Żywot perfum (kod, data ważności, data produkcji) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-13, 19:26   #31
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: Guerlain kod

z tego co pamietam, to pierwsza cyfra oznacza rok produkcji, a dwie pozostałe miesiąc, nie wiem co oznacza literka w przypadku loreala itp to właśnie ta literka oznacza rok produkcji ale w przypadku Gurelain, Givenchy, Diora itp jest inaczej, jutro zlecę mojej siostrze odszyfrowanie (pracuje w Sephorze)
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 21:37   #32
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Guerlain kod

To ja też prosiłabym odszyfrowanie tych tajemniczych znaków. Prawdę pisząc, wątpliwości nie mam jeśli chodzi o jakość w połączeniu z terminem ważności, ale jeśliby się dało to odszyfrować to poproszę...

1. Lolita Lempicka EDP --- kod-1M617
2. Givenchy - Organza First Light EDT ---4D01 lub 4001 -- Jest tak to wibite, że nie mogę dojrzeć dokładnie.

Z góry dzięki.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 22:43   #33
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Oznaczenia producentów - świeżość produktu

Czy ktos mogłby czytelnie wyłożyć jak sprawdzać świeżość perfum, chodzi o oznaczenia producentów, różnią się i mam problemy z odczytaniem.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 22:58   #34
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Cool Dot.: Oznaczenia producentów - świeżość produktu

Nie jest to takie proste, bo mało kto chcę się podzielić taką wiedzą. Mam tutaj na mysli głównie sklepy, bo to one mają zeszyty z kodami do różnych firm i przważnie umią [a przynajmniej powinny] rozczytać kod!

Ja ostatnio miałam problem z Guerlainem, no i Panie Sephorze z lekka wymiękły. Nie wiedziały, czy kody perfum czytać tak samo jak np. kody kremów, czy to jest jedno i to samo, czy może inne oznakowania w tej samej firmie tyczące sie dwóch róznych produktów.
No w każdym razie zamieszanie było niemałe, a odp. 100% nie uzyskałam. Napiałam nawet do firmy @, ale nie odpisali. Buu

Pytałam je [a nuż] gdzie mogę dostać/dowiedzieć się o tym jak rozczytywac kody. No i poinformowały mnie, ze takie coś otrzymują tylko sklepy/sprzedawcy na szkoleniach. Raczej są to niedostępne materiały...

Aaa i dowiedziałam się jeszcze w róznych Sephorach, że:
a) perfumy nie mają daty ważności
B) mają datę ważności ukrytą własnie pod tymi nieszczęsnymi kodami
c) mniej więcej prawie każde perfumy [z róznych firm] są "obliczone" na datę ważności ok 5 lat od wyprodukowania
d) mają datę ważności obliczoną na 7 lat, a po tym czasie są wycofywane z obiegu... i jeśli istnieją na rynku to wchodzi nowa partia/seria ze świeżą datą.
Jeśli przestają je w ogóle produkowac to znikają....

Mętlik i galimatjas nieziemski.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 11:19   #35
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Oznaczenia producentów - świeżość produktu

Mnie też to irytuje Zwłaszcza, że ostatnio miałam przykład na to, że podawane przez konsultantki, terminy ważności nie zawsze są zgodne z prawdą Nie wiem dlaczego nie można u nas wprowadzić obowiązku(!), czytelnego dla klienta oznaczania daty ważności kosmetyków Szczególnie to irytujące, że tanie, popularne kosmetyki oraz kosmetyki apteczne takie daty mają podane.
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 21:44   #36
Evita_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 5
Termin wazności a trwałość

Witajcie, czy jest cos takiego jak termin ważności perfum?Pytam bo na Allegro w tej chwili sprzedaje się miniatura kolekcjonerska z zapachem, którego poszukuję do wypróbowania. Miniatury sprzedaje dziewczyna ktora przez 10 lat je kolekcjonowała nie uzywając a teraz wyprzedaje zbiory, buteleczka na na pewno kilka lat co najmniej-czy warto to kupić dla uzywania?Czy trwałość, zapach, nie ucierpiały nadszarpnięte zębem czasu?Jest to EDP. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Evita_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 07:01   #37
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Termin wazności a trwałość

