smutne urodziny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-06, 12:28   #1
juchaa
Raczkowanie
 
Avatar juchaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49

smutne urodziny


Mój chłopak zapomniał o moich urodzinach... nawet nie złożył mi życzeń..bardzo mi przykro z tego powodu.. Co o tym sądzicie?
juchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 12:43   #2
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez juchaa Pokaż wiadomość
Mój chłopak zapomniał o moich urodzinach... nawet nie złożył mi życzeń..bardzo mi przykro z tego powodu.. Co o tym sądzicie?
Cóż, przykre...
Ale to chyba nie koniec swiata...

A i dział nie ten.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2009-03-06 o 20:29
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:27   #3
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: smutne urodziny

no przykre fakt ...ale nie rozpaczaj rzeczywiscie to nie koniec swiata
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:43   #4
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez juchaa Pokaż wiadomość
Mój chłopak zapomniał o moich urodzinach... nawet nie złożył mi życzeń..bardzo mi przykro z tego powodu.. Co o tym sądzicie?
mnie by bylo mega przykro jakby moj chłopak zapomnial o moich urodzinach w koncu chyba nie jest tak trudno spamietac jedna malutka date ?. z reszta to tez zalezy ile jestescie ze soba... jezeli krotko to moze po prostu nie wiedzial ?
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:49   #5
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez Signomi Pokaż wiadomość
w koncu chyba nie jest tak trudno spamietac jedna malutka date ?. z reszta to tez zalezy ile jestescie ze soba... jezeli krotko to moze po prostu nie wiedzial ?
Z reguły jest 365 dni w roku, więc ma 365 możliwości. O ile to nie jest jakaś charakterystyczna data typu 24 grudnia, 31 grudnia, 14 lutego, 1 stycznia itd. - można mieć problemy z zapamiętaniem. Są osoby, które daty zapamiętują w mig (np. ja tak mam), ale są też ludzie, którzy nie są w stanie takich informacji spamiętać. W takim wypadku --> może kalendarz, przypomnienie w komórce? A najlepiej miesiąc wcześniej przypomnij mu, że są Twoje urodziny - unikniesz rozczarowania.
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:54   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez juchaa Pokaż wiadomość
Mój chłopak zapomniał o moich urodzinach... nawet nie złożył mi życzeń..bardzo mi przykro z tego powodu.. Co o tym sądzicie?
Przypomnij się mu i tyle. I dopilnuj aby Ci coś kupił lub Cię gdzieś zaprosił - facet jak wyda nieco grosza, to uważam że docenia bardziej, co ma. Nie przejmuj się - nic za tym pewnie nie stoi, po prostu niektórzy ludzie tak mają. Mój TŻ po prawie dwóch latach został przeze mnie "przyłapany" na tym - nie wiedział kiedy dokładnie mam urodziny - wydawało mu się, coś tam mu świtało, ale pewności nie miał. Wbiłam mu go głowy datę prawie młotkiem i po problemie. Najlepiej facetowi dyskretnie (lub niedyskretnie) przypominać.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2009-03-06 o 21:06
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:56   #7
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Z reguły jest 365 dni w roku, więc ma 365 możliwości. O ile to nie jest jakaś charakterystyczna data typu 24 grudnia, 31 grudnia, 14 lutego, 1 stycznia itd. - można mieć problemy z zapamiętaniem. Są osoby, które daty zapamiętują w mig (np. ja tak mam), ale są też ludzie, którzy nie są w stanie takich informacji spamiętać. W takim wypadku --> może kalendarz, przypomnienie w komórce? A najlepiej miesiąc wcześniej przypomnij mu, że są Twoje urodziny - unikniesz rozczarowania.
no dobrze, ja tez mam pamiec do dat i moze dlatego nie wyobrazam sobei jak mozna zapomniec o urodzinach. no ale jezeli autorka powiedziala swojemu chłopakowi kiedy ma urodziny (tego nie wiem ale tak hipotetycznie) to chyba da sie spamietac ze urodziny drugiej polowki sa powiedzmy w marcu ?
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 21:01   #8
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: smutne urodziny

