Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-25, 12:26   #2581
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

oczywiście że pani od flakonu to naciągaczka
kiedyś mąż pokazał mi podobnego rodzaju numer - gość sprzedawał zdjęcie telefonu komórkowego - długi, szczegółowy opis telefonu, parametrów. funkcji, bardzo dobrej jakości zdjęcie i gdzieś tam mniejszym drukiem napisane, że przedmiotem sprzedaży jest zdjęcie telefonu, ale to już się trzeba było wczytać w na pozór mniej istotną część opisu licytacja od złotówki i kilkanaście ofert

Pani jednak zrobiła to mało profesjonalnie, niby pisze o flakonie, ale "oryginalny flakon perfum" i "wszystko jak na zdjęciach" gdy na zdjęciach widać perfumy z zawartością - upoważniają moim zdaniem do unieważnienia transakcji z powodu niezgodności z opisem aukcji.
Ja sprzedając używki celowo nie podaję ilości mililitrów we flakonie, żeby potem nie było pretensji że jest mililitr mniej niż napisałam tylko zamieszczam wyrazne zdjęcie plus dopisek że ilość jak na zdjęciu tak że sama pwenie bym się tym opisem zasugerowała

Powodzenia
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 12:27   #2582
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
A mnie denerwuje już od Poniedziałku przycisk "Kup teraz" albo wrzuć do koszyka.
Wcisnęłam Kup teraz i książka nie pojawiła mi się w koszyku, potem ta samą wrzuciłam do koszyka, i potem kilka innych rzeczy - kliknęłam że płacę, no i przyszedł do mnie e-mail że zamówiłam 2 te same książki, cholera po co mi dwie?
Piszę do sprzedawcy żeby ta drugą wymienił mi na co inne, to było w Poniedziałek, i nic żadnego odzewu, a dziś przyszedł e-mail że przygotowują już wszystko do wysyłki, co poczty nie czytają?
Przed chwilą znowu wysłałam meila czy wymienią towar, no bo przed wysłaniem to można przecież.
Niefajne to że się nie odzywają.

Zaraz dzwonię do nich, może przeoczyli list.
hmm, nie wiem po co koszyk - ale kupujesz jak dawniej - klikasz kup teraz, wybierasz formę przesyłki i zapłaty, płacisz - nie ma potrzeby w ogóle korzystania z koszyka.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 12:28   #2583
kasia-zuzia
Zadomowienie
 
Avatar kasia-zuzia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: leszno
Wiadomości: 1 311
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Quinn Pokaż wiadomość
Mam taki problem, dawno już temu wygrałam aukcję flakonika perfum Angel 25 gwiazdki do napełniania. Byłam pewna, że flakon zawiera perfumy, bo tak było na zdjęciu, a opis nie był jasny. Czekałam na niego bardzo długo, kontakt był słabiutki, a teraz kiedy w końcu go odrbałam, okazało się, że flakon jest całkowicie pusty. Sprzedająca celowo wprowadza ludzi w błąd ? Jak mogę to rozwiązać? Mogę zwrócić flakon, mimo że minęło więcej niż 14 dni od zakończenia aukcji?
Czy mogę w ogóle jeśli odmówi przyjęcia zwrotu jakość się z nią "procesować"? Załączam screen aukcji.
Wyraźnie widać na zdjęciach, że we flakoniku jest płyn. Spróbuj walczyć, bo ponad 60 zł za pusty flakon to rozbój w biały dzień.
Z drugiej strony aukcja wskazuje, że trafiłaś na niezłą cwaniarę, pewnie trudno będzie załatwić sprawę polubownie...
A teraz mój bulwers: wystawiam perfumy za 70 zł plus koszty przesyłki. Przed chwilą dostałam maila, czy sprzedam je za 50 zł z wliczonymi kosztami przesyłki. Odpisałam, że jakbym chciała je sprzedać za taką cenę to też za taką bym je wystawiła
__________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los"
-Oscar Wilde
kasia-zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 12:41   #2584
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Według mojej oceny jest to świadome wprowadzenie w błąd, ponieważ w opisie zabrakło istotnej informacji, że jest to pusty flakon. Ze zdjęć również nie wynika, że przedmiotem aukcji jest pusty flakon, podobnie zresztą, jak z tytułu aukcji "Thierry Mugler Angel EDP 25ml DO NAPEŁNIANIA". Do tego aukcja została umieszczona przez sprzedającą w kategorii: Allegro->Moda i uroda->Uroda->Perfumy i wody->Zapachy dla kobiet->Perfumy i wody perfumowane->16 ml - 30 ml.