Nie wiesz jak perfumy były przechowywane, chociaż jeżeli ktoś jest kolekcjonerem to chyba wie jak przechowywać. Ale nie masz pewności. Poza tym miniaturki mają tylko korek, a więc perfumy mają dostęp do powietrza. Nie wiem czy ma znaczenie, że to jest EDP, ale na chłopski rozum ma , dlatego, że jest większa zawartość olejków - a te właśnie się psują (najszybciej te najbardziej lotne, cytrusowe, kwiatowe - dlatego przeważnie na początku czuć ocet jak się zepsują)
Hmmm dla używania chyba bym nie zaryzykowała.... zresztą zależy od ceny! Acha, no i zakładamy, ze dziewczyna jest uczciwa i nie wlała do flaszki kompotu z truskawek.....
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 07:25   #38
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Termin wazności a trwałość

Evita, ostatnimi czasy na "Perełkach z Allegro" bodajże toczyła sie dyskusja o miniaturkach. Warto tam zajrzeć i poczytać. Może rozwieją się Twoje wątpliwości.

Edit: wrzucam linkę http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=83945&page=18 patrz post 891 i dalsze
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 12:35   #39
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Termin wazności a trwałość

Osobiscie sprzedaje kilka miniaturek ,jednak nigdy ich nie otwieralam z korka ,jedynie pudelko aby sprawdzic czy sa cale i zdrowe,przchowywane byly w pudelku w szafce bez dostepu wilgoci ,slonca ,jednak za innych nie moge ręczyc.
no i nie mam pewnosci jak byly przechowywane w sklepie ale tego nigdy nie mozemy byc pewne ,nawet w perfumerii.

nie otwieram miniaturek szczegolnie gdy te zapachy mam w innych pojemnosciach bo wiem ze i ja nie chcialbym kupic jakis plywajacych paprochów.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 07:26   #40
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Termin wazności a trwałość

na perfumy wpływa przede wszystkim światło. Prawidłowo przechowywane tzn. w ciemnej szafce, w kartoniku, zachowują swoje walory ok. 3 lat. Potem woda mętnieje, zmienia się jej zapach. Ja bym nie ryzykowała takie zakupu.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 10:03   #41
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Termin wazności a trwałość

1. Zapachy jeśli nawet są zle przechowywane (ale bez przesady) a mają atomizer to wytrzymują 5 lat.
2. Trwałość i rozkładalność zalezy od składu zapachu.
3. Mniej trawałe napewno sa korkowce w które przy otwieraniu wpuszczamy powietrze.

I tak przykładowo: moja mam ma w swojej przepastnej szafuli zapach który ma 30 lat i nadal pachnie jak na poczatku.
Co innego ze nigdy nie widział ciepła i światła.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 15:27   #42
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Guerlain kod

Podbijam bo może ktoś się już dowiedział jak rozszyfrować kody Guerlain i przedstawiam moje pytanie przeniesione z innego wątku. A mianowicie jakiś czas temu kupiłam sobie flakon Shalimar Light na wisience i ma on pod spodem napis Copyright 2000...nie ma to żadnego znaczenia czy może znaczy, że wyprodukowali go w 2000? Nie jest w takim przypadku już stary? Jego kod to 4A01. Mam jeszcze Shalimar EDP, ale on nie ma żadnego roku na naklejce, kod 5G01 i był kupiony całkiem niedawno w Sephorze. Nie daje mi to ciągle spokoju, patrzeć na niego nie mogę bo wydaje mi się, że jest już stary. Teraz nawet trzymam w ciemności żeby mi nie skisł. Może znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:50   #43
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Guerlain kod

Może się wygłupię, ale wydaje mi się, że może być to data wprowadzenia Shalimar Light do produkcji, a nie wyprodukowania tego konkretnego flakonu.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 18:15   #44
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Guerlain kod

