Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-11, 19:00   #2191
little_redhead
Zadomowienie
 
Avatar little_redhead
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 309
Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Wątek zakładam na forum ginekologii bo podejrzewam, że wszystkiemu winne są tabletki. Przepraszam za ogólną chaotyczność postu, ale jestem strasznie roztrzęsiona.

Tabsy biorę od ok. 2 lat (sama mam lat 19). Palę, mam wadę zastawkową serca - ginekolog który zapisał mi tabletki wiedział o tym. Najpierw brałam Narayę, od ok. 8 miesięcy zmienione na asubtelę.

Od, nie wiem, może pół roku co jakiś czas odczuwałam drętwienie nóg, tył ud, kolan i łydki. Szybko przechodziło. Ogólnie myślałam o odstawieniu tabletek, miałam wrażenie że zaczęły źle na mnie działać (bóle głowy, zły nastrój i brak ochoty na seks znacznie się zmniejszały pomiędzy opakowaniami, w trakcie 7 dniowej przerwy).

Wczoraj w nocy zaczął się jakiś koszmar O 22 jak zwykle wzięłam tabletkę, koło 23 zaczęły mi bardzo drętwieć nogi. To uczucie w ogóle nie mijało. Potem doszło drętwienie rąk, na końcu drętwienie skóry w okolicach głowy, strasznie złe samopoczucie. Było mi słabo, źle się oddychało. Od 2 już chyba z nerwów dostałam drgawek. Wstanie do łazienki czy po wodę kończyło się zawrotami głowy i gorszym drętwieniem. Koło 8 rano wreszcie udało mi się zasnąć. Wstałam o 17, nogi znowu zdrętwiały, zjadłam lekki jogurt żeby nie mieć pustego żołądka i wróciłam do łóżka. Wstać na dobre udało mi się dopiero przed 19. Wciąż mam trochę odrętwiałe nogi i skórę w okolicach uszu i policzków, ale czuję się już lepiej. Zniknęło straszne uczucie słabości i zawroty głowy.

Na ulotce tabsów pisze, że można je odstawić w dowolnym momencie. Należy też to zrobić natychmiast jeśli wystąpią właśnie między innymi dziwne odrętwienia kończyn. Tak też zrobię, dzisiaj o 22 nie przyjmę kolejnej dawki. Zastanawiam się tylko ile to jeszcze może potrwać... I co właściwie mi się stało? Może któraś z was doświadczyła czegoś podobnego i może służyć radą?

16go mam wizytę u ginekologa, miałam iść po kolejną receptę na tabletki. I tak się wybiorę i poskarżę na wszystkie te odczucia. Nie wiem nawet jakie badania powinno się wykonać po takich objawach, mam nadzieję że lekarz tego nie zbagatelizuje
__________________



We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.




little_redhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 19:05   #2192
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Wskazane: odstawienie tabletek oraz konsultacja neurologa, gdyż nie ma pewności, czy drętwienie jest skutkiem ubocznym przyjmowanych tabletek czy objawem niezależnym.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 19:09   #2193
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Sylvie 20 - czy na pewno chronią ?

Wiesz, że to głupie, czytasz ulotkę, właściwie to nawet myślisz, a zakładasz bez potrzeby nowy wątek i pytasz.

Nie, jeśli nie przekroczysz 12h, to jesteś cały czas bezpieczna

Tak, jesteś bezpieczna od pierwszej tabletki, ulotki nie kłamią i po to są, żeby do nich zaglądać.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 19:39   #2194
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Odstaw tabletki natychmiast.Ginekolog wiedząc że masz wadę serca i palisz papierosy nie ostrzegł Cię prze konsekwencjami brania tabletek?!
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 19:47   #2195
little_redhead
Zadomowienie
 
Avatar little_redhead
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 309
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Cytat:
Napisane przez OoDestinyoO Pokaż wiadomość
Odstaw tabletki natychmiast.Ginekolog wiedząc że masz wadę serca i palisz papierosy nie ostrzegł Cię prze konsekwencjami brania tabletek?!
Widać uznał że jestem za młoda żeby przyniosło to jakieś konsekwencje Ja bardziej się interesowałam i wypytywałam o wszystko niż mój gin. A lekarz niby 'dobry', polecany przez wszystkich. Z racji że przez długi czas było dobrze nie widziałam powodu żeby mu nie zaufać.
__________________



We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.




little_redhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 19:47   #2196
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Sylvie 20 - czy na pewno chronią ?

