Seriale cz. IV - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-27, 19:12   #1531
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość



Rapsodia nie pamiętam, gdybyś mi podpowiedziała w jakiej tematyce to był serial. Bo nie mogę jakoś skojarzyć
no wlasnie nie pamietam
to bylo po hiszpansku, ale co nie pamietam,, mam ochote na cos lekkiego, cos odmożdżającego z dobrym designem i ładymi ciuchami, żadnych okropieństw, gwałtów itd.. chodzę na siłkę i jakiś luzior mile widziany
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-27, 19:56   #1532
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Rapsodia Pokaż wiadomość
no wlasnie nie pamietam
to bylo po hiszpansku, ale co nie pamietam,, mam ochote na cos lekkiego, cos odmożdżającego z dobrym designem i ładymi ciuchami, żadnych okropieństw, gwałtów itd.. chodzę na siłkę i jakiś luzior mile widziany
Może chodzi ci o Velvet?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-28, 07:36   #1533
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Jak obejrzałaś pierwszy sezon to powinnaś już to dostrzec




Rapsodia nie pamiętam, gdybyś mi podpowiedziała w jakiej tematyce to był serial. Bo nie mogę jakoś skojarzyć



Wiadomo, nie jest to serial dla każdego. Ale ja bym powiedziała, że nie jest to serial wyłącznie o rodzinie królewskiej, serial ma o wiele szerszy kontekst. Jeśli byłby tylko o rodzinie królewskiej też bym nie oglądała, bo nie interesuje mnie rodzina królewska.



O wiele słabszy niż 1 sezon ale potem trochę się rozkręca, choć są też dłużyzny, których w pierwszym sezonie raczej nie było. Słabo, że tak powtarzają wszystko, ale jest też trochę nowych, mocnych akcentów. Pod koniec robi nawet ciekawie. Ja obejrzę do końca.
Ale ze co mam dostrzec? Tło historyczne i obyczajowe jest non stop w serialu więc obserwuje je w każdym odcinku.
Dlatego to oglądam.

Wróciłam do 13 powodów i obejrzałam 5 odcinek. I w sumie jest lepiej, chyba skończę sezon.

Wzięłam też próbny miesiąc HBO go i zaczęłam westworld drugi sezon. Wg mnie dobry początek.
Tylko HBO mnie wkurza, strasznie tnie mi się tą apka.
Przy okazji do leftovers wrócę bo rzuciłam to nawet nie pamiętam kiedy.
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2018-05-28 o 07:38
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-28, 07:57   #1534
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Skończyłam 1 sezon Opowieści podręcznej i podobał mi się, na pewno obejrzę 2 sezon. Bardzo dobrze nakręcony, wizualnie świetny (podoba mi się gra kolorów - wszechobecna szarość, taka zimna i tylko mocny kolor strojów podręcznych i żon). Świetna gra aktorska. Nie lubię utopii ani anty- utopii jak w tym przypadku, a tu w szczególności temat jest ujęty płytko. Uważam, że tak zorganizowane państwo nigdy by nie zaistniało, z różnych powodów, przypomina sektę a nie struktury państwowe, ale że jest to serial fantasy to nie czepiam się jakoś szczególnie. Co najwyżej śmieszą mnie opinie, że ten serial mógłby się ziścić, a już w naszym kraju to na pewno - takie opinie wygłaszają osoby albo bardzo niedojrzałe albo dziewczyny o skrajnych poglądach. W każdym razie gdyby nie te opinie to już bym wcześniej ten serial obejrzała, bo warto. Na pewno serial mówi o problemach z jakimi borykają się kobiety, ale bardziej w sensie pewnych oczekiwań społecznych, od rodziny czy w środowisku pracy, a nie jakiś nakazów czy zakazów od państwa. Myślę, że jest to serial dla starszego widza, ale warto obejrzeć. Tylko trzeba podejść do tematu z rozsądkiem


[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;83830981]Ale ze co mam dostrzec? Tło historyczne i obyczajowe jest non stop w serialu więc obserwuje je w każdym odcinku.
Dlatego to oglądam.[/QUOTE]