Dziękuję za odpowiedź. Może to 2000 nie ma faktycznie znaczenia, ale mi skutecznie nastrój psuje i ciągle mam wątpliwości. Podejrzliwa się zrobiłam do nabytków z sieci po kupieniu zapyziałych smackerów na allegro.
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 19:14   #45
**onka**
Raczkowanie
 
Avatar **onka**
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mam ładny widok na Tyniec :-)
Wiadomości: 87
Dot.: Guerlain kod

Witaj - na 100 % to nie data produkcji, najprawdopodobniej oznaczenie zmian np. opakowania (chodzi o prawa autorskie). Guerlain szyfruje daty, a żeby te daty odczytać trzeba napisac do nich np. maila i Pani odsyła datę i miejsce produkcji . Jesli kupiłaś perfumy w oryginalnym opakowaniu - to nawet z 2000 roku bedą dobre

pozdrawiam
__________________
"Korzystajmy z dachów, bowiem nie ma naprawdę powodów, dla których mielibyśmy chodzić tylko po ziemi..." O. Tokarczuk
**onka** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 19:45   #46
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Mam pytanie (nie wiem, czy juz bylo?) - jak dlugo moga stac perfumy? Tzn. ile mozna je trzymac bezpiecznie, a po jakim czasie z pewnoscia straca na jakosci.
Tak sie zastanowilam, bo przed kilku (trzy, zdaje sie) laty kupilam sobie kolejna flaszke swoich ukochanych perfum Dune Diora - i jakos sie tak zlozylo, ze niemal zupelnie ich przez ten czas nie uzywalam, staly sobie (i wietrzaly??). Ostatnio psiknelam je sobie na nadgarstek, coby sobie przypomniec ten zapach, no i... to nie byly Dune, jakie pamietam.
I teraz nie wiem - pamiec mnie zawodzi, czy zapach wywietrzal/zestarzal sie? :-(
khy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 20:21   #47
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Mam pytanie (nie wiem, czy juz bylo?) - jak dlugo moga stac perfumy? Tzn. ile mozna je trzymac bezpiecznie, a po jakim czasie z pewnoscia straca na jakosci.
Tak sie zastanowilam, bo przed kilku (trzy, zdaje sie) laty kupilam sobie kolejna flaszke swoich ukochanych perfum Dune Diora - i jakos sie tak zlozylo, ze niemal zupelnie ich przez ten czas nie uzywalam, staly sobie (i wietrzaly??). Ostatnio psiknelam je sobie na nadgarstek, coby sobie przypomniec ten zapach, no i... to nie byly Dune, jakie pamietam.
I teraz nie wiem - pamiec mnie zawodzi, czy zapach wywietrzal/zestarzal sie? :-(

Dune staje sie po kilku latach( u mnie 5 lat) strasznie zółty i wyraznie kwasny w zapachu (przypomina zapachem przestarzale suszone, a zarazem wilgotne platki bratkow - ta nuta wybija sie ponad wszystko) ..przy czym ja wtedy nie wiedzialam ze nie moge flakonika eksponowac w lazience - byl wystawiony na swiatlo dzienne..czasem tygodniami.
Zakładałam podoby wątek.. gdzies tu na forum jest
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 04:55   #48
Babygia
Zadomowienie
 
Avatar Babygia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart/Niemcy
Wiadomości: 1 111
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Nie mozna pefum trzymac w lazience,zmiany temperatur,wilgotnosc powietrza i swiatlo to dla nich pewna,przedwczesna smierc!
Ja trzymam swoje skarby w szafie,w oryginalnych kartonikach,trzymaja sie tak wiele,wiele lat,nawet dluzej,niz pisze na opakowaniu!
__________________
"Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience."

NASZA KLASA http://nasza-klasa.pl/card/11402382/e1546266ad

FACEBOOK http://www.facebook.com/Feline.Gia?ref=profile
Babygia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 09:27   #49
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Cytat:
Napisane przez Babygia Pokaż wiadomość
Nie mozna pefum trzymac w lazience,zmiany temperatur,wilgotnosc powietrza i swiatlo to dla nich pewna,przedwczesna smierc!
Ja trzymam swoje skarby w szafie,w oryginalnych kartonikach,trzymaja sie tak wiele,wiele lat,nawet dluzej,niz pisze na opakowaniu!
A co jest napisane na kartoniku perfum odnoście czasu przechowywania...?

