Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-10, 14:50   #31
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Wiara czyni cuda naprawde sila autosugestii jest ogromna. Niech kazdy wierzy w to co chce.
Ja nie wierze w teorie ksiezycowe,mimo,ze byly mi wciskane w dziecinstwie. Podciecie koncowek nie stymuluje cebulek do szybszego wzrostu włosów.
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 15:34   #32
sylwiaa18
Rozeznanie
 
Avatar sylwiaa18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 518
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Kurde za późno tu zajrzałam, no to w tym roku już nie podetne koncówek :P
sylwiaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 19:58   #33
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

pooolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:55   #34
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez Weronikapr Pokaż wiadomość
Tak. Po farbowaniu zawsze kilka dni jest wręcz lepiej niż tuż przed, jak chodzi o układanie. Oczywiście miewam "bad hair days" ale tego też nijak nie wiążę z okresem, po prostu raz na jakiś czas się budzę i one nie chcą się ułożyć. Ale nie tak, że np. w czasie okresu przez te kilka dni
dziękuję
To potwierdza wypowiedzi, które znalazłam na innych forach - części się udawało, cześci znów nie...
Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
tak, a farbowaie wlosow podczas okresu sprawi ze kolor nie wyjdzie
witam w XXI wieku.
Zgodnie z tym, co wyżej podawałam, może być różnie. Przed miesiączką skóra produkuje więcej sebum (stąd też liczne niespodziewajki ), więc jest go więcej na włosie (głównie prostym, bo na kręconym przesuwanie się ku końcóce jest utrudnione). Dlatego - podobno, bo wiarygodność strony, na której to znalazłam, nie jest mi wiadoma - też farba może nie chwycić. I coś w tym jest, albowiem często wizażanki, by chronić włosy przed działaniem farby, nakładają przed koloryzacją olej...
Z Księżycem nadal niewiele ma wspólnego
Ale z regulacją tłuszczową skóry w cyklu miesięcznym owszem.

Cytat:
Napisane przez Aniamaluje Pokaż wiadomość
niby tak, ale nie ścinanie rozdwojone końcówki się wykruszają, więc jednak ma
Nieścinane rodzwojone końcówki się wykruszą, ale i rozdwojenie postąpi wyżej. Wykruszą się z powodu zniszczeń, a nie Księżyca.
Cytat:
Też nie wierzyłam w takie rzeczy (ogólnie jestem ateistką), ale lubię sobie eksperymentować i sprawdzać różne "pierdoły". Zdaję sobie sprawę, że mamy XXI wiek i nauka postąpiła mocno do przodu, ale niejednokrotnie w swoim życiu przekonałam się, że takie rzeczy jak siła myśli działają. I nie mówię tu efekcie placebo, ale realnym wpływie na stan rzeczy, np. polecam zrobić ten eksperyment http://www.dobrametoda.com/EMOTO/Emoto.htm, ja zrobiłam i oniemiałam Od tej pory najpierw coś sprawdzę zanim wyjadę ze swoim sceptycyzmem
Ale mamy tez coś takiego jak efekt samospełniającej się przepowiedni.
Oraz to, że jeśli uśmiechniemy sie do kogoś, to prędzej odpowie uśmiechem niż zaatakuje. Istnieją między nami sprzężenia zwrotne i moim zdaniem sporo da się uzasadnić fizyką i chemią.
Ale że są światy, które nie śniły sie naszym filozofom, że mogą istnieć inne wymiary poza nam znanym fajnie wierzyć

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Heroldin, ja się nie śmieję. Wiem, że księżyc ma duży wpływ zarówno na naturę nieożywioną jak i na żywe organizmy. Po prostu nie uważam, że cięcie włosów ma wpływ na ich porost Niezależnie od faz księżyca.
Popieram
Cięcie może mieć wpływ na późniejsze zachowanie całego włosa i końcówki - choćby degażowane kręcone będą się nadawać do ponownego cięcia.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-12-11 o 16:58
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 15:12   #35
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