JA PITOLĘ. Normalnie wszystko opada od takich głupich postów. Bo ciężko ulotkę poczytać? Inne wątki na wizażu?! Lepiej śmiecić i trollować, nie?!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:11   #2197
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Odstaw tabsy od razu. Powiedz o tym ginowi. Przede wszystkim wybrałabym się do lekarza rodzinnego, bo te drgawki mogą być objawem epilepsji. Sama choruje na nią i część z tych objawów występowała w czasie ataków.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 20:18   #2198
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Cytat:
Napisane przez little_redhead Pokaż wiadomość
Widać uznał że jestem za młoda żeby przyniosło to jakieś konsekwencje Ja bardziej się interesowałam i wypytywałam o wszystko niż mój gin. A lekarz niby 'dobry', polecany przez wszystkich. Z racji że przez długi czas było dobrze nie widziałam powodu żeby mu nie zaufać.
Co to za lekarz jak tak się interesuje swoim pacjentem.pierwsze odstaw tabletki.drugie zmień ginekologa i powiedz mu dokładnie o wszystkim trzecie idź do lekarza rodzinnego.
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:32   #2199
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Zrób badania na krzepliwość krwi -> odstaw tabletki -> ponów badania -> porównaj wyniki
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:35   #2200
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Odstaw tabletki od razu! Ja bym chyba zawału dostała jakbym miała takie objawy, zaraz bym pędziła na pogotowie Mało to przypadków zakrzepicy po tabletkach? Skoro palisz i masz wadę serca nie powinnaś ich przyjmować, ewentualnie minipigulki. Niestety trudno o dobrego ginekologa, wszystkim nie można ufać, skoro są tacy są zabraniają rzucać palenie w ciąży, to zapewne są i tacy, którzy zapiszą tabletki dziewczynie z wadą serca i palaczce.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:37   #2201
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

No i kolejna dziewczyna, która ryzykuje swoim zdrowiem dla tabletek. Niestety, tabletki nie są dla wszystkich. Skoro masz sine palce - zrób badania, a dopiero po wykluczeniu związku z tabsami wróć do nich.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 21:06   #2202
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

Opanuj się. Cellulit pojawi się u każdej kobiety z wiekiem która nie stosuje odpowiedniej diety i nie uprawia sportu. A w te rozstępy średnio wierzę, z powietrza się nie biorą i musiałaś przytyć (albo mylisz rozstępy z czymś innym bo rozstępy to efekt rozciągania się skóry w szybkim czasie i tak dalej więc no wybacz ale nie spadają z nieba bez zmiany wagi) i tutaj kolejne ALE - metabolizm z wiekiem zwalnia więc to normalne że mogłabyś przytyć czy to z tabletkami czy bez. Sylvie20 to normalne tabletki, ja jestem młoda i biorę Sylvie30 i ta 20 i 30tka to nie jest sugerowany wiek pacjentki więc przestań czytać internet bravo i madrości które tabletki są dla której laski, bo akurat sylvie20 to są leciutkie i delikatne jedne z najsłabszych, o sylvie30 można by powiedzieć że są mocniejsze. Jeśli chodzi o sine palce idź do lekarza pierwszego kontaktu i skonsultuj z nim badania.

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Acha dodam że przy Sylvie30 mój cellulitis w ciągu kilku miesięcy ograniczył się praktycznie do 0, bo tylko i aż tyle; trzeba zmienić dietę i się ruszać a nie do końca życia myśleć że będzie się miało idealne i gładkie ciało jak 13 latka . Z wiekiem cellulitis się pojawia i to jest po prostu norma. Jedynie sine palce są niepokojące, ale to tak jak pisałam, ja bym się konsultowała z lekarzem pierwszego kontaktu.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:14   #2203
little_redhead
Zadomowienie
 
Avatar little_redhead
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 309
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Odstaw tabletki od razu! Ja bym chyba zawału dostała jakbym miała takie objawy, zaraz bym pędziła na pogotowie Mało to przypadków zakrzepicy po tabletkach? Skoro palisz i masz wadę serca nie powinnaś ich przyjmować, ewentualnie minipigulki. Niestety trudno o dobrego ginekologa, wszystkim nie można ufać, skoro są tacy są zabraniają rzucać palenie w ciąży, to zapewne są i tacy, którzy zapiszą tabletki dziewczynie z wadą serca i palaczce.
Poczytałam trochę teraz o minipigułkach, może zapytam o nie ginekologa. Ale to później, teraz i tak nie współżyję regularnie więc mogę się obyć bez żadnych hormonów. We wrześniu przeprowadzam się do Krakowa, tam poszukam dobrego lekarza.
__________________