Na żadnym z moich nie ma ani słowa na ten temat...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 09:46   #50
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Miałam zapachy, które nawet po 6-7 latach nic a nic się nie zmieniały (słodziaki, duże flakony i dlatego nie byłam w stanie ich szybko zużyć, a nie miałam serca do ich pozbywania się czy wymiany ).
Kwestia trwałości jest naprawdę sprawą indywidualną - ważne żeby flakony, jak już wcześniej napisano, nie były wystawione na działanie promieni słonecznych i zmian temperatur. Najlepiej to przechowywać je w zamkniętej szafce lub w kartonikach.
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 10:05   #51
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Moje Fragile II ma datę ważności na pudełku naklejoną przez polskiego dystrybutora, jest to styczeń 2008 a zakupiłam go na początku 2006. Jedyne co sie z nim stało jak narazie to trochę zgęstniał płyn w korku, kiedy się nim zatrzepie brokat chwilę wisi w powietrzu i spada jakby w zwolnionym tempie.
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 10:44   #52
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Cytat:
Napisane przez Etiuda Pokaż wiadomość
Moje Fragile II ma datę ważności na pudełku naklejoną przez polskiego dystrybutora, jest to styczeń 2008 a zakupiłam go na początku 2006. Jedyne co sie z nim stało jak narazie to trochę zgęstniał płyn w korku, kiedy się nim zatrzepie brokat chwilę wisi w powietrzu i spada jakby w zwolnionym tempie.
Chyba aż przeglądnę swoje kartoniki, bom bardzo ciekawa tych dat ważności - pierwszę słyszę, powiem szczerze, żeby coś takiego stało na pudełku.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 10:59   #53
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

To ja zaraz zostanę, słusznie zresztą być może, zbesztana przez inne perfumomaniaczki.
Moje perfumki stoją sobie w łazience i stanowią ważną ozdobę łazienki. Nie po to są zamknięte w tych pięknych flakonikach, żeby je trzymać pod kołdrą...myślę,że producenci perfum też o tym pomyśleli.
Fakt, że łazienkę mam ślepą więc przez większość czasu jest tam ciemno, ale jest i kaloryfer i prysznic, więc zmiany temperatury są jak najbardziej.
Nigdy nic mi się nie działo z perfumami. No może raz jak sobie zostawiłam dwie krople NOA na czarną godzinę i stały tak chyba z pięć lat to pachniały trochę bardziej lepko. No ale to już było przegięcie...dosłownie parę kropelek na dnie.
Myślę, że producenci przewidują, że flakoniki stoją na różnych półeczkach, w sklepach, a potem w łazienkach i nie mogą się psuć jakoś szczególnie. Poza tym zawierają przecież alkohol. Oczywiście to wszystko co napisałam dotyczy peerfum z atomizerkami. Inne faktycznie mogą szybciej wietrzeć.
Jedyne pudełko jakie teraz mam na stanie to Rose Absolue YR i daty tam nie ma. Jest tylko jakiś kod, ale daty nie przypomina. Obejrzałam swoją kolekcję i informację, że produkt jest wazny przez trzy lata (ten słoik otwarty) znalazłam na piątej alejce, boss selection TŻta i Mexx Ice Touch też TŻta.
Na innych nic nie ma.
Co do Twojego Dune wypsikaj pierwsze psiki i wtedy sprawdź. Mi też się kiedyś zdawało, ze prefumy zmieniły zapach, a to jakoś tak zmienione było tylko to co stało w wężyku.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 11:19   #54
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
Myślę, że producenci przewidują, że flakoniki stoją na różnych półeczkach, w sklepach, a potem w łazienkach i nie mogą się psuć jakoś szczególnie. Poza tym zawierają przecież alkohol. Oczywiście to wszystko co napisałam dotyczy peerfum z atomizerkami.
Cos w tym jest Moze daty przydatnosci podawane na opakowanich(profilaktyczn ie,jak rzekomo opisany ostatni szczebel drabiny w stanach jako "ostatni" ) to maksymalny okres czasu jaki z pewnoscia wytrzymia perfumki w "zwyklych" warunkach(swiatlo, temperatura etc)
.. jednak fakt faktem ze po x-nastu latach nawet z czysta woda cos sie dzieje..
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 12:41   #55
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Bardzo duzo zalezy od samego opakowania. Perfumy Fragonarda w aluminiowych pojemniczkach z atomizerkiem wg zapewnien firmy trzymaja minimum 10 lat. Moje wlasne wytrzymaly 13 (na razie). Z pefrum w szkalnych, wszystkie trzymam w kartonikach i w szufladzie i tez nie narzekam na zmiany w zapachu, kolorze itd.

