Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3 - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 07:18   #751
Muzykoholiczka_20
Przyczajenie
 
Avatar Muzykoholiczka_20
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 4
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Witam Wszystkich.
Nie mam pewności, czy w odpowiednim miejscu umieszczam swój post, ale chciałam się poradzić, może któraś z Was miała z czymś podobnym do czynienia.
Otóż przyjmuję tabletki Daylette od 3 miesięcy. Na początku wszystko postępowało normalnie - bez krwawień śródcyklicznych, 5-dniowa miesiączka. Pod koniec brania drugiego opakowania okres dostałam w 2 dniu przyjmowania tabletek placebo, krwawienie trwało 3 dni, było mało obfite. Jestem teraz w połowie trzeciego opakowania i po prostu umieram z bólu (trwa to już 3 dzień). Towarzyszy temu krwawienie, nieco mniej obfite niż w wypadku normalnej miesiączki.
Moje pytanie brzmi: Czy krwawienie to jest spowodowane jednym ze skutków ubocznych przyjmowania Daylette, a może jest następstwem jakiejś nadżerki, guzków w okolicach macicy/jajników? Ciążę wykluczam.
Dodam jeszcze, że pominęłam zastosowanie 6. tabletki z 3. opakowania, przyjęłam niemalże 2 na raz, gdyż odstęp wynosił raptem parę godzin.
Będę wdzięczna za odpowiedzi,
Pozdrawiam cieplutko

Edytowane przez Muzykoholiczka_20
Czas edycji: 2013-04-08 o 07:54
Muzykoholiczka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 08:09   #752
M o h i t o
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 629
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

dziewczyny, czy któraś z Was opóźniała @, pomijajac placebo?
chodzi mi o YAZ.
biore 1 opakowanie (na PCOS) i @ mi wypada na wymarzony wyjazd akurat chciałam pominac te placebo, tak jak pisza w ulotce.
czy to faktycznie działa?
czy ta metoda jest w jakis sposob niebezpieczna?
zrobie tak pierwszy i ostatni raz, po prostu mega mi zalezy.
YAZ juz kiedys bralam prawie rok (rowniez na PCOS), czulam sie na nim super, ale nigdy nie przesuwalam na nim @.
Potem mialam rok przerwy prawie (podejrzenie innej choroby) a teraz znow zaczełam brac.

Pomocy
M o h i t o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 08:21   #753
Federica32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3


[QUOTE
No to brawo dla ciebie, że nie bagatelizujesz. Ale też nie można być przewrażliwionym. Wiele dziewczyn na wizażu pisze, że po tabletkach ich krwawienie praktycznie zniknęło. Różnie bywa z tymi lekami, jedne sprawiają, że ma się mniej bolesne miesiączki, inne całkiem eliminują ból. Jedne zmniejszają ilość krwi bardziej, drugie mniej. W każdym razie tak skąpe krwawienie, na granicy plamienia nawet, to tylko powód do radości [/QUOTE]

Masz oczywiscie racje. Nie chcialam panikowac i jak sie okazalo panika nie byla potrzebna, bo krwawienie postepowalo tyle, ze bylo bardzo lekkie. Dzis - czwarty dzien, i nadal plamie, wiec pewnie wszystko w porzadku i powinnam sie przyzwyczaic do nowych krwawien z odstawienia po tamtych dosc obfitych jak widac Spanikowalam bo w sumie to moja pierwsza zmiana tabletek na inne, lzejsze. Teraz obiecalam sobie spokojnie to tego podchodzic
Federica32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:14   #754
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez M o h i t o Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy któraś z Was opóźniała @, pomijajac placebo?
chodzi mi o YAZ.
biore 1 opakowanie (na PCOS) i @ mi wypada na wymarzony wyjazd akurat chciałam pominac te placebo, tak jak pisza w ulotce.
czy to faktycznie działa?
czy ta metoda jest w jakis sposob niebezpieczna?
zrobie tak pierwszy i ostatni raz, po prostu mega mi zalezy.
YAZ juz kiedys bralam prawie rok (rowniez na PCOS), czulam sie na nim super, ale nigdy nie przesuwalam na nim @.
Potem mialam rok przerwy prawie (podejrzenie innej choroby) a teraz znow zaczełam brac.

