Tworzenie strony internetowej firmy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 21:22   #1
firma2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1

Tworzenie strony internetowej firmy


Mam biuro rachunkowe i chciała bym stworzyć stronę internetową. Nie wiem jak się za to zabrać. Chciała bym żeby wyszło to tanio. Strona miała by być jak najprostsza strona. Zakładki: o mnie, usługi, cennik, kontakt. Nic nadzwyczajnego. Większość biur rachunkowych ma właśnie takie strony. Co powinnam zrobić poradźcie mi ? Jak wy zakładałyście własne strony ?
firma2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:10   #2
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Ja też się chętnie dowiem
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:28   #3
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Prostą stronę z gotowych materiałów można zrobić w godzinę.
Wystarczy zarejestrować domenę (jest wiele firm, które to robi: Home, OVH, ...), założyć konto np. na darmowym Bloggerze i stworzyć stronę wykorzystując mechanizm bloga (np. do sekcji aktualności) i stron statycznych (do wszystkich innych sekcji). W Bloggerze bardzo łatwo konfiguruje się wykupioną wcześniej domenę.
Pewnie ktoś będzie polecał hosting i instalację jakiegoś systemu do zarządzania stroną, ale uważam, że to zbędne. W przypadku tak niewielkich potrzeb sprawdzi się rozwiązanie darmowe.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:38   #4
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

To ja się podepnę pod temat, chciałabym zrobic coś na kształt kursu, może studiów podyplomowych właśnie z tworzenia stron internetowych, czy ktoś cos poleca??
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 22:42   #5
elixir12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Lea_ do tworzenia stron nie potrzeba studiów Wystarczy zorientować się na jakie sposoby można tworzyć strony, radzę zacząć od podstaw html i css.
amfora - można skorzystać z gotowych stron (blogi) gdzie edytujesz tylko gotowe szablony ale wtedy b często problemem jest słaba pozycja takiego serwisu w google. Bo takiej strony nie sposób odpowiednio wypozycjonować.
Ewentualnie jeżeli nie chcemy wchodzić w szczegóły tworzenia stron można skorzystać ze skryptu WordPress. Wystarczy sciągnąć go z internetu, wysłać na nasz serwer, zalogować się jako administrator i dodać treść, no i zainstalować odpowiednie dodatki.

Tak więc, szukać i czytać co się da na ten temat.
__________________

elixir12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 06:33   #6
Ann_Mon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

spam
__________________


Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-05-19 o 08:35
Ann_Mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:03   #7
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Ann Monn skasuj tego posta, bo reklama na wizażu jest płatna <patrz niżej>
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 10:10   #8
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Cytat:
Napisane przez elixir12 Pokaż wiadomość
Lea_ do tworzenia stron nie potrzeba studiów Wystarczy zorientować się na jakie sposoby można tworzyć strony, radzę zacząć od podstaw html i css. Tak więc, szukać i czytać co się da na ten temat.

No tak ale jak bym chciała zająć się tym profesjonalnie to muszę mieć jakieś dobre przygotowanie, nie ma szans, żebym się sama nauczyła.
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 10:59   #9
elixir12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Nie ma szans, żebym się sama nauczyła.
Z takim podejściem to na pewno się nie nauczysz sama.
Sama też się nauczysz, na początek zorientuj się co i jak i gdzie.
__________________

elixir12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 11:17   #10
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Polecam wstawić stronę na serwer republiki.
Jest tam też darmowy program do tworzenia stron jeżeli ktoś nigdy nie miał z tym styczności.

Polecam zakupić jakąś prostą książkę do HTML i poprostu się tym bawić w wolnych chwilach.
Żaden kurs nie da takiego przygotowania (na początek) jak sama zabawa ze stronami i z HTML.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 11:20   #11
elixir12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Joline ma rację , na początek warto pobawić się samym html'em a stronkę wrzucic na darmowy hosting na republice. Później jak już będą odpowiednie umiejętności można pomyśleć nad płatnym hostingiem.
__________________

elixir12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 11:52   #12
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Dziewczyny, jestem trochę lepiej obeznana z tematem (z drugiej strony barykady, ze tak powiem) i z góry przepraszam, ale głupoty piszecie!

Po pierwsze nawet w prostą i małą stronę warto zainwestować kilkaset złotych. Szczerze odradzam stawianie stron na darmowych serwerach. Tak naprawdę one nigdy sie są darmowe, zawsze są na nich jakies reklamy (odstraszy Wam to klientów). Po drugie serwery takie cechuje duża awaryjność, kiepsko wypozycjonować strony tam postawione, sa bardzo narażone na ataki - mają słabe zabezpieczenia. A jak macie pecha, to możecie stracić wszystkie dane.