nie wiem czy wierzyc w przyspieszanie lub zwalnianie porostu włosa względem faz ksiezyca, ale na dwa dni przed pelnia zarówno ja, jak i mój syn, bardzo źle spimy. Zawsze raz w miesiacu, moje dziecko miało ze 2 noce pod rzad koszmarne, źle przespane, przemarudzone. Wkurzało mnie to, bo nie miało zwiazku z niczym. Ale powtarzało sie regularnie w podobnym czasie i wtedy natknelam sie gdzies na wizazu, ze teraz wypada pełnia. Zglupiałam, bo niby czemu to ma wplywac, ale jednak moj mały synek reaguje na fazy księzyca jak zwierzątko. jest jeszcze nietkniety cywilizacją i nastawieniem. dlatego tez mam podstawy sadzic, ze i na włosy księzyc moze miec wpływ

jak cebulka ma wiedziec ze włos podcieto?moja teoria jest taka- cebulka jest obciazona podstawową masą włosa, do ktorej sie przyzwyczaja, jest to pewna siła fizyczna, gdy dyndajacy sobie włos oddziaływuje na cebulkę. I tak, gdy nagle go skrócimy, zmniejsza sie jego masa, wiec i swego rodzaju ucisk na cebulkę. To moze ją pobudzac lub usypiac. Ale to tylko teoria, moze nie miec wiele wspolnego z praktyką.

Zamierzam podciac włosy w lutym i obserwowac. Kto wie? efekt placebo tez duzo moze.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

a z ta woda ze strony emoto, to ja mysle, ze na czasteczki wpływają wibracje, fale dźwiekowe i regularny dzwiek niosacy cos milego daje obraz regularnie wygladajacych czasteczek a agresywny nieregularny, obraz krzywy i nieprzyjemny. to tyle na temat niesamowitego
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 16:35   #36
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

oj tak, też nie sypiam w okresie pełni
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 18:47   #37
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
nie wiem czy wierzyc w przyspieszanie lub zwalnianie porostu włosa względem faz ksiezyca, ale na dwa dni przed pelnia zarówno ja, jak i mój syn, bardzo źle spimy. Zawsze raz w miesiacu, moje dziecko miało ze 2 noce pod rzad koszmarne, źle przespane, przemarudzone. Wkurzało mnie to, bo nie miało zwiazku z niczym. Ale powtarzało sie regularnie w podobnym czasie i wtedy natknelam sie gdzies na wizazu, ze teraz wypada pełnia. Zglupiałam, bo niby czemu to ma wplywac, ale jednak moj mały synek reaguje na fazy księzyca jak zwierzątko. jest jeszcze nietkniety cywilizacją i nastawieniem. dlatego tez mam podstawy sadzic, ze i na włosy księzyc moze miec wpływ

jak cebulka ma wiedziec ze włos podcieto?moja teoria jest taka- cebulka jest obciazona podstawową masą włosa, do ktorej sie przyzwyczaja, jest to pewna siła fizyczna, gdy dyndajacy sobie włos oddziaływuje na cebulkę. I tak, gdy nagle go skrócimy, zmniejsza sie jego masa, wiec i swego rodzaju ucisk na cebulkę. To moze ją pobudzac lub usypiac. Ale to tylko teoria, moze nie miec wiele wspolnego z praktyką.

Zamierzam podciac włosy w lutym i obserwowac. Kto wie? efekt placebo tez duzo moze.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

a z ta woda ze strony emoto, to ja mysle, ze na czasteczki wpływają wibracje, fale dźwiekowe i regularny dzwiek niosacy cos milego daje obraz regularnie wygladajacych czasteczek a agresywny nieregularny, obraz krzywy i nieprzyjemny. to tyle na temat niesamowitego
CO do tej kwestii cebulki- sama się nad tym zastanawiałam, ale jednak nie ma dowodów na to, iż tak faktycznie się dzieje

