Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-28, 20:03   #181
yarrowia
Zadomowienie
 
Avatar yarrowia
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 334
Dot.: Czy mam szanse na takie włosy?

Cytat:
Napisane przez suyochiro Pokaż wiadomość
Hej, zacząłem zapuszczać włosy i szukając mojego ideału pomyślałem nad fryzurą Gotye ( http://thejustpushplay.com/wp-conten...2/08/gotye.jpg ), co wy na to, przypasuje mi ta fryzura? i Czy on prostuje grzywe czy jak? Mogę też dorobić zdjęcia jak moje włosy są bardziej uporządkowane,(weeeekend ) zwykle układam na wode, szkoda ,że jak dojde do szkoły to wszystko sie zniszczy -,- . Pozdrawiam
Zapuszczaj, to się przekonasz myślę, że jest szansa, ale dużą rolę będzie grało odpowiednie cięcie jak już włosy trochę podrosną
Cytat:
Napisane przez marzenkafiorka Pokaż wiadomość
jak byś o nie odpowiednio zadbał to by wyglądały inaczej , no ale jestes facetem więc dbałość o loki raczej nie wchodzi w gre
przepraszam, ale dlaczego nie?? bycie facetem wyklucza dbanie o siebie, czy jak?

Cytat:
Napisane przez suyochiro Pokaż wiadomość
//W jakim sensie, odpowiednio zadbał? Chodzi o szampony, odżywki?
O odpowiedniej pielęgnacji jest tutaj multum informacji. Na początek Pigułka i FAQ jeśli jesteś zainteresowany może przydadzą ci się informacje o stylizacji, skoro 'na wodę' nie działa
__________________
Mały mistrz na tropie
yarrowia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 08:27   #182
marzenkafiorka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 183
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

miałam na mysli fryzurę którą podałeś. Napisałeś , że sama fryzjerka powiedziała, że się nie wyprostują- a dlatego że jak będą rosły to będą się bardziej skręcać, ponieważ masz ścisły skręt.
Więc zadana prosta fryzura nie wchodzi w gre. Nawet taka jaką podałeś
Fryzurę miałam na mysli tą którą sam podałeś - pisałam już kilka razy!

Edytowane przez marzenkafiorka
Czas edycji: 2012-09-29 o 08:32
marzenkafiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 03:42   #183
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 127
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Czytając prawie dwie strony tematu, muszę powiedzieć że piszecie głupoty. Polecacie jakieś szampony, bajery i auschwitze, tymczasem nie tu problem tkwi. Według mojego skromnego zdania, to właśnie chemia wpływa negatywnie na naturalnie kręcone, sztywne włosy. Czasem dochodzę do wniosku, że powinno się je myć samą wodą bo to masakra, ile jest wyzyskiwaczy na rynku.

Tymczasem mój problem jest nieco podobny, aczkolwiek mam trochę dłuższe włosy. Mając krótkie strasznie mi się puszyły, były niesforne i powstawał istny kołtun kłaków niczym jak jakiś demoniczny hełm ponabijany rogami poległych nieszczęśników. Gdy podrosły odkryłem, że to prawdopodobnie wina szamponu podczas zmiany którego włosy stały się z dnia na dzień o wiele prostsze.