Pomocy
Możesz pominąć placebo i przejść od razu do następnych tabletek, ale licz się z tym, że bez przerwy możesz mieć przez całe następne opakowanie nabrzmiałe i obolałe piersi (u mnie jest tak za każdym razem przy pomijaniu placebo/przerwy). No i mogą ci też wystąpić małe plamienia śródcykliczne, choć niekoniecznie.


Cytat:
Napisane przez Muzykoholiczka_20 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich.
Nie mam pewności, czy w odpowiednim miejscu umieszczam swój post, ale chciałam się poradzić, może któraś z Was miała z czymś podobnym do czynienia.
Otóż przyjmuję tabletki Daylette od 3 miesięcy. Na początku wszystko postępowało normalnie - bez krwawień śródcyklicznych, 5-dniowa miesiączka. Pod koniec brania drugiego opakowania okres dostałam w 2 dniu przyjmowania tabletek placebo, krwawienie trwało 3 dni, było mało obfite. Jestem teraz w połowie trzeciego opakowania i po prostu umieram z bólu (trwa to już 3 dzień). Towarzyszy temu krwawienie, nieco mniej obfite niż w wypadku normalnej miesiączki.
Moje pytanie brzmi: Czy krwawienie to jest spowodowane jednym ze skutków ubocznych przyjmowania Daylette, a może jest następstwem jakiejś nadżerki, guzków w okolicach macicy/jajników? Ciążę wykluczam.
Dodam jeszcze, że pominęłam zastosowanie 6. tabletki z 3. opakowania, przyjęłam niemalże 2 na raz, gdyż odstęp wynosił raptem parę godzin.
Będę wdzięczna za odpowiedzi,
Pozdrawiam cieplutko
Ja też biorąc jedne tabletki różnie przechodzę krwawienia z odstawienia. Miesiąc temu nie bolało, w tym miesiącu odczuwałam ból. Krwawienia są różne za każdym razem, nie ma się czym przejmować i nie sądzę, że ten ból to wina pominiętej tabletki. Nie ma się co martwić, jeśli regularnie badasz się u ginekologa
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce

Edytowane przez bells999
Czas edycji: 2013-04-08 o 17:16
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 19:37   #755
M o h i t o
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 629
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

dziewczyny biorace YAZ - jak sie czulyscie na samym poczatku jak organizm sie "przestawial" na anty?
biore 4 dzien, rano miałam mega biegunke z bolami brzucha(taka jak przy zatruciu), caly dzien czuje sie slabo strasznie, mdli mnie, chce mi sie wymiotowac..
myslicie ze yaz czy przypadek?
bralam juz kiedys yaz prawie rok, czulam sie ogolnie super, ale nie pamietam swoich "poczatkow" a nie jestem pewna czy byly takie fajne.
M o h i t o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 20:34   #756
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez M o h i t o Pokaż wiadomość
dziewczyny biorace YAZ - jak sie czulyscie na samym poczatku jak organizm sie "przestawial" na anty?
biore 4 dzien, rano miałam mega biegunke z bolami brzucha(taka jak przy zatruciu), caly dzien czuje sie slabo strasznie, mdli mnie, chce mi sie wymiotowac..
myslicie ze yaz czy przypadek?
bralam juz kiedys yaz prawie rok, czulam sie ogolnie super, ale nie pamietam swoich "poczatkow" a nie jestem pewna czy byly takie fajne.
Nie biorę Yaz, ale tak dla pewności bym poczekała, może to nie od tabletek, może to zwykły przypadek ? jakaś grypa żołądkowa lub coś w tym rodzaju ? Sama biorę Daylette od tygodnia, i też mam wrażenie, że się źle czuję, co jakiś czas mnie mdli itp, ale to chyba nie od tabletek, może to stres, nie wiem sama
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 20:41   #757
M o h i t o
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 629
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