Jeśli nie dojdziesz do porozumienia ze sprzedającą, nie pozostaje nic innego, jak otwarcie sporu.


Edit: Czy nie macie problemu z zalogowaniem się do Allegro, bo u mnie ciągle jest komunikat: "Ten formularz stracił ważność, wyślij go ponownie."

Edytowane przez Emiks
Czas edycji: 2015-02-25 o 12:45
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 13:24   #2585
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez dixi Pokaż wiadomość
Ja sprzedając używki celowo nie podaję ilości mililitrów we flakonie, żeby potem nie było pretensji że jest mililitr mniej niż napisałam tylko zamieszczam wyrazne zdjęcie plus dopisek że ilość jak na zdjęciu tak że sama pwenie bym się tym opisem zasugerowała
I właśnie o tym pisałam. Ja również nie wskazuję ilości pozostałych mililitrów bądź ubytku, ale odwołuję do zdjęć. Tutaj natomiast to nie miało miejsca. Co oczywiście nie zmienia mojego zdania, że sprzedająca to naciągaczka.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 17:55   #2586
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Zawsze stresują mnie takie akcje, będę musiała teraz się w potyczki wdawać, zniechęciłam się do Allegro już 3 raz w ciągu kilku miesięcy mam problemy z używkami - raz flakon był zepsuty, a raz dostałam chamską podróbę, jednak bez problemu dostałam zwrot. Teraz tak łatwo nie będzie, bo już kontakt w sprawie wysyłki był niezbyt przyjemny :/
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 19:09   #2587
201709081028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 237
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Quinn Pokaż wiadomość
Mam taki problem, dawno już temu wygrałam aukcję flakonika perfum Angel 25 gwiazdki do napełniania. Byłam pewna, że flakon zawiera perfumy, bo tak było na zdjęciu, a opis nie był jasny. Czekałam na niego bardzo długo, kontakt był słabiutki, a teraz kiedy w końcu go odrbałam, okazało się, że flakon jest całkowicie pusty. Sprzedająca celowo wprowadza ludzi w błąd ? Jak mogę to rozwiązać? Mogę zwrócić flakon, mimo że minęło więcej niż 14 dni od zakończenia aukcji?
Czy mogę w ogóle jeśli odmówi przyjęcia zwrotu jakość się z nią "procesować"? Załączam screen aukcji.
współczuję ;( kiedys Ją maltretwoałam by mi sprzedała buteleczkę bo mam zapas aniołeczka , a ona miała cenę za pusty flakon 70zł!!!!!!! nie moglam uwierzyć! skad ta cena! zaproponowałam i tak sporo bo 25zł poniewaz cięzko trafic pusty refill gwiazdkę, babeczka kreciła, wystawiała zmieniaac cene na 49zł nie zdecydowałam się ,potem widziałam ze ma resztkę i własnie mówiła ze moze mi sprzedac za 70zł z tą resztką ale to olałam i się cieszę , a Tobie współczuję ! TO JAWNE OSZUSTWO ! nastrasz tą babkę, napisz do allegro o wprowadzający w bład opis aukcje.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
Według mojej oceny jest to świadome wprowadzenie w błąd, ponieważ w opisie zabrakło istotnej informacji, że jest to pusty flakon. Ze zdjęć również nie wynika, że przedmiotem aukcji jest pusty flakon, podobnie zresztą, jak z tytułu aukcji "Thierry Mugler Angel EDP 25ml DO NAPEŁNIANIA". Do tego aukcja została umieszczona przez sprzedającą w kategorii: Allegro->Moda i uroda->Uroda->Perfumy i wody->Zapachy dla kobiet->Perfumy i wody perfumowane->16 ml - 30 ml.

Jeśli nie dojdziesz do porozumienia ze sprzedającą, nie pozostaje nic innego, jak otwarcie sporu.


Edit: Czy nie macie problemu z zalogowaniem się do Allegro, bo u mnie ciągle jest komunikat: "Ten formularz stracił ważność, wyślij go ponownie."


