Efekty olejowania paznokci / część 2 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-14, 20:05   #4111
Rigore
Raczkowanie
 
Avatar Rigore
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 130
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

W linku który podałam jest też ciekawa porada zastosowania trzydniowej kuracji nawilżającej. Wklejam w oryginale i pod spodem tłumaczenie:

Step 3: Hydrate

Apply the oil to your cuticles, sidewalls, underside of the free edge, and the nail plate. Rub into the entire area, all the way up to the first knuckle. Firmly massage the base of the nail, as this stimulates blood flow to the nail matrix, where initial nail growth occurs. Continue this routine as often as you can for around 3 days. After a while, your nails won’t absorb as much oil – this means they are finally hydrated! You can now switch to the maintenance phase, where you only apply your oil at night before bed.


Rada dotyczy przede wszystkim olejku jojoba lub mieszanek, które mają go na pierwszym miejscu w składzie:

Nałóż olejek na skórki, wały boczne, pod wolny brzeg paznokcia i na płytkę. Wcieraj na całej powierzchni aż do pierwszego stawu poniżej paznokcia. Mocno masuj podstawę paznokcia, co pobudzi przepływ krwi do macierzy, gdzie inicjowany jest wzrost paznokci. Kontynuuj procedurę tak często jak możesz przez 3 dni. Po pewnym czasie twoje paznokcie nie będą już absorbować więcej olejków - to znaczy że twoja płytka została nawilżona! Możesz teraz przejść do fazy podtrzymującej, gdzie aplikujesz olejek tylko na noc przed snem.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość


Na mokry? :P hmm może i ja powinnam kłaść insta na mokry bo jak daje na taki bardziej suchy to nie wysuszy mi dobrze paznokci -.-


Zarówno Seche jak i Posche kładzie się na mokry lakier (tak mają napisane na opakowaniach). Mam oba i mi lakiery przy nich wysychają w 5 min. Oba kurczą lakiery więc należy malować na zakładkę. Seche ma obrzydliwy zapach - jak rozpuszczalnik czy coś w ten deseń. Przy nakładaniu tych topów nie należy mocno dociskać pędzelka bo może to rozmazać lakier. W SuperPharm ostatnio była promocja na Seche - był coś za ok 15 zł.
Rigore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 20:38   #4112
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Ciągle, ale to ciągle się zastanawiam jak mogłam wcześniej funkcjonować bez tych specyfików jak Poshe lub Seche
__________________
Skromna paznokciowa galeria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=816243
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 21:02   #4113
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Rigore Pokaż wiadomość
Zarówno Seche jak i Posche kładzie się na mokry lakier (tak mają napisane na opakowaniach). Mam oba i mi lakiery przy nich wysychają w 5 min. Oba kurczą lakiery więc należy malować na zakładkę. Seche ma obrzydliwy zapach - jak rozpuszczalnik czy coś w ten deseń. Przy nakładaniu tych topów nie należy mocno dociskać pędzelka bo może to rozmazać lakier. W SuperPharm ostatnio była promocja na Seche - był coś za ok 15 zł.
ja jak nałożę ostatnią warstwę lakieru to czekam równe 8 minut (od skończenia nakładania na jednej ręce) i nakładam top Seche. nie obkurcza ani nic. biorę dużą kroplę i rozprowadzam pędzelkiem. a i nie wiem o co chodzi wszystkim z tym zapachem, nie nachylam głowy tuż nad dłonią więc nic mi okropnie nie śmierdzi, normalny chemiczny zapach, może w pierwszej sekundzie rzuci się w nozdrza ale potem spoko :p
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 21:24   #4114
Rewella
Raczkowanie
 
Avatar Rewella
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

A jak sądzicie, na jaki kształt piłować paznokcie, żeby przyrost był równy? Bo u mnie przyrost widać najbardziej na środku paznokci, a po bokach niewielki. Olejuje pazury od dawna i pomyślałam że może od kształtu to zależy...
Rewella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 21:57   #4115
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

U mnie przy kwadratach jest ładny przyrost
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 09:04   #4116
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

U mnie również przy kwadratach, ale inny kształt nosiłam baaaaardzo rzadko.
I też zależy od paznokcia. Na jednym małym jest równy, na dwóch zaczyna wyrastać poza opuszek, a wskazujący i serdeczny prawej ręki przyrastają na razie tylko z jednego boku
Dopiero po prawie roku zauważyłam że płytka w każdym paznokciu przyrosła już na stałe i wydłużyła się o ok 1-2 mm.
Na kciukach najtrudniej mi coś zauważyć
__________________
Skromna paznokciowa galeria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=816243
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 10:30   #4117
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Rigore Pokaż wiadomość
W linku który podałam jest też ciekawa porada zastosowania trzydniowej kuracji nawilżającej. Wklejam w oryginale i pod spodem tłumaczenie:

