Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-11, 22:47   #2401
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę nie zadawajcie takich ogólnikowych pytań, czy danej firmy szampony mają silikony.
Jest lista silikonów, wystarczy zerknąć na skład szamponu i od razu widać, czy są czy nie
Przecież niekoniecznie wszystkie szampony z danej firmy mają silikony, a nie jest, to ciężkie, aby samemu to sprawdzić
Pytam, bo na KWC jest, ale nie ma składu podanego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...szczonych.html
W recenzjach wyczytałam, że ma silicony.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-06-11 o 22:50
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 23:32   #2402
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Pytam, bo na KWC jest, ale nie ma składu podanego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...szczonych.html
W recenzjach wyczytałam, że ma silicony.
Miałam go kiedyś, w sumie bardzo dawno temu i z tego co pamiętam, to miał silikon
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 08:41   #2403
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę nie zadawajcie takich ogólnikowych pytań, czy danej firmy szampony mają silikony.
Jest lista silikonów, wystarczy zerknąć na skład szamponu i od razu widać, czy są czy nie
Przecież niekoniecznie wszystkie szampony z danej firmy mają silikony, a nie jest, to ciężkie, aby samemu to sprawdzić
Taaaaaaaaaaak, nie jest. Wcale. Piszą: Unikać powinnyśmy wszelkich związków o nazwach kończących się na methicone, siloxane lub silicone. Oraz: Kolejnym wrogiem dla pięknych włosów są SLS-y, czyli Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate. Są to detergenty, czyli substancje myjące.

Potem wchodzę na mój szampon https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html , w składzie nie ma niby silikonów, ale dziwnym trafem i sposobem w większości tematów widzę poruszaną kwestię że "SLSy szkodzą". I te SLS tak często stoją w parze z silikonami, że w którymś momencie zaczyna mi się już mylić, że SLS t detergent a nie silikon
I też mnie denerwuje trochę wygłupianie się ze szkodliwością detergentu który sprawia, że szampon się pieni. Widziałam recenzje szamponów które się NIE pienią i jakoś entuzjastycznie nie były
To teraz pytanie: o co chodzi z tym stawianiem obok siebie SLSów i silikonów ? Że jak szampon zawiera jedno i drugie to szkodzi a jak tylko SLSy bez silikonów to nie szkodzi czy jak to jest ?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:44   #2404
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Taaaaaaaaaaak, nie jest. Wcale. Piszą: Unikać powinnyśmy wszelkich związków o nazwach kończących się na methicone, siloxane lub silicone. Oraz: Kolejnym wrogiem dla pięknych włosów są SLS-y, czyli Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate. Są to detergenty, czyli substancje myjące.

Potem wchodzę na mój szampon https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html , w składzie nie ma niby silikonów, ale dziwnym trafem i sposobem w większości tematów widzę poruszaną kwestię że "SLSy szkodzą". I te SLS tak często stoją w parze z silikonami, że w którymś momencie zaczyna mi się już mylić, że SLS t detergent a nie silikon
I też mnie denerwuje trochę wygłupianie się ze szkodliwością detergentu który sprawia, że szampon się pieni. Widziałam recenzje szamponów które się NIE pienią i jakoś entuzjastycznie nie były
To teraz pytanie: o co chodzi z tym stawianiem obok siebie SLSów i silikonów ? Że jak szampon zawiera jedno i drugie to szkodzi a jak tylko SLSy bez silikonów to nie szkodzi czy jak to jest ?
Spróbuję odpowiedzieć, aczkolwiek nie mam tak szerokiej wiedzy jak co niektóre wizażanki ale myślę że starczy. Najwyżej któraś z dziewczyn uzupełni moją wypowiedź.
SLS jest silnym detergentem myjącym, może uczulać wrażliwe głowy i mocno odziera włos z nadbudowanych na nim substancji czyli np silikonów, odżywek, olejów itd.
Silikony oklejają włosy i dają złudzenie że są piękne, zdrowe i lśniące. Aczkolwiek nie są też samym złem bo osobiście uważam że "jakaś" ilość silikonu jest wskazana naszym włosom, ale lepiej nakładać tę ilość świadomie a nie pakować z każdym produktem nakładanym na włosy.
Pewnie dlatego te dwa składniki często razem występują w szamponach, bo jeden myje i się pieni a drugi udaje gładkie i zdrowe włosy.
Szampon z samym SLS powinien być stosowany stosunkowo rzadko - według potrzeb włosów - raz na 1 - 2 tygodnie. Używamy go by oczyścić włosy z nadbudowanych na nich produktach które tworzą film i by dzięki temu nakładane odżywki mogły wnikać do środka włosa.
Więc to nie jest tak że te dwa składniki razem w szamponie szkodzą, po prostu trzeba rozróżnić sens ich stosowania.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 06:40   #2405
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Tym bardziej nie rozumiem czemu po tym szamponie z SLSem mam takie ładne, błyszczące, miękkie i lekkie włosy jak po żadnym innym póki co