Wiesz, ja mam taki ciężki przypadek u swojego boku i uwierz - można nie trafić nawet z miesiącem
Ale jest rada - wystarczyło raz na jakiś czas nagle wyskakiwać z pytaniem: najpierw - "w jakim miesiącu mam urodziny?" i tak aż trafił, a w późniejszej fazie "w jakim miesiącu i jakiego dnia?" aż mój Tz zapamiętał Teraz chyba już problemu nie ma, ale dla pewności jak nadchodzi kwiecień to zaczynam coś przebąkiwać, że robię się coraz starsza.. (urodziny w maju)

PS: Mogę podać lepszy przykład: Tż nie pamięta dokładnie kiedy jego mama ma urodziny. Ja słyszałam tą datę raz i co roku mu przypominam

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2009-03-06 o 21:04
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:06   #9
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez juchaa Pokaż wiadomość
Mój chłopak zapomniał o moich urodzinach... nawet nie złożył mi życzeń..bardzo mi przykro z tego powodu.. Co o tym sądzicie?

Było włączyć powiadomienie o urodzinach na nk

A tak poważnie no to przykre, wiadomo... ale może wspomnij mu jutro jaki fantastyczny prezent dostałaś od koleżanki na urodziny i jak miło że pamiętała
Może się zrehabilituje i przynajmniej złoży spóźnione życzenia no i będzie mu chociaż trochę głupio
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:10   #10
Justynuss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z pokoju, z laptopa
Wiadomości: 614
Dot.: smutne urodziny

Ah..
Pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz Uwierz

Faceci tacy są - zapominają o urodzinach, rocznicach, itd.

Trzeba było się troche przypomnieć :P
__________________
Justynuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:12   #11
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: smutne urodziny

tak, to nie koniec świata. ale mi też byłoby przykro z powodu niezłożenia życzeń przez własnego chłopaka.
ja pamiętam o urodzinach bliskich mi osób, składam życzenia, nawet daje prezenty
i chciałabym żeby inni pamiętali również o mnie

nie widzę problemu w zapisaniu sobie w komórce dnia urodzin swojej dziewczyny przez owego amanta

No cóż...

jeśli chcesz żeby facetowi zrobiło się głupio z powodu tego, że zapomniał.... --->
zrób sobie opis na gg "dziękuję wszystkim za życzenia"
(tak wiem, to trochę dziecinne ale działa następnym razem będzie pamiętał...)
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 21:15   #12
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez juchaa Pokaż wiadomość
Mój chłopak zapomniał o moich urodzinach... nawet nie złożył mi życzeń..bardzo mi przykro z tego powodu.. Co o tym sądzicie?

No cóz , moze i nie koniec swiata, ale facet powinien miec przechlapane. Wjechałabym mu na ambicje i tyle.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:34   #13
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez Signomi Pokaż wiadomość
mnie by bylo mega przykro jakby moj chłopak zapomnial o moich urodzinach w koncu chyba nie jest tak trudno spamietac jedna malutka date ?. z reszta to tez zalezy ile jestescie ze soba... jezeli krotko to moze po prostu nie wiedzial ?
Jedna malutka data robi się niejedną, gdy weźmiesz pod uwagę rodziców, rodzeństwo, rocznice i inne tam .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:38   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: smutne urodziny

No zdarza się... Niektórzy w ogóle nie mają pamięci do dat.
Ja też nie mogę zapamiętać kiedy TŻ ma urodziny. Pamiętam tylko, że w marcu
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:41   #15
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: smutne urodziny

Dał ,że tak się wyraże "ciała" , stało się i już. Poprostu spytaj w jaki sposób Ci to teraz wynagrodzi to chyba bedzie jeszcze lepsze niż całe urodziny
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:53   #16
Mascara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 172
Dot.: smutne urodziny

yy to naprawde nie jest duzy problem, faceci tak maja, moze jutro rano zlozy...
Mascara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:57   #17
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: smutne urodziny

faceci zawsze mieli problemy z zapamietywaniem przypominaj mu sie zawsze przed tego typu rzeczami jesli nie wprost to jakos tak aluzjami ze np mama ci obiecala na urodziny kupic cos tam wiec za tydzien juz bedziesz to miala poza tym fakt ze to przykre ok rozumiem bo samej by mi bylo przykro ale moj tż przez jakis czas jak go an poczatku pytalam czy wie kiedy mam urodziny to za kazdym razem mylil sie o pare dni nie martw sie
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 00:00   #18
campari
Raczkowanie
 
