Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 19:47   #571
pineapple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 210
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wątpliwość - niby nic się nie dzieje, a nie możesz się oderwać. Zgodnie z tytułem wątpliwości nie opuściły mnie do tej pory. Z każdą kolejną sceną zmieniałam zdanie na temat ojca Flynna. W końcu wydałam swój osąd (nie wiem czy słuszny). Naprawdę rewelacyjna rola Streep. Dużo gadania (a właściwie wyłącznie) ale ja takie filmy lubię. 8/10
Królowa - spodziewałam się zupełnie innego obrazu, skończyło się na tym, że to takie wchodzenie w tyłek. Nie podważam znaczenia monarchii dla Wlk Brytanii i poświęceń samej Elżbiety II. Dla usprawiedliwienia dodam, że za Dianą też nie przepadam. Premierzy mają ciężki żywot. 6/10
Zakochany Paryż - kilka historii, każda innego reżysera, z innymi gwiazdami - łączy je Paryż. Jest miłość, samotność, zawód, rozpacz, smutek, zagubienie - wszystko co tylko możliwe. Wiadomo jest lepsza i słabsza nowelka, ale wrażenie ogólne bardzo pozytywne. Osobiście najbardziej podobały mi się historie mimów, samotnej turystki, matki oddające własne dziecko do żłobka aby zająć się cudzym dzieckiem. 9/10
Rolling Stones w blasku świateł - nigdy nie słuchałam ich muzyki, ba, nawet się nią nie interesowałam, ale film obejrzałam z przyjemnością. Pomimo wieku, mają ikrę. Niezwykle energetyczny. 9/10
Iluzjonista - mając za sobą Prestiż byłam przygotowana na końcowe zaskoczenie. Mało tego, nawet uznałam je za oczywiste. Fabuła mogłaby być bardziej zakręcona. Niestety nie przepadam za Jessicą Biel, jednak obecność Nortona sprawia, że nie mam ochoty zmieniać kanału. 7/10
Zakochany bez pamięci - film nie najnowszy (2004), ale dopiero niedawno po niego sięgnęłam. Byłam przekonana, że ma charakter komediowy, w końcu główną rolę gra Jim Carrey. Czekało mnie miłe zaskoczenie, ale mimo wszystko historia mnie nie porwała. Na szczęście uwielbiam Kate Winslet. 7/10
Epoka lodowcowa 3 - uśmiałam się bardziej niż na części I i II. Lepsza fabuła, więcej się dzieje. Możliwe, że miałam lepszy humor i nastawienie niż na poprzednie części, ale naprawdę z I potrafię wymienić tylko mleczyk. Wiewiórka i jego towarzyszka są rewelacyjni. 9/10
Skrzypek na dachu (1971) - klasyka, film długi, ale mnie nie zmęczył. Utwór "If I were a rich man" zna chyba każdy. Trudno tu cokolwiek opisywać bo w fabule orientuje się chyba każdy. Pamiętam, że mając 10 lat mama zachęcała mnie do obejrzenia filmu. Dobrze, że tego nie zrobiłam bo zdecydowanie bardziej mogę go docenić teraz. Postać starego Topola jest genialna, podobnie jak muzyka i cała ta historia. 10/10
pineapple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 20:02   #572
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Hangover - skuszona pozytywnymi opiniami, obejrzałam dobra komedia faktycznie, miła odskocznia od komedii romantycznych (przeciwko którym nic nie mam) i komedii obleśnych (chociaż tutaj były i takie momenty, cóż ). Kilka naprawdę rozbrajająco śmiesznych scen dobry, zabawny film w kategorii komedii: 9/10
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 20:23   #573
vilema
Rozeznanie
 
Avatar vilema
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 787
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dzisiaj oglądałam " Zakochana Jane" i ryczałam jak bóbr !!!
Jest to melodramat, biografia Jane Austen.
__________________
67kg -..........60kg
vilema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 20:40   #574
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez pineapple Pokaż wiadomość
Postać starego Topola jest genialna, podobnie jak muzyka i cała ta historia. 10/10
Co najlepsze, Topol w roku premiery filmu miał tylko 36 lat
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 20:58   #575
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ranczo Wilkowyje 2007
Czuje się klimat serialu, myślę, że o to też chodziło. I dobrze. Jeśli ktoś lubi i ogląda serial nie zawiedzie się. Aktorzy rewelacyjni, wszyscy. Każdemu z nich z osobna 10/10 natomiast filmowi 8/10 . Polecam dobra rozrywka.