Step 3: Hydrate

Apply the oil to your cuticles, sidewalls, underside of the free edge, and the nail plate. Rub into the entire area, all the way up to the first knuckle. Firmly massage the base of the nail, as this stimulates blood flow to the nail matrix, where initial nail growth occurs. Continue this routine as often as you can for around 3 days. After a while, your nails won’t absorb as much oil – this means they are finally hydrated! You can now switch to the maintenance phase, where you only apply your oil at night before bed.


Rada dotyczy przede wszystkim olejku jojoba lub mieszanek, które mają go na pierwszym miejscu w składzie:

Nałóż olejek na skórki, wały boczne, pod wolny brzeg paznokcia i na płytkę. Wcieraj na całej powierzchni aż do pierwszego stawu poniżej paznokcia. Mocno masuj podstawę paznokcia, co pobudzi przepływ krwi do macierzy, gdzie inicjowany jest wzrost paznokci. Kontynuuj procedurę tak często jak możesz przez 3 dni. Po pewnym czasie twoje paznokcie nie będą już absorbować więcej olejków - to znaczy że twoja płytka została nawilżona! Możesz teraz przejść do fazy podtrzymującej, gdzie aplikujesz olejek tylko na noc przed snem.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------





Zarówno Seche jak i Posche kładzie się na mokry lakier (tak mają napisane na opakowaniach). Mam oba i mi lakiery przy nich wysychają w 5 min. Oba kurczą lakiery więc należy malować na zakładkę. Seche ma obrzydliwy zapach - jak rozpuszczalnik czy coś w ten deseń. Przy nakładaniu tych topów nie należy mocno dociskać pędzelka bo może to rozmazać lakier. W SuperPharm ostatnio była promocja na Seche - był coś za ok 15 zł.
Okej a tego to nie wiedziałam.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 11:41   #4118
Joasiunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Joasiunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15 589
GG do Joasiunia:)
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Oo dobrze wiedziec ze maluje sie na zakladke. Ja lakieru na zakladke nie maluje. Tylko odzywke i Poshem bo wydaje mi sie ze zniszcze sobie tak paznokiec
Joasiunia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 13:22   #4119
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Dziewczyny a jaki olej najbardziej polecacie do skórek? Wyłącznie z nimi mam problem.
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 14:12   #4120
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Rewella Pokaż wiadomość
A jak sądzicie, na jaki kształt piłować paznokcie, żeby przyrost był równy? Bo u mnie przyrost widać najbardziej na środku paznokci, a po bokach niewielki. Olejuje pazury od dawna i pomyślałam że może od kształtu to zależy...
to zależy jaką masz genetycznie płytkę. jeśli w kształcie m igdałka to boki nie przyrosną do kwadratów tak mi się wydaje. Mi boki trochę przyrosły, ale mam migdałki i nigdy nie będę miała kwadratowych paznokci.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 19:38   #4121
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Mi też się marzą kwadratowe paznokcie, ale mam szeroką płytkę paznokcia, nie posiadam smukłej płytki i muszę ją wyszczuplać, ciężko jest, każdy palec mam inny. Każdy obcinam inaczej, by optycznie było ładnie
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 19:55   #4122
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Musiałam skrócić wszystkie paznokcie na zero-masa drobnych rozdwojeń i trzy złamania. Za co? Jednak nie załamuję się, bo w psychiatryku(do którego bym trafiła w przypadku załamania się) nie za bardzo jest jak dbać o paznokcie, a to teraz jest moim priorytetem. Wprawdzie przyrost się nie ucieszył z faktu skrócenia paznokci do gołego(bo złamania były przy samej różowej części), jednak nie poddaję się-najpierw wyprowadzić płytkę na prosto, a potem walczyć o przyrost
Obstawiam winowację-zbyt częste używanie olejku Laury Conti. Dopóki używałam go tylko na noc to było ok, jednak od jakiegoś czasu mazałam nim paznokcie po kilka razy na dzień. I od tamtej pory zaczęło się pogarszania kondycji paznokci. Ktoś narzekał na spustoszenie po olejku herbacianym, a Laura Conti go zawiera. Ma to sens według Was?
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 21:15   #4123
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;51757856]Musiałam skrócić wszystkie paznokcie na zero-masa drobnych rozdwojeń i trzy złamania. Za co? Jednak nie załamuję się, bo w psychiatryku(do którego bym trafiła w przypadku załamania się) nie za bardzo jest jak dbać o paznokcie, a to teraz jest moim priorytetem. Wprawdzie przyrost się nie ucieszył z faktu skrócenia paznokci do gołego(bo złamania były przy samej różowej części), jednak nie poddaję się-najpierw wyprowadzić płytkę na prosto, a potem walczyć o przyrost
Obstawiam winowację-zbyt częste używanie olejku Laury Conti. Dopóki używałam go tylko na noc to było ok, jednak od jakiegoś czasu mazałam nim paznokcie po kilka razy na dzień. I od tamtej pory zaczęło się pogarszania kondycji paznokci. Ktoś narzekał na spustoszenie po olejku herbacianym, a Laura Conti go zawiera. Ma to sens według Was?[/QUOTE]

