Studia- stosunki międzynarodowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-25, 13:57   #1
Milena_Mariolka
Raczkowanie
 
Avatar Milena_Mariolka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 116

Studia- stosunki międzynarodowe


interesuje mnie wszystko co mozecie powiedziec o tym kierunku. jaki zawod sie z nim laczy? czy trudno sie dostac na studia? ile osob wypada mniej wiecej na 1 miejsce? jaki przedmiot najlepiej zdawac na maturze? piszcie wszystko co wiecie, z gory dziekuje
Milena_Mariolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:17   #2
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

hej,ja studiuję SM na Uniwersytecie Warszawskim i musiałam zdawać historię i WOS.Na 130 miejsc było ponad 2000 chętnych więc konkurencja spora
jeśli chodzi o same studia to,no cóż,nie przemęczam się zajęć jest bardzo niewiele.wszystko zależy od pracy studenta-wolny czas mozesz poświęcić na naukę języków,działanie w różnych kołach ble ble ble.
trudno powiedzieć jaki zawód można wykonywać po tych studiach,właściwie tego nie wie nikt
myślę że Warszawa jest b.dobrym miastem do studiowania SM ze względu na obecność wielu firm zagranicznych,ambasad,kon sulatów itp.
a Ty na jaką uczelnię się wybierasz?
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:46   #3
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Ja studiuję stosunki na UJ. Szczerze mówiąc, to co miesiąc zastanawiam się, czy nie rzucić tych studiów (nie jest to mój jedyny kierunek). Studia są w zasadzie ogólnorozwojowe, niczego konkretnego u nas się nie uczy. Dobre dla miłośników historii, pełne pamięciowego kucia. Jestem teraz na 2gim roku i im dalej brnę w te studia, tym bardziej się cieszę, że mam ten swój drugi kierunek, ktory naprawde mnie fascynuje i łączę z nim swoją przyszłość. Zauważam też, że coraz więcej osób mówi o zmianie uczelni, coraz więcej tusiuje drugi kierunek, zaczyna drugi kierunek lub planuje to niebawem zrobić. Same stosunki niewiele dają człowiekowi. To może dobre studia jako podstawa do dalszej edukacji lub jako uzupełnienie innych.

U nas w tym roku są takie kryteria:
Cytat:
Stosunki miedzynarodowe (stacjonarne studia I stopnia) Stara matura: Kwalifikacja na podstawie testu obejmujacego historie od XVI w. i wiedze o społeczenstwie.Nowa matura:
Konkurs swiadectw; kwalifikacja odbedzie sie według nastepujacych kryteriów:
1. Przy rekrutacji na rok akademicki 2007/08 beda brane pod uwage łacznie wyniki zewnetrznej czesci matury z czterech przedmiotów: historii, wiedzy o społeczenstwie, jezyka polskiego, obcego jezyka nowożytnego.
2. Punkty otrzymane z wymaganych przedmiotów zdanych na poziomie rozszerzonym pomnożone zostana przez współczynnik 2, a z przedmiotów zdanych na poziomie podstawowym przez współczynnik 1. Dla jezyka obcego nowo>ytnego współczynnik dla poziomu rozszerzonego wynosił bedzie 1, dla podstawowego 0,5.
3. Punkty uzyskane z egzaminu maturalnego (z podanych czterech przedmiotów) liczone według przyjetych powy>ej zasad zostana zsumowane
4. Łaczna suma punktów uzyskanych przez kandydata ze swiadectwa dojrzałosci zdecyduje o przyjeciu stosownie do ustalonego limitu miejsc.
Ja musiałam zdawać na maturze rozszerzoną historię, wos, język obcy oraz zdawać egzamin wstępny. I jestem na jednolitych magisterskich.
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:56   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez sylwiaa_ Pokaż wiadomość
myślę że Warszawa jest b.dobrym miastem do studiowania SM ze względu na obecność wielu firm zagranicznych,ambasad,kon sulatów itp.
ja mysle, ze miejsce studiow nie powinno sie wybierac wedle tego co oferuje miasto tylko wg tego co oferuje dana uczelnia. do miasta mozna sie pozniej przeniesc na ewentualny staz czy praktyke, czy nawet do pracy...

