Keratynowe prostowanie w³osów cz.IV - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-09-17, 10:31   #91
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 335
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dziewczyny, prosze o pomoc. Jestem zdecydowana na samodzielny zabieg w domu, ale nie wiem ktory zestaw wybrac. Encanto czy cocochoco?
Wlosy mam falowane. Raczej przecietnej grubosci, ale jest ich sporo. Pusza sie i faluja od wilgoci. Nie prostuje ich, susze tylko suszarka ale po ciazy zrobily sie bardziej niesforne w gornych partiach. Sa ciezke do wyprostowania na okraglej szczotce.
Zalezy mi zeby zabieg trwal jak najkrocej ze wzgledu na to ze mam malutkie dziecko i karmie piersia. Nie zalezy mi na wlosach przyklapnietych i prostych jak druty. Jednak chcialabym w miare mozliwosci nie korzystac z suszarki i zebh wlosy po wyschnieciu sie nie wywijaly. No i zeby efekt utrzymywal sie jak najdluzej. Czy cocochoco da rade? Czy lepiej encanto metoda mieszana?
Wlosy mam dlugie za lopatki, niecieniowane. Planuje zakupic po 100ml keratyny, chyba wystarczy?

Edytowane przez magdaavon
Czas edycji: 2014-09-17 o 10:35
magdaavon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 11:26   #92
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

hej u¿ywa³y¶cie szamponu dla dzieci z corine de farme? Niby nie ma SLS, ale jestem ciekawa co uwa¿acie
Sandora jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 11:41   #93
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 980
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Te¿ my¶lê o keratynowym prostowaniu jako ostatnim ratunku dla moich blond w³osów. Ferbujê je farb± (9.3 i 10 na wodzie 9%, a od jakiego¶ czasu na wodzie 6% ze wzglêdu na zniszczenia), a nie rozja¶niaczem jednak moje w³osy i tak tego nie wytrzyma³y.
S± cieniutkie, ³ami± siê i pusz± niemo¿liwie - nie da siê ich doci±¿yæ ani wyg³adziæ.
Chcê zrobiæ keratynê nie dla prostowania (mam raczej proste w³osy, ale podatne na uk³adanie co akurat lubiê), ale dla wyg³adzenia i uratowania ich przed obciêciem. Ma to sens? Czy po wyp³ukaniu keratyny nie bêd± w jeszcze gorszym stanie? Ile ¶rednio utrzymuje siê efekt wyg³adzenia w³osów? Nie wyprostowania, ale w³a¶nie braku puchu).
Nie za bardzo ma mi kto wykonaæ zabieg, wiêc umówi³am siê do fryzjera (za 200z³) na True Keratin. Zale¿y mi na ¶rodku bez formaldehydu - mam astmê.

I kolejne pytanie czy w ci±¿y mo¿na ten zabieg (¶rodkiem bez formaliny np. true keratin lub cocochoco)? Na razie jeszcze nie jestem, ale planujê i nie wiem czy bêdê mog³a powtórzyæ zabieg w trakcie. Zamierzam robiæ jakie¶ 10cm od skóry g³owy, bo te w³osy, które s± farbowane ju¿ tylko na ni¿szej wodzie s± normalne - nie wytrawione przez farbê i siê nie pusz±.

Bêdê wdziêczna za wskazówki
tutusia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 12:35   #94
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez magdaavon Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, prosze o pomoc. Jestem zdecydowana na samodzielny zabieg w domu, ale nie wiem ktory zestaw wybrac. Encanto czy cocochoco?
Wlosy mam falowane. Raczej przecietnej grubosci, ale jest ich sporo. Pusza sie i faluja od wilgoci. Nie prostuje ich, susze tylko suszarka ale po ciazy zrobily sie bardziej niesforne w gornych partiach. Sa ciezke do wyprostowania na okraglej szczotce.
Zalezy mi zeby zabieg trwal jak najkrocej ze wzgledu na to ze mam malutkie dziecko i karmie piersia. Nie zalezy mi na wlosach przyklapnietych i prostych jak druty. Jednak chcialabym w miare mozliwosci nie korzystac z suszarki i zebh wlosy po wyschnieciu sie nie wywijaly. No i zeby efekt utrzymywal sie jak najdluzej. Czy cocochoco da rade? Czy lepiej encanto metoda mieszana?
Wlosy mam dlugie za lopatki, niecieniowane. Planuje zakupic po 100ml keratyny, chyba wystarczy?
je¿eli dziecko bêdzie w domu podczas zabiegu, to proponujê cocochoco.

Jaki masz obwód kucyka? Jaka jest d³ugo¶æ w³osów po rozprostowaniu falowanego pasma?

