Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-11, 20:11   #1591
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

4dni stosuje serum z wit C, wit E i niacynamidem i powiem że efekty sa niesamiwite, jak do tąd chyba jedyna rzecz która na mnie działa, wszystkie rozdrapane ranki po pryszczach zasuszylo szybciutko i nowe nie wyskakuja
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 21:12   #1592
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
4dni stosuje serum z wit C, wit E i niacynamidem i powiem że efekty sa niesamiwite, jak do tąd chyba jedyna rzecz która na mnie działa, wszystkie rozdrapane ranki po pryszczach zasuszylo szybciutko i nowe nie wyskakuja
O! To wspaniale! A zdradzisz ile niacynamidu dodajesz?

Mam do Was takie pytanie, czy jesli stosuję serum z kwasem l-askorbinowym, to czy do kremu również pakować jeszcze wit C? Mam tą stabilną wersję do kremów.
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 05:31   #1593
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

4% niacynamidu
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 09:28   #1594
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
4% niacynamidu
Dzięki
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 17:37   #1595
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

dziewczyny pomyliłam sie w obliczeniach i dałam zamiast 0,5 % alantoiny do żelu hialuronowego 5%..czy to się nadaje do użycia ? żel jest mleczny od tej alantoiny
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 04:00   #1596
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witajcie :3 Jeśli temat był tu poruszany proszę o wyrozumiałość
Potrzebuję czegoś do mycia twarzy z wodą(to konieczne).
Mam skórę trądzikową, przetłuszczającą się- ale po wieczornym myciu jest sucha i sciągnięta.
Oczywiście stosuje kremy nawilżające, nawadniające- ale jeśli coś przynosi efekty niestety zaostrza trądzik.
Doszedłem do tego że rano nie myje twarzy tylko przemywam tonikiem nawilżającym i nakładam filtr.
Jednak żeby wieczorem zmyć filtr musze mieć wodę
Ostatnio regularnie stosuje żel micelarny z biedronki- oczyszcza, ale skora po umyciu wciąż sucha i ściagnięta.
Mycie olejami nie jest dobrze tolerowane przez moją skórę.
Trafiłem na filmik Czarszki, w którym ona robi balsam do mycia twarzy. Składniki prezentują się tak:
- 25g oleju rycynowego - ostatecznie można użyć oleju kokosowego, ale w takim przypadku zmywanie zajmuje więcej czasu i trochę trudniej jest usunąć makijaż
- 25g oliwy z oliwek - nie ma zastępnika
- 30g masła kakaowego - nie ma zastępnika
- 20g masła shea - ostatecznie może być wosk pszczeli
- 7 kropli olejku eukaliptusowego - nie ma zastępnika
- 7 kropli olejku rozmarynowego - nie ma zastępnika
- 6 kropli olejku lawendowego - ewentualnie olejek pichtowy lub z drzewa herbacianego,

Co o nim sądzicie? Warto spróbować? Boję się tego że będzie jednak za cięzki, a Czarszka mowi że nie warto zamieniać składników, bo nie wyjdzie
Help me!
__________________
Jesus is a biscuit.

Edytowane przez Father of Dragons
Czas edycji: 2014-05-13 o 04:06
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 18:22   #1597
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
KASIAMAGDA Dziekuję!!!!
No własnie, zalezy wiec od proporcji, bo chyba te olivem 1000 mamy takie same...
Ja daje 30 % fazy olejowej i w tym czesc to masło shea. Nie próbowałam nigdy na samym oleju....
Czy to własnie wtedy wodnisty wychodzi kremik....
Musze spróbować tylko teraz zastanawiam sie gdzie zamówić ten cudny emulgator, skonczył mi sie juz.
Ja zamiawiam wlasnie z tego francuskiego sklepu, gdzie tak fajnie rozpisane o Olivemie jest. Cenowo ok, za przesylke do Niemiec place ok 5 euro a czasami nic (jak za duzo zamowie ). Zamawiam stamtad, bo sa tam moje ulubione oleje i ekstrakty, ktorych nigdzie indziej nie kupie, no i naturalne farby do wlosow typu henna, indygo i rozne takie. A z Polski do mnie cena przesylki niestety, wyzsza...
Wracajac do tematu. Na olivemie robilam moj nowy ulubiony krem PHA. I np. przy takim skladzie:

Olivem 1,5 g
macerat z kasztanow 3 g
skwalen 0,6 g
hydrolat rozany 8 g
hydrolat oczarowy 4 g
mocznik 0,9 g
glukonolakton 0,9 g
kwas laktobinowy 0,9 g
ekstrakt z modrzewiu syberyjskiego* 0,9 g
fucocert 0,9 g
ekstrakt z zielonej herbaty* 0,6 g
ekstrakt z prawoslazu* 0,6 g
zel hialuronowy 3 % na cytrynowym hydrolacie 3g
ekstrakt z szarotki alpejskiej* 0,6 g
ectoina 1,5 g
leucidal 1,2 g
niacynamid 0,9 g
4 krople zapachu fiolkowego

*ekstrakty w plynie
PH ok 4,5

wyszla mi taka nie gesta,musowa konsystencja, cos jakby mleczko do ciala, nieco bardziej puszyste. Hmm..takie lzejszy budyn...
I to jest moj pierwszy bialy krem , zawsze mam jakies pomaranczki albo zielonkawe, haha.
Na zdjeciu z babelkami powietrza, bo mi moment przed zdjeciem z rak wypadl i sie wstrzasnal

Wchlania sie expresowo, nie lepi , a w dodatku...matuje , aczkolwiek nie mam typowo tlustej skory, czasem sklonnosc do przetluszczania na czole i nosie.
Z kolei z maslem shea, albo czesciej z cupuacu robie na bergamulsie i wychodzi taki jakby zel.

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
A, mam pytanie do Was Kobietki, czy trafiłyście kiedyś na coś takiego jak wąziutka, silikonowa, miękka szpatułka? Mnie szlag jasny trafia jak widzę ile produktu zostaje na ściankach zlewek, szczególnie tych maleńkich 20 ml.... W TV widziałam w jakimś programie taką szpatułkę i zachorowałam na nią.... Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę dać znać!
Mam taka silikonowa szpatulke, a nawet trzy , tyle, ze biale, wlasnie z AZ (mam nadzieje, ze nikt mnie nie posadzi o reklame sklepu). I pasuja do malych zlewek spokojnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pha1.jpg (46,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pha2.jpg (49,7 KB, 23 załadowań)
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2014-05-13 o 18:40
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 18:35   #1598
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Witajcie :3 Jeśli temat był tu poruszany proszę o wyrozumiałość
Potrzebuję czegoś do mycia twarzy z wodą(to konieczne).
Mam skórę trądzikową, przetłuszczającą się- ale po wieczornym myciu jest sucha i sciągnięta.
Oczywiście stosuje kremy nawilżające, nawadniające- ale jeśli coś przynosi efekty niestety zaostrza trądzik.
Doszedłem do tego że rano nie myje twarzy tylko przemywam tonikiem nawilżającym i nakładam filtr.
Jednak żeby wieczorem zmyć filtr musze mieć wodę
Ostatnio regularnie stosuje żel micelarny z biedronki- oczyszcza, ale skora po umyciu wciąż sucha i ściagnięta.
Mycie olejami nie jest dobrze tolerowane przez moją skórę.
Trafiłem na filmik Czarszki, w którym ona robi balsam do mycia twarzy. Składniki prezentują się tak:
- 25g oleju rycynowego - ostatecznie można użyć oleju kokosowego, ale w takim przypadku zmywanie zajmuje więcej czasu i trochę trudniej jest usunąć makijaż
- 25g oliwy z oliwek - nie ma zastępnika
- 30g masła kakaowego - nie ma zastępnika
- 20g masła shea - ostatecznie może być wosk pszczeli
- 7 kropli olejku eukaliptusowego - nie ma zastępnika
- 7 kropli olejku rozmarynowego - nie ma zastępnika
- 6 kropli olejku lawendowego - ewentualnie olejek pichtowy lub z drzewa herbacianego,