Jednak skupmy się na rzeczywistości i proszę o jakieś porady.. Mianowicie moje teraźniejsze włosy są lekko szorstkie oraz lekko miękkie, chociaż przy rozluźnieniu ich z kucyka są niesforne, twarde, trudno oddzielić jedne od drugich, nie wspominając o odrostach po cieniowaniu gdy miałem grzywkę "na emo", które teraz pokazały się jako druga warstwa na wpół długości tych oryginalnych. Grzywkę mam gdzieś do brody, zawija się w rogi i zazwyczaj zakładam ją za uszy (co może być cenną radą dla innych) dopóki również nie odrośnie. Końcówki zaś ogółu włosów kręcą się strasznie.. niemal jakby ktoś je na siłę tak zaprogramował, nic nie da się z nimi zrobić w kontekście ręcznego układania. Ewentualnie umycie włosów przed snem coś pomaga następnego dnia, lecz tak normalnie, to istna klapa. Jest jakaś nadzieja na pozbycie się problemu codziennej pielęgnacji (czyt. czochrania przed lustrem)? Proste włosy właściwie są kiczowate, prawie każdy takowe ma więc mnie osobiście nie kręcą chociaż przydałoby się je jakoś ożywić, bo tymczasem są niemal umarłe.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=43066 w tym temacie autorka napisała, że najpierw zrobiła styling a potem wyprostowała i z włosów naturalnych powstała szczota (nieziemsko proste?), lecz pytanie: czy taki sposób zadziała i u "nas" (zwłaszcza mnie) oraz jakim to sposobem mogła prostować?
Poganin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 11:02   #184
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Poganin Pokaż wiadomość
Czytając prawie dwie strony tematu, muszę powiedzieć że piszecie głupoty. Polecacie jakieś szampony, bajery i auschwitze, tymczasem nie tu problem tkwi. Według mojego skromnego zdania, to właśnie chemia wpływa negatywnie na naturalnie kręcone, sztywne włosy.
Przeczytałeś "aż" dwie strony, doszedłeś do wniosku, że to głupoty i prosisz o radę. Hmm, ciekawe. Proponuję więcej uprzejmości i pokory. Może ktoś Ci pomoże.
Moim skromnym zdaniem wszystko zostało napisane w tym wątku oraz podwieszonych. Wystarczy się wysilić, zamiast obrażać.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 16:46   #185
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 127
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Jasne, mam się maziać kosmetykami i rygorystycznie, regularnie pielęgnować włoski )

Jest wiele sposobów na przekształcenie włosów, jednak każdy woli kopiować przykłady z jakichś komercyjnych stron. Czekam na porady.
Poganin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 17:50   #186
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Poganin Pokaż wiadomość
Czytając prawie dwie strony tematu, muszę powiedzieć że piszecie głupoty. Polecacie jakieś szampony, bajery i auschwitze, tymczasem nie tu problem tkwi. Według mojego skromnego zdania
to raczej nie jest skromne zdanie

, to właśnie chemia wpływa negatywnie na naturalnie kręcone,
dlatego kręconowłose starają się jej unikać analizując składy

sztywne włosy. Czasem dochodzę do wniosku, że powinno się je myć samą wodą bo to masakra, ile jest wyzyskiwaczy na rynku.

Tymczasem mój problem jest nieco podobny, aczkolwiek mam trochę dłuższe włosy. Mając krótkie strasznie mi się puszyły, były niesforne i powstawał istny kołtun kłaków niczym jak jakiś demoniczny hełm ponabijany rogami poległych nieszczęśników. Gdy podrosły odkryłem, że to prawdopodobnie wina szamponu podczas zmiany którego włosy stały się z dnia na dzień o wiele prostsze.
to raczej też chemia

Jednak skupmy się na rzeczywistości i proszę o jakieś porady.. Mianowicie moje teraźniejsze włosy są lekko szorstkie
dlatego że nie używasz nic aby je zmiękczyć
oraz lekko miękkie, chociaż przy rozluźnieniu ich z kucyka
który facet nosi teraz kucyk, to strasznie neimodne?

są niesforne, twarde, trudno oddzielić jedne od drugich, nie wspominając o odrostach po cieniowaniu
odrosty po cieniowaniu,matko????

gdy miałem grzywkę "na emo", które teraz pokazały się jako druga warstwa na wpół długości tych oryginalnych. Grzywkę mam gdzieś do brody, zawija się w rogi i zazwyczaj zakładam ją za uszy (co może być cenną radą dla innych) dopóki również nie odrośnie. Końcówki zaś ogółu włosów kręcą się strasznie.. niemal jakby ktoś je na siłę tak zaprogramował, nic nie da się z nimi zrobić w kontekście ręcznego układania. Ewentualnie umycie włosów przed snem coś pomaga następnego dnia, lecz tak normalnie, to istna klapa. Jest jakaś nadzieja na pozbycie się problemu codziennej pielęgnacji (czyt. czochrania przed lustrem)? Proste włosy właściwie są kiczowate, prawie każdy takowe ma więc mnie osobiście nie kręcą chociaż przydałoby się je jakoś ożywić, bo tymczasem są niemal umarłe.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=43066 w tym temacie autorka napisała, że najpierw zrobiła styling a potem wyprostowała i z włosów naturalnych powstała szczota (nieziemsko proste?), lecz pytanie: czy taki sposób zadziała i u "nas" (zwłaszcza mnie) oraz jakim to sposobem mogła prostować?
Podsumowując, proponuję bardzo krótkie włosy - pielęgnacje delikatnym szaponem, stylizacje woskiem(bardzo z umiarem)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 17:54   #187
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Poganin Pokaż wiadomość
Jasne, mam się maziać kosmetykami i rygorystycznie, regularnie pielęgnować włoski )

Jest wiele sposobów na przekształcenie włosów, jednak każdy woli kopiować przykłady z jakichś komercyjnych stron. Czekam na porady.
Nic nie musisz. Wypada jednak znać podstawowe zasady uprzejmości skoro prosisz o radę.

