Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-05, 12:49   #1
przeddzidzie
Raczkowanie
 
Avatar przeddzidzie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 302

Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?


Mam krzywe zęby oraz ich "nadmiar" w górnej szczęce. Chciałam zapytać czy istnieje możliwość "wymiany" zębów przednich górnej szczęki na implanty. Chciałabym zostawić swoje zęby w szczęce dolnej oraz zęby, które są z tyłu w szczęce górnej ponieważ wszystkie są zdrowe. W związku z tym mam pytanie czy taka częściowa "wymiana" zębów jest w ogóle możliwa.
Dadam jeszcze, że mam 24 lata i niecałe 1,4 roku do ślubu dlatego stały aparat na zęby nie bardzo wchodzi w grę ponieważ mojej wady zgryzu nie da się skorygować w tak krótkim czasie.
Chciałabym jeszcze zapytać w jakim przedziale cenowym mieści się taki zabieg.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Może lepiej jak zdecyduję się na aparat ruchomy, ale czy przez 1, 4roku skoryguje on chociaż trochę krzywy zgryz?? Teraz żałuję, że nie wzięłam się za ot jak byłam dzieckiem
__________________
Syneczek

Edytowane przez przeddzidzie
Czas edycji: 2009-02-05 o 13:03
przeddzidzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 21:09   #2
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez przeddzidzie Pokaż wiadomość
Mam krzywe zęby oraz ich "nadmiar" w górnej szczęce. Chciałam zapytać czy istnieje możliwość "wymiany" zębów przednich górnej szczęki na implanty. Chciałabym zostawić swoje zęby w szczęce dolnej oraz zęby, które są z tyłu w szczęce górnej ponieważ wszystkie są zdrowe. W związku z tym mam pytanie czy taka częściowa "wymiana" zębów jest w ogóle możliwa.
Dadam jeszcze, że mam 24 lata i niecałe 1,4 roku do ślubu dlatego stały aparat na zęby nie bardzo wchodzi w grę ponieważ mojej wady zgryzu nie da się skorygować w tak krótkim czasie.
Chciałabym jeszcze zapytać w jakim przedziale cenowym mieści się taki zabieg.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Może lepiej jak zdecyduję się na aparat ruchomy, ale czy przez 1, 4roku skoryguje on chociaż trochę krzywy zgryz?? Teraz żałuję, że nie wzięłam się za ot jak byłam dzieckiem
Panią dr nie jestem, ale odpowiem zgodnie z tym, co wiem
Szkoda wyrywać swoje ząbki i wstawiać implanty i to jeszcze z przodu
Implanty są bardzo drogie-kilka tysięcy ja jedną sztukę. Poza tym sama seria zabiegów jest upiorna-czytałam, zdjęcia widziałam i...fenk ju
Jeśli masz za wąską szczękę, to orto może Ci ją poszerzyć aparatem lub zalecić jakieś ekstrakcje, żeby zrobić miejsce dla pozostałych zębów, ale oczywiście wtedy trzeba założyć aparat. Ruchomym nie zdziałasz-nie ten wiek
Możesz założyć stały aparat lingwalny-klejony od wewnętrznej strony zębów-niewidoczny wcale, ale za to bardziej uwierający od normalnego, utrudniający mówienie i też drogi(od 3 tys za łuk) no ale suma sumarum-wyszłoby taniej niż kilka implantów i zachowałabyś swoje zęby.

No i jeszcze opcja aparatu kryształowego lub porcelanowego-zamki w kolorze zęba lub całkiem przezroczyste. Na ślub możesz założyć do nich białe łuki i z będzie widać tylko z bliska. Cena do przyjęcia-ok 2,5 tys za łuk, zależy do gabinetu.

Zastanów się-nie warto ot tak wyrywać swoich zębów
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 21:35   #3
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Nie wyrywaj zębów ze względu na jedną okazję, potem będziesz tego żałować
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 22:16   #4
kallinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 33
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Papryka85 ma calkowita racje! Mozna zalozyc aparat ktorego nie bedzie widac wcale albo tylko z bliska. Aparat ruchomy - takie leczenie zaczyna sie do ok 10 r.z. A co do Twojego pomyslu wyrwania zdrowych zebow- zaden lekarz tego nie zrobi! Przynajmniej mam taka nadzieje Obecnie dazy sie do maksymalnego zachowania wlasnych tkanek zeba nawet jesli jest to tylko korzen bo zab np. sie zlamal. Poza tym zaden material sztuczny nie jest tak dobry jak naturalny! Aha no i przy implantach kosc goi sie okolo pol roku wiec raczej nic przyjemnego.
A tak przy okazji- Papryka studiujesz stomatologię? Bo Twoja wypowiedz jest jak najbardziej profesjonalna