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 19:36   #56
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Chyba aż przeglądnę swoje kartoniki, bom bardzo ciekawa tych dat ważności - pierwszę słyszę, powiem szczerze, żeby coś takiego stało na pudełku.
Wydaje mi się, że kupowałam w Pedecie może inne osoby, które tam kupowały niech sprawdzą, sama jestem ciekawa jakie daty nalepili.
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 14:48   #57
Babygia
Zadomowienie
 
Avatar Babygia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart/Niemcy
Wiadomości: 1 111
Dot.: Ile czasu mozna trzymac perfmy?

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
A co jest napisane na kartoniku perfum odnoście czasu przechowywania...?

Na żadnym z moich nie ma ani słowa na ten temat...
Pisze,pisze,ale nie na wszystkich,fakt.Odwrocila m moj "Infiniment "do gory nogami,bo juz sama myslalam,ze halucynacje mialam.
A wiec,moja droga imenniczko-jest narysowane takie pudeleczko jak od kremu,a w nim pisze"30M",znaczy,wiadomo 30 miesiecy.
Ale masz racje,nie spojrzalam po prostu na wszystkie pudeleczka,na wielu nic nie pisze.Wiem,ze jest jakas regula,alw jak sie na swoje pachnidla uwaza,to potrafia bez uszczerbku dozyc sedziwego wieku.
__________________
"Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience."

NASZA KLASA http://nasza-klasa.pl/card/11402382/e1546266ad

FACEBOOK http://www.facebook.com/Feline.Gia?ref=profile
Babygia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 10:02   #58
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Jak odczytać datę ważności perfum?

Nie krzyczcie że wątek już był,
próbowałam odświeżyć wątek z kodami ale bez rezultatu, nikt nie zajrzał.

Dziewczyny niedawno kupiłam perfumy Gabriela Sabatini, nie sprawdziłam kodu w sklepie dopiero w domu, i co zobaczyłam? 510801, czyżby perfumy były wyprodukowane w 2001 roku i leżały pod ladą 5 lat!?
Proszę o weryfikację i dziękuję
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 16:04   #59
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Jak odczytać datę ważności perfum?

nie sadze, zeby to mialo cos wspolnego z data produkcji raczej jest to numer seryjny przypisany danemu zapachowi, a nie konkretnej partii. Ale moge sie mylic, wiec lepiej nich ktos, kto wie na 100% sie wypowie
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 16:45   #60
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Jak odczytać datę ważności perfum?

Cytat:
Napisane przez niunieczek Pokaż wiadomość
Nie krzyczcie że wątek już był,
próbowałam odświeżyć wątek z kodami ale bez rezultatu, nikt nie zajrzał.

Dziewczyny niedawno kupiłam perfumy Gabriela Sabatini, nie sprawdziłam kodu w sklepie dopiero w domu, i co zobaczyłam? 510801, czyżby perfumy były wyprodukowane w 2001 roku i leżały pod ladą 5 lat!?
Proszę o weryfikację i dziękuję
Nie no, mogły być wyprodukowane w 1801 roku i przeleżały 205 lat
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-14 20:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.