Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-24, 15:53   #3931
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, ale nie odnośnie jakiegoś kosmetyku tylko składnika zawartego w szamponie: Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride

Chodzi mi o to czy faktycznie nadbudowuje się na włosach i może powodować obciążenie? Czy stosowany szampon z tym składnikiem może wzmagać przetłuszczanie? No i oprócz tej negatywnej strony jakie ma pozytywy?
Cytat:
Napisane przez AnulaPPP Pokaż wiadomość
Ja w sprawie Kallosa mlecznego tak, wiem że są analizy, ale ja mam trochę inne pytanie.

Mam Kallosa o takim składzie:

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosultate, Parfum,Benzyl Alcohol, Citric Acid , PEG-5 Cocomonium Methosulfate , Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Glutamate, Hydrolized Milk Protein, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Methylisothiazolinone, Sodium Cocoyl Glutamate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride.

i pytanie mam odnosnie ostatniego składnika. Wyczytałam że kallosy z nim nie mogą być stosowane w CG. Dlaczego? W analizie jest że odżywia, wzmacnia itp.
Ja co prawda mam proste włosy i na takich mi zależy, ale od jakiegoś czasu próbuję pielęgnacji bezsilikonowej. chciałam raz na jakiś czas użyć coś proteinowego, ale mam dylemat z tym Kallosem. Bo jeśli ma "popsuć" tę bezsilikonową pielęgnację to zrezygnuje.

Help

A i jeszcze takie pyt., może głupie, ale mnie to nurtuje Jeśli maska zawiera silikon zmywalny wodą tzn że pozbywamy się go już podczas spłukiwania maski? i że go potem nie ma na włosach? bo też nie wiem czy używać...
Po pierwsze, ta substancja to Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride.

Moim zdaniem, podkreślam moim zdaniem, nie jest to substancja powłokotwórcza, tak jak silikon, pq itp. Także nie będzie wzmagać przetłuszczenia Izus, dla mnie to pozytywna substancja, ale wszystko, dosłownie wszystko i tak trzeba wyczuć na sobie, włosy to czasem nieobliczalna sprawa.
Metoda cg rządzi się własnymi prawami, czasem, wybacz Anula, aż przesadnymi. Powinnaś jednak zapytać kręconowłose o to, dlaczego one uważają inaczej.

i malutka definicja:
Cytat:
Guar hydroksypropylowy - Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride: otrzymywany z ziaren indiańskiego drzewka, sproszkowany. Wzmacnia włosy, uelastycznia i ułatwia ich rozczesywanie.
Substancja ta, znajduje się także w nawilżających kroplach do oczu, dla mnie to mówi troszkę samo za siebie. Oczywiście, ja nie jestem biochemiczką, zajmuję się w życiu zuuupełnie czymś innym, także jeśli się mylę, proszę powiedzieć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 109 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-10-24 o 16:07
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 16:07   #3932
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Terve Pokaż wiadomość
Proszę o analize tej odżywki w sprayu:


ZIAJA, odżywka codzienna pielęgnacja, spray z keratyną roślinną

aqua, cocamidopropyl betaine, hydrolyzed silk, wheat amino acids, panthenol, polyquaternium-10, PEG-40 hydrogenated castor oil, PVP, sodiumnbenzoate, 2-bromo-2-nitropropane-I, 3-diol, parfum, linalool, citronellol, limonene, hydroxycitronellal, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citric acid
Detergent zaraz za wodą, no to sobie znaleźli rozpuszczalnik, ja nie mogę, toż to wysuszyć może. A już za nim odżywczy jedwab, aminokwasy, witaminka i kondycjonery, jak na spray przystało.
Gdzie jest keratyna? Nie ma.
Nie no, przez detergent skład mnie nie przekonuje niestety, możesz zaryzykować i sprawdzić, czy nie wysuszy. Bo w sumie jedwabiu i aminokwasów też tam troche jest.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 436 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 16:14   #3933
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Mam prośbę o jeszcze jedną analizę (zaczęłam i nie mogę przestać pytać )

Szampon ułatwiający rozczesywanie Hipp
Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Lauryl Glucoside, Polyquaternium-10, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Polyquaternium-7, Styrene/Acrylates Copolymer, Propylene Glycol, Citric Acid, p-Anisic Acid, Lactic Acid, Parfum