Napisałaś coś takiego:
[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;83778766]Mnie the crown momentami nudzi. Czasami są wątki które w ogóle w moim odczuciu nic nie wnosza i wszystko się niemiłosiernie wlecze.
Jak narazie skończyłam pierwszy sezon. Drugi obejrzę jak trochę od niego odpocznę.
Mimo to serial oglądam, bo podoba mi się jak jest zrobiony. Jestem ciekawa tego tła historycznego i społecznego.[/QUOTE]

Ze zdania "jestem ciekawa tego tła" wynika, że dopiero czekasz na te elementy. Można to zdanie odebrać w ten sposób, że jeszcze tych elementów w serialu nie zauważyłaś, bo jesteś ich dopiero ciekawa. Tak jak np.pisze się jestem ciekawa 2 sezonu albo jestem ciekawa finałowego odcinka. Jestem ciekawa to coś co jeszcze przede mną. Po polsku takie brzmienie tego zdania jest.

Cytat:
Napisane przez Rapsodia Pokaż wiadomość
no wlasnie nie pamietam
to bylo po hiszpansku, ale co nie pamietam,, mam ochote na cos lekkiego, cos odmożdżającego z dobrym designem i ładymi ciuchami, żadnych okropieństw, gwałtów itd.. chodzę na siłkę i jakiś luzior mile widziany
Chętnie bym ci coś poleciła, ale z tzw. odmóżdżaczy oglądałam tylko Riverdale.
Kiedyś wspominałam, że jestem ciekawa nowego serialu z telewizji Starz "Vida", który opowiada o społeczności latynoskiej w Stanach. Ale nie wiem czy to będzie takie lekkie, Starz raczej produkuje seriale, które mówią o problemach i to bez upiększeń. Może o to Ci chodził:
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Ic766yWFE
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2018-05-28 o 07:59
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-28, 08:11   #1535
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Skończyłam 1 sezon Opowieści podręcznej i podobał mi się, na pewno obejrzę 2 sezon. Bardzo dobrze nakręcony, wizualnie świetny (podoba mi się gra kolorów - wszechobecna szarość, taka zimna i tylko mocny kolor strojów podręcznych i żon). Świetna gra aktorska. Nie lubię utopii ani anty- utopii jak w tym przypadku, a tu w szczególności temat jest ujęty płytko. Uważam, że tak zorganizowane państwo nigdy by nie zaistniało, z różnych powodów, przypomina sektę a nie struktury państwowe, ale że jest to serial fantasy to nie czepiam się jakoś szczególnie. Co najwyżej śmieszą mnie opinie, że ten serial mógłby się ziścić, a już w naszym kraju to na pewno - takie opinie wygłaszają osoby albo bardzo niedojrzałe albo dziewczyny o skrajnych poglądach. W każdym razie gdyby nie te opinie to już bym wcześniej ten serial obejrzała, bo warto. Na pewno serial mówi o problemach z jakimi borykają się kobiety, ale bardziej w sensie pewnych oczekiwań społecznych, od rodziny czy w środowisku pracy, a nie jakiś nakazów czy zakazów od państwa. Myślę, że jest to serial dla starszego widza, ale warto obejrzeć. Tylko trzeba podejść do tematu z rozsądkiem





Napisałaś coś takiego:


Ze zdania "jestem ciekawa tego tła" wynika, że dopiero czekasz na te elementy. Można to zdanie odebrać w ten sposób, że jeszcze tych elementów w serialu nie zauważyłaś, bo jesteś ich dopiero ciekawa. Tak jak np.pisze się jestem ciekawa 2 sezonu albo jestem ciekawa finałowego odcinka. Jestem ciekawa to coś co jeszcze przede mną. Po polsku takie brzmienie tego zdania jest.



