"Przeminęło z wiatrem" ... - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-22, 21:31   #241
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Ja dokładnie tak samo...kocham stare kino , lata 30,40,50 , do połowy lat 60-szczególnie kino amerykańskie, przy całej swojej sztuczności jest jednak świadectwem kina swej epoki i ma w sobie przedziwny czar..
Zgadzam się....
Również mam sentyment...
Zwłaszcza do Gene'a Kelly'ego i Paula Newmana...
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział, kim oni są....


"Przeminęło z wiatrem" książka i film...
Piękna klasyka...
Lubię czasem do nich wracać...


cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 11:41   #242
klarcia
Raczkowanie
 
Avatar klarcia
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 199
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

__________________
klarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 11:49   #243
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Co do aktorów w filmie - Rhetta i Ashleya. Kiedy wiele lat temu oglądałam film po raz pierwszy, byłam zbulwersowana, bo Clark Gable wcale nie wydawal mi sie przystojny. Dzisiaj uważam nieco inaczej - nie jest w moim typie, ale ma w sobie pewną demoniczność, którą posiadal Rhett. Co do Ashleya, to wybrano do tej roli aktora o delikatnych rysach twarzy i jasnych włosach i uważam to za OK, w końcu książkowy Ashley był raczej delikatny.

Joanna Whalley-Kilmer wcale nie pasowala mi do roli Scarlett - przede wszystkim Scarlett była babka z temperamentem i niezłą "cholerą", natomiast w wykonaniu pani W-K wyszła elegancka dama, która nijak nie ma się do prawdziwej Scarlett. Ten sam fenomen co z Fallon z "Dynastii" - kiedy pierwszą aktorkę zastąpiła Emma Samms, Fallon zmieniła się z piekielnicy i cholery w sympatyczną, spokojną babkę.

A książki pani Ripley są utrzymane w tym samym nudnym opisowo tonie, i pomijając już bezzasadność pisania dalszych losów Scarlett i Rhetta, twórczość tej pani uważam za wyjątkowo nudną. No i co to za mania z tymi spolszczeniami imion? OK, Melanie zamiast Melanie jeszcze ujdzie, ale po co tlumaczyć imiona np. "Kasia Scarlett" czy coś w tym stylu? Zgrzyt niesamowity...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 20:53   #244
scarlettka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Zapraszam na forum www.gwtw.fora.pl o Przeminęło z wiatrem
scarlettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 21:06   #245
EM'Perlo
Przyczajenie
 
Avatar EM'Perlo
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Myśle, ze to jeden z tytułów, który każdy i w każdym wieku, inaczej czyta, przezywa i recenzuje, a absolutnie każdy powinien się z tą pozycją w literaturze zapoznać, bo to klasyka ponadczasowa
__________________
EM'Perlo Ela Macioszek
http://www.emperlo.com
EM'Perlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 21:28   #246
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

kocham przeminęlo z wiatrem
__________________
06.2012 początkująca włosomaniaczka

12.10.2012 moje włosy
14.09.2012 CP
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 23:24   #247
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Z ciekawostek napiszę że pierwowzorem postaci Retta Butlera był prawdopodobnie pierwszy mąż Margaret Mitchell - Red, był z charakteru jednak dużo gorszy. Potem miała drugiego, który był przyjacielem pierwszego, spokojnego blondyna. Czy to wam zegoś nie przypomina?
A Pzw. oglądałam chyba z 15 razy i jest to film najcząściej przeze mnie oglądany obok Matrixa
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-02, 08:51   #248
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Ostatnio znów przeczytałam książkę, jednym tchem, jak zawsze. Zachwycająca
Film też muszę sobie jak najszybciej sprawić, dawno oglądąłam
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 11:43   #249
X-Pose passion Girl
Zadomowienie
 
Avatar X-Pose passion Girl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 079
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
kocham przeminęlo z wiatrem

I ja. To jedna z moich ulubioych książek
__________________
A w życiu ciągle trzeba na coś czekać...



