Ćwiczenia przy problemach z plecami/kręgosłupem - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-19, 11:11   #151
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

o "wyprostowaniu" kręgosłupa możesz zapomnieć, chyba że operacyjnie

to co możesz zrobić na chwilę obecną:
- udać się do lekarza i poprosić o skierowanie na RTG kręgosłupa
- następnie do ortopedy / traumatologa oni powinni Cię skierować na rehabilitację
zwłaszcza, że jak piszesz masz skompensowane skrzywienie i boli a to już nie jest dobrze

wpisz w google hasło skolioza, wyskakuje kilka ośrodków leczenia, gabinetów masażu itp.

ja borykam się z tym problemem od 14 roku życia
żyję, mam męża, dwoje dzieci, nikt mnie palcami na ulicy nie wytykał i nie wytyka
jednak trzeba dbać o siebie, być aktywnym i utrzymywać mięśnie w dobrej kondycji
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 16:31   #152
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

Ja z wyżej opisanych mam też prawe ramię dużo niżej. Jestem zapisana na czwartek do poradni wad postawy - zobaczymy czy coś mi pomoże. Mam 16lat.

A, i dodam, że nic mnie nie boli - nie przeszkadza mi to. tylko brzydko wygląda...
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 11:00   #153
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

CoffeeWithMilk, Widzę, że mam to samo co Ty. Zaniedbałam to kiedy dało się jeszcze coś zrobić, teraz mam 20lat i mam zamiar wybrać się do lekarza. Ostatnio ortopeda dał mi skierowanie na rehabilitację- nic mi to nie dało, ani ból nie zniknął, ani nic.. Ale chcę teraz iść prywatnie- żeby ktoś się mną pożądnie zajął.
Jestem z Tobą trzymaj się
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:02   #154
kaskaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
ćwiczenia nie obciążające nóg i kręgosłupa

Witam

Chciałabym się dowiedzieć, jakie ćwiczenia mogę polecić mamie (ok 50 lat), żeby ciało nabrało większej jędrności. Sama jestem dość aktywna i chętnie bym ją pozabierała ze sobą na siłownię albo fitness, jednak tu się pojawiają jej problemy zdrowotne. Nie może zbytnio obciążać nóg, ani kręgosłupa. Eliminuje to znaczną większość znanych mi ćwiczeń, które mogłaby sobie wykonywać. Dobrym pomysłem byłby basen, jednak ona nie umie pływać i tu się pojawia problem
Bardzo proszę o jakieś rady dotyczące ćwiczeń, które mogę jej polecić, pokazać. Żeby były lekkie i bezpieczne.
kaskaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 13:10   #155
tildi
Raczkowanie
 
Avatar tildi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 42
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

Witam, ja chyba najstarsza w towarzystwie Mam 24 latka, też skoliozę i też bolą mnie plecy, też praca bardziej stojąca niż siedząca (lab). Ale chodziłam od 6 klasy podst. na rehabilitacje, w pozniejszym okresie włączyłam też basen. Z mojego doświadczenia wynika, że:
po 1. chyba tylko jako dziecko można SKORYGOWAĆ wadę kręgoslupa, a i tak ciężko pozbyć sie jej
po 2. teraz już, poza metodami operacyjnymi, chyba nie mamy szans na wyprostowanie kręgosłupa, ALE ćwicząc ODPOWIEDNIO (najlepiej pod okiem specjalisty - rehabilitanta itp, raczej nie "trenera" na siłowni) wyrabiamy sobie tzw. gorset mięśniowy który pozwala utrzymać kręgosłup wyprostowany (w miarę), nie męczymy się tak, jak próbujemy stać/siedziec/chodzic itp prosto.
Wniosek z tego: ćwiczymy ale rozsądnie!!
łatwiej oczywiscie mówić niż wykonać)
tildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:51   #156
kasia.antalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 32
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