Co o nim sądzicie? Warto spróbować? Boję się tego że będzie jednak za cięzki, a Czarszka mowi że nie warto zamieniać składników, bo nie wyjdzie
Help me!
I to jest do mycia twarzy z woda ? a nie lepiej zrobic sobie micel, a la So Bio na decyl glucoside ? albo cos w typie sylveco zelu do mycia tez na decyl glucoside ? Bez oleju ? hmmm..
Ja robie 200 ml micela:
4 ml decyl glucoside, do tego dolewam wybrany hydrolat lub mieszanka i ciut dodatkow, typu nieco aloesu, ekstrakt nawilzajacy - odrobina, pantenol - kilka kropli, konserwant leucidal albo i FEOG i gotowe. Wersja na ubogo to zamiast calosci hydrolatu mieszam hydrolat z dobra woda mineralna.
Ale potem myje buzie woda z lagodnym bio-mydlem. Bo jak nie umyje woda to mi sie wydaje, ze brudna jestem , pomimo, ze wacik czysty .

Albo na 200 ml calosci daje 4 ml decylu, 4 ml babassuamidopropyl betaine, ciut wybranych dodatkow, np. ekstrakt na naczynka, aloes, ale nie duzo, bo to do mycia tylko, a i tu ciut gumy ksantanowej, zeby sie zzelowalo lekko....Konserwuje. Wlewam w butelke jak do zelu do mycia, albo w pianotworcza i mam zel albo pianko-zel do mycia twarzy z woda. Nie sciaga, nie wysusza, nie szczypie w oczy.
A, w obu przypadkach reguluje ph do 5,5 oczywiscie.
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2014-05-13 o 18:42
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:37   #1599
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Mam taka silikonowa szpatulke, a nawet trzy , tyle, ze biale, wlasnie z AZ (mam nadzieje, ze nikt mnie nie posadzi o reklame sklepu). I pasuja do malych zlewek spokojnie
Dzieki za odpowiedź, tych rozmiarów też mam, ale chciałabym atką około 1 cm, mięciutką taką

Ale musisz mi powiedziec skąd masz takie buteleczki do kremów??? Czy to są szklane airless'y???? Powiedz, powiedz, powiedz, powiedz!

EDIT: Bardzo niedobrze sie stało, że poznałam link do tego sklepu...

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2014-05-14 o 08:43
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 08:21   #1600
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Ja zamiawiam wlasnie z tego francuskiego sklepu, gdzie tak fajnie rozpisane o Olivemie jest. Cenowo ok, za przesylke do Niemiec place ok 5 euro a czasami nic (jak za duzo zamowie ). Zamawiam stamtad, bo sa tam moje ulubione oleje i ekstrakty, ktorych nigdzie indziej nie kupie, no i naturalne farby do wlosow typu henna, indygo i rozne takie. A z Polski do mnie cena przesylki niestety, wyzsza...
Wracajac do tematu. Na olivemie robilam moj nowy ulubiony krem PHA. I np. przy takim skladzie:

Olivem 1,5 g
macerat z kasztanow 3 g
skwalen 0,6 g
hydrolat rozany 8 g
hydrolat oczarowy 4 g
mocznik 0,9 g
glukonolakton 0,9 g
kwas laktobinowy 0,9 g
ekstrakt z modrzewiu syberyjskiego* 0,9 g
fucocert 0,9 g
ekstrakt z zielonej herbaty* 0,6 g
ekstrakt z prawoslazu* 0,6 g
zel hialuronowy 3 % na cytrynowym hydrolacie 3g
ekstrakt z szarotki alpejskiej* 0,6 g
ectoina 1,5 g
leucidal 1,2 g
niacynamid 0,9 g
4 krople zapachu fiolkowego

*ekstrakty w plynie
PH ok 4,5

wyszla mi taka nie gesta,musowa konsystencja, cos jakby mleczko do ciala, nieco bardziej puszyste. Hmm..takie lzejszy budyn...
I to jest moj pierwszy bialy krem , zawsze mam jakies pomaranczki albo zielonkawe, haha.
Na zdjeciu z babelkami powietrza, bo mi moment przed zdjeciem z rak wypadl i sie wstrzasnal

Wchlania sie expresowo, nie lepi , a w dodatku...matuje , aczkolwiek nie mam typowo tlustej skory, czasem sklonnosc do przetluszczania na czole i nosie.
Z kolei z maslem shea, albo czesciej z cupuacu robie na bergamulsie i wychodzi taki jakby zel.