mi sie wydaje ze przez pierwszy tydzien, max 2 zaczynajac brac jakiekolwiek anty mozna sie gorzej czuc.. oby przeszlo
M o h i t o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 22:00   #758
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Nie biorę Yaz, ale tak dla pewności bym poczekała, może to nie od tabletek, może to zwykły przypadek ? jakaś grypa żołądkowa lub coś w tym rodzaju ? Sama biorę Daylette od tygodnia, i też mam wrażenie, że się źle czuję, co jakiś czas mnie mdli itp, ale to chyba nie od tabletek, może to stres, nie wiem sama
Ja w tym tygodniu przeżyłam armageddon. W sobotę rozpoczęłam 3 opakowanie Vibinu. Nigdy przy innych tabletkach tak nie miałam i już sama nie wiem z czego to. Zawroty głowy, potworne migreny, mdłości, okropnie serce mi waliło.. Tragedia. Dzisiaj przeszło po mojej jednej jedynej tabletce na bóle głowy, solpadeine (ibuprofenum nic nie dało, męczyłam się okropnie). Nie wiem, czy to z tabletek, czy coś innego. Może też nerwy, bo akurat jestem cała znerwicowana w tym tygodniu, kto wie
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 22:47   #759
olka998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Biorę od grudnia YAZ (24+7). Spóźniłam się z tabletką 19 dnia, wzięłam ją po ok.12 h, kolejną wzięłam o normalnej porze. Na ulotce jest napisane, że należy dokończyć tabletki z hormonami, ominąć placebo i od razu przejść do nowego opakowania. W związku z tym, że od pominięcia tabletki nie współżyłam, a ostatni stosunek miał miejsce 3 dni przed pominięciem, jednak bez kończenia we mnie, czy mogę to opakowanie zakończyć normalnie (wziąć tabletki placebo i miesiączkować), bez ryzyka, że w kolejnym cyklu będzie obniżona skuteczność?
olka998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 23:21   #760
M o h i t o
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 629
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

24 + 7 ? nie mylisz tabletek ?
M o h i t o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 07:20   #761
olka998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Z rozpędu tak napisałam, bo szukałam odpowiedzi. Chodzi mi oczywiście o YAZ (24+4)
olka998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 10:51   #762
rox2609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

hej . dziewczyny wy tez tak macie przy braniu tabletek ze przychodzi środek brania tabletek czyli w srodku cyklu ze macie duzo sluzu białego no nie tak az duzo ale jest . ?
rox2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 11:04   #763
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez rox2609 Pokaż wiadomość
hej . dziewczyny wy tez tak macie przy braniu tabletek ze przychodzi środek brania tabletek czyli w srodku cyklu ze macie duzo sluzu białego no nie tak az duzo ale jest . ?
Zdarza się. Ja nie pamiętam, czy mam, czy nie. Jakiś tam śluz jest, musi być
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:17   #764
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez bells999 Pokaż wiadomość
Ja w tym tygodniu przeżyłam armageddon. W sobotę rozpoczęłam 3 opakowanie Vibinu. Nigdy przy innych tabletkach tak nie miałam i już sama nie wiem z czego to. Zawroty głowy, potworne migreny, mdłości, okropnie serce mi waliło.. Tragedia. Dzisiaj przeszło po mojej jednej jedynej tabletce na bóle głowy, solpadeine (ibuprofenum nic nie dało, męczyłam się okropnie). Nie wiem, czy to z tabletek, czy coś innego. Może też nerwy, bo akurat jestem cała znerwicowana w tym tygodniu, kto wie
Toooo chyba nie może być wina Vibinu. Właściwie pod koniec 3 opakowania, zdążyłabyś przerobić wszystkie skutki uboczne. Chociaż nigdy nic nie wiadomo. Musisz sie obserwować. Ja obecnie biorę Vibin i nie mam żadnych negatywnych objawów. Strasznie się ciesze, bo dla mnie sklerotyczki opcja 28 tabletek w opakowaniu - co oznacza brak przerwy w przyjmowaniu - jest w prost idealna. Poza tym cena jest bardzo w porządku.
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 10:31   #765
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