Po drugie firma przygotuje Wam profesjonalny projekt, wolny od błędów. Nawet najprostsza grafika, jesli jest przygotowana z pomysłem, bedzie świetną wizytówką.

Po trzecie jesli wybierzecie dobrą firmę, to w przyszłości nie będzie problemów z aktualizacją danych, czy dopisaniem dodatkowych modułów do strony.

I na koniec: Strona ma być Waszą wizytówką. Ma zachęcac klientów! Z całym szacunkiem, da się nauczyć szybko HTML, ale czy po przeczytaniu książki będziecie w stanie napisać stronę, która nie wystraszy potencjalnego klienta?

Firm zajmujących się tworzeniem stron jest ogrom. Radzę podzwonić i pogrzebac w necie. na pewno znajdziecie idealna ofertę. Potraktujecie wydatek na strone jako inwestycję.
__________________
Sutaszuję

Główna przyczyna rozwodów?
Kobiety myślą, że po ślubie mężczyzna się zmieni, a on się nie zmienia, natomiast mężczyźni mają nadzieję, że kobieta się nie zmieni, a ona się zmienia.
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 12:32   #13
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Cytat:
Napisane przez Dorotheaa Pokaż wiadomość
Po pierwsze nawet w prostą i małą stronę warto zainwestować kilkaset złotych. Szczerze odradzam stawianie stron na darmowych serwerach. Tak naprawdę one nigdy sie są darmowe, zawsze są na nich jakies reklamy (odstraszy Wam to klientów). Po drugie serwery takie cechuje duża awaryjność, kiepsko wypozycjonować strony tam postawione, sa bardzo narażone na ataki - mają słabe zabezpieczenia. A jak macie pecha, to możecie stracić wszystkie dane.

Po drugie firma przygotuje Wam profesjonalny projekt, wolny od błędów. Nawet najprostsza grafika, jesli jest przygotowana z pomysłem, bedzie świetną wizytówką.

Po trzecie jesli wybierzecie dobrą firmę, to w przyszłości nie będzie problemów z aktualizacją danych, czy dopisaniem dodatkowych modułów do strony.

I na koniec: Strona ma być Waszą wizytówką. Ma zachęcac klientów! Z całym szacunkiem, da się nauczyć szybko HTML, ale czy po przeczytaniu książki będziecie w stanie napisać stronę, która nie wystraszy potencjalnego klienta?

Firm zajmujących się tworzeniem stron jest ogrom. Radzę podzwonić i pogrzebac w necie. na pewno znajdziecie idealna ofertę. Potraktujecie wydatek na strone jako inwestycję.
Te reklamy można usunąć ze szablonów, więc nie odstraszą klinetów.
Nawet jeśli straci się dane na serwerze, nie straci się jej na własnym dysku. Jeśli zostanie zaatakowany, to można zawsze wrzucić stronę pod inny adres.
Za firmę trzeba zapłacić, jak juz napisałaś około kilkuset złotych.
Z aktualizacją strony nie ma żadnych problemów, jest to bardzo proste i nie jest do tego potrzebna żadna firma.
Właśnie dlatego, że strona jest naszą wizytówką, można ją zrobic samemu - w końcu same lepiej wiemy jak chcemy byc widziane i co przekazać.

Zawsze można zainwestować w firmę - ale jest to wydatek, wg. mnie wcale nieopłacalny.
Można płacic za wszystko - za umycie okien, za to, że ktoś pójdzie za nas do sklepu itd.. itp.. czy zrobi to lepiej ? Pewnie tak, ale nie zmienia to faktu, że są to często wyrzucone pieniadze w błoto, bo można zrobić to samemu.
Inwestowanie pieniędzy w coś takiego uważam za lekki obciach - to tak jakby iść do serwisu nokii z zapytaniem, żeby wytłumaczyli Ci instrukcję obsługi.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 13:05   #14
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Cytat:
Napisane przez Dorotheaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem trochę lepiej obeznana z tematem (z drugiej strony barykady, ze tak powiem) i z góry przepraszam, ale głupoty piszecie!

Po pierwsze nawet w prostą i małą stronę warto zainwestować kilkaset złotych. Szczerze odradzam stawianie stron na darmowych serwerach. Tak naprawdę one nigdy sie są darmowe, zawsze są na nich jakies reklamy (odstraszy Wam to klientów). Po drugie serwery takie cechuje duża awaryjność, kiepsko wypozycjonować strony tam postawione, sa bardzo narażone na ataki - mają słabe zabezpieczenia. A jak macie pecha, to możecie stracić wszystkie dane.

