Zmiana struktury włosa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 11:33   #1
DiriiHex
Przyczajenie
 
Avatar DiriiHex
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1

Zmiana struktury włosa.


Od jakiegoś czasu nurtuje mnie takie coś, otóż - jestem ciemną blondynką, włosy mam cienkie, delikatne i niestety są to takie piórka, które co by z nimi nie zrobić wyglądają jak siano.

Już prawie pogodziłam się z faktem, że taka ich uroda - ale - doszły mnie słuchy, że odpowiednia pielęgnacja włosów jest w stanie sprawić, żeby zmieniły swoją strukturę z pierza na włosy bardziej lejące się, sprężyste.

Słyszałam, że laminowanie mogłoby pomóc. Moje pytanie: czy to prawda, czy plotki i szkoda zachodu.

Do tej pory jakoś usiłowałam na nie wpłynąć henną wax, olejami: arganowym, czarnuszką i oliwą z oliwki + rycynowy. Bez większych zmian.
DiriiHex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 12:34   #2
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zmiana struktury włosa.

Cytat:
Napisane przez DiriiHex Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie takie coś, otóż - jestem ciemną blondynką, włosy mam cienkie, delikatne i niestety są to takie piórka, które co by z nimi nie zrobić wyglądają jak siano.

Już prawie pogodziłam się z faktem, że taka ich uroda - ale - doszły mnie słuchy, że odpowiednia pielęgnacja włosów jest w stanie sprawić, żeby zmieniły swoją strukturę z pierza na włosy bardziej lejące się, sprężyste.

Słyszałam, że laminowanie mogłoby pomóc. Moje pytanie: czy to prawda, czy plotki i szkoda zachodu.

Do tej pory jakoś usiłowałam na nie wpłynąć henną wax, olejami: arganowym, czarnuszką i oliwą z oliwki + rycynowy. Bez większych zmian.
To zależy co rozumiesz poprzez zmianę struktury, bo jedni mylą ją z fakturą inni z porowatością itd. W każdym bądź razie z pewnością prawdą jest to, że odpowiednia pielęgnacja jest w stanie sprawić, że włosy będą w lepszej kondyncji, będą zdrowsze, a co za tym idzie - będą lepiej wyglądać.

Jeśli chodzi o laminowanie to nie sprawdzi się ono u każdego tak jak i proteiny np. Wszystko zależy od stanu i potrzeb Twoich włosów. Żeby dobrać odpowiednie dla nich produkty po prostu trzeba testować z głową i obserwować bacznie włosy.

Zarówno w przypadku olejów jak i reszty pielęgnacji nie można spodziewać się natychmiastowych efektów. Trzeba dać włosom czas i cierpliwość jest tu kluczowym elementem. Warto zainteresować się czytaniem składów, poprzeglądać wątki na forum, w których bardzo obszernie opisano wszystkie elementy pielęgnacji zarówno w tzw. pigułkach często znajdujących się na początku wątków, jak i w samych wątkach. Informacji jest tu ogrom, w zorientowaniu się w nim pomoże Ci forumowa wyszukiwarka
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 06:37   #3
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Zmiana struktury włosa.

Post z podobnego wątku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...98&postcount=9
Jeśli masz naturalne nie zniszczone farbowaniem włosy to polecam płukanki ziołowe np. rozmaryn, chociaż mogą przyciemnić włosy. Albo odżywki z keratyną, ale musisz na własnej głowie wypróbować. Ja po mimo że też mam cienkie włosy to służą im ciężkie odżywcze produkty, byle nie były to same silikony.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 17:59   #4
anqul
Raczkowanie
 
Avatar anqul
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 78
Dot.: Zmiana struktury włosa.

Nie chcę Cię zasmucać, ale niestety nie ma cudów i nagle w kilka dni domowymi sposobami z cienkich "piórkowatych" włosów nie zrobisz pięknych lejących się gęstych włosów jak z reklamy.... A polepszenie kondycji włosów i zmiana ich struktury to proces długotrwały tzn. kilkuletni a do tego są potrzebne dobrze dobrane kosmetyki, które bardzo ciężko znaleźć, gdyż każde włosy są inne i lubią co innego. Nie wystarczy nałożyć 3 razy olej i 2 razy maskę na włosy, aby zobaczyć efekty. Walczę o piękne włosy od ponad pół roku, przeczytałam z 1000 blogów i przetestowałam kilkadziesiąt zestawów kosmetyków i uważam, że jestem dopiero na samiutkim starcie mojej drogi do wymarzonych włosów. Widzę ogromną różnicę odkąd stosuję świadomą pielęgnację, przede wszystkim udało mi się wyeliminować puszenie się włosów - czyli nie wyglądają jak siano Używam nawilżających kosmetyków Natura Siberica Objętość i Nawilżenie (szampon i odżywka) + olejuję prawie co mycie no i oczywiście maski np. Pilomax Wax, Biovaxy

Pozdrawiam
__________________
Ćwiczę od 4.04.2013 r.
Walka o zdrowe i piękne włosy od 14.04.2013 r.
Aparat ortodontyczny od 27.06.2013 r.

Wymiana

[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun

Edytowane przez anqul
Czas edycji: 2013-12-07 o 18:01
anqul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.