Nasz synek Kacperek:
X-Pose passion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 14:55   #250
jeanne8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 251
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

fajny wątek
Pozdrawiam założycielkę.

hmmm może przeczytam sobie znów tę książkę dla poprawy humoru.
A czy ktoś czytał jej kontynuację ?
jeanne8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 15:03   #251
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Ja czytałam "Scarlett" ( teraz wyszła jeszcze ksiazka "Rett Butler", nie jestem wielką fanką takich kontynuacji, szczególnie pisanych nie przez autorów oryginałów, w tym przypadku panią, która wygrała casting. Wszyscy mówili mi, że ksiazka jest okropna i nudna jednak kiedy ja ją przeczytałam pomyślałam, że nie jest tak źle. Oczywiscie to nie taka perełka jak "Przeminęło...", czasem naciągana fabuła i byłam pewna ze Mitchell tak by tego nie napisała, ale... Przeczytałam i nie załuję
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-29, 15:45   #252
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Cytat:
Napisane przez impegata Pokaż wiadomość
Ja czytałam "Scarlett" ( teraz wyszła jeszcze ksiazka "Rett Butler", nie jestem wielką fanką takich kontynuacji, szczególnie pisanych nie przez autorów oryginałów, w tym przypadku panią, która wygrała casting. Wszyscy mówili mi, że ksiazka jest okropna i nudna jednak kiedy ja ją przeczytałam pomyślałam, że nie jest tak źle. Oczywiscie to nie taka perełka jak "Przeminęło...", czasem naciągana fabuła i byłam pewna ze Mitchell tak by tego nie napisała, ale... Przeczytałam i nie załuję
Moze i nie sa zle, ale osobiscie mam organiczna wrecz niechec do ksiazek pisanych jako odrywanie kuponow od cudzej (!) dzialanosci, typu jak zacytowany przyklad, czy "kontynuacje" ksiazek Allistera MacLeana

------------

Co do tematu - ksiazka swietna, film prawdziwa klasyka i po jedno i po drugie zdecydowanie warto siegnac.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 16:53   #253
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Uwielbiam, czytałam dwa razy, ale po polsku. Teraz przymierzam się, żeby przeczytać oryginał. Nie czytałam, ani nie zamierzam sięgać po "Skarlett" , albo "Rett Butler"- zapewne jest to "popłuczna' po oryginale...
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 20:39   #254
Alouette20
Przyczajenie
 
Avatar Alouette20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Uwielbiam "Przeminęło z wiatrem"! Po raz pierwszy przeczytałam je jak miałam 15 lat i teraz od czasu do czasu czytam. Uwielbiam Scarlett jako bohaterkę, ale gdybym była na jej miejscu w wielu sytuacjach postąpiłabym inaczej (tzn. byłabym większa hipokrytką i nie zrywałabym wszelkich konwenansów społecznych;D) Choć powiem szczerze ,że za kazdym razem denerwuje mnie jej miłość do Ashleya...Przeciez to był taki niedorajda zarówno psychicznie jak i fizycznie jakich mało. Ja się w ogólę dziwię,że on przeżył tą wojnę. Ale jak widać przeciwieństwa się przyciągają.
Co do kontynuacji "Przeminęło..." czyli "Scarlett" to polecam. Nie jest taka zła i bardzo ładnie kontynuuje losy bohaterów. Co do najnowszej częsci "Rhetta Butlera" nie wypowiadam się bo nie czytałam, ale z tego co wiem to nie jest kontynuacja ale raczej retrospekcja i w ogóle dzieje Rhetta.

Co do filmu..."Przeminęło z wiatrem" jest ok. Cudowne suknie z epoki^^ ale "Scarlett"...jako film niezwiązany z książką może być ale jako ekranizacja książki.... Totalnie nie trzyma się kupy, a ze Scarlett zrobili idiotkę, która dała się gwałcić jakiemuś hrabiemu...z którego w książce był naprawdę pożądny facet. Nie lubię jak zamiast ekranizacji robią adaptację i w dodatku zmieniają scenariusz tak by był jak najbardziej sensacyjny. W końcu urok Scarlett nie na tym polega...
pozdrawiam wszystkich
__________________
Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem,
być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie...
Alouette20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 18:52   #255
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Uwielbiam Przeminęło z wiatrem, mogę czytać tysiące razy i mi się nie nudzi. Nie zamierzam czytać kontynuacji tej książki, "matką" powieści jest Mitchell, kontynuację napisał inny autor. Nie zamierzam się denerwować. To Mitchell "znała" postacie, czuła je, ona je stworzyła i nikt nie ma prawa, żeby te same postacie zmieniać, modyfikować, ingerować w ich życie.

