W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-28, 08:19   #61
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Tak poskladane koszulki nadaja sie tylko do prasowania Nie zalozylabym czegos tak wymietego na siebie. Nawet do chodzenia po domu.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 08:37   #62
Zamarzona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 600
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Nadrabiam dopiero wątek od pierwszej części, ale przypomniało mi się dopiero teraz więc zapytam.
Jak dbacie o porządek w torebce, a przede wszystkim w portfelu? Robicie porządek tam codziennie albo po każdych zakupach. Ja wszystko z portfela wrzucam do dużego słoika po cukierkach. Prowadzę też budżet domowy, więc to ile wydałam zapisuje w zeszycie, a drobne pieniądze i monety wrzucam do tego słoika czasami nawet razem z paragonami. W toorebce porządek robie codziennie( wyrzucam wszystko na łóżko i wkładam to co potrzebne.
__________________
I'm cook
Zamarzona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 08:44   #63
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Tak poskladane koszulki nadaja sie tylko do prasowania Nie zalozylabym czegos tak wymietego na siebie. Nawet do chodzenia po domu.
No włąśnie chciałam to napisać, że taka koszulka to potem wygląda jak "psu z gardła wyjęta".

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Zamarzona Pokaż wiadomość
Nadrabiam dopiero wątek od pierwszej części, ale przypomniało mi się dopiero teraz więc zapytam.
Jak dbacie o porządek w torebce, a przede wszystkim w portfelu? Robicie porządek tam codziennie albo po każdych zakupach. Ja wszystko z portfela wrzucam do dużego słoika po cukierkach. Prowadzę też budżet domowy, więc to ile wydałam zapisuje w zeszycie, a drobne pieniądze i monety wrzucam do tego słoika czasami nawet razem z paragonami. W toorebce porządek robie codziennie( wyrzucam wszystko na łóżko i wkładam to co potrzebne.
A jak mi się przypomni, ale rzeczywiście wyciągam paragony tak średnio raz na tydzień (i przy tym zapisuję wszystkie wydatki). Przede wszystkim, moja złota zasada: brać karty lojalnościowe tylko ze sklepów, w których często się kupuje. Nie przechowywać jakichś wizytówek, z których nigdy nie skorzystamy, nie biorę też nigdy wyciągów z konta przy wypłacie pieniędzy. Jeśli chodzi o torebkę, to bardzo chciałabym zmniejszyć jej ciężar. Nie mam problemu z bałaganem, ale z wagą torebki. Robiłam selekcję tyle razy, a mimo to rzeczywiście korzystam z rzeczy, które noszę. Parasol, kindle, szczotka do włosów, mała kosmetyczka- wszystko w użyciu i zabija moje plecy.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2016-02-28 o 08:45
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 08:45   #64
ineska86
Rozeznanie
 
