Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-27, 19:50   #1141
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ani masła rafinowane ani oleje nie mają charakterystycznego dla pierwotnego surowca zapachu ani koloru
Vril, super, że Ci się spodobały, są prościutkie

olejek geraniowy zabija nawet zapach karite

Dominika, na czym będziesz kręcić, masz olejek różany?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 19:58   #1142
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Lorri dobrze zrozumiałam - mogę używać serum lemon po toniku z kwasem migdałowym? Na mazidłach właśnie przeraża mnie to regulowanie ph Mogłabyś coś polecić ewentualnie co by się nadawało po tym kwasie i nie zapychało?

Nadal nie wiem co mam robic z tym dermatologiem, gdyby nie wizaż życie by było o wiele łatwiejsze
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 19:59   #1143
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

W zeszłym miesiącu kupiłam maluteńką buteleczkę absolutu różanego w mazidłach. Absolut jest z róży indyjskiej i jedna kropelka na cały dzień starcza, a nawet bym powiedziała, ze 1 kropla to za dużo, bo mocno czuć. Nie wiem czy można tak bezpośrednio na skórę , ale mnie nic nie podrażniło, a uwielbiam różane zapachy więc czasem stosuję. Ten ma w sobie też jakby trochę piżma Znaczy pachnie tak troszkę hindusko, nutka kadzidełkowa jest troszkę wyczuwalna
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 20:05   #1144
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

angel of sadness Regulowanie pH nie jest takie straszne Papierki lakmusowe mozna kupic na sztuki na mazidlach za 40 gr, jak Ci wyjdzie niedobre pH to dodajesz kwasu mlekowego albo sody i to wszystko, na mazidlach jest dokladnie wszystko opisane
Ja zapisalam sie do dermatologa, ale na NFZ, wiec wizyte mam za 2 tyg., ale sama tez bede dzialac, widze poprawe po biochemii, teraz zafunduje sobie migdala(najpierw tonik potem peelingi)
Zobacze co mi dermatolozka powie(zapisalam sie do polecanej ), nie dam sobie wcisnac jakiegos smarowidla na bazie spirytusu lub czegos w ten desen Mam nadzieje, ze skieruje mnie na badania hormonow, albo zaproponuje jakas sensowna kuracje "lekami" wewnetrznymi.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 20:06   #1145
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Dominkab Rafinowane shea rzeczywiscie nie ma zapachu?
Jeśli chodzi o shea z ZSK, to ja zamawiałam organiczne
http://www.zrobsobiekrem.pl/?53,maslo-shea-organiczne
i ono również jest rafinowane (sic!), białe i bez zapachu (przynajmniej jakiś czas temu mieli takie). Shea nierafinowane (np. z Mazideł) jest wg mnie efektywniejsze w działaniu (testowałam obie wersje na skórze wokół oczu). To rafinowane takie trochę "biedne". Jak komuś przeszkadza zapach, to można rozpuścić masełko i zmieszać z jakimś fajnie pachnącym olejem czy dodać olejku eterycznego.

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Lorri dobrze zrozumiałam - mogę używać serum lemon po toniku z kwasem migdałowym? Na mazidłach właśnie przeraża mnie to regulowanie ph Mogłabyś coś polecić ewentualnie co by się nadawało po tym kwasie i nie zapychało?
Tak, dobrze zrozumiałaś, nie ma przeciwskazań, AHA i BHA (i PHA) można stosować łącznie. A z regulacją pH to tak jak Ci Curry napisała - nie taki diabeł straszny. Przyznam, że osobiście wolę papierki z ZSK, bo te Mazidłowe są dla mnie mało "czytelne". Gotowców niezapychających czy zestawów nie mogę polecić, bo nie używam, specyfiki do twarzy robię sama. Przejrzyj biochemiczne KWC, może coś Cię zainteresuje.

