Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 311 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 16:21   #9301
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez piegowata piratka;14711762[QUOTE=Eloe77 Pokaż wiadomość
QUOTE]Ta strona, gdzie się zamawia jest cudowna,ale niestety nie mogę znaleźć żelu Palomy
Ale o jaką stronę chodzi?
Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Ostatnio doszłam do wniosku że będę szukać salonu w którym pracuje fryzjer lub fryzjerka posiadająca kręcone włosy. Tylko ktoś taki będzie wiedział co robić. Tak mi się wydaje.
A Twoja fryzjerka daje radę z lokami? na jakich produktach pracuje?
Średnio wierzę, że fryzjerka z naturalnie kręconymi wie, co z nimi robić, bo juz na taką trafiłam i nie miała kompletnie pojęcia, co zrobić ze swoim suszem Chyba że będzie miała pięknie zadbane
moja fryzjerka ma proste druty i nie ma stałej linii kosmetyków, choć wydaje się, że powinna pracowac na Goldwellu (kiedyś tam był salon, który pracował na tej firmie). Cudów nie robi, ale suszy dyfuzorem (rzadkość) i chłodnym powietrzem (rzadkość), nie daje pianki, lakieru, żelu, jedwabiu (rzdkość). Psiknęła czymś na objętość, ale nie pytałam Ma swoje ulubione środki, nie żadną linię kosmetykową.
Wiem, że to mało przekonujące, ale: nie mówiłam dokładnie, co ma zastosować. Zaznaczyłam, ze mam kręcone i ona to uszanowała. Cięcie było na mokro. Więc tez bez cudów.
Ona słucha tego, co masz do powiedzenia i szanuje Twoją wolę. Dla mnie to najwazniejsze.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 16:53   #9302
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Uwierz mi też różne rzeczy się przydarzały, nie mogłam np. edytowac i zdjęć dodawać lub zmieniać tekst.
mam tak w firefoxie, dlatego na wizaż zawsze wchodzę przez Operę i dotychczas nie było problemów. No ale już wszystko jest ok. A wracając do tematu - kosmarko ależ Ty masz piękne włoski!!!! Ideał!!

Eloe77 - a miałaś kiedyś dłuższe włosy? Bo wydaje mi się, że gdybyś miała długość za ramiona, to uformowałyby Ci się takie grube, piękne loki. Chociaż z drugiej strony - taka fryzurka, jaką masz teraz, eksponuje rysy twarzy i nie przytłacza.

Eh... czekam z niecierpliwością na nowe posty w dzienniku regeneracji fal i loków (harbatkazcytrynką, chatul, piegowata piratko, Benek23 i inni - czyńcie swoją powinność i ładujcie zdjęcia!!
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 16:57   #9303
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Małgosia86 trochę dużo na cytat, to odpowiadam w ten sposób. Dzięki za info Powiedz tylko, czy w MBanku masz Visę czy Mastercard. Płaciłam parę razy przez net kredytówką, ale to info akurat jest ważne.
W amazon.com też jest Pay.pal, ale i tak rozważałam kredytówkę. Ma limit ogólny, więc czuję się bezpiecznie. Nikt mi ponad ów limit nie kupi, więc strach - jak dla mnie -mniejszy
Ja mam kartę Visa z mBanku. Tak, jak pisałam, to zwykła karta bankomatowa, wydawana do konta.
Jak masz możliwość płacenia na różne sposoby, to może spójrz, gdzie będzie większa prowizja?
Pamiętam, że w PayPal prowizji nie ma, tylko stosują "odpowiedni"przeliczn ik walut, czyli za trochę drożej niż normalnie kupuje się np. $, ale dla mnie przy zakupach w granicach 100 zł, nie były to odczuwalne kwoty.
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 16:59   #9304
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Pisze nowy post, bo rzeczywiście mamy tempo wiatru. Zanim odpowiem, to już ktoś zdąży napisac coś interesującego Fajnie
Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
uff... już wszystko w porządku.
Skopiowałam swój post do nowego wątku a ten tutaj edytowałam (wyszłam na jakąś technologiczną idiotkę , ale serio wczoraj mnie przekierowywało i przez to narobiłam zamieszania... )
Nie wyszłaś, tylko ja nie miałam zielonego pojęcia, co się dzieje. Popołudniowy spadek formy i spanie do południa - masz babo placek!
To ja przepraszam, bo nie dopilnowałam!

SweatPea właśnie zamierzam zobaczyć, jak to będzie w długości tuż za ramiona (miałam taką od 8 klasy do końca liceum i potem najczęściej na studiach, bo miałam manię obcinania się na chłopaka co 4 lata . Tyle, że wtedy czesałam włosy szczotką i miałam puch, nie włosy.