W sumie jeszcze raz przeanalizowałam wypowiedzi o SLSach i dotarło do mnie co używam

Zwłaszcza ten fragment: "Sodium Lauryl Sulfate wywołuje działanie drażniące, ale tylko wtedy, gdy jest stosowany jako czysty roztwór. Jednak w kosmetykach zawsze występuje z innymi substancjami, które łagodzą jego działanie drażniące. Ponadto SLS obecnie bardzo rzadko jest stosowany w kosmetykach z tego względu, że istnieją łagodniejsze zamienniki, np. Sodium Laureth Sulfate (SLES) lub ALS (Ammonium Lauryl Sulfate). SLS i SLES w kosmetykach zawsze są stosowane w mieszaninach z innymi składnikami myjącymi. Mieszaniny składników powierzchniowo czynnych zazwyczaj nie mają działa drażniącego".

Chyba muszę się wyspać i czytać przytomniej
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 01:07   #2406
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Nie dziwi mnie fakt, że włosy są lekkie i miękkie, ponieważ mocniejsze szampony oczyszczają ze zgromadzonych pianek, lakierów, nadmiaru silikonów. Natomiast co do tego błyszczenia... prawdopodobnie zasługa dobrze dobranej dla Twoich potrzeb odżywki!
Ja generalnie nie wystrzegałam się nigdy SLS/SLES, mimo, że nie stosuje chemicznych farb ani sprayów never ever i jestem zadowolona. Też preferuję delikatniejsze szampony (tj. barwa, timotei 0% parabenów, alterra) ale nie jest to minimalistyczna pielęgnacja na pewno
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 07:59   #2407
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Odżywkę właśnie kończę tą z paczki farby koloryzującej. Tę co się używa zaraz po farbowaniu daną farbą. Ciężko stwierdzić co tam jest, bo nie ma składu na tubce. Sądząc po tym jakie włosy są śliskie, to mam wrażenie że silikony i tak tam są.

Ale tego szamponu używałam też przed farbowaniem i wtedy również pięknie błyszczały. A używałam do tego GlissKura tego różowego w spreju do włosów łamiących się.

Teraz kupiłam, też w spreju, GlissKura z potrójną kreatyną (kreatyniną ? nie wiem jak to się pisze) i zastosowałam kilka razy - efekt równie dobry

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2012-06-19 o 08:00
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 09:26   #2408
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nie dziwi mnie fakt, że włosy są lekkie i miękkie, ponieważ mocniejsze szampony oczyszczają ze zgromadzonych pianek, lakierów, nadmiaru silikonów. Natomiast co do tego błyszczenia... prawdopodobnie zasługa dobrze dobranej dla Twoich potrzeb odżywki!
Ja generalnie nie wystrzegałam się nigdy SLS/SLES, mimo, że nie stosuje chemicznych farb ani sprayów never ever i jestem zadowolona. Też preferuję delikatniejsze szampony (tj. barwa, timotei 0% parabenów, alterra) ale nie jest to minimalistyczna pielęgnacja na pewno
Ale przeciez ani Barwa, ani Alterra nie sa delikatne...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 22:37   #2409
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Odżywkę właśnie kończę tą z paczki farby koloryzującej. Tę co się używa zaraz po farbowaniu daną farbą. Ciężko stwierdzić co tam jest, bo nie ma składu na tubce. Sądząc po tym jakie włosy są śliskie, to mam wrażenie że silikony i tak tam są.

Ale tego szamponu używałam też przed farbowaniem i wtedy również pięknie błyszczały. A używałam do tego GlissKura tego różowego w spreju do włosów łamiących się.

