Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-11, 10:02   #1
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87

Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą


Od razu się usprawiedliwiam, że przejrzałam wątki o małych kotach i nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytania Bardzo proszę o poradę bo nie wiem czy słusznie się martwię.
Przedwczoraj przygarnęliśmy małego kociaka. Marzł cały dzień na klatce schodowej, wieczorem złapaliśmy go do mieszkania (początkowo z myślą że kota nakarmimy i ogrzejemy, a rano poszukamy mamy - ale oczywiście skończyło się inaczej ). Całą noc i dzień kot przesiedział za łóżkiem, zjadł trochę Whiskasa dla maluchów. Po południu trochę się z nami oswoił więc zabraliśmy go do weta. Okazało się że to kociczka, ma około trzech miesięcy, trochę przeziębiona. Dostała coś na robaki i na pchły oraz zastrzyk na przeziębienie (kociak kicha i czasem "rzęzi" jak oddycha). I tu zaczynają się moje niepokoje...
1) Kociak je ładnie, ale nic a nic nie chce pić co mnie bardzo martwi. Ani wody, ani kociego mleka. Troszkę wychłeptał zwykłego ale nie chciałam mu dać za dużo żeby nie zaszkodzić. Dać mu spokój czy jakoś zmusić do picia?
2) "Rzężenie" nie przeszło ani trochę. Czekać, czy znowu uderzać do weta? (Mamy iść z nią w poniedziałek na szczepienie, a wet niby mówił że to przeziębienie to nic groźnego).
3) Odkąd jest u nas ani razu nie robiła kupy. Siusiała raz, niestety nie do kuwety, ale wiadomo - kot jest wystraszony, nie ma co cudów oczekiwać. Martwi mnie że brzuszek ma twardy, ani masowanie ani termoforek położony tak żeby się do niego przytuliła nie pomaga. Wet proponował dmuchanie na brzuszek suszarką, ale kotka oczywiście na suszarkę reaguje paniką Ostatecznie mamy jej zaaplikować czopki, ale nie chciałabym kota dodatkowo stresować. (Ona i tak wszelkie zabiegi pielęgnacyjne znosi zaskakująco spokojnie). Kuwetę oczywiście ma.

Kot się do nas już trochę przyzwyczaił, daje się głaskać, trochę nawet śpi nam na kolanach, ale jak coś jej się nie podoba to czmycha w jakiś ciemny ciasny kąt - wiadomo że musi się oswoić z nowym miejscem i nowymi ludźmi...
Bardzo proszę o jakieś rady, bo co prawda koty w życiu miałam dwa i jakieś tam doświadczenie niby posiadam, ale z takim maluchem (do tego dzikim) czuję się bezradna.
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 10:56   #2
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Obawiałabym się, że kot może mieć koci katar, w takim wypadku odrobaczanie to lekkomyślność, wet powinien wziąć to pod uwagę. Jeśli organizm kota nie jest wystarczająco silny, może nie wydalić martwych robaków, które będą uwalniały toksyny w jego organizmie i mogą go zabić. I ten twardy brzuszek... Ja bym poszła do innego weterynarza.
Z piciem, to bym się póki co nie martwiła, koty na ogół mało piją, dlatego ważne jest dostarczanie im wody w pożywieniu (puszki i mięso).
Nie idźcie na szczepienie, dopóki nie uspokoją się problemy z układem oddechowym.
Może mieć zatwardzenie. Przymierzała się do robienia kupy? Jak się zachowuje, miauczy, piszczy?
Nie dawaj jej normalnego mleka, bo może mieć rozwolnienie. Z drugiej strony, w obliczu możliwego zaparcia?
Tutaj coś jest o zaparciach u kotów - http://forum.gazeta.pl/forum/w,10264...omoc_.html?v=2
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:53   #3
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Jeżeli chodzi o picie mleka, ja dawno moim dwóm kotom przestalam na sile aplikowac wode, odkad jeden z nich mało się z odwodnienia nie przekrecił. Są niektóre koty mlekolubne i nic nie poradzimy. Zwłaszcza jak malutki, można dawac, skoro wody nie chce i nic innego, potem ewentualnie jak urośnie i będzie po kastracji, dawać pół na poł wodę z mlekiem, albo po prostu rozbielać, moze się nabierze (moje się niestety nigdy nie dają nabrać). Trzeci tylko wodę pije.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 13:20   #4
Izusia8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Dostępne są specjalne mleka dla kotów, bezlaktozowe.
Izusia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 13:23   #5
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Dziewczyna pisała, że kociego mleka kotka pić nie chce.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:29   #6
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Według mnie oprócz "rzężenia" pozostałe reakcje kotka jeszcze nie są takie martwiące bo masz kotka zaledwie od przedwczoraj jak piszesz. Mój kociak w pierwszych dniach też nie pił i dokładnie tak jak piszesz tylko siku robiła i to jeszcze nie tam gdzie trzeba, ale tak jak mi właścicielka matki powiedziała, to na pewno stres i powinien niedługo ustąpić. Więc jeszcze się nie martw na zapas natomiast z tym kaszelkiem bym poszła do weterynarza
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 18:42   #7
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Lipcowa87, jak na razie nieźle sobie radzicie
nie szczep kotki, która jest chora- nie wolno tego robić, szczepienie się 'nie przyjmie', wy wywalicie pieniądze, a kotce może to jeszcze zaszkodzić. Najpierw ją wyleczcie.
Jeśli kotka nie może się załatwić, to podajcie jej parafinę do pyszczka, nie żałujcie, dajcie z 10 ml. Jeśli kotka się da, to podajcie też trochę doodbytniczo.
Jeśli kotka je mokrą karmę, to może nie chcieć pić, koty generalnie mało piją. Można wymieszać jej karmę z odrobiną wody/mleka, wtedy przyjmie więcej wody.
Kupcie dobrą karmę dla kociąt (nie whiskasa) np. royal canin, puszki animondy są niezłe, poszukaj na forum polecanych karm dla kociąt. Jeśli masz ochotę, to mozesz jej sama coś przyrządzić (przykładowy przepis:
Mięso wołowe surowe, mielone (rostbef) 150 g
]Wątroba wołowa surowa 2 g
Ryż gotowany 75 g
Jajko na miękko 30 g
Jogurt kremowy 25 g
Olej sojowy/roslinny 5 g