Rada i komentarze Kathy bardzo mi się podobają.
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2012-12-08 o 17:56
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 19:53   #188
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 127
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Borze jak śmieszne. Morze zaproponujcie mi jakąś gitaśną fryzurę? Na księdza? ;_; Zapuszczę sobie włosy do pasa, trudno się mówi. Natura zrobi swoje ale przynajmniej oszczędzę sobie poniżania na forach, na których prawie nikt nie umie logicznie pomyśleć.

Jestem dumny z włosów, które z miesiąca na miesiąc są coraz dłuższe i lepsze. Niestety, proste nadają się do wszystkiego, kręcone widocznie zostały stworzone do zapuszczania (pomijając wspomniane ogolenie się na fujarę).

Ostatecznie będę coś testował na własną rękę, jeśli włosy będą mi przeszkadzać do czasu odrośnięcia.
Poganin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 10:48   #189
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Poganin Pokaż wiadomość
Borze jak śmieszne. Morze zaproponujcie mi jakąś gitaśną fryzurę? Na księdza? ;_; Zapuszczę sobie włosy do pasa, trudno się mówi. Natura zrobi swoje ale przynajmniej oszczędzę sobie poniżania na forach, na których prawie nikt nie umie logicznie pomyśleć.

Jestem dumny z włosów, które z miesiąca na miesiąc są coraz dłuższe i lepsze. Niestety, proste nadają się do wszystkiego, kręcone widocznie zostały stworzone do zapuszczania (pomijając wspomniane ogolenie się na fujarę).

Ostatecznie będę coś testował na własną rękę, jeśli włosy będą mi przeszkadzać do czasu odrośnięcia.
powodzenie
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-12-09 o 11:01
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 08:53   #190
hellbike
Przyczajenie
 
Avatar hellbike
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 21
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Tez jestem facetem z dlugimi kreconymi wlosami i jestem bardzo zadowolony z szamponu + odzywki garnier awokado ^^

Edytowane przez hellbike
Czas edycji: 2012-12-10 o 08:55
hellbike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 16:11   #191
Vego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3
Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

Witam,
Mam problem z włosami. Jestem 20letnim chłopakiem, mam dość gęste kręcone i długie włosy (jak na zdjęciu poniżej). Problem jest taki że moje włosy po wyschnięciu są strasznie 'nabrzmiałe' i duże. W lekko wilgotnych włosach jest wszystko fajnie, bo mam i loki, i włosy są bardziej w dół niż na wszystkie strony. Co zrobić by nie mieć aż tak rozlazłych włosów?
REAL FOTO
http://i47.tinypic.com/2qnod2o.jpg
Vego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 19:40   #192
Sweet Devil
Raczkowanie
 
Avatar Sweet Devil
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 41
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

moim zdaniem pocieniowac całosc od samej góry. Moja mama ma podobne :-D i właśnie fryzjerka zawsze jej cieniuje bo inaczej miałaby własnie jak Twoje )
Sweet Devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 20:59   #193
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

One się po prostu puszą.
Jak nic z puchem nie zrobisz, a wycieniujesz, to moim zdaniem może być tylko gorzej
Poczytaj na wizażu na temat walki z puchem i ogólnie zasad pielęgnacji CG.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=50
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 02:52   #194
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

.aniu i odżywianie.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:08
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 05:20   #195
Sweet Devil
Raczkowanie
 
Avatar Sweet Devil
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 41
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

dlaczego nie cieniować? wlosy faceta jak kazde inne.jezeli nie zetnie z wierzchu to zawsez będzie miał "siano" i na nic zda się wygładzanie i obciążanie.
Sweet Devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 14:40   #196
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
One się po prostu puszą.
Jak nic z puchem nie zrobisz, a wycieniujesz, to moim zdaniem może być tylko gorzej
Poczytaj na wizażu na temat walki z puchem i ogólnie zasad pielęgnacji CG.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=50
Popieram.