Właśnie się biorę za produkcję toniku na noc z migdałkiem i retinolem roślinnym, potem tonik na dzień bez kwasów, serum na noc z salicylem, glukonolaktonem i wybielaczami, potem serum na dzień z glukonolaktonem 10%. Wszystkiego po dwie porcje, a na początek muszę zrobić próbki testowe, bo pierwszy raz będę regulować pH innym kwasem niż mlekowy (podrażnia mnie ).
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-27 o 20:28
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 20:25   #1146
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Uff, to dobrze Zamierzam cos ukrecic z masla (na poczatek shea, potem moze tez inne sprobuje jak mi sie spodoba merdanie) i oleju winogronowego, jezynowego, jablkowego, cos w ten desen plus olejek zapachowy, najchetniej jablkowy z CS Musze jeszcze doczytac, ktore oleje jakie maja wlasciwosci, wybiore najchetniej te latwo wchlaniajace sie i o slabym zapachu zeby olejku eterycznego nie zagluszaly albo o takim zeby sie zgrywaly razem A jak mi sie spodoba to zaszaleje z zapachami i mieszankami... moze gardenia? Tak delikatnie, bo ja jednak wrazliwy nos mam, po kropli i do domu
Podzielcie sie swoimi samorobkami, opinie, wrazenia, itp. Jestesmy na mineralach ale mnie osobiscie tez reszta odwloku zajmuje, nie chce miec mlodej maski przy pomarszczonym kadlubie
Zakup czarnego mydla mam juz zaplanowany na wrzesien (wczesniej nie da rady) i wtedy tez chce cos z mieszaniem potrenowac, mikser w dlon i drzyj cialo

Lorri, czytalam, ze sa roznice we wlasciwosciach rafinowanego i nie masla, i ze to z Mazidel jest najbardziej polecane. Mowisz, ze wystarczy dodac olejek eteryczny, nawet w malej ilosci i zapach karite zginie?

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-07-27 o 20:28
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 20:37   #1147
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Lorri, czytalam, ze sa roznice we wlasciwosciach rafinowanego i nie masla, i ze to z Mazidel jest najbardziej polecane. Mowisz, ze wystarczy dodac olejek eteryczny, nawet w malej ilosci i zapach karite zginie?
Czy "zginie" to nie wiem, trzeba by popróbować. Może sprawdź geranium (jeśli lubisz), jak radzi Ilona. Olejek z drzewa herbacianego dość dobrze maskuje zapachy, ale dla wielu on sam jest śmierdzielem. Według mojego nosa, zapach shea jest zupełnie nienachalny.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 20:57   #1148
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

To nierafinowane z mazideł jest twardsze, gęstsze i ma takie grudki. Jest nieregularne, zielonkawe, ma ładny ale lekko mdławy zapach. Rozpuszcza się w dłoniach. Ja lubię bardzo, ale zapach jest wyczuwalny w balsamie telocapil, mimo że daje się nieduże ilości. To rafinowane z ZSK jest zdecydowanie mniej gęste, miękkie, białe, bez grudek i zapachu. Przyda mi się, bo lubię pachnące balsamy, które komponują mi się z perfumami.
To mazidlane mocno nawilża i natłuszcza skórę, to zyskowe też, ale ma się trochę wrażenie, że jest bardziej ubogie. W sumie nie wiem czemu, bo posmarowałam sobie skórę oboma i nie ma różnicy, oba dają tą samą lekko tłustawą jedwabistość Zobaczę jak przy dłuższym stosowaniu i zdam relację.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 21:00   #1149
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Bardzo prosze Do jesieni zamierzam sie mocniej wdrozyc w temat samorobek i bede lykac wszystkie wasze rady
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 21:18   #1150
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

rany...wlasnie po raz pierwszy zrobilam sobie maseczke spirulinowa... jakie to zielone, ciemne. spodziewalam sie innego koloru wygladam jak potwor bagienny na szczescie zapach nie jest taki straszny..
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 21:30   #1151
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dominika, zamorduję
olejków eterycznych nie wolno używać nierozcieńczonych!!! jest tylko kilka wyjątków: herbaciany i lawenda
to że nie podrażniło na początku, nie oznacza, że nie podrażnii później
olejki kumulują się w organiźmie

