Kolosalna katastrofa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-07, 20:06   #1
Ciuuum
Przyczajenie
 
Avatar Ciuuum
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
GG do Ciuuum

Kolosalna katastrofa.


Witam, mam ogromny problem z włosami. Przez prawie pół roku zażywałam izotretynoinę, antybiotyk przeciwtrądzikowy. Zanim jednak przystąpiłam do kuracji, miałam cudowne włosy. Gęste, miękkie, zero wypadania. Po kuracji natomiast załamałam się. Włosy plączące się co pięć minut, wypadanie garściami, suche jak siano, łamią się w połowie długości. Nie wiem co robić. W skalp wcieram wcierkę Jantar, łykam cynk, farbuję jedynie henną (czerwoną, nigdy nie sprawiało mi to problemów), olejuję Alterrą co dwa dni. Zaczęły się też przetłuszczać. Nie wiem co robić, jestem na skraju załamania... Wychodzę z założenia, że włosy to mój jedyny atut, dlatego kompletnie nie wiem co robić... Będę naprawdę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki...
Ps. włosów na głowie mam już ponad połowę mniej.
Ciuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 22:22   #2
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Kolosalna katastrofa.

pokazesz zdjecie? ciezko doradzic nie widzac stanu...
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 18:05   #3
letito
Raczkowanie
 
Avatar letito
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Kolosalna katastrofa.

Spróbuj suplementów na włosy, skórę i paznokcie typu Vitapil, Revalid, Revial etc.
Tutaj możesz poczytać opinie o Revalid: http://www.bangla.babyonline.pl/opin...pharma-revalid

Spróbuj też olejowania olejkami indyjskimi np. Sesą.
Poczytać o niej możesz tutaj: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-sesa-oil.html

Edytowane przez letito
Czas edycji: 2013-11-08 o 18:08
letito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 21:26   #4
shiba28
Raczkowanie
 
Avatar shiba28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 145
Dot.: Kolosalna katastrofa.

Antybiotyk mówisz..
Antybiotyki mają to do siebie, że zaburzają florę bakteryjną no i wątroba przez nie cierpi. A jak wiadomo większość hormonów jest produkowanych właśnie wątrobie. Dlatego też możesz mieć np. zaburzenia hormonalne.
Jak coś to pisz na pw, poprzesyłam ci linki pełne informacji i bardzo pomocne
Ale na początek spójrz na dietę, stres, aktywność fizyczną (w sensie czy nie ćwiczysz intensywnie dzień w dzień).
Ogólnie włosy to dość złożony problem. Wiem dlatego, że mam ten sam
W ciągu 3 miesięcy wyleciała mi tyle włosów, że się prawie załamałam. Ale myślę, że za jakiś tydzień poznam przyczynę i będę je jakoś ratować.
Aa, i co do witamin to polecam z NOW FOODS - nie znajdziesz ich w aptece, ale w sklepach zielarskich już prędzej, są lepiej wchłanialne niż inne, mają na prawdę dobry skład. I rób co tydzień peeling głowy, żeby mieć pewność, że wcierka się wchłania. Możesz robić np. z fusów kawy. U mnie po wizycie u trychologa okazało więc właśnie, że mam przytkane mieszki włosowe, dlatego żadna wcierka się nie wchłonie, czyli marnowałabym pieniądze tylko i nerwy Peeling musi być
shiba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 23:57   #5
VanOlg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 332
Dot.: Kolosalna katastrofa.

Trądzik? Mam pewien sposób na trądzik, który nie uszkodzi Ci włosów, a może im nawet pomoże.

Idź do apteki bonifratrów. Wiem, że jest takowa w Krakowie, ale gdzie indziej - nie wiem - poszukaj.

Moja koleżanka piła mieszankę ziółek od nich. Ma cerę doskonałą, a całe życie męczyła się z trądzikiem. Używała wszystkiego, co możliwe, ze sklepów i z aptek, łącznie ze środkami antykoncepcyjnymi. Okazało się, że jej trądzik wynika z hormonów. Jedyne, co jej troszkę pomagało, to była własnie ta antykoncepcja, ale nie mogła jej stosować cały czas. I pewnego dnia jej mama kupiła tak z braku laku te zioła w tej aptece i nikt się nie spodziewał, że to pomoże. I pomogło.

Mi z resztą też. Kiedy piję te zioła mam cerę idealną. Każdej osobie, o której słyszałam, że to stosuje - pomaga. Tylko mało kto o tym wie, a nawet jak wie, to nie wierzy, że zioła mogą mieć takie działanie.