sama kiedys chcialam studiowac stosunki, ale najpierw sie nie dostalam, a potem mi przeszlo
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:08   #5
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

ja również jestem studentką stosunków międzynarodowych w wyższej szkole nauk humanistycznych i dziennikarstwa w poznaniu. wg mnie jest to niezmiernie ciekawy kierunek dla osób lubiących troszkę historii troszkę polityki i zdziebko ekonomii wybrałam te uczelnię ze względu na zasób ciekawych przedmiotów i po troszu dlatego że chciałam koniecznie studiować w poznaniu

jeśli uda mi się zrobić licencjata wówczas spróbuję kontynuować studia na Akademii Ekonomicznej na tym samym kierunku.

potem marzą mi się podyplomowe na AE dot ubezpieczeń, ponieważ od 2 lat zajmuję się tym na codzień i zamierzam pracować w tej branży.

studiuje bardziej dla przyjemniści, zaspokojenia własnych ambicji no i dla stworzenia sobie jakieś furtki w razie wu
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:17   #6
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja mysle, ze miejsce studiow nie powinno sie wybierac wedle tego co oferuje miasto tylko wg tego co oferuje dana uczelnia. do miasta mozna sie pozniej przeniesc na ewentualny staz czy praktyke, czy nawet do pracy...
no,myślę że Uniwersytet Warszawski ma dużo do zaoferowania
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:24   #7
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez sylwiaa_ Pokaż wiadomość
no,myślę że Uniwersytet Warszawski ma dużo do zaoferowania
alez ja tego ne kwestionuje... wrecz przeciwnie, mysle, ze skoro tak go reklamujesz to stosunki sa tam w porzadku (sama tego stwierdzic nie moge z wiadomych powodow)

ja tylko ogolnie stwierdzilam, ze nie do konca nalezy kierowac sie miastem przy wyborze uczelni. miasto moze byc wspaniale, z wieloma mozliwosciami, a uczelnia (czy tez konkretny wydzial) do niczego...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 15:27   #8
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez Milena_Mariolka Pokaż wiadomość
interesuje mnie wszystko co mozecie powiedziec o tym kierunku. jaki zawod sie z nim laczy?
Możesz starać się o pracę w organizacjach międzynarodowych , na misjach pokojowych... w trakcie studiów możesz odbywać praktyki np. w ONZ, OBWE :

http://www.un.org/esa/socdev/unyin/internships.htm
http://www.osce.org/employment/13111.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:54   #9
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja tylko ogolnie stwierdzilam, ze nie do konca nalezy kierowac sie miastem przy wyborze uczelni. miasto moze byc wspaniale, z wieloma mozliwosciami, a uczelnia (czy tez konkretny wydzial) do niczego...
oczywiście masz racje,ja miałam na myśli ten konkretny przypadek
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:31   #10
aneczka.s
Raczkowanie
 
Avatar aneczka.s
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

także jestem studentką SM w Słubicach (to oddział Uni Adama Mickiewicza w Poznaniu), ogolnie to zdawalam wos i historie. Na roku miałam 50 osób, teraz jest ich 30 ale na 3 roku zostanie nas pewnie z 20 pare - to normalne. Wymagania mają spore. Mam strasznie dużo prawa, historie na szczęście skończyłam ;] Miałam już kilka fajnych przedmiotów m.in.: marketing polityczny, stosunki międzynarodowe, psychologia społeczna - o reszcie nie będę się wypowiadać, ale i tak uważam że wszystko zależy od wykładowców (taka mała dygresja) Zasanawiam się nad następnym kierunkiem, albo psychologia albo handel zagraniczny, ale to na 3 roku jak już. Fajne jest to, że magisterke moge robić w Poznaniu, albo na Viadrinie we Frankfurcie nad Odrą (interesowałam mnie tylko ta druga opcja - stąd Słubice). W związku z tym planuję prace gdzieś za granicą Bruksela, jakaś ambasada . .. kto wie
jednakże na dzień dzisiejszy, jakbym miała podejmowac decyzje, to nie wybrałabym tego kieruku
__________________
Live life given now
Tomorrow can wait
Dance all through the night
Sleeping all day


aneczka.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:41   #11
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

w Łodzi jest rozróżnienie na SM politologiczne i ekonomiczne - dwa różne kierunki, dwa różne wydziały. Ja studiuje te ekonomiczne i jestem zadowolona. Daja naprawdę szeroką wiedzę - od rachunkowości, marketingu, rozliczeń międzynarodowych, systemów walutowych po aktualne stosunki polityczne na świecie. Studia są dość przyjazne i łatwo dopasować je do swoich potrzeb - ja studiuję dziennie a od połowy 3 roku pracuje w międzynarodowej korporacji w dziale finansowym Ogólnie polecam
No a zasadach rekrutacji wiem nic, bo ja zdawałam starą maturę, egzaminy na studia, więc nie wiem jak to teraz wygląda.
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 21:40   #12
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Ja również studiuję SM.Jestem na I roku i póki co to nie narzekam.Na I roku przedmioty mamy raczej ogólne typu ekonomia,podstawy wiedzy o SM,psychologia,demografia ,itd.Nie przemęczam się Na II roku sie dopiero zacznie A co będę po tym robić?Trudno powiedzieć,na pewno nie zakończę swojej edukacji tylko na SM,bo to według mnie niewiele.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 22:12   #13
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