czy ktoras z was jak przechodzila z yasminu miala delikatne plamienie w srodku opakowania, to znaczy ze sa za slabe?czy organizm dostosowuje sie do mniejsze dawki
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 13:14   #766
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez anulka262 Pokaż wiadomość
czy ktoras z was jak przechodzila z yasminu miala delikatne plamienie w srodku opakowania, to znaczy ze sa za slabe?czy organizm dostosowuje sie do mniejsze dawki
Temat był walkowany setki razy. Tak, przy zmianie tabletek przez pierwsze 3-4 opakowania mogą pojawić się krwawienia srodcykliczne. Nie jest to nic niepokojącego.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 10:59   #767
Lycriss
Raczkowanie
 
Avatar Lycriss
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warrrrmia
Wiadomości: 45
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Hej dziewczyny, potrzebuję pomocy,z góry przepraszam jeśli to pytanie się już pojawiło i odpowiadałyście na nie, nie przeszukiwałam wątku.. Mój problem wygląda tak: zapomniałam wziąć tabletki z trzeciego tygodnia, minęło ponad 12 h, zgodnie z ulotką przyjęłam 2 tabletki na raz, a później chciałam nie robić przerwy w braniu różowych tabletek. Pierwszą tabletkę nowego opakowania miałabym wziąć jutro, zamiast pierwszej białej. No i w takim wypadku nie dostanę okresu ani teraz, ani za miesiąc bo od razu bym przesuwała pierwszy dzień krwawienia z powrotem na czwartek (nie pasuje mi wybitnie dostawanie okresu w niedziele , pierwsze trzy dni jestem nie do życia, wolę go dostawać w weekend kiedy mogę się przemęczyć w domu a nie na uczelni). Raz już tak zrobiłam, mój organizm niezbyt się ucieszył, więc starałam się już unikać takich sytuacji. No ale, stało się..
Tylko teraz mam pytanie- bo należy połączyć dwa opakowania po to, by ochrona przed ciążą była zachowana. A ja na 100% wiem, że przez następny miesiąc nie będę współżyć, więc na dobrą sprawę ochrona mi potrzebna nie jest. Aaale.. Przez ile czasu ta ochrona jest zaburzona? Czy jeśli jutro zamiast nowego opakowania, zacznę białe tableki, dostanę okres, i dopiero po placebo zacznę nowy blister, to za miesiąc nadal nie będę chroniona? Czy ochrona zostaje zaburzona na parę dni, więc mogę sobie odpuścić zabawę z łączeniem opakowań, a potem przesuwaniem pierwszego dnia krwawienia? Miała tak któraś z Was?
Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
В этом городе, в этой квартире,
B этой жизни, в этом странном мире,
Я прошу тебя- будь со мною рядом,
Ты – моя любовь,
Ты – всё, что мне надо…K
Lycriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 13:43   #768
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Nie wiem czy dokladnie Cie zrozumilam, alee...
Do konca tego cyklu musisz sie zabezpieczac. Jezeli nie pominiesz biale tabletki i przejdziesz od razu do nowego opakowania to jestes hroniona od 1 tabletki nowego opakowania.
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 14:12   #769
Lycriss
Raczkowanie
 
Avatar Lycriss
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warrrrmia
Wiadomości: 45
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez szarpa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dokladnie Cie zrozumilam, alee...
Do konca tego cyklu musisz sie zabezpieczac. Jezeli nie pominiesz biale tabletki i przejdziesz od razu do nowego opakowania to jestes hroniona od 1 tabletki nowego opakowania.
Chodzi mi o to, do kiedy nie będę chroniona, jeśli teraz normalnie zrobię przerwę na 4 dni, a dopiero po nich zacznę nowe opakowanie , zamiast brać je bez przerwy, tak jak mówi ulotka, by nie zajść w ciążę
__________________
В этом городе, в этой квартире,
B этой жизни, в этом странном мире,
Я прошу тебя- будь со мною рядом,
Ты – моя любовь,
Ты – всё, что мне надо…K
Lycriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 16:36   #770
migotka2106_90
Raczkowanie
 
Avatar migotka2106_90
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 128
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez bells999 Pokaż wiadomość
Po raz setny: normalne. Cieszmy się, że przy tabletkach krwawienie jest niemal niezauważalne, zero uciążliwości.

