy tym nowych technik.....
a pozniej to juz nam wszystkim oka wyjdą jakie dzieła robisz.......

Chcesz znać dalszą część swojego zycia? Wyślij sms na 7297 o treści "KCEM!"

Już pędze po słoiczki akrylu ,co ja mówie całe wiadra i wiesz co nawet lepiej ściany sobie tak w domu zrobie...Jeśli to był przytyk do Mnie to możesz sobie darować
Ja rozumiem ,że można czepiać się dziewczyn co kupują zestawy na allegro i później świrują ,że są super stylistkami ...
Ja chciałam normalnie zapytać tylko o rade co do zdobień i to też nie chciałam ,żeby ktoś mi powiedział krok po kroku jak mam je robić.
Widać ,że zawsze znajdzie się ktoś kto mierzy wszystkich tą samą miarą...
A i jeśli mogłabym Cię prosić :dziękuje Ci za Twoje cenne komentarze

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

A i może ,żeby uspokoić wszystkie inne Panie Wróżki ,wybieram się na kurs na początku przyszłego roku bo ,akurat teraz mam inne wydatki ,a na taki kurs i później wszystkie potrzebe rzeczy do dalszych ćwiczeń trzeba wyłożyć troszkę kasy ,więc muszą ją uzbierać.
Z tego co się orientowałam zwykłe tipsy ( na których mogłąbym ćwiczyć ,NIE ZAMIERZAM NA NIE NAKŁADAĆ ŻADNEJ MASY !) ,pędzelki ,farbki i linerki nie powinny mnie więcej wynieść niż 100 zł.
I w tym czasie a jest to kilka miesięcy mogę sobie wyćwiczyć ręke ,zdolności manualne ,linie uśmiechu i może być mi tylko łatwiej .
Bardzo proszę żadnych więcej wrożb ,bo gdybym chciała kupić byle jaki "zestaw startowy" z instruktażem krok po korku nie było by to żadnym problem same wiecie .
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 18:50   #14
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez ariewawa Pokaż wiadomość
Już pędze po słoiczki akrylu ,co ja mówie całe wiadra i wiesz co nawet lepiej ściany sobie tak w domu zrobie...Jeśli to był przytyk do Mnie to możesz sobie darować
Ja rozumiem ,że można czepiać się dziewczyn co kupują zestawy na allegro i później świrują ,że są super stylistkami ...
Ja chciałam normalnie zapytać tylko o rade co do zdobień i to też nie chciałam ,żeby ktoś mi powiedział krok po kroku jak mam je robić.
Widać ,że zawsze znajdzie się ktoś kto mierzy wszystkich tą samą miarą...
A i jeśli mogłabym Cię prosić :dziękuje Ci za Twoje cenne komentarze

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

A i może ,żeby uspokoić wszystkie inne Panie Wróżki ,wybieram się na kurs na początku przyszłego roku bo ,akurat teraz mam inne wydatki ,a na taki kurs i później wszystkie potrzebe rzeczy do dalszych ćwiczeń trzeba wyłożyć troszkę kasy ,więc muszą ją uzbierać.
Z tego co się orientowałam zwykłe tipsy ( na których mogłąbym ćwiczyć ,NIE ZAMIERZAM NA NIE NAKŁADAĆ ŻADNEJ MASY !) ,pędzelki ,farbki i linerki nie powinny mnie więcej wynieść niż 100 zł.
I w tym czasie a jest to kilka miesięcy mogę sobie wyćwiczyć ręke ,zdolności manualne ,linie uśmiechu i może być mi tylko łatwiej .
Bardzo proszę żadnych więcej wrożb ,bo gdybym chciała kupić byle jaki "zestaw startowy" z instruktażem krok po korku nie było by to żadnym problem same wiecie .
-----------------------------------------------------------------

:conf used: Może źle się wyraziłam - jeśli tak to odebrałaś to wybacz. Chciałam tylko uświadomic Cie jak bardzo to wciąga i pod zadnym pozorem nie chciałam urazić. Może te wielokropki na końcu tak obrazowo zmieniły moją wypowiedź ze poczułaś się jakbym w jakiś sposób z Ciebie szydziła.
Tak BTW Sama nie mam kursu, więc raczej nie szydziłabym z tego... a napisałam to, bo zaczynałam tak jak Ty, a skończyło się właśnie na zakupach u DR - i nie tylko ja z resztą, stąd taka dygresja, która raczej miała być odebrana jako żart a nie jako atak. Żaden to przytyk z mojej strony.
Sprobuj proszę przeczytać to jeszcze raz, dodając jakąś uśmiechniętą emotkę na końcu zamiast tych wielokropków, a może zobaczysz o co mi chodziło.

