Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 06:17   #1651
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Także mam prośbę o analizę składów

Avon, Solutions Plus + Pure Pore-Fection, pianka myjąca "Matowa Perfekcja"
Ingredients:
Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Glycerin, Lauramidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Salicylic Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Cocoamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Disodium Edta, Xanthan Gum, Isopropylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Benzoic Acid, Retinyl Palmitate, Bambusa Vulgaris Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Tocopherol. <1000281-005>

P.S Nie wiem czy dobrze myślę, ale nie podoba mi sie w tym składzie już w połowie składu perfum...i to, że ekstrakty z bambusa i z czegoś tam na samym końcu składu...:x

Avon, Solutions Cleanse Complete Balance day and night cleanser, żel oczyszczający na dzień i na noc "Idealna Równowaga"
Ingredients:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cocoamidopropyl Betaine, Lauramidopropyl Betaine, Parfum, Potassium Xydroxide, Menthyl Lactate, Methylparaben, Disodium Edta, Benzophenone-4, Zinc PCA, Phosphoric Acid, Alcohol Denat, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 42090, CI 47005, CI 60730.<1014322-023>

P.S tutaj to ja w ogóle nie wiem co mam myśleć

Bardzo będę wdzięczna za analizy składów obu produktów.
Nie wiem czy jest sens zamawiać tą piankę myjącą, bo ten żel mam i ciekawa jestem dlaczego wychodzą mi pryszcze
A za dwa dni siostra będzie zamawiać I ciekawa jestem czy jest sens.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 16:19   #1652
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Verona hydroactive - krem intensywnie nawilżający

Może ktoś pomóc mi i powiedzieć coś o składzie? Czy jest dobry?

INCI: Aqua, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Petrolatum, Cyclomethicone, Triethanolamine, Carbomer, Propylene Glycol, Fucus Vesiculosus Extract/Laminaria Digitata Extract/Spirulina Maxima Extract/Porphyra Umbilicalis Extract/Ascophyllum Nodosum Extract, Glyceryl Polymethacrylate, Glycoprotein, Yeast Extract (Faex Extract), Aleuritic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ethylparaben , Propylparaben, Linalool, Alpha-Isomethyl lonone, Limonene, Citronellol.

__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 18:37   #1653
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Verona hydroactive - krem intensywnie nawilżający

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Może ktoś pomóc mi i powiedzieć coś o składzie? Czy jest dobry?

INCI: Aqua, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Petrolatum, Cyclomethicone, Triethanolamine, Carbomer, Propylene Glycol, Fucus Vesiculosus Extract/Laminaria Digitata Extract/Spirulina Maxima Extract/Porphyra Umbilicalis Extract/Ascophyllum Nodosum Extract, Glyceryl Polymethacrylate, Glycoprotein, Yeast Extract (Faex Extract), Aleuritic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ethylparaben , Propylparaben, Linalool, Alpha-Isomethyl lonone, Limonene, Citronellol.


Polecam zapoznac sie z JUZ istniejacymi watkami oraz wyszukiwarka zanim zalozysz nowy temat

Pozdrawiam i lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 19:13   #1654
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jeśli któraś dobra dusza znajdzie chwile na rozszyfrowanie tego niezbyt skomplikowanego składu maseczki byłabym wdzięczna

Glinka krzemowa+minerały Be Beauty (firma biedronkowa)

Aqua,Glyceryl Stearate, Staereth - 25, Ceth 20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Kaolin, Sitt, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamiden Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Hydroxyethylcellulose Triclosam, Dimethicone, Ethylparaben, Mathylparaben, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 17:37   #1655
enga142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

CZy mogłabym prosić o ocenę składu balsamu do ciała Leocrema? Nie można go raczej dostać w polsce i zastanawiam się czy warto kupić kilka na zapas zagranicą. W użyciu jest bardzo przyjemny ale zależy mi na ocenie czy ma dużo konserwantów i innych szkodliwych substancji. Ostatnio chciałabym unikać chemii ze względu na dzidziusia w brzuszku

AQUA, ETHYLHEXYL STEARATE, CYCLOMETHICONE, GLYCERIN, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, CAPRILYC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, MACADAMIA TERNIFOLIA, BUXUS CHINENSIS, PRUNUS DULCIS, BUTYROSPERMUM PARKII, HYDROLYZED SILK, HYDROLYZED MILK PROTEIN, TOCOPHERYL ACETATE, ASCORBYL PALMITATE, PANTHENOL, LECITHIN, MAGNESIUM SULFATE, MAGNESIUM STEARATE, LACTOSE, DISODIUM EDTA, BHT, CITRIC ACID, PARFUM, DMDM HYDANTOIN, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, ALPHA ISOMETHYL IONONE, AMYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, COUMARIN, EUGENOL, FARNESOL, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, ISOEUGENOL, LINALOOL.
enga142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 09:28   #1656
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
kupiłam zestaw miniproduktów i nie wiem co mam o nich myśleć. Niby miło się je stosuje, ale nie wiem czy skład mają na tyle oszałamiający, żeby warto było na nie wydawać takie pieniądze? Czy mają dobry skład? Nie mają substancji drażniących? czy są w nich kwasy (i czy filtr trzeba stosować)?


Galenic, Nectalys, Elixir lissant peau neuve - wygładzający eliksir przywracający blask - aktywator promiennego blasku - do wszystkich typów cery.
Skład: water, cyclomethicone, peg-8, pentaerythrityl, tetracaprylate/tetracaprate, maltodextrin, polyacrylate-13, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, chlorphenesin, citrus reticulata (tangerine), fruitextract (citrus reticulata fruit extract) dimthicone crosspolymer, diphenyl dimethicone, ficus carica (fig), fruit powder (ficus carica fruit powder), fragrance, geraniol glycolic acid, hexyl cinnamal, limonene linalool, phenoxyethanol, polysobutene, polysorbate 20, prunus persica (peach) juice (prunus persica juice), red 40 (ci 16035), triethanolammine, yellow 6 (ci 15985).

Galenic, Nectalys, Krem pod oczy
Skład: Water (aqua), peg-8, sorbitan stearate, glycerin, ppg-15 stearyl ether, mineral oil (paraffinum liquidum), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, carbomer, chlorhexidine digluconate, citrus reticulata (tangerine) fruit extract, dextran sulfate, ficus carica (fig) fruit powder (ficus carica fruit powder), fragrance (parfum), geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, maltodextrin, phenoethanol, prunus persica (peach) juice (prunus persica juice), red 40 (Cl 16035), sucrose cocoate, triethanolamine, yellow 5 (Cl 19140), yellow 6 (Cl 15985).