Teraz kupiłam, też w spreju, GlissKura z potrójną kreatyną (kreatyniną ? nie wiem jak to się pisze) i zastosowałam kilka razy - efekt równie dobry
Oba te Gliss Kury są nafaszerowane silikonami, pewnie stąd efekt błyszczących włosków itp.
No i pisze się keratyna

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Ale przeciez ani Barwa, ani Alterra nie sa delikatne...
Dokładnie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-06-19 o 22:38
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 08:57   #2410
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

No nie....
A coś godnego polecenia z odżywek w spreju a bez silikonów ?

I dzięki za poprawienie.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 15:41   #2411
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Mówicie, że szampony Barwy są mocne? Owszem mają myjący detergent, mają SLES, ale żadnych sztucznych barwideł i oblepiaczy (tytuł wątku)

Macie złe doświadczenia z nimi?

Ja nie wyobrażam sobie umycia czymś delikatniejszym włosów po olejowaniu albo naftowaniu. Ostatnio próbowałam Timotei i nie dawał sobie rady...

Ilta, oczywiście z mojej strony leci Jantar. I woda brzozowa/pokrzywowa! O tym dyskusja była zawzięta ostatnio na wątku jakimś. A ja osobiście daję sobie włosy uciąć, że Ci nie zaszkodzi a w najgorszym wypadku pobudzi cebulki, wlosy beda blyszczace, lepiej beda sie ukladac.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 17:28   #2412
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hmmm....mnie do tej pory wszystko z pokrzywą wysuszało włosy na wiór łącznie z tymi produktami na bazie pokrzywy na porost włosów itp....
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 20:39   #2413
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ja kupilam ostatnio taki zwykly Garnier Volume 48h.bez silikonow i bez czegos tam jeszcze.
I jestem bardzo zadowolona
Wczesniek wydawalam kupe kasy na szampony i odzywki u fryzjera i wlosy mialam po nich mega ochlapniete i szybko przetluszczajace sie.
Kiedys mialam Welle profesjonalna bez silikonow i tez mi sluzyla,ale juz od 2 lat jej nigdzie nie moge dostac.
Odzywka Garnier Volume 48h tez jest ok.Ja wzbogacam ja kolkoma kroplami oleju z orzechow makadamia i dopiero na wlosy.Nie przesadzam z iloscia oleju,doslownie 3-4 kropelki.Nie obciaza wlosow,wzmacnia,dobrze sie rozczesuja.

Odzywka Loreal Volume z kolagenem nie sluzyla mi.Nie robila nic,doslownie.Kupilam bo byla bez silikonow,ale nie warta nawet 5 groszy.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 23:02   #2414
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Mówicie, że szampony Barwy są mocne? Owszem mają myjący detergent, mają SLES, ale żadnych sztucznych barwideł i oblepiaczy (tytuł wątku)

Macie złe doświadczenia z nimi?

Ja nie wyobrażam sobie umycia czymś delikatniejszym włosów po olejowaniu albo naftowaniu. Ostatnio próbowałam Timotei i nie dawał sobie rady...

Ilta, oczywiście z mojej strony leci Jantar. I woda brzozowa/pokrzywowa! O tym dyskusja była zawzięta ostatnio na wątku jakimś. A ja osobiście daję sobie włosy uciąć, że Ci nie zaszkodzi a w najgorszym wypadku pobudzi cebulki, wlosy beda blyszczace, lepiej beda sie ukladac.
Barwa ze względu na mocny detergent i ziółka jest mocnym szamponem i na dłuższą metę może wysuszać

Mi oleje zmywają się bez problemu Babydreamem, Hippem, żelem Lilliputz itp.
Timotei, który użyłaś może miał jakieś silikony, pq itp. stąd efekt niedomycia włosków

Co do wody brzozowej i pokrzywowej, to one bardziej nadają się jako wcierka, na sam skalp, ale na długość nie dawałabym ze względu na alkohol w składzie.
Jantar może się nadać, ale jak kogoś włoski nie lubią niektórych ziółek, to też może wysuszać No i zależy, który Jantar, bo jeden ma również alkohol
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 01:14   #2415
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Barwa ze względu na mocny detergent i ziółka jest mocnym szamponem i na dłuższą metę może wysuszać
To jest też sprawa indywidualna, niektórzy mają właśnie po takich szamponach piękne włosy. Używam Barwy na zmianę z innymi ziołowymi też z SLES i odżywką i nie widzę wysuszenia włosów, a myję je codziennie. Już robię tak bardzo długi czas, więc nie mówcie, że potem będę miała siano Barwa zawiera lanolinę ona nawilża włosy. Nie można generalizować, kosmetyk ma NAM służyć i tyle

Silikonów nie ma co się bać, chronią włosy, ale też nie robią z nimi nic odżywczego... Więc też nie używam. Czasem serum na końce ale też nie zawsze i mam już miesięcy ładne końcówki więc da się.

