Łamanie przepisów - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Pokaż wyniki sondy: Czy stosujesz się do przepisów prawa o ruchu drogowym? (szczerze!)
łamię ograniczenia prędkości 78 87,64%
wyprzedzam na podwójnej linii 18 20,22%
parkuję w zakazanych miejscach 8 8,99%
wymuszam pierwszeństwo 7 7,87%
tak, stosuję się do wszystkich przepisów 9 10,11%
nie, zdarza mi się złamać inne przepisy 33 37,08%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 89. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-08, 23:10   #121
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez aga717 Pokaż wiadomość
Bosz Rena mam nadzieje że szybko ci zabiorą prawo jazdy. Wybacz ale po przeczytaniu twoich wypowiedzi nóż mi się otwiera aby ci wszystkie opony podziurawić.
Cóż, nie popieram nawyku Reny [o czym zresztą już była tu mowa] ale po co aż tak ekspresywn wyrażanie emocji. Zabrać prawo jazdy, opony przedziurawić? Hola, hola, - to pozostałym za przekraczanie prędkości zostaje już tylko stryczek...

Rena złym kierowcą nie jest - tak sądzę po wielu wątkach. Jest po prostu dosyć konserwatywna ale w moim przekonaniu - reformowalna. [Rena wybacz takie partyjne słownictwo ale jakoś pasowało mi do sytuacji ]

A autostradą w Niemczech rzeczywiście warto się przejechać, bo chyba wystarczy jedna podróż, by już do końca życia trzymać się prawego pasa
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 23:19   #122
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Łamanie przepisów

Troche faktów.

Rozdział 3
Ruch pojazdów

Oddział 1
Zasady ogólne

Art. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 23:27   #123
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Cóż, nie popieram nawyku Reny [o czym zresztą już była tu mowa] ale po co aż tak ekspresywn wyrażanie emocji. Zabrać prawo jazdy, opony przedziurawić? Hola, hola, - to pozostałym za przekraczanie prędkości zostaje już tylko stryczek...

Rena złym kierowcą nie jest - tak sądzę po wielu wątkach. Jest po prostu dosyć konserwatywna ale w moim przekonaniu - reformowalna. [Rena wybacz takie partyjne słownictwo ale jakoś pasowało mi do sytuacji ]

A autostradą w Niemczech rzeczywiście warto się przejechać, bo chyba wystarczy jedna podróż, by już do końca życia trzymać się prawego pasa
Przepraszm troche mnie poniosło, ale taki sposób jazdy albo takie rozumowanie za kierownicą zwiekszają ryzyko wypadków.
Konserwatywna nie bardzo mi pasuje do wytłumaczenia jej widzimisie i łamania przepisów.
nie dziwią mnie męski uwagi typu Baba za kierownicą
__________________
OSTATNIE SŁOWO NALEŻY DO
MĘŻCZYZNY

A BRZMI ONO :

TAK JEST ŻONO

Edytowane przez aga717
Czas edycji: 2007-03-12 o 19:31
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 00:00   #124
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Łamanie przepisów

