Sprawdzone kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-28, 13:42   #1
kaja1611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 24

Sprawdzone kosmetyki


Hej Jestem nastolatką i tak jak każda nastolatka zawsze i wszędzie chce wyglądać ładnie, świeżo i naturalnie, niestety mam mały problem, z zakupami kosmetyków. Męczy mnie ciągłe szukanie, dobieranie i wydawanie pieniędzy w błoto. Chciałabym zawsze kupować te same, sprawdzone, w rozsądnej cenie.
Jakie kosmetyki powinnam mieć w swojej kosmetyczce?(podkład, puder, tusz, kredka do oczu, róż, szminka.... może coś jeszcze).
Bardzo proszę o spis sprawdzonych i dobrych kosmetyków.
kaja1611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 14:39   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Bylo wiele takich watkow.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 18:40   #3
Flicka
Rozeznanie
 
Avatar Flicka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 689
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;17520714]Bylo wiele takich watkow.[/QUOTE]
to raz, a po drugie trudno tak doradzić.
podkład - jaką masz cerę? potrzebujesz krycia?
puder - też jest uzależniony od rodzaju cery. ma rozświetlać?
tusz - masz długie rzęsy, wymagające pogrubienie? czy gęste wymagające wydłużenia? raczej jakiś tusz-cud, który zrobi wszystko nie istnieje.
szminka, kredka, róż itd. - każdemu pasują inne, w zależności od koloru oczu, karnacji, efektu który chcesz osiągnąć..

dość trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytanie.. myślę, że każdy ma inne "sprawdzone kosmetyki", które nie zawsze innym pasują.
__________________

„Wierzę w kolor różowy. Wierzę, że najlepszym sposobem na spalanie kalorii jest śmiech. Wierzę w pocałunki. Wierzę, że można być silnym, kiedy wszystko wydaje się iść źle. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro będzie kolejny dzień i wierzę w cuda.”
Audrey Hepburn
Flicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 20:33   #4
kaja1611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 24
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Flicka Pokaż wiadomość
to raz, a po drugie trudno tak doradzić.
podkład - jaką masz cerę? potrzebujesz krycia?
puder - też jest uzależniony od rodzaju cery. ma rozświetlać?
tusz - masz długie rzęsy, wymagające pogrubienie? czy gęste wymagające wydłużenia? raczej jakiś tusz-cud, który zrobi wszystko nie istnieje.
szminka, kredka, róż itd. - każdemu pasują inne, w zależności od koloru oczu, karnacji, efektu który chcesz osiągnąć..

dość trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytanie.. myślę, że każdy ma inne "sprawdzone kosmetyki", które nie zawsze innym pasują.
Cera- mieszana, blada i potrzebuję długotrwałego krycia i naturalnego efektu.
puder- najlepiej efekt matujący ale nie chcę efektu płaskiej twarzy, dobry byłby taki, który by ożywił zmęczoną twarz.
tusz- hmm...mam długie, gęste rzęsy

może napisze tak : naturalne włosy- jasny blond, teraz mam farbowane : miedź.
oczy :duże, zielone oprawa ciemniejsza, rzęsy mam ciemno brązowe (?) i tu właśnie nie wiem czy np: kredka brązowa i brązowy tusz byłyby dobrym rozwiązaniem do miedziano - mahoniowych włosów.
szminka: fajnie jakby jej kolor nadawał wyrazu całej twarzy, ożywiał ją.
kaja1611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 20:58   #5
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Wszystkie nas to męczy Ale od tego powstało KWC
Ale ode mnie:
podkład - nie mam pojęcia, nie używam
puder - Anti Shine Kryolana
tusz - Max Factor 2000 Calorie
kredka do oczu - Szafir
róż - Estee Lauder Tender Blush
szminka - Lancome Color Fever Lipstick

A odcieni musisz poszukać sama
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2010-02-28 o 21:00
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 21:10   #6
Flicka
Rozeznanie
 
