Koty- część XII - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-16, 10:08   #4051
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Koty- część XII

Dziewczyny, ile trwa proces wymiany zębów u kociaków? Elmuś właśnie jest w trakcie, obok mlecznych kiełków rosną mu nowe i ma zaczerwienione dziąsła, bolą go, bo nie może jeść suchych chrupek, podchodzi do miski, powącha, ostentacyjnie zakopie i patrzy na mnie z oskarżycielskim miauknięciem. Daję mu więc po prostu więcej mokrego, ale jak on dostanie wieczorem porcję i ma zaczekać do rana bez podjadania w nocy/nad ranem suchego to jest chory Drze się jakby był wygłodzony od tygodnia...
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 10:34   #4052
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Moja Kicia była czipowana chyba na zywca - zabrali, za 5 minut przynieśli. Nic jej nie bylo

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka

Wiem, że to krótko trwa, ale boję się, że to zbyt wielki ból na zrobienie tego bez znieczulenia. Mówisz, że nie słychać jej było zza drzwi?

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile trwa proces wymiany zębów u kociaków? Elmuś właśnie jest w trakcie, obok mlecznych kiełków rosną mu nowe i ma zaczerwienione dziąsła, bolą go, bo nie może jeść suchych chrupek, podchodzi do miski, powącha, ostentacyjnie zakopie i patrzy na mnie z oskarżycielskim miauknięciem. Daję mu więc po prostu więcej mokrego, ale jak on dostanie wieczorem porcję i ma zaczekać do rana bez podjadania w nocy/nad ranem suchego to jest chory Drze się jakby był wygłodzony od tygodnia...

Może dolej wody do chrupek żeby miał co przez noc podjadać?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 10:38   #4053
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Koty- część XII

Czytałam o tym, ale internet mówi, że takie namoczone nie może zbyt długo stać, podobnie jak mokra karma...
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 14:00   #4054
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
Czytałam o tym, ale internet mówi, że takie namoczone nie może zbyt długo stać, podobnie jak mokra karma...

Koty są na tyle wybredne ze jak sie karma zaczyna psuć to nie ruszą. Nie wiem jak Elmo musiałby byc głodny żeby zjesc zepsute mokre jedzonko. Ja swoim kociakom na poczatku lekko namaczałam i nie zdarzylo sie zeby przez noc nie zniknelo, wiec sie nie popsulo:p
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 15:19   #4055
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile trwa proces wymiany zębów u kociaków? Elmuś właśnie jest w trakcie, obok mlecznych kiełków rosną mu nowe i ma zaczerwienione dziąsła, bolą go, bo nie może jeść suchych chrupek, podchodzi do miski, powącha, ostentacyjnie zakopie i patrzy na mnie z oskarżycielskim miauknięciem. Daję mu więc po prostu więcej mokrego, ale jak on dostanie wieczorem porcję i ma zaczekać do rana bez podjadania w nocy/nad ranem suchego to jest chory Drze się jakby był wygłodzony od tygodnia...
Czasem trzeba iść do weta na ekstrakcję zęba jak jest upierdliwy i nie chce wypaść.Moje dziewczyny jakoś tak 3-4 dni męczyły się np. z podwójnymi kłami,ale nie było takich problemów jak u Ciebie. Możliwe, że warto przynajmniej zadzownić do weta i zapytać czy takie ząbkowanie nie wymaga ekstrakcji. A jedzonko polecam w pasztecikach. Jak moja mała miała jakieś problemy i jedzenie było bolesne to właśnie różne mokra mokre karmy pate rozdrabniałam jej łyżeczką i to jadła.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 15:23   #4056
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Koty- część XII

Ja z pytaniem technicznym. Jak dojdzie mi mała kotka to jak rozdzielać michy?? Mój staruszek jest nauczony dostępu do suchego.. jak tu dzielić karmę dla kociaków i kastratów?? Mała w hodowli jeść będzie acane/orjen a ja staruszka karmię totw/animondą... przestawiać staruszka na inna karmę??