Nie wyobrażam sobie też Scarlett granej przez inną aktorkę, Vivien była idealna do tej roli. Mam więc nadzieję, że nie "odnowią" tego filmu.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 19:51   #256
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Uwielbiam "Przeminęło z wiatrem". Wszystkie 3 tomy przeczytałam w dwie noce, bo tak mnie wciągnęło...
A jeszcze jedno... Czy ktoś czytał cykl Deforges "Niebieski rower"? To jakby historia Scarlett przeniesiona w realia drugiej wojny światowej we Francji, ale... bardzo erotyczna, tak bardzo, że chwilami robi się niedobrze. Przypadkiem na to trafiłam, nie wiedziałam, że autorka wzorowała się na "Przeminęło z wiatrem".
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 22:47   #257
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Kocham tą książkę. Czytałam te cześci napisane przez Mitchel oraz kontynuację.
Rett... mieć takiego faceta Mitchel swietnie go wykreowała, uwielbiałam jego inteligentny i cięty humor. W "Scarlett" to już nie to samo, ale mimo wszystko polecam. Zwłaszcza tym,którzy podobnie, jak ja, nie mogli pogodzić się z zakończeniem.
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 22:59   #258
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
Uwielbiam "Przeminęło z wiatrem". Wszystkie 3 tomy przeczytałam w dwie noce, bo tak mnie wciągnęło...
A jeszcze jedno... Czy ktoś czytał cykl Deforges "Niebieski rower"? To jakby historia Scarlett przeniesiona w realia drugiej wojny światowej we Francji, ale... bardzo erotyczna, tak bardzo, że chwilami robi się niedobrze. Przypadkiem na to trafiłam, nie wiedziałam, że autorka wzorowała się na "Przeminęło z wiatrem".
Bo pani Deforges jest pisarka erotyczna, stad taka a nie inna dawka tego erotyzmu. Nie czytalem jeszcze zadnej jej pozycji, ale zamierzam

Skad masz informacje, ze autorka wzorowala sie na "Przeminelo z Wiatrem"?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 14:32   #259
yugoslavia
Wtajemniczenie
 
Avatar yugoslavia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ostrava
Wiadomości: 2 909
GG do yugoslavia
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

" Przemineło z wiatrem " przeczytałam jednym tchem, film oglądałam nawet nie wiem ile razy. Tyle tego było.
Scarlett uwielbiam, ale podobnie jak Alouette20 nie mogę pojąc jej miłości do tej sieroty Ashleya.
Rett Butler to był facet.
Czy może ktoś widział " Przemineło..." na dvd? Od jakiegoś czasu poszukuję.
Jeszcze " Kabaret ".
__________________
Zakamuflowana Niemka
yugoslavia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 09:12   #260
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

wierz mi, że jak przeczytasz cykl "Niebieski rower" to sama dostrzeżesz ten wzorzec - tak bardzo jest to namacalne.
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 14:59   #261
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
wierz mi, że jak przeczytasz cykl "Niebieski rower" to sama dostrzeżesz ten wzorzec - tak bardzo jest to namacalne.
Chyba sam dostrzege raczej No zobaczymy.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 17:40   #262
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Chyba sam dostrzege raczej No zobaczymy.

o, przepraszam najmocniej
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 18:13   #263
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Cytat:
Napisane przez Alouette20 Pokaż wiadomość
Co do kontynuacji "Przeminęło..." czyli "Scarlett" to polecam. Nie jest taka zła i bardzo ładnie kontynuuje losy bohaterów. Co do najnowszej częsci "Rhetta Butlera" nie wypowiadam się bo nie czytałam, ale z tego co wiem to nie jest kontynuacja ale raczej retrospekcja i w ogóle dzieje Rhetta.
W innym książkowym wątku wydedukowałyśmy, że dalsze losy Scarlett i Rhetta w obu tych powieściach są zupełnie różne. Nie wiem, nie rozumiem, po kiego grzyba wypuszcza się na rynek dwie, kompletnie inne kontynuacje jednej książki


Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
wierz mi, że jak przeczytasz cykl "Niebieski rower" to sama dostrzeżesz ten wzorzec - tak bardzo jest to namacalne.
"Niebieskiego roweru" nie czytałam, ale czytałam "Zapach kwiatów kawy" Any Veloso. Strasznie mi zajeżdżało "Przeminęło...", jakby autorka się na nim wzorowała.
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:06   #264
jeanne8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 251
Dot.: "Przeminęło z wiatrem" ...

Film oczywiście uwielbiam...
a ostatnio znalazłam takie zdjęcia, moim zdaniem świetny pomysł sesji, co myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przeminelo-z-wiatrem6.jpg (49,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przeminelo-z-wiatrem5.jpg (47,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przeminelo-z-wiatrem4.jpg (51,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przeminelo-z-wiatrem2.jpg (50,0 KB, 24 załadowań)
__________________
Nazwałam Twoim imieniem każdy dzień
i tak już będzie, do skończenia świata...

jeanne8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.