Mam taka silikonowa szpatulke, a nawet trzy , tyle, ze biale, wlasnie z AZ (mam nadzieje, ze nikt mnie nie posadzi o reklame sklepu). I pasuja do malych zlewek spokojnie
czyli na olivem 1000 wychodzi taki bur=dyniowy krem jesli nie dasz
masła shea albo kakowego...

no wlasnie tak patrze na faze olejowa, masz tylko skwalan i olivem....?
tylko to??

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Co do zelu do mycia buzi, to tez długo szukałam. Zamowiłam glyceryl cocoate. Dodaje do oleju np oliwy z oliwek w proporcjach o 10% wiecej glyceryl niz oleju. np 10 gl oleju to 1 g glycerylu.
Dobrze czysci , zmywam to wodą, i nie sciaga mi skóry, super!

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-05-14 o 08:23
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:54   #1601
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość

Olivem 1,5 g
macerat z kasztanow 3 g
skwalen 0,6 g
hydrolat rozany 8 g
hydrolat oczarowy 4 g
mocznik 0,9 g
glukonolakton 0,9 g
kwas laktobinowy 0,9 g
ekstrakt z modrzewiu syberyjskiego* 0,9 g
fucocert 0,9 g
ekstrakt z zielonej herbaty* 0,6 g
ekstrakt z prawoslazu* 0,6 g
zel hialuronowy 3 % na cytrynowym hydrolacie 3g
ekstrakt z szarotki alpejskiej* 0,6 g
ectoina 1,5 g
leucidal 1,2 g
niacynamid 0,9 g
4 krople zapachu fiolkowego

*ekstrakty w plynie
PH ok 4,5

wyszla mi taka nie gesta,musowa konsystencja, cos jakby mleczko do ciala, nieco bardziej puszyste. Hmm..takie lzejszy budyn...
I to jest moj pierwszy bialy krem , zawsze mam jakies pomaranczki albo zielonkawe, haha.
Na zdjeciu z babelkami powietrza, bo mi moment przed zdjeciem z rak wypadl i sie wstrzasnal

Wchlania sie expresowo, nie lepi , a w dodatku...matuje , aczkolwiek nie mam typowo tlustej skory, czasem sklonnosc do przetluszczania na czole i nosie.
Z kolei z maslem shea, albo czesciej z cupuacu robie na bergamulsie i wychodzi taki jakby zel.
No mi własnie przy skąpej fazie A, gdzie mam tylko olivem i skwalen, wychodzi bardzo wodnista nawet przy 6% olivemy (około 20% olejów), także chyba trzeba po prostu dodawać więcej emulgatora w takich przypadkach
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 16:54   #1602
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
I to jest do mycia twarzy z woda ? a nie lepiej zrobic sobie micel, a la So Bio na decyl glucoside ? albo cos w typie sylveco zelu do mycia tez na decyl glucoside ? Bez oleju ? hmmm..
Ja robie 200 ml micela:
4 ml decyl glucoside, do tego dolewam wybrany hydrolat lub mieszanka i ciut dodatkow, typu nieco aloesu, ekstrakt nawilzajacy - odrobina, pantenol - kilka kropli, konserwant leucidal albo i FEOG i gotowe. Wersja na ubogo to zamiast calosci hydrolatu mieszam hydrolat z dobra woda mineralna.
Ale potem myje buzie woda z lagodnym bio-mydlem. Bo jak nie umyje woda to mi sie wydaje, ze brudna jestem , pomimo, ze wacik czysty .

