aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-26, 10:33   #1
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311

aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu


Pytanie do wszystkich mam:
Czy zauważyłyście związek między aktywnością waszego malucha w ciąży
a jego zachowaniem po porodzie ??
Oglądałam kiedyś film dokumentalny i była w nim mowa,iż charakter dziecka ujawnia sie już w brzuchu, że jedne są spokojne inne nie, każde dziecko ma inny temperament, który ujawnia się już w życiu płodowym.
Ciekawa jestem jak to jest w rzeczywistości, od kilku mam słyszałam już potwierdzenie tej tezy, dzieci które fikały mocne koziołki w brzuchu i po porodzie były żywymi maluchami. Podobno można już w trakcie życia płodowego poznać kiedy nasze dziecko jest aktywne, w jakich porach dnia lub nocy.
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:56   #2
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

U nas się nie sprawdziło Kiedy byłam w ciąży maluch szalał nieprzeciętnie- szczególnie nocami, w dzień głównie spał. Nie mogłam spokojnie leżeć, bo taka miałam dyskotekę w brzuchu Teraz jest bardzo spokojnym i pogodnym dzieckiem które przesypia pięknie całe noce Zobaczymy co będzie później, ale na razie nie widzę powiązania.
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:58   #3
malpeczka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 68
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

U nas było dokładnie odwrotnie. Kiedy byłam w ciąży ruchy córki były rzadko wyczuwalne, prawnie nie miałam słynnych "bolesnych kopniaków", najwyżej czkawkę A po porodzie... córka od pierwszych dni machała rączkami i nóżkami, bardzo szybko zaczęła przewracać główkę, właściwie nigdy nie było tak, że mogłabym ją zostawić na przewijaku czy stole. A teraz... niedawno zaczęła chodzić, jest jej wszędzie pełno, jest baaaardzo żywa osóbką
malpeczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:30   #4
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

niestety tez nie potwierdzam, a chcialabym moja corka w brzuchu rzadko kiedy sie ruszala i kopala, glownie miala czkawke po porodzie jakis czas byla spokojna, ale teraz nie mam pojecia skad ona czerpie energie nie usiedzi na miejscu, ciagle jest w ruchu. nie rusza sie tylko wtedy kiedy spi
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 19:11   #5
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Jak na razie sie sprawdza

Moj brzuch falował jakbym miała obcego. Młody od poczatku pokazywał kto tu rzadzi.
5 minut nie usiedzi nigdzie, bo doopka parzy
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 19:52   #6
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Biorąc pod uwagę fakt, jak wymagającym i nieśpiącym dzieckiem była moja córka, pocieszam się, że mój obecny mieszkający w brzuchu syn tak wierzga, że zrywa mi brzuchem na boki a po nocy ledwo się ruszam od kopniaków (w przeciwienstwie do spokojnej w brzuchu córki). Może będzie spał, chociaż parę godzin cięgiem po roku życia

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-03-26 o 19:53
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:08   #7
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

U mnie się nie sprawdziło. W ciąży myślałam, że mam dziecko z ADHD, a najaktywniejsze było nocami Urodził się spokojny, długo i mocno śpiący w nocy synek
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 20:10   #8
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Sprawdziło się od początku kopała i ruchliwa była, tak jej zostało. Ale noce na razie przesypia nawet, nawet (odpukam) bo się jej odmieni
__________________
Okruszek już na świecie
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:51   #9
Mahogany
Raczkowanie
 
Avatar Mahogany
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 38
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

W moim przypadku plan dnia dzidziusiów był/jest taki sam jak za życia płodowego
Pierwsze i drugi jak "uspokajało się" w brzuchu to i póżniej w tych godzinach był czas drzemki...nie wiem czy to rzeczywiście potwierdzenie bo się w to nie zagłębiałam ale akurat wszystko się zgadza w obu przypadkach.
Do tego drugi dzidziuś zaczął się rodzić (bo pierwszy był wywołany) dokładnie w tej porze kiedy był codziennie najruchliwszy w brzuchu
__________________
Prawdziwy sukces to nie kariera, lecz pozostanie panem swojego losu i możliwość decydowania, co będzie się robić w życiu, za które tylko my odpowiadamy (William Wharton)
Mahogany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 00:52   #10
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