może z czasem nauczy się jeździć miejmy nadzieję,a tak pozatym baby i tylko niektóre okropnie jeżdża,ostatnio mnie jedna w****iła,ja miałam pierwszeństwo a baba na mnieledwo zdążyłam uciec naprawde jest mało dziewczyn które umieja prowadzic jest ich troche ale i tak mało,ja staram się wszystkich przepisów trzymać,ale ostatnio mi się spieszyło i przez STOP przejechałam zwolniłam,ale popatrzec czy nikt nie jedzie ale sie nie zatrzymałam,ale mam jeden głupi nawyk jak gdzieś zaparkuje czy w jeżdżam czy wyjeżdzam nigdy kierunkowsskazu nie włączę,włączam tylko na skrzyżowaniach,musze ten nawyk zwalczyć,nieraz się pilnuje i wł ale nieraz niekontroluje
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 05:50   #125
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Proszę bez uogólnień
Ciebie nie mialam na mysli
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 08:31   #126
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez aga717 Pokaż wiadomość
Bosz Rena mam nadzieje że szybko ci zabiorą prawo jazdy. Wybacz ale po przeczytaniu twoich wypowiedzi nóż mi się otwiera aby ci wszystkie opony podziurawić.
Dlaczego inni nie mogą łamać przepisów nadmierną prędkością, skoro ty je łamiesz jadąc lewym pasem ( nic mnie tak nie wnerwia jak ktoś jedzie przez całe miasto lewym pasem poto aby skręcić w prawo).
Szkoda że nie jeżdzisz autostradami, pojedź raz na autostrade do niemiec gdzie nie ma ograniczeń prędkoścvi ciekawe jak wtedy będziesz motywować swój sposób jazdy.
Jadąc prawym pasem, sygnalizując chęć wjazdu na twój lewy pas- kierowca nim jadący "musi " ci to umożliwić. (pod warunkiem że twój pas sie nie kończy- czy jakoś tak)
Zielona strzałka - najczęściej jest na sygnalizatorze na którym jest zapalone czerwone światło a ono chyba nakazuje sie nam zatrzymać a to że tego nie robimy to juz inna bajka.
życzę częstych kontaktów z policjantami z drogówki.
Baba zza kierownicy

Rena jak długo masz prawo jazdu?
Bardzo nieprzyjemny post, szczególnie te "życzenia" .
Nie znosicie kierowców, którzy jadą lewym pasem i akurat trafiła wam się osoba, która na forum przyznała się do takiej jazdy, a wy wylewacie na nią cały swój żal. Bez przesady! Dlaczego jedna osoba ma zbierać baty za setki innych kierowców?

// piszę to do tych, z was, które w tym wątku pozwoliły sobie na nieprzyjemne komentarze w stosunku do Reny.
I pytanie - jak Rena ma być pewnym siebie (=dobrym) kierowcą skoro tutaj, wśród kobiet, zamiast wsparcia otrzymuje krytykę, czasami ubraną w nieprzyjemne słowa, hmmm?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 09:19   #127
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Łamanie przepisów

1 Życzenia - skoro my nie możemy jej wytłumaczyć że źle robi to może uwierzy policjantom ( nie koniecznie muszą karać mandatem)
2 Rena nie dostanie się nigdy na lewy pas, jeśli będą tam kierowcy tacy jak ona.
3 Krytyka, jeśli robi sie coś źle może zmotywuje do lepszego
4 Łódź nie jest małym miastem - często odwożę koleżanki po pracy i dziwią sie, że takimi ul. jak Strykowska czy Al. Włókniarzy jadę prawym pasem, bo mężowie jada tak czy siak i o dziwo ze mną jadę szybciej mimo korków powód - wszyscy jadę lewym pasem.
Jeśli przesadziłam z tonem to bardzo cie Rena przepraszam ale kube ł zimnej wody jest czasami potrzebny.
__________________
OSTATNIE SŁOWO NALEŻY DO
MĘŻCZYZNY

A BRZMI ONO :

TAK JEST ŻONO

Edytowane przez aga717
Czas edycji: 2007-03-22 o 17:50
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 09:47   #128
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
nastepnym razem zglosze zly post do moderatora

wyglada na to, ze zaufalam ludziom, ktorzy na to nie zaslugiwali.


pracowalam juz w Luksemburgu, w Warszawie.

pfff

nie bede kontynuowac, ani sie tlumaczyc. inne Twoje posty tez czytalam i nadal uwazam, ze tacy kierowcy powinni jeszcze duuuuuuuzo godzin z instruktorem pojezdzic...


