czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-27, 16:56   #1
milamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46

czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!


nie wiem, czy wątek już kiedyś zaistniał - jeśli tak, to proszę moderatorów o wybaczenie (szukałam) i usunięcie mojego. kupno mrożonki włoskiej firmy Bolero (tak, reklamuje ich Pavlovic, ale nie było powodem kupna ) natchnęło mnie do stworzenia swoistej listy ostrzegawczej, na której umieścimy produkty, które nas rozczarowały - ku przestrodze dla innych wizażanek. nierzetelny producent, oszukany skład, opakowanie z kategorii 'tricki optyczne', pieniądze wyrzucone w błoto? podziel się i ostrzeż inne użytkowniczki

moje wrażenia po zakupie mrożonki Bolero - otworzyłam woreczek i ujrzałam pożółkłe brokuły z brudnymi (sic!) łodygami, na których były szare plamki i wgłębienia (próbowałam je wyskubać nożem, bezskutecznie) oraz strączki brązowej papryki. warzywa wyglądały po prostu na chore - komuś najwyraźniej się wydawało, że jeśli konsument nie może dotknąć warzywa i zobaczyć go na własne oczy, to można go ogłupić. apetyt na warzywa minął tak szybko, jak się pojawił. niestety, potwierdziła się zasada, że lepiej zdać się na sprawdzonych producentów.
milamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 18:37   #2
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 134
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Świetny wątek! Lepiej przeczytać i się nie wpakować w zły zakup! Oczywiście każde odczucie jest subiektywne ale jednak niektóre produkty naprawdę zasługują na publiczny lincz .
Z wczorajszego seansu kinowego w domowym zaciszu przychodzi mi na myśl popcorn z dodatkiem masła (taki do mikrofalówki) - niemiły zapach w całym domu! odebrał apetyt na cokolwiek. Ten zwyczajnie tylko solony jest o niebo lepszy.
Może jeszcze mi coś przyjdzie do głowy
__________________
aska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 10:18   #3
LetMeBeYourFantasy_
Rozeznanie
 
Avatar LetMeBeYourFantasy_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 804
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

aska80 zależy, co kto lubi. Ja uwielbiam ten popcorn
Nie polecam z całego serca imbiru suszonego w cukrze... Niby fajna, dietetyczna przekąska, ale zjeść się tego nie da!
LetMeBeYourFantasy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 13:54   #4
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez aska80 Pokaż wiadomość
Świetny wątek! Lepiej przeczytać i się nie wpakować w zły zakup! Oczywiście każde odczucie jest subiektywne ale jednak niektóre produkty naprawdę zasługują na publiczny lincz .
Z wczorajszego seansu kinowego w domowym zaciszu przychodzi mi na myśl popcorn z dodatkiem masła (taki do mikrofalówki) - niemiły zapach w całym domu! odebrał apetyt na cokolwiek. Ten zwyczajnie tylko solony jest o niebo lepszy.
Może jeszcze mi coś przyjdzie do głowy
Ja uwielbiam popcorn maślany! Zapach nie przeszkadza mi zupełnie

Ja nie polecam taniego żółtego sera...a dokładniej wyrobów seropodobnych. To po prostu ohyda...tańszy, ale w smaku makabra...ja się na taki nadziałam w tesco-jeden z serów na wagę.
Mam też uraz do gotowego mięsa mielonego - takiego pakowanego. Kiedy go nie kupię to mam wrażenie, że śmierdzi, jak się go smaży i się tak jakby "pieni". Nie wiem z czego to wynika, ale przestałam takie mięsko kupować. Kupuję tylko takie, które mielą na moich oczach. Nigdy nie ma takiego nieprzyjemnego zapachu podczas smażenia.
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 14:27   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Nie wiem o czym jest wątek ?
o tym ,że firma B. zdarzylo sie wypuścić na runek felerna paczkę warzyw czy o tym czego nie lubimy ?czy o tym co nie zdrowe ?

wystarczyc przejrzec wyszukiwrkę i obstawima ,że o wszytskim juz byly wątki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 20:58   #6
milamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

robimy "czarną listę" produktów. możemy, ale nie musimy nazywać konkretnie producentów produktów, na których się zawiodłyśmy. piszemy o produktach "oszukanych", które mogą być też niezdrowe, a są reklamowane np. jako "ekologiczne".

