Szatan - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-24, 19:50   #61
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ciało Lenina tez się nie rozkłada. Komunistyczny cud? Widziałam grób o.Pio - to, co mieści się pod szklaną kopułą wygląda dokładnie jak woskowa figura (m.in. połysk "skóry", brak porów w skórze).

Nie wierzę w byty nadprzyrodzone bo one niczego nie tłumaczą ani nie wyjaśniają.
Gdyby wszyscy na pytanie "dlaczego"? wierzyli w jedną odpowiedz "bo bóg tak chciał", zylibyśmy nadal w średniowieczu, bo postep naukowy byłby niepotrzebny.

W co wierzę? W to, ze jeśli pewne odkrycie zostanie potwierdzone przez kilka instytutów naukowych, jest ono prawdziwe, i mogę je przyjąć za wiarygodne, mimo, ze sama takich badań nie przeprowadziłam.
Wierzę, że jeśli jakas teoria posiada przynajmniej dowody pośrednie potwierdzające jej założenia, to mogę ja uznać za wiarygodniejszą, niż taka, którym jedynym wytłumaczeniem jest "to boska tajemnica".

Wyrak- nawet na kometach odkryto związki organiczne (m.in aminokwasy), które podobno sa rozkładane przez promieniowanie kosmiczne. Tak więc jeśli powstało życie to nie wprost z prostych związków organicznych.
OK . To jest twoja opinia.
Ale powiedz mi jak powstawały stygmaty na ciele ojca Pio?
Jakim cudem Jan Paweł II leczył????Przez wiele lat ludziom nic nie pomagało , żadne leki żadne terapie. A on ich uzdrawiał . Pewnie powiesz zadziałały leki .Tylko czemu one nie zadziałały przed wizytą tych ludzi u papieża . Wiele lekarzy nie dawało żadnych szans na przeżycie a jednak . Jak to wytłumaczysz
Co do Annelise to mówisz choroba psychiczna pewnie . To dziwne ale żadne jej leki nie pomagały
,,stosowane od wielu lat leki nie przynosiły żadnych pozytywnych rezultatów, a wręcz przeciwnie - zwiększały dolegliwości."
,,Anneliese podczas występowania objawów mówiła sześcioma różnymi głosami męskimi, a każdy z nich określał siebie innym imieniem (Lucyfer, Judasz, Kain, Neron, Hitler i Fleischmann). Dokładna analiza tych głosów, a także naoczne relacje świadków, pozwoliły niezależnym badaczom potwierdzić hipotezę opętania dziewczyny."
Co twoim zdaniem dzieje się po śmierci? Tak po prostu nie istniejemy już?
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 20:04   #62
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Szatan

Bardzo dawno temu, jeszcze w podstawowce, wywolywalysmy z kolezankami duchy. O ile pamietam, jakos w Andrzejki. Nic nam z tego nie wyszlo, na jednej probie sie skonczylo. Od dawna nie interesuje mnie ten temat.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 13:58   #63
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Większość z tych ludzi nie wierzyło w Boga
Większość? Czyżby smierć kliniczna w przeważającej częsci zdarzała się wyłącznie ateistom?
Zmiany chemiczne w mózgu mogą wywoływac halucynacje. Schizofrenicy tez przysięgna, że ich majaki sa rzeczywiste.

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o protony itp i ich składniki bo to było jasne od dawna. Chodzi mi o jądro atomu w okół którego te maluchy krążą
Gdyby cię czytała twoja nauczycielka fizyki zapadła się ze wstydu pod ziemię.
Jądro atomu składa się z protonów i neutronów a wokół jądra krążą elektrony. I elektrony i protony i neutrony zbudowane są z leptonów, kwarków.
Wiedza ta jest znana od początków XXw. Neotrony i protony obdarzone są masą, więc jądro atomu nie jest tylko energią.

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Skoro energia nie jest inteligentna, a my się z niej składamy- nie jesteśmy inteligentni? Nie mam czasu teraz za bardzo się nad tym rozwodzić- za dużo tłumaczenia
Aleś zapętliła. Skała, ziemniak i prątek gruźlicy mają inteligencję równą boskiej czy też ludzkiej, bo tworzą je te same atomy, co ludzi?
Chyba musisz sobie to jeszcze dopracować.