Cytat:
Napisane przez tutusia Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ my¶lê o keratynowym prostowaniu jako ostatnim ratunku dla moich blond w³osów. Ferbujê je farb± (9.3 i 10 na wodzie 9%, a od jakiego¶ czasu na wodzie 6% ze wzglêdu na zniszczenia), a nie rozja¶niaczem jednak moje w³osy i tak tego nie wytrzyma³y.
S± cieniutkie, ³ami± siê i pusz± niemo¿liwie - nie da siê ich doci±¿yæ ani wyg³adziæ.
Chcê zrobiæ keratynê nie dla prostowania (mam raczej proste w³osy, ale podatne na uk³adanie co akurat lubiê), ale dla wyg³adzenia i uratowania ich przed obciêciem. Ma to sens? Czy po wyp³ukaniu keratyny nie bêd± w jeszcze gorszym stanie? Ile ¶rednio utrzymuje siê efekt wyg³adzenia w³osów? Nie wyprostowania, ale w³a¶nie braku puchu).
Nie za bardzo ma mi kto wykonaæ zabieg, wiêc umówi³am siê do fryzjera (za 200z³) na True Keratin. Zale¿y mi na ¶rodku bez formaldehydu - mam astmê.

I kolejne pytanie czy w ci±¿y mo¿na ten zabieg (¶rodkiem bez formaliny np. true keratin lub cocochoco)? Na razie jeszcze nie jestem, ale planujê i nie wiem czy bêdê mog³a powtórzyæ zabieg w trakcie. Zamierzam robiæ jakie¶ 10cm od skóry g³owy, bo te w³osy, które s± farbowane ju¿ tylko na ni¿szej wodzie s± normalne - nie wytrawione przez farbê i siê nie pusz±.

Bêdê wdziêczna za wskazówki
Nie bêd± gorsze po wyp³ukaniu siê keratyny. Wracaj± do poprzedniego stanu, a je¶li odpowiednio o nie dbasz to kondycja nawet siê poprawia. Je¶li chodzi o puch - u mnie to s± 3 miesi±ce (farbujê na 11, koñce by³y du¿o razy rozja¶niane. Na d³ugo¶ci 1.9% na 10 minut co 2 miesi±ce).

Czy keratyna ochroni je przed obciêciem? Powiem tak: mia³am ok. 10cm do ¶ciêcia, zrobi³am keratynê, obciê³am 3-4 cm i jest OK. Mimo wszystko w³osy na koñcówkach i tak s± do ¶ciêcia, ale mogê robiæ to stopniowo (w sensie wygl±daj± zdrowo, s± miêkkie, ale to jest wizualnie oszukany stan w³osa - z takich keratyna te¿ szybciej schodzi i same koñcówki poprawiam co 2-3 miesi±ce). Ogólnie je¶li nie chcesz siê pozbywaæ du¿ej ilo¶ci w³osów, to keratynowe prostowanie pomaga roz³o¿yæ proces obcinania w czasie ja teraz obcinam co 2-3 miesi±ce po 1-2 cm Dodam jeszcze, ¿e zaraz po zabiegu na ¶wie¿o najlepiej podci±æ koñcówki (0.5-2cm, zale¿y jak bêd± wygl±daæ po).

Co do robienia zabiegu w ci±¿y - najlepiej porozmawiaæ na ten temat z lekarzem lub zapytaæ fryzjera o przeciwwskazania.

Edytowane przez Miluchova
Czas edycji: 2014-09-17 o 12:46
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 13:18   #95
Serce
Raczkowanie
 
Avatar Serce
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 380
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cze¶æ dziewczyny, robi³am Encanto ju¿ kilka razy (nie wiem nawet dok³±dnie ile), robi³am tez coco choco.
Mam wra¿enie, ¿e za ka¿dym kolejnym razem efekt jest mniej spektakularny. Po ostatnim Encanto w³osy zaczê³y mi sie puszyæ po 2 tyg. a po miesi±cu nie by³o ¶ladu :-( We wcze¶niejszych postach wyczyta³am ¿e mo¿e to byæ spowodowane przekeratynowaniem w³osów. Nie rozumiem tego, czy to przez ¼le dobran± od¿ywkê, czy za czêsto robiê zabiegi keratynowe?
30 wrze¶nia znowu znajoma fryzjerka ma mi robiæ encanto i zalezy mi ¿eby efekt utrzyma³ siê jak najd³u¿ej. Mozna jako¶ w³osy przygotowaæ do tego?