Cytat:
Gdzie tam moim włosom do wspaniałości... (pierwszy raz zamieściłam ich zdjęcia na wizazu, bo wcześniej się wstydziłam...)
Chciałbym się wstydzić takich pięknych włosów...
Cytat:
Nawet jeśli ktoś ma ten sam skrętu co ja, ale jego włosy są gęste i grube, to na pewno nie będzie używał tych samych kosmetyków co ja.
Zgadzam się. Mam tylko problem z określeniem fine/medium/coarse. Kiedy na nie patrzę, uważam, że fine. kiedy ich słucham, stwierdzam, że coarse. I co teraz?

Małgosia 86 dzięki Popatrzę, choć zwykle przy kredytówkach nie ma problemu z prowizją.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2009-10-13 o 17:04
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 17:55   #9305
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Mam tylko problem z określeniem fine/medium/coarse. Kiedy na nie patrzę, uważam, że fine. kiedy ich słucham, stwierdzam, że coarse. I co teraz?
Najlepiej porównaj swoje włosy do włosów innych osób (u mnie w rodzinie tylko mama ma tak cienkie włosy jak ja. Brat ma grubsze, siostra też (ich jeden włos to tak jak dwa moje). Mam też znajomych, których jeden włos jest trzy razy grubszy od mojego.
Tak więc jeśli znajdziesz chociaż jedną osobę, której pojedynczy włos jest cieńszy od Twojego, to prawdopodobnie nie należysz do typu "fine" (ja np. jeszcze nigdy nie widziałam cieńszego włosa, niż mój). Twoje włosy wyglądają mi na fine lub medium (na pewno nie coarse - takie włosy to typowe "druty" - z daleka widać, że są bardzo grube i bardzo mocne - no i takie włosy rzadko się kręcą)
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 18:29   #9306
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Ja ostatnio zaszalałam i zmieszałam odżywkę bez spłukiwania z miodem. Ostateczne proporcje to odzywka:miód 2:1. Efekt? Baaardzo dobrze utrwalony skręt, na drugi dzień nawet nie musiałam poprawiać włosów, leżały świetnie. Problem był dopiero przy rozczesywaniu włosów dzisiaj, końcówki się trochę pokleiły. Ale i tak częściej będę teraz dodawać miód do odżywki bez spłukiwania
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 19:47   #9307
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zaszalałam i zmieszałam odżywkę bez spłukiwania z miodem. Ostateczne proporcje to odzywka:miód 2:1. Efekt? Baaardzo dobrze utrwalony skręt, na drugi dzień nawet nie musiałam poprawiać włosów, leżały świetnie. Problem był dopiero przy rozczesywaniu włosów dzisiaj, końcówki się trochę pokleiły. Ale i tak częściej będę teraz dodawać miód do odżywki bez spłukiwania
kurcze... coraz częściej widzę tu wzmianki o miodzie... ale cholera nie mogę zwalczyć w sobie tego oporu nabytego jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych, kiedy to miód był u mnie w domu rzadko widzianym rarytasem, więc traktowałam kromkę z miodem jak największą nagrodę (wiem, wiem.. żałosne i śmieszne zarazem ). I teraz tak jakoś mi szkoda marnować miodu na włosy, chociaż przecież mnie na niego stać... jak pomyślę, że te pszczółki biedne tak się napracowały... hah... ja mam coś z głową....
Może niedługo się przełamię i domieszam odrobinę miodu chociażby do jakiegoś psikadełka...

Ps. Chatul - kiedy załadujesz swoje śliczne włoski do nowego wątku?? Pamiętam, że zamieszczałaś tu wiele pięknych zdjęć. Byłoby świetnie, gdybyś zebrała je i zamieściła w jednym miejscu.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 20:07   #9308
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Właśnie, Chatul, zapraszamy!
Nie muszą być aktualne zdjęcia.

Tak samo wszystkie falokręcone Miło będzie zobaczyć Wasze włosy.

Szczególnie gorąco zapraszam dziewczyny z dłuższym stażem regenerowania włosów. Gdzie się podziałyście?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 20:45   #9309
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
kurcze... coraz częściej widzę tu wzmianki o miodzie... ale cholera nie mogę zwalczyć w sobie tego oporu nabytego jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych, kiedy to miód był u mnie w domu rzadko widzianym rarytasem, więc traktowałam kromkę z miodem jak największą nagrodę (wiem, wiem.. żałosne i śmieszne zarazem ). I teraz tak jakoś mi szkoda marnować miodu na włosy, chociaż przecież mnie na niego stać... jak pomyślę, że te pszczółki biedne tak się napracowały... hah... ja mam coś z głową....
Może niedługo się przełamię i domieszam odrobinę miodu chociażby do jakiegoś psikadełka...
Nie no, ja rozumiem to podejście, naprawdę. Sama mam tak z niektórymi produktami. Jednak jest we mnie zakorzenione to, że nie można marnować tego, co da się zjeść. A miód można przechowywać latami, jedyny produkt, który się nie niszczy
Tak czy inaczej warto jednak się przełamać. Miód potrafi zdziałać cuda z włosami