tiaaa, a ja podejrzewam, że jestem zboczona lekko - kocanka jest ok, herbaciany jest ok, granat ok, porzeczka ok
i mało tego, ZZ z EGM mi się ... podoba
i próbowałam umyć się dziś psią kupką od "same wiecie kogo" kurcze, poprosze instrukcje obslugi
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 21:34   #1152
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ilonko, ale ten absolut nie jest w dziale olejków eterycznych, to może on się nie kumuluje . Jejku proszę, niech on się nie kumuluje, bo ja tak go lubię Ale na wszelki wypadek to będę rozcieńczać jakimś innym olejkiem albo masełkiem
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 21:42   #1153
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
To rafinowane z ZSK jest zdecydowanie mniej gęste, miękkie, białe, bez grudek i zapachu.
Moje w mieszankach z olejami potrafiło się zgrudkować.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 21:46   #1154
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
i próbowałam umyć się dziś psią kupką od "same wiecie kogo" kurcze, poprosze instrukcje obslugi
No jak to? odrobinka w dlonie, piana i na buzie.. Spytaj Oli
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 21:48   #1155
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Moje w mieszankach z olejami potrafiło się zgrudkować.
Ojojoj, to w takim razie będe próbować z malymi ilościami. Dzięki za ostrzeżenie. A pamiętasz może jakie oleje Ci grudkowały?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 21:59   #1156
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ilonko, ale ten absolut nie jest w dziale olejków eterycznych, to może on się nie kumuluje . Jejku proszę, niech on się nie kumuluje, bo ja tak go lubię Ale na wszelki wypadek to będę rozcieńczać jakimś innym olejkiem albo masełkiem
absolut to najbardziej skoncentrowana forma
przygotuj sobie coś w rodzaju perfum w kremie - stop rafinowane masełko, poczekaj aż ostygnie do jakiś 35 stopni i wkropl absolut, porządnie wymerdaj i pozwól zastygnąć
jutro poszperam w książce to dam Ci proporcje
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 21:59   #1157
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

maseczka mnie podraznila... mam czerwone placki na twarzy. na szczescie nie pieka. zreszta szyko spryskalam sie sowicie hydrolatem i wyolejowalam.
czy powinnam nie pozwolic jej zaschnac? bo mi zaschla choc nie bardzo.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 22:04   #1158
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
absolut to najbardziej skoncentrowana forma
przygotuj sobie coś w rodzaju perfum w kremie - stop rafinowane masełko, poczekaj aż ostygnie do jakiś 35 stopni i wkropl absolut, porządnie wymerdaj i pozwól zastygnąć
jutro poszperam w książce to dam Ci proporcje
Dziękuję Ci Ilonko Użyłam dopiero 3 albo 4 razy więc chyba sobie krzywdy dużej nie zrobiłam Jutro będę kręcic w takim razie. Mam taki fajny perfumik w kremie z L'occitane, bardzo mi się taka formuła podoba
Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
maseczka mnie podraznila... mam czerwone placki na twarzy. na szczescie nie pieka. zreszta szyko spryskalam sie sowicie hydrolatem i wyolejowalam.
czy powinnam nie pozwolic jej zaschnac? bo mi zaschla choc nie bardzo.
Ja mam spirulinową próbkę z mazideł, ale jeszcze nie miałam okazji spróbować. Jak wypróbuję to dam znać jak u mnie działa. Może to podrażnienie nie będzie jakieś długotrwałe
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 22:10   #1159
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
maseczka mnie podraznila... mam czerwone placki na twarzy. na szczescie nie pieka. zreszta szyko spryskalam sie sowicie hydrolatem i wyolejowalam.
czy powinnam nie pozwolic jej zaschnac? bo mi zaschla choc nie bardzo.
A do czego ją dodawałaś? Bo ja zawsze dodaję do innych maseczek w stężeniu nie większym niż jakieś 10%, nigdy mnie nie podrażniła.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 02:43   #1160
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ojojoj, to w takim razie będe próbować z malymi ilościami. Dzięki za ostrzeżenie. A pamiętasz może jakie oleje Ci grudkowały?
To zdaje się zależy od czasu ogrzewania karite, jeśli za krótko, to jest tendencja do grudkowacenia. Z tego co pamiętam, zaleca się co najmniej 20 min. Jak robiłam mieszanki masła i olejów na okolice oczu z tego ZySK-owego organicznego-rafinowanego, to nigdy aż tak długo nie podgrzewałam i grudki się czasem robiły. Jak dodawałam maks. 10% karite do kremów, to grudek nie było, mimo krótkiego czasu ogrzewania fazy olejowej, ale za to miksowałam dość długo. Może to też zależy od stężenia masła i składu jakościowego formulacji.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 11:01   #1161
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
A do czego ją dodawałaś? Bo ja zawsze dodaję do innych maseczek w stężeniu nie większym niż jakieś 10%, nigdy mnie nie podrażniła.
do niczego zrobilam sama maseczke spirulinowa z przepisu z mazidel bylam czerwona na twarzy, ale podejrzewam wlasnie ze dlatego ze pozwolilam jej troche zaschnac.
ale rano juz nie mialam zaczerwienionej skory wiec ok. dobrze ze nie przyszlo mi do glowy zrobic ja rano
nastepnym razem nie dopuszcze do zaschniecia i zobacze jak bedzie.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 11:40   #1162
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
do niczego zrobilam sama maseczke spirulinowa z przepisu z mazidel bylam czerwona na twarzy, ale podejrzewam wlasnie ze dlatego ze pozwolilam jej troche zaschnac.
ale rano juz nie mialam zaczerwienionej skory wiec ok. dobrze ze nie przyszlo mi do glowy zrobic ja rano
nastepnym razem nie dopuszcze do zaschniecia i zobacze jak bedzie.
Ja spiruline uzywam nawet w stezeniu do 100% Ale nie pozwalam jej zasychac na twarzy(nie lubie tego uczucia "sciagania"). Trzymam nawet z 20 min i spryskuje twarz woda/hydrolatem.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 16:15   #1163
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To zdaje się zależy od czasu ogrzewania karite, jeśli za krótko, to jest tendencja do grudkowacenia. Z tego co pamiętam, zaleca się co najmniej 20 min. Jak robiłam mieszanki masła i olejów na okolice oczu z tego ZySK-owego organicznego-rafinowanego, to nigdy aż tak długo nie podgrzewałam i grudki się czasem robiły. Jak dodawałam maks. 10% karite do kremów, to grudek nie było, mimo krótkiego czasu ogrzewania fazy olejowej, ale za to miksowałam dość długo. Może to też zależy od stężenia masła i składu jakościowego formulacji.
Dziękuję Lorri Ja chciałam balsamik do ciała w większosci oparty na karite + balsam do ust też z jego dodatkiem, to przynajmniej będę wiedziałą co robić jak mi isę zgrudkuje