Ja mam tak często ale mi pomaga czyszczenie ciastecek
201709081028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 11:40   #2588
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Quinn Pokaż wiadomość
Zawsze stresują mnie takie akcje, będę musiała teraz się w potyczki wdawać, zniechęciłam się do Allegro już 3 raz w ciągu kilku miesięcy mam problemy z używkami - raz flakon był zepsuty, a raz dostałam chamską podróbę, jednak bez problemu dostałam zwrot. Teraz tak łatwo nie będzie, bo już kontakt w sprawie wysyłki był niezbyt przyjemny :/
Widziałam tę aukcję, chciałam nawet licytować, ale tknęło mnie, że sprzedająca coś w tym mętnym opisie kręci. Cóż, teraz pozostaje Ci walczyć o swoje i nie patrz na to, że babsko będzie drzeć japę, że "olaboga, widziały gały co brały". Raz, że przedmiot niezgodny z opisem (właściwie zdjęciem), dwa śmiało możesz iść na policję - baba właśnie nakłoniła Cię do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - bo znając życie allegro umyje ręce, a raczej lepkie swoje macki.
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509
gidran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 15:19   #2589
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

A czy myślicie, że coś to da? Oczywiście odpowiedź od Pani jest taka jakiej można było się spodziewać.
Z tego co widzę, to spór na Allegro to jest oficjalna droga gdzie możemy sobie pisać z tą panią, ale czy to coś da? Allegro w ogóle coś może z tym zrobić?

Czy policja może i będzie cokolwiek robić? To przedmiot za 60 zł, czy w ogóle ktoś będzie chciał się zająć takim tanim przedmiotem?

Nie mam doświadczenia, a nie chcę "marnować" swoich nerwów, negatywa na pewno wystawię (btw można wstawiać linki do zdjęc w komentarzach na allego?).
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 17:30   #2590
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 17:39   #2591
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Popieram.

Doskonale Cię rozumiem z tymi nerwami itp., bo też nie znoszę tracić życia na użeranie się z oszustami, ale pomyśl, że jak odpuścisz, to babsztyl się ośmieli i dalej będzie stosować ten proceder. Wprowadzenie w błąd jest ewidentne, a babsztylowi się wydaje, że jest taki sprytny i wynalazł świetną metodę zarabiania. Być może podziała na nią, jak wspomnisz o policji i użyjesz fachowego prawniczego słownictwa.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 17:41   #2592
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Quinn Pokaż wiadomość
Czy policja może i będzie cokolwiek robić? To przedmiot za 60 zł, czy w ogóle ktoś będzie chciał się zająć takim tanim przedmiotem?
W przypadku oszustwa z art. 286 Kodeksu karnego to nie ma znaczenia.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 18:09   #2593
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

może dam jej linka do tej dyskusji
Dziękuję za odpowiedzi, zatem z pewnością nie zostawię tej sprawy.
Jeśli spór na Allegro nie rozwiąże sprawy, to pójdę na policję.

A czy powinnam jednoczesnie iść na policję i zrobic spór na Allegro, czy poczekać na rozwiązanie sporu? Nie bardzo wiem jak takie spory wyglądają.
__________________
tak pachnę

Edytowane przez Quinn
Czas edycji: 2015-02-26 o 18:13
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 17:31   #2594
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Quinn Pokaż wiadomość
może dam jej linka do tej dyskusji
Dziękuję za odpowiedzi, zatem z pewnością nie zostawię tej sprawy.
Jeśli spór na Allegro nie rozwiąże sprawy, to pójdę na policję.