Diabeł 1972
O kurcze jaki zakręcony, ale fajny. Aktorsko świetny, ale trzeba było sie skupić, żeby "poczuć" o co chodzi i jaki jest przekaz. Polecam, ale film nie dla każdego. 8/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 22:42   #576
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
gniot nad gniotami, czyli 2012 Doomsday. wybaczcie, ale nie napiszę za dużo, bo żadne słowa nie oddadzą tego, co czuję. mimo słabego poziomu oglądałam, bo chciałam zobaczyć zakończenie. no i nie rozczarowałam się, zakończenie równie głupie, co całe filmidło.
Miałam to samo. Z miną: dzielnie trwałam do końca... a tam wyrwało mi się pytanie "yyy?" Tu nawet nie ma co komentować.
Cytat:
Napisane przez pineapple Pokaż wiadomość
Wątpliwość - niby nic się nie dzieje, a nie możesz się oderwać. Zgodnie z tytułem wątpliwości nie opuściły mnie do tej pory. Z każdą kolejną sceną zmieniałam zdanie na temat ojca Flynna. W końcu wydałam swój osąd (nie wiem czy słuszny). Naprawdę rewelacyjna rola Streep. Dużo gadania (a właściwie wyłącznie) ale ja takie filmy lubię. 8/10
A jaki?
[SPOJLER]Wg mnie o. Flynn jest niewinny, tzn nikogo nie molestował. Przekonał mnie swoją chęcią pomocy temu chłopcowi i nie dopatrzyłam się w tym podtekstów. Sytuacja, gdy siostra wyraża chęć zasięgnięcia opinii w jego poprzedniej parafii, wydała mi się podejrzana, ale śmiem twierdzić, że nie dowiedziałaby się tam, że został przeniesiony z powodu molestowania kogokolwiek. Nie wiem, być może popełnił tam inne głupstwo, którego się wstydził. Tak czy siak, wątpliwość pozostała [SPOJLER]
Cytat:
Napisane przez pineapple Pokaż wiadomość
Zakochany bez pamięci - film nie najnowszy (2004), ale dopiero niedawno po niego sięgnęłam. Byłam przekonana, że ma charakter komediowy, w końcu główną rolę gra Jim Carrey. Czekało mnie miłe zaskoczenie, ale mimo wszystko historia mnie nie porwała. Na szczęście uwielbiam Kate Winslet. 7/10
Dobry film Ma swój klimat. Ja z reguły ciężko trawię Winslet, za to uwielbiam Carrey'a, a w tym obrazie jest genialny (i przystojny ).
Cytat:
Napisane przez pineapple Pokaż wiadomość
Skrzypek na dachu (1971) - klasyka, film długi, ale mnie nie zmęczył. Utwór "If I were a rich man" zna chyba każdy. Trudno tu cokolwiek opisywać bo w fabule orientuje się chyba każdy. Pamiętam, że mając 10 lat mama zachęcała mnie do obejrzenia filmu. Dobrze, że tego nie zrobiłam bo zdecydowanie bardziej mogę go docenić teraz. Postać starego Topola jest genialna, podobnie jak muzyka i cała ta historia. 10/10
Ah, rozpływam się nad tym filmem od jakiegoś czasu Widziałam go będąc dzieckiem i masz rację - po stokroć więcej doceniam go teraz.
Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Co najlepsze, Topol w roku premiery filmu miał tylko 36 lat
Zgadza się. Niesamowite, świetny aktor.
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 01:01   #577
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez pineapple Pokaż wiadomość
Iluzjonista - mając za sobą Prestiż byłam przygotowana na końcowe zaskoczenie. Mało tego, nawet uznałam je za oczywiste. Fabuła mogłaby być bardziej zakręcona. Niestety nie przepadam za Jessicą Biel, jednak obecność Nortona sprawia, że nie mam ochoty zmieniać kanału. 7/10
(...)
Skrzypek na dachu (1971) - klasyka, film długi, ale mnie nie zmęczył. Utwór "If I were a rich man" zna chyba każdy. Trudno tu cokolwiek opisywać bo w fabule orientuje się chyba każdy. Pamiętam, że mając 10 lat mama zachęcała mnie do obejrzenia filmu. Dobrze, że tego nie zrobiłam bo zdecydowanie bardziej mogę go docenić teraz. Postać starego Topola jest genialna, podobnie jak muzyka i cała ta historia. 10/10
No niestety, w Iluzjoniscie w pewnym momencie staje sie jasne, jak sie to wszystko skonczy Co nie zmienia faktu, ze niezly film