Co do wpływu samego księżyca na organizm- wiem, że "coś w tym jest", bo jak byłam młodsza lunatykowałam i to właśnie tylko wtedy, gdy była pełnia. Chodziłam wtedy po domu, rozmawiałam z domownikami Teraz na szczęście tylko rozmawiam albo mówię przez sen, już nigdzie nie chodzę Póki co, nie wiem, czy mówię w czasie pełni czy niezależnie od księżycowego cyklu, bo nie czyniłam obserwacji, ale co do lunatykowania to zdarzało się ono tylko w czasie pełni. Sama do dzisiaj w jej trakcie miewam problemy z zaśnięciem, które normalnie są mi zupełnie obce. Z tego, co czytałam, księżyc może mieć również spory wpływ na gospodarkę wodną organizmu a, co za tym idzie, na sporo rzeczy. Podejrzewam, że może mieć wpływ na wzrost włosów, ale nie wiem, czy obcinanie w konkretny dzień już się tutaj w ogóle liczy...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 08:52   #38
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

a ja mam takie pytanie
dlaczego akurat w czasie pelni nalezy podcinac te wlosy a nie np robic masaz skalpu co by lepsze przynioslo rezultaty i jest lepsze dla cebulek?
na tym przykladzie widac ze to glupota jak niewiem nie dosc ze podcinanie nic nie daje to jeszcze to robic podczas pelni
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 09:44   #39
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie
dlaczego akurat w czasie pelni nalezy podcinac te wlosy a nie np robic masaz skalpu co by lepsze przynioslo rezultaty i jest lepsze dla cebulek?
na tym przykladzie widac ze to glupota jak niewiem nie dosc ze podcinanie nic nie daje to jeszcze to robic podczas pelni
dla Ciebie jest to bzdura, ale ludzie wierza w rozne rzeczy. dla mnie taka sama bzdura jest pojecie boga itd, ale przeciez jest wielu wierzacych, ja sie z nich nie smieje.

nie wiesz czy nic nie daje, bo jak ktos w to mocno wierzy, to moze to zadziałac. nie ma to jak autosugestia
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 09:52   #40
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
dla Ciebie jest to bzdura, ale ludzie wierza w rozne rzeczy. dla mnie taka sama bzdura jest pojecie boga itd, ale przeciez jest wielu wierzacych, ja sie z nich nie smieje.

nie wiesz czy nic nie daje, bo jak ktos w to mocno wierzy, to moze to zadziałac. nie ma to jak autosugestia
szkoda ze ludzie chorzy nieuleczalnie nie maja takiej wiary w cudowne myslenie
moze mniej byloby nieszczesc na swiecie gdyby kazdy w cos wierzyl

nawet gleboka wiara w boga takiego czy takiego nie pomaga ,a co mowa wiara w ksiezyc
mozna sobie tez wmowic ze cos dziala
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 10:19   #41
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
nawet gleboka wiara w boga takiego czy takiego nie pomaga ,a co mowa wiara w ksiezyc
mozna sobie tez wmowic ze cos dziala
A jak wytłumaczysz fakt że ludzie którzy przyjmują placebo wierząc że to prawdziwy lek odczuwają często taką samą poprawę jak ci którzy faktycznie przyjmują lek?

Tak z ciekawości pytam, nie żebym próbowała cię atakowac czy coś. Akurat podcinanie włosów zgodnie z fazami księżyca niewiele może zdziałac też według mnie, ale przecież nikomu nie zaszkodzi.
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 10:28   #42
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
A jak wytłumaczysz fakt że ludzie którzy przyjmują placebo wierząc że to prawdziwy lek odczuwają często taką samą poprawę jak ci którzy faktycznie przyjmują lek?

Tak z ciekawości pytam, nie żebym próbowała cię atakowac czy coś. Akurat podcinanie włosów zgodnie z fazami księżyca niewiele może zdziałac też według mnie, ale przecież nikomu nie zaszkodzi.
rowniez nie atakuje niech sobie kazdy robi co chce tylko jestem ciekawa dlaczego to zawsze "tonacy sie chwyta brzytwy"

