agresja ludzi w związku z psem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-14, 11:39   #1
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531

agresja ludzi w związku z psem


Przeglądałam dotychczasowe wątki ale podobnego nie znalazłam.
A moje wkurzenie i rozżalenie z tym związane jest coraz większe. Chodzi mi o agresję sąsiadów związaną z psem dużej rasy (nie gigantycznej jakiejś - dla porównania jest mniej więcej wielkości owczarka niemieckiego).
Od razu zaznaczam, że nie jest to rasa agresywna, na nikogo nigdy się nie rzucił, nigdy nie ugryzł, nie skoczył, nie przewrócił, nie warczał, nie pokazał zębów itp. Jednak bardzo wielu sąsiadów widząc go reaguje agresywnie: od razu wrzeszczą że z takim psem powinnam chodzić po schodach a nie jeździć windą, że w kagańcu powinien chodzić bo może ugryźć i żebym "wzięła tego psa". Nie pomagają tłumaczenia że jest łagodny, że nic nie zrobi (często nawet na nich nie patrzy). Wręcz przy tych tłumaczeniach ich agresja rośnie...
Czy Wy też spotykacie się z czymś takim, czy tylko jak mam takich nienormalnych sąsiadów?
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 13:32   #2
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Wydaje mi sie, ze masz nienormalnych sasiadow, bo moja sasiadka ma suke rottweilera, kazdy wie jak wyglada rasowy rottweiler, ze szpiczastymi uszami jest to wizualnie pies wyjatkowo agresywny. Jednak nie tylko ja go uwielbiam, ale moj TZ tez, wiekszosc sasiadow pamieta jej imie i gada do niej jak sasiadka jest na spacerze, suka jest wyjatkowo przyjaznie nastawiona i nikt nie moze wyjsc z podziwu jaki to mily psiak mimo agresywnej rasy. Sadze wiec, ze zwyczajnie masz pecha i tafili Ci sie ch**owi sasiedzi.
A moze jestes odrobine przewrazliwiona?
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 15:04   #3
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Chciałabym żeby to było tylko moje przewrażliwienie... Jeden z nich nasłał na mnie straż miejską i groził sądem bo sobie wymyślił ze taki pies musi chodzić nie tylko na smyczy ale i w kagańcu. No wściekła jestem po prostu
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 15:46   #4
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Ja mieszkam w wieżowcu, więc ludzi tu mnóstwo ale na szczęście normalnych ale wiem, że takie sytuacje jak u Ciebie mogą mieć miejsce. Często spotykam się ze złym nastawieniem wobec dużych psów i ich właścicieli. Ja 'na szczęście' mam malucha ale też bywało różnie, ale nie raz byłam świadkiem jak ludzie reagowali na większe psy. Przykre to, bo często to te duże psy są bardziej zrównoważone i lepiej prowadzone niż te maluchy, którym wszystko wolno bo są małe

PS. Są też tacy ludzie którzy agresją reagują na wszystkie psy i inne zwierzęta i to już jest straszne.
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...

Edytowane przez strzalka44
Czas edycji: 2011-12-14 o 15:47
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 15:57   #5
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Mam wrażenie że wielu, przede wszystkim starszych ludzi (tylko tacy się czepiają), chyba mocno sfrustrowanych chce w taki sposób pokazać kto tu rządzi, wtedy chociaż przez chwilę coś od nich zależy, mają (tak im się wydaje) jakąś władzę nad kimś.
Ale też niestety mam wrazenie ze moi sąsiedzi tak z definicji nie lubią psów czy małych czy dużych obojętne.

I masz rację - często te duże psy są bardziej zrównoważone bo właściciele, właśnie z racji ich gabarytów, trenują ze swoimi psami, chodzą na szkolenia żeby je ułożyć. Małe psy (typu york) rzadko można zobaczyć na takich szkoleniach.
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 19:05   #6
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

powiedz ze zjada agresywnych ludzi i moze sie odczepia
A ja mam jeden tekst jesli slysze ze moj pies jest grozny-mowie ze jeszcze nie jadl sniadania wiec kto wie co sie moze stac
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 19:28   #7
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Fajne! Niestety mi by uwierzyli (nawet bez tego tekstu są przekonani że ich zje)

Poza tym ze świrami nie ma co dyskutować. Że też takie mendy ziemia nosi
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 20:33   #8
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Na takich ludzi niestety nie ma rady. Sama też tego doswiadczylam jak stojaca na balkonie sasiadka na moj widok (tzn psa) wrzeszczala na cale osiedle "ooo bandyta idzie". Pies fakt, wygląd miał zabójcy ale był psem który agresję wykazał tylko jak musiał się bronić (obrona przed rzucającym się na niego psem). A tak to kochał wszystko i wszystkich (bez względu czy inny samiec czy dziecko czy rower).