Cytat:
Ps. Chatul - kiedy załadujesz swoje śliczne włoski do nowego wątku?? Pamiętam, że zamieszczałaś tu wiele pięknych zdjęć. Byłoby świetnie, gdybyś zebrała je i zamieściła w jednym miejscu.
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Właśnie, Chatul, zapraszamy!
Nie muszą być aktualne zdjęcia.
Eee, ja nie przepadam za pokazywaniem tak swoich włosów. I na pewno nie umieszczę ich zdjęć na początku wątku, nie chcę żeby były widoczne od razu :P
Poza tym moje włosy jeżeli chodzi o kondycję to się nie zmieniają, cały czas są zdrowe. Tylko długość i kolor są dość niestałe :P
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2009-10-13 o 20:47
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 21:18   #9310
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

dobry wieczór ;>

potrzebuję waszej pomocy. z pewnością znalazłabym odpowiedź na moje pytanie gdzieś w tym wątku..ale same dobrze wiecie, że trochę tych stron już jest
więc tak: mam kręcone włosy, wycieniowane, trochę za ramiona, farbowane, generalnie nie prostowane [tylko grzywka, a całość to tak jak mi się zachce] używam szamponu Palmolive-Perłowy blask.
do niedawna używałam odżywki z ziaji [nie pamiętam jak się nazywała] i w sumie po niej włosy były jakby trochę nawilżone, tzn nie były tak bardzo napuszone..
następnie kupiłam advance techniques [z avonu]-jakaś taka wygładzająca do włosów kręconych.ale tutaj się kompletnie rozczarowałam, bo w ogóle nie widzę efektu.
i teraz takie moje pytanie, co możecie mi polecić ? by naprawdę nawilżało bo włosy są przesuszone i takie sianowate..
jakaś maska, odżywka (najlepiej bez spłukiwania,ale inne też mogą być ) w rozsądnej cenie, którą mogłabym dostać w Rossmanie albo takiej zwykłej drogerii ?

dziękuję za pomoc
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 22:02   #9311
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez NothingElse Pokaż wiadomość
dobry wieczór ;>

potrzebuję waszej pomocy. z pewnością znalazłabym odpowiedź na moje pytanie gdzieś w tym wątku..ale same dobrze wiecie, że trochę tych stron już jest
więc tak: mam kręcone włosy, wycieniowane, trochę za ramiona, farbowane, generalnie nie prostowane [tylko grzywka, a całość to tak jak mi się zachce] używam szamponu Palmolive-Perłowy blask.
do niedawna używałam odżywki z ziaji [nie pamiętam jak się nazywała] i w sumie po niej włosy były jakby trochę nawilżone, tzn nie były tak bardzo napuszone..
następnie kupiłam advance techniques [z avonu]-jakaś taka wygładzająca do włosów kręconych.ale tutaj się kompletnie rozczarowałam, bo w ogóle nie widzę efektu.
i teraz takie moje pytanie, co możecie mi polecić ? by naprawdę nawilżało bo włosy są przesuszone i takie sianowate..
jakaś maska, odżywka (najlepiej bez spłukiwania,ale inne też mogą być ) w rozsądnej cenie, którą mogłabym dostać w Rossmanie albo takiej zwykłej drogerii ?

dziękuję za pomoc
Ja polecam przeczytanie pierwszego posta tego wątku oraz całego wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=373086 (póki co ma jedną stronę a dziewczyny w skróconej wersji opisują to co się u nich najlepiej sprawdziło).
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 09:52   #9312
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Miód potrafi zdziałać cuda z włosami
Przyłączam się do dobrych słów o miodzie. Ale - na własnym przykładzie - co za dużo to niezdrowo. Potrafi nieźle usztywnić, jak dać go za dużo.
Mam swój ulubiony rodzaj miodu, więc by nie dawać go na włosy zakupiłam inny. A ulubiony wewnętrznie
Cytat:
Eee, ja nie przepadam za pokazywaniem tak swoich włosów. I na pewno nie umieszczę ich zdjęć na początku wątku, nie chcę żeby były widoczne od razu :P
Poza tym moje włosy jeżeli chodzi o kondycję to się nie zmieniają, cały czas są zdrowe. Tylko długość i kolor są dość niestałe :P
To ja mam propozycję - wrzuć te zdjęcia, które już pokazywałaś na Wizażu. Powtórne ich pokazanie nie powinno zaboleć. A że jesteś posiadaczką pięknych fal (dobrze pamiętam?), to wskazane by było umieścić w dzienniku komentarz do pielęgnacji takich włosów.
Pamiętam, że śliczna fale miała też Edith3F, ale się gdzieś zgubiła i nie pisze Wrócisz? Oj, nie chcę wywoływac nikogo po imieniu - bo tak to zaczyna wyglądać - pamiętam zdjęcia i jakoś smutno, że niektóre dziewczyny milczą Ale tak widać musi być.

