różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-30, 18:39   #1
karolanka
Raczkowanie
 
Avatar karolanka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 171

różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/


Kurcze nie wiem, czy był podobny wątek. Przejrzałam kilka stron i nie widzę nic takiego, ale jeśli się powtarzam to przepraszam adminów
Mam taki denerwujący kłopot, że skóra na mojej twarzy różni się barwą od skóry reszty ciała. Twarz jest ciemniejsza, lekko zaróżowiona, natomiast skóra od szyi w dół praktycznie biała (nie opalam się). W efekcie ciągle wyglądam, jakbym używała za ciemnego podkładu (nawet jeśli nie mam podkładu na twarzy). Próbowałam używać jaśniejszych fluidów, ale wtedy wszyscy mi mówią, że wyglądam jak trup. Skóry ciała też nie przyciemnię, bo od słońca robie się czerwona, a od samoopalacza łaciata
Jest na to jakiś sposób? Może jakieś zabiegi w salonie kosmetycznym? Jaki jest powód tak sporej różnicy? Chciałabym coś z tym zrobić, żeby już nie być dwukolorową
karolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 18:50   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Cytat:
Napisane przez karolanka Pokaż wiadomość
Kurcze nie wiem, czy był podobny wątek. Przejrzałam kilka stron i nie widzę nic takiego, ale jeśli się powtarzam to przepraszam adminów
Mam taki denerwujący kłopot, że skóra na mojej twarzy różni się barwą od skóry reszty ciała. Twarz jest ciemniejsza, lekko zaróżowiona, natomiast skóra od szyi w dół praktycznie biała (nie opalam się). W efekcie ciągle wyglądam, jakbym używała za ciemnego podkładu (nawet jeśli nie mam podkładu na twarzy). Próbowałam używać jaśniejszych fluidów, ale wtedy wszyscy mi mówią, że wyglądam jak trup. Skóry ciała też nie przyciemnię, bo od słońca robie się czerwona, a od samoopalacza łaciata
Jest na to jakiś sposób? Może jakieś zabiegi w salonie kosmetycznym? Jaki jest powód tak sporej różnicy? Chciałabym coś z tym zrobić, żeby już nie być dwukolorową
Też mam ten problem
odcień szyi mam taki śniado oliwkowy jakiś a takiego podkładu nigdy nie znalazłam. A twarz mam troche zaczerwienioną i ciemniejsza i jak podkład jest dobry na szyi to na twarzy i tak wygląda inaczej. Dlatego teraz zamówiłam sobie próbki pudrów mineralnych bo jest ogromny wybór kolorów i mam nadzieje że nareszcie znajde kolor który będzie pasował do szyi
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 19:13   #3
Helenkaaa123
Przyczajenie
 
Avatar Helenkaaa123
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śródziemie
Wiadomości: 15
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Nie jestem pewna czy puder da radę dokładnie "pokryć" kolor twarzy...
__________________
Piękna, dumna i powiedzmy, że mądra
Helenkaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 20:40   #4
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

hmm , ja mam twarz jasniejsza , tez bardziej zarozowiona , mysle , ze wiekszosc ludzi ma jasniejsza twarz od ciala .
soni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 20:44   #5
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
hmm , ja mam twarz jasniejsza , tez bardziej zarozowiona , mysle , ze wiekszosc ludzi ma jasniejsza twarz od ciala .
Też mam zaróżowioną twarz, ale zdecydowanie ciemniejszą od reszty ciała, które mam - paradoksalnie - żółte. Dlatego staram się wybierać podkłady w jasnej, żółtej tonacji. Wtedy wyglądam w miarę naturalnie ; ))
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 22:24   #6
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

jest sposób i to prosty bo ja mam też ten problem twarz mam nieco ciemniejszą od szyi i wizażystka profesjonalna powiedziała żeby używać w takich sytuacjach tonery/bazy w różnych odcieniach np. łososiowy, zielony itd...... zależy jakie masz przebicia w tym miejscu

np. ja mam szyję jakby bladą ale mam przebicia mało widoczne niebieskie i rzeczywiście jak pomalowałam się łsosiowym to szyja z cerą się zbalansowała i była identyczna

łososiowy - odcienie niebieskie
zielony - odcienie czerwone ........................ poczytać w necie o tym można

i oczywiście te kolory się neutralizują po paru sekundach i ten kolor znika.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 01:58   #7
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Podkład dobierz pod kolor szyi a na policzki róż albo brązer i przestaniesz wyglądać jak trup.
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-01, 08:59   #8
karolanka
Raczkowanie
 
Avatar karolanka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 171
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

gsk:
pudry mineralne to byłby świetny pomysł, gdyby nie moja okropnie przetłuszczająca się i zmasakrowana po trądziku twarz. Niestety za słabo kryją i za szybko znikają ze skóry, chyba że po prostu trafiałam do tej pory na jakieś felerne egzemplarze

Helenkaaa123:
pewnie jakiś dobrze kryjący da radę, tylko czy wtedy nie będzie maski na twarzy?

soni:
no to ja akurat jestem odwrotnym przypadkiem a na zdjęciach wychodzi to idiotycznie...