Avatar campari
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 376
Dot.: smutne urodziny

to niemiłe uczucie, jak ktoś tak bliski zapomni o Twoim święcie... no cóż nietakt z jego strony, a może powinien poćwiczyć pamięć , hmm.... może wysnuj jakąś lekką aluzję... ?
ale mężczyźni i daty nigdy nie szli w parze, oj nie.... i raczej to się nie zmieni...
__________________


good girls are made of sugar & spice, as for me,
I'm made of vodka & ice.





eat me.
drę koszule, łamię serca.
campari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 00:39   #19
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: smutne urodziny

I znowu uogulnianie, że faceci tak mają. Mają tak, bo jest im lepiej!
Naprawdę głupie tłumaczenia. Ja też nie mam pamięci do dat, ale potrafię zapamiętać kilka (urodziny mamy, brata czy Tżta).
Ważne jest, ile jesteście ze sobą. Jeśli krótko, to może po prostu nie wiedział.
Pomysł z opisem na gg nie jest zły, jednak ja bym proponowała rzucić słownie jakąś aluzję
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 06:24   #20
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
No zdarza się... Niektórzy w ogóle nie mają pamięci do dat.
Ja też nie mogę zapamiętać kiedy TŻ ma urodziny. Pamiętam tylko, że w marcu
heh ja tez tak mam w sylwestra TZ zarzucil liczbą: no to 60 dni do moich urodzin a ja juz lekko podpita zaczełam liczyc bo nigdy nie moge zapamietac czy to 3 czy 5
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 08:56   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
I znowu uogulnianie, że faceci tak mają. Mają tak, bo jest im lepiej!
Naprawdę głupie tłumaczenia. Ja też nie mam pamięci do dat, ale potrafię zapamiętać kilka (urodziny mamy, brata czy Tżta).
Ważne jest, ile jesteście ze sobą. Jeśli krótko, to może po prostu nie wiedział.
Pomysł z opisem na gg nie jest zły, jednak ja bym proponowała rzucić słownie jakąś aluzję
No właśnie. Kwestia.., bo ja wiem, szacunku do drugiej osoby? Nie wyobrażam sobie, że jestem z kimś, kogo kocham, on kocha mnie, a przy tym ignorujemy istotne informacje i nie staramy sie zapamiętać. Nie masz pamięci do dat? Zrób wszystko, by nie przeszkodziło to w życiu - kup kalendarz i zapisz. Proste.

Nie trawię tłumaczenia się w tak prostej kwestii.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 09:31   #22
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: smutne urodziny

Ja pamietam daty urodzin wielu osob, i to nie z rodziny, i nie bliskich przyjaciol. Po prostu pamietam, ale jak jest dzien urodzin to zapominam wyslac chociazby zyczenia sms-em. Moj TZ nie pamieta roznych dat, heh ostatnio byla smieszna sytuacja, przyjechal do mnie (mamy dosc kawalek do siebie) i mowi ze musi wczesniej jechac bo tata ma urodziny No to przebolalam jakos, pojechal. Wieczorem mi dzwoni ze tata ma urodziny jednak za dwa dni, a myslal tak bo mama pakowala prezenty.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 09:33   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: smutne urodziny

Myślę, że brak pamięci do dat częściej jednak zdarza się facetom - tak już w większości mają. Nie tyle może nawet brak pamięci, co nie przywiązywanie do tego wagi. Mój TŻ wie już, że dla mnie urodziny, grudniowe święta, czy Dzień Kobiet to miłe i warte zapamiętania daty. Będąc ze mną sam nauczył cieszyć się własnymi urodzinami (ogólnie raczej ich nie obchodzi, ale już nie zabrania kupować sobie prezentów, polubił to, że ktoś o nim pamięta, że dostaje coś fajnego - sam mówi mniej więcej, czego pragnie). O tym po prostu trzeba rozmawiać, komunikować, że to czy tamto jest dla nas ważne, warto przypominać o dacie, sugerować co by się chciało tego dnia robić, dostać. Jeśli pomimo sugestii, przypominania facet zapomni, to OK - można mu zarzucać, że się nie postarał, zawalił etc. Ale jeśli nic się nie mówiło, liczyło na jego pamięć (szczególnie jeśli to świeża znajomość), to nie ma co mieć pretensji.