Miałam TO SAMO jak dobrze pamiętacie, ale u mnie to wina hybryd(nie mówię, że są złe czy coś ale te które tu siedzą to wiedzą, że po nich narzekałam) a teraz oleluje i jakoś(pomalowane są obecnie) są nawet twarde ACZKOLWIEK jeszcze okularów nie zakładam pewnie na dniach zmyje bo już mi się błękit(z Biedry :P) znudził i tym razem posmaruje czymś skórki przy zmywaniu.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 01:20   #4124
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Dlaczego paznokcie łamią mi się nie po prostu tylko takim rozdwojeniem? I to w kształt zygzaka?:/

L830 via tapatalk.

---------- Dopisano o 02:20 ---------- Poprzedni post napisano o 02:17 ----------

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;51757856]Musiałam skrócić wszystkie paznokcie na zero-masa drobnych rozdwojeń i trzy złamania. Za co? Jednak nie załamuję się, bo w psychiatryku(do którego bym trafiła w przypadku załamania się) nie za bardzo jest jak dbać o paznokcie, a to teraz jest moim priorytetem. Wprawdzie przyrost się nie ucieszył z faktu skrócenia paznokci do gołego(bo złamania były przy samej różowej części), jednak nie poddaję się-najpierw wyprowadzić płytkę na prosto, a potem walczyć o przyrost
Obstawiam winowację-zbyt częste używanie olejku Laury Conti. Dopóki używałam go tylko na noc to było ok, jednak od jakiegoś czasu mazałam nim paznokcie po kilka razy na dzień. I od tamtej pory zaczęło się pogarszania kondycji paznokci. Ktoś narzekał na spustoszenie po olejku herbacianym, a Laura Conti go zawiera. Ma to sens według Was?[/QUOTE]



Ja trochę tez u siebie stawiam na laure w sprawie mojego łamania... Plus nic mi nie robi przyrostu a wręcz zaczął się wykruszac!
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 07:19   #4125
evicca1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 187
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
MI sie nie udało rok i 3 miesiące olejowania a bruzdy jak były tak są
na stopach czy dłoniach?
evicca1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 19:10   #4126
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez panterarozyczka Pokaż wiadomość
Dlaczego paznokcie łamią mi się nie po prostu tylko takim rozdwojeniem? I to w kształt zygzaka?:/

L830 via tapatalk.

---------- Dopisano o 02:20 ---------- Poprzedni post napisano o 02:17 ----------





Ja trochę tez u siebie stawiam na laure w sprawie mojego łamania... Plus nic mi nie robi przyrostu a wręcz zaczął się wykruszac!

Sprawdziłam z ciekawości skład tego olejku Laury Conti.

Skład: Ricinus Communis Oil, Argania Spinosa Oil, Sweet Almond Oil, Oil Jojoba, Tea Tree Leaf Oil, Lavender Oil, Propylparaben

Hm.. olejek arganowy i olejek jojoba dobrej jakości są bardzo drogie.
Producenci muszą podawać składy według kolejności, którego jest w produkcie najwięcej.
Olejek ten kosztuje ok 10-15 zł - wnioski z tego mogą być takie:
1. 90% produktu, albo i więcej to sam olejek rycynowy (może mocno wysuszać i podrażniać, w zależnosci od organizmu), a reszta składników jest w śladowej ilości, która nijak nic nie zdziała.
2. Poza tanimi składnikami (rycynowy), olejki jojoba i arganowy są słabej jakości, półprodukty kupione najtaniej jak się da od byle jakich dostawców.
3. Podrażniać lub źle działać może paraben na końcu składu, różnie to bywa, chociaż taka ilość w sumie nie powinna.