NothingElse dodam swoje trzy grosze za Syrenką przeczytaj cenne informacje na początku wątku. Dziewczyny podały tam samą esencję tego, co warto zrobić z lokami. Reszta należy do Ciebie. Od siebie, poza dziennikiem wskazanym juz przez Syrenkę, polecam wątek o myciu włosów odżywką .
Większość kosmetyków polecanych przez dziewczyny mozna dostać w drogeriach osiedlowych i sieciowych typu Rossmann i Natura albo w hipermarketach lub aptekach i maja one normalne ceny.
I oczywiście pokaż swoje włosy. Wtedy bedzie można powiedzieć coś więcej.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2009-10-14 o 10:02
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 11:05   #9313
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Przyłączam się do dobrych słów o miodzie. Ale - na własnym przykładzie - co za dużo to niezdrowo. Potrafi nieźle usztywnić, jak dać go za dużo.
Mam swój ulubiony rodzaj miodu, więc by nie dawać go na włosy zakupiłam inny. A ulubiony wewnętrznie
Ja tam w sumie lubię jak miód mi usztywnia włosy. Wtedy nawet po nocy dobrze leżą. Od dzisiaj będę też ponownie systematycznie dodawała miód do odżywek do spłukiwania (; Obecnie siedzę na głowie z Lorysem mlecznym zmieszanym z olejem omega 3 i 6 oraz miodem

Cytat:
To ja mam propozycję - wrzuć te zdjęcia, które już pokazywałaś na Wizażu. Powtórne ich pokazanie nie powinno zaboleć.
Może wstawię jak już wątek będzie dłuższy, nie chciałabym aby jakiekolwiek zdjęcie moich włosów było na pierwszej stronie. Wiem, chore :P

Cytat:
A że jesteś posiadaczką pięknych fal (dobrze pamiętam?), to wskazane by było umieścić w dzienniku komentarz do pielęgnacji takich włosów.
Piękno to pojęcie względne (; Ale mnie tam się moje włosy podobają. Zwłaszcza, że nie znam ani jednej osoby, która miałaby włosy zbliżone do moich. Moje w więku dojrzewania zaczęły się falować- także ich sposób układania się zmienił, ale faktura włosa prostego została. Co skutkuje tym, że łatwo się przetłuszczają, ale za to są bardzo zdrowe.

Właściwie to zastanawiam się nad stowrzeniem wizażowego systemu identyfikacji włosów. Te, które widziałam w necie nadal są średnio dokładne według mnie. Nie biorą one pod uwagę chociażby miękkości włosa, a według mnie jest to bardzo ważny czynnik mający wpływ na skręt. Tak samo warto też zwrócić uwagę na to czy bardziej kręcą się włosy przy twarzy czy jednak z tyłu głowy. No i nie bez znaczenia jest czy dane włosy skręcają się wraz z długością czy wręcz odwrotnie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 11:43   #9314
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Oj, nie chcę wywoływac nikogo po imieniu - bo tak to zaczyna wyglądać - pamiętam zdjęcia i jakoś smutno, że niektóre dziewczyny milczą Ale tak widać musi być.
Tak, jak wcześniej pisałam z chęcią wkleję swoje, tylko pod koniec tygodnia. W tej chwili nie mam dostępu ani do swoich starych zdjęć, ani do aparatu, żeby zrobić aktualne zdjęcia.
Myślę, że w piątek-sobotę powinny pojawić się w nowym wątku moje zdjęcia
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 12:37   #9315
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Może wstawię jak już wątek będzie dłuższy, nie chciałabym aby jakiekolwiek zdjęcie moich włosów było na pierwszej stronie. Wiem, chore :P
Eee tam, wcale nie chore. Każdy ma swoje ale. Poczekamy więc, skoro tak wolisz
Teraz się zastanawiam, czy nie powinnam była poczekać ze swoimi kudełkami, w sumie nie ma co pokazywać w porównaniu z wieloma z Was. To taka zasłona dymna, by nikt mnie nie posądził o bezkrytyczność w stosunku do siebie Prowadze jednak quasi-dokumentację regeneracji i chcę wiedzieć, co i jak się stało. Tyle że jestem zbyt niecierpliwa, boję się przyzwyczaić do jednego kosmetyku i skacze z jednego na drugi.
Cytat:
Właściwie to zastanawiam się nad stowrzeniem wizażowego systemu identyfikacji włosów. Te, które widziałam w necie nadal są średnio dokładne według mnie. Nie biorą one pod uwagę chociażby miękkości włosa, a według mnie jest to bardzo ważny czynnik mający wpływ na skręt. Tak samo warto też zwrócić uwagę na to czy bardziej kręcą się włosy przy twarzy czy jednak z tyłu głowy. No i nie bez znaczenia jest czy dane włosy skręcają się wraz z długością czy wręcz odwrotnie.
Ciekawe... A dlaczego tak sądzisz (przód i tył głowy, długośc włosa)? Możlilwe, że potrzeba będzie inna pielęgnacja, ale co skłoniło Cię do takich wniosków? Hmm... musze się poprzyglądać.