Avatar ineska86
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 642
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Zamarzona Pokaż wiadomość
Nadrabiam dopiero wątek od pierwszej części, ale przypomniało mi się dopiero teraz więc zapytam.
Jak dbacie o porządek w torebce, a przede wszystkim w portfelu? Robicie porządek tam codziennie albo po każdych zakupach. Ja wszystko z portfela wrzucam do dużego słoika po cukierkach. Prowadzę też budżet domowy, więc to ile wydałam zapisuje w zeszycie, a drobne pieniądze i monety wrzucam do tego słoika czasami nawet razem z paragonami. W toorebce porządek robie codziennie( wyrzucam wszystko na łóżko i wkładam to co potrzebne.
Osobiście jestem przeciwniczką takich słoików z drobnymi w domu. Przede wszystkim drobne powinny być w obiegu bo potem w każdym sklepie nie mają wydać :P A tak serio to nie lubię porozkładanych monet tu i tam (mój TŻ czasem tak robi wrrr). Mam wygodny portfel (długo go szukałam odpinając każdy po kilka razy w sklepie, czasem portfel jest ładny ale niewygodny) i mam dużą kieszeń na drobne. Apeluję o nie chomikowanie drobniaków tylko wypuszczenie ich do obiegu
__________________
minimalistka
ineska86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 08:54   #65
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Zamarzona Pokaż wiadomość
Nadrabiam dopiero wątek od pierwszej części, ale przypomniało mi się dopiero teraz więc zapytam.
Jak dbacie o porządek w torebce, a przede wszystkim w portfelu? Robicie porządek tam codziennie albo po każdych zakupach. Ja wszystko z portfela wrzucam do dużego słoika po cukierkach. Prowadzę też budżet domowy, więc to ile wydałam zapisuje w zeszycie, a drobne pieniądze i monety wrzucam do tego słoika czasami nawet razem z paragonami. W toorebce porządek robie codziennie( wyrzucam wszystko na łóżko i wkładam to co potrzebne.
Mam malutki portfel Najmniejszy jaki udalo mi sie kupic. Miesci kilka kart, banknoty i niewiele drobnych. Paragony wrzucam do zakupow, w wiekszosci sklepow sami tak robia. W domu mamy specjalne miejsce na paragony, ktore sa potrzebne (sprzet, ubrania). Te nie potrzebne leca od razu do kosza.
W torebce mam tylko kosmetyczke z miniaturami, chusteczki i telefon. Nie mam balaganu i zbednych rzeczy.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 08:59   #66
Zamarzona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 600
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez ineska86 Pokaż wiadomość
Osobiście jestem przeciwniczką takich słoików z drobnymi w domu. Przede wszystkim drobne powinny być w obiegu bo potem w każdym sklepie nie mają wydać :P A tak serio to nie lubię porozkładanych monet tu i tam (mój TŻ czasem tak robi wrrr). Mam wygodny portfel (długo go szukałam odpinając każdy po kilka razy w sklepie, czasem portfel jest ładny ale niewygodny) i mam dużą kieszeń na drobne. Apeluję o nie chomikowanie drobniaków tylko wypuszczenie ich do obiegu
Wpuszczam ich doobiegu żrednio raz na pół roku. Nie trzymam ich w nieskończoność w domu.
Mogłabyś podać link do portfela, albo jakiegoś podobnego, który się u ciebie sprawdza?
__________________
I'm cook
Zamarzona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 09:17   #67
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

To w sumie torebeczka
Na codzień bedzie służyć jako portfel, ale klucze i telefon tez spokojnie zaparkuje
Coco ma śliczny clutch wallet, ale szkoda mi tyle pieniedzy i jak pisałam chce tez kupowac głownie z drugiej reki (swoją kupiłam na holenderskim Allegro) tym bardziej skore i wełne..

W sumie to wpasowalam sie w temat założenie jest takie ze ta torebka to mój portfel ale zmieści tez telefon, klucze i chciałabym nylonowa torbę na zakupy tez tam upchnąć i wtedy moge ja nosic kiedy nie potrzebuje większej torby. Oprócz tego mam jedna duza torebkę i jedna srednia.
Na codzień noszę w torebce klucze, portfel, telefon, torbę na zakupy i sztyft do ust (ostatnio zrobiłam sama i jest super, i wykorzystałam opakowanie po starym ) takze chyba niewiele.
W portfelu mam tylko kilka kart, banknoty i kilka rachunków. za rzeczy na gwarancji paragonu trzymam w domu w kopercie, a zaś pożywkę tylko kilka dni w razie gdyby cos było zepsute, potem wyrwalam. Albo nie biorę w ogole jak nie kupuje nic co wzbudzaliby podejrzenia. Drobnych sie staram szybko pozbyć bo euro sa ciężkie ImageUploadedByWizaz Forum1456651006.230364.jpgImageUploadedByWizaz Forum1456651016.473654.jpg
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 10:38   #68
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Bardzo ladna Ale ja nie lubie duzych portfeli. Czesto chodze bez torebki, a portfel mam w wewnetrzej kieszeni kurtki. Tak czuje sie najbezpieczniej.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 10:45   #69
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
rise, fajna ta kurtka. Kolor też- lubię taką żywą czerwień.Skąd?
No doczytałam, w tych podpaskach były m.in. dioksyny, więc ostro.
Co do kubeczka to nie wiem. Choruję na endometriozę, więc bywa, że krwawienia mam obfite i jednak tampon to czasem lepsze wyjście.
Teraz po operacji już ze mną lepiej, troszkę mi się miesiączkowanie uspokoiło, więc może za jakiś czas spróbuję.
.
To kubeczek jak dla ciebie stworzony. Zaden tampon nawet te najwieksze nie pomieszcza tyle wydzieliny co kubeczek.