Jak ona tak wrzeszczała to wszyscy mi z drogi schodzili. Co czasem było plusem. (pies oczywiście zawsze na smyczy w pobliżu bloków).
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 22:28   #9
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Mój by się nawet obronić za bardzo nie umiał, raczej uciekłby i schował się za mną albo między moimi nogami.
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 08:47   #10
twistedlane
Raczkowanie
 
Avatar twistedlane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

jest na to prosta rada - założyć kaganiec. nie będą się mieli czego przyczepić. ja też nie mam zaufania do obcych psów.
twistedlane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 10:27   #11
bejbeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 206
GG do bejbeee
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

jeśli chodzi o kaganiec to lepiej to sprawdź - np. w mojej gminie według przepisów każdy pies powyżej 25kg powinien mieć takowy.

Jeśli nic takiego nie ma to niech sobie gadają - kij im w oko. Ty również możesz być zołzą i zgłaszać ich co chwila na SM - to że źle zaparkowali, śmiecą itp

W moim mieście debili też nie brakuje niestety... ale co do placu na którym mieszkam i klatki akurat mam szczęście Większość sąsiadów bardzo lubi moje psy (BC). Choć hmm mam tez kilku nawiedzonych którzy jakieś 2 lata temu wzywali policję albo krzyczeli z okna "skonczysz męczyc tego psa!" kiedy trenowaliśmy sobie pod blokiem (sztuczki, obi, frisbee itp) - policja owszem przyjechała kilka razy ale równie szybko odjechała widząc mojego psa np. turlającego się.

Kiedyś zdarzyła mi się niemiła sytuacja kiedy sąsiad zaczął się mnie czegoś czepiać... spytałam czy już skończył on na to że tak, powiedziałam do psa "pożegnaj się z Panem" - pies pomachał łapką papa na do widzenia, Panu opadła kopara a my sobie poszliśmy
__________________
moja ciuchlandia

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=416164 Zapraszam !!!

Rasowy= Rodowodowy
bejbeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 11:13   #12
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Ja uważam, że jak jedziesz windą z psem, to powinien on mieć założony kaganiec. Niektórzy ludzie boją się psów i trzeba to uszanować.
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:41   #13
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez seidhee Pokaż wiadomość
Ja uważam, że jak jedziesz windą z psem, to powinien on mieć założony kaganiec. Niektórzy ludzie boją się psów i trzeba to uszanować.

Zgadzam się. Co za problem założyć psu na te kilka minut kaganiec. Wyjdziesz z bloku i możesz go przecież zdjąć.

Ja osobiście uważam, że na opinię jaką mają psiarze w Polsce sami zapracowaliśmy. Puszczanie psa luzem ("bo on nie gryzie"), olewanie sprzątania po psach ("bo i tak to ludzie bardziej śmiecą niż psy") i zero zrozumienia dla tych, którzy psów po prostu nie lubią/boją się ich.

Ja nie lubię pająków i nie życzyłabym sobie, żeby facet jadący ze mną windą trzymał sobie łażącego mu po ręce włochatego pająka. Bo się boję, wręcz panicznie.

Osoby bojące się psów nie wiedzą że Twój pies jest łagodny i nie chcą się wcale przekonywać o tym, że nic im nie zrobi. Za często się słyszy potem, że pies kogoś ugryzł, a właściciel tłumaczy sie "nie wiem co w niego wstąpiło, to przecież baranek".
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:57   #14
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez klaki Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Co za problem założyć psu na te kilka minut kaganiec. Wyjdziesz z bloku i możesz go przecież zdjąć.

Ja osobiście uważam, że na opinię jaką mają psiarze w Polsce sami zapracowaliśmy. Puszczanie psa luzem ("bo on nie gryzie"), olewanie sprzątania po psach ("bo i tak to ludzie bardziej śmiecą niż psy") i zero zrozumienia dla tych, którzy psów po prostu nie lubią/boją się ich.

Ja nie lubię pająków i nie życzyłabym sobie, żeby facet jadący ze mną windą trzymał sobie łażącego mu po ręce włochatego pająka. Bo się boję, wręcz panicznie.

Osoby bojące się psów nie wiedzą że Twój pies jest łagodny i nie chcą się wcale przekonywać o tym, że nic im nie zrobi. Za często się słyszy potem, że pies kogoś ugryzł, a właściciel tłumaczy sie "nie wiem co w niego wstąpiło, to przecież baranek".