Aha, ciekawi mnie jeszcze ten Inoar. Jest na allegro http://allegro.pl/inoar-zestaw-do-ke...536483220.html
Jestem ciekawa czy efekt jest porównywalny do Encanto, czy delikatniejszy jak np. cocochoco.
Serce jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 14:17   #96
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez magdaavon Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, prosze o pomoc. Jestem zdecydowana na samodzielny zabieg w domu, ale nie wiem ktory zestaw wybrac. Encanto czy cocochoco?
Wlosy mam falowane. Raczej przecietnej grubosci, ale jest ich sporo. Pusza sie i faluja od wilgoci. Nie prostuje ich, susze tylko suszarka ale po ciazy zrobily sie bardziej niesforne w gornych partiach. Sa ciezke do wyprostowania na okraglej szczotce.
Zalezy mi zeby zabieg trwal jak najkrocej ze wzgledu na to ze mam malutkie dziecko i karmie piersia. Nie zalezy mi na wlosach przyklapnietych i prostych jak druty. Jednak chcialabym w miare mozliwosci nie korzystac z suszarki i zebh wlosy po wyschnieciu sie nie wywijaly. No i zeby efekt utrzymywal sie jak najdluzej. Czy cocochoco da rade? Czy lepiej encanto metoda mieszana?
Wlosy mam dlugie za lopatki, niecieniowane. Planuje zakupic po 100ml keratyny, chyba wystarczy?
je¶li karmisz piersi± to taki zabieg jest nie dla Ciebie.... nawet na produktach bez formaldehydu (ja mia³am kativê) wyra¼nie pisze, ¿eby nie stosowaæ w ci±¿y i podczas karmienia. Nie mówi±c ju¿ o produktach z formaldehydem.
To nie tylko chodzi o opary, które "fruwaj±" w powietrzu, ale te opary niestety wdychasz. To co jest w Tobie, jest w du¿ej mierze w mleku....
Tak jak kiedy¶ pisa³a Miluchova, nawet produkty bez formaldehydu maj± takie sk³adniki, które przy prostowaniu zamieniaj± siê w formalinê i to jest trujace i rakotwórcze. To tak jak z papierosami, jak palisz i karmisz, to w sumie wdycha siê dym, ale jest nikotyna w mleku i dziecko te¿ pali....
decyzja nale¿y do Ciebie

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Serce Poka¿ wiadomo¶æ
Aha, ciekawi mnie jeszcze ten Inoar. Jest na allegro http://allegro.pl/inoar-zestaw-do-ke...536483220.html
Jestem ciekawa czy efekt jest porównywalny do Encanto, czy delikatniejszy jak np. cocochoco.
inoar ju¿ na mnie czeka na poczcie, tak¿e nied³ugo zabieg i wszystko Wam opiszê
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 14:55   #97
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez Serce Poka¿ wiadomo¶æ
Mam wra¿enie, ¿e za ka¿dym kolejnym razem efekt jest mniej spektakularny. Po ostatnim Encanto w³osy zaczê³y mi sie puszyæ po 2 tyg. a po miesi±cu nie by³o ¶ladu :-( We wcze¶niejszych postach wyczyta³am ¿e mo¿e to byæ spowodowane przekeratynowaniem w³osów. Nie rozumiem tego, czy to przez ¼le dobran± od¿ywkê, czy za czêsto robiê zabiegi keratynowe?
30 wrze¶nia znowu znajoma fryzjerka ma mi robiæ encanto i zalezy mi ¿eby efekt utrzyma³ siê jak najd³u¿ej. Mozna jako¶ w³osy przygotowaæ do tego?

Aha, ciekawi mnie jeszcze ten Inoar. Jest na allegro http://allegro.pl/inoar-zestaw-do-ke...536483220.html
Jestem ciekawa czy efekt jest porównywalny do Encanto, czy delikatniejszy jak np. cocochoco.
Jakich kosmetyków u¿ywasz teraz do w³osów (³±cznie z serum, wszystkimi psikaczami, olejami i tak dalej)? Farbujesz w³osy (czym), pusz± siê na ca³ej d³ugo¶ci, czy mo¿e same koñcówki, kiedy podcina³a¶ w³osy, jaki jest stan Twoich koñcówek? Jak czêsto myjesz w³osy - jakie s± po myciu, jakie s± po kilku godzinach - czy od razu s± spuszone czy pusz± siê dopiero po jakim¶ czasie?
Jak masz mo¿liwo¶æ zrobienia zdjêcia w³osów, to mo¿esz za³±czyæ