Proszę o ocenę.
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 19:19   #1657
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o analizę tych kosmetyków. Mam cerę tłustą, trądzikową. Prosiłabym o analizę pod kątem zapychania, i ogólnego działania. Czy warto kupić? Czy lepiej szukać czegoś innego? Dość rozpaczliwie poszukuję jakichś dobrych kosmetyków, jak na razie miałam już za sobą wszystkie(no prawie) serie drogeryjne i apteczne.

Viviean, Control Therapy, krem na noc

Aqua (Water), Hydrogenated Polyisobutene (Squalane), Cyclomethicone, Dimethicone, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Citrus Limonum (Lemon Peel Extract), Oenothera Biennis (Evening Primrose Oil), Glycine Soja (Soybean Oil), Zea Mays (Corn Oil), Propylene Glycol, Glycerin, Propolis Cera, Alcohol Denat. (Alcohol+Diethyl Phtalate +Denatonium Benzoate), Tioxolone, Salicylic Acid, Faex (Yeast/Silicon/Magnesium/Copper/Iron/Zinc), Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Butylene Glycol, Dimethiconol, Triethanolamine, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Potassium Sorbate, Magnesium Nitrate, Methyl-Cl-Isothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum (Fragance), Bha, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate.

Viviean, Control Therapy, krem matujący na dzień spf 8

Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Zea Mays (Corn Starch Modified), Caprylic-Capric Triglyceride (C8-C10 Triglyceride), Isoamyl P-Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Sorbitol, Alcohol Denat. (Alcohol+Diethyl Phtalate +Denatonium Benzoate), Cyclomethicone, Dimethicone, Laminaria Digitata (Oarsweed Extract), Fucus Vesiculosus (Bladderwrack Extract), Rosmarinus Officinalis (Rosemary Extract), Propolis Cera, Tioxolone, Salicylic Acid, Allantoin, Paraffin, Sodium Cetearyl Sulfate, Dimethiconol, Silica, Glycerin, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Magnesium Nitrate, Methyl-Cl-Isothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum (Fragance), Hexyl Cinnamal, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxymethylpentyl-Ciclohexencarbaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxycitronellal.

znalazłam na kwc taki o to krem z nowej serii under20, faktycznie warto spróbować?

Under Twenty, Anti Acne Intense, Intensywny krem - kuracja

Aqua,Glycerin,Cyclomethic one,Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol,Dimethicone, Methyl Gluceth-20, Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,,Isohexadecane, Niacinamide, Galactoarabinan, Glyceryl Polyacrylate, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium salicylate, Alkohol Denat, Lecithin, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Salix alba (Willow) Bark Extract, Hexyldecanol, Azelaic Acid, Xanthan Gum, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Copper Acetylmethionate, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorphenesin, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cl 42090, Cl 77820.
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 17:46   #1658
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć!

Dorwałem w Rossmanie nową serię AA, której nie ma na KWC, proszę o analizę składu kremu oraz żelu do mycia oraz kremu na dzień do cery trądzikowej firmy Soraya (wszystkie dostępne w Rossmanie), chciałbym wybrac jakąś serię dla siebie.

Na ulotce o tej nowej serii mowa jest teraz o żelu do mycia i kremie na noc oraz toniku ale tego nie ma jeszcze w sprzedaży, choć producent już teraz pisze, że żel nie ma SLESa.

AA Skóra pod kontrolą, Antybakteryjny krem na dzień do cery trądzikowej for Boys:

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propelyne Glycol, Hydrogenated Polydecene, DI C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Stearate, Cetaryl Alkohol, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Nylon-12, Caprylyl Methicone, Ammonium Acryloylidmethyltaaurate/VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Azelaic Acid, Glycyrrhiza Glabra Extract, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylbaraben, Isobutylparaben, Phenoxyethanol, Disodium Phosphate, Peg-35 Castrol Oil, Retinyl Palmitate, Lecitin, Xathan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylisothiazolinone.

AA Skóra pod kontrolą, Antybakteryjny żel do cery trądzikowej for Boys:

http://img716.imageshack.us/img716/5555/dsc05059m.jpg

Krem antytrądzikowy Soraya:

http://img697.imageshack.us/img697/7691/37998635.jpg

Bardzo dziękuję
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2010-06-27 o 17:47
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 18:52   #1659
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kupiłam sobie żel do ciała z aloesem Malibubabes. Mam nadzieje, ze to jest coś warte. Ładnie się wchłania i taki chłodzący jest.

Aqua, Aloe vera, leaf juice, denat alcohol, glycerin, polysorbate20, sodium carbomer, peg/ppg-20/6 dimethicone, imidazolidinyl urea,, methylparaben, citric acid, potassium sorbate, CI 19140, CI 42090
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 21:34   #1660
ucia_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ja też bardzo proszę o analizę tych dwóch kremików i nie wiem czy warto je kupić czy zainwestować w coś innego?
Koenzym Q10+R z Matrixylem, krem ochronny, witaminy, przeciwzmarszczkowy, producent LARA


Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Mineral Oil, Octyl Stearate, Glycerin (and) Butylene Glycol (and) Carbomer (and) Polysorbate 20 (and) Palmitoyl Pentapeptide-3, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Triisononanoin, Petrolatum, Diethylhexyl Syringylidene Malonate (and) Caprylic/Capric Triglyceride, Avocado Oil, Microcrystalline Wax, Ubiquinone (and) Aqualane, Magnesium Sulfate Hepta-Hydrate, Zinc Stearate, Parfum, Panthenol, Urea (and) Disodium Phosphate (and) Biotin (and) Citric Acid, Allantoin, Retinyl Palmitate (and) Tocopherol (and) Linoleic Acid (and) PABA, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben.