Skrzypek na dachu, popieram, super film!
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 09:14   #578
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
(Tradycyjnie już: książki nie czytałam )
Ojj a ja przede wszystkim polecam książkę Choć i tak filmem też jestem zachwycona za każdym razem.

Edytowane przez windykatorka
Czas edycji: 2009-07-31 o 09:17
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 10:23   #579
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Iluzjonista faktycznie przewidywalny koniec ale dobrze zrobiony film.
Podobał mi się.....Jessica Biel trochę mniej
Zgadzam sie z powyższymi opiniami na ten temat
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 11:37   #580
kura25
Wtajemniczenie
 
Avatar kura25
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 2 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

'Harry Potter i Książę Półkrwi'
__________________
studentka
czas na zmiany!



Prosiaczek:
-Jak się pisze 'miłość'?
Puchatek:
-Tego się nie pisze.
To się czuje.

♥♥♥




kura25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 13:30   #581
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez kura25 Pokaż wiadomość
'Harry Potter i Książę Półkrwi'
No i ?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 14:20   #582
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Wiem, kto mnie zabił" - thriller z L. Lohan. Świetna pierwsza scena (w klubie). Fabuła początkami nużąca, niewiele akcji się rozwija, pojawiają się za to pytania i w połowie filmu wciąż nie wiadomo o co chodzi. W drugiej połowie zaś widz wiele się domyśla, film jednak nie jest do końca przewidywalny (obstawiałam kilka opcji, z tą właściwą włącznie). Ciekawy portret mordercy-psychopaty (choć mało o nim samym). Niestety, gdy prawda wychodzi na jaw, doznajemy deja vu, bo takich historii sporo jest i żadna to nowość. Wkurzające jak zawsze zachowanie bohaterów-bohaterów (czyli co to ja nie umiem, zakradamy się do miejscówki mordercy sami, bez policji, jedziemy na miejsce, by ratować jeszcze żyjącą ofiarę, ale po komórkę to nie ma kto sięgnąć, sami ją uwolnimy, a co! i tym sposobem oczywiście ginie jeden z nadgorliwych hero, a mogła być tam policja i uratować wszystko i wszystkich). Dobra, nie zrzędzę już, wszak wiele nadrabiała całkiem przyjemna z facjaty Lohan. 4/10
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 14:27   #583
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez kura25 Pokaż wiadomość
'Harry Potter i Książę Półkrwi'
to nie wyliczanki. Napisz cos więcej, czy ci sie podobał, czy nie, co przyczyniło sie do tej oceny..
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 14:49   #584
LKstasia
Raczkowanie
 
Avatar LKstasia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 291
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Chłopiec w pasiastej piżamie - o taaak Sam tytuł mnie zaciekawił i nie żałuję, ze obejrzałam, wręcz przeciwnie. Smutny i wzruszający, na pewno pozostanie mi głęboko w pamięci...

Jak żyć?- Nie mam przekonania do nowych, polskich produkcji, w ogóle nie zamierzałam oglądać tego filmu, ale przypadkiem na niego natrafiłam, więc czemu nie? O dziwo sympatycznie się oglądało Bardzo spodobała mi się w nim kilka utworów z filmu.
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe
LKstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 15:32   #585
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
:
"Lot nad kukułczym gniazdem"
Tak się zastanawiam, czy wypada dać ocenę inną niż co najmniej 9.5/10?
Za aktorstwo, za tematykę, za możliwości interpretacyjne, za scenariusz, za reżyserię. Wszystko perfecto.
Początkowo przeszkadzał mi Nicholson, bo wciąż miałam przed oczami jego szaloną twarz z Lśnienia (chyba wszyscy znamy ten kultowy obrazek kiedy stoi przy drzwiach z siekierą. Ta twarz to dla mnie niejako archetyp twarzy szaleńca ). Jednak już po pół godzinie zapomniałam o Nicholsonie jako o Jack Torrance i zmienił mi się w McMurphy'ego. Tak już chyba pozostanie . Cudowna rola. Nie sądziłam, że aż taki z niego wymiatacz .