Przecież im misek nie podpiszę

Kliknięte z
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 15:27   #4057
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Jeśli nie będziesz karmić kotów w osobnych, zamkniętych pomieszczeniach, to prędzej czy później będą jadły to samo. Wiem co mówię, mam 3 koty.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 15:30   #4058
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

A ile trwa całe ząbkowanie? To chyba kwestia indywidualna. U naszych maluchów takie, które było dla nas i dla nich uciążliwe to może jakiś 1 miesiąc albo półtora.
Wymiana kłów i trzonowców tyle u nas trwała. Kły wiadomo- niewygoda przy jedzeniu. A trzonowce długo się wyżynają z dziąsła, więc bolesność dziąseł, podrażnienia dziąsła, smrodek z pyszczka, marudny kotek podgryzający co popadnie, ale marudzący przy jedzeniu itd.
U nas pomogły pudła kartonowe do gryzienia. Wizyta u weta- dostały coś na podrażnienia dziąseł. Poza tym surowe mięso-podroby drobiowe, drobno pokrojone. I mokra karma w formie pasztecików. Chrupek w tym czasie nie chciały jeść.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Ja z pytaniem technicznym. Jak dojdzie mi mała kotka to jak rozdzielać michy?? Mój staruszek jest nauczony dostępu do suchego.. jak tu dzielić karmę dla kociaków i kastratów?? Mała w hodowli jeść będzie acane/orjen a ja staruszka karmię totw/animondą... przestawiać staruszka na inna karmę??


Przecież im misek nie podpiszę

Kliknięte z
Nie zmieniać karmy staruszkowi. Kot po zapachu znajdzie to, co lubi. Młodą uczyć gdzie jej miska. Po prostu dostawiać ją na początku do miski. Pewnie i tak trzeba będzie to robić bo mały kot łatwo się rozprasza np.zabawą i zapomina, że miał coś zjeść.
Z czasem i nauczy się po której stronie jej micha i po zapachu, że to jej jedzonko.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 15:33   #4059
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Acha i sądzisz, że koty będą grzecznie jeść każde ze swojej miski?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 15:47   #4060
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Acha i sądzisz, że koty będą grzecznie jeść każde ze swojej miski?
Skoro moje tak robią, to czemu Twoje nie mogą?
Koty lubią rutynę. Pewnie, że czasem mogą coś skubnąć z drugiej miski, ale moje nauczyłam, która miska czyja i z czasem się do tego przyzwyczaiły. A jedna z nich kiedyś uważała, że całe jedzenie w domu jest jej.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 15:51   #4061
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Jasne i stoisz nad kotami przez cały czas, kiedy miski są pełnie i stąd wiesz, że jedzą tylko ze swoich. To tak nie działa.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 16:31   #4062
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Koty- część XII

Próbuję sobie wyobrazić kota, który ma dostęp do kilku misek i je tylko z jednej Mój wpycha ryjek do psich misek, chociaż do jednej z nich musiał się wspinać, bo była większa od niego. Odstawianie go, przenoszenie, stawianie pod jego miską powodowało tylko, że trzeba było za nim biegać, bo uciekał z powrotem do psiego jedzenia. Teraz najchętniej je swoją suchą karmę, ale zdarza mu się podebrać psom.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 16:31   #4063
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jeśli nie będziesz karmić kotów w osobnych, zamkniętych pomieszczeniach, to prędzej czy później będą jadły to samo. Wiem co mówię, mam 3 koty.
no właśnie tego się spodziewam, a mieszkam w kawalerce więc nie za bardzo jest gdzie je zamykać

dlatego się zastanawiam nad przestawieniem staruszka na acanę niby jest dla kotów w każdym wieku... - póki jest czas.... żeby nie było qpowych rewolucji jak mała do nas dojdzie