Alejandro:
też się staram neutralizować jakoś to zaróżowienie tylko że szyję mam białą i prawde mówiąc nie znalazłam podkładu który by był identyczny i nie odcinał się od skóry, zawsze jest różnica

Dualstar:
szyje mam bardzo jasną, jednolitą i bez przebić, za to twarz zaróżowioną-pewnie zielona baza by to zneutralizowała tylko pytanie, czy twarz nie będzie się dalej odcinać od reszty? no i w sumie z moją skłonnością do zatykania porów raczej nie będe mogła używać bazy każdego dnia nie ma na to jakichś kremów, czy maseczek?

Sinobroda:
podkładu w kolorze mojej szyi nie znalazłam, a używam najjaśniejszych odcieni podkładu. Tzn czasem firma oferuje jeszcze jaśniejsze, ale w różowej tonacji, a że mam rude włosy to musze neutralizować zaróżowienie.



A może to jakiś problem z naczynkami-to zaróżowienie? Pomógłby mi dobry krem do cery naczynkowej? Czy jakiś inny krem, lub maseczka?
karolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 10:50   #9
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Cytat:
Napisane przez Helenkaaa123 Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy puder da radę dokładnie "pokryć" kolor twarzy...
Pudry minerlane to jest cos 100 razy lepszego niz taki zwykly, nawet z dobrych firm, aczkolwiek cena mineralnych tez nie jest mala
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 17:11   #10
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Cytat:
Napisane przez karolanka Pokaż wiadomość
gsk:
pudry mineralne to byłby świetny pomysł, gdyby nie moja okropnie przetłuszczająca się i zmasakrowana po trądziku twarz. Niestety za słabo kryją i za szybko znikają ze skóry, chyba że po prostu trafiałam do tej pory na jakieś felerne egzemplarze

(...)
Nie ma feralnych egzemplarzy. Są tylko podklady mineralne i pseudo-mineralne, które tak naprawde z czysto mineralnym nie mają nic wspólnego. W tej kwestii trzeba być ortodoksyjnym: albo mineralny sypaniec z małym składem i rzeczywiscie zdrowym działaniem albo płynny() mineralny ze wszystkimi dodatkami klasycznych podkładów-czyli poprostu zwykly podkład drogeryjny.

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
Pudry minerlane to jest cos 100 razy lepszego niz taki zwykly, nawet z dobrych firm, aczkolwiek cena mineralnych tez nie jest mala

Mineralny jest najtańszym moim podkładem. Moim zdaniem wcale nie są drogie.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 19:14   #11
karolanka
Raczkowanie
 
Avatar karolanka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 171
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
Nie ma feralnych egzemplarzy. Są tylko podklady mineralne i pseudo-mineralne, które tak naprawde z czysto mineralnym nie mają nic wspólnego. W tej kwestii trzeba być ortodoksyjnym: albo mineralny sypaniec z małym składem i rzeczywiscie zdrowym działaniem albo płynny() mineralny ze wszystkimi dodatkami klasycznych podkładów-czyli poprostu zwykly podkład drogeryjny.

O proszę! Jedno z moich makijażowych guru z MM mnie tu znalazło. Bardzo mi miło
Miałam pseudo-mineralnego sypańca (pseudo, bo z tego co pamiętam miał w sobie kilka rzeczy, których podkłady mineralne mieć nie powinny) i średnio wspominam przygodę z nim. Po pierwsze wcale nie krył, po drugie szybko znikał z twarzy, po trzecie świeciłam się po nim 100 razy bardziej niż zwykle. Stwierdziłam (i z tego co czytałam na KWC nie tylko ja tak myśle), że minerałki są dla osób o prawie idealnej cerze. Niestety nie mam takiej

Czy to oznacza, że mam się przyzwyczajać do tego, że wyglądam jakby mi doklejono głowę?
karolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-01, 19:58   #12
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Ja mam ten sam problem. Ale jakiś rozbudowany. Twarz i dekolt różowawe, szyja biała, z niebieskim nawet jakby.
Minerały... do mojej szyi do pasował się kolor ivory z EDM. Ale wyglądałam trupio blado (jestem fanka bladej skóry, ale naprawdę wyglądałam niekorzystnie), pewnie jakiś bronzer czy róż załatwiłby sprawę. Niestety, formułą intensive byłą dla mojej buzi za ciężka, po 3 godzinach był mega błysk, nawet przy użyciu primera i czegoś na podkład, po 4 godzinach nie było już widać podkładu na mojej twarzy, krycie było dla mnie za małe. Za to pozostał mi świetny pędzel

Podkłady te w przeliczeniu wydajność-cena, sa naprawdę bardzo tanie. Ale mi ciężko jest zebrać 40 zł na podkład. Zawsze są ważniejsze wydatki. Ale jak bede mieć znów jakieś nadwyżkowe pieniądze to chętnie spróbuję innych firm, formuł.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 20:09   #13
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Cytat:
Napisane przez karolanka Pokaż wiadomość
O proszę! Jedno z moich makijażowych guru z MM mnie tu znalazło. Bardzo mi miło
Miałam pseudo-mineralnego sypańca (pseudo, bo z tego co pamiętam miał w sobie kilka rzeczy, których podkłady mineralne mieć nie powinny) i średnio wspominam przygodę z nim. Po pierwsze wcale nie krył, po drugie szybko znikał z twarzy, po trzecie świeciłam się po nim 100 razy bardziej niż zwykle. Stwierdziłam (i z tego co czytałam na KWC nie tylko ja tak myśle), że minerałki są dla osób o prawie idealnej cerze. Niestety nie mam takiej