Też mam 20 lat, problem miałam podobny, ale nie aż tak duży. Moja skolioza bardzo widoczna nie była szczęśliwie
Też myślałam, że będzie za późno już na prostowanie ćwiczeniami, bo przecież już nie rosnę itd... Nawet ortopeda mi tak powiedział. Ale mój trener (trenowałam kolarstwo swego czasu) poradził mi pewnego wuefistę, który właśnie pod tym kątem prowadzi ćwiczenia. W większości chodziły do niego dzieci właśnie, ale znalazło się parę osób w moim wieku, a nawet starszych. Pan ten przekonał mnie, że ćwicząc odpowiednio można kręgosłup wyprostować nawet w wieku 60 lat (i serio, miałam okazję takiego "staruszka" poznać!).
Pierwsza zasada, to mieć dokładny opis tego swojego skrzywienia (w którą stronę, itd) , ale myślę, że takie dane posiadasz;P Na podstawie tego dobiera się odpowiednie ćwiczenia, a raczej ilość powtórzeń na daną stronę ciała. Wzmacniając mięśnie z jednej strony bardziej niż z drugiej jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalające wyniki Są to ćwiczenia na siłowni, nie wiem jak te przyrządy się nazywają, ale pamiętam np naciąganie takiej linki stojąc do niej bokiem i tego typu rzeczy. Ogólnie najlepiej by było gdybyś się udała do takiego kogoś właśnie kto się na tym zna.
Wiem, że większość osób to sceptycy Ja akurat miałam szczęście Co prawda chodziłam na te ćwiczenia tylko przez jakieś pół roku (później była matura i już czasu za bardzo nie było), więc nie wyprostowałam się do końca, ale efekty były
kasia.antalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 14:10   #157
ewelavis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

hej. Przede wszystkim musisz sobie uzmysłowić fakt, że aby skorygować wadę postawy potrzebne są lata pracy nad tym, mam na myśli oczywiście rehabilitację, ale oczywiście nieinwazyjną, ale regularną, systematyczną i odpowiednią dla Twojego skrzywienia. Najlepiej jakbyś udała się do jakieś poradni rehabilitacyjnej, no chyba, że konieczne jest skierowanie od ortopedy, więc najpierw do niego. Nasze ludzkie ciało jest tak skonstruowane, że jak się o nie nie dba, to odwdzięcza się później.. A i 20 lat to oczywiście nie jest za późno, choć szkoda, że to zaniedbałaś. A i jak już powiedziałam powinny to być ćwiczenia delikatne, takie podczas których masz kontrolę nad ciałem;jeśli będziesz pod opieką rehabilitanta to już on się tym zajmie Ja z własnego doświadczenia polecam metodę Feldenkraisa, poczytaj o tym w necie. Co prawda nie mam silnie zaawansowanej skoliozy, ale ćwiczyłam z takimi osobami i naprawdę wyszli na prostą! Pozdrawiam i życzę wytrwałości
ewelavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 16:02   #158
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

dziękuję za wszystkie rady

nigdy niestety nie miałam robionego zdjęcia kręgosłupa, więc nie wiem nawet jakie to skrzywienie, jak mocne itp, Pani w przychodni rehabilitacyjnej mnie tylko obejrzała i stwierdziła, że skolioza.

Wybiorę się teraz do innej
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 22:22   #159
rudaska
Zakorzenienie
 
Avatar rudaska
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6 028
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