no dobra, a tak z czystej ciekawosci- w Luksemburgu czy Warszawie jezdzilas samochodem????? bo w ogole sobie Ciebie nie wyobrazam!! Krakow to przyslowiowe "male piwo". kierowcy sa tam stosunkowo uprzejmi
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 09:54   #129
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
I pytanie - jak Rena ma być pewnym siebie (=dobrym) kierowcą skoro tutaj, wśród kobiet, zamiast wsparcia otrzymuje krytykę, czasami ubraną w nieprzyjemne słowa, hmmm?
z postow, ktore napisala wczesniej wynika jasno, ze uwaza, ze nie popelnia zadnych bledow i tak sie powinno jezdzic, dlatego ja skrytykowalam. a na koncu swojego postu poradzilam, zeby sobie jednak probowala zmieniac pasy w czasie drogi do pracy.
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 19:20   #130
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
pfff
wysylam zly post.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 16:50   #131
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Łamanie przepisów

a czmeu nie odpowiedzialas na moje pytanie?????
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-15, 06:07   #132
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez aga717 Pokaż wiadomość
Bosz Rena mam nadzieje że szybko ci zabiorą prawo jazdy. Wybacz ale po przeczytaniu twoich wypowiedzi nóż mi się otwiera aby ci wszystkie opony podziurawić.
Zalecam wizyte u dobrego psychologa.
Cytat:
Napisane przez aga717 Pokaż wiadomość
Troche faktów.

Rozdział 3
Ruch pojazdów

Oddział 1
Zasady ogólne

Art. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.
W tych przepisach nie ma zadnego info jak wobec nich postepowac wobec kierowcow lamiacych predkosc.

Cytat:
Napisane przez Jupi
a czmeu nie odpowiedzialas na moje pytanie?????
zalecam najpierw sie przesiasc z tylniego siedzenia na fotel kierowcy, i podjac prace zawodowa. Wtedy wrocimy do tematu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 07:17   #133
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Łamanie przepisów

w tych przepisach, ktore wkleila aga717 jest wazne "Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni;"


ale nie rozumiem Twojej odpowiedzi na moje pytanie ze niby Ty bylas kierowca zawodowym w tym Luksemburgu i Wawie? po co ten tekst? napisz po prostu ile czasu masz prawko i czy bylas kierowca w innych miastach.
z Twoich innych postow wnioskuje, ze doswiadczenie za kierownica masz bardzo niewielkie...
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 16:39   #134
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Łamanie przepisów

,
__________________
OSTATNIE SŁOWO NALEŻY DO
MĘŻCZYZNY

A BRZMI ONO :

TAK JEST ŻONO
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 16:42   #135
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Łamanie przepisów

[quote=aga717;3923629]
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zalecam wizyte u dobrego psychologa.
Nawzajem

[W tych przepisach nie ma zadnego info jak wobec nich postepowac wobec kierowcow lamiacych predkosc.]



Jak będziesz pracować w drogówce to możesz sobie z nimi postępować.. .
Teraz, to mozesz sobie tylko w bucie palcem pokiwać...
__________________
OSTATNIE SŁOWO NALEŻY DO
MĘŻCZYZNY

A BRZMI ONO :

TAK JEST ŻONO
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 16:54   #136
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Łamanie przepisów

To sie robi nudne

Ja bardzo prosze przede wszystkim o darowanie sobie komentarzy odnośnie stażu kierowcy czy ilosci przejechanych kilometrów...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 17:04   #137
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez aga717 Pokaż wiadomość
4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

To właśnie ten przepis mówi, że mamy w miarę możliwosci jechać zawsze skrajnym prawym pasem. Tak jest od lat i nikt tego nei zmieni swoimi argumentami typu "bo tam są dziury", "bo tam jadą najwolniejsi, a ja jadę tak jak ograniczenie", "bo trzeba nauczyć czegoś tych wstretnych piratów drogowych"

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
w tych przepisach, ktore wkleila aga717 jest wazne "Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni;"
Nie, akurat ten przepis mówi o drodze dwujezdniowej. Trudno żeby ktoś pod prąd jechał.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
W tych przepisach nie ma zadnego info jak wobec nich postepowac wobec kierowcow lamiacych predkosc.