We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.




little_redhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:31   #2204
Spring89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 10
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

A propos rozstępów..
Może jest Ci Drabineczko trudno w to uwierzyć, ale porozmawiaj z pierwszym lepszym dermatologiem o rozstępach, a dowiesz się, że a i owszem, mogą się pojawić BEZ PRZYTYCIA, ba! mogą być skutkiem utraty wagi, jak i tendencji do rozstępów.
Spring89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 22:09   #2205
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

drabineczko, akurat cellulit i rozstępy mają związek z braniem tabletek anty, więc tu się mylisz
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 22:40   #2206
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

cellulit to wiem że może wzmagać tendencję do posiadania cellulitu ale nie czarując się - bez sportu itp i tak by się pojawił więc żadna strata dla autorki ;p a że tabletki mogły maczać w tym palce w momencie zatrzymywania wody - mogły. ale na dwoje babka wróżyła, skąd pewność że w przeciągu kilku lat nigdy by się nie pojawiły nawet bez przyjmowania tabletek/

nie wiem, przepraszam, ale nie umiem pojąć jakim cudem rozstępy bez zmiany wagi miałyby się pojawić skoro powstają przy rozciąganiu się skóry i rwaniu sieci włókien... i to bez ironii, po prostu nie wiem, wyjaśnij mi spring89 ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 22:44   #2207
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie wiem, przepraszam, ale nie umiem pojąć jakim cudem rozstępy bez zmiany wagi miałyby się pojawić skoro powstają przy rozciąganiu się skóry i rwaniu sieci włókien... i to bez ironii, po prostu nie wiem, wyjaśnij mi spring89 ;p
wiem, że nie do mnie, ale poczytaj sobie o chorobach cywilizacyjnych, jedną z nich są rozstępy, poczytaj przyczyny, na pewno znajdziesz tam antykoncepcję. Do ginekologa z pewnością chodzisz, jego też możesz o to zapytac, na pewno Ci to potwierdzi ja jak nigdy nich nie miałam, to jak zaczełam brać hormony pojawiły się nawet na przedramionach, oprócz tego kolana, brzuch, piersi, wiadomo
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 23:10   #2208
Spring89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 10
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie wiem, przepraszam, ale nie umiem pojąć jakim cudem rozstępy bez zmiany wagi miałyby się pojawić skoro powstają przy rozciąganiu się skóry i rwaniu sieci włókien... i to bez ironii, po prostu nie wiem, wyjaśnij mi spring89 ;p
Już biegnę z wyjaśnieniem. Nie robię z siebie eksperta, broń Boże, ale ugodził mnie ten stereotyp, że rozstępy są od tycia, więc postaram się mniej więcej napisać to, co powiedziało mi już kilku dermatologów. <Jako że borykam się z tym problemem będąc chudą, codziennie ćwiczącą dziewczyną >
Rozstępy są "pękaniem" skóry, a i owszem, ale nie musi tu działać czynnik "rozciągania".
Bywa tak, że skóra jest wrażliwa, cieńsza i bardziej podatna na problemy, często są tutaj winne geny . Czasem dodatkowo działają hormony, które nie tyle muszą działać na tycie jak na wrażliwość skóry. Włóknom skóry brakuje elastyczności i pękają.
Pewnie to głupi przykład, ale weźmy pod uwagę skorupkę jajka. Możesz rozerwać jajko (tycie), a możesz stuknąć skorupkę łyżeczką i też będą pęknięcia.
Może to nieprecyzyjne i chaotyczne, ale wpisz sobie w wyszukiwarkę hasło co powoduje rozstępy, albo rozstępy a hormony i wyskoczy wiele ciekawych artykułów.
Przytoczę tutaj kawałek: "Osoby skłonne do rozstępów

• ludzie otyli,

• nastolatki w okresie dojrzewania,

• kobiety w okresie ciąży, menopauzy,

• kulturyści,

• osoby o częstych wahaniach wagi (także podczas nagłego spadku masy ciała można nabawić się rozstępów!!),

• osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych,

• osoby przyjmujące leki steroidowe,

• osoby z predyspozycjami genetycznymi.

Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, u osób otyłych i szczupłych, starszych, jak i u nastolatek w okresie dojrzewania. Problem ten dotyczy w mniejszym lub większym stopniu niemal 90% kobiet w ciąży." Źródło Centrum medyczne, nie będę reklamować jakie.
Pozdrawiam

Edytowane przez Spring89
Czas edycji: 2012-07-11 o 23:25
Spring89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 23:21   #2209
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

Ja się zgadzam. Mam chudą koleżankę, żadnych przytyć/chudnięć w życiu (no może 2-3 kilo, ale to raczej KAŻDY ma). I ona też ma rozstępy/cellulit... Więc nie utożsamiajcie tego tylko i wyłącznie z ubytkiem wagi!!!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 00:28   #2210
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: sylvie20, a rozstępy, a cellulit, a sine palce

Hmmm ja tak fizycznie nie potrafię sobie tego wyobrazić bo dla mnie to zawsze było związane z rozciąganiem się skóry. Ale dzięki poczytam bo nie zdawałam sobie z tego sprawy.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 16:39   #2211
topek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Hej Ja chciałabym się zapytać czy te wszystkie tabletki są takie same? chodzi mi o to, że wzięłam środową tabletkę w czwartek a tą co w środę z innej środy ze tak powiem i teraz nie wiem co robić i jak dalej brać np. w piątek czwartkową itp ... Dzięki za odpowiedź
topek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 16:42   #2212
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez topek89 Pokaż wiadomość
Hej Ja chciałabym się zapytać czy te wszystkie tabletki są takie same? chodzi mi o to, że wzięłam środową tabletkę w czwartek a tą co w środę z innej środy ze tak powiem i teraz nie wiem co robić i jak dalej brać np. w piątek czwartkową itp ... Dzięki za odpowiedź
bierz normalnie, tak jak leci.
Tak, każda tabletka ma taki sam skład (ULOTKA DO JASNEJ CH.).
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 17:10   #2213
topek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Dzięki czytałam ulotkę żeby nie było, ale wiesz jak to jest lepiej się kogoś poradzić
topek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 11:16   #2214
qwerty_01
Raczkowanie
 
Avatar qwerty_01
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 36
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

ja biorę mercilon i mam czasami drętwienie w łydkach, ginekolog powiedział że nie musi to być od tabletek, ale może.. i zalecił branie magnezu, bo brak magnezu jest pryczyną drętwień kończyn itd. może leć do apteki po jakąś dawkę magnezu i bierz, może zacznie stopniowo przechodzić zdrowia
qwerty_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 20:14   #2215
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Sylvie 20

Wykańczam drugie opakowanie i basta! Zupełnie nie dla mnie. Od pierwszej do ostatniej tabletki mam plamienie.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 23:52   #2216
little_redhead
Zadomowienie
 
Avatar little_redhead
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 309
Dot.: Drętwienie, dziwne objawy, co robić?

Cytat:
Napisane przez qwerty_01 Pokaż wiadomość
ja biorę mercilon i mam czasami drętwienie w łydkach, ginekolog powiedział że nie musi to być od tabletek, ale może.. i zalecił branie magnezu, bo brak magnezu jest pryczyną drętwień kończyn itd. może leć do apteki po jakąś dawkę magnezu i bierz, może zacznie stopniowo przechodzić zdrowia
Magnez akurat przyjmuję regularnie, więc to chyba nie to.

Zobaczę co powie gin, wizytę u neurologa mam już za sobą.
__________________



We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.




little_redhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:06   #2217
Ineksja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Sylvie 20

spray dobrze Cię rozumiem, też miałam ten problem. Zdarzało się to nawet po roku ich przyjmowania.
Ineksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 10:27   #2218
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Było już wyjaśnione w innym wątku
W jakim ?
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 10:35   #2219
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Nie wiem czy miałaś w ręku ulotkę, ale tam też jest wszystko o tym napisane. Jak zaczynasz branie, organizm dopiero musi się do hormonów przyzwyczaić. Możesz plamić nawet całe pierwsze opakowanie, zazwyczaj od drugiego to ustępuje. Krwawienie po kilku miesiącach na pewno się unormuje.

A z pytaniem wizażanki wyżej, chodziło o to, że jak najbardziej tabletki mają wpływ na to, że jest bardziej sucho w pochwie. Tabletki mają to do siebie, że zagęszczają śluz szyjkowy, dlatego mamy go mniej w dolnych partiach naszych narządów i bardzo, bardzo dużo kobiet na anty ma z tym problem. Dlatego warto się zaprzyjaźnić z żelami intymnymi
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:10   #2220
zuzdeiks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Sylvie 20

biorę sylvie20 już prawie pół roku i moja waga strasznie spadła. to źle dobrane tabletki? czy jeśli zmieniłabym tabletki na inne(odpowiednie) wróciłabym do poprzedniej wagi?
zuzdeiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.