Kiedy słyszę o skoliozie to przypomina mi się horror z mojego dzieciństwa. Na moje szczęście moja zapobiegliwa mama ciągała mnie na ćwiczenia od najmłodszych lat po koniec podstawówki. Nienawidziłam tego ale teraz jej za to dziękuję. Moja wada kręgosłupa to nie tylko zwykła skolioza i kręgosłup w kształcie litery "S" ale także skrzywienie kręgosłupa wokół własnej osi, jedna noga krótsza o ok. 2 cm oraz niezrośnięte kręgi w dolnej części kręgosłupa co powoduje teraz ból. Pisze teraz, bo dopóki rosłam nic nie czułam. Prawda jest taka, że rehabilitacja ma największy sens dopóki kręgosłup rośnie. Potem cały szkielet kostnieje i pozostaje tylko operacja. Niemożliwe jest, żeby wyprostować kręgosłup ćwiczeniami w późniejszym wieku, chyba że wada jest minimalna, nawet niezauważalna. Poza tym ćwiczenia rehabilitacyjne to jest prawdziwa harówka- wiem co mówię bo sama przez to przechodziłam. Dzięki temu teraz mogę normalnie chodzić i nawet nie widać tego tak bardzo (mam nieco krzywe biodra) ale mogę uprawiać sport. Muszę jednak pamiętać aby ciągle pracować nad mięśniami grzbietu i rozciąganiem. Myślę, że lekarz ortopeda ( przy założeniu że będzie to dobry lekarz) będzie mógł ci pomóc bo jesteś jeszcze młoda i masz szansę nad sobą popracować. Życzę powodzenia i wytrwałości.
__________________
25.12.2015 Igor
17.09.2017 Olgierd
rudaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 11:45   #160
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: ćwiczenia nie obciążające nóg i kręgosłupa

Witaj, ciekawe pytanie.
Moja mama też ma podobny problem, tylko że dobiega 60tki ;-)
Może rozciąganie mięśni za pomocą taśm do fitnessu np. ramion czy nóg nie koniecznie na stojąco? Kupiłam sobie ostatnio takie taśmy i mama sama nawet wpadła na ten pomysł, jak tylko usłyszała do czego one Można wykonywać klasyczne - lekkie ćwiczenia tylko, że z taśmami które nie obciążą tak jak ciężarki a tylko wspomogą rozciąganie.
Też czekam na jakieś propozycję, ktoś podpowie nam?

Tu jest kilka video może coś się spodoba albo podsunie pomysły:
http://www.5min.com/Video/How-to-Sta...ises-149473553
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-02-26 o 11:50
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 12:47   #161
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: ćwiczenia nie obciążające nóg i kręgosłupa

Może aquarobic? Tylko na basen trzeba by się było wybrać. Na dużych basenach są takie grupy, nawet specjalnie dla seniorów, dość popularne. Aquarobic nie wymaga pływania ale przy okazji mama mogłaby się w końcu nauczyć pływać. Ja moją nauczyłam jak miała ok 40 lat, wcześniej się bała ale w końcu dała się przekonać i dziś uważa to za jedno ze swoich większych osiągnięć, obok tego ,ze nauczyłam ją też angielskiego i jazdy na nartach. Więc może zachęć mamę do basenu. nigdy nie jest za późno. Pewna Saudyjka uczyła się pływać w wieku 80 lat bo wcześniej mąż jej nie pozwalał.Także twoja mama ucząc się pływać w wieku lat 50 byłaby bardzo młodą adeptką pływania.Dużo osób zaczyna pływać dużo później.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2010-02-26 o 12:50
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 19:19   #162
Nataljaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Czy jak się ma krzywy kręgosłup to przestaje się on rozciągac??

Witam Mam 17 lat i jedyne 155 cm wzrostu mam długie nogi ale jestem krótka od pasa wzwyż. Rozciagam codziennie kręgosłup z nadzieją ze jeszcze pare centymetrów się rozciagnie ale niestety od dziecka jest on krzywy i zastanawiam się czy jest problem aby on mimo wszystko się rozciągnął czy poprostu juz mi się kości zrosły i napewno się nie rozciągnie?? Prosze o odpowiedzi. Pozdrawiam.!
Nataljaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 19:29   #163
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Czy jak się ma krzywy kręgosłup to przestaje się on rozciągac??