A czy powinnam jednoczesnie iść na policję i zrobic spór na Allegro, czy poczekać na rozwiązanie sporu? Nie bardzo wiem jak takie spory wyglądają.
Idź gdzie się da. Miałam podobną sytuację, też perfumy były niezgodne z opisem (inne zdjęcie inna zawartość - kiedyś pisałam o tym w wątku). Sprawa opiewała na podobną sumę, ale jako że sprzedająca była wyjątkowo ordynarna zawzięłam się i zgłosiłam na policję. Składając zeznania miałam niezły ubaw, ale policjant (choć też w wesołym nastroju) potraktował mnie poważnie. Po jakimś czasie przyszło pismo z prokuratury o wszczęciu śledztwa o dokładnie takie wykroczenie (lub nawet przestępstwo, już nie pamiętam) jak wcześniej pisałam. Sprawa ciągnęła się ponad pół roku, ale do sądu nie doszła - co jakiś czas dzwonił do mnie ktoś z policji spytać czy dostałam zwrot pieniędzy (po którymś tam telefonie dostałam w ratach na konto zawrotną kwotę około 50 zł). Podejrzewam, że po prostu policja ją nachodziła i tłumaczyła,że lepiej niech odda po dobroci. Allegro ręce umyło.
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509
gidran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:41   #2595
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Nie wiem czy coś się zmieniło, ale parę lat temu miałam niemiłą sytuację na allegro i mieli taką politykę, że jeśli do iluś tam dni zgłosiło się sprawę na policję i załączyło w sporze skany, to allegro zwracało kasę niezależnie od tego, jak się sprawa rozwinie.
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:06   #2596
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Ja może nie z bulwersem, ale w sumie chcialam Was zapytac, jak byscie postapili na moim miejscu Kupiłam na allegrowym koncie znanej perfumerii internetowej tester 60 ml. Doszedł szybciutko, wszystko cacy, wyjęłam, psikam się, zachwycam, wszystko super. Oglądam sobie flaszke i patrze, ze to ... 100 ml zamiast 60 ml czy na moim miejscu byście pisali do tej perfumerii? Czy siedzieli cicho? Bo w sumie i tak już perfumy otworzyłam i użyłam, nie jest to prywatna osoba, więc raczej nikt nie zbiednieje wiele od tego... Ale z drugiej strony jakoś tak mi głupio
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:06   #2597
rudzia77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 1 730
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Ja może nie z bulwersem, ale w sumie chcialam Was zapytac, jak byscie postapili na moim miejscu Kupiłam na allegrowym koncie znanej perfumerii internetowej tester 60 ml. Doszedł szybciutko, wszystko cacy, wyjęłam, psikam się, zachwycam, wszystko super. Oglądam sobie flaszke i patrze, ze to ... 100 ml zamiast 60 ml czy na moim miejscu byście pisali do tej perfumerii? Czy siedzieli cicho? Bo w sumie i tak już perfumy otworzyłam i użyłam, nie jest to prywatna osoba, więc raczej nikt nie zbiednieje wiele od tego... Ale z drugiej strony jakoś tak mi głupio
Ja bym się przyznała - pomyśl o tym ,że twoje zamówienie pakował jakiś pracownik i jak się skapną - to na bank polecą mu po pensji .Szkoda chłopa
__________________
WYMIENIĘ
rudzia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:19   #2598
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez rudzia77 Pokaż wiadomość
Ja bym się przyznała - pomyśl o tym ,że twoje zamówienie pakował jakiś pracownik i jak się skapną - to na bank polecą mu po pensji .Szkoda chłopa
Ja bym do nich zadzwoniła, a oni dla świętego spokoju powinni pozwolić zatrzymać ten flakon bez żadnej dopłaty
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:30   #2599
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Ja bym do nich zadzwoniła, a oni dla świętego spokoju powinni pozwolić zatrzymać ten flakon bez żadnej dopłaty
Tak tez zrobilam. Okazalo sie, ze nie mieli juz szescdziesiatek mimo iz mieli je na aukcji, a nie chcieli ryzykowac nega, wiec dali setke

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 16:34   #2600
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Tak tez zrobilam. Okazalo sie, ze nie mieli juz szescdziesiatek mimo iz mieli je na aukcji, a nie chcieli ryzykowac nega, wiec dali setke

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
No i super
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 19:16   #2601
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Tak tez zrobilam. Okazalo sie, ze nie mieli juz szescdziesiatek mimo iz mieli je na aukcji, a nie chcieli ryzykowac nega, wiec dali setke