Avatar Flicka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 689
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kaja1611 Pokaż wiadomość
Cera- mieszana, blada i potrzebuję długotrwałego krycia i naturalnego efektu.
puder- najlepiej efekt matujący ale nie chcę efektu płaskiej twarzy, dobry byłby taki, który by ożywił zmęczoną twarz.
tusz- hmm...mam długie, gęste rzęsy

może napisze tak : naturalne włosy- jasny blond, teraz mam farbowane : miedź.
oczy :duże, zielone oprawa ciemniejsza, rzęsy mam ciemno brązowe (?) i tu właśnie nie wiem czy np: kredka brązowa i brązowy tusz byłyby dobrym rozwiązaniem do miedziano - mahoniowych włosów.
szminka: fajnie jakby jej kolor nadawał wyrazu całej twarzy, ożywiał ją.
wszystkie kosmetyki podaję takie z półki raczej dosięgalnej dla nastolatki.
przede wszystkim - coś matującego. osobiście polecam krem do cery mieszanej Perfecta. u mnie fajnie działa jako baza. na to z tańszych podkładów mogę polecić Skin Balance (Pierre Rene). ja mieszam ten podkład z Lasting Finish Rimmel'a.

próbowałaś pudrów z BU (biochemia urody)?

kredka brązowa - jeśli pytasz o konkrety - dla mnie istnieje tylko Max Factor KOHL PENCIL.
jeśli masz rzęsy długie i gęste to może spróbujesz tusz podkręcający?
hmm.. ja preferują czarny, polecam Oriflame - Lash Fascination Mascara.

coś, bez czego nie wyobrażam sobie życia - róż "mineralny" Maybelline, ten brązowy. działa jako bronzer, rozświetlacz, róż itd.
perełki rozświetlająca Avon - cera jest promienna i świeża.

oczywiście mogłabym polecić parę kosmetyków z wyższej półki, ale nie wiem czy jesteś zainteresowana.
__________________

„Wierzę w kolor różowy. Wierzę, że najlepszym sposobem na spalanie kalorii jest śmiech. Wierzę w pocałunki. Wierzę, że można być silnym, kiedy wszystko wydaje się iść źle. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro będzie kolejny dzień i wierzę w cuda.”
Audrey Hepburn
Flicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 16:22   #7
kaja1611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 24
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

pisz , pisz o tych kosmetykach
a jeszcze mam pytanie, co do kredki do oczu. Jakie jeszcze polecacie, które się nie łamią, nie rozmazują? bo ja już w tym miesiącu kupiłam dwie i beznadziejne są ..., ciągle muszę je temperować

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

i właśnie najgorzej jest przy temperowaniu kiedy kredka jest miękka i się łamię i dużo jej ubywa...
kaja1611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 17:56   #8
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kaja1611 Pokaż wiadomość

i właśnie najgorzej jest przy temperowaniu kiedy kredka jest miękka i się łamię i dużo jej ubywa...
To przed temperowaniem włóż kredkę do zamrażalki, będzie twardsza
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:37   #9
Flicka
Rozeznanie
 
Avatar Flicka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 689
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

z kredek jeszcze Bourjois ,dałam się skusić po przejrzeniu KWC również na Essence brązową i nie żałuję.
naprawdę warto zajrzeć na KWC.
__________________

„Wierzę w kolor różowy. Wierzę, że najlepszym sposobem na spalanie kalorii jest śmiech. Wierzę w pocałunki. Wierzę, że można być silnym, kiedy wszystko wydaje się iść źle. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro będzie kolejny dzień i wierzę w cuda.”
Audrey Hepburn
Flicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 21:03   #10
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Kwc !!!
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 15:16   #11
evelinaPTB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 133
GG do evelinaPTB
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Podkład - Maybellina Affinitone,
Puder - Sensique Trendy compact,
Róż - Róż z jedwabiem i wit. E wibo,
Tusz - też mam dł. i gęste rzęsy , używam Miss sporty STUDIO LASH lub Astor Volume Artist,
Kredka do oczu - My Secret
Szminka - Maybelline lub Manhattan [nie pamiętam jak się nazywały, bardzo ładnie pachniały]

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez sylllvia89 Pokaż wiadomość
Kwc !!!
Nie łatwo znajdziesz dobry kosmetyk w KWC . ! Podkładów, które mają tam dobre opinie może być nawet 1000 !
evelinaPTB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 20:14   #12
karola_20
Raczkowanie
 