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość

A skąd różne zasady postępowania, wartości itp? Ludzie to wymyślają Prorocy sobie wymyślają zasady i wmawiają, że to od Boga- i tak powstała religia..
Kiedyś porównywałam to do góry. Szczyt jest jeden, ale dróg do niego- setki..
Ok. w takim razie do czego ograniczasz działanie swojego boga? Do tego żeby tylko był? Bo ani nie wpływa na twoje życie, ani nawet nie zauważa że istniejesz, jest mu wszystko jedno jak zyjesz i jakie wartości wyznajesz.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:08   #64
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
OK . To jest twoja opinia.
Ale powiedz mi jak powstawały stygmaty na ciele ojca Pio?
Pomijając fakt znalezienia fiolki kwasu w jego celi?
Autosugestia.

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Jakim cudem Jan Paweł II leczył????Przez wiele lat ludziom nic nie pomagało , żadne leki żadne terapie. A on ich uzdrawiał
Kiedy nadeszła histeria związana z beatyfikacją JPII na siłę starano się znaleśc jakieś jego cuda. Z trudem znaleziono jakąs starą zakonnicę. Nawet dla KK było to tak nieprzekonywujące, że zawieszono postepowanie beatyfikacyjne na czas znalezienia bardziej oczywistych przykładów.

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Co do Annelise to mówisz choroba psychiczna pewnie . To dziwne ale żadne jej leki nie pomagały
Nie każda choroba psychiczna jest wyleczalna - inaczej nie byłoby dożywotnich mieszkańców szpitali psychiatrycznych

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Co twoim zdaniem dzieje się po śmierci? Tak po prostu nie istniejemy już?
To samo co z każdym innym zywym organizmem - energia się rozprasza a materia wraca do wspólnej puli masy wszechświata. A co niby miałoby być?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2008-11-25 o 14:09
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:22   #65
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie każda choroba psychiczna jest wyleczalna - inaczej nie byłoby dożywotnich mieszkańców szpitali psychiatrycznych
oczywiscie, ze nie jest uleczalna, leki pomagaja ludziom normalnie zyc.
ale jak juz wczesniej napisalam w przypadku Annelise Michel choroba psychiczna zostala wykluczona
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:32   #66
Karolciavp
Raczkowanie
 
Avatar Karolciavp
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 441
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Mnie takie filmiki o opętanych ludziach przerażają.Widziałam jakiś czas temu taki filmik na youtube,jak ponoć babka miała demona w brzuchu i były egzorcyzmy i ponoc demon/szatan przemawiał.Nie wiem czy to prawda,ale to było straszne.
Wierze w duchy,po śmierci babci czułam jej obecnośc.Wywoływania duchów nie polecam,choć za młodu i sama wywoływałam duchy z koleżankami i kolegami ale potem miałam niezłego stracha.Takie zabawy mogą być niebezpieczne,bo duch może pozostac i nie chciec odejść.
Mozesz podas link do tego filmiku co babka miala demona w brzuchu?
__________________
zapuszczam włoski rośnijcie
Karolciavp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:59   #67
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Pomijając fakt znalezienia fiolki kwasu w jego celi?
Autosugestia.
Hm ale jakim cudem w piątek miał te stygmaty a już w sobotę nie było po nich śladu co? czyżby tak strasznie szybko się mu goiły rany?
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 19:25   #68
Lulu Mortese
Zadomowienie
 
Avatar Lulu Mortese
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 088
Dot.: Szatan

