Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 17:39   #2761
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
To, widzę łatwo nie będzie
Ale teraz chyba też mam ciepły odcień. Jak tak czytam o tych odcieniach to mam wrażenie, że daltonistką jestem. Bardzo trudno mi to rozróżnić.
Mi też jest ciężko.. jakoś nie widzę tych całych "warstw"
Tak samo jak nie jestem pewna czy włosy mają złote czy platynowe refleksy bo jak się im przyglądam to z różnych stron wygląda to inaczej..
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:46   #2762
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
też miałam ten w pędzlu, z tym ze nigdy nie mialam pełnowymiarowego opakowania, zawsze kupowałam testery na allegro U mnie nie ciemniał, kolor miał w miarę sensowny jak się trochę opaliłam, taki jasny beż Nawet jak byłam nieopalona to mi uchodził. W ogóle można powiedzieć, ze w miarę mi odpowiadał. ale chyba z 2-3 lata już go nie produkują
Taa, chyba niezbyt się sprawdzał. Poza tym chyba Burzuj niestety dołączył jakiś czas temu do klubu producentów, którzy rzucają co rusz nowe rzeczy i nieważne czy są dobre czy nie, byle były nowe.

Kiedyś Burżuj był bardzo fajną firmą. Mieli oryginalne kolory, ciekawe rzeczy i nawet opakowania mieli ładniejsze. Teraz są banalni.

Kiedyś Bourjois robiło takie rzeczy: biała baza, pudry o korygujących odcieniach (śnieżnobiały, fiołkowy, zielony), nabłyszczacze w kremie i żelu, tusz do brwi, sezonowe tusze i eyelinery w bardzo ciekawych kolorach (m.in. czerwony, różne odcienie prawie pasteli). Mieli też bardzo ładne odcienie lakierów. Robili różne fajne sezonowe kolekcje typu zmywalne tatuaże, produkty nabłyszczające, zestawy lakierów z dodatkami (i to w czasach kiedy takie rzeczy dopiero wchodziły).

Ogólnie nie wiem skąd to się bierze, chyba po prostu firmy podzieliły się na mainstreamowe i specjalne. Kiedyś Helena Rubinstein miałą kompletnie odjechane kolory, Lancome też się zdarzały bardzo ciekawe rzeczy (czerwone cienie do powiek, koronkowe naklejane brwi), a potem HR kompletnie zmieniło styl a Lancome też juz od dawna nie widziałąm niczego odjechanego - chociaż z drugiej strony jużtak nie śledzę.

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Mi też jest ciężko.. jakoś nie widzę tych całych "warstw"
Tak samo jak nie jestem pewna czy włosy mają złote czy platynowe refleksy bo jak się im przyglądam to z różnych stron wygląda to inaczej..
No bo przecież mogą mieć oba. Na ogół włosy majazarówno ciepły jak i chłodny barwnik. Nie zawsze widać oba (zalezy od proporcji) Myszate włosy takie na ogół są, a wiekszość ludzi w naszych okolicach geograficznych ma mniej lub bardziej mysie odcienie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:28   #2763
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No bo przecież mogą mieć oba. Na ogół włosy majazarówno ciepły jak i chłodny barwnik. Nie zawsze widać oba (zalezy od proporcji) Myszate włosy takie na ogół są, a wiekszość ludzi w naszych okolicach geograficznych ma mniej lub bardziej mysie odcienie.
Wiem, ze mogą Ale nie mogę się zdecydować którego z nich jest więcej
Mój odcień nie jest mysi więc musi być jakaś dominacja.. Ale z drugiej strony i w złotej i srebrnej biżuterii mi jest ładnie więc pewnie jakoś wymieszana jestem..

Swoją drogą - ładna by była taka blond myszka prawda?
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:03   #2764
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Doszedł do mnie True Match W1. Dopiero za chwilę wypróbuję na twarzy, ale kolor jest chyba idealny, krycie chyba też. I jeszcze ta buteleczka taka ładna!
Przy czym nie mam wrażenia, że jest on szczególnie żółty i ciepły.
Ano nie jest. Dla mnie to ładny odcień ze zbilansowanymi żółtymi i różowymi pigmentami. A przy intensywnych żółtkach, takich jak NARS, wydaje się wręcz różowy.