Chociaż, wczoraj po ćwiczeniach (zaledwie 30 minut wyginania się ), rozbolał mnie brzuch, tak jak przy okresie. Ale sądzę, że to wina mojego świątecznego niećwiczenia, a że plamienie jeszcze jest lekkie, to i ból się pojawił po wysiłku..
a ja przy Vibin Mini mam całkowicie normalne krwawienia, tak samo jak przed braniem antykoncepcji czuje, kiedy mam dostac okresu a trwa ono jedynie o 1 dzien krocej... widocznie kazdy organizm reaguje inaczej a juz bede brala trzecie opakowanie.
__________________
Kobiety to istoty nadprzyrodzone: potrafią zmienić życie w piekło lub zabrać do nieba - wszystko w zależności od nastroju, dnia cyklu miesiączkowego i tego, co było na obiad.

migotka2106_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 18:59   #771
migotka2106_90
Raczkowanie
 
Avatar migotka2106_90
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 128
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

jak to jest z tymi Tabletkami VM ? że w jednym opakowaniu są naklejki z dniami tygodnia a w innych nie? dopiero w trzecim opakowaniu i czwartym mi sie trafily, teraz spojrzalam...?
__________________
Kobiety to istoty nadprzyrodzone: potrafią zmienić życie w piekło lub zabrać do nieba - wszystko w zależności od nastroju, dnia cyklu miesiączkowego i tego, co było na obiad.

migotka2106_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 19:03   #772
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez migotka2106_90 Pokaż wiadomość
jak to jest z tymi Tabletkami VM ? że w jednym opakowaniu są naklejki z dniami tygodnia a w innych nie? dopiero w trzecim opakowaniu i czwartym mi sie trafily, teraz spojrzalam...?
Ja nie trafiłam nigdy na naklejki, choć w ulotce oczywiście jest o nich mowa
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 21:01   #773
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
Ja nie trafiłam nigdy na naklejki, choć w ulotce oczywiście jest o nich mowa

Ja również :/ Chyba dają w nagrodę, na zasadzie losowania, komu się trafi. Ew. panie aptekarki kradną
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 07:14   #774
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Hymmm... Moze wypuscili jakas lewa serie bez naklejek? No nic tak czy inaczej zakladam, ze raczej beda niz nie
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 10:32   #775
ulcia_31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cześć dziewczyny,
jakiś czas temu pisałam już w tym temacie, ponieważ pomyliłam kolejność brania tabletek. Biorę tabletki Daylette, no i z rozpędu zamiast wziąć 1. wzięłam 7. i to jeszcze z 4,5 - godzinnym opóźnieniem. Wtedy uzyskałam odpowiedź, że to nie ma znaczenia, w jakiej kolejności, byle je brać regularnie i nie pomylić z placebo. Ale dziś jestem na 3. tabletce placebo i zawsze o tej porze już miałam krwawienie z odstawienia, a tu ani widu ani słychu. Zaczynam trochę panikować. Żadnej nie pominęłam, poza pomyleniem po prostu kolejności, wymiotów, ani biegunek też nie miałam. Dodam, że to moje piąte opakowanie i pierwszy raz zdarzyło mi się podczas brania, że pobolewał mnie brzuch - około tygodnia miałam niekiedy bóle w dole brzucha, czasami w okolicach pępka. Czy powinnam zrobić test?
ulcia_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 10:40   #776
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Przecież wszystkie tabletki czynne mają ten sam skład, więc co za różnica, którą przyjmiesz To dopiero 3 dzień, poczekaj jeszcze i nie panikuje bez powodu Jeśli masz się uspokoić to zrób test