No coż...Mam nieodparte wrażenie że polscy ksieżą katecheci i katechetki dostały odgórne polecenie puszczania mlodzieży tego filmu dokumentalnego o niemce Anneliese Michel bo puszczano go we wszystkch liceach mojej miesciny,i to w podobnym czasie;-)
Filmik jest troszkę tendencyjny(muzyczkę wstawili jak ze strefy 11),warto poczytac sobie trochę artykułów o tej sprawie.Nie działo się to w czasach zamierzchłych,ale jednak medycyna i różne nauki nie były tak rozwinięte jak teraz.Nadal w sumie mało wiemy o ludzkim mózgu i jego mozliwościach,który przecież steruje całym organizmem.
I warto też przyjrzeć sie historii rodziny Anneliese,a szczególnie jej matce,która moim zdaniem była dziwną kobietą.Być może ci ludzie(jej rodzice,znajomi) najpierw posyłali ją do różnych lekarzy,ale mam wrażenie że potem działali na własną rekę,tak sie "wciagneli" w opętanie włąsnej córki.Poza tym na filmie ksiądz któy opowiada,mówi o swoim lekarzu zaprzyjaznionym,i to jego potem już wzywali do Anneliese,a wiecie jak to jest z tymi lekarzami "katolickimi".Wokół tej dziewczyny zebrałą się jakas grupa ludzi,święcie przekonana o jej opętaniu,to było jakieś demoniczne show.
Ale to są moje prywatne opinie na ten temat.Heh,głupio mi się oglądało ten film,bo jestem bardzo podobna z wyglądu do tej dziewczyny;o
Musze przeczytać ksiażkę o jej historii,autorstwa Goodmann,antropolożki kultury itp to się dowiem więcej,ale wg mnie dziewczyna prosto ujmując oszalała,wpadła w stan ekstazy religijnej.
Lulu Mortese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 21:22   #69
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez ilouvromance2 Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu interesuje sie czarami ,magia i egzorcyzmami ,a wszystko zaczeło sie od tego ,ze na religii ogladalismy film o stosowanych egzorcyzmach na ludziach opetanych przez szatana. Chciałybysmy z kolezankami sprubowac wywoływac duchy.Czy wierzycie w czary ,magie i siły nadprzyrodzone?
Nie radze Ci zagłębiac się w te tematy,bo konsekwencje tego mogą być straszne i broń Boże nie wywołujcie żadnych duchów co wam do głowy przychodzi? :/ ściągniecie na siebie siły o jakich sobie sprawy nei zdajecie! Niech Cię interesuje Bóg,a nie jakieś czary i opentania...
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:10   #70
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Hm ale jakim cudem w piątek miał te stygmaty a już w sobotę nie było po nich śladu co? czyżby tak strasznie szybko się mu goiły rany?
Nie leczyły się nagle. Nie spotkałam się z opisem, że mu się leczyły w ciągu 24h. Leczyły to mu sie podczas pobytu w szpitalu, gdzie był pod kontrolą lekarzy.

BTW. Jak tłumaczysz cudowne uleczenia, obserwoane cudy u wyznawców religii muzłumańskiej czy hinduskiej?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 12:29   #71
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Szatan

Lenin sie nie rozklada bo jest balsamowany i odrestaurowywany co jakis czas
nie wierze w duchy,a raczej przyjmuje taka ewentualnosc,ze inne wymiary i byty (do demonów i tym podobnych mam sceptyczne podejscie)
Co do naukowego podejscia,ktore wiele rz4czy wyjasnia
ok
Wezcie poprawke na to ,ze czlowiek nie jest wszechwiedzacy ,nie wiemy jeszcze wszystkiego i poza tym wykorzystujemy niewiele % mozliwosci naszego mozgu
Wiec chcac nie chcac nasze zdolnosci poznawcze na razie sa i tak ograniczone
W tej sytuacji nie nalezy byc zarozumialym

Edytowane przez bess
Czas edycji: 2008-11-26 o 12:30
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 13:34   #72
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Lenin nie jest wyjątkiem , tylko w tym przypadku faktu balsamowania się nie ukrywa
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:49   #73
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
Co do naukowego podejscia,ktore wiele rz4czy wyjasnia
ok
Wezcie poprawke na to ,ze czlowiek nie jest wszechwiedzacy ,nie wiemy jeszcze wszystkiego i poza tym wykorzystujemy niewiele % mozliwosci naszego mozgu
Wiec chcac nie chcac nasze zdolnosci poznawcze na razie sa i tak ograniczone
W tej sytuacji nie nalezy byc zarozumialym
Mam takie same zdanie na ten temat Bess

PS. I'm so exicited... Miazga
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:16   #74
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Lenin nie jest wyjątkiem , tylko w tym przypadku faktu balsamowania się nie ukrywa
czyli uwazasz, ze Ojciec Pio i św. Bernadeta sa balsamowani, a fakt ten jest skrzetnie ukrywany przez Kosciol ciekawa teoria
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:22   #75
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
czyli uwazasz, ze Ojciec Pio i św. Bernadeta sa balsamowani, a fakt ten jest skrzetnie ukrywany przez Kosciol ciekawa teoria
dlaczego "ciekawa"? masz jakiś dowód na to, ze ta teoria nie jest prawdziwa? bo piszesz tka, jakbyś była święcie przekonana, że to nieprawda
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:36   #76
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
dlaczego "ciekawa"? masz jakiś dowód na to, ze ta teoria nie jest prawdziwa? bo piszesz tka, jakbyś była święcie przekonana, że to nieprawda
A skad Elfir ma przekonanie ze jest prawdziwa? Wydaje mi sie, ze powinna raczej podac jakies dowody, a nie ktos ma "udowadniac ze nie jest koniem".