Chciałabym od razu zaznaczyć, że nie jest to ten dobrze znany szampon Hipp. Mają one inne składy. Jeszcze dla porównania skład tradycyjnego Hipp'a: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis Extract, Glycerin, Citric Acid, p-Anisic Acid, Lactic Acid, Parfum

Mam jeszcze przy okazji pytanie, który lepszy? Co kryje się w tym dłuższym składzie?
Myślę, że nazwa jest właściwa, bo ma kondycjonery powłokotwórcze - sztuczna powłoka wygładzi i ułatwi rozczesanie. Detergenty stosunkowo delikatniejsze niż typowo używane w kosmetyce. Dośc spora zawartość soli, wrażłiwców może podrażnić mimo wszystko. Ekstrakt z migdałów na dośc przyzwoitym miejscu. Dodatkowo rozrzucone humektanty zatrzymujące wodę i neutralizujące działanie detergentów, emolient i kwas mlekowy.

Całkiem do rzeczy, o ile ktoś nie unika kondycjonerów i soli.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 16:30   #3934
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Po pierwsze, ta substancja to Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride.

Metoda cg rządzi się własnymi prawami, czasem, wybacz Anula, aż przesadnymi. Powinnaś jednak zapytać kręconowłose o to, dlaczego one uważają inaczej.

i malutka definicja:
Substancja ta, znajduje się także w nawilżających kroplach do oczu, dla mnie to mówi troszkę samo za siebie. Oczywiście, ja nie jestem biochemiczką, zajmuję się w życiu zuuupełnie czymś innym, także jeśli się mylę, proszę powiedzieć
tak tak, nie zaznaczyło mi się to pierwsze słowo

no ja właśnie to samo przeczytalam i tak mnie to zastanowiło. Gdzieś może jeszcze popytam, ale czuję się trochę pewniejsza mi tylko chodzi o to żeby to się nie nadbudowywało, a jeśli jest niezgodna z CG z innego powodu to dla mnie dobrze
dzięki
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 17:04   #3935
Terve
Raczkowanie
 
Avatar Terve
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 316
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Detergent zaraz za wodą, no to sobie znaleźli rozpuszczalnik, ja nie mogę, toż to wysuszyć może. A już za nim odżywczy jedwab, aminokwasy, witaminka i kondycjonery, jak na spray przystało.
Gdzie jest keratyna? Nie ma.
Nie no, przez detergent skład mnie nie przekonuje niestety, możesz zaryzykować i sprawdzić, czy nie wysuszy. Bo w sumie jedwabiu i aminokwasów też tam troche jest.
no to nieźle mnie w konia zrobili, toż to specjalnie dla tej keratyny kupiłam jak to dobrze znac sie na składać
dziękuję za analize po kilku użyciach jeszcze mi włosów nie wysuszyło ale zobaczymy co to będzie na dłuższą mete...
Terve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 17:23   #3936
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Terve Pokaż wiadomość
no to nieźle mnie w konia zrobili, toż to specjalnie dla tej keratyny kupiłam jak to dobrze znac sie na składać
dziękuję za analize po kilku użyciach jeszcze mi włosów nie wysuszyło ale zobaczymy co to będzie na dłuższą mete...
Zapewne tak nazwali aminokwasy, które jednak jeszcze nie są keratyną w czystej, a raczej hydrolizowanej postaci
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 20:31   #3937
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Po pierwsze, ta substancja to Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride.

Moim zdaniem, podkreślam moim zdaniem, nie jest to substancja powłokotwórcza, tak jak silikon, pq itp. Także nie będzie wzmagać przetłuszczenia Izus, dla mnie to pozytywna substancja, ale wszystko, dosłownie wszystko i tak trzeba wyczuć na sobie, włosy to czasem nieobliczalna sprawa.
Dziękuję

Na jednym wątku ktoś mi właśnie napisał, że ten składnik może obciążać włosy. Pytałam wtedy gdzieś o szampon Alterry o to co Ciebie, skąd to wrażenie niedomytych włosów i dostałam odpowiedź, że ta substancja to powoduje. Ty mi później napisałaś, że to tylko takie moje odczucie przez to, że wcześniej używałam Barwę i dlatego teraz nie poddaję się z Alterrką i zobaczymy jak będzie dalej
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 22:32   #3938
Kakcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 277
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

I na mnie przyszedł czas aby poprosić o opinię o kosmetyku Odżywka kupiona we Włoszech, jeszcze niedostępna w polskich sklepach (wiele, wiele lat temu była). Najbardziej mnie interesuje, czy kosmetyk jest porównywalny z odżywka Garnier tą z avokado. W tej jak sama czytam to nie widzę zadnych cennych olejków, ale reszte sie nie znam więc proszę o rozszyfrowanie składu