Ilonko masz może ten przepis na perfumik w kremie?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 16:39   #1164
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mam zamiar ukrecic na wrzesien tonik BHA 5% W roli emulgatora wystapi propylene glycol, jednak w przepisach na mazidlach jest podany inny emulgator i nie wiem jak mam to przeliczyc... Ile ml propylene glycol powinno przypadac na ml(ale nasypowy nie "scisniety") salicyla?
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 17:03   #1165
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Mam zamiar ukrecic na wrzesien tonik BHA 5%
5%? To dość dużo jak na tonik (pewnie jesteś zaprawiona peelingami, co?)
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 17:40   #1166
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Nie mogę się doszukać na NP w jakich warunkach należy przechowywać Neem-a i Olej ze słodkich migdałów. Wiecie może?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:20   #1167
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Nie mogę się doszukać na NP w jakich warunkach należy przechowywać Neem-a i Olej ze słodkich migdałów. Wiecie może?
ja trzymam neem w szafce łazienkowej, bo w lodówce robił się jak masełko i nie mogłam go wydobyć z buteleczki, ale nie wiem czy to dobrze Fakt, że już połowę zużyłam/rozdałam bo jest tak świetny że chciałam zachęcić parę osób do jego kupna W takim tempie nie zdąży się zepsuć poza lodówką ... chyba :
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:34   #1168
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
5%? To dość dużo jak na tonik (pewnie jesteś zaprawiona peelingami, co?)
Ale palnelam, jasne, ze nie 5%, ale 2%
Wiedzialby ktos jak proporcje z propylene glycol by wygladaly?
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:45   #1169
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
ja trzymam neem w szafce łazienkowej, bo w lodówce robił się jak masełko i nie mogłam go wydobyć z buteleczki, ale nie wiem czy to dobrze Fakt, że już połowę zużyłam/rozdałam bo jest tak świetny że chciałam zachęcić parę osób do jego kupna W takim tempie nie zdąży się zepsuć poza lodówką ... chyba :
Pociesz mnie, że te smród nie utrzymuje się długo na twarzy

A i jeszcze powiedz czy używasz go punktowo czy na całą twarz i w jakim stężeniu
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:50   #1170
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Potrzebuję pomocy
Złożyłam moje pierwsze zamówienie na mazidłach
Wzięłam m.in. keratynę. Głównie z myślą o włosach.
Ale chciałabym uzywać jej również do wzmocnienia paznokci. I teraz się głowię w jakim stężeniu używać keratyny na paznokcie. Czy tak jak do włosów w stężeniu 5 %? Czy może solo?
Myślałam żeby zrobić taki olejek: olej ze słodkich migdałów+hydrolizowany jedwab+hydrolizowana keratyna+olejek eteryczny dla zabicia smrodku keratyny i taką miksturę wcierać w paznokcie i skórki. Jak myślicie, czy taka mikstura to dobry pomysł? A może dorzucić do tego HA?
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.