Małgosia 86 czekamy więc na Ciebie
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 12:44   #9316
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Tyle czasu juz czytam forum, a nigdy nie weszlam na ten watek. Nie wiem czemu, bo wlosy mam falowane, czasem nawet ladne sprezynki mi wyjda. Tylko dlugo bywaly zaniedbywane, ostatnio wzielam sie powaznie za pielegnacje. Wszystko przez Wizaz

Wlasnie nalozylam maske przed myciem ( wyzej wspomniany miod, odzywka, mieszanka oleji - jojoba, z pestek winogron, pestek brzoskwini i kielkow pszenicy), olejek lawendowy.

Teraz biore sie za wertowanie watku Napewno doczytam sie super sposobow, przez ktore znowu wydam kupe pieniedzy, chociaz chyba mam juz za soba najwazniejsze zakupy
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 13:04   #9317
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Nowy wątek pięknie nam się rozwija Ja z opisem jeszcze poczekam. Mam tylko jedno zdjęcie, i jak je zobaczyłam to mało nie padłam, bo na ogół nie widzi się swoich włosów z tyłu. A to jest tak niesamowicie brzydkie, że wstydziłabym się je pokazać. Muszę poeksprymentować z ....aparatem fotograficznym
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 13:25   #9318
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Ty masz piękne włoski!!!! Ideał!!
Uwierz mi, że nie , jeszcze nie .

Cytat:
Eh... czekam z niecierpliwością na nowe posty w dzienniku regeneracji fal i loków (harbatkazcytrynką, chatul, piegowata piratko, Benek23 i inni - czyńcie swoją powinność i ładujcie zdjęcia!!
Właśnie czekamy

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Muszę poeksprymentować z ....aparatem fotograficznym
Dobrze oprzeć aparat na ramieniu i zrobić zdjęcie w lustrze
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 13:58   #9319
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Tyle czasu juz czytam forum, a nigdy nie weszlam na ten watek. Nie wiem czemu, bo wlosy mam falowane, czasem nawet ladne sprezynki mi wyjda. Tylko dlugo bywaly zaniedbywane, ostatnio wzielam sie powaznie za pielegnacje. Wszystko przez Wizaz

Wlasnie nalozylam maske przed myciem ( wyzej wspomniany miod, odzywka, mieszanka oleji - jojoba, z pestek winogron, pestek brzoskwini i kielkow pszenicy), olejek lawendowy.

Teraz biore sie za wertowanie watku Napewno doczytam sie super sposobow, przez ktore znowu wydam kupe pieniedzy, chociaz chyba mam juz za soba najwazniejsze zakupy

O jak miło widzieć na tym forum wizażankę z Anglii
Witam
Jak narazie byłam osamotniona w wypróbowywaniu angielskich produktów do loczków
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 14:02   #9320
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Ciekawe... A dlaczego tak sądzisz (przód i tył głowy, długośc włosa)?
To czy włos się skręca z długością włosa czy też rozluźnia się jego skręt jest ważne głównie w przypadku doradzania fryzury. Włos, który z długością traci skręt powinien być porządnie cieniowany. Wiele warstw.

A to czy włosy bardziej się skręcają z tyłu głowy czy z przodu ma wpływ na układanie ich. Według mnie np. ręcznikowanie jest o wiele lepsze dla osób, którym tył się bardziej kręci. Przynajmniej z moich obserwacji wynika, że po ręcznikowaniu mam przód bardziej skręcony, tył zazwyczaj jest bez zmian, albo nawet minimalnie mniej pofalowany.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 14:55   #9321
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
O jak miło widzieć na tym forum wizażankę z Anglii
Witam
Jak narazie byłam osamotniona w wypróbowywaniu angielskich produktów do loczków
O tak, tu jest taka latwa dostepnosc do fajnych kosmetykow, a do tej pory tylko TZ gadalam o tym i gadalam, dzielnie potakiwal

To moze zaczne o moim ulubionym sklepie - Holland and Barrett. Super linia Dr. Organic, np.aloesowa, super sklady. Tak samo Australian Organics. Do wyboru dwa czy trzy rodzaje zelu z aloesem roznych firm. Czyste oleje bazowe. Olejki eteryczne. Generalnie wchodze tam i wsiakam

