Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 17:48   #181
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

u mnie na wymiance nars siberia, moze ktoras chcialaby się wymienic
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 18:29   #182
Aveqiu
Raczkowanie
 
Avatar Aveqiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Szczerze, to wątpię byś znalazła swatche, bo 1NB dziewczyny uważają za prawie biały i używają do rozjaśniania innych podkładów... Więc wątpię, by znalazły się miłośniczki jeszcze jaśniejszego podkładu.
Ja go być może kupię, ale dopiero w przyszłym miesiącu, jak się trochę ogarnę (chyba nigdy już nie wyzdrowieję).
Jak będę miała podkład to oczywiście się pochwalę.
A podkład wcale nie jest ciężki, czy bardzo kryjący. To nie Dermacol
Hmm, mówisz i kusisz
Zatem poczekam na ewentualne swatche
__________________
Why not?
Aveqiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 18:42   #183
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
u mnie na wymiance nars siberia, moze ktoras chcialaby się wymienic
Ne mam Givenchy Szkoda
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 19:34   #184
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
u mnie na wymiance nars siberia, moze ktoras chcialaby się wymienic

a u mnie - illamasqua 120 chociaż nie wiem, czy dla naprawdę bladolicych nie za żółty
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 19:34   #185
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

kiedyś się na tego Narsa napalałam, ale wyczytałam w kilku miejscach(blogach) że przereklamowany, wcale nie jest super ekstremalnie jasny, no i dla tłustej i mieszanej cery się nie nadaje. Są lepsze i są jaśniejsze podkłady
Tak czytam wszędzie jaki to powrót mlecznej skóry jest, a gdzie te podkłady jasne? Ogólnie producenci "robią" takie kolory które są pożądane a nie jaki dany naród ma w większości skórę. Taka Azja na przykład, kurcze azjatki wcale nie są jasne, no może Koreanki mają rzeczywiście jasną skórę-mam wrażenie że z azjatek są najjaśniejsze, ale takie Japonki, Tajki itp. są dość mocno ciemno oliwkowe, a używają jasnych podkładów(znanych firm które te jasne podkłady produkują wyłącznie na ich rynek mimo że mają ciemną cerę-bo to chyba jasne że polki są co najmniej połowę jaśniejsze od większości azjatek). Widzę po blogach jakie są ciemne a jakich jasnych podkładów i bb używają-o kilka tonów dla nich za jasnych. Więc gdzie tu sens? Każda światowa firma ma osobną serie na rynek azjatycki-edycje limitowane białe cuda mazidła-dla pań które w owym kraju w 80% mają przynajmniej średnią cerę-o ile unikają słońca, używaja tych wszystkich wybielających cudów. Widziałam dużo Chińczyków,Koreańczyków, Wietnamczyków, kilkoro Japończyków i w życiu jasnej cery u nich nie ujrzałam Nie chcę generalizować bo na pewno sa osobniki z porcelanową cerą, ale kosztuje ich to z pewnością dużo wysiłku-takie nieopalenie się w kraju gdzie przez cały rok jest słońce i w genach mają szybkie brązowienie od słoneczka. Chciałbym mieć skórę prawdziwie białą, ale z drugiej strony wtedy to dopiero byłby kłopot z mazidłami
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 19:41   #186
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
kiedyś się na tego Narsa napalałam, ale wyczytałam w kilku miejscach(blogach) że przereklamowany, wcale nie jest super ekstremalnie jasny, no i dla tłustej i mieszanej cery się nie nadaje. Są lepsze i są jaśniejsze podkłady
Tak czytam wszędzie jaki to powrót mlecznej skóry jest, a gdzie te podkłady jasne? Ogólnie producenci "robią" takie kolory które są pożądane a nie jaki dany naród ma w większości skórę. Taka Azja na przykład, kurcze azjatki wcale nie są jasne, no może Koreanki mają rzeczywiście jasną skórę-mam wrażenie że z azjatek są najjaśniejsze, ale takie Japonki, Tajki itp. są dość mocno ciemno oliwkowe, a używają jasnych podkładów(znanych firm które te jasne podkłady produkują wyłącznie na ich rynek mimo że mają ciemną cerę-bo to chyba jasne że polki są co najmniej połowę jaśniejsze od większości azjatek). Widzę po blogach jakie są ciemne a jakich jasnych podkładów i bb używają-o kilka tonów dla nich za jasnych. Więc gdzie tu sens? Każda światowa firma ma osobną serie na rynek azjatycki-edycje limitowane białe cuda mazidła-dla pań które w owym kraju w 80% mają przynajmniej średnią cerę-o ile unikają słońca, używaja tych wszystkich wybielających cudów. Widziałam dużo Chińczyków,Koreańczyków, Wietnamczyków, kilkoro Japończyków i w życiu jasnej cery u nich nie ujrzałam Nie chcę generalizować bo na pewno sa osobniki z porcelanową cerą, ale kosztuje ich to z pewnością dużo wysiłku-takie nieopalenie się w kraju gdzie przez cały rok jest słońce i w genach mają szybkie brązowienie od słoneczka. Chciałbym mieć skórę prawdziwie białą, ale z drugiej strony wtedy to dopiero byłby kłopot z mazidłami