Bo oczywiscie, jesli czegos nie mozna naukowo wytlumaczyc, to jakis kant jest, musi w koncu byc, inaczej wizja swiata, gdzie niby wszystko jest wytlumaczone jeszcze sie posypie To juz abstrhujac od wiary czy nie wiary w Boga, ale zatrwazajaca jest arogancja wobec naszej niewiedzy i ograniczen nauki.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 17:41   #77
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
dlaczego "ciekawa"? masz jakiś dowód na to, ze ta teoria nie jest prawdziwa? bo piszesz tka, jakbyś była święcie przekonana, że to nieprawda
a czy ona ma dowody na prawdziwosc swojej teorii?
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 06:55   #78
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
a czy ona ma dowody na prawdziwosc swojej teorii?
teoretycznie nie, ale jeśli się popatrzy na zdjęcia ciała Lenina i św. Bernadetty, to łatwo można wysunąć wniosek - są one do siebie baaardzo podobne z czego idzie dalszy wniosek - skoro ciało Lenina jest dobrze konserwowane i wygląda tak samo jak ciało świętej, to można przypuszczać, że ciało świętej też jest konserwowane.

chyba, że się mylę
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 08:04   #79
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Szatan

Nie zagłebiałam się zbytnio w wypowiedzi użytkowników, ponieważ nie interesuję się katolickimi świętymi. Mam tutaj jednak parę słów do autorki wątku.

Proszę, nie baw się w wywoływanie duchów.Jeśli jesteś osobą wierzącą, wierzysz w Boga i kierujesz się Jego słowem to myślę, że te cytaty powinnym dać Ci do myślenia:
3 Moj. 19:26(BW)
26. Nie będziecie jedli niczego z krwią; nie będziecie wróżyć ani czarować.
27. A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć.
1 Sam. 15:23
23.Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary

Izaj. 8:19(BW)
19. A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?


Tyle.
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 08:58   #80
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Mam taka przewage , że widziałam na własne oczy "ciało o.Pio". Jego sztucznośc od razu rzuciła mi się w oczy. Skóra jest bardzo gładka i bardzo błyszcząca, jak na woskowych figurach. Byłam przy jego grobie z katolikiem. Nawet on miał watpliwosci co do tego "cudu".
Ale nie da się ukryć, że jest to ogromny interes dla parafii. Obrazki, koszulki, figurki, wisiorki, rózańce, świece. Tłumy wiernych. Jezus rozpedzał kupców w swiątyni, a tu sie ich zacheca. Dla mnie to było zenujące kiczowate targowisko.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 09:57   #81
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Mam taka przewage , że widziałam na własne oczy "ciało o.Pio". Jego sztucznośc od razu rzuciła mi się w oczy. Skóra jest bardzo gładka i bardzo błyszcząca, jak na woskowych figurach. Byłam przy jego grobie z katolikiem. Nawet on miał watpliwosci co do tego "cudu".
Ale nie da się ukryć, że jest to ogromny interes dla parafii. Obrazki, koszulki, figurki, wisiorki, rózańce, świece. Tłumy wiernych. Jezus rozpedzał kupców w swiątyni, a tu sie ich zacheca. Dla mnie to było zenujące kiczowate targowisko.
i co uwazasz, ze jestes jedyna ktora widziala Ojca Pio na wlasne oczy? ciala nie sa wystawiane bez przygotowania, twarz jest pokryta woskiem, dlatego daje sztuczny efekt. po ekshumacji Ojca Pio w wiekszosci jego cialo bylo swietnie zachowane, ale dalo sie tez zauwazyc wplyw wilgoci. rzucasz oskarzenia w strone Kosciola nie majac dowodow, tylko swoje "oczy". dla mnie dyskusja na ten temat jest zakonczona.