Albo na 200 ml calosci daje 4 ml decylu, 4 ml babassuamidopropyl betaine, ciut wybranych dodatkow, np. ekstrakt na naczynka, aloes, ale nie duzo, bo to do mycia tylko, a i tu ciut gumy ksantanowej, zeby sie zzelowalo lekko....Konserwuje. Wlewam w butelke jak do zelu do mycia, albo w pianotworcza i mam zel albo pianko-zel do mycia twarzy z woda. Nie sciaga, nie wysusza, nie szczypie w oczy.
A, w obu przypadkach reguluje ph do 5,5 oczywiscie.
To ma być cos w rodzaju Liz Earle cleanse & polish Hot Cloth Cleanser. Z jednej strony podoba mi sie bogaty sklad, drugiej nie wiem czy nie bedzie zbyt komedogenne.








Sent from my RM-825_eu_poland_296 using Tapatalk
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 19:07   #1603
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
To ma być cos w rodzaju Liz Earle cleanse & polish Hot Cloth Cleanser. Z jednej strony podoba mi sie bogaty sklad, drugiej nie wiem czy nie bedzie zbyt komedogenne.
Sent from my RM-825_eu_poland_296 using Tapatalk
Ja mam ten balsam z przepisu Czarszki. Tylko, ze u mnie wytracily sie małe grudki chyba od mojego masła shea. Nie mniej jednak fajny produkt. Pachnie masłem shea oraz lavenda. Ja zmywam go dodatkowo mydlem lub zelem. Swietnie zmywa make up z oczu. Mozna otworzyć oczy z tym produktem i nic nie piecze. Produkt nakłada sie na sucha skórę nie na mokra i dopiero potem zmywa sie używając jakiejś sciereczki czy tez mydla.

Do cery tradzikowej z przesuszem polecam to http://www.iherb.com/Nubian-Heritage...9&sr=null&ic=1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (130,2 KB, 18 załadowań)
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 21:12   #1604
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Kobitki, mam kilka pustych buteleczek po hydrolatach albo innych cudach, ale przed wlaniem tam jakichś innych specyfików, np. samorobionych toników, wypadałoby te buteleczki porządnie wyczyścić, tu moje pytanie, wyparzanie odpada no bo to plastik więc się jakaś masakra z tym zrobi, w takim razie, co? Zwykłe wymycie/wypłukanie wystarczy?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 21:48   #1605
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Kobitki, mam kilka pustych buteleczek po hydrolatach albo innych cudach, ale przed wlaniem tam jakichś innych specyfików, np. samorobionych toników, wypadałoby te buteleczki porządnie wyczyścić, tu moje pytanie, wyparzanie odpada no bo to plastik więc się jakaś masakra z tym zrobi, w takim razie, co? Zwykłe wymycie/wypłukanie wystarczy?
Najpierw detergentem i goraca woda, wysuszyć a potem spirytem porzàdnie wypłukać i pozwolic wyschnàć ja mam isopropylowy do dezynfekcji i on pięknie wyjada nawet tłuszcz z buteleczek

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2014-05-14 o 21:50
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 22:32   #1606
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Najpierw detergentem i goraca woda, wysuszyć a potem spirytem porzàdnie wypłukać i pozwolic wyschnàć ja mam isopropylowy do dezynfekcji i on pięknie wyjada nawet tłuszcz z buteleczek
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 07:56   #1607
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Najpierw detergentem i goraca woda, wysuszyć a potem spirytem porzàdnie wypłukać i pozwolic wyschnàć ja mam isopropylowy do dezynfekcji i on pięknie wyjada nawet tłuszcz z buteleczek
Potwierdzam isopropylowy b.dobry. Ja mam 91% wiec mysle ze spoko. Sa tez specjalne plyny do dezynfekcji, ktore stosuje sie np.w salonach kosmetycznych.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 10:34   #1608
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