No bo u nich jest generalnie odwrotnie niż u nas, europejki i amerykanki się opalają, żeby wyglądać 'seksi' a azjatki chcą być jak najbardziej białe, żeby wyglądać seksi. Więc u nas pakują ciemniejsze podkłady a tam jaśniutkie, porąbany ten świat
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 19:45   #187
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
kiedyś się na tego Narsa napalałam, ale wyczytałam w kilku miejscach(blogach) że przereklamowany, wcale nie jest super ekstremalnie jasny, no i dla tłustej i mieszanej cery się nie nadaje. Są lepsze i są jaśniejsze podkłady
jak dla mnie kolor ok - ton jasniejszy niz hm 51, ale przeszkadza mi to, że daje taki mat,a nie glow jak hm;( no i ja mam suchą skórę, wydaje mi się, ze wlasnie do tlustej bylby lepszy


Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
a u mnie - illamasqua 120 chociaż nie wiem, czy dla naprawdę bladolicych nie za żółty
bylabym chetna, ale 120 nie jest ciemna czasami
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 19:53   #188
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
jak dla mnie kolor ok - ton jasniejszy niz hm 51, ale przeszkadza mi to, że daje taki mat,a nie glow jak hm;( no i ja mam suchą skórę, wydaje mi się, ze wlasnie do tlustej bylby lepszy
hmmm,co twarz to opinia, wszystko trzeba na własnej skórze wypróbować teraz mam suchą cerę, która w innych porach roku sucha nie jest, i pewnie to że teraz narzekam że wszystko daje mi zbyt duży mat, to od tego samego za parę miesięcy będę się świeciła jak psu j***a
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 20:24   #189
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość

bylabym chetna, ale 120 nie jest ciemna czasami

ona jest.. żółta a mnie.. rozjaśnia

przykładowo na tym blogu jakbym oglądała zupełnie inny kolor:

http://www.hey-dollface.com/2009/11/...and-rf120.html

u mnie to coś takiego jak tu:

http://www.cosmeticviking.com/2011/0...ch-liquid.html

marynka jeśli masz suchą skórę nie polecam - bo jednak RF przy wszystkich swoich zaletach to jednak kawał tynku i wysuszacz (oczywiście w moim odczuciu).

nie ma to jaki zachęcać do wymiany

Edytowane przez 201607211724
Czas edycji: 2012-02-17 o 20:29
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 20:46   #190
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
ona jest.. żółta a mnie.. rozjaśnia

przykładowo na tym blogu jakbym oglądała zupełnie inny kolor:

http://www.hey-dollface.com/2009/11/...and-rf120.html

u mnie to coś takiego jak tu:

http://www.cosmeticviking.com/2011/0...ch-liquid.html

marynka jeśli masz suchą skórę nie polecam - bo jednak RF przy wszystkich swoich zaletach to jednak kawał tynku i wysuszacz (oczywiście w moim odczuciu).

nie ma to jaki zachęcać do wymiany
achhh, to nie, bo wyschnę na wiór
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 21:05   #191
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
No bo u nich jest generalnie odwrotnie niż u nas, europejki i amerykanki się opalają, żeby wyglądać 'seksi' a azjatki chcą być jak najbardziej białe, żeby wyglądać seksi. Więc u nas pakują ciemniejsze podkłady a tam jaśniutkie, porąbany ten świat
Ja tego nie rozumiem, no ale mniejsza z tym

Ja nadal choruję na Illamasqua RF115 Bo od Narsa Siberii zaczynam się powoli odchorowywać
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 21:21   #192
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ja tego nie rozumiem, no ale mniejsza z tym

Ja nadal choruję na Illamasqua RF115 Bo od Narsa Siberii zaczynam się powoli odchorowywać
Generalnie rozchodzi się o to, że 'opalona' azjatka symbolizuje wieśniaczkę, która aby zarobić na życie, musi pracować w polu, jednocześnie wystawiając się na działanie promieni słonecznych. A 'biała' azjatka oznacza, że ma na tyle wysoki status społeczny, że nie musi tego robić Znajoma Chinka mojego M. się poryczała, jak opaliła się na basenie