jeśli kotka nie ma biegunki po mleku, to moze pić mleko krowie.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 19:16   #8
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Dziewczyny, dzięki za wszystkie odpowiedzi! Byliśmy jeszcze raz u weta, jutro idziemy znowu na kontrolę i zrobić coś z tym przeziębieniem. Pomacał ją, wsadził termometr w pupę i powiedział że kotka nie powinna mieć problemu z wypróżnieniem, nie ma zatwardzenia więc pewnie się po prostu stresuje. Mamy jeszcze raz podać jej parafinę. Z przeziębieniem powiedział że dopiero jutro może jej podać lek bo wciąż jeszcze działa zastrzyk z wczoraj. Ale kociak się chyba dobrze czuje, bo apetyt ma i nawet zaczęła się z nami bawić
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 15:00   #9
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Fajnie wiedzieć, że jak ktoś widzi bezbronne zwierzę to potrafi się nim zająć A myślałam, że oprócz mnie już takich ludzi nie ma

Co masz zamiar teraz z nią zrobić? Oddać komuś czy zostawić?
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 15:26   #10
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Zostawić I tak planowaliśmy z TŻ wziąć do domu kota za jakiś czas, no ale wyszło nie całkiem zgodnie z planem Mała jest rozkoszna, coraz bardziej się oswaja (dzisiaj już sama zaczepiała nas żeby się z nią bawić). A w nocy mieliśmy podwójny sukces, bo nie dość że w końcu się wypróżniła, to jeszcze udało jej się już za pierwszym razem trafić do kuwety
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 15:40   #11
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Cudownie!

Jak zamierzacie "się" zabezpieczyć przed kocią miłością?
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-12, 16:19   #12
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Sterylka
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:02   #13
akasheni
Raczkowanie
 
Avatar akasheni
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

Miesiąc temu miałam podobny problem z moją kotką wziętą ze schronu. Tam trafiła praktycznie z ulicy, dzień wcześniej miała zrobioną sterylizację i miała wrócić "na swoje". Ale tak się złożyło, że zanim tak się stało - adoptowałam ją. W schronie była na tyle krótko, że poza sterylizacją nie odrobaczano jej jeszcze ani nic.
Po kilku dniach u mnie kociczkę odrobaczyliśmy. I tu zaczął się problem, bo kotka straciła apetyt, kupala nie było, brzuch nabrzmiały, do tego wymioty śliną, nie chciała nawet pić. U jednego weta poradzono nam czekać, ale widząc, jak kot marnieje w oczach pojechaliśmy do innego, bo podejrzenie było takie, że po odrobaczaniu wszystkie pasożyty zamiast wyjść naturalną drogą zostały w brzuszku i zaczęły się tam rozkładać.
Pewnie daję radę na wyrost, mam nadzieję.

A co do tego, że kot mało pije to nie do końca się zgodzę. Dorosły, zdrow, karmiony wyłącznie morą karmą - tak. Ale moje dwie dziewuchy, które mają do dyspozycji i suche i mokre w ciągu doby wypijają miseczkę ok 250 ml wody, a jeszcze dorosłe nie są. Mleko jest zbędne, nawet to "kocie" traktowałabym jako smakołyk. Chociaż 3 miesięcznego malucha można dopieścić

Edytowane przez akasheni
Czas edycji: 2010-03-15 o 15:11
akasheni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 09:16   #14
Szan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Problemy z trzymiesięczną kocią znajdą

powodzenia z kotkiem Podrawiam
__________________
Byle do lata..

Edytowane przez Szan
Czas edycji: 2010-03-18 o 21:16
Szan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.