W brzuszku albo go nie czulam, albo dostawalam porzadne kuksance. To samo teraz, jak juz sie zacznie ruszac, to jak nakrecony Za to pada w nocy i spi ze zmeczenia
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 07:58   #11
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

U nas się sprawdziło. Mały w brzuchu kopał i wiercił się bardzo - na pępowinie, która wygladała jak kabel od telefonu, zawiązał sobie supeł Od urodzenia nie może leżeć spokojnie - ciagle jest w ruchu. Śpi także niewiele
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 20:48   #12
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę fakt, jak wymagającym i nieśpiącym dzieckiem była moja córka, pocieszam się, że mój obecny mieszkający w brzuchu syn tak wierzga, że zrywa mi brzuchem na boki a po nocy ledwo się ruszam od kopniaków (w przeciwienstwie do spokojnej w brzuchu córki). Może będzie spał, chociaż parę godzin cięgiem po roku życia
Ja mam podobnie Taszkin . Trochę mnie uspokoiłyście tym wątkiem, bo już się bałam, że drugi synek będzie jeszcze żywszy niz pierwszy, sądząc po obserwacji brzuszka.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 07:05   #13
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Jak widać nie ma reguły A łudziłam się, że będzie pięknie przesypiać noce, bo nie wykazuje aktywności w brzuchu w godzinach nocnych
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 22:04   #14
xany
Przyczajenie
 
Avatar xany
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 5
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Moje dziecko w brzuchu szalało. Przed porodem gdy miałam liczyć ruchy, było to wielokrotnie więcej niż u innych mam. Przełożyło się to na charakter, ale nie problem ze spaniem . Od urodzenia była bardzo silna i ruchliwa, nie sposób jej było zostawić na łóżku czy przewijaku, bo nawet w pierwszym tygodniu obrót o 180 był pewny. Szalone raczkowanie w czwartym miesiącu, zzybko zaczęła chodzić i ogólnie ciągle jest bardzo aktywnym dzieckiem. Jednak na szczęście nie miałam przyjemności doświadczyć nie przespanych nocy ...
__________________
Blog dla mam czyli mama-dziecko . Zapraszam
xany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 10:43   #15
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

U nas sie nie sprawdziło.
W brzuchu mała byla malo ruchliwa a teraz ? Energi ma za 5
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 08:41   #16
justi2511
Raczkowanie
 
Avatar justi2511
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 304
GG do justi2511
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

u nas tez nie sprawdzilo sie, bo w brzuszku Niko byl bardzo ruchliwy a teraz mam grzecznego usluchanego synka, ktory potrafi sie sam bawic, ktory czesto przytula sie i lezy ze mna... ale na poczatku byla tragedia - karmienie, i z tego powodu ze nadal karmie piersia mamy jeszcze pobudki w nocy... od 2 lat nie przespalam ani jednej calusiej nocy ). - ale to nie wynikalo z ruchliwosci Nikosia w brzuszku .
__________________
ZAKOCHANA od 2008r
<3Nikoś - kwiecień 2010r<3



My love is your love, your love is my love
justi2511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 21:01   #17
mysha26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Witam wszystkie Mamusie
Mój maluszek jak byłam w ciąży to spał spał w ciągu dnia,a w nocy szalał i po porodzie jest tak samo Hehe W dzień by cały czas spał i spał,a jak przychodzi wieczór i pora spania to zaczyna szaleć Mam nadzieję,że mu się to zmieni Bo jak na razie ma tylko miesiąc,ale pożyjemy zobaczymy
mysha26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 23:28   #18
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Oj niestety u mnie się sprawdziło.W ciąży aktywność córki największa po 21.00,szalała tak,że miałam brzuch kanciasty i to pod koniec ciąży jeszcze tak sie potrafiłą rozszaleć. W szpitalu,jak mierzyli codziennie rano ruchy dziecka,to ja zawsze miałam najdłużej i musiałam się pyrkać po brzuchu,żeby śpiocha obudzić.
Od urodzenia jest to samo,potrafi spać do 10.00-11.00,a wrzask jest,jak zarządzę spanie.I mówię Wam,jak przychodzi 21.00 (czasem trochę wcześniej),to taka energia się jej załącza,że potrafi biegać,skakać, wszystkich do zabawy zagania-no szok.Nasi sąsiedzie z dołu,to chyba nas przeklnęli już chyba nie raz
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 23:27   #19
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Drogie mamy, obecne i przyszłe, przepraszam, ze nie na temat, ale orientujecie się może co to może być, takie jakby ruchy dziecka ale bardzo pulsacyjne, jak w zegarku, jakby kopniaczek co dwie sekundy w dole brzucha? Trwa to kilka minut i działa niezależnie od "normalnych " ruchów. Jelita? Nerw jakiś? Wizyta w przyszłym tygodniu dopiero. Miałyście coś takiego? (ja w pierwszej ciąży nie).