Lot nad kukułczym...
udowadnia, że jeden film może pomięścić jednocześnie elementy zabawne (scena gry w koszykówkę rozbawiła mnie do łez - lepiej niż niejedna komedyja ), alegoryczne (motyw demokracji podczas głosowania, czy włączyć mecz baseballu), dramatyczne (lobotmia), psychologiczne (zakończenie) i wciąż w tym pozostać spójny i doskonały . I to wszystko dzieje się w jednym, mały oddziale szpitala psychiatrycznego.

Kto nie widział, powinien zobaczyć: kultowe jak Ojciec Chrzestny, więc nie wypada nie znać.

(Tradycyjnie już: książki nie czytałam )
Właśnie przed chwilą oglądałam "Lot nad kukułczym gniazdem" i zgadzam się z tym, co napisała wesna Jednak ja książkę czytałam, już dobrych parę lat temu, ale ciągle stoi na półce, więc chyba jeszcze raz po nią sięgnę.. bo tak do końca nie pamiętam jak to było, tam na końcu McMurphy poddany zostaje lobotomii? i dlatego Wódz go zabija, aby nie cierpiał? W filmie nie widać dokładnie, ale zbliżeń na twarz było sporo, więc pewnie jakiejś blizny można było się dopatrzeć.
Podsumowując, jedna z moich ulubionych książek- nie wiem ,dlaczego dopiero teraz film obejrzałam, chyba się bałam, że zepsuli, ale niepotrzebnie
10/10

Poza tym;
Notatki o skandalu- bardzo dobry, niebanalny film. Romans nauczycielki z uczniem, obserwowany oczami innej nauczycielki, która wykorzystuje swoją wiedzę, by stanąć na szczycie swoich możliwości manipulowania ludźmi. W rzeczywistości film o samotności fizycznej i psychicznej, pragnieniu bliskości, nieudolnemu dążeniu do niej. Judi Dench przeszła samą siebie, niezwykła, perfekcyjna rola! Blanchett jak zwykle też super
9,5/10

Legalna Blondynka- wysokich lotów kino to to nie jest, ale w swojej kategorii uważam, że całkiem OK. Jak na komedię może nie za śmieszne, ale nie zanudziłam się też i nie poirytowałam głupotą, jaka często bije od takich filmidełek.
5/10
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 16:51   #586
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi - od początku jest jasne jak się film skończy, a za tym nie przepadam. Ogólnie nie nudziłam się, uśmiałam, ale nie zachwyciłam. Taki filmik do obejrzenia, kiedy nie ma nic ciekawszego do roboty. Co do gry aktorów:
Megan Fox - mam wrażenie że grała tam siebie, przez co była przekonująca ;-)
Simon Pegg - trochę mnie denerwował swoim sposobem zachowania, no ale w końcu miał tam grać trochę głupkowatego dziennikarza
oceniam na 5,5/10

Nasza klasa - film opowiadający o znęcaniu się psychicznym i fizycznym klasy nad jednym z uczniów. Przyznam, że sama historia jest dla mnie przekonująca, większość pewnie się spotkała z podobnymi sytuacjami, kiedy to liderzy w klasie znajdują sobie kozła ofiarnego, dzięki któremu mogą udowodnić swoją wątpliwą mądrość, siłę i dominację, a reszta klasy wszystkiemu przyklaskuje z uśmiechem na twarzy...nikt nie chce wyjść przed szereg i również stać się celem. Kiedy jednak ktoś postanowi się sprzeciwić takim działaniom , to nienawiść spada również na niego...dla mnie film nie jest przerysowany, bo od razu zaczęły mi się przypominać podobne sytuacje z życia. Po pewnym czasie niestety końcówka filmu też staje się oczywista, ale to nie przeszkadza w oglądaniu. oceniam na 6,5/10
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 18:26   #587
trucizna007
Zakorzenienie
 
Avatar trucizna007
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 239
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Oszukana - nie mój typ, ale film był dobry. no i zakończenie inne, niż wszędzie, więc to duży plus.
Różowa Pantera - rozwalił mnie początek, jak mu kogut odpadł, ale po kilkunastu minutach... zasnęłam
Transporter 3 - to jest film sensacyjny, ale ja cały czas się śmiałam. bo był tak głupi i idiotyczny. śmiałam się z głupoty tego filmu. także dobra komedia
__________________
otwórz oczy.

