Remont pokoju. Moze jakies pomysly?rury, mały pokoj itd..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-27, 00:29   #1
krzysiudr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1

Remont pokoju. Moze jakies pomysly?rury, mały pokoj itd.....


Witam. Przenosze sie do nowego pokoju i chce go sobie wyremontować. Dlugosc 4,2 szerokosc 2,8 taki prostokatny ten pokoj. Ciemne meble wiec kolor mysle jakis piaskowy badz jasny zielony zeby go rozjaśnić.

A macie moze jakies pomysly zeby zakryc rury ktore biegna przez 2 sciany?
Sufit podwieszany odpada(zmiejszy sie kubatura pokoju etc a i tak jest maly).

Pozdr

ps. poprzedni wlasciciel zrobil sobie taki karnisz z paneli sciennych jak go zmienic. w oknie jest zaluzja. na suficie kasetony stareeeeee, juz nowe dostalem na sufit.



krzysiudr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 22:25   #2
monk111
Raczkowanie
 
Avatar monk111
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 242
Dot.: Remont pokoju. Moze jakies pomysly?rury, mały pokoj itd.....

to co mi przychodzi do głowy:
nie wiem jak zakryć takie rury, są dość masywne, niektórzy malują je tą samą farbą co ściany, wtedy mniej rzucają się w oczy :P ewentualnie możesz wykorzystać te rury i np pozawieszać jakieś zdjęcia na nitkach... no ale to zależy od gustu
karnisz - ja bym go zlikwidowała i na jego miejsce kupiła inny, no chyba że da się po prostu zlikwidować same panele, a pod spodem jest normalny karnisz to też może tak być - nie wiem jak to jest zrobione
a kasetony? jesteś pewien, że lepsze są kasetony niż normalnie pomalowany sufit?
monk111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:49   #3
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: Remont pokoju. Moze jakies pomysly?rury, mały pokoj itd.....

Ja bym je jednak schowała pod karton-gipsem (choć nie jestem zwolenniczką upychania go w mieszkaniach) - jeśli nie cały sufit, to chociaż te rury.
__________________
Procrastinate now and panic later.
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 11:24   #4
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Remont pokoju. Moze jakies pomysly?rury, mały pokoj itd.....

Cytat:
Napisane przez krzysiudr Pokaż wiadomość
Witam. Przenosze sie do nowego pokoju i chce go sobie wyremontować. Dlugosc 4,2 szerokosc 2,8 taki prostokatny ten pokoj. Ciemne meble wiec kolor mysle jakis piaskowy badz jasny zielony zeby go rozjaśnić.

A macie moze jakies pomysly zeby zakryc rury ktore biegna przez 2 sciany?
Kombinacji kolorystycznych jest wiele, jeśli nie możesz się zdecydować na jeden, czemu nie pomalować pokoju na dwa? Dużo osób teraz tak robi, bo unika się monotonii w pokoju, a przy tym będzie to dobra kombinacja (vide załącznik)
Co do rur, to możesz zrobić z nich w pewnym sensie dekorację. Kiedy czytałam o interesujących Ciebie kolorach, to od razu przypomniało mi się coś fajnego, a mianowicie jak Leon Tarasewicz przetworzył elewację Teatru Wielkiego w Poznaniu, tworząc pasiaste żółto-zielone kolumny. Możesz na przykład okleić lub przemalować rury, ale nie na neutralny kolor, ale aby celowo przykuwały uwagę.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 16:06   #5
arnika7730
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Remont pokoju. Moze jakies pomysly?rury, mały pokoj itd.....

Mam u siebie coś fajnego co może i Tobie spasuje.
Nazywa się to sufit napinany i zajmuje tylko chyba 2cm, więc nie obniża zbytnio, a nawet podwyższa wnętrze
Możesz poszukać w google sufity lustrzane albo z połyskiem.
Zrobiłam u siebie w salonie ciemno brązowy, taka czekoladka. Super pasuje do podłogi i mebli. Osobiście jestem w tym zakochana.
Robiła mi to firma z Krakowa, ale z tego co wiem monterzy są wszędzie . MOntowali mi ten sufit około 6 godzin, więc nie było ani brudu ani rozwalonego mieszkania. Tylko trzeba podobno zwracać uwagę żeby to nie było chińskie.
Będą mi jescze robić w łazience i wc, ale tam będą takie świecące.
Za tydzień się wprowadzam i będę się rozkoszować
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
arnika7730 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-10 17:06:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.