Na stronce od Lunette jest fajne opisane ile g miescie jaki tampon i ile miescie sie w ich kubeczkach

  • Mini 6 bis 9 g
  • Normal 9-12 g
  • Super 12-15 g
  • Super Plus 15-18 g
i tu kubeczek


  • Lunette, Modell 1: 25ml
  • Lunette, Modell 2: 30ml
Kubeczek jest dla ciebie stworzony
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 10:54   #70
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Kusum, jaki masz portfel?
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 11:00   #71
ineska86
Rozeznanie
 
Avatar ineska86
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 642
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Zamarzona Pokaż wiadomość
Wpuszczam ich doobiegu żrednio raz na pół roku. Nie trzymam ich w nieskończoność w domu.
Mogłabyś podać link do portfela, albo jakiegoś podobnego, który się u ciebie sprawdza?
Portfel kupiłam w Diverse 2 lata temu, nie mogę znaleźć zdjęcia dokładnie tego modelu. Myślę że dobór to indywidualna sprawa i kwestia czy ktoś jest prawo- lewo-ręczny i jak mu jest najwygodniej korzystać z np. zapinanej kieszonki na drobne (niektóre portfele są tak niewygodne ze nawet nie chce się szukać drobnych mój jest "duży" tzn jakby wielkości rozłożonego banknotu i takiej wielkości ma kieszeń na drobne. Jest sporo miejsca na karty i dokumenty.
__________________
minimalistka
ineska86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 11:43   #72
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja mam duży portfel, w zasadzie mini torebeczke portfelowa, kupowałam specjalnie pod telefon. Łatwo go znaleźć w torebce, można też zostawić torebkę w aucie i wziąć tylko portfel, wygląda elegancko i mieści wszystko łącznie z telefonem. Tzn mieścił, bo telefon mi się popsuł i teraz mam niestety większy.

http://www.amazon.co.uk/Fossil-Sydne.../dp/B00D4LKCJG

Mam taki tylko ciemno niebieski.

No i na wyprzedaży kupiłam za 30 euro tylko, a to bardzo ok cena jak za skórzany portfel bardzo dobrej marki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1456659709554.jpg (36,3 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-02-28 o 11:57
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 11:58   #73
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;56479633] Jeśli chodzi o torebkę, to bardzo chciałabym zmniejszyć jej ciężar. Nie mam problemu z bałaganem, ale z wagą torebki. Robiłam selekcję tyle razy, a mimo to rzeczywiście korzystam z rzeczy, które noszę. Parasol, kindle, szczotka do włosów, mała kosmetyczka- wszystko w użyciu i zabija moje plecy.[/QUOTE]

zauważyłam że torebki same w sobie czasami znacznie różnią się ciężarem. Wybierając torebkę zaczęłam kierować się jej ciężarem własnym. U mnie najcięższą rzeczą w torebce jest parasol - będę szukała malutkiego i leciutkiego.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 11:58   #74
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Nigdy nie probowalam zmiescic telefonu do portfela, w sumie nawet nigdy na to nie wpadlam, a tez mam elegancki, dosc duzy portfel, ktory spokojnie moglby udawac kopertowke.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 12:06   #75
Zamarzona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 600
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja mam taki portfel: http://sprzedajemy.pl/elegancki-czer...-okazja,302118

Kupiłam go jakieś 3 lata temu za 15 zł, ale powoli zaczyna mi się już niszczyć. Teraz kupię sobie taki, albo jakiś podobny do tego:
http://hurt.ecarla.pl/portfel-liston...nat,id898.html
__________________
I'm cook
Zamarzona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 12:07   #76
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Tak poskladane koszulki nadaja sie tylko do prasowania Nie zalozylabym czegos tak wymietego na siebie. Nawet do chodzenia po domu.