Koenzym Q10+R z Matrixylem, krem, odżywczy, przeciwzmarszczkowy, na noc

Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Mineral Oil, Glycerin (and) Butylene Glycol (and) Carbomer (and) Polysorbate 20 (and) Palmitoyl Pentapeptide-3, Octyl Stearate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Triisononanoin, Petrolatum, Diethylhexyl Syringylidene Malonate (and) Caprylic/Capric Triglyceride, Ubiquinone (and) Squalane, Microcrystalline Wax, Magnesium Sulfate Hepta-Hydrate, Zinc Stearate, Wheat Germ Oil, Parfum, Panthenol, Chlorella ferment, Allantoin, Urea (and) Disodium Phosphate (and) Biotin (and) Citric Acid, Retinyl Palmitate (and) Tocopherol (and) Linoleic Acid (and) PABA, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben.

Edytowane przez ucia_19
Czas edycji: 2010-06-27 o 21:50
ucia_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 00:14   #1661
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę.
Pierwszego kremu używam codziennie i zastanawiam się, czy w ogole warto i czy kupić na przyszłość drugie opakowanie.
Drugiego mam zamiar używać
Trzeci tonik, na który bardzo się napaliłam.
Czwarty to krem do rąk, po którym dziwnie mi się kleją dłonie i myślę sobie czemu. W nazwie ma też "wybielający"-rzeczywiści jest tam coś wybielającego?

Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik
Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)

Yves Rocher, Culture Bio, Krem na dobranoc
Skład: Aqua, Hamamelis Virginiana Water*, Glycerin, Alcohol, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Tribehenin, Stearyl Alcohol, Olus Oil, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Passiflora Incarnata Extract*, Tropaeolum Majus Extract*, Oleic/Linoleic/Linoleic Proglycerides, Xanthan Gum, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Palmitoyl Proline, Sodium Benzoate, Hydrogenated Vegetable Oil, Caprylyl/Capryl Glucoside, Limonene, Juniperus Virginiana Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil*, Sorbic Acid, Sodium Palmitoyl, Sarcosinate, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Citrus Aurantium Amara Oil*, Candelilla Cera, Chamomilla Recutita Extract*, Citric Acid, Lavendula Angustifolia Oil*, Citrus Nobilis Oil, Linalool, Agave Tequiala Leaf Extract*, Geraniol. (02.06.2010)

Ziaja Pro, Tonik odświeżający bezalkoholowy
Skład: Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Cztery Pory Roku, Krem do rąk glicerynowy, nawilżająco-wybielający, z cytryną
Skład: Aqua, Glycerin, Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Stearic Alcohol, Propylene Glycol, Petrolatum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Ceteareth-20, Parfum, Polyacrylic Acid, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Cymbopogon Schoenanthus Oil, Citric Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Limonene.
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210

Edytowane przez Ceith
Czas edycji: 2010-06-29 o 00:21
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 10:43   #1662
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

EVOLET Krem na bazie masy perłowej i olejku z nasion dzikiej różySkład: water, mineral oil, Concha de Nacar (Atrina frogilis), cetyl alkohol, propylene glycol, citric acid, Rosa Mosqueta oil, Benjui tincture, propyl paraben, methyl paraben, triethanolamine fragance of rose, sorbitol 70% solution, sodium borate, BHT.

NO SCAR Perła inków

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol and Ceteareath-3 (and) Sodium Cetearyl Sulfate, Mineral Oil, Dimethicone, Glycerine, Allantoin, Polysorbate-60, Mother of Pearl Powder, EDTA, Imidazolidinylurea Lysinecarboymethyl Cisteynate, Methyl Isothiazolinone (and) Methyl Chloroisothiazolinone, Parfum, BHA (and) Tocopherol (and) Triethyl Citrate.
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 11:36   #1663
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Verona hydroactive - krem intensywnie nawilżający

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Może ktoś pomóc mi i powiedzieć coś o składzie? Czy jest dobry?

INCI: Aqua, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Petrolatum, Cyclomethicone, Triethanolamine, Carbomer, Propylene Glycol, Fucus Vesiculosus Extract/Laminaria Digitata Extract/Spirulina Maxima Extract/Porphyra Umbilicalis Extract/Ascophyllum Nodosum Extract, Glyceryl Polymethacrylate, Glycoprotein, Yeast Extract (Faex Extract), Aleuritic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ethylparaben , Propylparaben, Linalool, Alpha-Isomethyl lonone, Limonene, Citronellol.

Zależy dla kogo ma być dobry Powinnaś jeszcze podać nazwę preparatu i producenta.
Na czerwono zaznaczyłam emolienty i potencjalne zapychacze.
Na zielono ekstrakty roślinne i sub. czynne :
Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil - olej z kiełków pszenicy zawiera wit. E
Krem zawiera wyciągi z alg (niektórych moze uczulać jod w nich zawarty) oraz palmitynian retinolu (najsłabsza poch. wit. A)
Na samym końcu środki konserwujące w tym parabeny

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Jeśli któraś dobra dusza znajdzie chwile na rozszyfrowanie tego niezbyt skomplikowanego składu maseczki byłabym wdzięczna

Glinka krzemowa+minerały Be Beauty (firma biedronkowa)

Aqua,Glyceryl Stearate, Staereth - 25, Ceth 20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Kaolin, Sitt, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamiden Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Hydroxyethylcellulose Triclosam, Dimethicone, Ethylparaben, Mathylparaben, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum
Zrobię tak jak wyżej czyli na czerwono emolienty/zapychacze, a na zielono sub. aktywne/wyciągi roślinne

Kaolin czyli glinka porcelanowa będzie działała matująco
Mocznik będzie działał nawilżająco lub złuszczająco (zależnie od stęzenia)
Mleczan sodu działa nawilżająco, antybakteryjnie
kwas mlekowy (Działanie podobne jak mleczanu sodu) dodatkowo obniża pH kosmetyku
Fruktoza w kosmetykach zadziała jak nawilżacz
Niacynamid czyli wit B3 działa antybakteryjnie, przeciwzmarszczkowo, rozjaśnia przebarwienia

Maseczka ma silikony które mogą zapychać niektórych

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę tych kosmetyków. Mam cerę tłustą, trądzikową. Prosiłabym o analizę pod kątem zapychania, i ogólnego działania. Czy warto kupić? Czy lepiej szukać czegoś innego? Dość rozpaczliwie poszukuję jakichś dobrych kosmetyków, jak na razie miałam już za sobą wszystkie(no prawie) serie drogeryjne i apteczne.