Edytowane przez kallinka1
Czas edycji: 2009-02-05 o 22:18
kallinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 22:38   #5
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez kallinka1 Pokaż wiadomość
Papryka85 ma calkowita racje! Mozna zalozyc aparat ktorego nie bedzie widac wcale albo tylko z bliska. Aparat ruchomy - takie leczenie zaczyna sie do ok 10 r.z. A co do Twojego pomyslu wyrwania zdrowych zebow- zaden lekarz tego nie zrobi! Przynajmniej mam taka nadzieje Obecnie dazy sie do maksymalnego zachowania wlasnych tkanek zeba nawet jesli jest to tylko korzen bo zab np. sie zlamal. Poza tym zaden material sztuczny nie jest tak dobry jak naturalny! Aha no i przy implantach kosc goi sie okolo pol roku wiec raczej nic przyjemnego.
A tak przy okazji- Papryka studiujesz stomatologię? Bo Twoja wypowiedz jest jak najbardziej profesjonalna
Z tego co wiem, Papryka ma taką wiedzę bo jest Aparatką
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 08:30   #6
przeddzidzie
Raczkowanie
 
Avatar przeddzidzie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 302
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Dzięki, tak myślałam, że nic się nie da z tym zrobić i rzeczywiście szkoda mi i zębów i bólu. Może się już przemęczę i założę zwykły stały aparat już po ślubie chociaż boję się, że wtedy braknie mi motywacji. Będę najmniej uśmiechniętą Panną Młodą jaką widziałam Tak to jest jak się przegapi odpowiedni moment. Niestety teraz muszę za to zapłacić...
__________________
Syneczek
przeddzidzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 10:06   #7
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez kallinka1 Pokaż wiadomość
A tak przy okazji- Papryka studiujesz stomatologię? Bo Twoja wypowiedz jest jak najbardziej profesjonalna
Bardzo dziękuję nie, nie studiuję stomatologii, ale jestem ex-aparatką
Zawsze byłam bardzo dociekliwą pacjentką, orto i dentysta musieli mi wszystko tłumaczyć, bo ja chciałam wiedzieć co, po co, jak działa itd oprócz tego sporo dowiedziałam się z wątku aparatowego, bo siedzę w nim już dość długo. Czego sama nie doświadczyłam-wiem od innych pacjentów no i nie ukrywajmy-interesuje się takimi rzeczami, jeszcze niedawno marzyłam o asystenturze stomatologicznej, ale zrezygnowałam i zajmę się jednak czymś innym, a to zostawiłam jako pewnego rodzaju hobby

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, Papryka ma taką wiedzę bo jest Aparatką
Byłam dolny aparat zdjęto mi pod koniec września, górny na początku grudnia teraz została mi tylko retencja do noszenia ale miło, że pamiętałaś, że byłam zadrutowana

Cytat:
Napisane przez przeddzidzie Pokaż wiadomość
Dzięki, tak myślałam, że nic się nie da z tym zrobić i rzeczywiście szkoda mi i zębów i bólu. Może się już przemęczę i założę zwykły stały aparat już po ślubie chociaż boję się, że wtedy braknie mi motywacji. Będę najmniej uśmiechniętą Panną Młodą jaką widziałam Tak to jest jak się przegapi odpowiedni moment. Niestety teraz muszę za to zapłacić...
Może weź pod uwagę jeden z aparatów kosmetycznych(ceramiczny lub kryształowy). Na filmie ze ślubu nie będzie widać, na zdjęciach może trochę, ale tylko tych robionych z bliska, a może jakiś zdolny fotograf będzie umiał zrobić retusz i zamaskuje aparat? Wpisz w googla aparat ceramiczny/kryształowy-zobaczysz jak to wygląda.