Cytat:
Napisane przez kasza80 Poka¿ wiadomo¶æ
je¶li karmisz piersi± to taki zabieg jest nie dla Ciebie.... nawet na produktach bez formaldehydu (ja mia³am kativê) wyra¼nie pisze, ¿eby nie stosowaæ w ci±¿y i podczas karmienia. Nie mówi±c ju¿ o produktach z formaldehydem.
To nie tylko chodzi o opary, które "fruwaj±" w powietrzu, ale te opary niestety wdychasz. To co jest w Tobie, jest w du¿ej mierze w mleku....
Tak jak kiedy¶ pisa³a Miluchova, nawet produkty bez formaldehydu maj± takie sk³adniki, które przy prostowaniu zamieniaj± siê w formalinê i to jest trujace i rakotwórcze. To tak jak z papierosami, jak palisz i karmisz, to w sumie wdycha siê dym, ale jest nikotyna w mleku i dziecko te¿ pali....
decyzja nale¿y do Ciebie

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------



inoar ju¿ na mnie czeka na poczcie, tak¿e nied³ugo zabieg i wszystko Wam opiszê

w instrukcji preparatu jest wszystko napisane, dlatego warto zapytaæ fryzjera, czy ci±¿a/karmienie nie jest przeciwwskazaniem.

btw chyba siê bardziej nie mogê doczekaæ tego inoaru ni¿ Ty :brzyda l:

Edytowane przez Miluchova
Czas edycji: 2014-09-17 o 14:56
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 15:09   #98
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez Miluchova Poka¿ wiadomo¶æ

w instrukcji preparatu jest wszystko napisane, dlatego warto zapytaæ fryzjera, czy ci±¿a/karmienie nie jest przeciwwskazaniem.

btw chyba siê bardziej nie mogê doczekaæ tego inoaru ni¿ Ty :brzyda l:
Dobry ginekolog jest jeszcze bardziej restrykcyjny ni¿ ulotki...
Ja by³am w dwóch ci±¿ach i lekarz zabroni³ mi nawet farbowania. Powiedzia³: "mo¿na tylko t±... no .... hennê "
Wiem, ¿e ci±¿ówki farbuj±... ka¿dy robi to co chce, to on jest odpowiedzialny za dziecko, ja by³am mega zapobiegawcza, nie malowa³am nawet paznokci, ¿eby nie wdychaæ formaldehydu i nitro...
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 15:34   #99
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 335
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Kasza dzieki za informacje. Myslalam ze moge wykonac zabieg juz po porodzie. Oczywiscie dziecka nie byloby w tym czasie w domu zeby nie wdychal oparow, ale skoro mowisz ze to i tak przeniknie do mojego organizmu a potem do mleka to wole jednak nie ryzykowac.
Chociaz wlosy w ciazy farbowalam i paznokcie tez malowalam ale stezenie na pewno bylo mniejsze niz przy keratynowym prostowaniu. No coz, jeszcze z pol roku moze wytrzymam
magdaavon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 16:15   #100
SoiSoi
Zadomowienie
 
Avatar SoiSoi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 134
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dziewczyny przychodzê po porade. Mam w³osy farbowane farb± 9 na wodzie 9% i po paru k±pielach rozja¶niaj±cych. Od 2 poprzednich farbowañ pofalowa³y mi siê w³osy, ale od skóry g³owy , a resztê w³osów mam prost±. Czy keratynowe prostowanie co¶ na to poradzi i ile ml bym potrzebowa³a tak realnie na bardzo gêste w³osy za po¶ladki?
SoiSoi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 17:19   #101
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez magdaavon Poka¿ wiadomo¶æ
Kasza dzieki za informacje. Myslalam ze moge wykonac zabieg juz po porodzie. Oczywiscie dziecka nie byloby w tym czasie w domu zeby nie wdychal oparow, ale skoro mowisz ze to i tak przeniknie do mojego organizmu a potem do mleka to wole jednak nie ryzykowac.
Chociaz wlosy w ciazy farbowalam i paznokcie tez malowalam ale stezenie na pewno bylo mniejsze niz przy keratynowym prostowaniu. No coz, jeszcze z pol roku moze wytrzymam
Fajnie, ¿e nie zrobisz
Ale nie martw siê, bardzo poprawisz stan swoich w³osów olejkiem z YR https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...epair-oil.html , wyg³adzi i w³osy przestan± siê puszyæ. Dobra maska, a po rozczesaniu mokrych w³osów je¶li na³o¿y³abys ten produkt, to w³osy bêd± zdyscyplinowane i ¶miem twierdziæ, ¿e to serum prostuje w³osy - dla mnie odkrycie roku
http://allegro.pl/kerapro-k5-serum-f...540787836.html

inoar w domu, teraz tylko znale¼æ chwilê wolnego i pokuszê siê o stwierdzenie, ¿e on .... pachnie !