Viviean, Control Therapy, krem na noc

Aqua (Water), Hydrogenated Polyisobutene (Squalane), Cyclomethicone, Dimethicone, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Citrus Limonum (Lemon Peel Extract), Oenothera Biennis (Evening Primrose Oil), Glycine Soja (Soybean Oil), Zea Mays (Corn Oil), Propylene Glycol, Glycerin, Propolis Cera, Alcohol Denat. (Alcohol+Diethyl Phtalate +Denatonium Benzoate), Tioxolone, Salicylic Acid, Faex (Yeast/Silicon/Magnesium/Copper/Iron/Zinc), Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Butylene Glycol, Dimethiconol, Triethanolamine, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Potassium Sorbate, Magnesium Nitrate, Methyl-Cl-Isothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum (Fragance), Bha, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate.

Viviean, Control Therapy, krem matujący na dzień spf 8

Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Zea Mays (Corn Starch Modified), Caprylic-Capric Triglyceride (C8-C10 Triglyceride), Isoamyl P-Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Sorbitol, Alcohol Denat. (Alcohol+Diethyl Phtalate +Denatonium Benzoate), Cyclomethicone, Dimethicone, Laminaria Digitata (Oarsweed Extract), Fucus Vesiculosus (Bladderwrack Extract), Rosmarinus Officinalis (Rosemary Extract), Propolis Cera, Tioxolone, Salicylic Acid, Allantoin, Paraffin, Sodium Cetearyl Sulfate, Dimethiconol, Silica, Glycerin, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Magnesium Nitrate, Methyl-Cl-Isothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum (Fragance), Hexyl Cinnamal, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxymethylpentyl-Ciclohexencarbaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxycitronellal.

znalazłam na kwc taki o to krem z nowej serii under20, faktycznie warto spróbować?

Under Twenty, Anti Acne Intense, Intensywny krem - kuracja

Aqua,Glycerin,Cyclomethicone,Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol,Dimethicone, Methyl Gluceth-20, Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,,Isohexadecane, Niacinamide, Galactoarabinan, Glyceryl Polyacrylate, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium salicylate, Alkohol Denat, Lecithin, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Salix alba (Willow) Bark Extract, Hexyldecanol, Azelaic Acid, Xanthan Gum, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Copper Acetylmethionate, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorphenesin, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cl 42090, Cl 77820.
Na czerwono potencjalne zapychacze/emolienty, na zielono sub. czynne/ekstrakty
Pierwszy kremik zaraz na początku składu ma skwalan. Mnie osobiście nie zapycha, ale wiem, że niektórych i owszem. Po skwalanie mamy bardzo dużą ilość silikonów co moim zdaniem całkowicie przekreśla produkt jako przeciwtrądzikowy.
Plus za ekstrakt z aloesu
Krem zawiera też oleje np sojowy który też potencjalnie może powodować wysyp.
Poza tym wosk pszczeli, alkohol
Alantolina która działa łagodząco
kwas salicylowy działa lekko złuszczająco, antybakteryjnie, przeciwzaskórnikowo
Mieszanka różnych minerałów. Ja jednak darowałabym sobie ten krem.

......................... ......................... .........
Drugi kremik

Działanie matujące zapewni skrobia kukurydziana na początku składu
Trójglicerydy, glikol propylenowy niektórych zapycha, może powodować podrażnienia skóry
Sorbitol działa nawilżająco
Alkohol w składzie może wysuszać, podrażniać naczynka
Ekstrakt z alg laminaria działa nawilżająco, przeciwzmarszczkowo
Ekstrakt z rozmarynu działa przeciwbakteryjnie, naturalny antyoxydant
Alantolina działa łagodząco
kwas salicylowy działa lekko złuszczająco, antybakteryjnie, przeciwzaskórnikowo
Krzemionka
Krem mocno konserwowany

......................... ......................... ..............
Trzeci krem

Dużo silikonów i emolientów
Zawiera alkohol denta
Niacynamid czyli wit B3 działa antybakteryjnie, przeciwzmarszczkowo, rozjaśnia przebarwienia
Galactoarabinan to naturaln polisacharyd. Działa nawilżająco, rozjaśniająco
Kwas azelinowy działa przeciwzapalnie, rozjaśnia przebarwienia
Wyciągi z mięty pieprzowej, z jabłka, z wierzby będą działały przeciwzapalnie, przeciwświądowo

Na razie przerwa

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-06-29 o 12:01
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 22:01   #1664
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość
Cześć!

Dorwałem w Rossmanie nową serię AA, której nie ma na KWC, proszę o analizę składu kremu oraz żelu do mycia oraz kremu na dzień do cery trądzikowej firmy Soraya (wszystkie dostępne w Rossmanie), chciałbym wybrac jakąś serię dla siebie.

Na ulotce o tej nowej serii mowa jest teraz o żelu do mycia i kremie na noc oraz toniku ale tego nie ma jeszcze w sprzedaży, choć producent już teraz pisze, że żel nie ma SLESa.

AA Skóra pod kontrolą, Antybakteryjny krem na dzień do cery trądzikowej for Boys:

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propelyne Glycol, Hydrogenated Polydecene, DI C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Stearate, Cetaryl Alkohol, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Nylon-12, Caprylyl Methicone, Ammonium Acryloylidmethyltaaurate/VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Azelaic Acid, Glycyrrhiza Glabra Extract, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylbaraben, Isobutylparaben, Phenoxyethanol, Disodium Phosphate, Peg-35 Castrol Oil, Retinyl Palmitate, Lecitin, Xathan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylisothiazolinone.

AA Skóra pod kontrolą, Antybakteryjny żel do cery trądzikowej for Boys:

http://img716.imageshack.us/img716/5555/dsc05059m.jpg

Krem antytrądzikowy Soraya:

http://img697.imageshack.us/img697/7691/37998635.jpg

Bardzo dziękuję
Na prośbę postaram się zanalizować
Na zielono zaznacze ekstrakty/sub. czynne, a na czerwono emulgatory, sub. mogące zapychać lub powodować wysypkę/uczulenie

Dicaprylyl Carbonate - jest to wielofunkcyjny emolient. Ma działanie oczyszczające skórę.
(źródło biotechnologia.pl)
Pantenol czyli wit. B5 działa łagodząco, wspomaga gojenie, nawilża
Tocopheryl Acetate czyli wit E w postaci octanu tokoferolu
Wyciąg z korzenia lukrecji działa przeciwzapalnie, rozjaśnia przebarwienia (ostatnio mój ulubiony składnik, bo pięknie zagoił moje grudki zapalne )
Kwas azelinowy- rozjaśnia przebarwienia. Działa przeciwzapalnie
Alantolina- działa łagodząco
Palmitynian retinolu - jedna z form wit A

......................... ........................