Ja osobiście jestem "fanką" metalu podobnie jak moja orto(nie tylko moja), ale wiem, że na zdjęciach ze ślubu chciałoby się wyglądać nieskazitelnie.
Z drugiej strony-wierz mi, jak już się nosi aparat, to nagle nagle pozbywa się kompleksu. Nagle zaczynasz się szczerzyć na prawo i lewo(inna rzecz, że aparaty są dobrze przyjmowane przez otoczenie) o tak

Tak że z dwojga złego, lepiej się szczerzyć na ślubie z aparatem na zębach, niż nie uśmiechać się z powodu kompleksu krzywych zębów.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 11:02   #8
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Matko swieta,dziewczyno. Bron Boze nie wyrywaj swoich zebow !
a co do slubu... przeciez jest Photoshop i metal mozna byloby zakryc, przeczytaj uwaznie post Papryki ona madrze pisze :P
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:59   #9
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

dziewczyny powiedziały już wszystko, ja tylko chciałam od siebie dodać, że wyrywanie zębów, zdrowych i całkowicie sprawnych, to najgorsza opcja i nie wiem, czy jakiś orto by to pochwalił Natomiast widziałam na jakimś forum wypowiedź chłopaka, który napisał, że zażyczy sobie u orto wyrwanie górnych i dolnych zębów i wstawienie implantów, bo ma krzywe zeby i wstydzi się nosić aparat WSZYSTKIE chyba chciał wyrywać
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:32   #10
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Ja na Twoim miejscu założyłabym aparat kryształowy, a może w ten ponad rok jednak da się wyprostować ząbki Czasami moc aparatu działa cuda i szybko się wszystko ustawia
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:51   #11
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez przeddzidzie Pokaż wiadomość
Mam krzywe zęby oraz ich "nadmiar" w górnej szczęce. Chciałam zapytać czy istnieje możliwość "wymiany" zębów przednich górnej szczęki na implanty. Chciałabym zostawić swoje zęby w szczęce dolnej oraz zęby, które są z tyłu w szczęce górnej ponieważ wszystkie są zdrowe. W związku z tym mam pytanie czy taka częściowa "wymiana" zębów jest w ogóle możliwa.
Dadam jeszcze, że mam 24 lata i niecałe 1,4 roku do ślubu dlatego stały aparat na zęby nie bardzo wchodzi w grę ponieważ mojej wady zgryzu nie da się skorygować w tak krótkim czasie.
Chciałabym jeszcze zapytać w jakim przedziale cenowym mieści się taki zabieg.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Może lepiej jak zdecyduję się na aparat ruchomy, ale czy przez 1, 4roku skoryguje on chociaż trochę krzywy zgryz?? Teraz żałuję, że nie wzięłam się za ot jak byłam dzieckiem
No więc ja mogę Ci poradzić co zrobić. Masz jeszcze dużo czasu do ślubu 1,4 roku.
Z tego względu, że jeszcze młodziutka jesteś szkoda wstawiać implanty.
Co polecam? Zrobienie aparatu STAŁEGO. Nie musi on być jakiś za 10 tys. czy coś. Możesz kupić sobie zwykły, tylko, że ważne abyś założyła stały. Dlatego, że poprawę można widzieć już po 2 tyg. Sama miałam problem "nadmiaru zębów" tylko, że w dolnej szczęce. I nie mów, że nieda się wyleczyć, bo można!
Możesz go ponosić ok. rok; później będziesz musiała nosić tylko taką wkładkę na zęby (wyjmowaną), która będzie zapobiegać aby te ząbki nie wróciły na swoje miejsce. Max 2 lata się ją nosi.
A tuż przed ślubem polecam wybielenie zębów, aby mieć ładny anielski uśmiech

Edytowane przez essme
Czas edycji: 2009-02-14 o 09:55
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 11:34   #12
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
I nie mów, że nieda się wyleczyć, bo można!
Możesz go ponosić ok. rok; później będziesz musiała nosić tylko taką wkładkę na zęby (wyjmowaną), która będzie zapobiegać aby te ząbki nie wróciły na swoje miejsce. Max 2 lata się ją nosi.
A tuż przed ślubem polecam wybielenie zębów, aby mieć ładny anielski uśmiech
Skąd możesz wiedzieć ile będzie trwało leczenie jej wady? Napisała, że nie da się wyleczyć w półtora roku, co akurat dziwne nie jest, bo średni czas leczenia wynosi 2 lata, a nie rok.
I co to znaczy "możesz go ponosić ok.rok" czas noszenia zależy głównie od wady i stosunkowo niewiele jest przypadków, które udaje się wyleczyć w ciągu roku, najczęściej trwa to ok.2 lat(a nie max). To że u Ciebie udało się tak szybko, nie znaczy, że u niej też się da.