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-04-11 o 23:39
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 00:00   #20
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Drogie mamy, obecne i przyszłe, przepraszam, ze nie na temat, ale orientujecie się może co to może być, takie jakby ruchy dziecka ale bardzo pulsacyjne, jak w zegarku, jakby kopniaczek co dwie sekundy w dole brzucha? Trwa to kilka minut i działa niezależnie od "normalnych " ruchów. Jelita? Nerw jakiś? Wizyta w przyszłym tygodniu dopiero. Miałyście coś takiego? (ja w pierwszej ciąży nie).
ja lece na pomoc
ja mialam, powiedziano mi ze to oddechy (wlasciwie cwiczenia oddechow) albo rowniez/i placz
trwal poltorej minuty do dwoch, inne niz czkawka zaczelam czuc dopiero w poznej ciazy (glowa w dol?)
Jesli czujesz ruchy maluszka to ja bym sie mocno nie martwila, ale jesli nie daje ci spokoju przejdz sie na wizyte

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2012-04-12 o 00:05
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 00:00   #21
Flowerbombka
Zadomowienie
 
Avatar Flowerbombka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 472
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Ja tak pulsacyjnie odczuwam czkawkę synka...czasem nawet po kilka razy dziennie

Co do aktywności w brzuszku to mały zaczyna największe harce w okolicach 1 w nocy...chyba będzie nocnym markiem po tatusiu...ale o tym przekonamy się jak już wyjdzie z brzuszka...TP mam na 17 kwietnia...
Flowerbombka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 02:23   #22
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Bakteryjka, Flowerbombka - dziękuję

No właśnie, czkawka to takie chyba szybsze ruchy (przynajmniej tak myślałam, bo takowe też miewam), te są wolniejsze, tzn są między nimi wieksze odstępy czasowe. Puk-dwie sekundy-puk-dwie sekundy-i tak z dwie/trzy minuty. Może faktycznie płacz, kurka, już?
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 07:00   #23
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

U mnie nic z tych rzeczy.

Większość czasu grzecznie spał w brzuchu. Ja dużo chodziłam, pracowałam do porodu, więc miał bujanie. Kopał delikatnie, nigdy mnie nic nie zabolało. Zwykle rano, tak 5-6 (i to mu zostało, wstaje o tej porze do dziś) i pod wieczór, gdy szłam spać. Wszystko to były milusie kopniaczki, sama przyjemność.

A od 3 tyg. życia na zewnątrz, istny diabeł.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 09:56   #24
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

ja tak odczuwalam czkawke. mloda miala ja bardzooo czesto w ciagu dnia i praktycznie codziennie.

kropka, moja tez byla w brzuchu spokojna, nie doswiadczylam kopniakow po zebrach ani w pecherz do roku czasu byla calkiem grzeczna, a teraz czasem doprowadza mnie do szewskiej pasji no ale to nie ma nic wspolnego z aktywnoscia brzuszkowa
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 11:10   #25
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

U mnie było dokładnie na odwrót. Synek w brzuchy był oazą spokoju. Leżał grzecznie, czasami się przeciągał. A teraz, diabeł wcielony. Nawet na moment nie usiądzie. Biega, krzyczy, piszczy, stuka, hałasuje...

A synek mojej przyjaciółki był bardzo aktywny w brzuchu. Kopał ją straszliwie. A teraz oaza spokoju.

Edytowane przez Harrods
Czas edycji: 2012-04-12 o 11:12
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 11:42   #26
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Jedyna zależność jaka zauważyłam miedzy życiem plodowym mojego dziecka i życiem poza brzuszkiem to reakcja na muzykę.