Też nie bylam przekonana i się zdziwiłam, o wiele bardziej pogniecione miałam koszulki składowane tradycyjnie, jedna na drugiej.

Zaskakują mnie ostatnio te afery z toksycznymi kosmetykami. SLS w paście colgate? Jakby tam gorszych rzeczy nie było. I teorie spiskowe narastające wokół tematu, jak z tymi "tajemniczymi" kolorowymi paskami na tubkach... Ale dla mnie czytanie składów to chleb powszedni, dla większości ludzi pewnie czarna magia...

W temacie portfeli - mój jest mały, najmniejszy jaki znalazłam w parfois i jest super - zasuwana kieszeń na gotówkę i taka jakby książeczka na karty, dzięki czemu wchodząc do metra nie muszę wygrzebywać karty miejskiej nie ma tam miejsca na bałagan
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy

Edytowane przez nelyen
Czas edycji: 2016-02-28 o 12:12
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 12:21   #77
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;56479633]No włąśnie chciałam to napisać, że taka koszulka to potem wygląda jak "psu z gardła wyjęta".
A jak mi się przypomni, ale rzeczywiście wyciągam paragony tak średnio raz na tydzień (i przy tym zapisuję wszystkie wydatki). Przede wszystkim, moja złota zasada: brać karty lojalnościowe tylko ze sklepów, w których często się kupuje. Nie przechowywać jakichś wizytówek, z których nigdy nie skorzystamy, nie biorę też nigdy wyciągów z konta przy wypłacie pieniędzy. Jeśli chodzi o torebkę, to bardzo chciałabym zmniejszyć jej ciężar. Nie mam problemu z bałaganem, ale z wagą torebki. Robiłam selekcję tyle razy, a mimo to rzeczywiście korzystam z rzeczy, które noszę. Parasol, kindle, szczotka do włosów, mała kosmetyczka- wszystko w użyciu i zabija moje plecy.[/QUOTE]

Ja noszę dumnie pomięte
Co do torebki to w waszym klimacie faktycznie parasol niezbędny, ale też mam ten problem. Co gorsza, prawie codziennie jeżdżę do pracy i z pracy z laptopem przewieszonym przez ramię.
U mnie ciężar robi właśnie kindle, 2 telefony, duży portfel, jedzenie do pracy.

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
To w sumie torebeczka
Na codzień bedzie służyć jako portfel, ale klucze i telefon tez spokojnie zaparkuje
Coco ma śliczny clutch wallet, ale szkoda mi tyle pieniedzy i jak pisałam chce tez kupowac głownie z drugiej reki (swoją kupiłam na holenderskim Allegro) tym bardziej skore i wełne..

W sumie to wpasowalam sie w temat założenie jest takie ze ta torebka to mój portfel ale zmieści tez telefon, klucze i chciałabym nylonowa torbę na zakupy tez tam upchnąć i wtedy moge ja nosic kiedy nie potrzebuje większej torby. Oprócz tego mam jedna duza torebkę i jedna srednia.
Na codzień noszę w torebce klucze, portfel, telefon, torbę na zakupy i sztyft do ust (ostatnio zrobiłam sama i jest super, i wykorzystałam opakowanie po starym ) takze chyba niewiele.
W portfelu mam tylko kilka kart, banknoty i kilka rachunków. za rzeczy na gwarancji paragonu trzymam w domu w kopercie, a zaś pożywkę tylko kilka dni w razie gdyby cos było zepsute, potem wyrwalam. Albo nie biorę w ogole jak nie kupuje nic co wzbudzaliby podejrzenia. Drobnych sie staram szybko pozbyć bo euro sa ciężkie Załącznik 6232733Załącznik 6232738
Fajne założenie, ale mój telefon niestety jest za duży

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ja mam duży portfel, w zasadzie mini torebeczke portfelowa, kupowałam specjalnie pod telefon. Łatwo go znaleźć w torebce, można też zostawić torebkę w aucie i wziąć tylko portfel, wygląda elegancko i mieści wszystko łącznie z telefonem. Tzn mieścił, bo telefon mi się popsuł i teraz mam niestety większy.

http://www.amazon.co.uk/Fossil-Sydne.../dp/B00D4LKCJG

Mam taki tylko ciemno niebieski.