W każdym razie: polecam. Zwykła mieszanka ziół, pije się jak herbatkę. I nie trzeba stosować żadnych leków, żadnych kremów itp. A włosom na pewno nie szkodzi. Działanie tego opiera się na oczyszczaniu organizmu.
VanOlg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 10:59   #6
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Kolosalna katastrofa.

Cytat:
Napisane przez shiba28 Pokaż wiadomość
Antybiotyk mówisz..
Antybiotyki mają to do siebie, że zaburzają florę bakteryjną no i wątroba przez nie cierpi. A jak wiadomo większość hormonów jest produkowanych właśnie wątrobie. Dlatego też możesz mieć np. zaburzenia hormonalne.
Jak coś to pisz na pw, poprzesyłam ci linki pełne informacji i bardzo pomocne
Ale na początek spójrz na dietę, stres, aktywność fizyczną (w sensie czy nie ćwiczysz intensywnie dzień w dzień).
Ogólnie włosy to dość złożony problem. Wiem dlatego, że mam ten sam
W ciągu 3 miesięcy wyleciała mi tyle włosów, że się prawie załamałam. Ale myślę, że za jakiś tydzień poznam przyczynę i będę je jakoś ratować.
Aa, i co do witamin to polecam z NOW FOODS - nie znajdziesz ich w aptece, ale w sklepach zielarskich już prędzej, są lepiej wchłanialne niż inne, mają na prawdę dobry skład. I rób co tydzień peeling głowy, żeby mieć pewność, że wcierka się wchłania. Możesz robić np. z fusów kawy. U mnie po wizycie u trychologa okazało więc właśnie, że mam przytkane mieszki włosowe, dlatego żadna wcierka się nie wchłonie, czyli marnowałabym pieniądze tylko i nerwy Peeling musi być

Sugeruje sprawdzić czym jest izotek, a dopiero później radzić

Wypadanie włosów po przedawkowaniu retinoidów, to częsty skutek uboczny - nawet ulotka o tym mówi. Ciuuum - nawilżać na maksa i do dermatologa. Żadnych witamin bez jego zgody nie bierz, szczególnie tych multi gdzie występuje witamina A. Darowałabym sobie również wcierki i peelingi - do momentu aż skóra nie wróci do zdrowia. Przy tak wysuszonej skórze głowy wcierki podrażnią Cię tylko jeszcze bardziej.

Mam nadzieje, że chociaż trądzik już nie wróci ...
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 19:58   #7
shiba28
Raczkowanie
 
Avatar shiba28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 145
Dot.: Kolosalna katastrofa.

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Pokaż wiadomość
Sugeruje sprawdzić czym jest izotek, a dopiero później radzić
Autorka napisała "antybiotyk", dlatego uznałam, że antybiotyk
shiba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-11, 12:26   #8
Ciuuum
Przyczajenie
 
Avatar Ciuuum
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
GG do Ciuuum
Dot.: Kolosalna katastrofa.

VanOlg, z trądzikiem jako takim nie mam już większych problemów. Pojedyncze krotki podczas okresu gdzieś tam się pojawią, ale raczej nie więcej. Chodzi głównie o problem wypadania włosów. Badania wyszły dobre, jedynie nieznacznie podwyższył się cholesterol, ale przy Izoteku to normalne. I niestety, mimo, iż lekarka (ta sama dermatolog) przepisała zastrzyki wit B6, włosy wciąż lecą jak nienormalne... Ale apteki na pewno poszukam
Shiba28, cóż, peelingów jeszcze nie próbowałam, ale może za jakiś czas zrobię coś w tym kierunku. Choć myślę, że włosy rosną całkiem szybko i równomiernie, co chyba wyklucza poprzytykane mieszki włosowe. Po prostu wypadają w trybie natychmiastowym.
Sailor Star Fighter, skórę głowy nawilżam dość intensywnie, stąd pewnie to przetłuszczanie. Ale myslę, że dzięki temu wróciła już do normalnego stanu
Tworazka, dodam zdjęcie, tylko muszę dopaść się do aparatu :P

Edytowane przez Ciuuum
Czas edycji: 2013-11-11 o 12:32
Ciuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 21:38   #9
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Kolosalna katastrofa.

To jest skutek uboczny tego leku. Musisz po prostu nawilżać, olejować itd.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.