co do mielonego mięsa - polecam Indykpol - mielone z indyka bez zbytniej chemii, dla mnie jest ok z tego, co pamiętam, domowe mięso też ma charakterystyczny zapach podczas smażenia.. ale spienianie się to jest już coś niepokojącego i wskazuje na chemię.

o imbirze wspominał mi dziś chłopak - ostatnio fan podgryzania imbiru pamiętam, że kiedyś kupiliśmy razem imbir marynowany do sushi i rzeczywiście nie byliśmy w stanie go zjeść... imbir w cukrze pewnie jest nieco bardziej znośny, ale i tak na pewno nie da się go jeść w normalnych ilościach...

zapach popcornu w mieszkaniu też przerabiałam, i też przerzuciłam się na solony
milamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 22:51   #7
evanaeve
Zadomowienie
 
Avatar evanaeve
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 793
GG do evanaeve
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez LetMeBeYourFantasy_ Pokaż wiadomość
aska80 zależy, co kto lubi. Ja uwielbiam ten popcorn
Nie polecam z całego serca imbiru suszonego w cukrze... Niby fajna, dietetyczna przekąska, ale zjeść się tego nie da!
A ja uwielbiam ten imbir kandyzowany.
__________________




Życie takie ma klimaty, że co dobre to na raty
Jacek Kaczmarski
evanaeve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 11:09   #8
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Co do Bolero nie ma się co uprzedzać - u mnie w sklepie nie ma już tych mrożonek ale kiedy były, kupowałam je tonami zjadłam ich naprawdę sporo i nigdy nie trafiłam na felerną paczkę. Przeciwnie, to były chyba najlepsze mrożone warzywa, jakie jadłam.

Ja też nie polecam kupować pakowanego mięsa mielonego - naprawdę lepiej poprosić o zmielenie, zrobią to w każdym lepszym supermarkecie
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 12:11   #9
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Moja czarna lista
- mięso mielone ,pakowane, garmażeryjne, ma octowy zapach przy smażeniu, jakieś kostki, nie zmienia koloru , ohyda..
- mrożona pizza, tutaj w sumie większość firm
-pasztety w puszkach , zwłaszcza te tańsze
- jogurty truskawkowe bez truskawek z składzie za to z pyszną koszenilą- meksykańskich pluskwiakiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg koszenila1.jpg (33,8 KB, 119 załadowań)
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 16:01   #10
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Myślę że w szerszej perspektywie więcej złego mogą zrobić nam sztuczne barwniki, niźli te pozyskiwane z owadów. Mnie koszenila w ogóle nie rusza, wszak w innych państwach ludzie zjadają robaczki ze smakiem
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 08:06   #11
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

W końcu ktoś o zdaniu podobnym do mnie bo już myślałam że to ze mną jest coś nie tak Koszenila/karmina mnie też zupełnie nie rusza

Nie kupię nigdy więcej gotowej pizzy. Jakiś czas temu ( jeszcze gdy byłam posiadaczką starego piekarnika i zerowej wiedzy o gotowaniu) kupiłam pizzę Rigga z szynką, a tam mielonka ! Zrobiłam zdjęcia, napisałam do działu obsługi konsumenta. W odpowiedzi dostałam wiadomość że produkt zgodnie z normami UE jest zaklasyfikowany jako szynka...

chiński czosnek - do zrobienia słoika sosu musiałam przeciskać całą główkę, odkąd w warzywniaku zaczęli pytać ludzi jaki czosnek chcą biorę polski i co? Wystarczą 3 większe ząbki... No i mniej chemii
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 20:03   #12
milamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

a mnie jednak trochę tak (choć też nie jestem za zbytnim nakręcaniem się), bo mam skłonności do alergii, a barwienie jogurtów owadzimi pigmentami (o niezbyt pozytywnym działaniu) to dla mnie coś ciężkiego do pojęcia. po co? producenci jedzenia nie myślą, czy coś jest normalne - niech się tylko sprzedaje i ładnie, 'czerwono' wygląda, bo truskawki są czerwone, choć truskawek w jogurcie za grosz. zaręczam wam, że gdyby nagle zrobiono medialną nagonkę na koszenilę, skręcono skądś jakieś badania i opinie eksperckie, to zaraz wszyscy producenci zaczęliby barwić jogurty burakami, a na etykietkach stałoby jak wół - bez zawartości koszenili, konserwantów, i Bóg wie czego jeszcze... dlatego nie wierzę w cudowne nawrócenia firm, które wcześniej wciskały nam bezwartościowe produkty.