Zawsze kiedy sluchalam muzyki ( a słucham jej bardzo dużo) moje dziecko sie ozywialo i kopalo. Teraz tez muzyka ja pobudza jak nic.

Ciekawe było tez dla mnie pewne zdarzenie. Pod koniec ciąży sluchalam w kółko jednej płyty bo bardzo mi sie podobała, po porodzie gdzieś po dwóch miesiącach znów ja wlaczylam i moje dziecko kiedy ja uslyszalo, zesztywnialo, uspokoiło sie, leżało spokojnie i słuchalo tej muzyki a następnie zasnelo i taka reakcja powtarzała sie przez kilka tygodni za każdym razem kiedy puszczalam ta płytę
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 11:58   #27
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
Co do aktywności w brzuszku to mały zaczyna największe harce w okolicach 1 w nocy...chyba będzie nocnym markiem po tatusiu...ale o tym przekonamy się jak już wyjdzie z brzuszka...TP mam na 17 kwietnia...
Oo to ja ciut po tobie, 22 kwietnia . Pewnie siedzisz juz jak na szpilkach . Mój najbardziej aktywny po 21ej i w nocy . Mam nadzieję, ze sie nie sprawdzi .

Pierwszy synek był w brzuszku bardzo spokojny, prawie niewyczuwalny, w nocy wcale niewyczuwalny. Za to jak sie urodził to wulkan energii juz od pierwszych dni, nawet na chwilke go z oka nie mozna było spuścic. W dzien mi wcale nie spał , ale w nocy i owszem, nawet po 5-6 godzin .

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
No właśnie, czkawka to takie chyba szybsze ruchy (przynajmniej tak myślałam, bo takowe też miewam), te są wolniejsze, tzn są między nimi wieksze odstępy czasowe. Puk-dwie sekundy-puk-dwie sekundy-i tak z dwie/trzy minuty. Może faktycznie płacz, kurka, już?
Płacz w brzuszku?? Ooo, tego jeszcze nie słyszałam . Biedactwo, a przecież ponoć tam ma idealne warunki...

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
U mnie było dokładnie na odwrót. Synek w brzuchy był oazą spokoju. Leżał grzecznie, czasami się przeciągał. A teraz, diabeł wcielony. Nawet na moment nie usiądzie. Biega, krzyczy, piszczy, stuka, hałasuje...
To coś jak mój .

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Ciekawe było tez dla mnie pewne zdarzenie. Pod koniec ciąży sluchalam w kółko jednej płyty bo bardzo mi sie podobała, po porodzie gdzieś po dwóch miesiącach znów ja wlaczylam i moje dziecko kiedy ja uslyszalo, zesztywnialo, uspokoiło sie, leżało spokojnie i słuchalo tej muzyki a następnie zasnelo i taka reakcja powtarzała sie przez kilka tygodni za każdym razem kiedy puszczalam ta płytę
Słyszałam o tym . Podobno dzieci zapamiętują muzykę, którą słyszą z brzuszka. Specjaliści nawet polecają, żeby często słuchać muzyki w ciąży, to po narodzinach będzie działać właśnie uspokajająco .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 22:13   #28
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Zostało jak było Rozpychała się w brzuchu niemiłosiernie, próbowała gardłem wyjść Teraz też wszędzie wlezie, nawet tam gdzie się nie mieści. Pieluchy nie da sobie zmienić, bo musi lecieć się bawić. Najszczęśliwsza była jak dostała ogromniastą podłogę (ze 20 metrów długości) to raczkowała w te i z powrotem przez pół godziny bez przerwy Boję się co będzie jak zacznie biegać. Jest wesoła i radosna.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 14:23   #29
aga533
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 430
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Ja też nie potwierdzam. W ciąży mała prawie wcale się nie ruszała a teraz nawet przez sen macha rączkami i nóżkami, kręcioła straszna
__________________
-16kg

Do celu 10kg

(...)nikt nie może stracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że cały świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać".
aga533 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 14:35   #30
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: aktywność dziecka w brzuchu a temperament po urodzeniu

Teraz to i ja mogę się wypowiedzieć Niestety nie potwierdzam. Córka była bardzo spokojna w brzuchu, mało się ruszała, a od narodzin to żywe sreberko, wszędzie jej pełno
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.