Myślę, że warto próbować.
Trudno powiedzieć jak to jest, jednak sama mam krzywy kręgosłup i wiem, że ćwiczenia są wręcz wskazane. To dobrze, że Twój kręgosłup jest w ruchu, jeśli nawet się nie ''rozciągnie'' to będzie Ci za to wdzięczny!
Polecam korygowanie postawy poprzez: stać prosto, opuścić ramiona, wyciągnąć szyję jak najwyżej - próbować dotknąć czubkiem głowy do sufitu.
Absolutnie wydłuża Częste ćwiczenie pozwoli wprowadzić to w nawyk, czyli przynajmniej optycznie będziesz wyglądać na dłuższą
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 19:29   #164
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Czy jak się ma krzywy kręgosłup to przestaje się on rozciągac??

na pewno masz 17 lat?!
kregoslup sie nie rozciaga od cwiczen, wiec przez to na pewno nie bedziesz wyzsza skrzywienie kregoslupa nie ma nic do wzrostu. czy wiesz przynajmniej ze szkoly, jak zbudowany jest kregoslup?! kregoslup sie nie zrasta, miedzy poszczegolnymi trzonami kregow znajduja sie dyski miedzykregowe. za wzrost odpowiada hormon wzrostu...eh
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 19:32   #165
Nataljaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Czy jak się ma krzywy kręgosłup to przestaje się on rozciągac??

Cytat:
Napisane przez Ewakuacja69 Pokaż wiadomość
na pewno masz 17 lat?!
kregoslup sie nie rozciaga od cwiczen, wiec przez to na pewno nie bedziesz wyzsza skrzywienie kregoslupa nie ma nic do wzrostu. czy wiesz przynajmniej ze szkoly, jak zbudowany jest kregoslup?! kregoslup sie nie zrasta, miedzy poszczegolnymi trzonami kregow znajduja sie dyski miedzykregowe. za wzrost odpowiada hormon wzrostu...eh
Duzo o tym czytała w internecie i dowiedzialam się ze kręgosłup w jakiś sposob się rozciąga dzięki ćwiczeniom.
Nataljaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 21:11   #166
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Czy jak się ma krzywy kręgosłup to przestaje się on rozciągac??

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Trudno powiedzieć jak to jest, jednak sama mam krzywy kręgosłup i wiem, że ćwiczenia są wręcz wskazane. To dobrze, że Twój kręgosłup jest w ruchu, jeśli nawet się nie ''rozciągnie'' to będzie Ci za to wdzięczny!
Zalezy jakie ćwiczenia, musza być odpowiednie do wady, bo przez zle dobrane mozesz pogorszyc swój stan. Nie ma dobrych cwiczen na wszystko, szczególnie jesli chodzi o korekcje wad postawy.

Cytat:
Napisane przez Ewakuacja69 Pokaż wiadomość
na pewno masz 17 lat?!
kregoslup sie nie rozciaga od cwiczen, wiec przez to na pewno nie bedziesz wyzsza
nie zgodze sie z tym Sa cwiczenia elongacyjne i antygrawitacyjne, które "rozciagaja kręgosłup" potocznie mówiąc. Ale ni jak maja się do wzrostu

Cytat:
Napisane przez Nataljaaaa Pokaż wiadomość
Duzo o tym czytała w internecie i dowiedzialam się ze kręgosłup w jakiś sposob się rozciąga dzięki ćwiczeniom.
tak, ale lepiej przejdz sie do poleconego specjalisty, ktory zdiagnozuje wade i poleci odpowiednie cwiczenia, bo tak to jets wróżenie z fusów


Pozdrawiam
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 21:50   #167
Nataljaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Czy jak się ma krzywy kręgosłup to przestaje się on rozciągac??

Dziękuję Bardzo za odpowiedzi
Nataljaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 22:55   #168
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Czy jak się ma krzywy kręgosłup to przestaje się on rozciągac??

taaa... ale tu mowa o ćwiczeniach ogólnie rozciągających, więc te są raczej nieszkodliwe. Nie można natomiast samemu dobierać ćwiczeń jednostronnych czy asymetrycznych, bo to zdecydowanie moze być zagrożeniem jeśli nieumiejętnie się je dobierze.
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 12:56   #169
Alexxxxis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 545
GG do Alexxxxis
Dot.: Czy jak się ma krzywy kręgosłup to przestaje się on rozciągac??

