Maseczka aspirynowa i tonik aspirynowy - ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-11, 05:34   #121
AdaD
Raczkowanie
 
Avatar AdaD
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 190
GG do AdaD
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Sandija
Żeby maseczka aspirynowa zadziałała, to na łyżkę jogurtu muszą być przynajmnie 4 aspiryny Bayera. Ja wrzucam 5.

Co do tabletek polopiryny, jeszcze w takiej znikomej ilości - zdecydowanie za mało. Polopiryna ma 300 kw.acetylosalicylowego, aspiryna 500. Widać różnicę, prawda?

Dlatego używam jogurtu naturalnego,bo obniża ph, więc intensyfikuje zbawcze dla naszej cery właściwości aspiryny.
Glinka - jak najbardziej, ale oddzielnie, nie do maseczki aspirynowej!
Nawzajem sobie szkodzą.
Lepiej raz stosować samą glinkę, a raz samą aspirynkę - wtedy każde z nich może w pełni zadziałać.
jednak co ekspert , to ekspert
dziękuje za sprostowanie , pojecia nie mialam ze glinka i aspiryna sie bede gryzły
chyba next time wypróbje wieęcej polopirynek /aspirynek
mam nadzieje ze róznica bedzie

Edytowane przez AdaD
Czas edycji: 2013-06-27 o 08:45
AdaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 07:47   #122
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Ada, proszę Dodaj więcej, będzie lepiej działać
Palau - nie ma przeciwwskazań, możesz nałożyć Effaclar.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:34   #123
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: Maseczka Aspirynowa

I co my biedne świeżyny byśmy poczęły bez waszych rad Dzięki Wam wszystkim i każdej z osobna.

Sandijko
..czy te same specyfiki mogę używać na dekold-póki co używam effaclaru i mam zamiar od dziś maseczkę stosować?Jest dośc problemowy lecz wrażliwszy od paszczy.
palau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:35   #124
patir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 45
GG do patir
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Dziewczyny a czy któraś z Was używała do maseczki kwasu salicylowego z mazideł? 20 g kosztuje 6,20, to chyba jest równowartość 40 tabletek aspiryny. Zdaje się, że to nie drożej, albo może nawet taniej, (nie znam ceny aspiryny) i sam kwas bez dodatków, w proszku , nie trzeba mielić. Co o tym myślicie?
patir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:52   #125
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez patir
Dziewczyny a czy któraś z Was używała do maseczki kwasu salicylowego z mazideł? 20 g kosztuje 6,20, to chyba jest równowartość 40 tabletek aspiryny. Zdaje się, że to nie drożej, albo może nawet taniej, (nie znam ceny aspiryny) i sam kwas bez dodatków, w proszku , nie trzeba mielić. Co o tym myślicie?
Z kwasu salicylowego możesz zrobić sobie płyn do przemywania twarzy na bazie alkoholu. Aspiryna to nie jest to samo co kwas salicylowy .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:11   #126
patir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 45
GG do patir
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Paula07
Z kwasu salicylowego możesz zrobić sobie płyn do przemywania twarzy na bazie alkoholu. Aspiryna to nie jest to samo co kwas salicylowy .
Chyba chciałam być za sprytna. A taki płyn to nie jest jednak trochę coś na kształt toniku aspirynowego, tylko wersja mocniejsza? Chemikiem nie jestem, ale czy aspiryna nie jest jakąś pochodna kwasu salicylowego (pewnie słabsza w działaniu)? Może jednak dało by się z tego kwasu ukręcić maseczkę, tylko może z mniejszą dawkę takiego czystego kwasu ? Sorki za wiercenie dziury w brzuchu, ale jakoś nie daje mi to spokoju...