wydaje mi sie ze sobie wmawiaja i pozniej widza cos czego nie ma np idzie babka do lekarza bo wszystko ja boli ten ja bada i okazuje sie ze nic nie ma chorego tak dziala jej psychika ze sobie wmowila wsluchala sie w swoj organizm ..;dlatego dostaje skierowanie do psychologa na inne badania bo skoro ja cos boli a tego niema to cos nie tak z niainne badania to pozniej potwierdza lub tez nie ..
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 10:33   #43
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
szkoda ze ludzie chorzy nieuleczalnie nie maja takiej wiary w cudowne myslenie
Po co takie uogólnianie? Tym bardziej, że jedną rzeczą jest świadomość swojej choroby i szans na wyleczenie, a drugą jest nadzieja na to, iż organizm chorobę pokona. Zresztą, pytanie czy chodzi o choroby, o których wiadomo, że są zupełnie nieuleczalne, czy też o takie, gdzie szanse na wyjście z choroby są nikłe, ale jednak istnieją. W tej drugiej sytuacji łatwiej jest zachować nadzieję, bo nie jest ona sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. Sama widzę po niektórych swoich bliskich jak pozytywne myślenie może pomagać w walce z potencjalnie śmiertelną chorobą. Może, ale nie musi.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 10:44   #44
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Po co takie uogólnianie? Tym bardziej, że jedną rzeczą jest świadomość swojej choroby i szans na wyleczenie, a drugą jest nadzieja na to, iż organizm chorobę pokona. Zresztą, pytanie czy chodzi o choroby, o których wiadomo, że są zupełnie nieuleczalne, czy też o takie, gdzie szanse na wyjście z choroby są nikłe, ale jednak istnieją. W tej drugiej sytuacji łatwiej jest zachować nadzieję, bo nie jest ona sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. Sama widzę po niektórych swoich bliskich jak pozytywne myślenie może pomagać w walce z potencjalnie śmiertelną chorobą. Może, ale nie musi.
tak pozytywne myslenie pomaga w walce z choroba ale nie uzdrawia
tak samo bedzie z koncowkami scietymi podczas pelni pomoze to osiagnac zdrowe sprezyste wlosy bo beda sciete ale nie beda przez jedna noc dluzsze
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 10:53   #45
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

rety.. od ksiezyca do ludzi nieuleczalnie chorych to troszke daleko

mam wrazenie, ze strasznie sie z tego śmiejesz, a ja uwazam, ze to troche nie na miejscu. ksiezyc ma wpływ na przypływy i odpływy na morzu, na rosliny, wiec czemu nie moze miec na nas? i nikt nie mowi, ze w ciagu jednej nocy to byłby ubaw

ludzie wierza w uzdrawiajaca moc rosołu, a udowodniono, ze rosół nie wpływa ani troche na zdrowienie podczas grypy czy przeziebienia i wcale nie wzmacnia. wierza w homeopatie, choc to prawie sam alhol oraz w witamine C, ktora tez wcale nie dziala, tym bardziej syntetyczna :P czytałam gdzies, ze pewna czarownice wcierały w czasie pełni przezd 7 kolejnych dni pomidora w skore głowy, by włosy szybciej rosły i.. rosły.. a to nie dlatego, ze to bylo w czaise pełni, tylko dlatego, ze pomidor ma substancje przyspieszajce porost minerały, likopen, witaminy
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:03   #46
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

ja sie nie smieje tylko niedowierzam ze takie rzeczy jeszcze sie dzieja
apropo czarownic kiedys je palono na stosie w wiadomym celu
ale to zawsze "tonacy brzytwy sie lapie" i dlatego takie rzeczy sie dzieja nadal
no nic z checia poczekam na efekty moze i ja sie przekonam jak ktos mi to pokaze a nie opowie lub przeczyta

a wracajac do tego porostu kiedy nalezy spodziewac sie efektow wzrostu? i jaki ten przyrost ma byc ? oby nie okazalo sie ze wlosy urosly normalnie po scieciu lub pomogly im w tym brane suplementyale bedzie mowione ze to ksiezyc pomogl...
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:07   #47
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

dlatego nie bardzo jest jak to sprawdzic, ale pobawic się mozna

ja bym nazwała te forme przyspieszania lenistwem raczej niz ostatnia deska ratunku hehe byłoby genialnie, jakby to działało, oszczednosc i prostota.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:11   #48
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