btw., ostatnio w Biedronce kupiłam przyprawę Kamisa - Złocisty kurczak, między innymi dlatego, że nie miała w składzie glutaminianu (choć pachniała mi naprawdę mocno tym właśnie składnikiem). nie mam obsesji na jego punkcie, ale powoli odwykam od tego smaku i staram się jeść naturalniej, bez sztucznego podkręcania smaku. z ciekawości sprawdziłam tę samą przyprawę w innym sklepie, i niespodzianka - glutaminian w składzie jest. jakoś mi się nie chce wierzyć, że robią dwie linie, i do jednej sypią glutaminian, a do drugiej nie. inny "kwiatek" z glutaminianem - nie wierzcie Knorrowi, który opatrzył swoje bitki i inne proszkowane dania informacją 'bez dodatku glutaminianu monosodowego'. w tym przypadku też nosiłam się z zamiarem poinformowania Rzecznika - glutaminian monosodowy często ukrywa się pod nazwą 'ekstrakt drożdżowy', a taki element w składzie produktu Knorra widnieje! wniosek - klienta ciągle nabija się w butelkę. marketing, marketing, i jeszcze raz marketing...
milamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 08:12   #13
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Skąd informacja o niezbyt pozytywnym działaniu koszenili? Znalazłam jedynie że zanieczyszczenia mogą powodować wstrząs anafilaktyczny (http://www.food-info.net/pl/colour/cochineal.htm)
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 09:20   #14
HisHoney
Zakorzenienie
 
Avatar HisHoney
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 690
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Paczkowane mięso mielone rzeczywiście zajmuje sam początek mojej listy czarnych produktów żywieniowych. Zdecydowanie polecić nie można, a wręcz przeciwnie.
__________________

'It's about how that one person makes you feel that you can't get enough, you want it, need it, can't imagine a day without it... Taking the bad with the good, because you know that's where you want to be.'


'
If a book is well written, I always find it too short.'


HisHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 09:53   #15
milamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

http://www.food-info.net/pl/e/e124.htm - ten syntetyczny barwnik również nazywa się "czerwienią koszenilową" - nie rozróżnisz, co jest z robaczków, a co sztuczne. Działanie barwnika syntetycznego: "Ponieważ jest to barwnik azowy, może wywoływać nietolerancję u ludzi nie tolerujących salicylanów. Dodatkowo jest czynnikiem uwalniającym histaminę i może nasilać objawy astmy. W połączeniu z benzoesanem wpływa na nadmierną aktywność dzieci." Dodatkowo, możliwe działanie barwnika naturalnego, za wikipedią: "Zanieczyszczenia zawarte w ekstrakcie koszenili mogą powodować wstrząs anafilaktyczny (możliwe zagrożenie życia!), a także katar sienny oraz pokrzywkę. Powinny jej unikać osoby uczulone na salicylany, jak również astmatycy." przypominam, że anafilaksja to reakcja alergiczna, i choć sama ciężkiej alergii nie mam, to nie radziłabym spożywać tego barwnika osobom, które z takim problemem się borykają... (ps - sorry za hiperłącza, nie mam pojęcia, jak je sformatować). wniosek mam taki - jeśli natura zabarwiła tym barwnikiem owady, a nie truskawki, to chyba miała swój powód
milamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 19:50   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez yousuck Pokaż wiadomość
Myślę że w szerszej perspektywie więcej złego mogą zrobić nam sztuczne barwniki, niźli te pozyskiwane z owadów. Mnie koszenila w ogóle nie rusza, wszak w innych państwach ludzie zjadają robaczki ze smakiem

Tyle, ze to jeden z najbardziej zjadliwych alergenów.
Syntetyczne czerwone barwniki są o wiele mniej alergizujące.
Mam na pokładzie alergika to niestety wiem z doświadczenia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:34   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Kapusta kiszona pakowana w woreczki - zero dobrych składników (dobroczynne bakterie wybite przez brak tlenu), które ma "świeża" kapusta kiszona , taka z beczki, za to mnóstwo konserwantów i innych świństw.