Edytowane przez kasza80
Czas edycji: 2014-09-17 o 19:17
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 18:10   #102
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 335
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez kasza80 Poka¿ wiadomo¶æ
Fajnie, ¿e nie zrobisz
Ale nie martw siê, bardzo poprawisz stan swoich w³osów olejkiem z YR https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...epair-oil.html , wyg³adzi i w³osy przestan± siê puszyæ. Dobra maska, a po rozczesaniu mokrych w³osów je¶li na³o¿y³abys ten produkt, to w³osy bêd± zdyscyplinowane i ¶miem twierdziæ, ¿e to serum prostuje w³osy - dla mnie odkrycie roku
http://allegro.pl/kerapro-k5-serum-f...540787836.html

inoar w domu, teraz tylko znale¼æ chwilê wolnego
Olejku uzywam juz dlugi czas ale dzieki za polecenie maski, na pewno ja wyprobuje
magdaavon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 19:14   #103
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez magdaavon Poka¿ wiadomo¶æ
Olejku uzywam juz dlugi czas ale dzieki za polecenie maski, na pewno ja wyprobuje
to jest serum wyg³adzaj±ce bez sp³ukiwania, nie stosuje siê tego jako maski
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 19:32   #104
sylwka37
koci ¶wiat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 14 157
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Potwierdzam s³owa Kaszy to serum jest
__________________
wszystkow±tek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 19:50   #105
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 980
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez Miluchova Poka¿ wiadomo¶æ
Nie bêd± gorsze po wyp³ukaniu siê keratyny. Wracaj± do poprzedniego stanu, a je¶li odpowiednio o nie dbasz to kondycja nawet siê poprawia. Je¶li chodzi o puch - u mnie to s± 3 miesi±ce (farbujê na 11, koñce by³y du¿o razy rozja¶niane. Na d³ugo¶ci 1.9% na 10 minut co 2 miesi±ce).

Czy keratyna ochroni je przed obciêciem? Powiem tak: mia³am ok. 10cm do ¶ciêcia, zrobi³am keratynê, obciê³am 3-4 cm i jest OK. Mimo wszystko w³osy na koñcówkach i tak s± do ¶ciêcia, ale mogê robiæ to stopniowo (w sensie wygl±daj± zdrowo, s± miêkkie, ale to jest wizualnie oszukany stan w³osa - z takich keratyna te¿ szybciej schodzi i same koñcówki poprawiam co 2-3 miesi±ce). Ogólnie je¶li nie chcesz siê pozbywaæ du¿ej ilo¶ci w³osów, to keratynowe prostowanie pomaga roz³o¿yæ proces obcinania w czasie ja teraz obcinam co 2-3 miesi±ce po 1-2 cm Dodam jeszcze, ¿e zaraz po zabiegu na ¶wie¿o najlepiej podci±æ koñcówki (0.5-2cm, zale¿y jak bêd± wygl±daæ po).

Co do robienia zabiegu w ci±¿y - najlepiej porozmawiaæ na ten temat z lekarzem lub zapytaæ fryzjera o przeciwwskazania.
Dziêkujê za odpowied¼ Musia³abym obci±æ ze 30cm w³osów, ¿eby pozbyæ siê wszystkiego co siê puszy... Koñcówki spokojnie bez ¿alu obetnê. Nie chcê po prostu obcinaæ ca³ej d³ugo¶ci któr± hodowa³am ostatnie 2 lata (wolno rosn± mi w³osy).
Co do ci±¿y to nie wiem czy w ogóle bêdê chcia³a robiæ wtedy zabieg - pytam tak na za¶
W takim razie czekam na termin u fryzjera i idê zobaczyæ co z tego wyjdzie
tutusia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 20:41   #106
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 335
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez kasza80 Poka¿ wiadomo¶æ
to jest serum wyg³adzaj±ce bez sp³ukiwania, nie stosuje siê tego jako maski
W pospiechu przeczytalam ze to maska czy to serum nie obciaza wlosow? Stosujecie to po zabiegu po kazdym myciu?
magdaavon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-17, 22:24   #107
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez tutusia Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za odpowied¼ Musia³abym obci±æ ze 30cm w³osów, ¿eby pozbyæ siê wszystkiego co siê puszy... Koñcówki spokojnie bez ¿alu obetnê. Nie chcê po prostu obcinaæ ca³ej d³ugo¶ci któr± hodowa³am ostatnie 2 lata (wolno rosn± mi w³osy).
Co do ci±¿y to nie wiem czy w ogóle bêdê chcia³a robiæ wtedy zabieg - pytam tak na za¶
W takim razie czekam na termin u fryzjera i idê zobaczyæ co z tego wyjdzie
E no jakbym mia³a obci±æ wszystko, co siê puszy, to te¿ by ze 30cm by³o