nikt mi nie pomoże ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 10:40   #1609
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
nikt mi nie pomoże ?
Ania ja bym Ci pomogła gdybym wiedziała. A czemu nie chwytasz za słuchawkę i nie dzwonisz do sklepu gdzie nabyłaś produkt aby zapytać? Tam na pewno Ci dobrze i szybko doradzą
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 10:46   #1610
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Ania ja bym Ci pomogła gdybym wiedziała. A czemu nie chwytasz za słuchawkę i nie dzwonisz do sklepu gdzie nabyłaś produkt aby zapytać? Tam na pewno Ci dobrze i szybko doradzą
napisałam kilka dni temu do ZSK i cisza....
Biochemia Urody zawsze odpisuje ekspresowo
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 11:02   #1611
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
napisałam kilka dni temu do ZSK i cisza....
Biochemia Urody zawsze odpisuje ekspresowo
To prawda, BU odpisuje nawet w środku nocy - pod tym wzgledem sa nie do pokonania!!! A nie masz do nich numeru? Może zadzwoń poprostu

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2014-05-15 o 11:03
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 12:03   #1612
Laelita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z recepturą

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Przekombinowałaś
Monostearynian traci swoje właściwości emulgujące przy kremach z kwaśną fazą wodną. Działa przy pH w granicach 6.8 - 8.5.
No właśnie. Zmierzyłam PH i się przestraszyłam... Soda poszła w ruch i krem odratowany

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość


To prawda, BU odpisuje nawet w środku nocy - pod tym wzgledem sa nie do pokonania!!! A nie masz do nich numeru? Może zadzwoń poprostu
z ZSK różnie bywa. Ostatnio (w majówkę) dostałam odpowiedź migusiem i dalej konwersacja potoczyła się też sprawnie. Za to na początku roku pisałam 3 razy z tym samym pytaniem i za trzecim razem dopiero dostałam odpowiedź. Może mają jakieś problemy ze skrzynkę e-mailową?

Edytowane przez Laelita
Czas edycji: 2014-05-15 o 12:06
Laelita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 16:34   #1613
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
No mi własnie przy skąpej fazie A, gdzie mam tylko olivem i skwalen, wychodzi bardzo wodnista nawet przy 6% olivemy (około 20% olejów), także chyba trzeba po prostu dodawać więcej emulgatora w takich przypadkach
Kasiamagda jeszcze nie odpisała, a ciekawa jestem bardzo. Zamowiłam z ekospa olivem 1000. czekam

Twiggy Powiedz Kochana, czy płynny krem wyjdzie :
1 gdy jest skapa faza olejowa np 20 %?
2 gdy nie dodamy masła shea lub rownie gestego np kakaowego?

(ja zawsze robie fazę tłuszczową 30% i zawsze dodaje masła shea +inne rózne oleje i wychodzi mi zwarty i gesty kremik)

Od ktorego z punktów zalezy płynnosc kremu?

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomyliłam sie w obliczeniach i dałam zamiast 0,5 % alantoiny do żelu hialuronowego 5%..czy to się nadaje do użycia ? żel jest mleczny od tej alantoiny
Alantoina krzwdy ci nie zrobi ale moze sie rolować, ja bym wywaliła, szkoda popsuć cały krem..

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ja mam ten balsam z przepisu Czarszki. Tylko, ze u mnie wytracily sie małe grudki chyba od mojego masła shea. Nie mniej jednak fajny produkt. Pachnie masłem shea oraz lavenda. Ja zmywam go dodatkowo mydlem lub zelem. Swietnie zmywa make up z oczu. Mozna otworzyć oczy z tym produktem i nic nie piecze. Produkt nakłada sie na sucha skórę nie na mokra i dopiero potem zmywa sie używając jakiejś sciereczki czy tez mydla.

Do cery tradzikowej z przesuszem polecam to http://www.iherb.com/Nubian-Heritage...9&sr=null&ic=1
Samantha, jakie to przepis Czarszki? Mozesz dać linka.
Mi sie takie grudki robia jak w za niskiej temperaturze lacze olej z woda
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 16:43   #1614
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Kasiamagda jeszcze nie odpisała, a ciekawa jestem bardzo. Zamowiłam z ekospa olivem 1000. czekam

Twiggy Powiedz Kochana, czy płynny krem wyjdzie :
1 gdy jest skapa faza olejowa np 20 %?
2 gdy nie dodamy masła shea lub rownie gestego np kakaowego?