odnawiam wątek .
bo bardzo mnie interesuje ; )
czekam na wypowiedzi innych studentek bedacych na tym kierunku
najbardziej mnie interesuja przedmioty ktore trzeba zdawac na maturze
pozdrawiam Patrycja
__________________
"Uwierz w anioły
Nawet jeśli ich skrzydła są czarne
uwierz w diabła
choćby na jego nogach spoczywała
płonąca aureola
Uwierz w ślepą miłość
i równie ślepą nienawiść
Uwierz We mnie"
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 22:52   #14
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez patitcz Pokaż wiadomość
odnawiam wątek .
bo bardzo mnie interesuje ; )
czekam na wypowiedzi innych studentek bedacych na tym kierunku
najbardziej mnie interesuja przedmioty ktore trzeba zdawac na maturze
pozdrawiam Patrycja
Chyba najprościej dowiedzieć się tego ze stron internetowych poszczególnych uczelni, chociaż myślę, że dominuje w wymaganiach WOS, historia i język obcy.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 01:06   #15
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Mi tam się kierunek podoba Jak ja zdawałam na studia, to było 17 osób na miejsce. Wtedy były jeszcze stare matury, zdawało się historię i wos.
Przedmioty ciekawe, każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszy rok to wiadomo jest bardziej ogólny, dopiero na wyższych latach są ciekawsze przedmioty. A po studiach ma się tytuł internacjonologa Pytajcie, jeśli jeszcze coś chcecie wiedzieć
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 11:38   #16
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Chyba najprościej dowiedzieć się tego ze stron internetowych poszczególnych uczelni, chociaż myślę, że dominuje w wymaganiach WOS, historia i język obcy.

no wlasnie nie tak prosto :/
bo uczelnie juz skonczyly rekrutacje i teraz bardzo ciezko jest znalezc jakie przedmioty trzeba zdawac
ja np na stronie interesującej mnie uczelni nie widzialam

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Mi tam się kierunek podoba Jak ja zdawałam na studia, to było 17 osób na miejsce. Wtedy były jeszcze stare matury, zdawało się historię i wos.
Przedmioty ciekawe, każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszy rok to wiadomo jest bardziej ogólny, dopiero na wyższych latach są ciekawsze przedmioty. A po studiach ma się tytuł internacjonologa Pytajcie, jeśli jeszcze coś chcecie wiedzieć
dzieki za odp ; )
a powiedz mi czy jest bardzo duzo historii ?
i jak z nauką językow ? jest ciezko ? wysoki poziom ?
__________________
"Uwierz w anioły
Nawet jeśli ich skrzydła są czarne
uwierz w diabła
choćby na jego nogach spoczywała
płonąca aureola
Uwierz w ślepą miłość
i równie ślepą nienawiść
Uwierz We mnie"
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 15:00   #17
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Historię miałam, ale tylko najnowszą. Dość dokładną. Poza tym sporo przedmiotów o organizacjach międzynarodowych, UE, stosunkach w różnych częściach świata (Azja, Am.Pd., Afryka itp.), również o partiach i systemach politycznych. Co do języków obcych, to i tak trzeba się samemu dokształcać. Wg mnie poziom językowy u mnie był dobry (bo w sumie byłam w najwyższej grupie), ale i tak większość roboty trzeba samemu odwalić. Ja się na własną rękę uczę jeszcze 2 języków
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 15:21   #18
*lotte*
Raczkowanie
 