Zrobisz i zobaczysz ile trzeba obci±æ - z regu³y wiêkszo¶æ w³osów zostaje "uratowana"

Cytat:
Napisane przez magdaavon Poka¿ wiadomo¶æ
W pospiechu przeczytalam ze to maska czy to serum nie obciaza wlosow? Stosujecie to po zabiegu po kazdym myciu?
Serum jest naszym w±tkowym odkryciem, te¿ polecam ja osobi¶cie nie stosujê po ka¿dym myciu - u¿ywam sporadycznie, jak mam "bad hair day" . Ale jest mega Moja mama u¿ywa po ka¿dym myciu i jest zadowolona
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 10:28   #108
Serce
Raczkowanie
 
Avatar Serce
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 380
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Miluchova, jutro po myciu zrobiê zdjêcie i postaram sie wstawiæ.
Po kolei, myje w³osy codziennie rano. Mam rozjasniane w³osy do linii biustonosza. Farbuje odrosty, raz farb±, raz rozjasniaczem. Sa do¶c zniszczone i ostatnio bardzo mi siê przerzedzi³y :-(
Staram sie myæ metod± OMO. Najpierw od¿ywka Kallos Latte nie dotykaj±c skóry g³owy, potem szampon - Emolium nawil¿aj±cy bez SLS i soli na zmiane z przeciw³upiezowym Dermena (tez bez soli). na koniec od¿ywka, teraz zakupi³am Garniera z awokado i karite lub OleoRepair (dzisiaj). W wilgotne w³osy wcieram odrobine mleczka termoochronnego Kerastase https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...thermique.html
Potem suszê suszark±, uk³adam na szczotce lub dajê na chwile grube wa³ki na rzepy, ¿eby je troche odbiæ i wyg³adziæ.
S± spuszone zaraz po suszeniu, po kilku godzinach ten puch trochê mija. Najbardziej pusz± siê u nasady, na czubku g³owy te krótkie w³oski co odrastaj±. Reszta tez siê puszy tylko mniej.


Kasza, czekam z niecierpliwo¶ci± na Twoje wra¿enia. Mo¿e to bedzie alternatywa dla Encanto.

Edytowane przez Serce
Czas edycji: 2014-09-18 o 10:29
Serce jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 10:42   #109
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 705
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez magdaavon Poka¿ wiadomo¶æ
W pospiechu przeczytalam ze to maska czy to serum nie obciaza wlosow? Stosujecie to po zabiegu po kazdym myciu?
ja stosuje po ka¿dym myciu, tylko na rozczesane w³osy. Nak³adam i tak je prasujê rêkami Absolutnie nie obci±¿a

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Serce Poka¿ wiadomo¶æ
Kasza, czekam z niecierpliwo¶ci± na Twoje wra¿enia. Mo¿e to bedzie alternatywa dla Encanto.
Mo¿e uda mi siê zrobiæ w niedzielê, bo czasowo teraz jestem zawalona... remont w domu i biegaj±ce pod nogami ma³e dzieci
Zrobiê w najbli¿szym wolnym czasie.
kasza80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 11:04   #110
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Serce - którego poziomu ciep³a w suszarce u¿ywasz?
Jak± masz szczotkê do modelowania?
Która metoda (wa³ki/szczotka) mniej puszy w³osy u nasady?

Odstaw kallosa - tzn zrób OMO inn± od¿ywk± lub umyj w³osy normalnie - powtórz to przez 2-3 dni i zobacz, czy w³osy s± inne.

Dodatkowo - jak oceniasz garniera? Jest Twoim zdaniem dobry, czy raczej oczekiwa³a¶ wiêkszych cudów zanim go kupila¶? Jak d³ugo trzymasz go przed sp³ukaniem z w³osów? Nakladasz go na nasadê w³osów?

Da³aby¶ radê wkleiæ mi foto sk³adu tego serum?

Jak wygl±da Twoja pó³ka spo¿ywcza je¶li chodzi o oleje?

Edytowane przez Miluchova
Czas edycji: 2014-09-18 o 11:05
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 12:16   #111
BettyNails
Raczkowanie
 
Avatar BettyNails
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Poka¿ wiadomo¶æ
Tamta druga fryzjerka pewnie mia³a w ofercie chemiczne prostowanie a nie keratynowe. Niektórych preparatów do chemicznego prostowania nie mo¿na u¿ywaæ na rozja¶nianych, jednak keratynowe np. Encanto, cocochoco jak najbardziej mo¿na
te¿ tak my¶la³am, ale dopyta³am jej i mia³a na my¶li keratynowe prostowanie. Jest najbardziej "rozchwytywan±" fryzjerk± w moim mie¶cie. Na termin trzeba czekaæ ok 2 miesiêcy u niej.