A szybkie rozwiązanie to wizyta w drogerii i poszukanie odżywek i środków do układania włosów kręconych - "definiuje", "wydobywa skręt" - tych pojęć szukaj na opakowaniu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 01:07   #197
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:07
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 13:53   #198
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

Dla mnie cieniowanie jest złym pomysłem, bo warstwy staną się lżejsze i niezadbane odpowiednio będą się puszyć jeszcze bardziej.
Ale argument, że to mężczyzna dla mnie żaden.
Akurat umiejętnego cieniowania na kręconych włosach prawie nie widać (np. 3 warstwy o małej różnicy długości między sobą).
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 21:15   #199
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

Cytat:
Napisane przez Sweet Devil Pokaż wiadomość
dlaczego nie cieniować? wlosy faceta jak kazde inne.jezeli nie zetnie z wierzchu to zawsez będzie miał "siano" i na nic zda się wygładzanie i obciążanie.
im bardziej je wycieniujesz, tym bardziej się będą puszyć przecież no chyba, że je zgolisz do łysego.
Vego, zastosuj się do porad o odżywkach i maskach, ja z mojego doświadczenia polecam odżywki bez spłukiwania, np. Joannę babuni z miodem fajne loczki masz
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 22:37   #200
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

Warto przejrzeć ten wątek KLIK
Albo poczytac trochę pigułki, faq. Bez tego ani rusz.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 00:22   #201
kubekc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
cienkie oklapłe włosy + łysienie

witam szanowne panie i panów z forum,
mam taki problem, że posiadam cienkie i oklapłe włosy, dodatkowo szybko robią się tłuste, oprócz tego, często gęsto kręcą się "nieregularnie" i całość wygląda "bardzo źle" że tak powiem

Głównie chodzi mi o problem z ułożeniem jakiejkolwiek fryzury z takimi włosami, żaden żel czy guma ich nie "stylizuje" tylko skleja, włosy nadal są albo jakby zapomniane przez właściciela, bo nie da się ich ułożyć (kręcone) albo jak dam więcej kosmetyku, są jeszcze bardziej oklapłe.

Włosy miałem krótkie, postanowiłem je zapuścić koło 6-7 cm ale nadal wygląda jakby ich było mało.

Dodatkowo, zaczynają mi się robić zakola (21lat, sic!) ...

Siostra poradziła mi tak, żebym kupił sobie wąską prostownice i prostował tylko nasady włosów, robi się wtedy takie jakby jak siano ale faktycznie optycznie włosów jest więcej.

Pytanie, czy taki "sposób" jest dobry ? nie zawsze to mi wychodzi i wtedy włosy mam takie sianowate i bardzo jasne, widać po prostu że coś z nimi nie tak... CZy są jakieś inne rozwiązania na "podniesienie" włosów, może u fryzjera mam o takie coś zapytać ? Pianki jakieśtam też próbowałem ale jak już napisałem, bardziej to sklejało włosy i jeszcze bardziej się skręcały.

please help, jak macie jakieś patenty na to, czy mam nadal zapuszczać włosy może zrobi ich się więcej ??

aha no i czy są jakies specjalne fryzury na takie włosy u chłopaka, żeby włosy były względnie proste i choć trochę postawione itp. ?

kolor w. siwy/sredni blond

pozdr.
kubekc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 14:18   #202
kamki
Raczkowanie
 
Avatar kamki
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: cienkie oklapłe włosy + łysienie

suszenie głową w dół, do tego odgniatanie na mokro włosów i nieczesanie w ciągu dnia. Tak w skrócie.

Poza tym dobra wcierka - polecam Jantar.
__________________
_______________

- Czas wszystko zmienia.
- Tak mówią, ale to nieprawda. Konieczne są czyny. Gdy nic się nie robi wszystko zostaje jak było kiedyś.

Zapuszczam włosy
25 cm(sierpień),

I cel: 35 cm

niekosmetyczny blog dla kobiet


Kapryśne loki - blog
kamki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 14:26   #203
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Problem z 'nabrzmiałymi' włosami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A szybkie rozwiązanie to wizyta w drogerii i poszukanie odżywek i środków do układania włosów kręconych - "definiuje", "wydobywa skręt" - tych pojęć szukaj na opakowaniu.
A bogini broń! Toż to nie pomoże - jedynie tymczasowo - ale sytuację na dłuższą metę pogorszy!
Szukamy produktów zawierających oleje (np. awokado, jojoba, shea), humektanty (np. panthenol, gliceryna), ekstrakt np. z aloesu. Czytamy składy, a nie teksty marketingowe.