Wade <3

https://si0.twimg.com/profile_images...fdc260aea.jpeg
trucizna007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 21:12   #588
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Home - gdzieś coś o tym filmie usłyszałam i postanowiłam obejrzeć oceny nie wystawię bo w sumie nie ma jak tego ocenić. Mogę tylko skomentować - piękne ujęcia choć często miałam wrażenie że to raczej dzieło komputera niż natury, wiele ciekawych informacji, a przede wszystkim - poruszony został mega ważny temat. Uświadamia jak bardzo człowiek zdewastował praktycznie całą Ziemię w bardzo krótkim czasie, i w jakim tempie doprowadza ją na skraj katastrofy. Myślę, że tą rolę film spełnił dobrze. Niestety nie jest zbyt porywający, a biorąc pod uwagę że trwa półtorej godziny - nieco się ciągnie Ale, mimo wszystko, myślę, że warto go obejrzeć.
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 21:19   #589
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Gdzie leży prawda - czekając na Doriana Graya muszę się zadowolić starszymi kreacjami Firtha - padło na Where the truth lies. Film bardzo poprawny: scenariusz przyzwoity, akcja stopniowa się rozkręca, aktorstwo na wysokim poziomie [szczególnie Firth i Bacon]... ehh kolorowo, miło i... zabrakło napięcia, tego dreszczu emocji, który mamy odkrywając tajemnice.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 21:47   #590
Blk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie :)
Wiadomości: 557
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Transformers 2 - jak dla mnie przereklamowany film. Dużo efektów specjalnych, ale jakoś nieszczególnie dużo akcji. Przynajmniej ja odniosłam wrażenie, że producentom filmu nie chciało się za bardzo popracować nad tym filmem. Bo o ile pierwsza część mi się podobała, tak druga w ogóle. Może Wam przypadnie do gustu..
Blk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 22:27   #591
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość

Legalna Blondynka- wysokich lotów kino to to nie jest, ale w swojej kategorii uważam, że całkiem OK. Jak na komedię może nie za śmieszne, ale nie zanudziłam się też i nie poirytowałam głupotą, jaka często bije od takich filmidełek.
5/10
Bardzo dawno oglądam z córcią i pamiętam nieźle sie uśmiałyśmy w przeciwieństwie do Legalnej Blondynki 2 która była dla mnie moze nie beznadziejna ale naprawdę szkoda czasu

Świeżutko obejrzany Sierociniec i po mimo iz lubię takie filmy to nie podobał mi się.Wiedziałam jak się skończy
Widziałam jakiś czas temu film w tym stylu gdzie matka oddaje życie za dziecko tylko ona wróciła żywa.( córka)
Nie umiem sobie przypomnieć tytułu ale rzecz dziej sie chyba w Irlandii gdzie przyjeżdża matka z corką do ojca dziewczynki i ona tonie......podobna desperacja matki .....dlatego Sierociniec bardzo przewidywalny dla mnie.Zupelnie bez emocji.
Wiem,że ma wyskie noty ale nie u mnie

Krew jak czekolada hmm,nie wiem......... film o wilkołakach
Chyba nie miałam nastroju na ten film bo nawet niby przystojny Olivier Martinez nie zrobił na mnie wrażenia gdzie w Niewiernej z Diane Lane był bardzo sexy

Muszę obejrzeć Oszukaną
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 00:03   #592
nataluska175
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: ...koniec świata...
Wiadomości: 1 024
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
B

Muszę obejrzeć Oszukaną
polecam!!!

The Hangover


komedia godna uwagi!
multum smiesznych scen, chlopaki po prostu rozwalaja zachowaniem i tekstami pozytywna komediaw tej kategorii 9/10
__________________
gdy rozczarowują nas Ci, których jesteśmy najbardziej pewni...


nataluska175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 08:32   #593
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

RANCZO WILKOWYJE - szczerze mówiąc, za serialem nie przepadam, a po film sięgnęłam z nudów ale nie żałuję, uśmiałam się jak dzika fretka np.
- ludzie! złodzieje!
- złodzieje! złodzieje!
-nie! ludzie! kunie kradno!