Pozosta³e opinie, z jakimi siê spotka³am przecz± jednak jej s³owom. Nie wyobra¿am sobie nie prostowaæ w³osów (mam bardzo napuszone), ale prostownica je wykoñczy....
BettyNails jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 12:58   #112
Serce
Raczkowanie
 
Avatar Serce
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 380
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Miluchova - poziom suszenia 1 czyli najs³abszy.
Szczotka okr±g³a, chyba z naturalnego w³osia.
Obydwie metody pusz± mi w³osy.
Kallosa ju¿ dzisiaj odstawi³am, przeczyta³am inny watek o od¿ywkach bez protein i okaza³o siê ¿e Kallos ma ich du¿o. Zobacze czy da to jakies efekty.
Garnier karite, taki sobie. Przy rozczesywaniu mam troche problemy, trzymam go ok. 1-2 min, przez brak czasu z rana.
Wkleje sk³ad tego mojego serum termicznego, jutro lub dzis wieczorem.
Moja pó³ka z olejami nie istnieje. Nie wiem nic o olejowaniu i nie wiem jak siê do tego zabraæ.
Jest godz. 14 puch mi znika z w³osów, ale za to robi± siê takie "t³ustawe" zw³aszcza przy grzywce, gdzie non stop je dotykam, reszta upieta spink± wiêc jest w miarê.
Serce jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 14:06   #113
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez Serce Poka¿ wiadomo¶æ
Miluchova - poziom suszenia 1 czyli najs³abszy.
Szczotka okr±g³a, chyba z naturalnego w³osia.
Obydwie metody pusz± mi w³osy.
Kallosa ju¿ dzisiaj odstawi³am, przeczyta³am inny watek o od¿ywkach bez protein i okaza³o siê ¿e Kallos ma ich du¿o. Zobacze czy da to jakies efekty.
Garnier karite, taki sobie. Przy rozczesywaniu mam troche problemy, trzymam go ok. 1-2 min, przez brak czasu z rana.
Wkleje sk³ad tego mojego serum termicznego, jutro lub dzis wieczorem.
Moja pó³ka z olejami nie istnieje. Nie wiem nic o olejowaniu i nie wiem jak siê do tego zabraæ.
Jest godz. 14 puch mi znika z w³osów, ale za to robi± siê takie "t³ustawe" zw³aszcza przy grzywce, gdzie non stop je dotykam, reszta upieta spink± wiêc jest w miarê.
Chodzi³o mi w³a¶nie o spo¿ywcze oleje bo mo¿e masz w domu co¶ co mo¿na by wykorzystaæ w³a¶nie zamiast kallosa np. oliwa z oliwek, olej kokosowy, s³onecznikowy i inne.. no ró¿nych rzeczy ludzie u¿ywaj± do gotowania mo¿esz na³o¿yæ na kilka minut przed myciem na w³osy i zobaczyæ jaki bêdzie efekt

Mo¿esz te¿ spróbowaæ nie suszyæ w³osów na 100%, to znaczy wysuszyæ je do momentu, gdzie bêd± potrzebowaæ 5-10 minut, ¿eby wyschn±æ same.

U mnie kallos i garnier AiK pusz± w³osy jak u¿ywam je za czêsto tak¿e mo¿e ju¿ po odstawieniu tego kallosa zobaczysz jak±¶ ró¿nicê ewentualnie mo¿esz spróbowaæ do od¿ywki dodaæ kroplê np. oliwy z oliwek i byæ mo¿e co¶ siê poprawi je¶li chodzi o puch (mo¿na zamoczyæ czubek ³y¿eczki delikatnie w oleju, ¿eby ³atwiej by³o "odmierzyæ" kroplê ).

Ogólnie oleje s± dobrym sposobem na doci±¿enie w³osów - takie w³a¶nie dodanie kropli/dwóch do porcji od¿ywki mo¿e daæ spor± ró¿nicê
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 17:42   #114
Serce
Raczkowanie
 
Avatar Serce
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 380
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

mam oliwe z oliwek i olek rzepakowy
jak to mam nak³adaæ przed myciem? Na sam skalp , czy same w³osy albo koncówki? Czytaalm ¿e laski nak³adaj± to na 30 min do 2 h, Ja nie mam tyle czasu rano, musia³abym wstawaæ o 4
a jak odkeratynowaæ w³osy przed nastêpnym zabiegiem encanto?
Serce jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 21:51   #115
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 787
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

w niedzielê bêdê robi³a drugi raz cocochoco i mam nadziejê,¿e wyjdzie tak fajnie jak za pierwszym razem

natomiast mam pytanie,bo kupi³am sobie farbê do w³osów (dok³adniej krem farbuj±cy) i siê zastanawiam czy jak robiê cocochoco w niedzielê to jako¶ w czwartek bym mog³a pofarbowaæ? sama nie wiem jak to wp³ynie na w³osy i czy w ogóle wp³ynie bo sie naczyta³am,¿e nie mo¿na.
inmemoriaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 22:40   #116
Martiza3346
Raczkowanie
 