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
im bardziej je wycieniujesz, tym bardziej się będą puszyć przecież
Tak? Jeśli będą niewłaściwie wycieniowane, to wtedy będą się puszyć. A te włosy potrzebują natychmiastowego cięcia...
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 14:39   #204
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: cienkie oklapłe włosy + łysienie

Cytat:
Napisane przez kubekc Pokaż wiadomość
mam taki problem, że posiadam cienkie i oklapłe włosy, dodatkowo szybko robią się tłuste, oprócz tego, często gęsto kręcą się "nieregularnie" i całość wygląda "bardzo źle" że tak powiem
To, że robią się tłuste może wynikać z nadprodukcji sebum oraz z używania niewłaściwych produktów do stylizacji. Napisz, co stosujesz, jak czesto, w jaki sposób. WSZYSTKIE PRODUKTY.
Cytat:
Głównie chodzi mi o problem z ułożeniem jakiejkolwiek fryzury z takimi włosami, żaden żel czy guma ich nie "stylizuje" tylko skleja, włosy nadal są albo jakby zapomniane przez właściciela, bo nie da się ich ułożyć (kręcone) albo jak dam więcej kosmetyku, są jeszcze bardziej oklapłe.
To normalne, gdy nie zna się swoich włosów = niewłaściwie dobrana pielęgnacja.
Cytat:
Włosy miałem krótkie, postanowiłem je zapuścić koło 6-7 cm ale nadal wygląda jakby ich było mało.
Jeśli masz problem z gęstością, to lepiej nie zapuszczać włosów. Sama mam ich niewiele i nie zapuszczam dalej niż do połowy szyi. Nie chcę wyglądać jak topielica.
Najlepiej by było, gdybyś pokazał włosy na zdjęciu. Buzi nie trzeba. Włosy chciałabym zobaczyć.
Cytat:
Dodatkowo, zaczynają mi się robić zakola (21lat, sic!) ...
Pokaż, o co chodzi, bo każdy z nas ma zakola Włosy rosną w taki a nie inny sposób.
Cytat:
Siostra poradziła mi tak, żebym kupił sobie wąską prostownice i prostował tylko nasady włosów, robi się wtedy takie jakby jak siano ale faktycznie optycznie włosów jest więcej.
Pytanie, czy taki "sposób" jest dobry ?
Sposób jest dobry wtedy, gdy efekt Ci pasuje.
Jeśli zaś pytasz o włosy, to nie, to nie jest dobry sposób. Prostownica działa w wysokiej temperaturze, więc to siano, które robisz, to włosy powoli palone. Jeśli tak dalej pójdzie, obetniesz się do gołej skóry. Cóż, tak kończy się długotrwały albo prowadzony niewłaściwie romans z prostownicami.

Tu trzeba unormować pracę skóry, dobrać kosmetyki, a nie czynić atak na niewinne niczemu włosy.

Cytat:
CZy są jakieś inne rozwiązania na "podniesienie" włosów
wałki, spinki, lokówki, układanie na szczotkę.

Cytat:
może u fryzjera mam o takie coś zapytać ?
Owszem, ale moim zdaniem problem tkwi gdzie indziej.

Cytat:
Pianki jakieśtam też próbowałem ale jak już napisałem, bardziej to sklejało włosy i jeszcze bardziej się skręcały.
Produkty do stylizacji zawierają polimery. Siłą rzeczy będą kleić włosy.
Po ich wyschnięciu wystarczy włosy odgnieść suchymi i czystymi rękami, by nie było sklejenia.

Cytat:
please help, jak macie jakieś patenty na to, czy mam nadal zapuszczać włosy może zrobi ich się więcej ??
Proste pytanie: a co na to grawitacja?

Cytat:
aha no i czy są jakies specjalne fryzury na takie włosy u chłopaka, żeby włosy były względnie proste i choć trochę postawione itp. ?
Przede wszystkim muszą być krótsze. A włos kręcony ma własny pomysł na siebie, więc tu będzie problem, by były proste i postawione. Będą wracać do naturalnej postaci. Chcesz, czy nie - będą.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 23:43   #205
omajgashor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Męska fryzura - zapuszczać loki czy nie

Witam. Z góry przepraszam jeśli nie trafiłem w dział; mój problem łapie się pod metamorfozy, fryzury i zakręconych więc miałem dylemat gdzie umieścić temat.