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Najs u mnie TM przy MAPie też wyglądał różowato co mnie zdziwiło bo wkońcu ma być warm...
W sumie wolę taki warm niż ten który oferuje wersja europejska Swoją drogą, ciekawe jak prezentuje się amerykańskie N1 i C1?

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja się właśnie podnieciłam bo się dowiedziałam, że Sephora jest w Białymstoku

Co do minerałów, nie mam pojęcia, w który odcień mam celować wszystkie moje próbki są na mnie jakieś różowe
Celuj wobec tego w odcienie ciepłe (warm, golden) i oliwkowe.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Taa, chyba niezbyt się sprawdzał. Poza tym chyba Burzuj niestety dołączył jakiś czas temu do klubu producentów, którzy rzucają co rusz nowe rzeczy i nieważne czy są dobre czy nie, byle były nowe.

Kiedyś Burżuj był bardzo fajną firmą. Mieli oryginalne kolory, ciekawe rzeczy i nawet opakowania mieli ładniejsze. Teraz są banalni.

Kiedyś Bourjois robiło takie rzeczy: biała baza, pudry o korygujących odcieniach (śnieżnobiały, fiołkowy, zielony), nabłyszczacze w kremie i żelu, tusz do brwi, sezonowe tusze i eyelinery w bardzo ciekawych kolorach (m.in. czerwony, różne odcienie prawie pasteli). Mieli też bardzo ładne odcienie lakierów. Robili różne fajne sezonowe kolekcje typu zmywalne tatuaże, produkty nabłyszczające, zestawy lakierów z dodatkami (i to w czasach kiedy takie rzeczy dopiero wchodziły).

Ogólnie nie wiem skąd to się bierze, chyba po prostu firmy podzieliły się na mainstreamowe i specjalne. Kiedyś Helena Rubinstein miałą kompletnie odjechane kolory, Lancome też się zdarzały bardzo ciekawe rzeczy (czerwone cienie do powiek, koronkowe naklejane brwi), a potem HR kompletnie zmieniło styl a Lancome też juz od dawna nie widziałąm niczego odjechanego - chociaż z drugiej strony jużtak nie śledzę.
HR i Lancome, to L'Oreal. Czasami mam wrażenie, że oni wszytko robią na jedno kopyto. W sensie - ten sam koncern, ta sama ideologia, zbliżony target i zbliżone towary
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:14   #2765
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ano nie jest. Dla mnie to ładny odcień ze zbilansowanymi żółtymi i różowymi pigmentami. A przy intensywnych żółtkach, takich jak NARS, wydaje się wręcz różowy.



W sumie wolę taki warm niż ten który oferuje wersja europejska Swoją drogą, ciekawe jak prezentuje się amerykańskie N1 i C1?



Celuj wobec tego w odcienie ciepłe (warm, golden) i oliwkowe.



HR i Lancome, to L'Oreal. Czasami mam wrażenie, że oni wszytko robią na jedno kopyto. W sensie - ten sam koncern, ta sama ideologia, zbliżony target i zbliżone towary
Na pewno bardzo ciekawie

Dzięki za wskazówki

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Serio nie chce nikt tych próbek?:/ królowa żurawin miała się odezwać i zaginęła
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:15   #2766
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja mam nadzieję, że jutro u Tzta będą czekały na mnie moje próbeczki
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:27   #2767
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