Avatar Martiza3346
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 188
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cze¶æ dziewczyny jestem tydzieñ po zabiegu i czujê siê ¶wietnie w takich prostych w³osach. Tylko niestety cierpi± na tym, ¿e suszê je suszark±. Macie jakie¶ sprawdzone, dobre maski, które nawil¿± moje suche z natury w³osy?
Martiza3346 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-18, 23:35   #117
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez Serce Poka¿ wiadomo¶æ
mam oliwe z oliwek i olek rzepakowy
jak to mam nak³adaæ przed myciem? Na sam skalp , czy same w³osy albo koncówki? Czytaalm ¿e laski nak³adaj± to na 30 min do 2 h, Ja nie mam tyle czasu rano, musia³abym wstawaæ o 4
a jak odkeratynowaæ w³osy przed nastêpnym zabiegiem encanto?

Nak³adasz tak jak serum - na w³osy nie musi tego byæ du¿o, nawet jak zostawisz na pare minut, to zawsze co¶ spróbuj z t± oliw± i daj znaæ czy da³o to jaki¶ efekt a odkeratynowaæ siê nie da


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-19, 06:26   #118
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 15 487
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez Serce Poka¿ wiadomo¶æ
Miluchova, jutro po myciu zrobiê zdjêcie i postaram sie wstawiæ.
Po kolei, myje w³osy codziennie rano. Mam rozjasniane w³osy do linii biustonosza. Farbuje odrosty, raz farb±, raz rozjasniaczem. Sa do¶c zniszczone i ostatnio bardzo mi siê przerzedzi³y :-(
Staram sie myæ metod± OMO. Najpierw od¿ywka Kallos Latte nie dotykaj±c skóry g³owy, potem szampon - Emolium nawil¿aj±cy bez SLS i soli na zmiane z przeciw³upiezowym Dermena (tez bez soli). na koniec od¿ywka, teraz zakupi³am Garniera z awokado i karite lub OleoRepair (dzisiaj). W wilgotne w³osy wcieram odrobine mleczka termoochronnego Kerastase https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...thermique.html
Potem suszê suszark±, uk³adam na szczotce lub dajê na chwile grube wa³ki na rzepy, ¿eby je troche odbiæ i wyg³adziæ.
S± spuszone zaraz po suszeniu, po kilku godzinach ten puch trochê mija. Najbardziej pusz± siê u nasady, na czubku g³owy te krótkie w³oski co odrastaj±. Reszta tez siê puszy tylko mniej.


Kasza, czekam z niecierpliwo¶ci± na Twoje wra¿enia. Mo¿e to bedzie alternatywa dla Encanto.
Odstaw Garniera z awokado duzo dziewczyn pisalo dawno, ze puszy wlosy.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:25 ----------

Ja lubie odzywke Timotei drogocenne olejki(ma sól, ale mi sie juz dawno keratyna wyp³uka³a wiec stosuje)

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie u¿ywamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-19, 07:34   #119
Serce
Raczkowanie
 
Avatar Serce
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 380
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dzisiaj umy³am w³osy normalnie tzn. nie metod± OMO.
Najpierw szampon emolium nawil¿aj±cy a potem na³o¿y³am maskê Garniera do w³osów farbowanych (czerwony s³oiczek)
Uk³ada³am jak zawsze. Mam wra¿enie, ¿e puch od nasady jest mniejszy. Chyba, ¿e to moje z³udzenie optyczne.
Mo¿e faktycznie Garnier AiK puszy w³osy, od³o¿e go na jaki¶ czas i poobserwujê jak reaguj± moje w³osy na inne metody pielêgnacji.
czyta³am wczoraj trochê o olejowaniu. Anwen ma ¶wietny przepis na serum. Zrobiê take miksturê i zobaczymy.

Czy mozna w³osy olejowaæ po Encanto?

ps. próbujê wkleiæ fotkê sk³adu mleczka termoochronnego ale mi siê nie udaje, jak to robicie?
Serce jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-19, 07:36   #120
Serce
Raczkowanie
 
Avatar Serce
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 380
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Uda³o siê

Edytowane przez Serce
Czas edycji: 2015-03-22 o 17:20
Serce jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-04-22 22:09:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.