Edytowane przez uroczysko
Czas edycji: 2012-02-17 o 21:23
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 21:25   #193
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Generalnie rozchodzi się o to, że 'opalona' azjatka symbolizuje wieśniaczkę, która aby zarobić na życie, musi pracować w polu, jednocześnie wystawiając się na działanie promieni słonecznych. A 'biała' azjatka oznacza, że ma na tyle wysoki status społeczny, że nie musi tego robić Znajoma Chinka mojego M. się poryczała, jak opaliła się na basenie
O, czyli ten sam mechanizm co w zachodniej arystokracji lata temu.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 21:36   #194
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
O, czyli ten sam mechanizm co w zachodniej arystokracji lata temu.

ale teraz to na skwareczke

a mi to się i cery jasne i ciemne podobają, oczywiście w ryzach naturalności dla danej cery i zawsze okrutnie zazdroszczę czy to biel czy brąz kiedy jest bez skazy, porów rozszerzonych i "okładu" ze smalcu - wypisz wymaluj moja tragiczna cera i choć dbam chorobliwie wręcz - żal
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 10:21   #195
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;32356571]no właśnie też tak słyszałam.. ale w sumie może zmieszany z innymi dałby jakoś radę[/QUOTE]
w latach gotyckości go kupiłam, nie polecam, równie dobrze można kupić na rynku jakiś noname w dziwnie bladym kolorze ale to moje zdanie. Miałam wrażenie, że nie malował tylko zostawiał kleisto grudowate plamy
Natomiast mój burżuj zaczał niesamowicie ciemnieć nie wem co jest grane, może to pompka wtłacza powietrze do butelki? Tak czy siak ponieważ jestem ostatnio mega przesuszona i w ogóle obrzydliwa zaczęło mnie kusić coś lżejszego. Dermika... nie jest super pasująca ale nie ma tragedii a miałam wrażenie, że fajnie tak koi...
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 11:48   #196
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
w latach gotyckości go kupiłam, nie polecam, równie dobrze można kupić na rynku jakiś noname w dziwnie bladym kolorze ale to moje zdanie. Miałam wrażenie, że nie malował tylko zostawiał kleisto grudowate plamy
Natomiast mój burżuj zaczał niesamowicie ciemnieć nie wem co jest grane, może to pompka wtłacza powietrze do butelki? Tak czy siak ponieważ jestem ostatnio mega przesuszona i w ogóle obrzydliwa zaczęło mnie kusić coś lżejszego. Dermika... nie jest super pasująca ale nie ma tragedii a miałam wrażenie, że fajnie tak koi...
Ja miałam Dermike Revisage i w sumie nie było źle. W malutkiej ilości ładnie wtapia się w cerę. Fajnie nawilża, toteż żaden krem nie jest potrzebny.
I dziewczyny, jeśli któraś gdzieś zobaczy podkład L'Oreal Lumi Magique o odcieniu N1 (za granicą jest dostępny, u nas nie), to poproszę o cynk Mam odcień c2; za ciemny oczywiście, ale daje przepiękny efekt na twarzy.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:11   #197
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
ale teraz to na skwareczke

a mi to się i cery jasne i ciemne podobają, oczywiście w ryzach naturalności dla danej cery i zawsze okrutnie zazdroszczę czy to biel czy brąz kiedy jest bez skazy, porów rozszerzonych i "okładu" ze smalcu - wypisz wymaluj moja tragiczna cera i choć dbam chorobliwie wręcz - żal
ja też uwielbiam zarówno jasne jak i ciemne skóry, ale opalenizny jakoś znieść nie mogę Uwielbiam naturalnie złoto-oliwkowe karnacje, kurcze rzadko takie widuję, ale wprawiają mnie w taki tępy zachwyt Ale za to ja nie mam "fetyszu" na idealną skórę. Doskonałość mnie przeraża, przytłacza. Może dlatego, że sama nigdy takiej mieć nie będę
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:15   #198
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja mam kilka fetyszy

Jasna skóra - alabastrowa, ale też ładna oliwkowa azjatycka.
Z ciemniejszych - typ latynoski

Ale nie opalone na solarium czy słońcu.