Avatar karola_20
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piotrkow
Wiadomości: 152
GG do karola_20
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
To przed temperowaniem włóż kredkę do zamrażalki, będzie twardsza
nie znalam tego triku a myslalam ze o kosmetykach wiem juz wszystko czlowiek uczy sie przez cale zycie
karola_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:15   #13
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Cytat:
Napisane przez evelinaPTB Pokaż wiadomość
Nie łatwo znajdziesz dobry kosmetyk w KWC . ! Podkładów, które mają tam dobre opinie może być nawet 1000 !
Chyba żartujesz Moją skarbnicą wiedzy jest katalog KWC i ŁATWO znaleźć tam dobrze oceniane kosmetyki, wystarczy odpowiednią "zakładkę" wybrać i już mamy spis najlepiej ocenianych.. Dochodzi do tego ilość recenzji + warto zajrzeć kto wystawia recenzję (na ile recenzja jest wiarygodna). Jeśli to dla ciebie jest trudne.. to wybacz.
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 08:21   #14
Pe_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Hej!
Ja mogę Ci polecić podkład YSM z Inglota (24,00zł). Dosyć duża gama kolorystyczna, niestety podkład troszkę utlenia się na twarzy. Ja jak byłam młoda i piekna uzywałam nr 41- najjaśniejszy, naturalny. Jest to podkład przeznaczony do młodej cery, średnio matuję, ale twarz wygląda naturalnie, ponieważ bardzo dobrze się go rozprowadza Do tego poleciłabym Ci puder sypki (może tez być Inglota). Maskarę (np. Max Factor 2000claorie), matowy beżowo-fioletowy cień i delikatny błyszczyk (np. Nivea).
__________________
Pe_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 14:12   #15
loulou1
Raczkowanie
 
Avatar loulou1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 128
GG do loulou1
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Osobiście polecam Ci tusz marki Logona. Jest to niemiecki tusz , który nie skleja i nie kruszy siś. Tusz doskonale wydłuża i pogrubia. Jest tusz, który nie podrażnia oczu. Możesz go kupić na stronce
www.drogeria-natura.com
loulou1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 08:12   #16
alex888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Mam kilka swoich ukochanych, między innymi tusz Max Factor False Lash Efect. Najlepszy tusz na świecie - nie skleja rzęs, pięknie wydłuża, nie kruszy się i nie rozmazuje. Dla mnie cudo O innych sprawdzonych kosmetykach piszę na swoim blogu - zapraszam: xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-25 o 22:42 Powód: Reklama bloga.
alex888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:32   #17
dosia0581
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 40
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Bardzo lubie golden rose, mam sporo kosmetykow od nich, niska cena a dobra jakosc. Ostanio kupilam zestaw do stylizacji brwi, eyebrow styling kit. Wczesniej uzywałam ich pudrow do brwi, z których byłam zadowolona, a w tym zestawie dodatkowo mam wosk do nadawania kształtu i pesetke, ktora sie przydaje gdy jakis niepokorny wlosek odstaje
dosia0581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 21:04   #18
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Te bardzo lubie kosmetyki tej firmy, są niezłe mimo małej ceny. Jedynie jeśli chodzi o lakiery do paznokci , to wydaje mi się, że szybko odpryskują.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 17:28   #19
katarzyna990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

popieram firmę Golden Rose o której wspomniała już poprzedniczka, konturówka się świetnie i długo trzyma, ja nawet czasem używam jej jako szminki, podkład ma być lekki i tusz 2000 calorii, jak dla nastolatki to starczy
katarzyna990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 11:02   #20
justyskabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Drogie czy tanie?

Cześć!

Ostatnio zrobiłam przegląd swojej kolekcji kosmetyków kolorowych i doszłam do wniosku, że brakuje mi kilku idealnych produktów. Teraz zastanawiam się czy kupując produkty do makijażu warto czasem zainwestować w marki dostępne w perfumeriach czy lepiej zarówno dla nas jak i dla naszego portfela będzie jeśli kosmetyczkę będziemy uzupełniać w popularnych drogeriach? Różnice w cenach potrafią być naprawdę duże, a jak jest z jakością?

Jakie macie doświadczenia z używaniem tych marek z wyższej półki? Jaka jest szansa, że bronzer za 100 zł czy 200 zł będzie lepszy od takiego za 30 zł? Lepiej jest mieć 3 palety cieni do powiek, które kosztowały kilkadziesiąt złotych czy w to miejsce zainwestować w jedną, uniwersalną za ok. 200 zł?

Z jakimi markami macie dobre doświadczenia, a jakich jest lepiej unikać?

W jakie kosmetyki warto inwestować, a w jakie nie?

Zapraszam do dyskusji!
justyskabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 20:42   #21
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Dot.: Drogie czy tanie?