jezeli chodzi o skolioze to zabiera jednak ona pare cm wzrostu druga sprawa z cwiczeniami-najlepsze dla kregoslupa sa takie ktore go nie obciazaja. Dobrym cwiczeniem jest:
poloz sie na plecach na lozku i podsun sie tak, by glowa byla maksymalnie przy krawedzi. Nastepnie wez jakies ciezarki (lub cokolwiek ok1 kg na jedna reke) i rob "wymachy" rak do tylu az za glowe. Miesnie kregoslupa Ci sie rozciagaja oraz rozruszasz sobie okolice barkow i lopatek bo te miejsca przy skoliozie najczesciej sie zastaja
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34554891 #post34554891
Alexxxxis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 12:51   #170
kularek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 328
Dot.: Jakie ćwiczenia przy przepuklinie kręgosłupa lędźwiowego i wypuklinie szyjnego

Witam mój mąż też ma problemy z kręgosłupem a konkretnie ma przepuklinę w odcinku lędźwiowym i straszny ból od lipca 2009. Pomagają mu ćwiczenia wg metody mc kenziego tylko ćwiczyć trzeba regularnie on na początku musiał ćwiczyć co godzinę i pomagało. Na początku lekarz dfobrał mu ćwiczenia, ale potem sam je sobie dobierał i zrezygnowaliśmy z wizyt bo 1 kosztowała 70 zł - dużo nie dużo, ale chodzi o to,że potem lekarz pokazywał te same ćwiczenia, które są na internecie i powiedział jeszcze, że trzeba samemu obserwować w jakiej pozycji nie boli lub boli najmniej i ją wykonywać. A głównie ćwiczenia te polegaja na leżeniu w odpowiedniej pozycji lub wyginaniu się na odpowiednią stronę.
a z przepukliną jest czasem lepiej czasem gorzej (teraz niestety gorzej)
i my też mieszkamy na wsi ale przecież tu też są ośrodki rehabilitacji (przynajmniej u nas) a zabiegi tam trwają ok. 30 min dziennie i wystarczy skierowanie. Jeździliśmy już na śląsk pomogło ale nie na tyle żeby całkiem zlikwidować ból, w kwietniu wybieramy się do opola do kliniki tylko tam trzeba jechać na 7 czy 8 dni i mamy dużą nadzieję że wkońcu pomoże. A i do tego cały czas leki przeciwbólowe niestety. a mój ukochany ma 26 lat dopiero i czasem go tak boli, że moje biedactwo kochane nawet sobie skarpetki nie może założyć sam

http://www.mckenzie.pl/ i jeszcze inne strony gdzie są przykładowe ćwiczenia - one naprawde pomagają tylko trzeba być systematycznym i się nie zniechęcać
współczuję Ci bo wiem co ten ból powoduje a Ty musisz się jeszcze zajmować małymi dziećmi - życzę powrotu do zdrowia i wytrwałości.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

a na datę spojrzałam dopiero teraz i pewnie to już nie aktualne
kularek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 22:26   #171
iwonkaaa9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czy ćwiczenia na krzywy kręgosłup w wieku 20 lat mają jakiś sens?

a ja chciałabym wiedzieć czy są jakieś ćwiczenia żeby piersi znów były takie same. bo jak niestety wiadomo skolioza powoduje to ze jedna pierś wydaje się mniejsza. jest jakas szansa na to zeby piersi znów byly takie same?
iwonkaaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 13:52   #172
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Implant kręgosłupa a ćwiczenia

To może ktoś zaproponuje jakieś inne formy ruchu ???
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 19:58   #173
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Implant kręgosłupa a ćwiczenia

Witamy na forum wizaz.pl - forum lekarzy, fizjoterapeutow i rehabilitantow.