Chętnie bym ci coś poleciła, ale z tzw. odmóżdżaczy oglądałam tylko Riverdale.
Kiedyś wspominałam, że jestem ciekawa nowego serialu z telewizji Starz "Vida", który opowiada o społeczności latynoskiej w Stanach. Ale nie wiem czy to będzie takie lekkie, Starz raczej produkuje seriale, które mówią o problemach i to bez upiększeń. Może o to Ci chodził:
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Ic766yWFE
Masz rację. Słowo zaciekawiło byłoby bardziej odpowiednie.

Co do podręcznej to zgodzę się z tobą. Drugi sezon również trzyma podobny poziom jak narazie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-28, 17:27   #1536
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Dokończyłam serial Młody papież - szału nie ma , trochę na wet przynudzał, choc gra aktorska dobra ale scenariusz nie.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 13:58   #1537
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Obecnie zaczynam swoja przygodę z Mostem nad Sundem
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-30, 17:10   #1538
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Obecnie zaczynam swoja przygodę z Mostem nad Sundem
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-31, 11:34   #1539
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Zmęczyłam 2 sezon 13 powodów i niestety słabo, przez większość odcinków się nudziłam (znowu roztrząsanie właściwie tego samego), do tego bardzo denerwujący zabieg zastosowany przez twórców (kto oglądał pewnie się domyśla o co mi chodzi).

Owszem starano się poruszyć ważne problemy, było kilka mocniejszych akcentów, ale w porównaniu do 1 sezonu to 2 wypada bardzo blado. Wydaje mi się, że byłoby lepiej gdyby temat Hannah nie był aż tak eksponowany w tym sezonie, a skupiono się na innych jeszcze problemach związanych ze zjawiskiem "bullying'u"w szkołach. Finałowy odcinek rozczarowujący. Wygląda na to, że będzie kolejny sezon.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-31, 11:46   #1540
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Seriale cz. IV

Ja mam z kolei inne zdanie. Gdzies do 5-6 odcinka jakis mi sie wydawal przytlaczajacy,ale pozniej bardzo sie wkrecilam.

Ciekawa jestem o czym.piszesz o tym zabiegu.
Rozwiniesz?
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-31, 12:07   #1541
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Ja mam z kolei inne zdanie. Gdzies do 5-6 odcinka jakis mi sie wydawal przytlaczajacy,ale pozniej bardzo sie wkrecilam.

Zgadzam się, że ok 5-6 odcinka się rozkręca i robi się nieco lepiej, ale nie trzyma już w takim napięciu jak 1 sezon.
Na plus, że poruszano temat gwałtów, zachowań sportowców i reakcji społeczeństwa kiedy to sprawcą jest uzdolniony sportowiec - bardzo poważny problem w Stanach.


Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem o czym.piszesz o tym zabiegu.
Rozwiniesz?

Napiszę na biało, żeby nie zdradzać jak ktoś nie oglądał, co prawda niewiele by to ujawniło, ale kiedyś tak się umówiliśmy na wątku, że na wszelki wypadek piszemy na biało

Więc denerwującym zabiegiem było to, że Clay'owi przedstawiała się Hannah, rozmawiał się z nią, taki duszek, nie przemawia to do mnie, ale wydaje mi się, że ten chwyt był pod młodszego widza
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-31, 13:38   #1542
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Zmęczyłam 2 sezon 13 powodów i niestety słabo, przez większość odcinków się nudziłam (znowu roztrząsanie właściwie tego samego), do tego bardzo denerwujący zabieg zastosowany przez twórców (kto oglądał pewnie się domyśla o co mi chodzi).
Ech, ja obejrzałam 3 odcinki i odstręcza mnie od kolejnych A pierwszy sezon połknęłam. Widać, że niepotrzebna była kontynuacja
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-01, 08:20   #1543
larkus
Raczkowanie
 
Avatar larkus
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 217
Dot.: Seriale cz. IV

Obejrzeliśmy trzeci sezon Peaky Blinders i, niestety, wypadł bardzo słabo. Może tylko zakończenie ciekawe. Jestem zawiedziona.