Po drugie firma przygotuje Wam profesjonalny projekt, wolny od błędów. Nawet najprostsza grafika, jesli jest przygotowana z pomysłem, bedzie świetną wizytówką.

Po trzecie jesli wybierzecie dobrą firmę, to w przyszłości nie będzie problemów z aktualizacją danych, czy dopisaniem dodatkowych modułów do strony.

I na koniec: Strona ma być Waszą wizytówką. Ma zachęcac klientów! Z całym szacunkiem, da się nauczyć szybko HTML, ale czy po przeczytaniu książki będziecie w stanie napisać stronę, która nie wystraszy potencjalnego klienta?

Firm zajmujących się tworzeniem stron jest ogrom. Radzę podzwonić i pogrzebac w necie. na pewno znajdziecie idealna ofertę. Potraktujecie wydatek na strone jako inwestycję.
A ja się zgadzam w 100 % !
Sama jak wyszukuję podwykonawców bądź inne firmy w Imternecie to jak mam do wyboru kilka to zwracam uwagę między innymi na ich stronę internetową. jest to pierwsza rzecz, na którą klienci zwracaja uwage i powinna byc profesjonalna.
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 13:17   #15
elixir12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
A ja się zgadzam w 100 % !
Sama jak wyszukuję podwykonawców bądź inne firmy w Imternecie to jak mam do wyboru kilka to zwracam uwagę między innymi na ich stronę internetową. jest to pierwsza rzecz, na którą klienci zwracaja uwage i powinna byc profesjonalna.
A ja się nie zgadzam bo chodziło o naukę tworzenia stron, a nie o zakładanie strony firmowej.
Wiadomo że lepiej zapłacić profesjonaliście i mieć z głowy, ale samemu też można i można zrobić to tak jak trzeba- wystarczy chcieć.
__________________

elixir12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 13:25   #16
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Cytat:
Napisane przez elixir12 Pokaż wiadomość
amfora - można skorzystać z gotowych stron (blogi) gdzie edytujesz tylko gotowe szablony ale wtedy b często problemem jest słaba pozycja takiego serwisu w google. Bo takiej strony nie sposób odpowiednio wypozycjonować.
Bzdura!!!
Sama wykonałam stronę dla pewnej apteki korzystając z Bloggera + wykupionej domeny. Koszt to domena + zdjęcie ze stocka wykorzystane do nagłówka. Reklamy są, owszem - te które sama apteka tam zamieściła i na nich zarabia.
Pozycjonowanie? Po 3 miesiącach i odrobinie pracy strona jest w TOP3 dla zdefiniowanych najważniejszych 10 fraz.
Jest tanio i efektywnie.
A w kwestii bezpieczeństwa i uptime, uważam, że jest znacznie lepiej na platformie należącej do Google, niż na "hostingu u szwagra".
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 13:31   #17
elixir12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Cytat:
Napisane przez amfora Pokaż wiadomość
Bzdura!!!
Sama wykonałam stronę dla pewnej apteki korzystając z Bloggera + wykupionej domeny. Koszt to domena + zdjęcie ze stocka wykorzystane do nagłówka. Reklamy są, owszem - te które sama apteka tam zamieściła i na nich zarabia.
Pozycjonowanie? Po 3 miesiącach i odrobinie pracy strona jest w TOP3 dla zdefiniowanych najważniejszych 10 fraz.
Jest tanio i efektywnie.
A w kwestii bezpieczeństwa i uptime, uważam, że jest znacznie lepiej na platformie należącej do Google, niż na "hostingu u szwagra".
Bzdura !

Na początek co to jest wg Ciebie : "...platformie należącej do Google"
W moim poście pisze że b często jest problem z wypozycjonowaniem co nie znaczy że zawsze. b często != zawsze. Wszystko zależy od konkurencyjności słów kluczowych na które pozycjonujemy.
__________________


Edytowane przez elixir12
Czas edycji: 2011-05-19 o 13:33
elixir12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 22:19   #18
Dosiaczek 7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 260
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Ja postawiłam sobie swoją stronkę na joomla, wykupiłam hosting, domenę i darmowy szablon.
Dosiaczek 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 19:24   #19
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Cytat:
Napisane przez elixir12 Pokaż wiadomość
Na początek co to jest wg Ciebie : "...platformie należącej do Google"
Google jest właścicielem Bloggera.
A Blogger to platforma do blogowania.

Teraz jaśniej?
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 23:39   #20
elixir12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

Aha, teraz rozumiem o co Ci chodziło.
__________________

elixir12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 12:21   #21
madzq
Raczkowanie
 
Avatar madzq
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 102
Dot.: Tworzenie strony internetowej firmy

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-05-23 o 18:58
madzq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.