(ja zawsze robię fazę tłuszczową 30% i zawsze dodaje masła shea +inne różne oleje i wychodzi mi zwarty i gesty kremik)

Od ktorego z punktów zalezy płynnosc kremu?
To sa bardzo dobre pytania Ja robiłam 3 razy, i w obu przypadkach faza a zawierała tylko oliwem, niezmydlaną frakcję sojową i skwalen (w fazie C była większość olejów) i nie dodawałam masła shea. I one mi wychodziły bardzo lejąca, a jeden krem musiałam wywalić bo był dla mnie zbyt lejący i obrzydliwy do użytku - miałam wrażenie, że się po prostu rozwarstwił.

Myslę, że oba czynniki mają wpływ na ostateczną konsystencję kremu. Moje wychodzą również puszyste - nie bardzo to lubię, ale jakoś przeżyję
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 16:49   #1615
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

wlasnie o olivem 1000, zamowiam z ekospa wczoraj i juz jest u mnie!!!!
25 gr za 14 zl. najtaniej w polsce. ale jestem zadowolona

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
To sa bardzo dobre pytania Ja robiłam 3 razy, i w obu przypadkach faza a zawierała tylko oliwem, niezmydlaną frakcję sojową i skwalen (w fazie C była większość olejów) i nie dodawałam masła shea. I one mi wychodziły bardzo lejąca, a jeden krem musiałam wywalić bo był dla mnie zbyt lejący i obrzydliwy do użytku - miałam wrażenie, że się po prostu rozwarstwił.

Myslę, że oba czynniki mają wpływ na ostateczną konsystencję kremu. Moje wychodzą również puszyste - nie bardzo to lubię, ale jakoś przeżyję
musze to rozpracowac
a to ze jest pusztsty to pewnie mieszasz spieniaczem do mleka
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 17:00   #1616
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość


Samantha, jakie to przepis Czarszki? Mozesz dać linka.
Mi sie takie grudki robia jak w za niskiej temperaturze lacze olej z woda
http://m.youtube.com/watch?v=HUgmJ5Dr9Zg link do filmiku jak zrobic, a pod filmem jest link do jej bloga
Tutaj nie ma fazy wodnej same oleje i olejki eteryczne,które sie rozpuszcza w kąpieli wodnej a potem przelewa do pudeleczka i czeka az zastygnie.
Gdyby nie to, ze juz sa tam olejki eteryczne to bym to jeszcze raz podgrzala, a tak *upa blada. Wlasnie dumam nad tym jakby zrobic cos takiego,ale w formie takiego kremu do mycia. Nie musi sie pienic.
Garden of wisdom ma takie fajne kremowe cuda do mycia buzi musze podpatrzec skład.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 17:57   #1617
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość

musze to rozpracowac
a to ze jest pusztsty to pewnie mieszasz spieniaczem do mleka
Tak, ale dopiero jak dodaję 3 fazę, do ostygnięcia kremu mieszam bagietką
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 18:13   #1618
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dajcie przykłady substacji które daje się do fazy 3 plis
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 18:25   #1619
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
Dajcie przykłady substacji które daje się do fazy 3 plis
Wszystko co umiera powyżej 40 C, witaminy, oleje wrażliwe na ciepło, ekstrakty, Q10 itd
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 19:34   #1620
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość

Alantoina krzwdy ci nie zrobi ale moze sie rolować, ja bym wywaliła, szkoda popsuć cały krem..

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------


to tylko żel hialuronowy , dodałam tam jeszcze witB6 i d-pantenol
czyli używać mogę ?

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

dostałam odpowiedź od ZSK, wklejam jakby ktoś miał podobny problem

Alantoiny dodaje się 0.5% gdyż więcej już się nie rozpuszcza. W większych stężeniach stosowana jest w maściach (np. w popularnym alantanie).
Po pewnym czasie alantoina opadnie na dno pojemnika i będzie mogła Pani spokojnie stosować to serum. Po zużyciu proszę pozostałą część serum wraz z nadmiarem allantoiny dodać do nowej porcji serum.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.