Ogrodzenie dla Piesa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 22:03   #1
201803260919
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 246

Ogrodzenie dla Piesa


Witajcie WSZYSCY Miłośnicy Każdej Zwierzynki ;-)

Mam 2 psy: Goldenkę (Dori) i mieszańca (Kłopot'u - our Choice lub Joy's -> zależnie od tego jak się zachowuje).


No i z Kłopotem mam wielki KŁOPOT... Jest młodym Psiakiem, przybłąkał się, i mimo tego, że mieliśmy już Dorę, i Kićkę z 3 małymi... nie mogliśmy Go odtrącić!!! Były KŁOPOTY ze zwierzakami na poczatku, nie akceptowały się w ogóle! (mialam problem z pisowanią, więc wygooglałąm: http://www.youtube.com/watch?v=WuyFyaZtWsc Słodki Miodek )

Teraz jest fantastycznie! Zwierzaki się lubią WSZYSTKIE!
Ale Joys ma ADHD... a My ogrodzenia nie mamy... więc jest przypięty na sznurku przy domu - jak wchodzi do srodka to sika wszędzie... ale i tak Go wpuszczamy starając się uczyć Go nIE-drastycznymi metodami oczywiscie!!! Ja mam masę rzeczy naukowo-psychologicznych do roboty... prawie nie śpię, tyle pomysłów...
Ale zawsze jak nasza Zweirzynka poprosi, to ide z Nimi do lasu (zaraz przy domu - genialnie mamy, wiem! dlatego to wykorzystuje!!!) na 0.5h PSIAcerek ;-) nawet 3-4 razy dziennie!! Bo proszą...

Jednak Joys potrzebuje o wiele wiecej ruchu... a własciwie nie ruchu... wydaje mi się, że bardziej potrzebuje poczucia WOLNOŚCI... a ten sznurek to tylko przez to, że jak ucieknie, to może pod samochód wpaść - więc 'niby' dla Jego DOBRA... zwał jak zwał - dla naszego Choice'a to nie jest dobre absolutnie! Więc dlatego proszę o radę... Zrobię WSZYSTKO, żeby Go uWOLNIĆ!!! Za bardzo Go kocham, żeby patrzeć na Jego moc niewykorzystywanej Energii - naprawdę nie chcę, żeby wpadł w depresję jakąś później, teraz młody jeszcze jest i to jest wiek KRYTYCZNY!

Nie mamy teraz możliwości finansowych, zeby ogrodzenie zrobic... ale myślę nad jakąs nawet prowizorką! Tanio żeby było, a żeby Psiak mógł się czuć wolny, a nie przywiązany.... Serce mi się kraje jak on skjaUCZY...

Macie jakieś doświadczenia, albo POMYSŁy co bym mogła zrobić..?

Jeśli Ktoś z Was chciałby wiedzieć, czy rzeczywiście maMY takie przyjacielskie podejscie do zwierzaków, to mam mase ich zdjęć na fejsbuku... np. cały album: 'New Family Members' ;-)

Pozdrawiam WSZYSTKICH!!! ) (bo wiem, że Mężczyźni nie tylko siedzą tu, ale jeszcze MODErują więc nie feminizuję portalu haha )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 24072011414.jpg (91,2 KB, 19 załadowań)
201803260919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 07:58   #2
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Ogrodzenie dla Piesa

Prowizorke to on moze rozwalic i zwiac. A moze przejazdzka rowerowa, wtedy psiak moglby biec kolo Ciebie. Jak sie z nim bawisz?
A moze taka linka?
http://allegro.pl/linka-metalowa-do-...833726464.html
Bo zrobienie kojca troche kosztuje.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 16:40   #3
201803260919
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 246
Dot.: Ogrodzenie dla Piesa