Ale wg mnie ważne jest żeby jednak teraz wyegzekwować od faceta jego postaranie się po fakcie - dzięki temu zapamięta na przyszłość, nie wykręci się od wydania kasy/poświęcenia swojej dziewczynie czasu - warto bowiem sprawdzić, czy jego zapomnienie to nie objaw sępienia się, czy lenistwa.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 09:46   #24
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Wiesz, ja mam taki ciężki przypadek u swojego boku i uwierz - można nie trafić nawet z miesiącem
Ale jest rada - wystarczyło raz na jakiś czas nagle wyskakiwać z pytaniem: najpierw - "w jakim miesiącu mam urodziny?" i tak aż trafił, a w późniejszej fazie "w jakim miesiącu i jakiego dnia?" aż mój Tz zapamiętał Teraz chyba już problemu nie ma, ale dla pewności jak nadchodzi kwiecień to zaczynam coś przebąkiwać, że robię się coraz starsza.. (urodziny w maju)

PS: Mogę podać lepszy przykład: Tż nie pamięta dokładnie kiedy jego mama ma urodziny. Ja słyszałam tą datę raz i co roku mu przypominam
Też mam taki przypadek u swego boku

Z tym że mimo moich zabiegów dalej nie pamięta kiedy mam urodziny.


Daty ślubu też nie pamięta...mimo że dość łatwo "zapamiętywalna" - 21.07.07.
Ostatnio wypalił przy znajomych że nasz ślub był 26.08.07

Ale to żaden ewenement. Pracuję w biurze podróży i często gęsto małżonkowie z 20- letnim stażem muszą mocno się nagłowić by podać do umowy datę urodzenia żony
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 10:05   #25
rempage
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: smutne urodziny

Juhha jak twój facet zapomniał to masz odemnie: Wszystkie Najlepszego z okazji ** urodzin
rempage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 10:05   #26
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: smutne urodziny

bo mężczyznom przypomina się o swoich urodzinach juz tydzień przed
Ja zawsze swojemu chłopakowi zaznaczam datę z moimi urodzinami w każdym kalendarzu jaki nosi przy sobie
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 12:43   #27
Muesli
Raczkowanie
 
Avatar Muesli
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 265
GG do Muesli
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez Signomi Pokaż wiadomość
mnie by bylo mega przykro jakby moj chłopak zapomnial o moich urodzinach w koncu chyba nie jest tak trudno spamietac jedna malutka date ?. z reszta to tez zalezy ile jestescie ze soba... jezeli krotko to moze po prostu nie wiedzial ?
ja jestem z chłopakiem ponad 4 lata i on nadal nie może zapamiętać dokładnej daty :P ale on ma w tej kwestii taką kiepską pamięć po prostu, bo nawet nie pamięta dokładnie daty swoich imienin, kiedyś obchodziliśmy jego święto miesiąc za wcześnie jak się później okazało
Muesli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 12:52   #28
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: smutne urodziny

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;11320691]No właśnie. Kwestia.., bo ja wiem, szacunku do drugiej osoby? Nie wyobrażam sobie, że jestem z kimś, kogo kocham, on kocha mnie, a przy tym ignorujemy istotne informacje i nie staramy sie zapamiętać. Nie masz pamięci do dat? Zrób wszystko, by nie przeszkodziło to w życiu - kup kalendarz i zapisz. Proste.

Nie trawię tłumaczenia się w tak prostej kwestii.[/quote]

Uogólniania "że faceci tak mają" też nie znoszę, ale nie zgodzę się, że to kwestia szacunku. Ty sobie nie wyobrażasz, że można nie pamiętać, a ja już wiem, że zdarza się. Ja mam dobrą pamięć (a na pewno lepszą od Tż), ale mam np. już problem z przyporządkowaniem miejscowości, w których byliśmy na wakacjach do konkretnego roku - a mamy za sobą tylko trzy lub cztery okresy wakacyjne..