Co do żelu to nie ma faktycznie sls. Na początku są detergenty, ale delikatniejsze niż slsy. Ponadto zel zawiera:
kwas mlekowy - zachowuje naturalne kwaśne pH skóry
alantolinę, pantenol, palmitynian retinolu (patrzeć wyżej )
sól amonową kwasu glicyryzynowego - działanie jak ekstrakt z lukrecji tylko, że silniej przeciwzapalne
Ekstrakt z nasion kasztanawca
Biotyna inaczej wit H
Glukonian cynku - działanie takie jak zwykłego cynku, ale pewna nie jestem, bo to raczej stosuję się w suplementacji
kofeina

Ogólnie gdyby dodać te składniki do jakiegoś delikatnego podłoża to byłoby cud mazidło, a tak wszystko się spłukuję

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-06-29 o 22:11
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 12:37   #1665
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

błagam o pochylenie się nad moim kremem z postu 1646

mam także prośbę o przeanalizowanie tych szamponów.
Mój ukochany szampon mnie rujnuje i zastanawiam się nad kupnem
ziaja, naturalne szampony w rodzinnych opakowaniach
niedawno pojawiły się w sklepach (ok 7 zł 500 ml) i chciałabym wiedzieć czy one mają w sobie coś wartościowego dla włosów?
włosy mam długie, bardzo gęste i grube dlatego zależy mi by szampon nie obciążał włosów i ich nie ,,przyklepywał'' i jednocześnie nawilżał i o nie dbał. włosy mam farbowane ale nie farbą tylko szamponem casting do 28 myć. Ten casting loreala niszczy włosy jak farba? czy to prawda? włosy myję codziennie.

ziaja, naturalne szampony w rodzinnych opakowaniach

FIGOWY (włosy normalne)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Panthenol, Propylene Glycol, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Polyquaternium-10, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid.
LAWENDOWY (włosy przetłuszczające się)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-17 Alkyl Sec Sulfonate, Coco Glucoside, Panthenol, Propylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Polyquaternium-10, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Citronellol, Limonene, Hydroxycitronellal, Citric Acid.
ALOESOWY (włosy suche)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, C12-13 Alkyl Lactate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Citric Acid.
SŁONECZNIKOWY (włosy farbowane)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Coco Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Propylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, PEG-7 Glyceryl Cocoate, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid.
POKRZYWOWY (włosy z łupieżem)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-17 Alkyl Sec Sulfonate, Undecylenamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract, Polyquaternium-10, Panthenol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Citric Acid.
dziękuję


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-07-01 o 12:39
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 14:28   #1666
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Galenic, Nectalys spf 15 creme legere (cera normalna i mieszana)

Ingredients;
WATER (AQUA), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CYCLOMETHICONE, OCTOCRYLENE, SD ALCOHOL 39-C (ALCOHOL DENAT), PEG-8, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL, METHOXYPHENYL, TRIAZINE, ISODECYL NEOPENTANOATE, PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, COCOGLUCOSIDE, POLYMETHYL METHACRYLATE, BUTYLPARABEN, CHLORPHENESIN, CITRUS RETICULATA (TANGERINE) FRUIT EXTRACT (CITRUS RETICULATA FRUIT EXTRACT), DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, ETHYLPARABEN, FICUS CARICA (FIG) FRUIT POWDER (FICUS CARICA FRUIT POWDER), FRAGRANCE (PARFUM), GERANIOL HEXYL CINNAMAL HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, LIMONENE, LINALOOL, MALTODEXTRIN, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL POLYSORBATE 60, PPG-12/SMDI COPOLYMER, PROPYLPARABEN, PRUNUS PERSICA (PEACH) JUICE (PRUNUS PERSICA JUICE), RED 40 (CI16035), SODIUM HYDROXIDE, SQUALANE, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, YELLOW 6 (CI 15985).

Proszę o analizę składu kremu powyżej. Do tej pory używałam mojego ukochanego Active C LRP ponieważ nie stosowałam pudrów/podkładów. Dostałam w prezencie podkład Revlona i chciałabym go sobie troszkę poużywać a tu proszę- active c roluje się pod każdym podkładem! (sprawdziłam z ciekawości na 4 próbkach).
W opinii producenta ,,Działanie antyutleniające kremu porównywalne z zawartością 5% witaminy C w preparacie pielęgnacyjnym
Wzrost aktywacji komórkowej energii życiowej o 1696
Lepszy przebieg procesów wymiany komórkowej, możliwość intensywnego nawilżania''.
Dlatego chciałabym się zapytać kogoś kto potrafi rozszyfrować te pisane tajemniczym językiem składy czy ten krem jest równie dobry dla skóry jak active c?
Dodam, że cera po galenic nectalys (już go kupiłam ) jest równie gładka, ładna i miękka jak po active c. Krem nie pozostawia takiego filmu jak active c ale też nie wchłania się do absolutnego matu. Nie zapycha.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Na fioletowo zaznaczyłam filtry. Reszta tak jak w poprzednich postach
Krem zawiera filtr stabilny: Tinosorb S
Polimetakrylan metylu działa jak filtr fizyczny czyli odbija promienie UV (źródło Wikipedia)
Wyciąg z owoców cytrusowych jako źródło wit. C
Wit. E oraz skwalan, ale to na samym końcu składu więc jest go niewiele
Kremik zawiera trochę silikonów, ale nie bardzo dużą ilość. Z silikonami jest tak, że mnie np. nie zapychają, ale pozostawiają tłustą niezmywalną, ciężką warstwę której ja nie lubię.
Z tego co napisałaś chcesz na ten filtr nakładać jeszcze podkład. Ten krem zawiera parasol, który jest destabilizowany przez talk, mikę i chyba jeszcze tlenki metali, więc musisz wziąć pod uwagę jaki skład będzie miał podkład. Poza tym zawsze nakładając makijaż zetrze się część filtra z twarzy. Tak więc z tej SPF 15 niewiele zostanie
Może warto rozejrzeć się za filtrem w formie podkładu w kompakcie lub barwionym filtrem?