Edytowane przez 201612291251
Czas edycji: 2008-11-27 o 09:59
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 11:25   #82
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Lulu Mortese Pokaż wiadomość
No coż...Mam nieodparte wrażenie że polscy ksieżą katecheci i katechetki dostały odgórne polecenie puszczania mlodzieży tego filmu dokumentalnego o niemce Anneliese Michel bo puszczano go we wszystkch liceach mojej miesciny,i to w podobnym czasie;-)
Filmik jest troszkę tendencyjny(muzyczkę wstawili jak ze strefy 11),warto poczytac sobie trochę artykułów o tej sprawie.Nie działo się to w czasach zamierzchłych,ale jednak medycyna i różne nauki nie były tak rozwinięte jak teraz.Nadal w sumie mało wiemy o ludzkim mózgu i jego mozliwościach,który przecież steruje całym organizmem.
I warto też przyjrzeć sie historii rodziny Anneliese,a szczególnie jej matce,która moim zdaniem była dziwną kobietą.Być może ci ludzie(jej rodzice,znajomi) najpierw posyłali ją do różnych lekarzy,ale mam wrażenie że potem działali na własną rekę,tak sie "wciagneli" w opętanie włąsnej córki.Poza tym na filmie ksiądz któy opowiada,mówi o swoim lekarzu zaprzyjaznionym,i to jego potem już wzywali do Anneliese,a wiecie jak to jest z tymi lekarzami "katolickimi".Wokół tej dziewczyny zebrałą się jakas grupa ludzi,święcie przekonana o jej opętaniu,to było jakieś demoniczne show.
też ostatnimi czasy się nią zainteresowałam,i mi się coś wydaje ze ona jednak psychiczna była... póki co oglądałam egzorcyzmy emily rose, Requem i taki polski dokument o niej (chociaż nie wiem cyz to można nazwać dokumentem, robił go ksiądz i rozmawiał tylko z jej matką i jednym z księzy którzy egzorcyzmy przeprowadzali), ogólnie wiele elementów jest niespójnych i poprostu dziwnych

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Lenin nie jest wyjątkiem , tylko w tym przypadku faktu balsamowania się nie ukrywa
nie wiem czy ukrywa sie ten fakt, ale czasem bywa poprostu tak ze ziemia w której pogrzebano tych świętych zawierała poprostu pierwiastki konserujące, i to nie ze tylko Ci "święci" sie nie psują tylko inni ludze też tyle ze o tym nie wiemy po po co rozkopywać cudze groby? Czytałam kiedyś ze właśnie rozkopali kiedyś grób jakiegoś pisarza i też cuało było w świetnym stanie, to co ? znaczy ze jest święty?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:06   #83
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
i co uwazasz, ze jestes jedyna ktora widziala Ojca Pio na wlasne oczy? ciala nie sa wystawiane bez przygotowania, twarz jest pokryta woskiem, dlatego daje sztuczny efekt. po ekshumacji Ojca Pio w wiekszosci jego cialo bylo swietnie zachowane, ale dalo sie tez zauwazyc wplyw wilgoci. rzucasz oskarzenia w strone Kosciola nie majac dowodow, tylko swoje "oczy". dla mnie dyskusja na ten temat jest zakonczona.
A ty jaki masz argument? Na zasadzie "błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" ?

Lenin jest zabalsamowany -jest ok. O.Pio jest zabalsamowany - temat tabu
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:16   #84
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
oczywiscie, ze nie jest uleczalna, leki pomagaja ludziom normalnie zyc.
ale jak juz wczesniej napisalam w przypadku Annelise Michel choroba psychiczna zostala wykluczona
E a niby kto wykluczył chorobę psychiczną? Kościół? Bo biegli uznali, że chorowała na schizofrenię paranoidalną. (w tamtych czasach mało znaną) Schizofrenicy ci potrafią nie jeść kilka dni pod rząd, potrafią okaleczać się, mówić w dziwny sposób itp. Lek w przypadku Anneliese nie pomagał, bo był to lek na padaczkę, nie schizofrenię, stosowała tylko jeden rodzaj leku, nie próbowała innych, więc nie mamy pewności czy inne leki by pomogły czy nie. Jej rodzina odmówiła podawania jej innych lekarstw, to samo ksiądz.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:26   #85
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
A ty jaki masz argument? Na zasadzie "błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" ?