A jakie zamówiłaś?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 19:34   #2768
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ingran edytowałam tamtego posta napisałam że nie chce ich,bo wszystkie są różowe,ale dzięki za propozycje i że o mnie pamiętasz
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:44   #2769
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A w ogóle latami używałam podkładów mieszanych z białą bazą, wg mnie to świetny sposób na idealny odcień, tylko jest to dodatkowy wysiłek, żeby sobie codziennie mieszać na łapie. Kiedyś było trudno kupić białą bazę, ale teraz jest Inglot.
Szukałam tej biały inglotowskiej bazy jakiś czas temu, ale na wyspach panie mi powiedziały, że one mają mocno okrojoną ofertę i trzeba się przejść do salonu (który w moim mieście jest jeden), a tam dowiedziałam się, że Inglot wycofał wszystkie kolorowe bazy i teraz jest dostępna tylko jedna, przezroczysta silikonowa.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:47   #2770
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Ingran edytowałam tamtego posta napisałam że nie chce ich,bo wszystkie są różowe,ale dzięki za propozycje i że o mnie pamiętasz
O, nie zauważyłam
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:54   #2771
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Szukałam tej biały inglotowskiej bazy jakiś czas temu, ale na wyspach panie mi powiedziały, że one mają mocno okrojoną ofertę i trzeba się przejść do salonu (który w moim mieście jest jeden), a tam dowiedziałam się, że Inglot wycofał wszystkie kolorowe bazy i teraz jest dostępna tylko jedna, przezroczysta silikonowa.
Białej bazy już nie ma od co najmniej roku. Wprowadzili za to korektory - małe tubki (może 10-15 ml) kosmetyku. Kupiłam oczywiście biały, bo myślałam, że właściwości ma takie same jak baza, ale niestety - jest to zupełnie inny produkt. Gęstszy, zdecydowanie bardziej napigmentowany oraz treściwszy. W moim przypadku bardzo źle współpracował z podkładami. Szybko je warzył, podkreślał pory o raz suche skórki, właził w zmarszczki, tłuścił się oraz zapychał.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 19:58   #2772
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Białej bazy już nie ma od co najmniej roku. Wprowadzili za to korektory - małe tubki (może 10-15 ml) kosmetyku. Kupiłam oczywiście biały, bo myślałam, że właściwości ma takie same jak baza, ale niestety - jest to zupełnie inny produkt. Gęstszy, zdecydowanie bardziej napigmentowany oraz treściwszy. W moim przypadku bardzo źle współpracował z podkładami. Szybko je warzył, podkreślał pory o raz suche skórki, właził w zmarszczki, tłuścił się oraz zapychał.
Z opisu brzmi podobnie jak korektor Inglota, który dawno temu miałam - nie pamiętam już nazwy, ale też był w małej tubce, miał bardzo gęstą, pastowatą konsystencję, przez co idealne rozsmarowanie bywało niemożliwe. Cholernie ciężki, kapryśny, znając życie, nie dałby się zmieszać z podkładem - no ale swoją tubkę zużyłam.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:02   #2773
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Mi też jest ciężko.. jakoś nie widzę tych całych "warstw"
Tak samo jak nie jestem pewna czy włosy mają złote czy platynowe refleksy bo jak się im przyglądam to z różnych stron wygląda to inaczej..
O! Mam dokładnie to samo.

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Wiem, ze mogą Ale nie mogę się zdecydować którego z nich jest więcej
Mój odcień nie jest mysi więc musi być jakaś dominacja.. Ale z drugiej strony i w złotej i srebrnej biżuterii mi jest ładnie więc pewnie jakoś wymieszana jestem..
O co dokładnie chodzi z tym kolorem biżuterii (coś mi dzwoni ale nie wiem w którym kościele )?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:08   #2774
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
O! Mam dokładnie to samo.


O co dokładnie chodzi z tym kolorem biżuterii (coś mi dzwoni ale nie wiem w którym kościele )?
Podobno do chłodnych odcieni bardziej pasuje srebrna biżuteria, a do ciepłych - złota. Tyle, że to trochę naciągane. Osobiście wolę srebro, ale to tylko kwestia gustu, bo zarówno w złocie jak i srebrze wyglądam dobrze. A jestem latem, czyli typem chłodnym.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:20   #2775
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość

Mnie kusi kupno ciemniejszego pudru i używanie go jako brązera, ale boję się pomarańczowych placków. Pamiętam, że kiedyś, chyba w którejś z poprzednich części, było polecane duo z Flormaru przy pytaniu o herbatnikowy/szarawy brązer... Dobrze pamiętam?
Jeśli zależy Ci na bronzerze i jesteś skłonna wyłożyć na ten cel większą sumę pieniędzy, to Benefit Hoola wygląda całkiem interesująco. Na pewno nie jest pomarańczowy. Nakładany w niewielkiej ilości powinien się sprawdzić na bladej cerze.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:25   #2776
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Jeśli zależy Ci na bronzerze i jesteś skłonna wyłożyć na ten cel większą sumę pieniędzy, to Benefit Hoola wygląda całkiem interesująco. Na pewno nie jest pomarańczowy. Nakładany w niewielkiej ilości powinien się sprawdzić na bladej cerze.
Nie, aż tak mi nie zależy. A poza tym na niektórych swatchach wydawał mi się pomarańczowy, ale to już kwestia cery/oświetlenia i musiałabym przekonać się na własnej skórze.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:26   #2777
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Oooo, Sondrina, dawno cię tu nie było.
Jest tu ktoś różowy?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:37   #2778
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ja miałam podobną sytuację kiedyś w aptece, chciałam jakiś mniej znany suplement, a pani uparcie wmawiała mi że- nawet nie że tego nie mają ale że taki "lek" nie istnieje w końcu za jej plecami ujrzałam to na półce nietęgą miała minę gdy spytałam pokazując palcem "a to za panią to co to jest?" albo panie w drogerii gdzie wcześniej kupiłam coś ciężko dostępnego polskiej firmy, przychodze drugi raz a ta sama pani wmawia mi że czegoś takiego nie ma i nigdy nie było a ja sobie wymyśliłam- co pół roku wcześniej u niej kupowałam trzeba chyba paragony jako dowód zbrodni zachowywać

również nigdy nie byłam u kosmetyczki, u manikiurzystki, fryzjer ze dwa razy w życiu jak byłam mała(nienawidzę jak ktoś robi mi coś przy włosach), a wizażystka dwa razy, raz z kumpelą drugi raz po paru latach na kursie
Ja w swoim sklepie zielarskim raz trafiłam na ekspedienta. Gdy poprosiłam wcierkę Jantar, to stwierdził, że nie ma. Musiałam mu wskazywać półkę, na której stała Ale przeprosił mnie za pomyłkę

Również nie lubię, jak ktoś zaczyna coś robić przy moich włosach. A jako jedyna dziewczynka w rodzinie (wszystkie ciotki miały synów), w dzieciństwie byłam nieustannie narażona na plecenie warkoczy...

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Oooo, Sondrina, dawno cię tu nie było.
Jest tu ktoś różowy?
Wiem, sama się przeraziłam, że ostatnio byłam tu całe wieki temu

Ja jestem różowa
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:37   #2779
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Podobno do chłodnych odcieni bardziej pasuje srebrna biżuteria, a do ciepłych - złota. Tyle, że to trochę naciągane. Osobiście wolę srebro, ale to tylko kwestia gustu, bo zarówno w złocie jak i srebrze wyglądam dobrze. A jestem latem, czyli typem chłodnym.
Do mnie też pasuje i złoto i srebro.
Przy czym ja i tak uważam, że podział na pory roku to bzdura, ludzi nie da się tak idealnie uporządkować - to jak z typami figury.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 20:40   #2780
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Do mnie też pasuje i złoto i srebro.
Przy czym ja i tak uważam, że podział na pory roku to bzdura, ludzi nie da się tak idealnie uporządkować - to jak z typami figury.
A propos typów figury, to wciąż nie wiem, jakim jestem;D Jak przeglądałam kiedyś ilustrowany artykuł, to najbardziej pasowałam do zdjęcia wychudzonej Jennifer Lopez w sukience, ale moim pośladkom daleko do jej kształtów
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:44   #2781
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja też nie wiem jakim jestem:P
Byłabyś może zainteresowana próbkami Meow?
(każdemu je wciskam, jak przygłupia przekupa, jestem okropna...)
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:51   #2782
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Oooo, Sondrina, dawno cię tu nie było.
Jest tu ktoś różowy?
ja mam różowawe niektóre części ciała, na których mam cieńszą skórę policzki, nos, dekolt, ramiona. Uda i łydki mam biało-różowo-niebieskie (chociaż łydki mi się trochę opaliły i są popielato-różowo-niebieskie)
Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Do mnie też pasuje i złoto i srebro.
Przy czym ja i tak uważam, że podział na pory roku to bzdura, ludzi nie da się tak idealnie uporządkować - to jak z typami figury.
o to to, dokładnie. Tak jak jestem połączeniem lata i zimy (jakby zima, ale z włosami lata), tak i nie mam typowej figury. Najbardziej pasuję do wiolonczeli, ale wiolonczela ma raczej płaski brzuch a ja mam dość zaokrąglony Niestety, nawet rozszerzone podziały (czy to typów kolorystycznych, czy figury) nigdy nie będą tak dokładne żeby każdego można było sklasyfikować.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:51   #2783
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Do mnie też pasuje i złoto i srebro.
Przy czym ja i tak uważam, że podział na pory roku to bzdura, ludzi nie da się tak idealnie uporządkować - to jak z typami figury.
Też tak myślę. Ja jestem niby latem. Mam mysie włosy - są niby popielate, ale w słońcu są rudozłote. Tyle, że jakby przykurzone. A lato nie powinno mieć złotych refleksów. Skóra jest chłodna, ale teraz, kiedy zeszła mi opalenizna (czytaj: zlazła m poparzona skóra) cera zyskała tak złotą barwę, że pasuje mi odcień fair warm (warm! ciepły!) Lumiere Moje pieprzyki też mają różne kolory - od miodowobrązowych, poprzez popielate brązy, po niemal mahoniowe. Oczy mam ni to zielone, ni to niebieskie, ni to złote. Zależy od dnia i światła, w którym próbuję określić ich kolor. Żyły mam typowo niebieskie, ale skórę na tyle cienką i płytkie unaczynienie, że nie może być inaczej.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:53   #2784
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Podobno do chłodnych odcieni bardziej pasuje srebrna biżuteria, a do ciepłych - złota. Tyle, że to trochę naciągane. Osobiście wolę srebro, ale to tylko kwestia gustu, bo zarówno w złocie jak i srebrze wyglądam dobrze. A jestem latem, czyli typem chłodnym.
Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Do mnie też pasuje i złoto i srebro.
Przy czym ja i tak uważam, że podział na pory roku to bzdura, ludzi nie da się tak idealnie uporządkować - to jak z typami figury.
Do mnie pasuje tylko srebro i białe złoto