Sosy kanapkowe, ketchupy i inne takie z dodatkiem konserwantów, chemiczne w smaku, zapachu, wyglądzie (niestety takich najczęściej używa się w małej gastronomii).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-03-08 o 10:35
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 11:11   #18
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

To ja podam konkret - sos Łowicza z serii limitowanej afrykańskiej - z pomarańczą i cynamonem zdaje się. Nie smakował nawet mojemu TŻowi, a jemu rzadko coś nie smakuje ;P
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 13:02   #19
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez nekta Pokaż wiadomość
To ja podam konkret - sos Łowicza z serii limitowanej afrykańskiej - z pomarańczą i cynamonem zdaje się. Nie smakował nawet mojemu TŻowi, a jemu rzadko coś nie smakuje ;P
o matko, nie widziałam, nie jadłam, ale brzmi przerażająco
co jeszcze... soki, napoje, nektary , sztucznie słodzone i barwione, parówki ze znikomą zawartością mięsa, pasztety, zupki chińskie, wszelkie dania instant, surówki w pojemnikach ( może nie wszystkie..)
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 10:49   #20
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

O, zupki chińskie - też nie jadam.
Przyprawa Vegety "Natur do sałatek" - niby jakaś bez konserwantów, ale mnie zupełnie nie podchodzi, coś ma w sobie sztucznego.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:34   #21
HisHoney
Zakorzenienie
 
Avatar HisHoney
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 690
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez nekta Pokaż wiadomość
To ja podam konkret - sos Łowicza z serii limitowanej afrykańskiej - z pomarańczą i cynamonem zdaje się. Nie smakował nawet mojemu TŻowi, a jemu rzadko coś nie smakuje ;P
Widziałam na sklepowej półce, ale to chyba dobrze że się nie skusiłam
__________________

'It's about how that one person makes you feel that you can't get enough, you want it, need it, can't imagine a day without it... Taking the bad with the good, because you know that's where you want to be.'


'
If a book is well written, I always find it too short.'


HisHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:26   #22
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez HisHoney Pokaż wiadomość
Widziałam na sklepowej półce, ale to chyba dobrze że się nie skusiłam
słusznie, bo obrzydliwe okropnie:P
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 16:05   #23
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Ja znam osoby, którym smakował, moja mama uwielbia ten 2 z serii - z orzeszkami. Mi żaden z nich nie podszedł, byłyby smaczne, gdyby nie ten dominujący słodki smak.

Nie polecam majonezu light Hellmanns. Kiedyś był dobry, ale od jakiegoś roku jest po prostu niejadalny (nie zmieniłam sposobu odżywiania, więc to nie to; kiedyś dodawałam łyżkami do sałatki jarzynowej, teraz nie przejdzie nawet jako maźnięcie na kanapce)
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 13:09   #24
chimera_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 136
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Nie polecam:
- mięsa pakowanego
- ogórków szklarniowych pakowanych w tą dopasowaną do kształtu ogórka folię (często można kupić w marketach, ogórek jest bez smaku a w środku często zepsuty)
- chleba pakowanego w folię w tesco i realu (juz nastepnego dnia ma posmak 'pleśni' i zaczyna się kolorować)
- wędlin z 'niższej półki' - chyba nie ma sporów co to tego, sama woda i konserwanty
- makarony marki 'lewiatan', 'aro', 'tesco'. - gotują się nierówno i mimo dodania oliwy kleją i rozpadają.
- jajka z 'promocji' w biedronce - lubią być poobijane i przez to nie trzymają tak długo świeżości, jak powinny.