Psa puszczam luzem tylko tam gdzie i tak wszystkie luzem biegają (mamy coś w rodzaju parku chociaż parkiem to to nie jest). Kiedy jadę windą z kimś, trzymam psa przy sobie, pyskiem stoi do drzwi, to nie wiem, chyba by musiał ogonem ugryźć. Ludzie u mnie po prostu nie lubią psów, mój pies przeszkadzał im nawet jako szczeniak kiedy był mniej więcej rozmiarów sznaucera miniaturki i bynajmniej nie wyglądał groźnie.

Ja na przykład nie lubię małych dzieci które zwykle drą się bo chcą nacisknąć koniecznie guzik w windzie. I co - mam się domagać żeby im usta zaklejono na czas przejazdu?
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:05   #15
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Kiedy jadę windą z kimś, trzymam psa przy sobie, pyskiem stoi do drzwi, to nie wiem, chyba by musiał ogonem ugryźć. Ludzie u mnie po prostu nie lubią psów
Nie wsiadłabym do windy z obcym wielkim psem bez kagańca, choćby właściciel trzymał go pod sufitem do góry nogami.
Generalnie lubię psy i nie boję się ich, ale twarz i ręce są mi na tyle miłe, że nie ryzykuję.

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Ja na przykład nie lubię małych dzieci które zwykle drą się bo chcą nacisknąć koniecznie guzik w windzie. I co - mam się domagać żeby im usta zaklejono na czas przejazdu?
Nie założę psu kagańca, bo pani dziecko się drze.
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:12   #16
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez seidhee Pokaż wiadomość
Nie wsiadłabym do windy z obcym wielkim psem bez kagańca, choćby właściciel trzymał go pod sufitem do góry nogami.
Generalnie lubię psy i nie boję się ich, ale twarz i ręce są mi na tyle miłe, że nie ryzykuję.



Nie założę psu kagańca, bo pani dziecko się drze.
Zapominasz chyba że te mniejsze psy też mają zęby i też mogą ugryźć. Ludziom sie wydaje że jak mały to niegroźny; tymczasem mój pies nigdy na żadnego się nie rzucił podczas gdy kilka małych już go zaatakowało a jeden o mało nie pogryzł.

A co do drugiego zdania: tak samo jak ktoś może sobie nie życzyć żebym jechała z nim windą z psem, tak samo ja mam prawo sobie nie życzyć żeby jechał ze mną windą rozdarty bachor. Tyle tylko że ja mam mniejsze prawo sobie nie życzyć niż ta druga osoba z dzieckiem bo "to przecież dziecko"...
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 13:15   #17
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Zapominasz chyba że te mniejsze psy też mają zęby i też mogą ugryźć. Ludziom sie wydaje że jak mały to niegroźny; tymczasem mój pies nigdy na żadnego się nie rzucił podczas gdy kilka małych już go zaatakowało a jeden o mało nie pogryzł.

A co do drugiego zdania: tak samo jak ktoś może sobie nie życzyć żebym jechała z nim windą z psem, tak samo ja mam prawo sobie nie życzyć żeby jechał ze mną windą rozdarty bachor. Tyle tylko że ja mam mniejsze prawo sobie nie życzyć niż ta druga osoba z dzieckiem bo "to przecież dziecko"...

"Rozdarty bachor" Ci krzywdy nie zrobi. Pies już tak.
Dalej nie rozumiem co to za problem założyć psu kaganiec. Chciałaś rady to ją dostałaś, chyba, że stworzyłaś ten temat tylko po to, żeby pojeździć po wrednych sąsiadach?

Nikogo nie obchodzi ile i czy w ogóle osób/psów zaatakował Twój czworonóg. Ktoś się może po prostu bać.
Ile razy ja już słyszałam zapewnienia "on nie gryzie!", po czym pies atakował moją sukę.

Psy w zatłoczonych miejscach powinny mieć założony kaganiec, bez względu na wielkość.

I nikt nie mówi, że w tej samej windzie musiałby jechać Twój pies z nałożonym kagańcem, a drugi, mały pies już nie musiałby być "zakneblowany". Oba powinny mieć założony kaganiec.