Kamila ten szampon ma silikony, jak wszystko Dove.
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:29   #2416
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez WarOfWorlds Pokaż wiadomość
To jest też sprawa indywidualna, niektórzy mają właśnie po takich szamponach piękne włosy. Używam Barwy na zmianę z innymi ziołowymi też z SLES i odżywką i nie widzę wysuszenia włosów, a myję je codziennie. Już robię tak bardzo długi czas, więc nie mówcie, że potem będę miała siano Barwa zawiera lanolinę ona nawilża włosy. Nie można generalizować, kosmetyk ma NAM służyć i tyle

Silikonów nie ma co się bać, chronią włosy, ale też nie robią z nimi nic odżywczego... Więc też nie używam. Czasem serum na końce ale też nie zawsze i mam już miesięcy ładne końcówki więc da się.

Kamila ten szampon ma silikony, jak wszystko Dove.
No Tobie akurat służy, dlatego napisałam, że MOŻE wysuszać

Ja bardzo długo nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków, ale po jakimś czasie mój skalp się wysuszył i pierwszy raz w życiu dostałam łupieżu
Też lubiłam Barwę, miałam dłużej świeże włosy, bardziej puszyste itp., jednak u mnie na dłuższą metę się nie sprawdził i tak jak napisałam wyżej pojawił się łupież, a razem z wysuszeniem skalpu pojawiło się większe wydzielanie sebum, a tym samym szybsze przetłuszczanie.


Co do silikonów, ja używam na końcówki w celu zabezpieczenia, bo gdy zrezygnowałam całkowicie moje końcówki zaczęły się rozdwajać z zawrotnym tempie i po 2 miesiącach musiałam ściąć ponad 5 cm.


Ogólnie to wszystko, to sprawy indywidualne i należy wszystko przetestować na sobie
Ja wielokrotnie się zawiodłam na niektórych kosmetykach bardzo zachwalanych tutaj.
To wszystko zależy od struktury włosa
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 21:49   #2417
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Te kosmetyki nie mają siliconów o ile się nie mylę:
Naked Care Sensitive Conditioner – all hair types, delicate scalp:
Aqua, Cetearyl alcohol, Glycerin, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Gossypium hebaceum ( cotton ) seed extract, Olea europara ( olive ) fruit oil, Citrus aurantium ( neroli ) oil, Aspartic acid, Citric acid, Chlorphenesin, Linalool.

Naked Care Sensitive Shampoo – all hair types, delicate scalp:
Aqua, Sodium lauroyl sarcosinate, Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoamphoacetate, Glycerin, Lauryl glucoside, Coco glucoside, Glyceryl oleate, Avena sativa (oat) meal extract, Citrus aurantium ( neroli) oil, Guar Hydroxypropyltrimonium chloride, Citric acid, Caprylyl/capryl glocoside, Sodium Hydroxymethylglycinate, Linalool.

Naked Rescue Intensive Care Conditioner – frizzy, damaged hair:
Aqua, Cetearyl alcohol, Brassicamidopropyl dimethylamine (derived from brassicacae oil), Olea europaea (olive) fruit oil, Butyrospermum parkii (shea) nut butter, Passion incarnata (passion) seed oil, Dicaprylyl ether, Glycerin, Lauryl Alcohol, Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, Aspartic acid, Hydrxypropyl oxidized Starch PG-Trimonium Chloride, Starch hydroxypropyltrimonium chloride, Sodium lactate, Sodium chloride, Parfum, Chlorphenesin, Urea, Citric acid, Coumarin, Linalool, Lactic acid.