Aha, właśnie wyczytałam w wątku o toniku, że jest dokładnie odwrotnie, to kwas salicylowy jest pochodną acetylosalicylowego, czyli pewnie mocniejszy nie jest, ale proszę o odpowiedź.
patir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:51   #127
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Czysty kwas salicylowy (acidum salicylicum), czyli kwas 2-hydroksybenzoesowy ma postać białawych kryształków lub igiełek (temperatura topnienia 157o C) trudno rozpuszczalnych w wodzie (500 cz.), łatwiej w gorącej wodzie, dobrze rozpuszczalnych w alkoholach. W tej postaci działa silnie drażniąco na nabłonki przewodu pokarmowego, w związku z tym wprowadzono do lecznictwa estry kwasu salicylowego. Czysty kwas salicylowy jest stosowany w 2-3% roztworach etanolowych jako środek odkażający (spirytus salicylowy) i odtłuszczający, lekko złuszczający i podrażniający skórę. W wyższych stężeniach (10-20%) działa silnie złuszczająco na naskórek. Wykazuje wpływ przeciwgrzybiczy, przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwpierwotniakowy. Dawniej kwas salicylowy wchodził w skład wielu maści i past do odkażania skóry (antyseptyk + działanie keratolityczne).

To ze strony Bayera, czy czegoś podobnego. Nie pamiętam.

Ja się zastanawiam z kolei nad zmiennikiem w postaci Erisowej maseczki Salicam. W związku z tym, ponawiam pytanie o jej skuteczność, w porównianiu do tej domowej z aspiryny. Interesuje mnie również skład - wszelkie dobroci i paskudztwa, np. w postaci poliakrylamidu, które tak zawzięcie ładuje do swoich mazideł dr Irena. :|
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 10:05   #128
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Maseczka Aspirynowa

A ktoś może podać skład tego Salicamu?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 11:32   #129
Ulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez patir
Chyba chciałam być za sprytna. A taki płyn to nie jest jednak trochę coś na kształt toniku aspirynowego, tylko wersja mocniejsza? Chemikiem nie jestem, ale czy aspiryna nie jest jakąś pochodna kwasu salicylowego (pewnie słabsza w działaniu)? Może jednak dało by się z tego kwasu ukręcić maseczkę, tylko może z mniejszą dawkę takiego czystego kwasu ? Sorki za wiercenie dziury w brzuchu, ale jakoś nie daje mi to spokoju...

Aha, właśnie wyczytałam w wątku o toniku, że jest dokładnie odwrotnie, to kwas salicylowy jest pochodną acetylosalicylowego, czyli pewnie mocniejszy nie jest, ale proszę o odpowiedź.
"BHA - kwas salicylowy. Ogólne działanie kwasu BHA jest bardzo podobne do kwasów AHA, czyli także reguluje on odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Kwas salicylowy jest ponadto związkiem spokrewnionym z aspiryną (chemiczna nazwa aspiryny to kwas acetylosalicylowy) i tak jak ona posiada pewne właściwości przeciwzapalne, sprzyja więc procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki temu oprócz tego, że złuszcza martwe komórki z powierzchni naskórka, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową (sebum) i wnikania w głąb oraz oczyszczania porów skóry, a także wnikania w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku. Dzięki temu przyczynia się do odblokowania porów, a co za tym idzie zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków oraz pomaga likwidować tzw. "zaskórniki". Z tego względu preparaty z kwasem BHA polecane są dla cer skłonnych do zanieczyszczonych porów i trądziku. Kwasy te są także odpowiednie dla cer suchych z problemem zanieczyszczonych porów skóry, zwłaszcza w tzw. linii T, bowiem nie mają one właściwości wysuszających." Cytat z www.mazidla.com.

Kwas salicylowy w stężeniu 1% jest też jednym z podstawowych składników toniku Pauli Begoun.
Ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 12:12   #130
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Maseczka Salicam nie zawiera kwasu salicylowego, tylko jakąś pochodną, bodajże salicylan sodowy - nie mam składu. Ale zużyłam tej maseczki chyba ze cztery czy pięć tubek, oceniam ją bardzo dobrze. Skutecznie goi skórę, wygładza, a jednocześnie jest całkowicie niedrażniąca i nie wysuszająca. Przeciwnie, dzięki żelowej konsystencji pozostawia uczucie nawilżenia. Używałam jej ostatnio kilka miesięcy temu, i nie wczytywałam się w skład , więc nie wiem, czy ma wpakowane jakieś paskudztwa typu poliakrylamid. Ten składnik, na którym ta maseczka bazuje, jest łagodniejszy w działaniu niż "czysty" kwas salicylowy.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 13:26   #131
patir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 45
GG do patir
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Może i tak skusze się na ten kwas, gdy zdecyduje się wreszczie zrobic zakupy w mazidłach. I sprawdze na własnej skórze dosłownie i w przenośni.
patir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-12, 13:22   #132
zizu
Przyczajenie
 