Niestety rynku się nie oszuka, nikt nie wypuści do sprzedaży odżywki z olejkiem arganowum na DRUGIM miejscu w składzie, skoro jest on bardzo drogi, a odżywka kosztuje 10-15 zł. To jest po prostu nierealne. Albo jest go straaaaaaaasznie mało - co za tym idzie kolejność mówi nam że to praktycznie sam olej rycynowy.

Myślę, że ta odżywka posłużyłaby dziewczynom, które z powodzeniem stosują/stosowały do pielęgnacji paznokci sam olejek rycynowy. Niektórym bardzo służy, innych, może mocno "podsuszyć"


Trzymam mocno kciuki za szybkie odrośnięcie
__________________
Skromna paznokciowa galeria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=816243
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 23:05   #4127
taka owaka 77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 313
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez evicca1 Pokaż wiadomość
na stopach czy dłoniach?
Na dłoniach
taka owaka 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 20:31   #4128
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Hej. Mam pytanie. Mam oczywiście żałośnie mała i szeroka płytkę, mam 27 lat, obgryzam paznokcie całe życie. Czasami mam długie paznokcie, ale biała cześć jest wtedy dłuższa niż płytka, co wygląda znośnie tylko przy ciemnym lakierze. Nie miałam pojęcia, że dodatkowo dlubanie pod paznokciami i czyszczenie ich pogarsza sprawę. A robie to bezustannie. Ale koniec z tym. Postanowiłam się ogarnąć do trzydziestki ale do sedna - czy póki co mam olejowac bez malowania i odżywiać cały paznokieć czy od razu zacząć malować odżywka olejowac skórki i nasade paznokcia?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 20:35   #4129
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie. Mam oczywiście żałośnie mała i szeroka płytkę, mam 27 lat, obgryzam paznokcie całe życie. Czasami mam długie paznokcie, ale biała cześć jest wtedy dłuższa niż płytka, co wygląda znośnie tylko przy ciemnym lakierze. Nie miałam pojęcia, że dodatkowo dlubanie pod paznokciami i czyszczenie ich pogarsza sprawę. A robie to bezustannie. Ale koniec z tym. Postanowiłam się ogarnąć do trzydziestki ale do sedna - czy póki co mam olejowac bez malowania i odżywiać cały paznokieć czy od razu zacząć malować odżywka olejowac skórki i nasade paznokcia?
Możesz malować paznokcie podczas olejowania-wszelkie dobrocie z olejków przenikną do płytki przez otaczające skórki oraz nasadę paznokcia
Ja mam teraz króciutkie paznokcie(w ramach kroków radykalnych w walce z osłabieniem paznokci), olejuję je namiętnie, ale są też pomalowane odżywką. Jak będą nieco dłuższe to od razu maznę je kolorem
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 21:40   #4130
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Wczoraj wieczorem zmyłam lakier, nałożyłam olejek, krem, rękawiczki i poszłam spać a dzisiaj patrzę... kawałka warstwy paznokcia wskazującego u prawej dłoni brak! Masakra, mam problem głównie z tym jednym paznokciem. Będę jednak walczyć, bo olejowanie dopiero staje się moim nawykiem. W dodatku w ciągu dnia średnio mam możliwość... chyba że polecacie może jakiś dobrze wchłaniający się olejek? Spróbowałabym używać w mniej ruchliwych godzinach w pracy
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 09:30   #4131
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Czy taki olejek się nada? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...anatapfel.html mam jeszcze maść z witamina A, olej kokosowy rafinowany, olej lniany, oliwę z oliwek i oliwke antycellul Ziaja oraz olejek do twarzy bielenda.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 13:55   #4132
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Chyba też mi się mignął gdzieś ten olejek, że jest używany, ale nie wiem czy na wizażu czy w internecie.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 16:01   #4133
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Czy taki olejek się nada? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...anatapfel.html mam jeszcze maść z witamina A, olej kokosowy rafinowany, olej lniany, oliwę z oliwek i oliwke antycellul Ziaja oraz olejek do twarzy bielenda.
Pogrubionych nie znam, ale pozostałe nadają się jak najbardziej
Jeśli masz ochotę, to jak najbardziej maluj paznokcie przy olejowaniu. Za to w dniu zmywania lakieru wymasuj olejkami też gołą płytkę. Jeśli zależy Ci na przyroście, dbaj też na co dzień, żeby olejki dostały się też pod paznokieć, żeby pobudzić "mięsko" do rośnięcia. Zrób sobie zdjęcia (i pokaż je nam ) gołych paznokci, żeby za jakiś czas móc porównać efekty, bo tak czasem, na oko, ma się błędne wrażenie, że nic się nie polepsza.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 16:47   #4134
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
J... Ja bardzo lubię mieć pomalowane na kolorowo paznokcie, ale nienawidzę ich malować Jak żyć?
Znam ten ból! Mam to samo



---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Sprawdziłam z ciekawości skład tego olejku Laury Conti.