MissChievousTess
wiesz Pixel jak był młodszy to wiecznie żarł odbijał się od ścian, żarł i .. no robił dwójkę i tak w koło.
fajnie, że twoje takie mądre, ale po kocim rozumku się nie spodziewam takiej mądrości.. ostatnio chciał zeżreć sos czosnkowy no i woda z płynem do podłóg to też hit... muszę przeganiać głuptasa.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 16:35   #4064
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Kot nie musi być specjalnie żerty. Jeden skończy szybciej i zajrzy do miski drugiego. trzeci wcale się nie stawi w porze karmienia więc pierwszy sprawdzi jego miskę. Możliwości są różne. Moje koty nie są zachłanne na jedzenia, a i tak, jeśli któryś je karmę weterynaryjną, to prędzej i później wszystkie ją jedzą.
Więc historie o kotach, które jedzą tylko ze swojej miski można włożyć między bajki.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 16:37   #4065
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Skoro moje tak robią, to czemu Twoje nie mogą?
Koty lubią rutynę. Pewnie, że czasem mogą coś skubnąć z drugiej miski, ale moje nauczyłam, która miska czyja i z czasem się do tego przyzwyczaiły. A jedna z nich kiedyś uważała, że całe jedzenie w domu jest jej.
U mnie się to nie sprawdza. Kot nie czuje "swojej" karmy, bo nie istnieje takie pojęcie. Z miski obok nawet to samo smakuje lepiej

Karmię o stałych porach, koty mają miski na różnej wysokości, ale i tak jedno leci zaraz do drugiego. Jak musiałam je karmić innymi karmami, to musiałam nad nimi stać.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2016-10-16 o 16:39
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 16:41   #4066
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
U mnie się to nie sprawdza. Kot nie czuje "swojej" karmy, bo nie istnieje takie pojęcie. Z miski obok nawet to samo smakuje lepiej

Karmię o stałych porach, koty mają miski na różnej wysokości, ale i tak jedno leci zaraz do drugiego. Jak musiałam je karmić innymi karmami, to musiałam nad nimi stać.
dokładnie, dlatego w końcu rezygnowałam z pilnowania i żarły to samo.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 17:01   #4067
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty- część XII

Moje jedzą to samo, i kazda je ze swojej miski, zawsze kazda sie ustawia przy swojej. Jedyna opcja, kiedy ktoras je z obcej michy, to wtedy, gdy u drugiej cos zostalo i mozna chapnac
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 18:58   #4068
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Próbuję sobie wyobrazić kota, który ma dostęp do kilku misek i je tylko z jednej Mój wpycha ryjek do psich misek, chociaż do jednej z nich musiał się wspinać, bo była większa od niego. Odstawianie go, przenoszenie, stawianie pod jego miską powodowało tylko, że trzeba było za nim biegać, bo uciekał z powrotem do psiego jedzenia. Teraz najchętniej je swoją suchą karmę, ale zdarza mu się podebrać psom.
Witam
Z moich 3 kotów tylko 1 i może ze 3 razy (jak widziałam ) jadł karmę z psiej miski- suchą. Mokrą próbują im podbierać, ale psy nie dają.
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
U mnie się to nie sprawdza. Kot nie czuje "swojej" karmy, bo nie istnieje takie pojęcie. Z miski obok nawet to samo smakuje lepiej
O, właśnie Chamidło i Figiel mają miski na parapecie w pokoju, a Persilla na szafce w łazience. Od dłuższego czasu tamci dwaj ciągle wyjadają mu jedzenie chociaż dostają to samo
Muszę pilnować, żeby pers miał zawsze karmę, bo o ile Cham i Figiel wskoczą na szafkę, tak perski na parapet już nie.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 20:32   #4069
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
czy wasze koty są ubezpieczone?
mam taką opcję w umowie, mogę z niej skorzystać, ale nie muszę. pani z hodowli powiedziała, że mamy sobie sami przemyśleć no i nie wiem.
Hej. Moje są ubezpieczone po tym, jak na zapalenie pęcherza u Alfiego wydaliśmy 400 funtów. Nie mogę polecić żadnej konkretnej firmy, ale my ubezpieczyliśmy od wypadków i zachorowań i w sumie tylko na takie polisy warto patrzec, na te wypadkowe nawet nie zwracaj uwagi. A kota dostaniecie już wykastrowanego? Warto to zrobić przed wykupieniem ubezpieczenia, bo potem składka wychodzi taniej. My za 2 koty płacimy 18 funtów, w Polsce to chyba też nie są wielkie pieniądze.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Ja z pytaniem technicznym. Jak dojdzie mi mała kotka to jak rozdzielać michy?? Mój staruszek jest nauczony dostępu do suchego.. jak tu dzielić karmę dla kociaków i kastratów?? Mała w hodowli jeść będzie acane/orjen a ja staruszka karmię totw/animondą... przestawiać staruszka na inna karmę??