Niemniej najmocniej przepraszam i życzę sukcesów.
PS. lepiąc kwiatki akrylowe (moj koszt pierwszego zestawu to ok 20zł) na tipsach, nie ingerujesz w płytkę paznokcia, co za tym idzie, nie zrobisz nic złego nikomu, więc nic nie stoi na przeszkodzie - jeśli oczywiście masz na to ochotę - byś spróbowała i w tym temacie.

Pamiętaj, że nie wszyscy na forum są złośliwi i nie dla wszystkich. Uważnie przeczytałam Twoją wypowiedź i cieszę się, że nie było to kolejne pytanie w stylu "jak robić tipsy"
A wierz mi, że gdybym naprawdę chciała być uszczypliwa, zrobiłabym to w zupełnie inny sposób. No cóż, nie każdy ma takie moje poczucie humoru
Pozdrawiam
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 19:31   #15
WALENTYNA
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 885
GG do WALENTYNA
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Witam
Sądzę że to dobry pomysł ... I przyznam rację disarrays że zabawa ta wciąga i to bardzo ... Pozdrawiam i życzę powodzenia
__________________
WALENTYNA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 19:33   #16
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Ariewawa myślę że Dis nie chciała Cię urazić, tylko widzisz.. mu tu na pazurowym mamy takie głupawe poczucie humoru
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:07   #17
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

To w takim razie ja też przepraszam za to ,że tak to odebrałam ,jednak kropki robią swoję ,a ja na wizazu krótko się kręce by załapać Wasze poczucie humoru .Chociaż powiem Ci Disarrays ,że z tą zapalniczką to mogłabym się skusić może gdybym ją jakoś okwiatkowała mój luby by mi przstał ciągle je podkradać
Jaaa wiem ,że to jest wciągające i o to chodzi bo wykombinowałam sobie ,że jak zaczne sobie ćwiczyć zdobienia to się jeszcze bardziej wciągne i wtedy będe umiała się zmotywować by szybciej uzbierać na kurs .

A tak na poważnie to co sądzicie o tych pędzlach ?
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:16   #18
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

No ja mam w kwiatach akrylowych aparat, komórkę, index, kluczyk od samochodu i okulary Jeszcze zapalniczki nie mam, ale to pewnie dlatego że nie palę Chociaż chyba nawet nosze jedną przy sobie.

Jesli o te pędzle chodzi to o ile mnie pamięć nie myli Dobra Rada polecała ten pierwszy zestaw
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 02:51   #19
Shattered
Przyczajenie
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 23
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez ariewawa Pokaż wiadomość
Do jakiego akrylu ? Ja narazie z akrylem nie chce mieć nic wspólnego będe sobie mazańce robić na zwykłych tipsach ,bo moje paznokcie to jak mówiłam kikuciki są ,a dwa gdzieś przeczytałam ,że farbkami lepiej na naturalnych nie malować bo płytka naturalna jest nie równa .

To co te nie dobre będą ?

Mówiłam o zdobieniach akrylowych 3D (rzeczonych kwiatkach ). Dissarays również o nich pisała, nie o masie akrylowej budującej paznokieć
__________________

Shattered jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 08:30   #20
kaskur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Jak tak już piszecie o pędzelkach to czy możecie zerknąć na ten zestawik?

http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...bnictwa-violet

Potrzebuje na razie jakiegoś do nauki. W sierpniu kursik ale już się rozglądam za potrzebnymi rzeczami.
kaskur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:09   #21
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
No ja mam w kwiatach akrylowych aparat, komórkę, index, kluczyk od samochodu i okulary Jeszcze zapalniczki nie mam, ale to pewnie dlatego że nie palę Chociaż chyba nawet nosze jedną przy sobie.