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
Fajny gest
W przeciwienstwie do innych, kiedy czlowiek sie na cos napali, a oni potem przysylaja maila lub dzwonia, ze nie maja towaru na stanie
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 16:53   #2602
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Babsko po sporze na Allegro w którym napisałam że pójdę na policję, oraz po napisaniu jej, że zamierzam jej listem poleconym ZPO napisać reklamację z tytułu rękojmi (doradzono mi tak) napisało, że godzi się oddać mi kasę czekam na przelew, flakon odesłany jestem dobrej myśli Opisałam sprawę w sporze na allegro bardzo szczegółowo, może moje zaangażowanie ją przestraszyło
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:32   #2603
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Quinn Pokaż wiadomość
Babsko po sporze na Allegro w którym napisałam że pójdę na policję, oraz po napisaniu jej, że zamierzam jej listem poleconym ZPO napisać reklamację z tytułu rękojmi (doradzono mi tak) napisało, że godzi się oddać mi kasę czekam na przelew, flakon odesłany jestem dobrej myśli Opisałam sprawę w sporze na allegro bardzo szczegółowo, może moje zaangażowanie ją przestraszyło
No to super!
Zastanawiam sie czy ta cwaniara nadal tak bedzie postepowac, czy moze juz nie
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 18:21   #2604
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Kurcze, na początku tego tygodnia wystawiłam na allegro cztery zapachy, po dłuższej absencji jako sprzedawca i jestem załamana :/ Trzy sprzedały się od razu, ale wpłat ani widu ani słychu... Po kilku dniach wysłałam maila z prośbą o wpłatę to ruszyło jedną osobę, druga po kolejnej dobie poprosiła o nr konta, bo nie zamierza płacić pay-u Po trzeciej słuch zaginął... Co do czwartego flakonu to jeszcze się nie sprzedał, ale co dwa dni dostaję mailowo propozycję obniżenia ceny - wciąż od tej samej osoby... Masakra jakaś z tymi ludźmi :/
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 11:19   #2605
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Jeśli nie dostałam zapłaty a kupujący nie daje znaku życia i nie odpowiada na moje maile po jakim czasie mogę wystawić towar ponownie?
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 11:20   #2606
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Jeśli nie dostałam zapłaty a kupujący nie daje znaku życia i nie odpowiada na moje maile po jakim czasie mogę wystawić towar ponownie?
Dałabym tydzień kupującemu i wówczas złożyła wniosek o zwrot prowizji, a towar wystawiłabym po otrzymaniu zwrotu.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 11:22   #2607
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Jeśli nie dostałam zapłaty a kupujący nie daje znaku życia i nie odpowiada na moje maile po jakim czasie mogę wystawić towar ponownie?
Ja po tygodniu bez wpłaty występowałam do allegro o zwrot prowizji - większość płaciła wtedy pędzikiem
a wystawiałam ponownie jak mi all oddał prowizję
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 11:24   #2608
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
Ja po tygodniu bez wpłaty występowałam do allegro o zwrot prowizji - większość płaciła wtedy pędzikiem
a wystawiałam ponownie jak mi all oddał prowizję
dziekuje za podpowiedz, tak tez zrobie

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Dałabym tydzień kupującemu i wówczas złożyła wniosek o zwrot prowizji, a towar wystawiłabym po otrzymaniu zwrotu.
dziękuje za podpowiedź jakiś czarny tydzień mam na allegro... W dodatku jak nigdy potrzebuję tej kasy (chciejstwa czekają ), wrrrr
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2015-03-10 o 11:25
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 12:52   #2609
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

To w zasadzie bulwers pocztowy, ale może akurat coś poradzicie.
Kupiłam we wtorek na allegro czarną Manię z perełek allegro. Tego samego dnia została do mnie wysłana - prosiłam o wysyłkę na adres poczty z dopiskiem Poste Restante i oczywiście swoim imieniem i nazwiskiem. Dziś patrzę na śledzenie paczki, a tam wczoraj, że wyszła z WER Kraków i potem nieudane doręczenie. Nie wiem co to ma oznaczać - przecież oni powinni ją zawieść na pocztę i tam ona powinna na mnie czekać (tak też odebrałam dziś inną paczkę, która doszła bez problemu).
Potwierdzałam z nadawcą czy wszystkie dane wpisał w porządku, ale wszystko powinno być ok. Do WERu krakowskiego oczywiście nie idzie się dodzwonić - pani z poczty, na której powinnam odebrać przesyłkę, podała mi szereg numerów, ale żaden nie odpowiada

Wiecie może co powinnam teraz zrobić?
__________________
Instagram: iwi_g
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:40   #2610
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
To w zasadzie bulwers pocztowy, ale może akurat coś poradzicie.
Kupiłam we wtorek na allegro czarną Manię z perełek allegro. Tego samego dnia została do mnie wysłana - prosiłam o wysyłkę na adres poczty z dopiskiem Poste Restante i oczywiście swoim imieniem i nazwiskiem. Dziś patrzę na śledzenie paczki, a tam wczoraj, że wyszła z WER Kraków i potem nieudane doręczenie. Nie wiem co to ma oznaczać - przecież oni powinni ją zawieść na pocztę i tam ona powinna na mnie czekać (tak też odebrałam dziś inną paczkę, która doszła bez problemu).
Potwierdzałam z nadawcą czy wszystkie dane wpisał w porządku, ale wszystko powinno być ok. Do WERu krakowskiego oczywiście nie idzie się dodzwonić - pani z poczty, na której powinnam odebrać przesyłkę, podała mi szereg numerów, ale żaden nie odpowiada

Wiecie może co powinnam teraz zrobić?
Spokojnie - ja bardzo często mam komunikat "nieudane doręczenie", po czym na drugi dzień przesyłka znowu jest "w doręczeniu" i tego dnia listonosz do mnie dociera. Być może oni wpisują ten komunikat, jak np. list dotrze już do poczty docelowej, ale nie zdążą go tam obrobić i przekazać listonoszowi do doręczenia od razu tego samego dnia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-29 14:32:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.