No i na wyprzedaży kupiłam za 30 euro tylko, a to bardzo ok cena jak za skórzany portfel bardzo dobrej marki.
bardzo ładny
Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
zauważyłam że torebki same w sobie czasami znacznie różnią się ciężarem. Wybierając torebkę zaczęłam kierować się jej ciężarem własnym. U mnie najcięższą rzeczą w torebce jest parasol - będę szukała malutkiego i leciutkiego.
nienawidzę moknąć, ale jeszcze bardziej nie lubię nosić parasola...
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 12:44   #78
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Raise a jak wozisz jedzenie? Ja mam osobna torebeczke (takie coś dla dzieci lub na mini piknik) i sprawdza się rewelacyjnie w dodatku zawsze mogę przełożyć do drugiej ręki i zrownowazyc ciężar drugiej torby.

O takie coś, tylko niebieskie z białym ceratowym wnętrzem http://www.cherishme.ie/little-kids-bags/3sp047.html
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 12:47   #79
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja kolekcjonuję kosmetyki choć już duuużo mniej niż kiedyś. A i tak jak czegoś potrzebuję to okazuje się, że akurat tego nie mam, bo mam np. 5 balsamów do ciała, a żadnego toniku w zapasie. W paletkach cieni zrobiłam czystkę, została mi jedna. Chciałam kupić jakąś lepszą typu TheBalm, ale że obecnie mało się maluję to zostawiam ten zakup na przyszłe czasy jak wrócę do pracy bo teraz byłoby mi szkoda że leży nieużywana. Kosmetyki najczęściej kupuję on-line..

Wolałabym zbierać ciuchy, ale zwyczajnie mało co mi się podoba i nie mam czasu chodzić na takie zakupy. Chociaż może inaczej, chętnie zamieniłabym swoją zawaloną szafę na taką z kilkoma, ale ładnymi i porządnymi rzeczami. Bo miałam swego czasu fazę na np. trzypaki bluzek z Lidla. Nadal jestem z nich zadowolona, ale tak naprawdę to one są takie proste i nijakie... Ostatnio też dużo schudłam to już w ogóle nie mam w co się ubierać ;/
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 13:25   #80
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Zamarzona Pokaż wiadomość
Nadrabiam dopiero wątek od pierwszej części, ale przypomniało mi się dopiero teraz więc zapytam.
Jak dbacie o porządek w torebce, a przede wszystkim w portfelu? Robicie porządek tam codziennie albo po każdych zakupach. Ja wszystko z portfela wrzucam do dużego słoika po cukierkach. Prowadzę też budżet domowy, więc to ile wydałam zapisuje w zeszycie, a drobne pieniądze i monety wrzucam do tego słoika czasami nawet razem z paragonami. W toorebce porządek robie codziennie( wyrzucam wszystko na łóżko i wkładam to co potrzebne.

Ja w ogóle nie mam portfela , nawet jak kiedyś chciałam kupic to nie znalazłam ani jednego który by mi sie spodobał.

Nigdy tez nie miałam bałaganu ani w torebce ani w plecaku. Paragony biorę do kieszeni kurtki i wieczorem spisuje do excela lub jesli robię zakupy karta (najcześciej) to w ogóle nie biorę paragonu bo mam wszystko zapisane na koncie.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 16:59   #81
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Kusum, a jaki masz portfel? Tez właśnie myslalam zeby tak nosic ale jak ide na imprezę to juz sie zaczynaja schody wiec zostało przy mini torebce no i przyda mi sie tez w podróży bardzo
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 17:16   #82
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III



Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
firmy i marki ktorych pomadki zawieraja olow
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/20...ycznych-marek/
Ja to dobrze, że praktycznie wszystkie testują i są poza zasięgiem mojego posiadania .