no oczywiscie do wszystkiego trzeba miec dystans i podejsc na luzie
rozumiem ze ta chec zapuszczenia szybko wlosow jest ogromna ale ja bym jednak postawila na masaze skalpu wcierki oleje indyjskie dobre suplementy a pobawic sie w czary mozna jak kto woliale budzic to jednak bedzie zawsze spekulacje
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:24   #49
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
tak pozytywne myslenie pomaga w walce z choroba ale nie uzdrawia
tak samo bedzie z koncowkami scietymi podczas pelni pomoze to osiagnac zdrowe sprezyste wlosy bo beda sciete ale nie beda przez jedna noc dluzsze
Podejrzewam, że nikt tu nie uważa, że włosy staną się po podcięciu w konkretny dzień dłuższe. Chociaż sama ta księżycowa teoria śmieszy mnie trochę w tym aspekcie zależności podcinanie-wzrost włosów, to jednak nie porównywałabym wiary w nią z kwestią pozytywnego myślenia w walce z chorobą.

Swoją drogą- ja napisałam, że pozytywne myślenie może pomagać, ale nie musi. Co do uzdrawiania- to jeśli dokonuje się ono za sprawą kilku składników w tym działań związanych z pozytywnym myśleniem, to czy wtedy można powiedzieć, że ono nie uzdrawia (nawet jeśli występuje razem z terapią- w tym momencie stanowi jej część)? Skąd wtedy ma być wiadomo, czy samo leczenie konwencjonalne by wystarczyło? Mówię teraz głównie o przypadkach, w których sami lekarze nie są w stanie przewidzieć, jak organizm zareaguje na terapię.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 12:22   #50
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
czytałam gdzies, ze pewna czarownice wcierały w czasie pełni przezd 7 kolejnych dni pomidora w skore głowy, by włosy szybciej rosły i.. rosły.. a to nie dlatego, ze to bylo w czaise pełni, tylko dlatego, ze pomidor ma substancje przyspieszajce porost minerały, likopen, witaminy
Zaraz będzie akcja na wizażu pt." Wcieramy pomidory w skórę głowy" hihi

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość

Swoją drogą- ja napisałam, że pozytywne myślenie może pomagać, ale nie musi. Co do uzdrawiania- to jeśli dokonuje się ono za sprawą kilku składników w tym działań związanych z pozytywnym myśleniem, to czy wtedy można powiedzieć, że ono nie uzdrawia (nawet jeśli występuje razem z terapią- w tym momencie stanowi jej część)? Skąd wtedy ma być wiadomo, czy samo leczenie konwencjonalne by wystarczyło? Mówię teraz głównie o przypadkach, w których sami lekarze nie są w stanie przewidzieć, jak organizm zareaguje na terapię.
Są też przypadki, kiedy lekarze mówią, że to cud uratował np. ciężko chorego człowieka. Czasem z nieznanych nam przyczyn choroba ustępuje. Nie znamy tak naprawdę możliwości ludzkiego organizmu, tak jak nie znamy w całości otaczającego nas świata. Można wierzyć we wpływ księżyca na porost włosów lub nie, ale faktem jest, że księżyc oddziałuje na różne rzeczy, co już wcześniej było opisane i pewnie w tej chwili znamy ułamek możliwości zarówno pozytywnego myślenia, samouzdrowienia, jak i księżyca.
Na świecie są jeszcze rzeczy, "o którym się nie śniło filozofom"
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 04:02   #51
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
pomogly im w tym brane suplementy
A widzisz - dla mnie to wszystko, co kryje się pod nazwą : suplement, to dopiero oszustwo i szarlataństwo . A Ty w to wierzysz . I dobrze . Łykaj i miej nadzieję .
Co zaś się tyczy chorób, każdy lekarz potwierdzi, że pozytywne nastawienie pacjenta i jego chęć życia, to dodatkowe i bardzo ważne czynniki do uzdrowienia
Wierzę, że są jeszcze zjawiska, których nasze umysły nie są w stanie ogarnąć . Być może następne pokolenia. Przecież jeszcze nie tak dawno { bo cóż jest te kilka setek lat } stwierdzenie, że ziemia jest kulista i nie jest centrum wszechświata równało się dzisiejszym, przez wielu wyśmiewanych "rozprawach" o przemyślnych Marsjanach czyhających na niespodziewających się niczego Ziemian . I co się okazało ?!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 07:14   #52
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
A widzisz - dla mnie to wszystko, co kryje się pod nazwą : suplement, to dopiero oszustwo i szarlataństwo . A Ty w to wierzysz . I dobrze . Łykaj i miej nadzieję .
Do suplementów z prawdziwego zdarzenia nie potrzebna jest nadzieja, tylko wiedza, polecam poczytanie literatury naukowej z tej dziedziny. Wtedy będziesz miała jakieś pojęcie i wiadomości, a nie powtarzane na ulicy mądrości, że nie wiadomo co to, jak działa i że to oszustwo. Owszem, zgodzę się, że wiele suplementów to pic na wodę, ale jak już mówiłam - zapoznaj się z zasadami wprowadzania na rynek, rozróżnieniem suplementów i suplementów, właściwościami poszczególnych składników i ze składami i z tym co to właściwie znaczy.