Avatar *lotte*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 159
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Wg mnie poziom językowy u mnie był dobry (bo w sumie byłam w najwyższej grupie), ale i tak większość roboty trzeba samemu odwalić. Ja się na własną rękę uczę jeszcze 2 języków
zwykle na studiach poziom jezykow jest slaby. znajomi studiuja na roznych kierunkach w roznych miastach i wszedzie narzekali
__________________
Sto dni na diecie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=205927
*lotte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 22:48   #19
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Ja studiuję stosunki międzynarodowe na AE w Krakowie. Tutaj jest a właściwie był to przedmiot bardziej ekonomiczny, nie humanistyczny. Mieliśmy przedmioty jak rachunkowość, matematyka, mikro i makroekonimia, statystyka, finanse. Historii było nieiwiele, dużo na temat róznych organizacji międzynarodowych, UE itp. Piszę był, dlatego że od jakiegoś roku chyba weszły nowe zasady ujednolicające program SM na różncyh uczelniach czyli np na UJ i AE, gdzie do tej pory było to zupełnie co innego. Tak słyszałam, może jest ktoś z drugiego roku kto mógłby to potwierdzić a jak nie to wystarczy popytać na uczelni. Ja jestem zadowolona z tego kierunku, przede mną ostatni rok
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-02, 20:50   #20
natalia25101989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

witam! w tym roku zdaje mature z geografii i rozszerzona z wosu.oczywiscie jeszcze angielski i polski.chcialabym studiowac stosunki miedzynarodowe.mam pytania:czy mam szanse dostac sie na takie studia w warszawie??na jakiej uczelni??a jesli nie SM to co innego??bede wdzieczna za kazda wypowiedz
natalia25101989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 20:54   #21
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

ja chce zdawac to co ty ; )
ale ja raczej do Warszawy sie nie wybieram , podejrzewam ze tam rywalizacja wielka ...
__________________
"Uwierz w anioły
Nawet jeśli ich skrzydła są czarne
uwierz w diabła
choćby na jego nogach spoczywała
płonąca aureola
Uwierz w ślepą miłość
i równie ślepą nienawiść
Uwierz We mnie"
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 21:14   #22
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Ja studiuję stosunki międzynarodowe na AE w Krakowie. Tutaj jest a właściwie był to przedmiot bardziej ekonomiczny, nie humanistyczny. Mieliśmy przedmioty jak rachunkowość, matematyka, mikro i makroekonimia, statystyka, finanse. Historii było nieiwiele, dużo na temat róznych organizacji międzynarodowych, UE itp. Piszę był, dlatego że od jakiegoś roku chyba weszły nowe zasady ujednolicające program SM na różncyh uczelniach czyli np na UJ i AE, gdzie do tej pory było to zupełnie co innego. Tak słyszałam, może jest ktoś z drugiego roku kto mógłby to potwierdzić a jak nie to wystarczy popytać na uczelni. Ja jestem zadowolona z tego kierunku, przede mną ostatni rok
balitagscarlet czy specjalność do SM np. handel zagraniczny wybiera się dopiero gdzieś na 2 roku ? Od nowego semestru zaczynam naukę na AE w Krk i nie wiem do końca jak to jest
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 10:07   #23
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Ja studiuję stosunki międzynarodowe na AE w Krakowie. Tutaj jest a właściwie był to przedmiot bardziej ekonomiczny, nie humanistyczny. Mieliśmy przedmioty jak rachunkowość, matematyka, mikro i makroekonimia, statystyka, finanse. Historii było nieiwiele, dużo na temat róznych organizacji międzynarodowych, UE itp. Piszę był, dlatego że od jakiegoś roku chyba weszły nowe zasady ujednolicające program SM na różncyh uczelniach czyli np na UJ i AE, gdzie do tej pory było to zupełnie co innego. Tak słyszałam, może jest ktoś z drugiego roku kto mógłby to potwierdzić a jak nie to wystarczy popytać na uczelni. Ja jestem zadowolona z tego kierunku, przede mną ostatni rok
Wydaje mi się, że faktycznie mogło wejść w życie coś takiego, dotyczącego ujednolicania programów, ale nie wiem na ile poważnie moja uczelnia do tego podeszła - sama studiuję na UJ i liczba przedmiotów o "zabarwieniu ekonomicznym" mnie przytłacza. Była matematyka (na moim roku - wówczas pierwszym - jeszcze pozorna, bez żadnych wymagań, ale następny rok ma już ćwiczenia, a jeszcze następny ma matematykę wśród przedmiotów obowiązkowych), była ekonomia, teraz geografia ekonomiczna. Mimo to na UJ dalej dominuje historia.
Moja koleżanka skończyła właśnie pierwszy rok na AE i porównując mój i jej program studiów jednak znacznie bardziej przypomina program kierunku ekonomicznego niż humanistycznego, od mojego.