Zabraliśmy się za Deep State, pierwszy odcinek za nami, zapowiada się bardzo interesująco.
larkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-01, 10:05   #1544
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ech, ja obejrzałam 3 odcinki i odstręcza mnie od kolejnych A pierwszy sezon połknęłam. Widać, że niepotrzebna była kontynuacja
A będzie jeszcze 3 sezon

Cytat:
Napisane przez larkus Pokaż wiadomość
Obejrzeliśmy trzeci sezon Peaky Blinders i, niestety, wypadł bardzo słabo. Może tylko zakończenie ciekawe. Jestem zawiedziona.
A mi się bardzo podobał

Cytat:
Napisane przez larkus Pokaż wiadomość
Zabraliśmy się za Deep State, pierwszy odcinek za nami, zapowiada się bardzo interesująco.
Oglądałam, choć bardziej dla towarzystwa. W sumie nie jest to zły serial. Niestety ma dłużyzny i sporo uproszczeń, a intryga nie jest aż tak ciekawa, jak np. w Homeland. Dla mnie taki średniak.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-01, 10:39   #1545
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Skończyłam 1 sezon Opowieści podręcznej i podobał mi się, na pewno obejrzę 2 sezon. Bardzo dobrze nakręcony, wizualnie świetny (podoba mi się gra kolorów - wszechobecna szarość, taka zimna i tylko mocny kolor strojów podręcznych i żon). Świetna gra aktorska. Nie lubię utopii ani anty- utopii jak w tym przypadku, a tu w szczególności temat jest ujęty płytko. Uważam, że tak zorganizowane państwo nigdy by nie zaistniało, z różnych powodów, przypomina sektę a nie struktury państwowe, ale że jest to serial fantasy to nie czepiam się jakoś szczególnie. Co najwyżej śmieszą mnie opinie, że ten serial mógłby się ziścić, a już w naszym kraju to na pewno - takie opinie wygłaszają osoby albo bardzo niedojrzałe albo dziewczyny o skrajnych poglądach. W każdym razie gdyby nie te opinie to już bym wcześniej ten serial obejrzała, bo warto. Na pewno serial mówi o problemach z jakimi borykają się kobiety, ale bardziej w sensie pewnych oczekiwań społecznych, od rodziny czy w środowisku pracy, a nie jakiś nakazów czy zakazów od państwa. Myślę, że jest to serial dla starszego widza, ale warto obejrzeć. Tylko trzeba podejść do tematu z rozsądkiem
No też nie wieszczę żeby wizja Atwood się ziściła, ale mnie przytłaczał. Może w czasie kiedy to zaczęłam nie byłam w sosie na taką akurat rozrywkę Dzieki Pink

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez larkus Pokaż wiadomość
Obejrzeliśmy trzeci sezon Peaky Blinders i, niestety, wypadł bardzo słabo. Może tylko zakończenie ciekawe. Jestem zawiedziona.


Zabraliśmy się za Deep State, pierwszy odcinek za nami, zapowiada się bardzo interesująco.
PB akurat 3 była dość specyficzna,bo dużo rozwinięcia tematyki interesów Churchilla, wykorzystania Shelbich do prowokacji służb, do tego gruzinskie klejnoty księznej... i Tomas koneser
Ta opowieść nieco insza niż pozostałe sezony. bardzo dużo organizacji od Scotland Yard, Economic League, 2licowego obrzydliwego ksiezula ktory nie cofa sie przed porwaniem mlodego.. Dla mnie akurat bardzo ciekawe, ale oglądanie ciurkiem nie sluży nagromadzeniu tylu wątków, i tu sprawdza się powiedzenie co za dużo to nie zdrowo. No i swietnie pokazane rozterki moralne Polly , ach ta cyganska fantazja

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Dokończyłam serial Młody papież - szału nie ma , trochę na wet przynudzał, choc gra aktorska dobra ale scenariusz nie.
No patrz, a ja go polecam i się zachwycam