To zależy - wiele razy zawiodłam się na YSL, Chanel czy Dior.. miałam i mam wiele kosmetyków z tej półki cenowej -doceniam ładne opakowanie, zapach, skład - ale niestety nie zawsze jakość jest do mnie dopasowana; najczęściej dotyczy to tuszu do rzęs - miałam już każdy z tych firm.. u mnie sprawdziły się tylko NoirG Guerlain (już nie wiem który tusz z rzędu mam), clinique i ewentualnie Dolls Eye. Bywało że tusz YSL lądował od razu w koszu ..

nie zawiodłam się dotychczas na Guerlain.

Ostatnio kupiłam pomadkę i błyszczyk Dior.. czy wart jest tej ceny .. Yhm ..

uważam, ze jest wiele kosmetyków tańszych drogeryjnych firm, które są rewelacyjne !

Ale lubię mieć kosmetyczkę lux.. jestem trochę snobką/ stać mnie więc lubię wpaść do Sephory i wydać 1000 zł na raz. To moja wada, ale skoro mnie stać to czemu nie ???

Ale lubię też obkupić się w Rossmanie

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Aaa - zrobiłam test - kupiłam paletkę Urban Decay Naked 3 i jednocześnie tańsza wersję tej paletki Makeup Revolution- różnicy (poza opakowaniem i pędzelkiem) żadnej
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 20:43   #22
chanel_oberlin
Raczkowanie
 
Avatar chanel_oberlin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 98
Dot.: Drogie czy tanie?

Szczerze? Ja kupuje przeważnie te drogie, z Sephory czy Douglas, nawet żele pod prysznic jakość jest inna, oczywiście, jest dużo tanich kosmetyków które są dobre, ale mimo to mi najbardziej służyły te ciutek droższe produkty można wydać na tusz do rzęs raz na 3 miesiące te 150zl a to nie zrujnuje budżetu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Ruda_kotka Pokaż wiadomość
To zależy - wiele razy zawiodłam się na YSL, Chanel czy Dior.. miałam i mam wiele kosmetyków z tej półki cenowej -doceniam ładne opakowanie, zapach, skład - ale niestety nie zawsze jakość jest do mnie dopasowana; najczęściej dotyczy to tuszu do rzęs - miałam już każdy z tych firm.. u mnie sprawdziły się tylko NoirG Guerlain (już nie wiem który tusz z rzędu mam), clinique i ewentualnie Dolls Eye. Bywało że tusz YSL lądował od razu w koszu ..

nie zawiodłam się dotychczas na Guerlain.

Ostatnio kupiłam pomadkę i błyszczyk Dior.. czy wart jest tej ceny .. Yhm ..

uważam, ze jest wiele kosmetyków tańszych drogeryjnych firm, które są rewelacyjne !

Ale lubię mieć kosmetyczkę lux.. jestem trochę snobką/ stać mnie więc lubię wpaść do Sephory i wydać 1000 zł na raz. To moja wada, ale skoro mnie stać to czemu nie ???

Ale lubię też obkupić się w Rossmanie

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Aaa - zrobiłam test - kupiłam paletkę Urban Decay Naked 3 i jednocześnie tańsza wersję tej paletki Makeup Revolution- różnicy (poza opakowaniem i pędzelkiem) żadnej

Hahah bratnia dusza


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chanel_oberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 20:47   #23
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Dot.: Drogie czy tanie?

Dokładnie

Zależy zawsze jaki kto ma budżet !

Faktycznie warto czasem kupić coś bardziej luksusowego..trzeba się rozpieszczać

Ja pamietam jak ileś tam lat temu - jak jeszcze studiowałam- kupiłam sobie pierwszy luksusowy kosmetyk - meteoryty Guerlain- ten zapach, piękne pudełeczko itp -- byłam i jestem do dziś w nich zakochana
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 06:51   #24
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Drogie czy tanie?