Więc tak - zastanawiam się nad zmianą fryzury. Kilka osób w otoczeniu doradza mi ścięcie(twierdzą, że to bardziej barania sierść niż włosy) a inni, żebym zapuszczał bo ładnie wyglądam. Problem polega na tym, że ja nie mam pojęcia w czym będzie mi lepiej. Jedno jest pewne - na krótko mi się nie podoba. Ciężko jest mi też kombinować, bo jestem stosunkowo wysokim i barczystym facetem i większość fryzur po prostu nie pasuje.

Zapuszczam włosy jakieś pół roku. Są one na długości około 7-9cm. I tu jest ciekawostka - na tyle głowy i bardziej czołowych miejscach włosy się kręcą w takie ciężko określić co, zaś boki to puch. Czy to normalne?

I chyba kwintesencja tematu - zapuszczać czy nie? Jeśli tak to na jaką fryzurę i co muszę robić by ją otrzymać?

Dołączam fotki

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled-1.jpg (66,0 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled-2.jpg (97,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled-3.jpg (79,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled-4.jpg (63,2 KB, 28 załadowań)
omajgashor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 13:29   #206
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Męska fryzura - zapuszczać loki czy nie

Ja bym radziła zostawić te loczki! Super są.
Tylko ten tył jakoś mi przeszkadza w tej fryzurze. Może zapuszczać do czegoś w stylu afro? Takie bardziej "kuliste" ścięcie?
Ciężko też oceniać bez twarzy, być może nie będzie Ci to pasować.
(no i nie jestem ekspertem. ;p)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 16:36   #207
omajgashor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Męska fryzura - zapuszczać loki czy nie

No właśnie tył mnie najbardziej przeraża. Tylko jak zrobić tą kulistą głowę? Włosy w tym miejscu mi tak dziwnie opadają.


PS: NIE KLIKAĆ LINKÓW Z UJĘDRNIANIEM PIERSI POWYŻEJ; nabijacie tej osobie kase na wejściach a dodatkowo ściągacie sobie wirusy!! @@

EDIT: Zamieścić zdjęcie z twarzą?

Edytowane przez omajgashor
Czas edycji: 2013-02-24 o 16:39
omajgashor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:56   #208
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Męska fryzura - zapuszczać loki czy nie

Najprościej iść z tym do fryzjera. Samemu łatwo coś zepsuć, bo będzie się wydawać, że tu trzeba przyciąć czy tu. I myślę, że jak pójdziesz do kumatego fryzjera, to zrobi, co trzeba.
Jest tutaj wątek z polecanymi fryzjerami, myślę, że powinieneś poszukać kogoś, kto zetnie Ci włosy na sucho, bo raz, że tak się tnie kręcone włosy, dwa, że to też większa pewność, jeśli chodzi o kształt takiej fryzury.

I jak dla mnie do takiej fryzury tylko tył należałoby podciąć, boki wydają się być w porządku.
A co do puchu, o którym pisałeś, może wystarczy po prostu dobra odżywka?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:22   #209
omajgashor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Męska fryzura - zapuszczać loki czy nie

Mam uraz do fryzjerów ;D. Pół roku temu poprosilem o podcięcie mi włosów tak by się fajnie rozrastały. Moja przygoda skończyła się tak, że panna próbowała na mokro, później maszynką a na końcu takimi zabawnymi ostrzami. Tylko że na ostrza było za późno; tak mnie zgoliła, że to nie przypominało absolutnie nic. Więc poszło na zero. Dlatego mam wielki uraz. Jest w ogóle ktoś znany co ma podobne włosy jak ja? Może się będę jakoś wzorował?

A co do odżywek; korzystam z odżywki firmy Zaja(Ziaja czy jakoś tak, okrągła butelka) <=-- czy to nie starczy?

Edytowane przez omajgashor
Czas edycji: 2013-02-24 o 18:28
omajgashor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 19:23   #210
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Męska fryzura - zapuszczać loki czy nie

Dlatego trzeba najpierw podpytać, jak ma zamiar ciąć włosy.

Ze znanych osób kojarzy mi się tylko aktor, który grał w serialu Misfits. Robert Sheehan.

A odżywki nie znam, zresztą podejrzewam, że Ziaja ma ich całkiem sporo w okrągłej butelce.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-05 08:08:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.