Czyli podobnie jak fiasco

Mam też uzależnienie od facetów o jasnej skórze i ciemnych włosach - najlepiej czarnych. Niech się taki w czarny garnitur i czarną koszulę ubierze - miodzio Mam takiego jednego za znajomego/przyjaciela.. wolny jest Dlatego go nie do końca jako przyjaciela traktuję. Taki kandydat na Tego Jedynego.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2012-02-19 o 12:16
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:16   #199
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja też uwielbiam zarówno jasne jak i ciemne skóry, ale opalenizny jakoś znieść nie mogę Uwielbiam naturalnie złoto-oliwkowe karnacje, kurcze rzadko takie widuję, ale wprawiają mnie w taki tępy zachwyt Ale za to ja nie mam "fetyszu" na idealną skórę. Doskonałość mnie przeraża, przytłacza. Może dlatego, że sama nigdy takiej mieć nie będę
ooo taka złoto oliwkowa to musi być coś pięknego

mnie doskonałość nie przytłacza - włączają mi się najwredniejsze instynkta niskie odruchy - zazdrość, zawiść, pożądanie

201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 12:19   #200
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
mnie doskonałość nie przytłacza - włączają mi się najwredniejsze instynkta niskie odruchy - zazdrość, zawiść, pożądanie

Ideałów nie ma. Czasem niedoskonałości się przydają i można z nich zrobić atut
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:28   #201
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ideałów nie ma. Czasem niedoskonałości się przydają i można z nich zrobić atut
Werka w takim razie moim atutem są... rozszerzone pory
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:35   #202
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja miałam Dermike Revisage i w sumie nie było źle. W malutkiej ilości ładnie wtapia się w cerę. Fajnie nawilża, toteż żaden krem nie jest potrzebny.
I dziewczyny, jeśli któraś gdzieś zobaczy podkład L'Oreal Lumi Magique o odcieniu N1 (za granicą jest dostępny, u nas nie), to poproszę o cynk Mam odcień c2; za ciemny oczywiście, ale daje przepiękny efekt na twarzy.
Mogłabyś wrzucić jakiś swatch tego c2? Albo powiedzieć jakie podkłady Tobie normlanie pasują? Testowałam go w rossmanie i wydawał się ok, chociaż teraz używam true match n1 albo c1 albo mieszam oba. Ale w sumie moja buzia strasznie reaguje na zimno i różowieje, więc może dlatego wydawało mi się, że pasuje? Zastanawiam się, czy nie kupić...
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:38   #203
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja też uwielbiam zarówno jasne jak i ciemne skóry, ale opalenizny jakoś znieść nie mogę Uwielbiam naturalnie złoto-oliwkowe karnacje, kurcze rzadko takie widuję, ale wprawiają mnie w taki tępy zachwyt Ale za to ja nie mam "fetyszu" na idealną skórę. Doskonałość mnie przeraża, przytłacza. Może dlatego, że sama nigdy takiej mieć nie będę
też mi się taka karnacja podoba ale też nie sposób podkłądu dobrać pewnie ciemniejsze karnacje są piękne o ile nie sa w odcieniu pomarańczowawym od nadużywania soków marchwiowych i nie są podrasowane solarium tylko takie naturalne i bez skazy jasną cere ciężko utrzymać w świetnym stanie bo każdą najmniejsza krostkę czy naczynko widać jak na dłoni na takiej oliwkowej cerze niedoskonałości nie widać-w dodatku zwykle ich nie ma tak zauważyłam, skóra jest zazwyczaj gruba, nieprześwitująca. Ale jasnej i tak pasuje większość kolorów w tym żarówiaste nie wyglądają tandetnie, większe pole do popisu z makijażem ale ciężka w utrzymaniu jest w sensie że trzeba się napracować by wyglądała dobrze
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:40   #204
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

No w makijażu można szaleć Przy ciemniejszej cerze nie nałożyłabym już raczej tak jasnej i cielistej/jasno różowej szminki bo wyglądało by to po prostu tandetnie i plastikowo
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:10   #205
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ja mam kilka fetyszy

Jasna skóra - alabastrowa, ale też ładna oliwkowa azjatycka.
Z ciemniejszych - typ latynoski

Ale nie opalone na solarium czy słońcu.