Z innych rzeczy to mam szampon do lokow John Frieda. Mam po nim fajne wlosy, ale sklad taki sobie, jakies silikony, itp. Zostalo ponad pol opakowania i nie wiem co z nim zrobic.
Poza tym TBS - Brazil Nut Define Curls - to do stylizacji, fajne, znowu silikony, ale chyba te zmywalne lagodnymi szamponami.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 15:16   #9322
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
O tak, tu jest taka latwa dostepnosc do fajnych kosmetykow, a do tej pory tylko TZ gadalam o tym i gadalam, dzielnie potakiwal

To moze zaczne o moim ulubionym sklepie - Holland and Barrett. Super linia Dr. Organic, np.aloesowa, super sklady. Tak samo Australian Organics. Do wyboru dwa czy trzy rodzaje zelu z aloesem roznych firm. Czyste oleje bazowe. Olejki eteryczne. Generalnie wchodze tam i wsiakam

Z innych rzeczy to mam szampon do lokow John Frieda. Mam po nim fajne wlosy, ale sklad taki sobie, jakies silikony, itp. Zostalo ponad pol opakowania i nie wiem co z nim zrobic.
Poza tym TBS - Brazil Nut Define Curls - to do stylizacji, fajne, znowu silikony, ale chyba te zmywalne lagodnymi szamponami.
Holland&Barrett
W tym tygodniu weszłam tam po raz pierwszy, choć od dwóch lat mijam codziennie po drodze do pracy (bo temat silikonów i siarczanów jest dla mnie dość nowy) i absolutnie zakochałam się w produktach Dr. Organic!!
Polecam szampon i odżywkę Naked, dostępne w Bootsie, jest też krem do loków Naked - wszystko bez SLS i silikonów
A właśnie wczoraj wyniosłam z Bootsa pełną siatkę różnych produktów, będzie testowanko

A wogóle to jestem po pierwszym myciu bez odżywki I nawet nie jest źle, choć mam wrażenie, że przesadziłam z odżywką leave-in (mam Boots Organics w sprayu - chyba za dużo go napsikałam )

Ps. ja też zamęczam tż, dzielnie znosi, dziś doszedł jeszcze temat że chcę sobie sama zrobić krem ale produkty chyba kupię w Polsce...
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 17:17   #9323
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Henieczka serdecznie witamy. Fajnie będzie czytać Waszą wymianę myśli z Peorth. Może jeszcze ktoś mieszkający na Wyspach się znajdzie? Piszcie. Może i ja (jak wreszcie wybiorę się do rodziny) będe wiedziała, co stamtąd przywieźć (poza małym Big Benem, by robił duże bimbom )

Chatul dzięki. Ciekawe obserwacje. Szczególnie w kwestii skrętu tył/przód głowy. Na dziś mam tak, jak opisujesz, ale mam ogólnie zbyt krótkie do ręcznikowania, więc nie sprawdzę Będe się za to porządnie przyglądać rosnącej czuprynie
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 17:43   #9324
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was wyszła kiedyś od fryzjera z dobrze ułożonymi lokami?
ja w życiu od fryzjera w lokach nie wyszłam, nei wiem czemu ale zawsez na siłe mi moje włosy prostują grzebieniem przy obcinaniu i zawseze kończy sie na tym że fakt mam róno objęte włosy a raczej siano na głowie

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zaszalałam i zmieszałam odżywkę bez spłukiwania z miodem. Ostateczne proporcje to odzywka:miód 2:1. Efekt? Baaardzo dobrze utrwalony skręt, na drugi dzień nawet nie musiałam poprawiać włosów, leżały świetnie. Problem był dopiero przy rozczesywaniu włosów dzisiaj, końcówki się trochę pokleiły. Ale i tak częściej będę teraz dodawać miód do odżywki bez spłukiwania
Kusisz tym miodem chyba niedługo mnie z domu wyrzucą bo już patrzą na nie jak na wariatkę że olej nakładam ze zółtka a teraz jeszcze miód ale chyba spróbuje
a jakiś konkretny rodzaj miodu stosujesz czy to obojętne jest
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:32   #9325
Edith3F
Zadomowienie
 