Cytat:
Napisane przez Agentka19 Pokaż wiadomość
balitagscarlet czy specjalność do SM np. handel zagraniczny wybiera się dopiero gdzieś na 2 roku ? Od nowego semestru zaczynam naukę na AE w Krk i nie wiem do końca jak to jest
Myślę, że obecnie stosunki m. są na AE studiami licencjackimi (chociaż nie dam sobie za to głowy uciąć, jednak jest to bardziej niż prawdopodobne), wątpię więc, żeby podczas studiów pierwszego stopnia wybierało się jakąkolwiek specjalizację. Przynajmniej u nas na UJ, kiedy stosunki były jeszcze studiami magisterskimi (i ja jeszcze studiuje w tym systemie) specjalizacje wybieralo sie po 3 roku. Nie słyszałam też, żeby moja koleżanka na 2 roku na AE miała już szukać specjalizacji.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:36   #24
hanne18
Rozeznanie
 
Avatar hanne18
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 687
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

A połączenie angielskiego i stosunków międzynarodowych jest dobre? Czy tak łatwiej byłoby później pracę znaleźć?
hanne18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 16:05   #25
Dorotkaaaaaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Witam Nareszcie znalazlam temat,ktory mnie najbardziej interesuje Czyli stosunki miedzynarodowe Bardzo bym chciala isc na ten kierunek.. Uwielbiam wos Wie ktos moze czy jest go duuzo na tym kierunku? CZy jest taka osoba,ktora to studiuje badz studiowala na UWM-ie?? Dzia z gory za odp
Dorotkaaaaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:38   #26
Monial88
Raczkowanie
 
Avatar Monial88
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Ostrowiec
Wiadomości: 227
GG do Monial88
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Szukam kogos kto od pazdziernika zacznie studia na UW na kierunku Stosunki Miedzynarodowe... Jest tu ktos taki?
__________________
And as you move on, remember me, Remember us and all we used to be...

OSTROWIEC
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=290282

Ostrowczanki dbamy o siebie!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309156

Monial88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 13:45   #27
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

ja wlasnie skonczylam studia na kierunku stosunki miedzynarodowe w Lodzi

generalnie fajny pomysl dla osob, ktore jeszcze nie bardzo wiedza co konkretnie chca robic idac na studia, ale wiedza, ze lubia te klimaty (jezyki, geografia, podroze, troche polityki, dyplomacja, duzo UE, torszke dziennikarstwa) i dużo prawa międzynarodowego.

na pewno osoba, ktora w szkole lubila WOS, historie, geografie i jezyki obce - bedzie zadowolona, choc historii to sie raczej malo czlowiek tam uczy, tylko XX wiek i cala masa informacji o UE, NATO, ONZ i innych...

co mozna po takich studiach robic?
np pracowac w firmie, ktora prowadzi interes z jakims innym krajem (mozesz byc nawet ksiegową w takiej formie, ds exportu - tak jak moja kolezanka),
generalnie kazda firma ktora ma cos wspolnego z zagranica moze sie tobą zainteresowac
mozesz pracowac w urzedach , instytucjach
mozesz dostac kazda prace biurową, ktora nie wymaga specjalnych kwalifikacji

mozesz wyjechac za granice i pracowac tam - np w Parlamencie Europejskim, strukturach UE, NATO, ONZ

Ja skladam aplikację do ONZ na przyklad za granicą. To by bylo takie miejsce docelowe po takich studiach.

Przestrzegam jednak osoby ktore nie lubia uczyc sie jezykow obcych, nie sa to studia dla was - bo same studia nie zagwarantuja wam znajomosci języka, musiscie w wiekszosci sami o to zadbac. A czlowiek po stosunkach miedzynarodowych bez bardzo dobrej lub bieglej znajomosci chociażby 1 jezyka obcego ... coz.... nie jest zbyt wartosciowy dla pracodawcy.

Mam nadzieje ze pomoglam.

Generalnie ciesze sie ze wybralam ten kierunek akurat - naprawde.
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:46   #28
Dorotkaaaaaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

Bardzo dziekuje za tak obszerna odpowiedz Jestem Ci wdzieczna
Dorotkaaaaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 16:01   #29
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

odświeżam wątek. czy jest ktoś kto studiuje stosunki międzynarodowe na uniwersytecie łódzkim? jaki klimat tam panuje? jacy są wykładowcy? i w ogóle ile lat się je studiuje? 3 lata to licencjat i co później? specjalizacja jakaś i magisterka? jestem już tak zakręcona. nam w szkole ani nigdzie nic nie mówi, nikt nic nie wie.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 18:55   #30
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Studia- stosunki międzynarodowe

.

Edytowane przez aanik
Czas edycji: 2010-08-01 o 11:30
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.