Dopiszmy same

Art. 24
Kierujący pojazdem widząc inny pojazd łamiący ograniczenie prędkości, zobowiązany jest natychmiast zajechać mu drogę, celem zablokowania mu możliwości zbyt szybkiej jazdy.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 21:02   #138
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
ze niby Ty bylas kierowca zawodowym
oczywiscie, ze tak - od 30 lat jestem zawodowym kierowca na traktorze, w realu mam na imie Mietek i wogole mam 50 lat - jak zreszta kazdy internauta, na ktorego obowiazkowo trzeba wylewac zimny prysznic niekoniecznie z woda

Przed zalogowaniem zdalam arcyciezki egzam z akrobacji samochodowych - inaczej Ines by mnie tu nie wpuscila

...w oparach absurdu....
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 21:58   #139
mrs.ideal
Raczkowanie
 
Avatar mrs.ideal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 233
GG do mrs.ideal
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
oczywiscie, ze tak - od 30 lat jestem zawodowym kierowca na traktorze, w realu mam na imie Mietek i wogole mam 50 lat - jak zreszta kazdy internauta, na ktorego obowiazkowo trzeba wylewac zimny prysznic niekoniecznie z woda

Przed zalogowaniem zdalam arcyciezki egzam z akrobacji samochodowych - inaczej Ines by mnie tu nie wpuscila

...w oparach absurdu....
tak tak - ja nawet dzisiaj mialam okazje zdjęcia na traktorze obejrzec
__________________





mrs.ideal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-16, 07:29   #140
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Łamanie przepisów

Ja w zasadzie tylko czasem przekraczam dozwoloną prędkosc....
Na linie ciągła nie najeżdzam bo wkoncu po cos ona tam musi byc...-wyprzedam tylko na przerywanych ...jezdze prawym pasem i tylko zmieniam jak wyprzedzam...no chyba ze prawy jest tak załatany ze dziura na dizurze ze wtedy szkoda mi auta to zmieniam
Nie staje na zakazach a juz bron boze na miejscach dla niepełnosprawnych!
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 20:18   #141
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Łamanie przepisów

dobra, odpuszczam pozdrawiam
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 20:58   #142
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Dopiszmy same

Art. 24
Kierujący pojazdem widząc inny pojazd łamiący ograniczenie prędkości, zobowiązany jest natychmiast zajechać mu drogę, celem zablokowania mu możliwości zbyt szybkiej jazdy.
Jestem przeciwna zajezdzaniu z premedytacja komukolwiek drogi, podobnie jak wyrzucanie kogokolwiek kto jedzie przed nami nawet jak nie do konca pasuje nam predkosc tej osoby (nie trabie i nie poganiam rowerzystow).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 23:56   #143
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Łamanie przepisów

Ja tam się nie przejmuję, że jadąc lewym pasem ktoś za mną się wkurza bo ma ochotę jechać 100 tam gdzie jest ograniczenie do 50.
Lewym pasem przy takim ograniczeniu jadę 60-70 i uważam że i tak to jest za dużo :P
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 06:12   #144
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Łamanie przepisów

nieeeeeeeeeeeeee....
ja juz nie mam sily tlumaczyc na czym polega ruch prawostronny w Polsce. odsylam do Kodeksu drogowego, bo widze, ze co poniektorzy maja tu spore teoretyczne braki
i nie czepiam sie tego jako lamania przepisow, ale utrudniania zycia innym i prowokowania do niebezpiecznych zachowan.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 12:34   #145
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Ja tam się nie przejmuję, że jadąc lewym pasem ktoś za mną się wkurza bo ma ochotę jechać 100 tam gdzie jest ograniczenie do 50.
Lewym pasem przy takim ograniczeniu jadę 60-70 i uważam że i tak to jest za dużo :P

Mnie nie obchodzi czy ktoś chce jechac 100 gdzie jest ograniczenie do 50...zjezdzam...jak sie ktos spieszy po smierc to prosze bardzo...ja mu tego utrudniac nie bede
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 12:46   #146
GenY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
nieeeeeeeeeeeeee....
ja juz nie mam sily tlumaczyc na czym polega ruch prawostronny w Polsce. odsylam do Kodeksu drogowego, bo widze, ze co poniektorzy maja tu spore teoretyczne braki
i nie czepiam sie tego jako lamania przepisow, ale utrudniania zycia innym i prowokowania do niebezpiecznych zachowan.
Trudno się nie zgodzić z tym, że wolna jazda na szybkim pasie jest też łamaniem prawa o ruchu drogowym
__________________
Ford Mustang Shelby
GenY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 13:11   #147
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Łamanie przepisów