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-07-01 o 18:12
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 18:21   #1667
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
błagam o pochylenie się nad moim kremem z postu 1646

mam także prośbę o przeanalizowanie tych szamponów.
Mój ukochany szampon mnie rujnuje i zastanawiam się nad kupnem
ziaja, naturalne szampony w rodzinnych opakowaniach
niedawno pojawiły się w sklepach (ok 7 zł 500 ml) i chciałabym wiedzieć czy one mają w sobie coś wartościowego dla włosów?
włosy mam długie, bardzo gęste i grube dlatego zależy mi by szampon nie obciążał włosów i ich nie ,,przyklepywał'' i jednocześnie nawilżał i o nie dbał. włosy mam farbowane ale nie farbą tylko szamponem casting do 28 myć. Ten casting loreala niszczy włosy jak farba? czy to prawda? włosy myję codziennie.

ziaja, naturalne szampony w rodzinnych opakowaniach

FIGOWY (włosy normalne)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Panthenol, Propylene Glycol, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Polyquaternium-10, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid.
LAWENDOWY (włosy przetłuszczające się)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-17 Alkyl Sec Sulfonate, Coco Glucoside, Panthenol, Propylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Polyquaternium-10, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Citronellol, Limonene, Hydroxycitronellal, Citric Acid.
ALOESOWY (włosy suche)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, C12-13 Alkyl Lactate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Citric Acid.
SŁONECZNIKOWY (włosy farbowane)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Coco Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Propylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, PEG-7 Glyceryl Cocoate, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid.
POKRZYWOWY (włosy z łupieżem)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-17 Alkyl Sec Sulfonate, Undecylenamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract, Polyquaternium-10, Panthenol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Citric Acid.
dziękuję

Wszystkie szampony powyżej nie różnią się specjalnie niczym. Na początku SLSy i CB. Takie połączenie może powodować podrażnienia skóry głowy (ale nie musi to już kwestia osobista )
Ostatni ma najmniej składników pielęgnujących i na najdalszym miejscu w składzie. Ja bym mu podziękowała
Pozostałe mają pantenol na 5 miejscu (7 aloesowy) i wyciągi roślinne wedle nazwy na szamponie. Jeżeli ja bym wybierała to wzięłabym aloesowy (lub słonecznikowy). Prócz wyciągu z aloesu i pantenolu ma jeszcze wit B3 i B5, hydrolizowane proteiny sojowe i z kukurydzy, wit E

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-07-01 o 18:23
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:14   #1668
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost19 jesteś wielka!
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 23:17   #1669
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Ghost19 jesteś wielka!
Dziękuje i polecam się

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
EVOLET Krem na bazie masy perłowej i olejku z nasion dzikiej różySkład: water, mineral oil, Concha de Nacar (Atrina frogilis), cetyl alkohol, propylene glycol, citric acid, Rosa Mosqueta oil, Benjui tincture, propyl paraben, methyl paraben,triethanolamine fragance of rose, sorbitol 70% solution[/COLOR], sodium borate, BHT.

NO SCAR Perła inków

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol and Ceteareath-3 (and) Sodium Cetearyl Sulfate, Mineral Oil, Dimethicone, Glycerine, Allantoin, Polysorbate-60, Mother of Pearl Powder, EDTA, Imidazolidinylurea Lysinecarboymethyl Cisteynate, Methyl Isothiazolinone (and) Methyl Chloroisothiazolinone, Parfum, BHA (and) Tocopherol (and) Triethyl Citrate.
Pierwszy krem to niezła zagadka
Chyba pierwszy składnik na zielono to masa perłowa, ale głowy uciąć sobie nie dam co to za ustrojstwo
Następnie nalewka z surowca bliżej nieznanego (prawdopodobnie działa przeciwgrzybiczo)
Dalej olejek różany, zapach różany oraz roztwór sorbitolu. Na początku składu oleje mineralne

Drugi krem zawiera oleje mineralne, silikony, glicerynę, alantolinę (działanie łagodzące) oraz wit. E i proszek perłowy.

Moim zdaniem lepiej kupić puder perłowy na BU czy NP i dodawać do swojego ulubionego, bardziej wartościowego kremu. Wyjdzie taniej i lepiej
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 00:38   #1670
FilaMila
Raczkowanie
 
Avatar FilaMila
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
GG do FilaMila
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, nie znalazłam analizy składu tego płynu w tym wątku więc proszę o pomoc Czy zawiera on parabeny i czy może być używany przez osoby poniżej 30 roku życia (jest on przeznaczony dla osób powyżej 30 r)?

Płyn Micelarny Ziaja Sopot Spa

Skład: Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.

__________________

FilaMila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 09:26   #1671
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

prosze bardzo o analize kosmetyku z postu 1641
DZIEKUJE
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 10:37   #1672
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize toniku dla mnie ma miec dzialanie rozjasniajace wyrownujace pigmentacje

UNT ExWhite Körperlotion-Haut Aufhellung/Pigment-Entfern

Wasser, Squalane, Glyzerine, 1,3-Butylene Glykol, Glykerin, Glyzeryl Polyacrylat, Tranexam Säure, Tocopheryl Azetat, PEG-40 Hydrogenisiertes Kastor Öl, Stearylalkohol, Zitrus Grandis Schalen Öl, Allantoin, Sodium Hyaluronat, Ceramide, Disodium EDTA, Glycyrrhiza Glabra Wurzel Extrakt, Methyl Paraben, Propyl Paraben.
To może polecę po kolei, bo to krótki skład
Woda, skwalan - olejek z oliwek, glikol butylenowy - łagodniejszy niż propylenowy, gliceryna - humektant, zatrzymuję wodę, poliakrylan glicerolu, kwas traneksamowy - stosuję się go wew. jako lek przeciwkrwotoczny. Nie wiem jak działa zew. , wit. E - przeciwutleniacz, PEG-40 - tenzyd, alkohol stearylowy - emolient poch. syntetycznego, wyciąg z owoców cytrusowych, alantolina - działa łagodząco, Hialuronian sodu - sztuczny polimer stosowany często w okulistyce do nawilżania, ceramidy, wyciąg z korzenia lukrecji, aparbeny
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 10:46   #1673
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost, czy mogłabyś zerknąć też na to?