Skład: Ricinus Communis Oil, Argania Spinosa Oil, Sweet Almond Oil, Oil Jojoba, Tea Tree Leaf Oil, Lavender Oil, Propylparaben

Myślę, że ta odżywka posłużyłaby dziewczynom, które z powodzeniem stosują/stosowały do pielęgnacji paznokci sam olejek rycynowy. Niektórym bardzo służy, innych, może mocno "podsuszyć"
Czyli nie bd nawet próbować tej odżywki rycyna wysusza mi na wiór tak skórki jak i same paznokcie, herbaciany również podsusza.


Jakiś czas temu, pisałam, ze kupiłam odzywkę keratynową sensique i był to strzał w dziesiątkę, zmieniłam też zmywacz na Killys bezacetonowy (mam obojętne odczucia co do acetonu, a te zmywacze akurat dobrze wspominam). Olejowanie + odżywka i zmiana zmywacza pomogły znacznie ograniczyć rozwarstwianie płytki i jej łuszczenie
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2015-06-18 o 16:54
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 16:48   #4135
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Czy taki olejek się nada? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...anatapfel.html mam jeszcze maść z witamina A, olej kokosowy rafinowany, olej lniany, oliwę z oliwek i oliwke antycellul Ziaja oraz olejek do twarzy bielenda.
Olejek Alterry również jak najbardziej się nada Bardzo fajny skład
__________________
Skromna paznokciowa galeria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=816243
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 17:52   #4136
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Dzięki za odpowiedzi a polecacie jakaś dobra odżywkę bez tej złej substancji, której nazwy teraz nie pamiętam?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 17:53   #4137
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Tak wyglądają moje paznokcie teraz. Zobaczymy za miesiąc,dwa, trzy itd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1434646365380.jpg (36,0 KB, 72 załadowań)
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 18:41   #4138
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Tak wyglądają moje paznokcie teraz. Zobaczymy za miesiąc,dwa, trzy itd
Wow, mówisz, że obgryzałaś całe życie? Nie pomyślałabym Krótka płytka, fakt, ale są bardzo zadbane Zapuść leciutko, żeby mięsko miało pod czym wykiełkować i szalej olejowo
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 18:45   #4139
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Hehe, no obgryzam cały czas, tutaj też są obgryzione a potem spilowane i posmarowane olejkiem ale marzy mi się dłuższą płytka i mocne, długie pazury....
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 18:58   #4140
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Narc:
Paznokcie oraz skórki namiętnie jadłam i gryzłam przez ok 6-8 lat - gdzieś między 6-7 a 15-16 rokiem życia (ciężki przypadek, czasem aż do krwi, że problem był z trzymaniem długopisu w szkole).
Potem przestałam regularnie, ALE zdarzało mi się, że raz do roku/dwa razy do roku zjadłam jednego bądź dwa paznokcie w jakiś bardzo stresowych sytuacjach.
Ostatni taki epizod miałam gdzieś 2 lata temu. Przez ten czas malowałam i zdobiłam paznokcie jak rosły dość długie ale potem jeden czy dwa się złamały + stres i kończyłam dzieło zębami
I zabawa od nowa Ale pod obgryzanie nałogowe nie można już było tego podciągnąć
Nie używałam też NIC do pielegnacji, więc całe dłonie w końcu zaczęły się suszyć na wiór

Potem odkryłam olejowanie

Co chcę powiedzieć, to że spróbuj zacząć malować paznokcie.
Kup jakiś śliczny/wymarzony lakier i noś go na bazę/odżywkę.
Przez ten czas codziennie olejuj paznokcie.
Moim zdaniem to o wiele lepszy sposób na przestanie zjadania swoich paznokci niż gorzkie paluszki, piłki do ściskania czy inne. U mnie najlepiej zadziałał żal przed zapsuciem dopracowanego manicure Z opowiadań wiem, że u wielu kobiet również ten sposób był najlepszy.


Zobaczysz, że tak się wciągniesz, że po paru miesiącach będziesz sie zastanawiać jak mogłaś w ogóle obgryzać
__________________
Skromna paznokciowa galeria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=816243
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 07:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.