Miałam rzeczy z niższej półki, teraz raczej nie zaglądam tam i kupuję te z wyższej. Powód? Trwałość, jakość wykonania i produktu, no i lubię się rozpieszczać Nie byłam zadowolona jakością i trwałością tych tańszych. Stan mojej cery polepszył się po zmianie pielęgnacji na wysokopółkową. Czasami eksperymentuję jeszcze z naturalnymi (ale tylko pielęgnacjacja: szampony, żele, peelingi itp). No i widzę też różnicę w wydajności, te droższe wystarczają mi na wiele dłużej. Tusze? Obecnie mam same miniaturki, które dostałam jako gratisy do zakupów, więc tuszu nie kupiłam od roku. To jedna z wielu rzeczy, jakie dostałam w gratisie, a których kupować nie muszę.
Moim zdaniem warto wypróbować i nie trzeba na to wydawać majątku.
Szminkę z MAC (w promocji można ją dorwac za 60-70 zł), nie trzeba się porywać od razu na szminki za 200 zł. Ile razy można kupić miniaturowe opakowania bestsellerowych produktów, np. w Douglasie przy kasie. Przykład: mini tusz z Clinique albo ich kremy/maseczki za 29 zł.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 12:48   #25
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Drogie czy tanie?

Chyba będę pierwsza, która jest fanką tańszych. Tzn. nie kupię podkładu za 10 zł, ale też nie wydam na niego 200 zł. Wychodzę z założenia, że póki to, co mam, jest wystarczające na moje potrzeby, to po co mam szukać czegoś innego? I tak skoro tusz, który kosztuje np. 60 zł (w drogerii internetowej jest za jakieś 35 zł) daje mi dokładnie taki efekt, jaki bym chciała uzyskać, to nie widzę sensu zmiany.
Czasami zdradzam jakiś lubiany produkt z innym, ale to tak głównie z ciekawości.
Co do rozpieszczania się- owszem, czasami mam potrzebę sobie coś kupić dla samego faktu kupienia lub w nagrodę, ale jakoś nigdy nie są odczuwałam potrzeby zakupu kosmetyków. Nie mówię, że to źle jak ktoś tam ma

Co do trwałości- to, czym się maluję, bez problemu przetrwało wesele, a malowałam się o 13 jednego dnia, zmywałam o 6 rano kolejnego. U mnie wszystko ładnie się trzymało. U mojej mamy- te same kosmetyki w zasadzie- spłynęły po około 4-5 godzinach zabawy weselnej. Ale to też kwestia aplikacji np. cieni. Ja je wtłaczam w skórę, moja mama (ponieważ maluje się raz na kilka miesięcy i najprościej mówiąc nie potrafi inaczej)- tylko się mizia tymi pędzlami.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 13:30   #26
myfav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5
Dot.: Drogie czy tanie?

Ja osobiście inwestuje w puder, i krem do twarzy. Inne kosmetyki staram się kupować w normalnych, przystępnych cenach.
myfav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 19:02   #27
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Sprawdzone kosmetyki

Z Golden Rose nigdy nie miałam żadnego kosmetyku, używam Bourjois - tusz do rzęs i róż, baza pod podkład rozświetlająca - Bielenda z podkładu najczęściej rezygnuję, bo baza daje radę, błyszczyk Miss Sporty, czasem skuszę się na coś droższego.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 09:53   #28
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Drogie czy tanie?

Według mnie jeśli chodzi o podkłady to najbardziej widac roznice. Tusze i cienie można kupic niezłe w dobrej cenie.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 11:12   #29
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Drogie czy tanie?

No przyznam, że ja należę do grupy kupujących droższe kosmetyki, lata doświadczeń i testów, po prostu droższe sprawdzają się u mnie lepiej ( trwałość, sposób aplikacji, przyjemnośc używania, opakowanie ) ale nie znaczy, że z zasady odrzucam to co tanie, wiele razy próbuję i wiele niestety nie spełnia moich oczekiwań ale znajduję perełki jak Catrice, Golden Rose.

Jeżeli chodzi o pielęgnację to zatrzymałam się gdzieś tam pośrodku, próbowałam różnych specyfików i nie jestem w stanie określić lepsze/ gorsze. Aktualnie najlepsze efekty mam stosując pielęgnację tzw. "gabinetową".
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 12:29   #30
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Drogie czy tanie?

Ja siegam po kosmetyki tanie, zdecydowanie. Przerazaja mnie ceny niektorych marek, np szukalam czegos do brwi, przegladalam recenzje, opinie, co polecaja inne dziewczyny i natrafilam na zel do brwi benetifu z cena ponad 100 zl a w golden rose taki zel za 20 zl.... szukam opini i co? laski sa mega zadowolone z z GR, no to wiadomo, ze kupuje tansze a rownie dobre a i swoja droga to gr ma ogromny wybor produktow do brwi i wszystkie w fajnych cenach
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-31 14:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.