Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-13, 21:31   #1
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378

Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu


mam 162 wzrostu i 49 kg wagi. Jestem szczupłą osobą, niestety moim utrapieniem jest brzuch. Już wiem jaką "dietę" mam stosować, nie wiem jakie ćwiczenia. Myślałam, ze wpisze sobie ćwiczenia na płaski brzuch i będę ćwiczyć, ale to nie takie proste jak myślałam.
Większość ćwiczeń jest na wzmocnienie mięśni brzucha, ja szukam takich na redukcję tłuszczu z brzucha (doskonale widać ten tłuszcz na zdjęciu).

Zastanawiałam się nad abs i cardio, odpada 6W ze wzgledu na kręgosłup.
Sciągnełam różne filmiki z Mel B (odnośnie pośladków, klatki piersiowej itd, itp.) i tak są m.in. właśnie na brzuch.

Czy warto robić trening abs i cardio?
I które ćwiczenia rzeczywiście są na redukcję tłuszczu z brzucha?

Edytowane przez Normotonia
Czas edycji: 2015-02-19 o 17:26
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 00:18   #2
jeu
Zakorzenienie
 
Avatar jeu
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 388
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

tłuszczu nie spala się miejscowo a z całego ciała; nie da się rzucić magicznego zaklęcia żeby po tych ćwiczenaich zniknął Ci tłuszcz z brzucha, on znika przy dobrej diecie i treningach z całego ciała - tak to już działa.

redukcja tłuszczu to głównie ćwiczenia cardio - bieganie, pływanie, taki typowy aerobik właśnie z Mel B, czy zumba.
__________________
Luxembourg
jeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 06:43   #3
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

dokładnie. Musisz ćwiczyć całe cało wtedy są najlepsze efekty. Cardio można codziennie ale takie treningi siłowe nie powinny być codziennie przynajmniej na te same partie. Można np jednego dnia ćwiczyć plecy i ramiona, drugiego nogi i brzuch. no i oczywiście dieta.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 11:00   #4
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Wydaje mi się najbardziej efektywne bedą cwiczenia inerwalowe, mozna je wykonac na rowerku lub nawet bez sprzetu w domu. Sama to praktykuję i widze ze pot leje się strumieniami.

Przez 5 min truchtasz w miejscu tak by się lekko rozgrzać, ale nie zmęczyć. Gdy wybija 5 min. zwiekszasz tempo na max.! i tak przez 15 s. Potem 45 s wolnego tempa. Następnie 15 s. na max i znów 45 s. wolnego.
Jeśli się dobrze czujesz to takich cykli możesz zrobić do max 8, a potem 6 min wolnego tempa na wyciszenie organizmu.
Docelowo wychodzi 19 minut, wiec nie tak dużo... Wystarczy 2 razy w tygodniu, max 3. Wiecej się nawet nie powinno.
Ps. Gdy poczujesz zadyszke, kłucie w piersiach to trzeba zakonczyc trening, pamietajac o wyciszajacym truchcie.


Powodzenia.
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 12:49   #5
Galileowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Potwierdzam - interwał najlepiej przyspiesza metabolizm i to nawet na 3-4 doby po treningu! Oczywiście w zależności od intensywności
Galileowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 15:33   #6
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Po co zakładasz nowy temat?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=748712

Tutaj chyba się wyraziłaś jasno, że ćwiczyć to ci się nie chce i diety też nie masz ochoty zmieniać
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 11:53   #7
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Po co zakładasz nowy temat?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=748712

Tutaj chyba się wyraziłaś jasno, że ćwiczyć to ci się nie chce i diety też nie masz ochoty zmieniać

To było kilka postów temu.
Tamten temat dotyczył diety.
A spróbować zacząć ćwiczyć czy zmienić menu zawsze można - jak nic z tego nie wyjdzie nikt mi w łeb nie da

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez czerwcowa_panna_mloda Pokaż wiadomość
Wydaje mi się najbardziej efektywne bedą cwiczenia inerwalowe, mozna je wykonac na rowerku lub nawet bez sprzetu w domu. Sama to praktykuję i widze ze pot leje się strumieniami.

Przez 5 min truchtasz w miejscu tak by się lekko rozgrzać, ale nie zmęczyć. Gdy wybija 5 min. zwiekszasz tempo na max.! i tak przez 15 s. Potem 45 s wolnego tempa. Następnie 15 s. na max i znów 45 s. wolnego.
Jeśli się dobrze czujesz to takich cykli możesz zrobić do max 8, a potem 6 min wolnego tempa na wyciszenie organizmu.
Docelowo wychodzi 19 minut, wiec nie tak dużo... Wystarczy 2 razy w tygodniu, max 3. Wiecej się nawet nie powinno.
Ps. Gdy poczujesz zadyszke, kłucie w piersiach to trzeba zakonczyc trening, pamietajac o wyciszajacym truchcie.


Powodzenia.

Brzmi fajnie (nie słyszałam nigdy o takich ćwiczeniach) Dzięki
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 12:50   #8
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

HIIT lub inaczej ćwiczenia interwałowe ja też polecam. Kiedyś ładnie schudłam, a ćwiczyłam codziennie siłowo inne partie i 15 min interwałów dziennie (w tym 4 minuty na rozgrzanie stawów). chociaż wtedy nie wiedziałam że tego treningu nie powinno się wykonywać codziennie tylko co dwa dni ale to było moje jedyne cardio wtedy. O racjonalnym odżywianiu nie muszę chyba wspominać. Interwały robiłam na siłowni najczęściej na rowerku stacjonarnym, ale zdarzał się też wioślarz. Najlepiej ponoć przy bieganiu się spala.
Poszukaj na chomiku Turbofire HIIT. Też polecam.