Lepiej zadaj to pytanie lekarzowi, an ie na forum, gdzie wiekszasc to zwykli amatorzy, i nie rob nic na wlasna reke, bo mozesz bardziej zaszkodzic niz pomoc...
meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:56   #174
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Implant kręgosłupa a ćwiczenia

Nie odważyłabym się udzielić Ci odpowiedzi.
Jakikolwiek uraz kręgosłupa jest na tyle poważny, że nie odważyłabym się nawet tutaj o to pytać.
Takie pytania warto zadać kompetentnej osobie, a jeżeli istnieje ryzyko... nie podejmować go.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 10:09   #175
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Implant kręgosłupa a ćwiczenia

Zadałam pytanie tutaj, ponieważ w opisie forum jest napisane, że odpowiadają konkretne osoby, więc myślałam, że to specjaliści w tej dziedzinie.
W każdym razie na własną rękę robić nic nie zamierzałam i nie zamierzam. Byłam ciekawa jakie ćwiczenia robić mogłabym od strony osób tym zajmujących się, ponieważ umówmy się, że lekarze nie za bardzo znają się na terminologii fitnessu. Potem chciałam przedyskutować to z lekarzem.
Zapytać na forum zawsze można - w końcu po to są fora. Co nie znaczy, że od razu można się na odpowiedziach bezwarunkowo opierać. Chodziło mi raczej o uzyskanie informacji a nie postawienie diagnozy.
Tyle osób jest na Wizażu, myślałam że może jest ktoś kto ma podobny problem i będzie mógł podzielić się doświadczeniami.....

Meginnia - dziękuję za informację, tam zadam to pytanie.

Wątek można zamknąć.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-03-27 o 10:37 Powód: dopisek
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:34   #176
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: Gimnastyka a chory kręgosłup

witam czy jescze ktos tu zaglada?
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 11:23   #177
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Gimnastyka a chory kręgosłup

Watęk idealny dla mnie.
Mam 16lat. Mam trochę krzywy kregosłup (mniej niż 10stopni), mocno wystające łopatki - szczególnie prawą i przywe barki - prawy wyżej (przy takich odtających łopatkach jest to mocno widoczne.
Podczas bilansu pediatra powiedziała, ze mam krzywy kręgosłup (ta, dopiero teraz się dowiedziała? prowadzi mnie od urodzenia....). Dostałam skierowanie do ortopedy. Ortopeda poogladał mnie, dał skierowanie na prześwietlenie. Po obejrzeniu prześwietlenia powiedział, że skrzywienie nie jest takie duże i wszystko jest już tak utrwalone, że jak baaardzo bym chciała coś zrobić, to tylko operacja. I zeby się nie pogłębiało, to mam jakiś sport uprawiać, najlepiej lekkoatletykę. Na tym skończył się mój kontakt z tym panem.
Co, według was, powinnam zrobić ?
Jakieś ćwiczenia?
Ta krzywizna mi przeszkadza - brzydko wygląda, torebki na ramię nie mogę nosić, bo na lewym ramieniu mi spada, a prawe mnie boli, jak długo na nim noszę.
Pomózcie, bo ja mam takie szczeście do lekarzy, że zawsze mi mówią, że nic mi nie jest...
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:54   #178
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Gimnastyka a chory kręgosłup

idź do fizjoterapeuty dobrego by cię dobrze poprowadził
może uda się coś zdziałać by operacja nie była konieczna
w tym wieku niestety jak się nic nie robi to niestety ale się może pogłębić
a czemu lekkoatletyka eh
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 13:09   #179
nell21y
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
kręgosłup a ćwiczenia

Witam,

chcę zacząć ponownie ćwiczenia, mam w planach Aerobiczną 6 Weidera oraz inne ćwiczenia.
Z tym że mój kręgosłup nie jest w najlepszym stanie. Mniej więcej w połowie pleców mam zapadnięty jeden krąg, jest wgłębienie jakby go wogóle nie było. Pare razy kręgarz mi go "wyciągał", ale ciągle to samo
Czy ćwiczenia mogą mi jakoś zaszkodzić?

Pozdrawiam
Nelly
nell21y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 16:10   #180
nell21y
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: kręgosłup a ćwiczenia

ponawiam pytanie...
nell21y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.