Edytowane przez balletoevs
Czas edycji: 2013-04-15 o 10:43
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 22:13   #777
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez ulcia_31 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
jakiś czas temu pisałam już w tym temacie, ponieważ pomyliłam kolejność brania tabletek. Biorę tabletki Daylette, no i z rozpędu zamiast wziąć 1. wzięłam 7. i to jeszcze z 4,5 - godzinnym opóźnieniem. Wtedy uzyskałam odpowiedź, że to nie ma znaczenia, w jakiej kolejności, byle je brać regularnie i nie pomylić z placebo. Ale dziś jestem na 3. tabletce placebo i zawsze o tej porze już miałam krwawienie z odstawienia, a tu ani widu ani słychu. Zaczynam trochę panikować. Żadnej nie pominęłam, poza pomyleniem po prostu kolejności, wymiotów, ani biegunek też nie miałam. Dodam, że to moje piąte opakowanie i pierwszy raz zdarzyło mi się podczas brania, że pobolewał mnie brzuch - około tygodnia miałam niekiedy bóle w dole brzucha, czasami w okolicach pępka. Czy powinnam zrobić test?
Hej, mi też ostatnio sam z siebie przesunął się dzień krwawienia, z poniedziałku na wtorek. Bywa, nie ma co się przejmować A te bóle - ich brak również nie jest regułą i mogą się pojawiać; w końcu wiele czynników na to wpływa, może być stres albo zmiana trybu życia. Dla mnie co prawda test to ostateczność, ale możesz zrobić, dla własnego spokoju.
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 22:16   #778
Alrea
Zadomowienie
 
Avatar Alrea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 060
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

A ja mam pytanie do Was dziewczyny
dzisiaj byłam u gina, po zbadaniu mnie stwierdził, że mam nadżerkę i przepisał mi Arilin Rapid dopochwowo. W ulotce nic nie znalazłam, że wpływa to w jakiś sposób na tabletki (biorę Daylette), ale wolę się upewnić. Dlatego pytam Was, orientuje się ktoś? Z góry dziękuję za odp.
__________________

Było: 63 kg
Jest: 58,7 kg
Będzie: 55 kg
Alrea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 22:22   #779
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Alrea Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do Was dziewczyny
dzisiaj byłam u gina, po zbadaniu mnie stwierdził, że mam nadżerkę i przepisał mi Arilin Rapid dopochwowo. W ulotce nic nie znalazłam, że wpływa to w jakiś sposób na tabletki (biorę Daylette), ale wolę się upewnić. Dlatego pytam Was, orientuje się ktoś? Z góry dziękuję za odp.
W ulotce musi być informacja na temat ewentualnej interakcji z antykoncepcją. Jeśli jej nie ma, to nie ma również interakcji. Pamiętaj tylko, żeby nie współżyć wtedy i parę dni po, żeby lek miał czas zadziałać i wydostać się z organizmu i będzie ok Poza tym - kiedyś miałam metronidazol (ten sam skład) i interakcji nie było.
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce

Edytowane przez bells999
Czas edycji: 2013-04-15 o 22:24
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 22:27   #780
Alrea
Zadomowienie
 
Avatar Alrea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 060
Dot.: Yaz/Daylette/Vibin Mini - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez bells999 Pokaż wiadomość
W ulotce musi być informacja na temat ewentualnej interakcji z antykoncepcją. Jeśli jej nie ma, to nie ma również interakcji. Pamiętaj tylko, żeby nie współżyć wtedy i parę dni po, żeby lek miał czas zadziałać i wydostać się z organizmu i będzie ok Poza tym - kiedyś miałam metronidazol (ten sam skład) i interakcji nie było.
W ulotce nic właśnie nie pisze o interakcji. Wiem, że globulki dopochwowe nie wpływają na tabletki, bo działają miejscowo ale lepiej zapytać - nic to nie kosztuje Dziękuję za odpowiedz
__________________

Było: 63 kg
Jest: 58,7 kg
Będzie: 55 kg
Alrea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-02 21:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.