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Sprobuj kurkumy. 1 lyzeczka dziennie z woda lub sokiem.
Jeśli kurkumę przyjmuje się na łyżeczki, należy przy tym przyjmować dużo płynów.


Odniosę się do ostatnich stron poprzedniej części .

Fav, bardzo fajna Twoja pielęgnacja . Widzę dużo zbieżnych punktów ^^. I super, że wyniki ok .

Co do suplementów : przyjmuję oregano, wit C, D, K, zestaw witamin bez żelaza, ostropest, dobre bakterie, piję zioła.
2/3 razy do roku :
-odrobaczam się,
-łykam spirulinę,
-suplementuję luteinę i zeaksantynę.

Odłożyłam już rzeczy, które zabiorę do domu - będą to na pewno dwa swetry, których nie ubrałam przez cały zimowy sezon. Przestały mi się podobać i nie będę do nich wracać. Wyrzuciłam też jedną parę spodni i jedną koszulkę. W kolejce czeka para leginsów - póki co donaszam, bo jeszcze dziury nie ma [przecierają się w kroku, z zewnątrz wyglądają ok].

Co do kosmetyków : wykończyłam dwie pasty do zębów, jeden żel pod prysznic. Na dniach zużyję hydrolat z róży i kwas HA.

Za ok tydzień zaczynam kurację spiruliną.

Dziewczyny macie jakiś sposób na suche skórki na ustach? Robię codziennie/ co drugi dzień masaż szczoteczką do zębów, nakładam retimax - zawsze było ok, a od kilku dni nie mogę sobie poradzić ;/.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 17:28   #83
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakiś sposób na suche skórki na ustach? Robię codziennie/ co drugi dzień masaż szczoteczką do zębów, nakładam retimax - zawsze było ok, a od kilku dni nie mogę sobie poradzić ;/.
miód ? lub olej kokosowy?

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
nienawidzę moknąć, ale jeszcze bardziej nie lubię nosić parasola...
Dobra kurtka z opcją przeciw deszczowości rozwiąże problem.

mam parasol na stałym wyposażeniu torebki , może dokupię 2gi i jeden będę miała w domu a drugi w szufladzie w pracy?.... Nie będę musiała nosić w torebce... A co w przypadku deszczu po wyjściu z pracy... muszę to przemyśleć.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 17:34   #84
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;56471973]O matko, szok. L'Oreal, Chanel, Estee Lauder, Clarins... ich szminki idą ze sklepów jak woda [/QUOTE]

Masakra! Człowiek czegoś używa, bo myśli, że nie mogliby sprzedawać ludziom czegoś szkodliwego, a tu taka niespodzianka. Nawet MAC jest na liście. Jeżeli są tutaj drogie produkty, to aż boję się pomyśleć, co jest w tańszych .

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
zauważyłam że torebki same w sobie czasami znacznie różnią się ciężarem. Wybierając torebkę zaczęłam kierować się jej ciężarem własnym. U mnie najcięższą rzeczą w torebce jest parasol - będę szukała malutkiego i leciutkiego.
To prawda! Niektóre torebki, szczególnie te usztywniane, są ciężkie same w sobie, a co dopiero jak wrzucimy kilka drobiazgów. Sama staram się zwracać uwagę na ciężar, bo potem ręka czy kręgosłup bolą.

***

U mnie permanentny stan odgracania . Nawet tam gdzie już robiłam porządki okazuje się, że czegoś jeszcze mogę się pozbyć. Ubrania cały czas zostawiam na koniec, bo to będzie najcięższa robota. Niby nie mam ich bardzo dużo, ale jest sporo takich, w których nie chodzę. Będę sobie musiała podjąć wybór, albo to będę zakładać, albo do widzenia.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 17:42   #85
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
miód ? lub olej kokosowy?
Sprawdzę, dzięki .