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Prowizorke to on moze rozwalic i zwiac. A moze przejazdzka rowerowa, wtedy psiak moglby biec kolo Ciebie. Jak sie z nim bawisz?
A moze taka linka?
http://allegro.pl/linka-metalowa-do-...833726464.html
Bo zrobienie kojca troche kosztuje.
Ehh... przejażdżki rowerowej nawet bym nie probowala - smierc na miejscu! On jak jest przywiazany przed domem grubszym sznurkiem (bo inne przegryza w 2 minuty!), to tak sie zakikla, że heeeejjj... Szelki Mu kupilismy, zeby sie nie dusił Biedaczek... zgryzł po 15 minutach spaceru!!!
Sąsiedzi wszyscy Go znają i pomagają łapać... ale to ryzyko, że wpadnie pod samochód - nie daj emi spać!!!
Ehh... gdybym nie byla studentka i mogla wreszcie zarabiac cos wiecej... hmmm... chce Ktos korki przez skype'a z biologii (specjalnosc ma to niekodujące części genomu ludziego ze stażem w Edynburgu), chemii, matmy, angielskiego..?
Moze za miesiac uzbierałabym na to ogrodzenie... nawet prowizoryczne! Ulepszylabym je wlasnymi Robinson'owymi sposobami!

Dzieki za link do linki ;-) przyda sie napewno!!!
Pozdrowiska!
AA
201803260919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 14:38   #4
jowiszekkk
Raczkowanie
 
Avatar jowiszekkk
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: Ogrodzenie dla Piesa

w tym wypadku to najlepiej zrobić kojec bo na sznurku pies sie męczy ;/
__________________
jowiszekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 18:35   #5
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Ogrodzenie dla Piesa

po pierwsze kastracja-powinna ukrucic troche zapedy do zwiedzania okolicy a po drugie dla takiego psa z adhd to 30 minut spaceru jest nie wystarczajace...
Dla niego conajmniej godzinny-aktywny spacer 2 razy dziennie to minimum...
Mozesz wykorzystac rower-rolki-bieganie zeby troche tego nadmiaru energii spozytkowac...
Samo wiazanie psa nie rozwiazuje problemu bo pies uwiazany bedzie popadal we frustracje a w koncu i tak cos wymysli i ucieknie...
Jedyne wyjscie to porzadne ogrodzenie i dlugie aktywne spacery i szkolenie...Zeby nawet w razie ucieczki psa odwolac...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 02:05   #6
201803260919
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 246
Dot.: Ogrodzenie dla Piesa

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
po pierwsze kastracja-powinna ukrucic troche zapedy do zwiedzania okolicy a po drugie dla takiego psa z adhd to 30 minut spaceru jest nie wystarczajace...
Dla niego conajmniej godzinny-aktywny spacer 2 razy dziennie to minimum...
Mozesz wykorzystac rower-rolki-bieganie zeby troche tego nadmiaru energii spozytkowac...
Samo wiazanie psa nie rozwiazuje problemu bo pies uwiazany bedzie popadal we frustracje a w koncu i tak cos wymysli i ucieknie...
Jedyne wyjscie to porzadne ogrodzenie i dlugie aktywne spacery i szkolenie...Zeby nawet w razie ucieczki psa odwolac...
Zgadzam sie w 100%.
Wlasnie dlatego nie chce Go wiązać, bo przeciez to ograniczanie wolnosci zwierza...
Ale co zrobic skoro moi Rodzice nie mogą poświęcić trochę czasu na zorganizowanie czegos... Ehh... chce uczyć Ludzi myslenia logicznego, a z moimi najblizszymi mam problem
A zwierz to przeciez takie wieczne małe dziecko... nie mozna Mu niszczyć psychiki przez własną głupotę... wrrr...!

Jesli sie chce miec zwierza, to powinno Mu się zapewnić godne bezstresowe życie.
Mam nadzieje, ze przed powrotem na Obczyznę uda mi się Rodzicow w KONCU przekonac, ze to problem tkwi w Ich podejsciu, a nie w charakterze i temperamencie Choice'a...

Dzieki za wszelkie info (oczywiscie chodze z piesami na spacery tak czesto jak to mozliwe, bo ja sobie zdaje sprawe z tych WSZYSTKICH aspektow - jestem biologiem, wiec wiem tez jak to dziala nawet od tej strony...)

Pozdrowiska!
Fajnie, ze mozna na siebie liczyc - swietne Ludki jestescie!
201803260919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.