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A propos typów figury, to wciąż nie wiem, jakim jestem;D Jak przeglądałam kiedyś ilustrowany artykuł, to najbardziej pasowałam do zdjęcia wychudzonej Jennifer Lopez w sukience, ale moim pośladkom daleko do jej kształtów
Ja chyba jestem kolumną ale może ktoś inny powiedziałby coś innego .
Najtrudniej właśnie spojrzeć na siebie jakoś tak z dystansu i takie rzeczy ocenić, jakoś się określić...
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:55   #2785
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Ja w swoim sklepie zielarskim raz trafiłam na ekspedienta. Gdy poprosiłam wcierkę Jantar, to stwierdził, że nie ma. Musiałam mu wskazywać półkę, na której stała Ale przeprosił mnie za pomyłkę

Również nie lubię, jak ktoś zaczyna coś robić przy moich włosach. A jako jedyna dziewczynka w rodzinie (wszystkie ciotki miały synów), w dzieciństwie byłam nieustannie narażona na plecenie warkoczy...
Czy zauważyłyście, że ostatnio w naturze wystawili ekspedientki, które są bardzo nachalne ze swoją pomocą, a przy tym nie potrafią tej pomocy udzielić?

Mogę w czymś Pani pomóc?
Szukam tego i tego...
Po czym pani specjalistka zaczyna swoje poszukiwania, staje przed stoiskiem z daną grupą produktów i zaczyna szukać, przebierać, czytać etykiety nie dając mi ich do ręki i uniemożliwiając dojście do półki, ostatecznie raczy mi podać wybrany przez siebie produkt (oczywiście wcześniej czyta etykietkę) z jakże uprzejmym "To może to..."

Czuję się wtedy głupio i niezręcznie. Po co to? Mam patrzeć jak się do mnie wypina i podaje mi pierwszy lepszy produkt, o którym nie ma pojęcia. Wole sama czytać etykiety, dziękuje za taką pomoc...
To jakaś groteska

PS. Dzisiaj w osiedlowym sklepie natrafiłam na pomadki Celia Nude i kupiłam 606. Śliczny, efektowny kremowy połysk. Chyba dokupie jeszcze róż :O
Będąc na wakacjach natrafiłam w drogerii shlecker (?) na pomadki jakiejś no-name firmy w niesamowitych odcieniach, firma nazywa się [basic czy coś takiego], tanizna, ale odcień 22 to mój ideał i szuałam takiego od dawna. Wreszcie mam naprawde ciemną szminkę i to bez żadnych drobinek, szkoda tylko, że mało trwała