Daty tak naprawdę nie niosą ze sobą żadnej wyjątkowości, nie mają żadnego przekazu - to po prostu sucha data i tyle, kilka cyferek.. Np. Tż nie pamięta, kiedy się poznaliśmy (ba, ostatnio liczyliśmy razem który to był rok ), ale za to pamięta jak byłam ubrana, albo to, co mówiłam, bo takie rzeczy bardziej stymulują niż cyferki.

Z pogrubionym się zgadzam, dla osób, które nie używają kalendarza zawsze zostaje przypomnienie w komórce
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 15:00   #29
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: smutne urodziny

bez przesady... co to za tłumaczenia, że faceci tak mają, że można nie mieć pamięci do dat.
Pierwszy argument, to typowe uogólnienie i traktowanie tych biednych facetów jak niedojdy życiowe. Drugi, owszem - zdarza się, np ja totalnie nie mam pamięci do dat. Ale to nie zmienia faktu, że zrobie wszystko żeby nie zapomnieć o urodzinach ukochanej osoby, bo zwyczajnie zależy mi na jej przyjemności i radości.

Równiez w stosunku do TŻ mam jakies oczekiwania i wymagania, nie mam zamiaru godzić się na bylejakość, bo "faceci tak mają". Nie wyobrażam sobie, że mógłby zapomniec o moich urodzinach, ale jeśli tak by się stało, to na pewno byłoby mi bardzo przykro i nie omieszkałabym mu o tym powiedzieć. Ludzie...chyba to nie jest taka wielka filozofia pozapisywać sobie ważne daty, ewentualnie zrobic przypomnienia - słowem jeśli ktoś chce, to bedzie pamietał o tym co ważne.
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 17:45   #30
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: smutne urodziny

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Uogólniania "że faceci tak mają" też nie znoszę, ale nie zgodzę się, że to kwestia szacunku. Ty sobie nie wyobrażasz, że można nie pamiętać, a ja już wiem, że zdarza się. Ja mam dobrą pamięć (a na pewno lepszą od Tż), ale mam np. już problem z przyporządkowaniem miejscowości, w których byliśmy na wakacjach do konkretnego roku - a mamy za sobą tylko trzy lub cztery okresy wakacyjne..

Daty tak naprawdę nie niosą ze sobą żadnej wyjątkowości, nie mają żadnego przekazu - to po prostu sucha data i tyle, kilka cyferek.. Np. Tż nie pamięta, kiedy się poznaliśmy (ba, ostatnio liczyliśmy razem który to był rok ), ale za to pamięta jak byłam ubrana, albo to, co mówiłam, bo takie rzeczy bardziej stymulują niż cyferki.

Z pogrubionym się zgadzam, dla osób, które nie używają kalendarza zawsze zostaje przypomnienie w komórce
Ja ostatnio myślałam że umrę ze śmiechu, bo mój tata i jego żona nie mogli sobie przypomnieć w którym roku brali ślub. Jak ich oświeciłam to jeszcze się kłócili, ale w końcu tata znalazł zaproszenie jakieś "awaryjne" i okazało się że obstawiany przeze mnie 2002 to prawdziwa data rocznicę obchodzą, tylko najwyraźniej nie wgłębiają się, która to

Także nie przejmowałabm się, oczywiście, to milej, jak ktoś pamięta, ale niektórzy po postu nie zdają sobie sprawy że dla innych to takie ważne. Ja na przykład mam świetną pamięc do dat (pamiętam daty urodzin kolegów niewidzianych od podstawówki), z jednym wyjątkiem: imieniny. Nie pamiętam żadnej daty imienin, poza imieninami jednej mojej przyjaciółki która przywiązuje do tego ogromną wagę, ale też 2 lata mi to zajęło. Pewni dlatego że sama imienin nie obchodzę i takie święto nie funkcjonuje w mojej świadomości. Także daj chłopakowi wyraźnie odczuć, że bardzo Ci zależy na tym żeby pamiętał o Twoich urodzinach; na mnie w przypadku wyżej wymienionej przyjaciółki podziałało
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.