Avatar zizu
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 21
Dot.: tonik aspirynowy

Ja także polecam, po przeczytaniu wielu opini na temat maseczki zaczęłam ja stosować i jestem zachwycona oczywiście zaraz zrobiłam sobie tonik(też fajny).
No i ogólnie zmieniłam zasady pielęgnacji, na noc stosuję Ystheal +(tylko w te bez maseczki) a na dzień wit.c no i oczywiście dużo dużo emulsji 50+. A moja buzia.......hm istne cudo (oczywiscie pod względem gładkości). I już jakoś nie płaczę nad moim bardziej jasnym wizerunkiem. Tylko czasem żal jak tak ładnie słoneczko świeci.
zizu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 00:24   #133
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: tonik aspirynowy

Zizu, na "jasny wizerunek" to jest mnóstwo sposobów: brązery, samoopalacze - ja nigdy wiosną/latem nie jestem jasna
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 02:26   #134
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Maseczka Salicam nie zawiera kwasu salicylowego, tylko jakąś pochodną, bodajże salicylan sodowy - nie mam składu. Ale zużyłam tej maseczki chyba ze cztery czy pięć tubek, oceniam ją bardzo dobrze. Skutecznie goi skórę, wygładza, a jednocześnie jest całkowicie niedrażniąca i nie wysuszająca. Przeciwnie, dzięki żelowej konsystencji pozostawia uczucie nawilżenia. Używałam jej ostatnio kilka miesięcy temu, i nie wczytywałam się w skład , więc nie wiem, czy ma wpakowane jakieś paskudztwa typu poliakrylamid. Ten składnik, na którym ta maseczka bazuje, jest łagodniejszy w działaniu niż "czysty" kwas salicylowy.
Tak, Salicam zawiera salicylan sodowy (sól) i wyciąg z Laminaria
Ten związek jest łagodniejszy od kwasu, ale pozostaje niewiadomą ile go w tej masce jest.

Skład nadal poszukiwany; ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-12 o 17:44 Powód: Dodanie cytatu
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 07:37   #135
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: tonik aspirynowy

A ja jestem jasna i dobrze mi z tym... Przyzwyczaiłam się w tym roku - zobaczymy, co będzie w wakacje.
A samoopalaczy nie chcę nawet zacząć używać z głupiego powodu: boję się smug - z moim szczęściem pojawiłyby się na twarzy i zeszły po miesiącu
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 07:49   #136
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: tonik aspirynowy

Mi też się podoba bladość , biała szyja, biały dekolt i twarz a samoopalaczy po ostatniej przygodzie nie będę stosować, zresztą tata by mi ręce poucinał
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 11:07   #137
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: tonik aspirynowy

Shad, a może zamiast samoopalacza spróbowałybyś coś delikatniejszego, niepozostawiającego smug? Ja uwielbiam Eveline,za pierwszym użyciem daje b.delikatny efekt, z małymi drobinkami - łądnymi, nie tandetnymi
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 11:54   #138
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: tonik aspirynowy

Sandijo, to jest krem brązujący? Jesli już miałabym czegos takieog uzyć, to anprawdę bardzo delikatnego, raczej pozłacającego
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 11:58   #139
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: tonik aspirynowy

Powinna Ci się spodobać Można panowac nad intensywnośćią opalenizny,no a że nie jest samoopalaczem, to smug nie robi. Dla mnie absolutne cudo, wreszcie znalazłam swoje KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10822
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 12:26   #140
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: tonik aspirynowy

a'propos - ostatnio koleżanka (stała bywalczyni solarium i wielbicielka smażenia się na słońcu.. i tak ją uwielbiam ) poczęstowała mnie komplementem "ale ty jesteś blada!". A gdy usłyszala jakiego filtra używam (że wogóle używam) i nie mogę się opalać - "biedactwo..."
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:29   #141
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: tonik aspirynowy