Czyli podobnie jak fiasco

Mam też uzależnienie od facetów o jasnej skórze i ciemnych włosach - najlepiej czarnych. Niech się taki w czarny garnitur i czarną koszulę ubierze - miodzio Mam takiego jednego za znajomego/przyjaciela.. wolny jest Dlatego go nie do końca jako przyjaciela traktuję. Taki kandydat na Tego Jedynego.
Ja też uwielbiam ciemnookich brunetów, ale bynajmniej nie latynosów (a jestem z niebieskookim blondynem). Przez dłuższy czas straaaszie podobał mi się pewien mój znajomy - czarne włosy, czarne oczy, ładne brwi, do tego oliwkowa, ziemista i pryszczata cere szczególnie u facetów nie mogę znieść ładnej cery. Dla mnie facio po 14 roku życia bez niedoskonałosci to dziwna anomalia.
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
też mi się taka karnacja podoba ale też nie sposób podkłądu dobrać pewnie ciemniejsze karnacje są piękne o ile nie sa w odcieniu pomarańczowawym od nadużywania soków marchwiowych i nie są podrasowane solarium tylko takie naturalne i bez skazy jasną cere ciężko utrzymać w świetnym stanie bo każdą najmniejsza krostkę czy naczynko widać jak na dłoni na takiej oliwkowej cerze niedoskonałości nie widać-w dodatku zwykle ich nie ma tak zauważyłam, skóra jest zazwyczaj gruba, nieprześwitująca. Ale jasnej i tak pasuje większość kolorów w tym żarówiaste nie wyglądają tandetnie, większe pole do popisu z makijażem ale ciężka w utrzymaniu jest w sensie że trzeba się napracować by wyglądała dobrze
bardzo trudno znaleźć podkład do takiej cery. Parę razy z moją przyjaciółką o takiej oliwkowo-złotej karnacji szukałam dla niej podkładu, wszystkie są za różowe, za pomarańczowe... Polska kolorówka to jedna wielka porażka.
Jasna cera to niełatwa inwestycja Wszystko na takiej widać, każde zaczerwienienie...
Chochliku, właśnie to też uwielbiam w bladości, że w mejkapie daje duże pole do popisu Mnie prześladuje taka wizja, że będę musiała kiedyś pomalować jakąś opaloną kobietę z farbowanymi na czarno włosami to połączenie nigdy nie będzie wyglądać dobrze.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:17   #206
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Gorsza by była chyba skwarka z tlenionymi kłakami I do tego jasno różową szminką, czyli typowy plastik

Co do facetów to u mnie dobrze by było jakby miał ciemne oczy i włosy ♥
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:37   #207
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
Mogłabyś wrzucić jakiś swatch tego c2? Albo powiedzieć jakie podkłady Tobie normlanie pasują? Testowałam go w rossmanie i wydawał się ok, chociaż teraz używam true match n1 albo c1 albo mieszam oba. Ale w sumie moja buzia strasznie reaguje na zimno i różowieje, więc może dlatego wydawało mi się, że pasuje? Zastanawiam się, czy nie kupić...
Normalnie pasuje mi Armani Lasting Silk 02. Ale nowy L'Oreal True Match n1 też nie wyglądał źle (nowy; stara wersja jest ciemniejsza).
Proszę, oto swatch:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1236.jpg (55,8 KB, 129 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:48   #208
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

oj quench kusisz wlasnie o revisage mysle. mi sie podoba kazdy odcien cery jak jest ladna a nie takie dno jak moja. zazdroszcze dziewczynom o zlocistej cerze z takim glowem ech, blada wole w matowej wersji.w ogole czesto innym czegos z wygladu zazdroszcze:/
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:53   #209
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Quench, jak myślisz, jak L'Oreal Lumi Magique ma się do L'Oreala Infallible porcelain?

Tu swatche, już kiedyś wrzucałam:
http://mesluxes.blogspot.com/2010/09...pale-skin.html

Bo on jasność ma całkiem ładną, co prawda różowawy no ale już kij z tym.
Myślałam, żeby go kupić ale recenzje mnie zniechęciły. True Match N1 też rozważałam.
A ten Lumi Magique wygląda całkiem fajnie jeśli chodzi o właściwości.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:57   #210
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Quench, jak myślisz, jak L'Oreal Lumi Magique ma się do L'Oreala Infallible porcelain?

Tu swatche, już kiedyś wrzucałam:
http://mesluxes.blogspot.com/2010/09...pale-skin.html

Bo on jasność ma całkiem ładną, co prawda różowawy no ale już kij z tym.
Myślałam, żeby go kupić ale recenzje mnie zniechęciły. True Match N1 też rozważałam.
A ten Lumi Magique wygląda całkiem fajnie jeśli chodzi o właściwości.
Lumi jest ciemniejszy Nie rozumiem, czemu u nas nie ma odcienia N1, a we Francji już jest!
W UK jest zaś odcień C1. Rose Pearl!
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-02-19 o 13:59
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.