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Witam,
kupiłam zestaw miniproduktów i nie wiem co mam o nich myśleć. Niby miło się je stosuje, ale nie wiem czy skład mają na tyle oszałamiający, żeby warto było na nie wydawać takie pieniądze? Czy mają dobry skład? Nie mają substancji drażniących? czy są w nich kwasy (i czy filtr trzeba stosować)?


Galenic, Nectalys, Elixir lissant peau neuve - wygładzający eliksir przywracający blask - aktywator promiennego blasku - do wszystkich typów cery.
Skład: water, cyclomethicone, peg-8, pentaerythrityl, tetracaprylate/tetracaprate, maltodextrin, polyacrylate-13, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, chlorphenesin, citrus reticulata (tangerine), fruitextract (citrus reticulata fruit extract) dimthicone crosspolymer, diphenyl dimethicone, ficus carica (fig), fruit powder (ficus carica fruit powder), fragrance, geraniol glycolic acid, hexyl cinnamal, limonene linalool, phenoxyethanol, polysobutene, polysorbate 20, prunus persica (peach) juice (prunus persica juice), red 40 (ci 16035), triethanolammine, yellow 6 (ci 15985).

Galenic, Nectalys, Krem pod oczy
Skład: Water (aqua), peg-8, sorbitan stearate, glycerin, ppg-15 stearyl ether, mineral oil (paraffinum liquidum), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, carbomer, chlorhexidine digluconate, citrus reticulata (tangerine) fruit extract, dextran sulfate, ficus carica (fig) fruit powder (ficus carica fruit powder), fragrance (parfum), geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, maltodextrin, phenoethanol, prunus persica (peach) juice (prunus persica juice), red 40 (Cl 16035), sucrose cocoate, triethanolamine, yellow 5 (Cl 19140), yellow 6 (Cl 15985).

Proszę o ocenę.
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 10:46   #1674
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez FilaMila Pokaż wiadomość
Witam, nie znalazłam analizy składu tego płynu w tym wątku więc proszę o pomoc Czy zawiera on parabeny i czy może być używany przez osoby poniżej 30 roku życia (jest on przeznaczony dla osób powyżej 30 r)?

Płyn Micelarny Ziaja Sopot Spa

Skład: Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.

Sodium Cocoamphoacetate to łagodny, roślinny detergent
Gliceryna zatrzymuję wodę, sorbitol działa nawilżająco na skórę
Wyciągi z alg zawierają dużo mikroelementów i pierwiastków śladowych, regenerują i oczyszczają
Parabenów nie widzę

Nie sugeruj się tym, że na opakowaniu jest napisane powyżej 30 r.ż. Skład tego płynu jest bardzo dobry i warto go spróbować Na pewno poniżej 30 r.ż. też można go używać. Producent pewnie miał na myśli wyciągi z alg które wedle niektórych źródel działają przeciwzmarszczkowo
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 11:06   #1675
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Także mam prośbę o analizę składów

Avon, Solutions Plus + Pure Pore-Fection, pianka myjąca "Matowa Perfekcja"
Ingredients:
Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Glycerin, Lauramidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Salicylic Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Cocoamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Disodium Edta, Xanthan Gum, Isopropylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Benzoic Acid, Retinyl Palmitate, Bambusa Vulgaris Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Tocopherol. <1000281-005>

P.S Nie wiem czy dobrze myślę, ale nie podoba mi sie w tym składzie już w połowie składu perfum...i to, że ekstrakty z bambusa i z czegoś tam na samym końcu składu...:x

Avon, Solutions Cleanse Complete Balance day and night cleanser, żel oczyszczający na dzień i na noc "Idealna Równowaga"
Ingredients:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cocoamidopropyl Betaine, Lauramidopropyl Betaine, Parfum, Potassium Xydroxide, Menthyl Lactate, Methylparaben, Disodium Edta, Benzophenone-4, Zinc PCA, Phosphoric Acid, Alcohol Denat, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 42090, CI 47005, CI 60730.<1014322-023>

P.S tutaj to ja w ogóle nie wiem co mam myśleć

Bardzo będę wdzięczna za analizy składów obu produktów.
Nie wiem czy jest sens zamawiać tą piankę myjącą, bo ten żel mam i ciekawa jestem dlaczego wychodzą mi pryszcze
A za dwa dni siostra będzie zamawiać I ciekawa jestem czy jest sens.
Ghost mogłabyś na to zerknąć ?
Skład dziwny dośc jak dla mnie :d
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 11:08   #1676
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost19 dziękuję Ci bardzo bardzo ! kupię ten aloesowy szampon i przetestuję
i wracam do active c ten krem galenic jakoś źle wpływa na cerę. niby nie zapycha niby nawilża ale coś w nim mi nie pasuje. Już wole lrp. (ale ten dziadowski galenic jest tak wydajny, że przez rok się nie skończy )

Jeszcze raz dzięki!!!!
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 11:35   #1677
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Witam,
kupiłam zestaw miniproduktów i nie wiem co mam o nich myśleć. Niby miło się je stosuje, ale nie wiem czy skład mają na tyle oszałamiający, żeby warto było na nie wydawać takie pieniądze? Czy mają dobry skład? Nie mają substancji drażniących? czy są w nich kwasy (i czy filtr trzeba stosować)?


Galenic, Nectalys, Elixir lissant peau neuve - wygładzający eliksir przywracający blask - aktywator promiennego blasku - do wszystkich typów cery.
Skład: water, cyclomethicone, peg-8, pentaerythrityl, tetracaprylate/tetracaprate, maltodextrin, polyacrylate-13, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, chlorphenesin, citrus reticulata (tangerine), fruitextract (citrus reticulata fruit extract) dimthicone crosspolymer, diphenyl dimethicone, ficus carica (fig), fruit powder (ficus carica fruit powder), fragrance, geraniol glycolic acid, hexyl cinnamal, limonene linalool, phenoxyethanol, polysobutene, polysorbate 20, prunus persica (peach) juice (prunus persica juice), red 40 (ci 16035), triethanolammine, yellow 6 (ci 15985).

Galenic, Nectalys, Krem pod oczy
Skład: Water (aqua), peg-8, sorbitan stearate, glycerin, ppg-15 stearyl ether, mineral oil (paraffinum liquidum), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, carbomer, chlorhexidine digluconate, citrus reticulata (tangerine) fruit extract, dextran sulfate, ficus carica (fig) fruit powder (ficus carica fruit powder), fragrance (parfum), geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, maltodextrin, phenoethanol, prunus persica (peach) juice (prunus persica juice), red 40 (Cl 16035), sucrose cocoate, triethanolamine, yellow 5 (Cl 19140), yellow 6 (Cl 15985).