Wszystkiego można się dowiedzieć u ortodonty-on najlepiej oszacuje czas leczenia, choć nie zagwarantuje, że dokładnie w takim czasie uda się zmieścić. Nie każdemu zęby przesuwają się jednakowo szybko, jeden ma poważniejszą wadę, inny lżejszą, jeden orto będzie działał bardziej radykalnie, inny ślamazarnie. No i niech nie wyrobi się do ślubu, to dziewczyna będzie miała metalowy uśmiech do białej sukni

Nie uważam, żeby aparat metalowy szpecił, ale ślub to wyjątkowa uroczystość i chyba każdy wolałby nie mieć wtedy rusztowania na zębach. Dlatego polecałam aparat kosmetyczny(niekoniecznie drogi jak diabli lingwalny). Nie jest kosmicznie drogi(jeszcze zależy od miasta, gabinetu), na zdjęciach może udać się zamaskować, na filmie nie będzie widoczny.
W półtora roku zęby będą już prawie proste, ale orto spokojnie będzie kończył leczenie, a nie na wariackich papierach, że lada chwila ślub, a tu jeszcze wypadałoby to czy tamto poprawić.
__________________
Papryczki wróciły!!!

Edytowane przez papryka85
Czas edycji: 2009-02-14 o 11:40
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 18:43   #13
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

jak nie chcesz nosić aparatu możesz jeszcze oszlifować swoje zęby np. od trójki do trójki i założyć korony (napalana porcelana na metal albo pełnoceramiczne)

lekarz tak oszlifuje Twoje zęby i dopasuje korony, aby były równiutkie i białe, a resztę zębów wybielisz (oczywiście najpierw się wybiela, a potem kolor koron się dobiera, bo trudno przewidzieć do jakiego koloru się Twoje zęby wybielą)

osobiście też nie polecam takiej metody, bo już na zawsze będziesz skazana na korony, co wiąże się z pewnymi problemami (nie na co dzień, ale się zdarzają po kilku latach użytkowania - bardzo indywidualna sprawa) i trzeba dobrze wybrać lekarza - WAŻNE

osobiście bym tak dobrała termin ślubu, aby zdążyć z aparatem - ja tak zrobiłam, a nie odwrotnie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 08:33   #14
przeddzidzie
Raczkowanie
 
Avatar przeddzidzie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 302
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Ja właśnie zrobiłam niestety odwrotnie z tym ślubem A wada leczona ma być 2 lata bo byłam u ortodontki i wszystko mi wyliczyła. 2 lata samego aparatu a jeszcze muszę odwiedzić 2 razy chirurga szczękowego więc w sumie pewnie z 2,5 roku.
Ile mniej więcej kosztuje łuk takieog kryształowego aparatu? Przy mojej wadzie muszę mieć 2 łuki tylko na dolna szczękę ok roku a na górną dwa lata.
Dodam, że jestem z okolic Kielc to może sa troche niższe niż np w Warszawie.
__________________
Syneczek
przeddzidzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 10:22   #15
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Skąd możesz wiedzieć ile będzie trwało leczenie jej wady? Napisała, że nie da się wyleczyć w półtora roku, co akurat dziwne nie jest, bo średni czas leczenia wynosi 2 lata, a nie rok.
I co to znaczy "możesz go ponosić ok.rok" czas noszenia zależy głównie od wady i stosunkowo niewiele jest przypadków, które udaje się wyleczyć w ciągu roku, najczęściej trwa to ok.2 lat(a nie max). To że u Ciebie udało się tak szybko, nie znaczy, że u niej też się da.

Wszystkiego można się dowiedzieć u ortodonty-on najlepiej oszacuje czas leczenia, choć nie zagwarantuje, że dokładnie w takim czasie uda się zmieścić. Nie każdemu zęby przesuwają się jednakowo szybko, jeden ma poważniejszą wadę, inny lżejszą, jeden orto będzie działał bardziej radykalnie, inny ślamazarnie. No i niech nie wyrobi się do ślubu, to dziewczyna będzie miała metalowy uśmiech do białej sukni