Edytowane przez Weronikapr
Czas edycji: 2011-12-16 o 07:16
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 12:24   #53
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
Na świecie są jeszcze rzeczy, "o którym się nie śniło filozofom"
...bo na polibudzie nie studiowali...
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 13:23   #54
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
...bo na polibudzie nie studiowali...
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 14:05   #55
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
A widzisz - dla mnie to wszystko, co kryje się pod nazwą : suplement, to dopiero oszustwo i szarlataństwo . A Ty w to wierzysz . I dobrze . Łykaj i miej nadzieję .
Co zaś się tyczy chorób, każdy lekarz potwierdzi, że pozytywne nastawienie pacjenta i jego chęć życia, to dodatkowe i bardzo ważne czynniki do uzdrowienia
Wierzę, że są jeszcze zjawiska, których nasze umysły nie są w stanie ogarnąć . Być może następne pokolenia. Przecież jeszcze nie tak dawno { bo cóż jest te kilka setek lat } stwierdzenie, że ziemia jest kulista i nie jest centrum wszechświata równało się dzisiejszym, przez wielu wyśmiewanych "rozprawach" o przemyślnych Marsjanach czyhających na niespodziewających się niczego Ziemian . I co się okazało ?!
ja jestem przykladem zywym na to ze suplementy mi pomogly ( moim wlosom )
swego czasu mialy zastoj i pozniej dostaly porzadnego kopa a efekty sa w albumie mozna zobaczyc jak szybko urosly przez okres brania suplementow
i napewno zadne modly nie pomoga jesli organizmowi czegos brak wewnatrz

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronikapr Pokaż wiadomość
Do suplementów z prawdziwego zdarzenia nie potrzebna jest nadzieja, tylko wiedza, polecam poczytanie literatury naukowej z tej dziedziny. Wtedy będziesz miała jakieś pojęcie i wiadomości, a nie powtarzane na ulicy mądrości, że nie wiadomo co to, jak działa i że to oszustwo. Owszem, zgodzę się, że wiele suplementów to pic na wodę, ale jak już mówiłam - zapoznaj się z zasadami wprowadzania na rynek, rozróżnieniem suplementów i suplementów, właściwościami poszczególnych składników i ze składami i z tym co to właściwie znaczy.
dokladnie trzeba sie znac zeby pozniej moc sie wypowiadac w temacie suplementow
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 17:46   #56
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
...bo na polibudzie nie studiowali...
: cojest::c ojest::co jest: padłam
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 03:40   #57
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
ja jestem przykladem zywym na to ze suplementy mi pomogly ( moim wlosom )
Gratuluję i życzę dalszego przyrostu !
To już w Piśmie Świętym powiedziane jest : „Gdybyście mieli wiarę tak małą jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście górze, żeby się przesunęła i to się stanie” (por. Mt 17, 20).
Jak czytałam na fryzjerskim, są i takie osoby, którym włosy po suplementach i 4 cm miesięcznie rosną . To kudy mi tam do Was z moimi pogaństwem .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 06:24   #58
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

Nie no błagam
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 13:26   #59
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Pielęgnacja włosów zgodnie z fazami Księżyca.

jestem już po podcięciu 17 Stycznia i 15 Lutego ale moje włosy rosną nawet wolniej niż zawsze, może ze mną coś nie tak, nie wiem
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.