Proszę o ocenę.
Pierwszy krem:
cyclomethicone to silikon bardzo trudno zmywalny. Zostawia na skórze film ochronny
Maltodekstryna to polisacharyd, działa prawdopodobnie nawilżająco jak większość cukrów
Chlorfenesyna - działa przeciwgrzybiczo
Ekstrakty z mandarynki, figi oraz brzoskwini - jako źródło wit C oraz innych składników
Po drodze następne silikony
Zawiera kwas glikolowy (zaznaczyłam na różowo), ale w małej ilości. Na wszelki wypadek nie wystawiaj się na słonko za bardzo i może jakiś filtr mały?

......................... ......................... .............

Drugi kremik pod oczy:

sorbitan stearate to emulgator
Gliceryna - działa nawilżająco zatrzymuję wodę w naskórku
Oleje mineralne (parafina)- humektant poch. chemicznego
Chlorfenesyna - działa przeciwgrzybiczo
Wyciągi owocowe takie jak w kremie do twarzy
maltodekstryna, sucrose cocoate - nawilżacz
Krem pod oczy nie zawiera silikonów oraz kwasów

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Ghost19 dziękuję Ci bardzo bardzo ! kupię ten aloesowy szampon i przetestuję
i wracam do active c ten krem galenic jakoś źle wpływa na cerę. niby nie zapycha niby nawilża ale coś w nim mi nie pasuje. Już wole lrp. (ale ten dziadowski galenic jest tak wydajny, że przez rok się nie skończy )

Jeszcze raz dzięki!!!!
Proszę bardzo. Może masz takie wrażenie oblepienia twarzy po silikonach własnie Ja tego też
nie lubię, a teraz w większości filtrów są silikony o kremach "pielęgnacyjnych" nie wspomnę

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Także mam prośbę o analizę składów

Avon, Solutions Plus + Pure Pore-Fection, pianka myjąca "Matowa Perfekcja"
Ingredients:
Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Glycerin, Lauramidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Salicylic Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Cocoamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Disodium Edta, Xanthan Gum, Isopropylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Benzoic Acid, Retinyl Palmitate, Bambusa Vulgaris Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Tocopherol. <1000281-005>

P.S Nie wiem czy dobrze myślę, ale nie podoba mi sie w tym składzie już w połowie składu perfum...i to, że ekstrakty z bambusa i z czegoś tam na samym końcu składu...:x

Avon, Solutions Cleanse Complete Balance day and night cleanser, żel oczyszczający na dzień i na noc "Idealna Równowaga"
Ingredients:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cocoamidopropyl Betaine, Lauramidopropyl Betaine, Parfum, Potassium Xydroxide, Menthyl Lactate, Methylparaben, Disodium Edta, Benzophenone-4, Zinc PCA, Phosphoric Acid, Alcohol Denat, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 42090, CI 47005, CI 60730.<1014322-023>

P.S tutaj to ja w ogóle nie wiem co mam myśleć

Bardzo będę wdzięczna za analizy składów obu produktów.
Nie wiem czy jest sens zamawiać tą piankę myjącą, bo ten żel mam i ciekawa jestem dlaczego wychodzą mi pryszcze
A za dwa dni siostra będzie zamawiać I ciekawa jestem czy jest sens.
Pianka myjąca:
Zamiast SLS użyto soli sodowych (sulfoniany) działają jak mydła czyli zmniejszają napięcie pow.
Dalej w składzie jest gliceryna oraz dwa detergenty, kwas salicylowy który działa przeciwzaskórnikowo
Na końcu składu jest palmitynian retinolu (forma wit A) wyciągi roślinne z bambusa oraz wiązówki błotnej (musisz poczytać jak działają ja spotkałam się pierwszy raz z tą roślinką w kosmetyku) wit E

Bardzo dobrze zauważyłaś, ze pianka jest mocno perfumowana :\ a same wyciągi i witaminy są na samym końcu więc w ilościach śladowych
W moim odczuciu lepiej zainwestować w coś lepszego (nie koniecznie droższego)

żel oczyszczający:
Slsy i to dużo zawiera też dużą ilość innych detergentów (na fioletowo). Może mocno wysuszać i podrażniać skórę. Na końcu składu zaznaczyłam 4 składniki
to po kolei:
kwas fosforowy, alkohol oraz dwa silne środki konserwujące
Jedyna dobra rzecz w tym żelu to mógłby być cynk, ale jako, że zmywa się go z twarzy to zamiast działać antybakteryjnie przyczynia się do jeszcze większego wysuszenia twarzy.
Jeżeli teraz używasz tego żelu do mycia to może być przyczyną twoich problemów Podrażniona i wysuszona skóra produkuję więcej łoju, aby się ochronić. Dochodzi do nadprodukcji, gruczoły łojowe są przyblokowane, a w takim środowisku namnażają się bakterię. Powinnaś poszukać czegoś bardzo łagodnego do mycia o delikatnym i w miarę możliwości krótkim składzie. Ja osobiście polecam bardzo naturalną pielęgnację, ale wiem, że nie wszystkim pasuję

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-07-02 o 11:46
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 12:41   #1678
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost
Dziękuje bardzo za analizę...Ten żel wywaliłam...a pianka jest mojej siostry, ale z ciekawości chciałam zobaczyć czy taka świetna
Siostra tez zaczęła na tą piankę narzekać....
Teraz używam Acnecol żel do mycia twarzy. Ciocię mam w aptece i mi go poleciła to kupiłam. Ma działania łagodzące ponoć :P
A to jego skład:
Aqua, Coco, Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Lactitol, Xylitol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Carbomer, Prfume (perfumy ).
Ciekawa jestem czy wg składu też wygląda na taki łagodny.
Myję nim twarz tylko wieczorem. )
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 12:51   #1679
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost 19 bardzo dziekuje
Czyli jego moc wybielajaca jest marna ewentualnie ten wyciag z owocow a tak bardziej nawilza i zatrzymuje wode a juz marzylam o wybielajacym lotionie
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 12:53   #1680
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kathi
Ciężko znaleźć odpowiednie kosmetyki :P
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.