Przepraszam za wykraczanie poza temat ale GenY masz fantastyczne auto w podpisie Cud-miód-malina i moje marzenie choć raz sie takim przejechać
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 13:35   #148
GenY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Przepraszam za wykraczanie poza temat ale GenY masz fantastyczne auto w podpisie Cud-miód-malina i moje marzenie choć raz sie takim przejechać
__________________
Ford Mustang Shelby
GenY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 20:33   #149
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiem dlaczego wg Was aby uzyc lewego pasu musze przekraczac dozwolona predkosc byle sie komus nie narazic?
Smutny fakt. Ale tak naprawdę jest i tu się muszę z Reną zgodzić.

Z powodu łamiących przepisy (prędkość) ludzi, którzy umyślają sobie jechać 120 na godzinę musiałam zmienić zawieszenie w aucie.
Mieszkańcy Śląska wiedzą, że mamy tu pewną uroczą dróżkę, konkretnie prawy pas drogi szybkiego ruchu z Zabrza (kierunek od M1 i Makro) do Gliwic. Kilka razy niemal nie rozwaliłam auta panicznie reagując na klakson i zjeżdżając z lewego pasa na pełen kolein prawy, bo ktoś jechał jak kretyn i z kilometra już na mnie trąbił. Dodam że jeżdżę tam z prędkością maksymalnie dopuszczoną, czyli 70 na godzinę. Po paru takich jazdach i zniszczeniu przeze mnie stabilizatora oraz misy olejowej , mąż podniósł samochód.

Tak więc w tym względzie Renę popieram - ją obowiązują przepisy o jeździe pasem prawym, innych przepisy o prędkości. Nie widzę powodu, dla którego ona ma być bardziej winna od tego, kto jedzie za nią 120 na godzinę tam gdzie prędkość dopuszczalna jest niższa i ona się do niej stosuje.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 20:49   #150
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Smutny fakt. Ale tak naprawdę jest i tu się muszę z Reną zgodzić.

Z powodu łamiących przepisy (prędkość) ludzi, którzy umyślają sobie jechać 120 na godzinę musiałam zmienić zawieszenie w aucie.
Mieszkańcy Śląska wiedzą, że mamy tu pewną uroczą dróżkę, konkretnie prawy pas drogi szybkiego ruchu z Zabrza (kierunek od M1 i Makro) do Gliwic. Kilka razy niemal nie rozwaliłam auta panicznie reagując na klakson i zjeżdżając z lewego pasa na pełen kolein prawy, bo ktoś jechał jak kretyn i z kilometra już na mnie trąbił. Dodam że jeżdżę tam z prędkością maksymalnie dopuszczoną, czyli 70 na godzinę. Po paru takich jazdach i zniszczeniu przeze mnie stabilizatora oraz misy olejowej , mąż podniósł samochód.

Tak więc w tym względzie Renę popieram - ją obowiązują przepisy o jeździe pasem prawym, innych przepisy o prędkości. Nie widzę powodu, dla którego ona ma być bardziej winna od tego, kto jedzie za nią 120 na godzinę tam gdzie prędkość dopuszczalna jest niższa i ona się do niej stosuje.
A no właśnie. Przecież jeden przepis nie może być sprzeczny z drugim.
Jeśli mamy ograniczenie prędkości do 70 to znaczy że NIE MOżNA JECHAć WIęCEJ NIż 70. Czyli jest to maxymalna ilość, jaką mozemy jechać, czyli jadąc 70 jedziemy najszybciej jak się da i możemy jechać lewym pasem ruchu, ponieważ jedziemy szybko.
Jeśli przy ograniczeniu do 70 jedziemu 60 lub 50 to nie powinnyśmy jechać lewym pasem, tylko prawym, ponieważ jedziemy wolno.

Proste
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.