No wiecie co ,ale z Was koleżanki ,ja już chciałam kupować całe opakowanie tipsów ,dopiero jedna Dis ( i ja jeszcze się obruszyłam) mi uświadomiła ,że nie potrzebnie wydawać pieniążka bo przecie mogę caly sprzęt w domu ozdobić
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:10   #22
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Ja się w sumie na pędzelkach nie znam... mam 3 do żelu, 1 do zdobień akrylowych, zestaw donegala (ale nie polecam..) a w nim 3 różnej długości cieniutkie pędzelki+ 1 płaska czwórka, dodatkowo dwa najcieńsze i najkrótsze "0", a większosć zdobień wykonuje pędzelkiem syntetykiem ze starego lakieru - linerka
Sporo rzeczy powyciągałam z kosmetyczki, jakieś pedzle do malowania, zestawiki tanich pędzli.. służą mi do nakłądania brokatu, odpylania, jeden nawet do równania smile line... gąbeczki do podkładu też się przydały.. ciekawie cieniuje się lakiery Więc większość rzeczy pozyskałam z domowego kosmetyczneg składzika i również polecam przeszperać swoje

Byli... wszechobecne kwiatki akrylowe są u mnie na sporawym dwustronnym lusterku, zapalniczkach, pędzelkach, pojemnikach do cleanera, kuferkach na CD, telefonach, kubkach, opakowaniach na tipsy.. i co przysiadam to kombinuje co tu nowego oblepić... Moja mężczyzna już się martwi czy mu się do klawiatury nie dobiore :P

ariewawa, tipsy kup jakieś najtańsze, będziesz miała pojęcie o zdobieniu w konkretnych "warunkach" Moje kwiatki jak się okazało nie chciał się pozniej na tipsa zmieścić i mazałam listki po stole
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..

Edytowane przez disarrays
Czas edycji: 2009-07-15 o 09:12 Powód: dopisek
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:24   #23
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez Shattered Pokaż wiadomość
Mówiłam o zdobieniach akrylowych 3D (rzeczonych kwiatkach ). Dissarays również o nich pisała, nie o masie akrylowej budującej paznokieć
No ja wiem ,że to nie masa tylko ,że ja bym takie kwiatki jeśli już zamierzała wtapiać tak ,że w tipsa pomalowanego lakierem bezbarwnym i nie wiem czy tak by się to trzymało.No chyba ,żebym go (kwiatka znaczy się) jakimś klejem do ozdób potraktowała.
A dwa to już by była mega wciągająca zabawa mi mogłoby się źle skończyć ,chociaż myślę ,że nie bo ja bym chciała się naumieć nie tylko jak zakładać paznokcie akrylowe ,a także jak dbać o paznokcie naturalne ,co robić jak są problemowe ,jak rozpoznać chorobę paznokcie i nawet taką prostą z pozoru rzecz jak je poprawnie opiłowywać .A bez kursu ,a raczej bez osoby doświadczonej ,która Mnie tego nauczy i będzie wyłapywać moje błędy ani rusz.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez disarrays Pokaż wiadomość
Ja się w sumie na pędzelkach nie znam... mam 3 do żelu, 1 do zdobień akrylowych, zestaw donegala (ale nie polecam..) a w nim 3 różnej długości cieniutkie pędzelki+ 1 płaska czwórka, dodatkowo dwa najcieńsze i najkrótsze "0", a większosć zdobień wykonuje pędzelkiem syntetykiem ze starego lakieru - linerka
Sporo rzeczy powyciągałam z kosmetyczki, jakieś pedzle do malowania, zestawiki tanich pędzli.. służą mi do nakłądania brokatu, odpylania, jeden nawet do równania smile line... gąbeczki do podkładu też się przydały.. ciekawie cieniuje się lakiery Więc większość rzeczy pozyskałam z domowego kosmetyczneg składzika i również polecam przeszperać swoje