Nie uważam, żeby aparat metalowy szpecił, ale ślub to wyjątkowa uroczystość i chyba każdy wolałby nie mieć wtedy rusztowania na zębach. Dlatego polecałam aparat kosmetyczny(niekoniecznie drogi jak diabli lingwalny). Nie jest kosmicznie drogi(jeszcze zależy od miasta, gabinetu), na zdjęciach może udać się zamaskować, na filmie nie będzie widoczny.
W półtora roku zęby będą już prawie proste, ale orto spokojnie będzie kończył leczenie, a nie na wariackich papierach, że lada chwila ślub, a tu jeszcze wypadałoby to czy tamto poprawić.
no dokładnie, papryczka jak zawsze dobrze prawisz
Cytat:
Napisane przez przeddzidzie Pokaż wiadomość
Ja właśnie zrobiłam niestety odwrotnie z tym ślubem A wada leczona ma być 2 lata bo byłam u ortodontki i wszystko mi wyliczyła. 2 lata samego aparatu a jeszcze muszę odwiedzić 2 razy chirurga szczękowego więc w sumie pewnie z 2,5 roku.
Ile mniej więcej kosztuje łuk takieog kryształowego aparatu? Przy mojej wadzie muszę mieć 2 łuki tylko na dolna szczękę ok roku a na górną dwa lata.
Dodam, że jestem z okolic Kielc to może sa troche niższe niż np w Warszawie.
u mojej orto kryształowy 1 łuk kosztuje 2500 zł, myślę, że w tej granicy kosztuje u większosci orto, choć spotkałam się z ceną 3000 zł, jak też 2200.

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2009-02-16 o 10:26
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 17:59   #16
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez przeddzidzie Pokaż wiadomość
Ja właśnie zrobiłam niestety odwrotnie z tym ślubem A wada leczona ma być 2 lata bo byłam u ortodontki i wszystko mi wyliczyła. 2 lata samego aparatu a jeszcze muszę odwiedzić 2 razy chirurga szczękowego więc w sumie pewnie z 2,5 roku.
Ile mniej więcej kosztuje łuk takieog kryształowego aparatu? Przy mojej wadzie muszę mieć 2 łuki tylko na dolna szczękę ok roku a na górną dwa lata.
Dodam, że jestem z okolic Kielc to może sa troche niższe niż np w Warszawie.
w szczecinie kosztuje ok 2500 do 3000 zł za łuk
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:28   #17
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

W Krakowie też gdzieś w tym przedziale cenowym.

Można jeszcze zapytać ortodontę o opcję aparatu mieszanego tzn. z przodu zamki kryształowe, z tyłu metalowe-wtedy byłoby taniej. Ale to już trzeba zapytać orto, bo niekoniecznie każdy będzie chciał pracować takim mieszanym aparatem.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 19:24   #18
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
W Krakowie też gdzieś w tym przedziale cenowym.

Można jeszcze zapytać ortodontę o opcję aparatu mieszanego tzn. z przodu zamki kryształowe, z tyłu metalowe-wtedy byłoby taniej. Ale to już trzeba zapytać orto, bo niekoniecznie każdy będzie chciał pracować takim mieszanym aparatem.
ja bym pomieszała inaczej - na to na pewno się zgodzi lekarz: góra biała, a dół metalowy - ja miałam na dole aparat matalowy na własnym ślubie i na żadnym zdjęciu, ani na filmie nie widać
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 19:36   #19
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja bym pomieszała inaczej - na to na pewno się zgodzi lekarz: góra biała, a dół metalowy - ja miałam na dole aparat matalowy na własnym ślubie i na żadnym zdjęciu, ani na filmie nie widać
Nie wiem czy się nie zgodzi, bo znam takie przypadki. Zapytać nie zaszkodzi.
A jak na to nie pójdzie, to zrobić tak jak proponujesz.

Aaa no i faktem jest, że aparat na dolnych zębach nie jest widoczny przy uśmiechu.
__________________
Papryczki wróciły!!!

Edytowane przez papryka85
Czas edycji: 2009-02-16 o 19:39
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 19:41   #20
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy się nie zgodzi, bo znam takie przypadki. Zapytać nie zaszkodzi.
A jak na to nie pójdzie, to zrobić tak jak proponujesz.

Aaa no i faktem jest, że aparat na dolnych zębach nie jest widoczny przy uśmiechu.
nie napisałam, że się nie zgodzi, ale zaproponowałam to na co się zgodzi na bank
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 19:59   #21
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
nie napisałam, że się nie zgodzi, ale zaproponowałam to na co się zgodzi na bank
Sorki źle przeczytałam wyjątkowo zakręcona jestem ostatnio
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 20:55   #22
przeddzidzie
Raczkowanie
 
Avatar przeddzidzie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 302
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Dzięki wielkie za wszystkie rady. Może taki mieszany aparat to dobry pomysł, bo na dwa łuki z których każdy miałby kosztować 2500 mnie niestety nie stać Muszę się zorientować co na to ta ortodontka u której byłam.
__________________
Syneczek
przeddzidzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.