Edytowane przez klaki
Czas edycji: 2011-12-15 o 13:17
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 13:15   #18
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Sytuacja w autobusie, facet jechał z małym niewidomym pieskiem, taki starowinek, nie miał kagańca, gość trzymał go na kolanach. Kierowca zatrzymał autobus i kazał mu wysiadać z nim, bo nie ma kagańca, ludzie oburzeni, awantura, a kierowca powiedział, że jeśli nie wysiądzie, to on nie jedzie dalej.. Wiecie co, ja potrafię wiele zrozumieć, ale na pewno nie takie chamstwo i prostactwo jakim popisał się kierowca.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 13:27   #19
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Ja powiem tak : mam dużego psa,który nie ejst miły dla obcych i napewno umiałby się obronić nie chowając sie za moimi nogami czy uciekając,do tego mam też małe "rozdarte" dziecko. I doskonale rozumiem ludzi którzy gapią się na mnie jak nie wiem na kogo kiedy idę z psem bez kagańca mimo ze ejst na smyczy i idzie przy nodze nawet na nikogo nie patrzy,tak samo się patzrą jak idę z dzieckiem i moje dziecko płacze! Czego byś chciała gdybys musiała słuchać przez 2 godz. np. wyjącego dziecka sąsiadki? zadałabys sobie pytanie czy nie moze dziecka jakoś uciszyć? Prawda? Więc zrozum tez ludzi oni bojąc się psa zadają sobie pytanie i zarazem Tobie czy poprostu nie możesz zalożyć mu kagańca.

Ja psów się nie boje,ale uwierz mi windy sa dość małe,co innego jak jedziesz nia z pieskiem który jest u Ciebie na rękach a co innego jak stoi koło Ciebie wieeelki "koń" ze tak powiem...rownież uważam ze zamiast wyklocac się z sąsiadami mogłabyś nałożyć już ten kaganiec na te parę sekund a poźniej zdjąć,sąsiedzi to sasiedzi "nie drażnij lwa" z nimi nie ygrasz,znajda na Ciebie haka! Wiem to z wlasnego doświadczenia,rób tak żebyś zawsze mogla się z tego wytłumaczyć i nie być przede wszystkim niczemu winna! Kiedy wsiadasz do windy po raz setny i akurat pech chce ze 6 na 10 razy jedzie zTobą ten sam sąsiad który się czepia to wten sposób nie zakladając psu kagańca Go tylko prowokujesz.Wiesz to Ty masz psa a nie ONi i niestety to Ciebie obowiązuje zapewnienie bezpieczeństwa ludziom np. w tej windzie.

p.s.
Tak na marginesie sama nie rozumiem takich ludzi,no ale...są i zawsze będą. grunt to znać bardzo dobrze swojego psa i potrafić przewidzieć Jego zachowanie.
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 14:47   #20
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Sytuacja w autobusie, facet jechał z małym niewidomym pieskiem, taki starowinek, nie miał kagańca, gość trzymał go na kolanach. Kierowca zatrzymał autobus i kazał mu wysiadać z nim, bo nie ma kagańca, ludzie oburzeni, awantura, a kierowca powiedział, że jeśli nie wysiądzie, to on nie jedzie dalej.. Wiecie co, ja potrafię wiele zrozumieć, ale na pewno nie takie chamstwo i prostactwo jakim popisał się kierowca.
Zgodnie z retoryką Klaki kierowca wykazał się dużą odpowiedzialnością ponieważ bronił w ten sposób bezpieczeństwa współpasażerów tego pana z psem

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez O La La Pokaż wiadomość
Kiedy wsiadasz do windy po raz setny i akurat pech chce ze 6 na 10 razy jedzie zTobą ten sam sąsiad który się czepia to wten sposób nie zakladając psu kagańca Go tylko prowokujesz.Wiesz to Ty masz psa a nie ONi i niestety to Ciebie obowiązuje zapewnienie bezpieczeństwa ludziom np. w tej windzie.
Jak widzę tego sąsiada to po prostu nie wsiadam do windy. Dla niego nawet pies w kagańcu jest groźny bo go przecież może tym kagańcem uderzyć . Jak ktoś chce zawsze coś znajdzie, do czego może się przyczepić...
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:01   #21
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Nie chcesz zakładać psu kagańca a prawo z Twojej gminie tego nie wymaga-to tego nie rób. Bo i niby dlaczego? Ku uciesze czepialskiego sąsiada, który jak nie o to, to przyczepi się o coś innego?

radziłabym nie wsiadać do windy z sasiadami-zawsze można stanąć i zaczekać chwilę na pustą windęa jechać sobie w komforcie i bez wysłuchiwania zaczepek.

A sąsiadów olewaj. Nie ma lepszego wyjścia na taki typ człowieka.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:27   #22
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

....