Nie uznajcie mnie za snobkę, ale ogólna zasada jest taka, że czasem lepiej dołożyć kilka groszy i zjeść coś lepszego, niż kupować najtańsze rzeczy naszpikowane chemią. Dobrze jest kupować żywność niskoprzetworzoną i samej cos z niej zrobić (np. zamiast sosu do spaghetti "łowicz" kupić dwa kartoniki przecieru, doprawić do smaku i voila!) . Unikniemy konserwantów i utraty składników odżywczych. Ale to truizmy, każdy to wie
chimera_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:49   #25
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez nekta Pokaż wiadomość
To ja podam konkret - sos Łowicza z serii limitowanej afrykańskiej - z pomarańczą i cynamonem zdaje się. Nie smakował nawet mojemu TŻowi, a jemu rzadko coś nie smakuje ;P
Też kupiłam, nie wiem, co mnie podkusiło, chyba tę drugą wersję, z jakimiś orzeszkami. Od czasu do czasu jem na szybko ten słodko-kwaśny czy meksykański.
Jaki smród!!!
Degustacja - normalnie dreszcz obrzydzenia.
Poszedł cały do kosza.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 06:13   #26
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez chimera_v Pokaż wiadomość
(...)
Nie uznajcie mnie za snobkę, ale ogólna zasada jest taka, że czasem lepiej dołożyć kilka groszy i zjeść coś lepszego, niż kupować najtańsze rzeczy naszpikowane chemią. Dobrze jest kupować żywność niskoprzetworzoną i samej cos z niej zrobić (np. zamiast sosu do spaghetti "łowicz" kupić dwa kartoniki przecieru, doprawić do smaku i voila!) . Unikniemy konserwantów i utraty składników odżywczych. Ale to truizmy, każdy to wie
Nie, nie każdy. Może na tym wątku każdy, ale dobrze, że o tym piszesz.

Pogrubione: coraz częściej tak robię, chociaż wiadomo - czasami mi łapka poleci w sklepie w stronę sosu ze słoiczka.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 09:47   #27
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie, nie każdy. Może na tym wątku każdy, ale dobrze, że o tym piszesz.

Pogrubione: coraz częściej tak robię, chociaż wiadomo - czasami mi łapka poleci w sklepie w stronę sosu ze słoiczka.
Jeśli chodzi o sos do spagetti to dla mnie najlepszym rozwiązaniem są pomidory w puszce. Teraz tym bardziej, gdy prawdziwych pomidorów brak Takie pomidorki w Lidlu kosztują ok 1,80, doprawiamy ziołami, można dodać koncentrat pomidorowy i mamy pyszny sos. Poza tym na pewno jest tańszy i lepszy od tych słoikowych łowiczów i innych sztuczności.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 10:50   #28
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

do obrzydlistw dopiszę puree ziemniaczane knorra,
w smaku czysta, niczym nie skalana chemia.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 10:55   #29
chimera_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 136
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
do obrzydlistw dopiszę puree ziemniaczane knorra,
w smaku czysta, niczym nie skalana chemia.
Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o sos do spagetti to dla mnie najlepszym rozwiązaniem są pomidory w puszce. Teraz tym bardziej, gdy prawdziwych pomidorów brak Takie pomidorki w Lidlu kosztują ok 1,80, doprawiamy ziołami, można dodać koncentrat pomidorowy i mamy pyszny sos. Poza tym na pewno jest tańszy i lepszy od tych słoikowych łowiczów i innych sztuczności.
Oczywiście! A jak dobrze smakuje pomidorówka zrobiona z niewielkiej ilości koncentratu, dwóch puszek krojonych pomidorów i bazylii yummy!
chimera_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 11:29   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czarna lista produktów spożywczych, czyli precz z mojego koszyka!

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
do obrzydlistw dopiszę puree ziemniaczane knorra,
w smaku czysta, niczym nie skalana chemia.
Właśnie ostatnio zahaczyłam okiem o puree w sklepie (nie tylko Knorr), bo mój tato lata temu kupił kilka paczek i wróciły wspomnienia z dzieciństwa (tamto puree dobre było, miło wspominam), więc dobrze wiedzieć, bo pewnie bym się na nie w końcu skusiła z ciekawości (i wzięła Knorra, bo "przecież to taka dobra firma"). Wiem, że to mało prozdrowotne, ale któryś z producentów robi dobre puree (czasami człowiek potrzebuje coś zrobić naprawdę na szybko)?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.