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Ale nie wiem czy to będzie takie lekkie, Starz raczej produkuje seriale, które mówią o problemach i to bez upiększeń. Może o to Ci chodził:
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Ic766yWFE
Bardzo Ci dziekuje

piszac o lekkim miałam na myśli coś w stylu Maids, Star
Oglądam z doskoku Wersal.
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-01, 10:49   #1546
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Rapsodia Pokaż wiadomość
No też nie wieszczę żeby wizja Atwood się ziściła, ale mnie przytłaczał. Może w czasie kiedy to zaczęłam nie byłam w sosie na taką akurat rozrywkę Dzieki Pink

Mogę to zrozumieć
Mnie troszeczkę denerwowały miejscami zbyt feministyczne motywy - w sensie np. była tam taka scena, w której mąż głównej bohaterki mówi do niej "to ja się teraz tobą zaopiekuję, nie martw się", a jej przyjaciółka wygłasza tyradę na temat tego jak on ją (swoją żonę) chce niewolić i traktuje jak gorszą, bo chce się nią "opiekować". Nie wiem gdzie w normalności w związku - wspieramy się, pomagamy sobie, opiekujemy się sobą - mamy dopatrzeć się gorszego traktowania. Serio, o co chodzi? Taka drobnostka, ale niepotrzebne to było moim zdaniem, zwłaszcza w kontekście całości.

Cytat:
Napisane przez Rapsodia Pokaż wiadomość
No patrz, a ja go polecam i się zachwycam


ja też
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2018-06-01 o 10:50
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-01, 12:35   #1547
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ech, ja obejrzałam 3 odcinki i odstręcza mnie od kolejnych A pierwszy sezon połknęłam. Widać, że niepotrzebna była kontynuacja
Ja w ogóle nie mam ochoty zabierać się za drugi sezon. Pierwszy obejrzeliśmy okej - fajnie, ale byłam przekonana, że to mini serial, dopóki nie usłyszałam o kontynuacji.. moje odczucia na chwilę obecną są takie, że jakbym włączyła drugi sezon to bym zmarnowała czas i na dzień dzisiejszy omijam go szerokim łukiem.

U nas na chwilę obecną połowa drugiego sezonu Stranger Things, jak zwykle musi być opóźnienie w każdym razie rewelacyjny serial (mówi to osoba, która nie lubi sci-fiction i jej facet, który ma to samo). Mój tż na początku bardzo sceptycznie podchodził do tego serialu, powiedział, że gdyby wszystko działo się w przyszłości to nawet jednego odcinka by nie obejrzał, ale akurat lata 80 tym bardziej w Ameryce - lubi takie klimaty i obecnie jesteśmy zauroczeni. Czy te 2 sezony to już cały serial czy szykują kolejny?

Powoli kończymy polskie seriale, więc niedługo zabieramy się za coś nowego. I też się nie mogę zebrać do drugiego sezonu Opowieści Podręcznej, ale zaczniemy oglądać, niedługo, obiecuję.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-01, 22:13   #1548
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Seriale cz. IV

A ja skończyłam 5 sezon Orange is the new black i choć początkowo nie byłam nim zbyt zainteresowana, tak teraz jestem mega ciekawa czy będzie 6 sezon - ktoś coś wie?

Skończyłam też wszystkie sezony Przyjaciół. Te około 20-minutowe odcinki były dla mnie niesamowitym relaksem, pewnie jeszcze kiedyś wrócę do tego serialu. Porzuciłam natomiast Mindhunter. Lubię kryminalne, psychologiczne zagadki, ale w tym przypadku przerwa w oglądaniu sprawiła, że strasznie się zniechęciłam. Kto wie, być może kiedyś do niego wrócę, ale na pewno nie w najbliższym czasie.
maytha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-03, 15:51   #1549
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Seriale cz. IV