Agnieska, to sie samoopalaj, jak ja
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:31   #142
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez Sandija
Powinna Ci się spodobać Można panowac nad intensywnośćią opalenizny,no a że nie jest samoopalaczem, to smug nie robi. Dla mnie absolutne cudo, wreszcie znalazłam swoje KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10822
Dzięki za linka Wow!! Niezła cena! Na takie cuś to ja sobie mogę pozwlić, niedługo zaczne "pracować" u mojego taty więc nie będe juz mamy męczyć
I jeszcze się zapytam, jak ze składem? Na KWC nie ma, a gdyby był to pewnie i tak by mi to duzo nei dało
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:35   #143
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: tonik aspirynowy

Kurczę, Sandijo! Ty to jesteś prawdziwą kusicielką! Nie dość, że m.in."przez" Ciebie zaczęłam używać filtrów (też za 10 lat chcę wyglądać jak Ty ), to jeszcze teraz pokazujesz ten link. Nieładnie. Powinnaś się wstydzić
Mimo że się boję nakładać takie rzeczy na twarz (w końcu smugi na nogach ukryję przed światem łatwo, ale twarzy zakrywać chustą nie chcę ), to niedługo się skuszę. Zobaczymy, najwyżej nie będę wychodzić z domu
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:36   #144
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: tonik aspirynowy

Shad, do ciała ma przyjazny skład, do paszczy - nie
Fajnie nawilża, to też ważne.

Kochanie, a bo ja tak chodzę i kuszę
To cudeńko Eveline jest o tyle fajne, że nie ma mowy, zeby posostawiło smugi. Pierwsze użycie daje leciuchny efekt, kolejne dopiero go intensyfikują.
Ja do buzi używam LRP, on nie robi smug, ale może poszukaj jakiegoś barwionego samoopalacza, Garnier miał coś takiego. Wtedy widzisz, gdzieś się już posmarowałaś
Samoopalanie nie jest takie trudne, to tak jak z nakładnie podkładu - też na poczatku trzeba było uważać, a teraz wydaje się to naturalne
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:44   #145
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: tonik aspirynowy

bardzo dziękuję za porady, kusicielko
Chyba poszukam czegoś, bo nawet moja mama, której codziennie opowiadam o filtrach i promieniowaniu, mówi "to ty naprawdę nie będziesz się opalać? ale jesteś taka blada!". z takich barwionych samoopalaczy widziałam nowego Loreal'a - taki w "dwururce".
Jak dostanę wreszcie zestaw Avene z próbką samoopalacza, to się odważę

Edytowane przez kochanie
Czas edycji: 2006-05-13 o 13:49 Powód: nie cierpię własnych literówek ;)
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:48   #146
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez Sandija
Agnieska, to sie samoopalaj, jak ja
ale mi to nie przeszkadza zresztą, codziennie się kwaszę, więc już wolę brązery. Tylko przy moich ostatnich problemach z dobraniem podkładu na filtr i ciastem na twarzy nie mam ochoty nawet na tusz
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:53   #147
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: tonik aspirynowy

A, rozumiem
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 14:06   #148
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez Sandija
Shad, do ciała ma przyjazny skład, do paszczy - nie
Fajnie nawilża, to też ważne.
Dzięki Chciałam uzywac tez do twarzy, ale nie byłam pewna i dobrze,m że sie zapytałam. Chyba jednak twarz zostawie blada, bo do tych wszystkich samoopalaczy mam pecha,a gdyby mi na twarzy przerwienia zrobił to uhhh
Oczywiście dokarmić Cię nie mogę,przez sytem, wkurzające to trochę juz jest.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 15:18   #149
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: tonik aspirynowy

To trzeba czytać o toniku aspirynowym żeby wyczytać o takich fajowych brązerkach?
Chętnie go wypróbuję, nie chce mi się ostatnio mazać samoopalaczami po ciele - leń!
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 01:08   #150
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: tonik aspirynowy

Kate
Koniecznie spróbuj, boski jest, sama zobaczysz
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 10:52:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.