Edytowane przez klaki
Czas edycji: 2012-08-14 o 20:14
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 20:48   #23
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez klaki Pokaż wiadomość
Ja osobiście jestem w stanie Twoich sąsiadów zrozumieć.
Raczej nie jesteś w stanie ich sobie wyobrazić.
Tak jak wcześniej, wyżej napisałam: jak założę psu kaganiec (mam metalowy) to się menda przyczepi że nie taki jak trzeba, bo tym kagańcem może go uderzyć na przykład. Zrozum, że to są ludzie którzy najzwyczajniej w świecie lubią pokazać kto tu rządzi. Do tego każdy pretekst jest dobry.
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 22:41   #24
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Raczej nie jesteś w stanie ich sobie wyobrazić.
Tak jak wcześniej, wyżej napisałam: jak założę psu kaganiec (mam metalowy) to się menda przyczepi że nie taki jak trzeba, bo tym kagańcem może go uderzyć na przykład. Zrozum, że to są ludzie którzy najzwyczajniej w świecie lubią pokazać kto tu rządzi. Do tego każdy pretekst jest dobry.
Też tak myślę Z doświadczenia wiem, że osoby które faktycznie boją się psów potrafią grzecznie i kulturalnie poprosić o to żeby psu np. założyć kaganiec itd.

No ale nie zaszkodzi spróbować z tym kagańcem może akurat się odczepią i będziesz miała spokój a psu krzywda też się nie będzie działa
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 23:23   #25
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Sytuacja w autobusie, facet jechał z małym niewidomym pieskiem, taki starowinek, nie miał kagańca, gość trzymał go na kolanach. Kierowca zatrzymał autobus i kazał mu wysiadać z nim, bo nie ma kagańca, ludzie oburzeni, awantura, a kierowca powiedział, że jeśli nie wysiądzie, to on nie jedzie dalej.. Wiecie co, ja potrafię wiele zrozumieć, ale na pewno nie takie chamstwo i prostactwo jakim popisał się kierowca.
takie są przepisy. pies musi mieć kaganiec jeżeli jedzie komunikacją miejską. inne zwierzaki w transporterach. jakby kierowca miał kontrolę, albo nie daj Bogusław, coś by ta psina zrobiła, to facet mógłby stracić pracę (ten przepis nie dotyczy psów przewodników).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 07:54   #26
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
takie są przepisy. pies musi mieć kaganiec jeżeli jedzie komunikacją miejską. inne zwierzaki w transporterach. jakby kierowca miał kontrolę, albo nie daj Bogusław, coś by ta psina zrobiła, to facet mógłby stracić pracę (ten przepis nie dotyczy psów przewodników).
Rozumiem że to tłumaczy jego chamskie zachowanie..
A gdzie życzliwość? Nie mógł mu wytłumaczyć, że takie są przepisy i musi się ich trzymać? Szkoda, że wobec żuli nie są tacy przepisowi.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 08:19   #27
myny
Raczkowanie
 
Avatar myny
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pokój
Wiadomości: 305
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

z agresja wobec mojego pieska spotykam sie czesto czy w kagancu czy bez no bo przeciez to Amstaff wiec "powinnam" go trzymac w metalowej klatce nawet na spacerach

Ale wsumie w windzie to powinien pies miec kaganiec bo to male pomieszczenie a ktos moze faktycznie boi sie psow i mu nie wystarcza zapewnienia ze nie gryzie
__________________
http://youtu.be/M5mZZtqqVqQ nasza kochana Amstaffka Lucyna na lodzie
myny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 09:57   #28
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

A tak z ciekawości: czy są w Waszych miastach/dzielnicach/na osiedlach jakieś specjalnie wydzielone miejsca w których psy mogą sobie biegać luzem a Wy nie musicie nerwowo się rozglądać w poszukiwaniu straży miejskiej?
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 10:12   #29
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

..

Edytowane przez klaki
Czas edycji: 2012-08-14 o 20:14
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 10:22   #30
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: agresja ludzi w związku z psem

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Rozumiem że to tłumaczy jego chamskie zachowanie..
A gdzie życzliwość? Nie mógł mu wytłumaczyć, że takie są przepisy i musi się ich trzymać? Szkoda, że wobec żuli nie są tacy przepisowi.
tłumaczy jedynie podstawę jego interwencji. chamstwa nic nie tłumaczy. z jakiś miesiąc temu, w moim mieście była podobna sytuacja. ludzie zgłosili do zkm'u i prasy. facet dostał oficjalną naganę i na razie jest grzeczny, aż do przesady momentami. także można z tym wygrać.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.