Naked Rescue Intensive Care Shampoo – frizzy, damaged hair:
Aqua , Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoamphoacetate, Sodium lauroyl sarcosinate, Glyceryl oleate, Coco glucoside, Glycerin, Citric acid, Prunus amygdalus dulcis (sweet almond) extract, Helianthus annuus (sunflower) seed extract, Parfum, Guar hydroxypropyltrimonium chloride, Wheat amino acids, Sodium hydroxymethylglycinate, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Linalool, Coumarin.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 21:57   #2418
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Kamila_Blondi nie mylisz się, nie mają silikonów
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 15:35   #2419
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hey! Malo znam sie na skladach ale moglybyscie powiedziec co nie co o tym szamponach i odzywkach? Mieszkam w usa i proboje znalesc cos dobrego do moich suchych i zniszczonych wlosow, ale wszystkie szampony sa napakowane silikonami i nie wiem co mam kupic ;/

1 : Suave Kreatin:

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycerin, Dimethiconol, Fragrance, Carbomer, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, TEA-Dodecylbenzenesulfonate Citric Acid, Tetrasodium EDTA, DMDM Hydantoin, PEG-45M, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazoline, Hydrolyzed Keratin, PPG-9, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491)

2: TRESemme - Split Remedy Split End Shampoo

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Niacinamide, Biotin, Cocamide MEA, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chlirdie, Polyquaternium-47, Disodium EDTA, PVM/MA Copolymer, Polysorbate 20, Polyquaternium-28, DMDM Hydantoin, Fragrance

3:TRESemme Naturals Vibrantly Smooth Shampoo

Water, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Isethionate, Lauryl Glucoside, Ammonium Chloride, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Lauroamphoacetate, Fragrance, Hydroxypropyl Methylcellulose, Propylene Glycol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Xylenesulfonate, Citric Acid, Dipropylene Glycol, DMDM Hydantoin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Quaternium 80, Bisamino PEG/PPG 41/3 Aminoethyl PG Propyl Dimethicone, Disodium EDTA, Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Leaf Extract, PEG 18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Polyquaternium 7


Odzywki,

1:TRESemme Naturals Vibrantly Smooth Conditioner

Water/Aqua/Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Fragrance (Parfum), Caprylyl Glycol, Lauroyl Lysine, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Aspartic Acid, Distearyldimonium Chloride, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Alcohol, Isopropyl Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Leaf Extract

2: TRESemme Split Remedy Split End Conditioner

Water, Cety Alcohol, Amodimethicone, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl Dimethylamine, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrolyzed Keratin, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Ascorbic Acid, Niacinamide, Biotin, Polyquaternium 28, Polyquaternium 37, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Dimethicone, Aspartic Acid, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Cetearyl Alcohol, Acrylamidopropyltrimonium Chloride/Acrylamide Copolymer, PVM/MA Copolymer, PPG 1 Trideceth 6, Disodium EDTA, Polysorbate 20, DMDM Hydantoin, Fragrance
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 17:27   #2420
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
Hey! Malo znam sie na skladach ale moglybyscie powiedziec co nie co o tym szamponach i odzywkach? Mieszkam w usa i proboje znalesc cos dobrego do moich suchych i zniszczonych wlosow, ale wszystkie szampony sa napakowane silikonami i nie wiem co mam kupic ;/

1 : Suave Kreatin:

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycerin, Dimethiconol, Fragrance, Carbomer, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, TEA-Dodecylbenzenesulfonate Citric Acid, Tetrasodium EDTA, DMDM Hydantoin, PEG-45M, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazoline, Hydrolyzed Keratin, PPG-9, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491)

2: TRESemme - Split Remedy Split End Shampoo

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Niacinamide, Biotin, Cocamide MEA, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chlirdie, Polyquaternium-47, Disodium EDTA, PVM/MA Copolymer, Polysorbate 20, Polyquaternium-28, DMDM Hydantoin, Fragrance

3:TRESemme Naturals Vibrantly Smooth Shampoo

Water, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Isethionate, Lauryl Glucoside, Ammonium Chloride, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Lauroamphoacetate, Fragrance, Hydroxypropyl Methylcellulose, Propylene Glycol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Xylenesulfonate, Citric Acid, Dipropylene Glycol, DMDM Hydantoin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Quaternium 80, Bisamino PEG/PPG 41/3 Aminoethyl PG Propyl Dimethicone, Disodium EDTA, Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Leaf Extract, PEG 18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Polyquaternium 7


Odzywki,

1:TRESemme Naturals Vibrantly Smooth Conditioner

Water/Aqua/Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Fragrance (Parfum), Caprylyl Glycol, Lauroyl Lysine, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Aspartic Acid, Distearyldimonium Chloride, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Alcohol, Isopropyl Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Leaf Extract