Przecież im misek nie podpiszę

Kliknięte z
U mnie jeden je w kuchni, a drugi w sypialni. Innej rady nie ma, no chyba, że chcesz stać nad nimi przez pól godziny i rozdzielać.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 20:32   #4070
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

W Polsce takie ubezpieczenie praktycznie nie istnieje albo jest kompletnie nieopłacalne.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 21:53   #4071
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
U mnie się to nie sprawdza. Kot nie czuje "swojej" karmy, bo nie istnieje takie pojęcie. Z miski obok nawet to samo smakuje lepiej

Karmię o stałych porach, koty mają miski na różnej wysokości, ale i tak jedno leci zaraz do drugiego. Jak musiałam je karmić innymi karmami, to musiałam nad nimi stać.
U mnie z tym byłby problem.. Pracuję w systemie zmianowym... I szczerze mówiąc ciężko by mi było zrywać się rano o tej samej porze...
Jeszcze wieczorem to pół biedy.. Wolę żeby miały stale do chrupania.

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;66452521]Hej. Moje są ubezpieczone po tym, jak na zapalenie pęcherza u Alfiego wydaliśmy 400 funtów. Nie mogę polecić żadnej konkretnej firmy, ale my ubezpieczyliśmy od wypadków i zachorowań i w sumie tylko na takie polisy warto patrzec, na te wypadkowe nawet nie zwracaj uwagi. A kota dostaniecie już wykastrowanego? Warto to zrobić przed wykupieniem ubezpieczenia, bo potem składka wychodzi taniej. My za 2 koty płacimy 18 funtów, w Polsce to chyba też nie są wielkie pieniądze.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------


U mnie jeden je w kuchni, a drugi w sypialni. Innej rady nie ma, no chyba, że chcesz stać nad nimi przez pól godziny i rozdzielać.[/QUOTE]

Jeszcze na rozum nie upadłam Zamówiłam Acanę, skład na mój rozum wydaje się fajny, więc do grudnia będzie akcja przestawiania na nową karmę.

Ogólnie to popełniłam zamówienie na zoo+ i prawie trzy stówki pękły na futerka.



Ostatnio mam hit i zajęcie na dobrą godzinę dla mojego kociastego... domowa ,,kula-smakula'' zrobiona z małego kartoniku i dziurek. Szał i zajęcie jest A ja głupia chciałam kupić na zoo+ specjalną.