Edytowane przez Michalina83
Czas edycji: 2014-03-15 o 12:52
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 18:55   #9
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
HIIT lub inaczej ćwiczenia interwałowe ja też polecam. Kiedyś ładnie schudłam, a ćwiczyłam codziennie siłowo inne partie i 15 min interwałów dziennie (w tym 4 minuty na rozgrzanie stawów). chociaż wtedy nie wiedziałam że tego treningu nie powinno się wykonywać codziennie tylko co dwa dni ale to było moje jedyne cardio wtedy. O racjonalnym odżywianiu nie muszę chyba wspominać. Interwały robiłam na siłowni najczęściej na rowerku stacjonarnym, ale zdarzał się też wioślarz. Najlepiej ponoć przy bieganiu się spala.
Poszukaj na chomiku Turbofire HIIT. Też polecam.

Dziękuję bardzo
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 18:53   #10
1mpresja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Przyłączam się do poleceń - HIIT jest świetny na spalanie. Najwięcej zrzuciłam (zarówno kilogramów jak i centymetrów) przy bieganiu interwałowym. Całość trwała 26 minut. Ale jeśli HIIT jest dla Ciebie za ciężki, spróbuj zwykłych aerobów polecam bieganie
1mpresja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 04:39   #11
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

http://www.youtube.com/watch?v=r_J8btnIEKQ
..
http://www.youtube.com/watch?v=FTT4W8ygJ7w
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 10:47   #12
KarolciaMichalska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Droga Koleżanko! Ja tez miałam problemy z oponką na brzuchu. Niestety w moim przypadku słodycze dają znac o sobie Ale nie umiem ich sobie odmówić Dlatego zaczęłam szukac w necie, jak szybko i darmowo pozbyć się brzucha. Dużo słyszy się o Chodakowskiej, jednak koleżanka poleciła mi program treningowy Joanny Brzezińskiej. Weszłam na stronkę, spróbowałam i się zakochałam! Dlatego wszędzie, gdzie mogę zachwalam ten program. Spróbuj sama!

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2014-03-18 o 12:19 Powód: reklama
KarolciaMichalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:05   #13
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

[QUOTE=KarolciaMichalska;4 5638907]Droga Koleżanko! Ja tez miałam problemy z oponką na brzuchu. Niestety w moim przypadku słodycze dają znac o sobie Ale nie umiem ich sobie odmówić Dlatego zaczęłam szukac w necie, jak szybko i darmowo pozbyć się brzucha. Dużo słyszy się o Chodakowskiej, jednak koleżanka poleciła mi program treningowy Joanny B. Weszłam na stronkę, spróbowałam i się zakochałam! Dlatego wszędzie, gdzie mogę zachwalam ten program. Spróbuj sama! /QUOTE]


Myślisz, że nikt się nie kapnie, że robisz reklamę? W każdym wątku piszesz o tym samym...

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2014-03-18 o 12:19
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 21:40   #14
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Fakt, Chodakowska, Brzezińscy i ich jakies tam ćwiczenia na podkładkach. Za chwile przyjdzie moda na trening z Panią X na linach, potem z Panią Y na krzesle etc. Fajne bajery, ale to tylko modyfikacje ćwiczen ktore juz kiedys dawno temu ktos inny wymyslił . Po co sobie życie utrudniać... Żadna metoda nie wygra z lenistwem i brakiem konsekwencji. Bieganie, trucht, rowerek, zumba przed lustrem plus dieta, spalanie nadmiaru kalorii, zdrowe odzywianie a najlepiej zmiana nawyków żywieniowych na stałe - to klucz do sukcesu. Amen
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 22:54   #15
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Najważniejsze jest to, że trenując z Chodakowską czy z kimkolwiek innym nie zbudujecie takich ciał jak oni mają A większość chyba tak myśli ...
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 09:44   #16
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Nie warto się zniechecac Kazdy po prostu powinien dostosowac trening do swoich mozliwosci a nie porywac się z motyka na słonce i po m-c się poddawać...
Co do sylwetek.... Każdy sportowiec wyczynowy musi się troszkę wspomagac odżywkami białkowymi, suplementami, reduktorami tłuszczu, reduktorami wody z tkanki podskórnej, etc. Niekiedy jest to cos wiecej niz legalne suplementy. Glosno jednak nikt swoich tajemnic nie zdradzi...
Osobiscie uważam, że Ewa nie ma sportowej zdrowej sylwetki, jest za mocno odchudzona. Albo ma taką genetykę, albo mocno tnie kalorie. Natomiast patrząc np. na Zuze Light widać dodatkową suplementację.
Bardzo trudno u kobiety utrzymac mocno zarysowane miesnie - na samym białku z kurczaka nie da rady - cialo dąży do kumulacji tłuszczu, tak wymyslila to natura.
Ech, .... sama tez musze sie wziac do roboty, mam 5 kg za duzo, ale wybieram cwiczenia interwalowe w domu. Metoda własna Powodzenia dziewczyny! Wiosna już jest
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 19:53   #17
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Nie wiem jakie wybrać ćwiczenia na redukcje tłuszczu

Żadnych zabiegów na brzuch.
Ćwiczę na razie zaledwie czwarty dzień i mimo zmęczenia po pracy i okresu to ćwiczę (jak wytrzymam miesiąc to bedzie dla mnie duży sukces). Zbyt długo trwało moje nicnierobienie.
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-20 20:53:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.