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2012-08-22 o 21:00
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:56   #2786
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Też tak myślę. Ja jestem niby latem. Mam mysie włosy - są niby popielate, ale w słońcu są rudozłote. Tyle, że jakby przykurzone. A lato nie powinno mieć złotych refleksów. Skóra jest chłodna, ale teraz, kiedy zeszła mi opalenizna (czytaj: zlazła m poparzona skóra) cera zyskała tak złotą barwę, że pasuje mi odcień fair warm (warm! ciepły!) Lumiere Moje pieprzyki też mają różne kolory - od miodowobrązowych, poprzez popielate brązy, po niemal mahoniowe. Oczy mam ni to zielone, ni to niebieskie, ni to złote. Zależy od dnia i światła, w którym próbuję określić ich kolor. Żyły mam typowo niebieskie, ale skórę na tyle cienką i płytkie unaczynienie, że nie może być inaczej.
W każdym z tych typów kolorystycznych (żeby nie było tak łatwo ) są jeszcze podtypy ciepły i chłodny itd...
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:00   #2787
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Do mnie pasuje tylko srebro i białe złoto


Ja chyba jestem kolumną ale może ktoś inny powiedziałby coś innego .
Najtrudniej właśnie spojrzeć na siebie jakoś tak z dystansu i takie rzeczy ocenić, jakoś się określić...
Jestem chuda, chyba aż za bardzo (chciałabym przytyć, ale coś mi nie wychodzi), więc podejrzewałam, że mogę być kolumną. Ale mam wciętą talię. Potem podejrzewałam u siebie kształt pieczarki, bo moje ramiona są nieco szersze od bioder, ale nie ma aż takich dysproporcji. Moje nogi, płaski brzuch i ramiona pasują do Angeliny Jolie, ale mam od niej bardziej zarysowaną talię.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:00   #2788
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja już się nawet nie staram podporządkowywać do jakichś typów Patrzę na dany produkt/kolor podkładu czy pudru w kategorii pasuje/nie pasuje albo za różowy... kiedyś myślałam,próbowałam dopasować, ale jakoś nie mogłam się zdecydować na żaden typ

O typie figury już nie wspominam-tutaj patrzę tylko na to, że mam za dużo tu i tam, generalnie taka mała tocząca się kulka ze mnie
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:05   #2789
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja też nie wiem jakim jestem:P
Byłabyś może zainteresowana próbkami Meow?
(każdemu je wciskam, jak przygłupia przekupa, jestem okropna...)
Za jakiś czas może byłabym zainteresowana Ale najpierw zużyję te podkłady, które mam... Nie wiem, czemu idzie mi równie opornie jak zużywanie smarowideł do ciała. Ostatnio trzymam się zasady: nie kupować/nie zamawiać tego, co mam w nadmiarze i ciężko mi schodzi. Dzięki temu zużyłam ostatnio jeden krem do ciała. Pominę fakt, że współdzieliłam go z TŻtem Gdybym restrykcyjnie przestrzegała tej zasady, to chyba kupowałabym tylko 8 rzeczy: żel pod prysznic, szampon, odżywka, płyn micelarny, płatki kosmetyczne, krem z filtrem, puder i szminki A zapomniałam o paście do zębów. Zapewne znajdziesz inne dziewczyny zainteresowane próbkami
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:06   #2790
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś różowy?
Ja jestem.
Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Do mnie też pasuje i złoto i srebro.
Przy czym ja i tak uważam, że podział na pory roku to bzdura, ludzi nie da się tak idealnie uporządkować - to jak z typami figury.
Zgadzam się. Nie wiem, po co sobie komplikować życie i poszukiwać swojego typu - każda (no dobra, nie każda, ale wierzę, że w tym wątku są same uświadomione dziewczyny ) chyba wie, w czym wygląda dobrze i w czym się dobrze czuję, jakie kolory podkreślają jej urodę, a jakie ją gaszą. Chociaż przyznam, że kiedyś z ciekawości przeglądałam sporo stron z typami urody, robiłam jakieś testy i nic mi z nich nie wyszło. Chyba muszę być strasznym mieszańcem.
A figurą jest mi chyba najbliżej do klepsydry - choć oczywiście talia mogłaby być sporo węższa.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.