Avatar Edith3F
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 252
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Hej kochane!
Czytam Was cały czas i widzę co tu piszecie Bardzo mi miło że zostało wymienione moje "imię" i że co niektóre "tęsknią"
Jakoś ostatnio nie mam weny na pisanie na wizażu i tylko czytam Poza tym mniej czasu mam.Studia i praktyki w tygodniu a weekendy z TŻem.
Co do nowości to ostatnio oszczędzac muszę i nie mam pieniążków na nowe kosmetyki a Wy tu jak zawsze czymś nowym kusicie
Tak więc na chwilę obecną ograniczam się do tych kosmetyków, które już posiadam (wczoraj skonczył mi się żel Palomy!!! bez niego długo nie wytrzymam - to jednak jeden z moich KWC jest).
Eloe77 wspominałaś moje "piękne" fale ,a ja ostatnio widzę że to nie są fale tylko nie wiadomo co Tak jakoś się nie układają.Ech wydaje mi się, że to jednak wina pogody musi byc a nie kosmetyków czy pielęgnacji .Tak sądzę .
Odnośnie tego co pisała Chatul to moje włoski bardziej kręcą się po bokach. Chatul pisałaś, że na słabo kręcące się boki działa ręcznikowanie. A co byś poradziła w takim razie na słabo kręcący się tył??
W ten weekend miałam wesele i byłam u fryzjerki, żeby mnie uczesała.Chciałam zakęcic włoski na lokówce, ale fryzjerka zaproponowała że ładniejsze są fale zrobine prostownicą... Wiem,wiem prostownica to zło.Ale ja na takie okazje jak wesele robię wyjątek Wiem że włoski przeżyły wstrząs ale ja naprawdę o nie dbam więc powinny mi wybaczyc gorzej że w tę sobotę mam następne wesele
Co do dziennika który utworzyłyście to myslę że fajny pomysł.Pamietam jak zawsze szukała z wypiekami na twarzy zdjęc którejś z Was i nie było to takie proste A tak wszystko w 1 miejscu będzie i to jeszcze z opisem pielegnacji - cudo
Postaram się też wrzucic conieco od siebie ale muszę się najpierw zastanowic co ja tam mogę napisac i pokazac ( moja pielęgancja b. często się zmieniała przez te 11 misięcy odkąd znam wizaż, i ciężko to skrócic czy zpamiętac )
__________________
Zaręczeni 19.09.2010 r. - Ślub 10.09.2011

Dbam o moje fale (ostatnie podcięcie 7.09.2011r)

Edytowane przez Edith3F
Czas edycji: 2009-10-14 o 19:35
Edith3F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:39   #9326
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

edith-to czekamy , odnośnie prostownicy, pozostaje mieć nadzieję że to jest ta lepsza gatunkowo, a odbijesz sobie olejem na całą dobę

wiecie gdzie można w Polsce kupić coś takiego, napaliłam się:
http://www.flexi8.com/results.html?cat=medium
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 00:20   #9327
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Właściwie to zastanawiam się nad stowrzeniem wizażowego systemu identyfikacji włosów. Te, które widziałam w necie nadal są średnio dokładne według mnie. Nie biorą one pod uwagę chociażby miękkości włosa, a według mnie jest to bardzo ważny czynnik mający wpływ na skręt. Tak samo warto też zwrócić uwagę na to czy bardziej kręcą się włosy przy twarzy czy jednak z tyłu głowy. No i nie bez znaczenia jest czy dane włosy skręcają się wraz z długością czy wręcz odwrotnie.
Ale czy to nie jest tak, że istnieją trzy podstawowe elementy (rodzaj skrętu, grubość pojedynczego włosa i ogólna gęstość włosów) a wszystkie pozostałe zależą od nich? (np. jeśli włosy są cienkie, to są miękkie a jak grube, to sztywne? albo jak włosy są gęste i grube, to im są dłuższe tym skręt robi się luźniejszy, bo nie wytrzymuje pod własnym ciężarem?).
Tak tylko pytam, bo sama niezbyt dużo wiem na ten temat... tak naprawdę jedynymi włosami, które dobrze znam, są moje własne...
Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Tyle czasu juz czytam forum, a nigdy nie weszlam na ten watek. Nie wiem czemu, bo wlosy mam falowane, czasem nawet ladne sprezynki mi wyjda.
Witamy, witamy!
Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Napewno doczytam sie super sposobow, przez ktore znowu wydam kupe pieniedzy, chociaz chyba mam juz za soba najwazniejsze zakupy
Tak naprawdę saldo końcowe wychodzi na plus.
Co prawda wydaje się dużo pieniędzy na oleje i rożne zielarsko-apteczne dziwadła, ale za to oszczędza się na kupnie drogich szamponów i odżywek, profesjonalnych preparatów do stylizacji... no i ogólnie rzadko zdarzają się nam nietrafione zakupy z rodzaju "bo było w ładnym opakowaniu i na promocji".
Tak więc warto.
Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Nowy wątek pięknie nam się rozwija Ja z opisem jeszcze poczekam. Mam tylko jedno zdjęcie, i jak je zobaczyłam to mało nie padłam, bo na ogół nie widzi się swoich włosów z tyłu. A to jest tak niesamowicie brzydkie, że wstydziłabym się je pokazać. Muszę poeksprymentować z ....aparatem fotograficznym
haha ja też doznaję szoku za każdym razem, kiedy widzę tył swojej głowy na zdjęciu, bo panuje tam artystyczny nieład (a wszystko przez to, że mam nadal zbyt krótkie włosy, żeby kłaść je w nocy nad głową, więc niemiłosiernie je mierzwię i przygniatam do poduszki (na zdjęcie "od tyłu" odważę się pewnie dopiero, kiedy włosy dorosną do mojej upragnionej APL)).
A właśnie.. jak ładnie przetłumaczyć ten skrót? Długość sięgająca pach? Jakoś obleśnie to brzmi...
Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Super linia Dr. Organic, np.aloesowa, super sklady. Tak samo Australian Organics.
Oj tak Nigdy nie miałam tych produktów, ale często spotykam się z pochwałami na ich temat na anglojęzycznych forach.