Aaa i chciałam tylko dodać, że jak któraś sprzedaje coś na alle czy innym portalu, gdzie nada wysyłać i robi to za pośrednictwem Poczty Polskiej, to już od pojutrza takie kwiatki :
http://www.gazetawroclawska.pl/wiado...marca,9433268/ .
Nic się nie będzie opłacało ;/.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:04   #86
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Aaa i chciałam tylko dodać, że jak któraś sprzedaje coś na alle czy innym portalu, gdzie nada wysyłać i robi to za pośrednictwem Poczty Polskiej, to już od pojutrza takie kwiatki :
http://www.gazetawroclawska.pl/wiado...marca,9433268/ .
Nic się nie będzie opłacało ;/.
dzięki, w robocie czasami wysyłam listy, ciekawe czy będzie można dokupić "różnicę" miedzy starą a nową ceną znaczka.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:10   #87
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
dzięki, w robocie czasami wysyłam listy, ciekawe czy będzie można dokupić "różnicę" miedzy starą a nową ceną znaczka.
Z tym akurat problemu nigdy nie było.
Mnie przeraża wizja paczki ekonomicznej za 13 zł .
Muszę zmienić cennik wysyłek w aukcjach na alle.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:12   #88
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość


Ja to dobrze, że praktycznie wszystkie testują i są poza zasięgiem mojego posiadania .

Jeśli kurkumę przyjmuje się na łyżeczki, należy przy tym przyjmować dużo płynów.

Fav, bardzo fajna Twoja pielęgnacja . Widzę dużo zbieżnych punktów ^^. I super, że wyniki ok .

Co do suplementów : przyjmuję oregano, wit C, D, K, zestaw witamin bez żelaza, ostropest, dobre bakterie, piję zioła.
2/3 razy do roku :
-odrobaczam się,
-łykam spirulinę,
-suplementuję luteinę i zeaksantynę.

Odłożyłam już rzeczy, które zabiorę do domu - będą to na pewno dwa swetry, których nie ubrałam przez cały zimowy sezon. Przestały mi się podobać i nie będę do nich wracać. Wyrzuciłam też jedną parę spodni i jedną koszulkę. W kolejce czeka para leginsów - póki co donaszam, bo jeszcze dziury nie ma [przecierają się w kroku, z zewnątrz wyglądają ok].

Co do kosmetyków : wykończyłam dwie pasty do zębów, jeden żel pod prysznic. Na dniach zużyję hydrolat z róży i kwas HA.

Za ok tydzień zaczynam kurację spiruliną.

Dziewczyny macie jakiś sposób na suche skórki na ustach? Robię codziennie/ co drugi dzień masaż szczoteczką do zębów, nakładam retimax - zawsze było ok, a od kilku dni nie mogę sobie poradzić ;/.
Cindy dziekuje jeszcze czekam na wynik testu genetycznego, za 2 tyg bede miala i mam nadzieje ze juz wtedy calkiem odetchne

a na spierzchniete usta to najlepszy na swiecie jest balsam do ust Nuxe. Nic lepszego nie znalazlam, jedna aplikacja na noc i masz nowe usta
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:21   #89
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość

Dziewczyny macie jakiś sposób na suche skórki na ustach? Robię codziennie/ co drugi dzień masaż szczoteczką do zębów, nakładam retimax - zawsze było ok, a od kilku dni nie mogę sobie poradzić ;/.
Ja polecam balsam do ust Tisane. Szczególnie ten w słoiczku nie w pomadce, ma lepszy skład.
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:25   #90
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Cindy dziekuje jeszcze czekam na wynik testu genetycznego, za 2 tyg bede miala i mam nadzieje ze juz wtedy calkiem odetchne

a na spierzchniete usta to najlepszy na swiecie jest balsam do ust Nuxe. Nic lepszego nie znalazlam, jedna aplikacja na noc i masz nowe usta
Na pewno odetchniesz, będzie dobrze .

Z Nuxa uwielbiałam ten krem, dopóki nie doczytałam składu ==> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html .
Zerknę na balsam, dzięki .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 18:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.