Macie porównanie żwirku Greenwoods do CBE+?
Bo widziałam nowość, ale dla pewności zamówiłam sprawdzony cbe.
Kiedyś miałam podejście do Applaws Nature's Calling i to był dramat
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 22:03   #4072
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Ja mam Benek corn. Pisałam już tutaj. Używałam cats best bo wydawał się najlepszy. Ale ten corn to rewelacja

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 23:21   #4073
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

[QUOTE=mycha9393;66455881]U mnie z tym byłby problem.. Pracuję w systemie zmianowym... I szczerze mówiąc ciężko by mi było zrywać się rano o tej samej porze...
Jeszcze wieczorem to pół biedy.. Wolę żeby miały stale do chrupania.
Mnie zwykle nie ma w domu w tygodniu od 8 do 22 i karmię o stałych porach. Nie byłabym w stanie zapanować nad tym, w jakich proporcjach zjadają w ciągu dnia, bo kocur jako typ ze schroniska zjada zawsze wszystko co widzi, choćby pękł :/

Czasem zostawiam na dzień w kuli-smakuli. Zgadzam się, że domowej roboty są bardziej opłacalne i częściej można je wymieniać.

Acana jest fajna

Greenwoods chyba mniej się nosi od CBE.
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja mam Benek corn. Pisałam już tutaj. Używałam cats best bo wydawał się najlepszy. Ale ten corn to rewelacja
Myślałam, ze jest fajny, ale strasznie pyli. Wszędzie miałam ślady łapek (mam ciemne meble), a podłogę w salonie (hehe czyli w jedynym moim pokoju) pokrytą warstwą pyłu :/
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 06:18   #4074
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

U mnie nic nie pyli. Tylko przy wsypywaniu do kuwety trochę. Mam ciemne panele i ciemny narożnik i ciemne meble w jednym pokoju. I jestem zachwycona bo to pierwszy żwirek który się nie nosi

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 08:06   #4075
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Koty- część XII

A ja teraz testuje Tigerino zbrylający i jestem zachwycona. Wiaze zapachy, co przy moich dwoch kotach i zwirku silikonowym zwyklym jest zbawieniem. Wczesniej po 4 dniach caly zwirek do wymiany. Mi jest najwygodniej cos co moge w toalecie spuscic dlatego nie uzywam betonu.

Tyle ze ten Tigerino sie nosi troszke wokol kuwety ale wycieraczka jest no i szczerze mowiac kazdy zwirek sie troche nosi:p
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 08:25   #4076
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Koty- część XII

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;66452521]Hej. Moje są ubezpieczone po tym, jak na zapalenie pęcherza u Alfiego wydaliśmy 400 funtów. Nie mogę polecić żadnej konkretnej firmy, ale my ubezpieczyliśmy od wypadków i zachorowań i w sumie tylko na takie polisy warto patrzec, na te wypadkowe nawet nie zwracaj uwagi. A kota dostaniecie już wykastrowanego? Warto to zrobić przed wykupieniem ubezpieczenia, bo potem składka wychodzi taniej. My za 2 koty płacimy 18 funtów, w Polsce to chyba też nie są wielkie pieniądze.
[/QUOTE]

tak, będzie wykastrowany już. dla mnie kamień z serca, bo się stresowałam że sama będę musiała znaleźć dobrego weta i w ogóle, a jeszcze nie mam takiego rozeznania.
jednak zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie, pierwsze trzy miesiące ubezpiecza hodowla, a potem my. rocznie to jest 200zł więc lepiej dmuchać na zimne.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 08:44   #4077
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Jakie są warunki ubezpieczenia? Bo ja sensownych nie spotkałam.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 11:57   #4078
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Koty- część XII

Kiedy najlepiej wykastrowac kota? Do pierwszego roku trzeba?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 12:02   #4079
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Koty- część XII

Najpóźniej gdy zacznie posikiwac. Najlepiej w okolicach 6-8 miesięcy imo.

Dziewczyny, mam wrażenie ze mojego kota za mało karmie, jest wiecznie głodny. A karmię barfem, wyliczone dawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 12:05   #4080
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jakie są warunki ubezpieczenia? Bo ja sensownych nie spotkałam.
ubezpieczenie kotełka jest z petspot, mają warunki na stronie opisane.


Mojwa, masz maszynkę do mięsa czy jakoś inaczej sobie radzisz?
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.