Lenin jest zabalsamowany -jest ok. O.Pio jest zabalsamowany - temat tabu
mam swoje zdanie na temat Kosciola i jego dzialan i nie mam zamiaru stawac w jego obronie czy cos takiego ale nie mam w zwyczaju rzucania oskarzen czy negowania czegos czego nie jestem w stanie udowodnic. piszesz z wielkim przekonaniem, ze Ojciec Pio byl zabalsamowany, a jedyny dowod jaki na to przedstawiasz jest to, ze jego twarz jest gladka i blyszczaca. to chyba troszke za malo, zeby oskarzac Kosciol o mydlenie oczu ludziom?

viki1988 Ojciec Pio nie zostal Swietym tylko dlatego, ze jego cialo nie uleglo rozkladowi po smierci.
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:42   #86
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
E a niby kto wykluczył chorobę psychiczną? Kościół? Bo biegli uznali, że chorowała na schizofrenię paranoidalną. (w tamtych czasach mało znaną) Schizofrenicy ci potrafią nie jeść kilka dni pod rząd, potrafią okaleczać się, mówić w dziwny sposób itp. Lek w przypadku Anneliese nie pomagał, bo był to lek na padaczkę, nie schizofrenię, stosowała tylko jeden rodzaj leku, nie próbowała innych, więc nie mamy pewności czy inne leki by pomogły czy nie. Jej rodzina odmówiła podawania jej innych lekarstw, to samo ksiądz.
zapewne wiesz, ze w czasie procesu nie wzieto pod uwage kilku waznych dowodow takich jak tasmy nagrane podczas egzorcyzmow, ksiazki i publikacje medyczne.
w jej ciele wystepowaly anomalie, ktore nie wystepuja przy chorobach psychicznych. ale kto sie tym interesowal i czytal to wszystko to wie
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 13:24   #87
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
mam swoje zdanie na temat Kosciola i jego dzialan i nie mam zamiaru stawac w jego obronie czy cos takiego ale nie mam w zwyczaju rzucania oskarzen czy negowania czegos czego nie jestem w stanie udowodnic.
Ja przedstawiłam mozliwe, racjonalne wyjaśnienie tego, co wierzacy nazwali cudem. Nie badałam ciała i załoze sie, ze KK nie pozwoli go zbadać niezależnej grupie naukowców.
Natomiast jakie ma podstawy pogląd, że jest to cud? Procz ślepej wiary rzecz jasna?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 14:09   #88
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ja przedstawiłam mozliwe, racjonalne wyjaśnienie tego, co wierzacy nazwali cudem. Nie badałam ciała i załoze sie, ze KK nie pozwoli go zbadać niezależnej grupie naukowców.
Natomiast jakie ma podstawy pogląd, że jest to cud? Procz ślepej wiary rzecz jasna?
masz racje, wierzacy uznali to za cud. moze cialo nie uleglo rozkladowi pod wplywem jakis innych czynnikow o ktorych ktos tu wczesniej wspomnial (pierwiastki czy cos), ale jakos nie bardzo przychylam sie do tezy, ze cialo bylo od poczatku konserwowane, aby potem Kosciol mogl przedstawic to wiernym jako cud.

a co do Annelise Michel to nie potrafie uwierzyc, ze to byla "tylko" choroba psychiczna, ale tez logicznego wytlumaczenia tego co sie dzialo z ta dziewczyna po prostu brak. Przypisanie jej schizofrenii jest dla mnie zbyt prostym rozwiazaniem, pozostawiajacym wiele niejasnosci.
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 14:44   #89
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
viki1988 Ojciec Pio nie zostal Swietym tylko dlatego, ze jego cialo nie uleglo rozkladowi po smierci.
wiem, nie o to mi chodziło tylko o to ze to ze cialo sie nie rozkłada nie jest żadnym wyznacznikiem świętości

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
a co do Annelise Michel to nie potrafie uwierzyc, ze to byla "tylko" choroba psychiczna, ale tez logicznego wytlumaczenia tego co sie dzialo z ta dziewczyna po prostu brak. Przypisanie jej schizofrenii jest dla mnie zbyt prostym rozwiazaniem, pozostawiajacym wiele niejasnosci.
Czemu? moim zdaniem jak najbardziej pasuje do wszystkich okoliczności... Apropos procesu to widać sąd miał jakieś ważne powody aby nie uznać tych nagrań itp. napewno nie było to jakieś widzimisię
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 14:58   #90
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Szatan

W przypadku schizofrenii

"Wskaźnik chorobowości w oparciu o częściej cytowane źródła wynosi 1,4-4,6 na 1000 mieszkańców" - za Wikipedią. Jak dla mnie to całkiem sporo. Można więc przyjąć, że jadąc rano do pracy codziennie mijamy co najmniej jedną osobę z jakimś rodzajem schizofrenii.

A więc skoro przypadek Annelise Michel to tylko choroba psychiczna to dlaczego jest tak wyjątkowy?
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 12:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.