Czy to oznacza, że mam się przyzwyczajać do tego, że wyglądam jakby mi doklejono głowę?
oo.. bardzo mi miło
na kosmetyczce jestem cały czas i tak

wiekszość ludzi ma inne odcienie twarzy i szyi. Trzeba dlatego dopasować podkład do szyi(lub chociaż w tym kierunku) i zawsze nalożyc odrobinę na samą szyję.

Zapewniam Cię ze ja tez nie mam idealnej cery-a minerałami wszystko kryje.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 20:57   #14
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Ja mam tak samo. Szyja trupio blada, twarz o pól tonu ciemniejsza (prawie o ton), ale zaróżowiona jakaś, bo mam trądzik różowaty i jak dopasowałam sobie idealnie do koloru szyi podkład mineralny Lauress elemental, czyli średnio kryjący to twarz wyglądała koszmarnie płasko, niezdrowo i generalnie ludzie mówili, że nie bardzo. Jak dopasowałam odcień minerałów L. do twarzy, było widać różnicę w szyi nawet jak ją maznęłam minerałami. Ale ponieważ w takim odcieniu moja twarz wyglądała dobrze, naturalnie i nie płasko postanowiłam balsamem brązującym się dobrązawiać o te pół tonu do szyi i teraz jest idealnie. Żeby nie było balsamuję sie raz na 3 dni, więc to nie jest opalenizna, ale niwelowanie różnic kolorystycznych i jest ok, bo wciąz jestem blada, ale juz nie niezdrowo
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:41   #15
karolanka
Raczkowanie
 
Avatar karolanka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 171
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

19agusia91:
ze mnie minerały dosłownie spływają. Widzę jaki efekt otrzymują dziewczyny na MM, ale mi się nigdy nie udało mieć tak gładkiej cery stosując tylko podkład mineralny. Póki co zostaje przy nielubianym przez większość Wizażanek Vichy Normateint, który u mnie spisuje się zadziwiająco dobrze. Chociaż nie ukrywam, że chętnie przerzuciłabym się na coś tańszego, bo jego cena...

ferguusson:
z tym dopasowaniem mam spory problem. Jak już pisałam skóra na twarzy jest mocno zaróżowiona, a że jestem ruda, to żeby nie wyglądać jak przy pożarze() staram się jakoś likwidować to zaróżowienie podkładem o beżowo-żółtawej tonacji. I twarz wygląda dobrze. Ale szyja jest po prostu biała i ten żółtawy podkład bardzo się na niej odznacza, nawet jak pomieszam go z kremem.

Iwonalodz:
mam to samo-jak użyłam podkładu w kolorze szyi, to się pytali, czy chora przypadkiem nie jestem Jak bym się nie bawiła pudrami i podkładami to ta różnica jest, albo znowu wyglądam nienaturalnie
Dlatego pomyślałam, że może jakieś kremy, czy zabiegi kosmetyczne mogłyby pomóc?:confused :
A z moim białym ciałem używanie balsamów brązujących skończyło się porażką. Przez miesiąc chodziłam łaciata
karolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:47   #16
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Cytat:
Napisane przez karolanka Pokaż wiadomość
Iwonalodz:
mam to samo-jak użyłam podkładu w kolorze szyi, to się pytali, czy chora przypadkiem nie jestem Jak bym się nie bawiła pudrami i podkładami to ta różnica jest, albo znowu wyglądam nienaturalnie
Dlatego pomyślałam, że może jakieś kremy, czy zabiegi kosmetyczne mogłyby pomóc?:confused :
A z moim białym ciałem używanie balsamów brązujących skończyło się porażką. Przez miesiąc chodziłam łaciata
Hmm, ale ja nie brązuję całego ciała tylko szyję bo resztę ciała widocznie mam mniej bladą niz szyję i nie ma plam, bo balsam brązujący nie jest samoopalaczem, a ja smaruje dwa razy w tyg. po razie i to niweluje tę róznicę w odcieniach. Szyja juz "nie rzuca się" w oczy.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 13:07   #17
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

hmm a ja mam inaczej, twarz mam lekko oliwkową, szyje białą, a ciało lekko brązowe. Chciałabym jakoś wyrównać koloryt skóry. Jakieś pomysły?;D
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 16:35   #18
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
hmm a ja mam inaczej, twarz mam lekko oliwkową, szyje białą, a ciało lekko brązowe. Chciałabym jakoś wyrównać koloryt skóry. Jakieś pomysły?;D
szyję smarować balsamem brązującym
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 13:01   #19
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: różnica w odcieniu skóry twarzy i ciała :/

spróbuję ;D mam nadzieje że da radę;D
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.