Byli... wszechobecne kwiatki akrylowe są u mnie na sporawym dwustronnym lusterku, zapalniczkach, pędzelkach, pojemnikach do cleanera, kuferkach na CD, telefonach, kubkach, opakowaniach na tipsy.. i co przysiadam to kombinuje co tu nowego oblepić... Moja mężczyzna już się martwi czy mu się do klawiatury nie dobiore :P

ariewawa, tipsy kup jakieś najtańsze, będziesz miała pojęcie o zdobieniu w konkretnych "warunkach" Moje kwiatki jak się okazało nie chciał się pozniej na tipsa zmieścić i mazałam listki po stole
Do mojej kosmetyczki się już dobrałam .Znalazłam jeden pędzel który używam do nakładania pyłku na paznokcie .A co do gąbeczek do podkładu u Mnie pełno tego w pracy ,więc spróbuje .Dziękuje za rady !
Właśnie zamierzam kupić u DR jakiś tani komplet tipsów i farbek bo tańszych nie znalazłam .
A co do malowania po sprzętach to właśnie może się okazać ,że ja ze swoimi zdolnościami plastycznymi ,także mogę wyjechać na stół ,przynajmniej przy pierwszych próbach
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:15   #24
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez ariewawa Pokaż wiadomość
No ja wiem ,że to nie masa tylko ,że ja bym takie kwiatki jeśli już zamierzała wtapiać tak ,że w tipsa pomalowanego lakierem bezbarwnym i nie wiem czy tak by się to trzymało.No chyba ,żebym go (kwiatka znaczy się) jakimś klejem do ozdób potraktowała.
Hmm, no raczej się nie da przykleić..(chyba że najpierw ulepisz 3d a pozniej sciągniesz i przykleisz?) w ogole Twoja odpowiedź mnie nieco zakręciła aż postanowiłam podsłać Ci foteczkę żebyśmy ię dobrze zrozumiały w kwestii kFiatkowych lepieńców z akrylu

To są kwiatki wykonane z akrylu Lilyi (nie wiem jak to się odmienia) - dla mnie mistrzyni w lepieniu


A tu podsyłam Ci linka jak wygada np takie cudo w praktyce:

http://www.youtube.com/watch?v=gRyRMAeB0BM

Można przelecieć je lakierem bezbarwnym, ale raczej nie wlepisz ich tak jak w akryl lub w żel.

I teraz nie wiem, czy po prostu nie podobają Ci się "wystające" kwiatki, czy po prostu nie bardzo wiesz jak to wygląda Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam sytuację
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:38   #25
LauraDi
Raczkowanie
 
Avatar LauraDi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

hehe a to dobre powodzenia
__________________
mój wątek pazurkowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323742

mój blog http://pazurkowapokusa.blog.onet.pl/


mój salon www.bonita-salon-urody.pl

Zapraszam
LauraDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:53   #26
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Cytat:
Napisane przez disarrays Pokaż wiadomość
Hmm, no raczej się nie da przykleić..(chyba że najpierw ulepisz 3d a pozniej sciągniesz i przykleisz?) w ogole Twoja odpowiedź mnie nieco zakręciła aż postanowiłam podsłać Ci foteczkę żebyśmy ię dobrze zrozumiały w kwestii kFiatkowych lepieńców z akrylu

To są kwiatki wykonane z akrylu Lilyi (nie wiem jak to się odmienia) - dla mnie mistrzyni w lepieniu


A tu podsyłam Ci linka jak wygada np takie cudo w praktyce:

http://www.youtube.com/watch?v=gRyRMAeB0BM

Można przelecieć je lakierem bezbarwnym, ale raczej nie wlepisz ich tak jak w akryl lub w żel.

I teraz nie wiem, czy po prostu nie podobają Ci się "wystające" kwiatki, czy po prostu nie bardzo wiesz jak to wygląda Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam sytuację

Mówiłam ,że narazie żółtodziób jestem .
Ja wiem ,że to nie będzie to samo co akryl czy żel tylko ja się chciałam narazie nauczyć tak prowizorycznie .
Baaardzo mi rozjaśniłaś ,już chwytam .
Dziękuje ci Bardzo kofanna jesteś !
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:17   #27
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: Nauka zdobień przed kursem .

Prowizoryczne to są moje prace :P zajzyj do mojego wąku, to zobaczysz moje prowizoryczne kwiatki akrylowe
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.