2: TRESemme Split Remedy Split End Conditioner

Water, Cety Alcohol, Amodimethicone, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl Dimethylamine, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrolyzed Keratin, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Ascorbic Acid, Niacinamide, Biotin, Polyquaternium 28, Polyquaternium 37, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Dimethicone, Aspartic Acid, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Cetearyl Alcohol, Acrylamidopropyltrimonium Chloride/Acrylamide Copolymer, PVM/MA Copolymer, PPG 1 Trideceth 6, Disodium EDTA, Polysorbate 20, DMDM Hydantoin, Fragrance
Szampony nie mają siliconów, ale TRESemme ma pq, który też nadbudowywuje się na włosach. Vibrantly Smooth ma łagodniejsze detergenty (sama go używam i jest bardzo fajny).
Z odżywek pierwsza nie ma siliconów, druga ma. Mogę Ci napisać, że bardzo dobrze się sprawdza, u mnie nadaje się też jako b/s lub pod olej (mam na myśli Vibrantly Smooth).
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-06-25 o 17:30
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 17:49   #2421
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

kamila fajnie wyglądają te odżywki i szampony co podałaś pewnie są tylko w UK i na ebayach itp?
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 18:33   #2422
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez WarOfWorlds Pokaż wiadomość
kamila fajnie wyglądają te odżywki i szampony co podałaś pewnie są tylko w UK i na ebayach itp?
Niestety tak. Mam z Naked Rescue Conditioner. Użyłam jej dopiero raz, ale już ją uwielbiam Mało jaki kosmetyk bez siliconów daje na moich włosach taki meeega efekt.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-06-25 o 18:36
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 23:02   #2423
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Szampony nie mają siliconów, ale TRESemme ma pq, który też nadbudowywuje się na włosach. Vibrantly Smooth ma łagodniejsze detergenty (sama go używam i jest bardzo fajny).
Z odżywek pierwsza nie ma siliconów, druga ma. Mogę Ci napisać, że bardzo dobrze się sprawdza, u mnie nadaje się też jako b/s lub pod olej (mam na myśli Vibrantly Smooth).
Dziekuje bardzo


Znalazlam jeszcze jeden szampon, z firmy Renpure ,

1 szampon ma taki sklad:

Purified Water, Cocamidopropyl Betaine (Coconut Oil*), Sodium Lauroyl Sarcosinate (Coconut Oil*), Lauryl Glucoside (Coconut Oil*), Decyl Glucoside (Coconut Oil*), Sodium Lauroyl Lactylate (Palm Oil*), Argania Spinosa (Argan) Oil (Organic), Hypnea Musciformis Extract (Red Seaweed*) (Organic), Gellidiela Acerosa Extract (Red Alga*) (Organic), Sargassum Filipendula Extract (Brown Seaweed*) (Organic), Sobitol (Sugar*), PEG-120 Methyl Glucose Dioleate (Rapeseed Oil*), Silicone Quaternium-17, Glycol Stearate (Palm Oil*), Polyquaternium-10, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrance. (* Derived Source)


a drugi tak:
Purified Water, Cocamidopropyl Betaine (Coconut Oil*), Sodium Lauroyl Sarcosinate (Coconut Oil*), Lauryl Glucoside (Coconut Oil*), Decyl Glucoside (Coconut Oil*), Sodium Lauroyl Lactylate (Palm Oil*), Cocos Nucifera (Coconut) Oil (Organic), Hydrolyzed Pea (Keratin) Protein (Organic), Psidium Guajava (Guava) Extract (Organic), Butyrospermum Parkii (Shea) Oil (Organic), PEG-120 Methyl Glucose Dioleate (Rapeseed Oil*), Silicone Quaternium-17, Glycol Stearate (Palm Oil*), Polyquaternium-10, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrance. (* Derived Source)


ktory jest lepszy?
__________________
  
[/CENTER]

Edytowane przez kaolinait
Czas edycji: 2012-06-25 o 23:20
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 23:22   #2424
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo


Znalazlam jeszcze jeden szampon, z firmy Renpure ,

szampon ma taki sklad:

Purified Water, Cocamidopropyl Betaine (Coconut Oil*), Sodium Lauroyl Sarcosinate (Coconut Oil*), Lauryl Glucoside (Coconut Oil*), Decyl Glucoside (Coconut Oil*), Sodium Lauroyl Lactylate (Palm Oil*), Argania Spinosa (Argan) Oil (Organic), Hypnea Musciformis Extract (Red Seaweed*) (Organic), Gellidiela Acerosa Extract (Red Alga*) (Organic), Sargassum Filipendula Extract (Brown Seaweed*) (Organic), Sobitol (Sugar*), PEG-120 Methyl Glucose Dioleate (Rapeseed Oil*), Silicone Quaternium-17, Glycol Stearate (Palm Oil*), Polyquaternium-10, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrance. (* Derived Source)
Ma silicon i pq pod koniec składu. Nie zawiera SLS i SLeS. Ogólnie bardzo fajny, bogaty w oleje.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:48   #2425
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Czym można zabezpieczyć końcówki przed uszkodzeniami mechanicznymi w ciągu dnia, żeby dało się zmyć metodą OMO, przy użyciu Isana Babassi i BabyDream i nie wyglądały na tłuste???
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 21:10   #2426
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
Czym można zabezpieczyć końcówki przed uszkodzeniami mechanicznymi w ciągu dnia, żeby dało się zmyć metodą OMO, przy użyciu Isana Babassi i BabyDream i nie wyglądały na tłuste???
Te dwa produkty są bardzo dobre jak chodzi o zabezpieczanie końcówek:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-infusion.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

Zawierają silikony zmywalne za pomocą delikatnych szamponów właśnie typu Babydream

Ja używam tego pierwszego i sobie go bardzo chwalę
Nie wyglądają na tłuste, wszystko ładnie się wchłania itp.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 12:17   #2427
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Te dwa produkty są bardzo dobre jak chodzi o zabezpieczanie końcówek:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-infusion.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

Zawierają silikony zmywalne za pomocą delikatnych szamponów właśnie typu Babydream

Ja używam tego pierwszego i sobie go bardzo chwalę
Nie wyglądają na tłuste, wszystko ładnie się wchłania itp.
Kurczę... Oba w składzie mają na pierwszym miejscu Cyclomethicone, a w innym wątku czytałam, że on właśnie potrzebuje sulfate do zmycia...

A nie- jeszcze gdzie indziej jest że odparowywuje :P A Dimeticonol zmyję bez deteregentów???

Edytowane przez gagatek461
Czas edycji: 2012-06-27 o 12:45
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:38   #2428
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
Kurczę... Oba w składzie mają na pierwszym miejscu Cyclomethicone, a w innym wątku czytałam, że on właśnie potrzebuje sulfate do zmycia...

A nie- jeszcze gdzie indziej jest że odparowywuje :P A Dimeticonol zmyję bez deteregentów???
Cyclomethicone jest silikonem odparowującym, była poprawka do tego

Co do Dimethiconol, to jest to silikon lekki, zmywalny za pomocą delikatnych szamponów typu BD lub Hipp, potrzebuje cocamidopropyl betaine lub cocobetaine do usunięcia

Ogólnie pamiętaj o tym, że nie tylko silikony mogą się nadbudowywać, ale też inne substancje i najlepiej chociaż raz na jakiś czas sięgnąć po oczyszczający szampon.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 12:39   #2429
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Cyclomethicone jest silikonem odparowującym, była poprawka do tego

Co do Dimethiconol, to jest to silikon lekki, zmywalny za pomocą delikatnych szamponów typu BD lub Hipp, potrzebuje cocamidopropyl betaine lub cocobetaine do usunięcia

Ogólnie pamiętaj o tym, że nie tylko silikony mogą się nadbudowywać, ale też inne substancje i najlepiej chociaż raz na jakiś czas sięgnąć po oczyszczający szampon.
Dziękuję bardzo za pomoc. Zakupiłam jedwab CHI (ma zapach męskich perfum O_o). Czy któreś z tych jego pozostałych składników, które nie są silikonami, są w jakiś sposób "niebezpieczne" (nadbodowywują się, wysuszają, itp.)?
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 21:17   #2430
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc. Zakupiłam jedwab CHI (ma zapach męskich perfum O_o). Czy któreś z tych jego pozostałych składników, które nie są silikonami, są w jakiś sposób "niebezpieczne" (nadbodowywują się, wysuszają, itp.)?
Tutaj jest analiza: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=349
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.