Albo facet ktory widzi swoją żonę po zabiegach kosmetycznych i jego reakcja: "Aaaa!! Ludzie! Delirka!!"

jedyne co mi się nie podobało, to Radek Pazura. Nie wiem czy on tak na serio mówi, czy tak zagrał tego amerykanina, ale jego angielski mnie strasznie irytował

8/10
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 11:10   #594
symphony
Raczkowanie
 
Avatar symphony
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Jawa czy sen?
Wiadomości: 101
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Freaks(Dziwolągi)-Film, który urósł juz do rangi kultowego..z bodajze 1932 roku. Śmialo mozna rzec klasyka gatunku jesli chodzi o filmy grozy.Fabuła obejmuje historię trupy cyrkowej w której główną ,,atrakcją" są tytułowe dziwolągi czyli ludzie okaleczeni,karły,siostry syjamskie,hermafrodyty itp...W tymże cyrku karzeł Hans zakochuje się w pięknej akrobatce Cleopatrze.Ona wiedziona chęcią wejścia w posiadanie jego majątku przyjmuje jego oświadczyny.Nie wie jeszcze ,że stanie się to przyczyną jej zguby...
Film zrobił na mnie ogromne wrażenie.Wywołał sporo skrajnych uczuć:litość,gniew,wzrusz enie...W filmie próżno szukać krwawych scen(cenzura wycieła) a jednak wywołał on we mnie niesłychaną grozę i sprawił ,że przez długi jeszcze czas nie mogłam o nim zapomnieć(szczególnie o końcowej scenie).Film specyficzny,intrygujący i tajemniczy a niewątpliwym atutem jest to ,iż w tytułowe dziwolągi to prawdziwe postacie i właśnie ta świadomość sprawiła ,że ciarki przebiegały mi po plecach.
Polecam amatorom starych filmów grozy(i nie tylko) znudzonym efektami specjalnymi bezlitośnie nadużywanymi w dzisiejszych produkcjach.
10\10
__________________
There is much to be learned from the beasts...
symphony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 13:57   #595
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dowcip/Wit - film utrzymany w jasnej kolorystyce, niesamowicie spokojny, poruszający do głębi i cholernie zasmucający. Prostota przekazu sprawia, że jesteśmy zaskoczeni falą intensywnych emocji, które w nas budzi wyważony, cichy i zdystansowany głos Thomson. Fantastyczna rola Emmy Thomson.
Zdecydowanie polecam.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 15:06   #596
apka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 153
GG do apka88
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ostatnio w kinie byłam na filmie Adrenalina 2. I ogromnie się zawiodłam. O ile pierwsza częśc była naprawde fajna i w miarę "prawdziwa" jeśli można tu użyc takiego słowa o tyle z dwójki zrobili TOTALNĄ masakrę. Gdyby nie to, że byłam tam z wujkiem i bratem to wyszłabym z kina bo tak nieprzyjemnie się to oglądało. A może dwa razy w życiu chcialam wyjśc z seansu.... Palce jednej dłoni to za dużo by wyliczyc dobre sceny tego filmu. Poza tym ewentualnie sam główny bohater grany przez Jasona Stathama ale to niestety za mało żeby polecic film...2/10


---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Ostatnio w kinie byłam na filmie Adrenalina 2. I ogromnie się zawiodłam. O ile pierwsza częśc była naprawde fajna i w miarę "prawdziwa" jeśli można tu użyc takiego słowa o tyle z dwójki zrobili TOTALNĄ masakrę. Gdyby nie to, że byłam tam z wujkiem i bratem to wyszłabym z kina bo tak nieprzyjemnie się to oglądało. A może dwa razy w życiu chcialam wyjśc z seansu.... Palce jednej dłoni to za dużo by wyliczyc dobre sceny tego filmu. Poza tym ewentualnie sam główny bohater grany przez Jasona Stathama ale to niestety za mało żeby polecic film...2/10
apka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 15:21   #597
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kropka nad i- według mnie świetny film. Największe wrażenie wywarło na mnie zaskakujące zakończenie. Na początku myślałam, że to takie romansidło, a tu- niespodzianka. Jak dla mnie 9/10.