Właśnie obejrzałam finał pierwszego sezonu nowej Dynastii. Jejuuu, super! A teraz trzeba czekać prawdopodobnie do października na drugi sezon?!
Polecam, jest kręcona z rozmachem, ostre teksty, brak przedłużania i kombinowania jak w tradycyjnej telenoweli, szybka akcja, dużo się dzieje, bardzo wyraziste postaci, z którymi szybko łapie się więź. Z ciekawości obejrzałam pierwszy odcinek oryginału z 1981 roku i mogę powiedzieć, że bardzo ciekawie to przekształcili. Współcześnie, nowocześnie, a jednak z nutką tradycji i stawiania na rodzinę. Fallon boska z tymi swoimi niewybrednymi komentarzami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-03, 16:21   #1550
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
A będzie jeszcze 3 sezon



A mi się bardzo podobał



Oglądałam, choć bardziej dla towarzystwa. W sumie nie jest to zły serial. Niestety ma dłużyzny i sporo uproszczeń, a intryga nie jest aż tak ciekawa, jak np. w Homeland. Dla mnie taki średniak.
Na pewno będzie 3 sezon 13 powodów 2 sezon skończył się tym , że miała byc masakra na balu ale nasz bohater 1 planowy ocalił imprezę, teraz na pewno będzie proces o tym jak chciał się odegrać za śmierć Hanny
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-03, 19:00   #1551
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Seriale cz. IV

A ja dla odmiany obejrzałam lekki, ale bardzo przyjemny serial "Siren".
Można przy nim się zrelaksować, połączenie obyczaju z elementami fantasy (ale niewiele) i trochę przesłaniem eko. Dzieje się w małej nadmorskiej miejscowości, gdzie wszyscy się znają. Wciągnęłam się.
https://www.imdb.com/title/tt5615700/?ref_=nv_sr_1
https://www.youtube.com/watch?v=QrtY7OnVlw8
Rapsodia szukałaś czegoś lżejszego, bez przemocy, bez traum. Siren spełnia te kryteria, może Ci się spodoba.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-04, 06:20   #1552
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Jestem już przy 3 sezonie, oglądałabym ciągiem ale coś mam mało czasu przez ta pogodę.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-04, 06:20   #1553
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Jestem już przy 3 sezonie, oglądałabym ciągiem ale coś mam mało czasu przez ta pogodę.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 18:31   #1554
larkus
Raczkowanie
 
Avatar larkus
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 217
Dot.: Seriale cz. IV

Skończyliśmy oglądać Deep State - o ile pierwszy odcinek mnie zaciekawił, o tyle z każdym następnym było już gorzej. Nudne, dłużyzny i uproszczenia. Słabo
larkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 20:11   #1555
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
A ja dla odmiany obejrzałam lekki, ale bardzo przyjemny serial "Siren".
Można przy nim się zrelaksować, połączenie obyczaju z elementami fantasy (ale niewiele) i trochę przesłaniem eko. Dzieje się w małej nadmorskiej miejscowości, gdzie wszyscy się znają. Wciągnęłam się.
https://www.imdb.com/title/tt5615700/?ref_=nv_sr_1
https://www.youtube.com/watch?v=QrtY7OnVlw8
Rapsodia szukałaś czegoś lżejszego, bez przemocy, bez traum. Siren spełnia te kryteria, może Ci się spodoba.

Po plakacie myślałem, ze to będzie jakiś horror mam ochotę na coś lekkiego z przesłaniem eko.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-08, 13:25   #1556
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Musze przyzna, że z sezonu na sezon Mostem nad Sundem jest lepszy.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-11, 10:41   #1557
larkus
Raczkowanie
 
Avatar larkus
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 217
Dot.: Seriale cz. IV

Obejrzeliśmy "Wołanie kukułki" - niezły!
larkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-11, 21:08   #1558
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Seriale cz. IV

Dziewczyny gdzie oglądacie te wszystkie seriale?

Miałam kurcze jedną stronę. Coś z nazwą w której było "tube" i za cholerkę nie mogę sobie przypomnieć całej nazwy

Oglądałam tam Wentworth a niebawem 6 sezon i nie mam gdzie oglądać
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 05:30   #1559
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Seriale cz. IV

Alltube może.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 14:13   #1560
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Zaczęłam 2 sezon six, jestem po 3 odcinku i mogło byc lepiej
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 19:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.