A powiedzcie mi taką rzecz... czy na Wyspach dostępne są szampony i odżywki VO5 i Suave? Kiedy byłam w Stanach kupowałam je dosłownie litrami (mają proste składy, kosztują 2 dolce a pachną.... ). Wtedy jeszcze nic nie wiedziałam o pielęgnacji loków, więc katowałam włosy szamponami, ale teraz widzę, że odżywki z tych linii są polecane do mycia włosów. Gdyby były dostępne w Polsce, z pewnością bym się na nie rzuciła... może kiedyś dotrą do Europy... (a może już dotarły do UK? Jak to tam u Was jest?)
Cytat:
Napisane przez Edith3F Pokaż wiadomość
Co do dziennika który utworzyłyście to myslę że fajny pomysł.Pamietam jak zawsze szukała z wypiekami na twarzy zdjęc którejś z Was i nie było to takie proste A tak wszystko w 1 miejscu będzie i to jeszcze z opisem pielegnacji - cudo
Postaram się też wrzucic conieco od siebie ale muszę się najpierw zastanowic co ja tam mogę napisac i pokazac ( moja pielęgancja b. często się zmieniała przez te 11 misięcy odkąd znam wizaż, i ciężko to skrócic czy zpamiętac )
a ja się własnie tak zastanawiam, jak ten nasz dziennik będzie prowadzony (od technicznej strony). Np. czy kiedy moje włosy zrobią jakies postępy* (ilościowe tudzież jakościowe ), to czy mam edytowac tego swojego pierwszego posta i dołożyć tam nowe zdjęcia, czy napisać nowy post (i powiedzmy... zamieścić w nim link do tego poprzedniego...? )
*optymistycznie zakładam, że moje włosy kiedyś jednak urosną...

---------- Dopisano o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
wiecie gdzie można w Polsce kupić coś takiego, napaliłam się:
http://www.flexi8.com/results.html?cat=medium
Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to Bijou Brigitte... tam często są takie biżuteryjne cacka w bardzo przystępnych cenach.
A tak, to chyba tylko Allegro (kategoria "ozdoby do włosów") ale tu to już trzeba uzbroić się w cierpliwość, żeby coś upolować, bo większość ofert to jakieś kiczowate plastikowe śmieci.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 05:12   #9328
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Ale czy to nie jest tak, że istnieją trzy podstawowe elementy (rodzaj skrętu, grubość pojedynczego włosa i ogólna gęstość włosów) a wszystkie pozostałe zależą od nich? (np. jeśli włosy są cienkie, to są miękkie a jak grube, to sztywne? albo jak włosy są gęste i grube, to im są dłuższe tym skręt robi się luźniejszy, bo nie wytrzymuje pod własnym ciężarem?).
Tak tylko pytam, bo sama niezbyt dużo wiem na ten temat... tak naprawdę jedynymi włosami, które dobrze znam, są moje własne...
Generalnie włosy grube są sztywne, a cienkie miękkie, ale znam jednak dość sporo wyjątków od tej reguły.

A co do skrętu to tutaj zdecydowanie każdy włos jest inny. Jedne wraz z długością zyskują skręt, inne natomiast im dłuższe tym mniej się kręcą.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 06:09   #9329
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
a ja się własnie tak zastanawiam, jak ten nasz dziennik będzie prowadzony (od technicznej strony). Np. czy kiedy moje włosy zrobią jakies postępy* (ilościowe tudzież jakościowe ), to czy mam edytowac tego swojego pierwszego posta i dołożyć tam nowe zdjęcia, czy napisać nowy post (i powiedzmy... zamieścić w nim link do tego poprzedniego...? )
*optymistycznie zakładam, że moje włosy kiedyś jednak urosną...
nie no, wydaje mi się,że lepiej by było napisać nowy post. bo tak ciężko się będzie odnaleźć- za każdym razem trzeba by było przeglądać wątek od początku...
suspense jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 07:21   #9330
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość

A co do skrętu to tutaj zdecydowanie każdy włos jest inny. Jedne wraz z długością zyskują skręt, inne natomiast im dłuższe tym mniej się kręcą.
Tak jak moje kręcą się, jak są dłuższe. Zawsze były obcięte na krótko i wtedy były prawie całkiem proste. Teraz je zapuszczam po raz pierwszy w życiu i widzę gołym okiem - im dłuższe, tym mocniej się zwijają w pierścionki.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.