Pokuta- również zaskakujące zakończenie, ale niestety jak dla mnie za dużo ciągnących się scen, miałam ochotę kilka przewinąć. No i cały film zastanawiałam się gdzie ta pokuta Ale ogólnie film fajny, taki refleksyjny. 8/10

Table for three- zapowiadało się dobrze. Jednak... Nie zdołałam obejrzeć do końca. Ostatnie 20 minut przewijałam, aby tylko dowiedzieć się jak się skończy. Nie wiem czemu ale postacie starsznie mnie denerwowały, to nawet nie było śmieszne, to było denerwujące. Zamysł ok, ale coś w tym filmie jest irytującego. Chyba za bardzo utożsamiłam się z głównymi bohaterami Nie ocenię, bo nie jestem obiektywna.



Dziewczyna mojego kumpla- myślałam, że Kate Hudson wyznaczy w miarę dobry poziom, ale myliłam się. Dla mnie zbyt wulgarny i niesmaczny, nie lubię takich filmów. No i fabuła... 1/10

Jedwab- przyjemny melodramat, ale brakowało mi scenerii Chin. Ta zima, bieda... Spodziewałam się pieknych widoków, jakiejś kultury... Ale ogólnie dobrze się oglądało. No i znów- zaskakujące zakończenie, aczkolwiek nie wywołało we mnie jakiś szczególnych emocji. 7/10
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 15:42   #598
pinky82
Raczkowanie
 
Avatar pinky82
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: PL południowo-zachodnia:)
Wiadomości: 60
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"BRUNO", czyli nowe wcielenie Borata zdecydowanie polecam, tym, którzy uważają , ze Amerykanie nie grzeszą inteligencją, którym nie przeszkadzają liczne nawiązania do "odbytu" oraz mają dość cyniczne i absurdlane poczucie humoru. dl amnie pierwsza klasa. 10/10
__________________
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera ... na próbę
pinky82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 17:31   #599
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Noi Albinoi (2003) - film obejrzałam z racji tego, że fascynuje mnie Islandia i marzę o tym, żeby się tam wybrać. Tytułowy bohater, inteligentny 17-latek, wręcz przeciwnie, pragnie za wszelką cenę uciec z 'lodowej wyspy'. Film smutny, refleksyjny, Islandię przedstawia jako beznadziejne miejsce, w którym mieszkają ludzie melancholijni, neurotyczni, przygnębieni. Całość w bardzo ponurym klimacie (zarówno obraz jak i muzyka). Dla fanów kina skandynawskiego.

Transporter 3 (2008) - film obejrzałam przypadkiem, poprzednich części nie widziałam, ale mimo wszystko jest on przewidywalny (w sensie zakończenie). Pełno tu zaskakujących akcji w realu nie do wykonania, trochę humoru no i wątek miłosny. Jak ktoś się bardzo nudzi może obejrzeć, jednakże 'must see' bym tego filmu nie nazwała

Hot Fuzz (2007)- jak tylko włączyłam film, przypomniałam sobie, że widziałam go już jakiś czas temu ale mimo wszystko obejrzałam drugi raz. Przyjemna komedia 'kryminalna' w dobrym angielskim stylu, absurdalne akcje, ciekawe kreacje bohaterów. Zdecydowanie polecam.

Vicky Cristina Barcelona (2008) - Penelope Cruz + Woody Allen -> te dwa nazwiska mówią same za siebie. Film klimatyczny, zaskakujący i zdecydowanie do obejrzenia.

Ocen w skali 1 do 10 nie wystawiam, zdecydowanie bardziej wolę w tym wypadku literki niż cyferki.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway

Edytowane przez shockwaves
Czas edycji: 2009-08-01 o 19:19 Powód: poprawka
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 19:03   #600
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Uciekajaca panna mloda - ostatnio dla zabicia czasu ogladam wszystkie filmy, ktore byly dodane do gazet Padlo i na ten. Wielki plus za pare glownych bohaterow (mam slabosc do Gere'a ) i... to by bylo na tyle. Lekka komedia romantyczna, dobra na obecna pore roku, miejscami nawet zabawna. Kilka scen naprawde dobrych, nieprzewidywalnych. Film na minimalny plusik, dla niewymagajacych.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.