Garnier, Ultra Dolce, Balsamo Crema al latte di vaniglia

Skład: Aqua/water, detearyl alcohol, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, quaternium-80, gliceryl stearate limonene, linaloo, vanilla planifolia/vanilia planifolia fruit extract, propylene glycol, cetrimonium chloride, citric acid, citronellol, hexyl cinnamal, glycerin, parfum/fragnance (fil c29293/3)
Kakcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:12   #3939
Cesena0
Zadomowienie
 
Avatar Cesena0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 153
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

DOVE, Hair Fall Control, Intensywna Maseczka Wzmacniająca

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Dimethiconol, Dipalmitoylethyl Dimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Potassium Chloride, Lysine Hydrochloride, Silk Amino Acids, Borago Officinalis Seed Oil, Parfum, Disodium EDTA, Citirc Acid, DMDM Hydantoin, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Sodium Benzonate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Sodium Hydroxide, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
__________________
Wymieniam perfumy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=807928
Cesena0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 20:47   #3940
meon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam!

Prosiłabym o analizę składu szamponu do włosów firmy LOTON - szampon do włosów z naturalnymi ceramidami.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Cocamide MEA, Hydrolyzed Vegetable Proteins, Parfum, Hydrolized Sericin, Glycerin, Lactis Lipida, Ceramide 3, Antioxidants, Rosmsrinus Officianalis Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Preservatives, Citric Acid, Hydrogenated Castor Oil, Polyquaterinum-10, PEG-12 Dimeticone, DMDM Hydantoin, Benzyl Salicylate, Limonene, Hexyl Cinnamal, Btyphenyl Methylpropinoal, Hydroxyisohexyl, 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Citronellol, Linalool.

Z góry dziękuje!!
meon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 23:15   #3941
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę pod kątem tego czy może przyciemniać włosy, czy zawiera składniki obciążające, i czy faktycznie ma pozytywny wpływ na włosy:

Wax Rainforest, maseczka, do włosów ciemnych

Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9 (and) Glycerin (and) Trideceth- 12, Lawsonia Intermis Extract, Propylene Glycol;Mel Extract, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Croton Lechleri Extract, Panthenol, DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (D-Limonene Dipentene, Linalool).
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 09:43   #3942
jeanettex3
Raczkowanie
 
Avatar jeanettex3
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 232
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Farouk, CHI, Keratin Mist

Skład: rosewater, dicetyldimonium Chloride, Cocodimonium hydroxypropyl silk amino acids, Acetamine MEA (and) Lactamide MEA
Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Polysiloxane, Lauryl Pyrrolidone, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Nettle, Chamomile Extract, Algae, Aloe Vera, Lavender Extract, Rosemary Extract, Parfum, Yellow 5, Red 33, Zinc Oxide, Titanium Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder.

prosze o analize
__________________
Nie używam prostownicy od 1.09.2011r.
jeanettex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 10:10   #3943
semperinvicta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 62
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Schwarzkopf, Gliss Kur Ultimate Repair, maska do włosów.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycol Distearate, Dimethicone, Menthosulfate, Dicaprylyl Carbonate, PolyQuaternium-37, Cocodimonium Hydroxypropyl, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Methylparaben, Parfum.

Proszę o analizę i z góry dziękuję.
__________________
What goes around comes around.

Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=664750
semperinvicta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 11:41   #3944
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę, tej odżywki akurat z tej serii nie ma


L`Biotica, Biovax Quick
Dwufazowa odżywka w sprayu bez spłukiwania do włosów suchych i zniszczonych




Skład:
Aqua, Cyclomethicone, Polysorbate - 20, Cetrimonium Chloride, Methyl Propanediol, Cyclopentasiloxane (And) Dimethiconol, Glycerin, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Methoxy Peg/Ppg - 7/3 Aminopropyl Dimethicone, Peg - 14 Dimethicone, Hydrolyzed Silk, Panthenol, Phenyl Trimethicone, Parfum, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Benzyl Alcohol (And) Methylchloroisothiazolino ne (And) Methylisothaiazolinone, Citric Acid, Linalool, Hexyl Cinnamal, Potassium Sorbate, C.I. 16255, C.I. 15985
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 11:35   #3945
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Red face Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam mam do przeanalizowania szampon i odżywkę
Szampon ROSSMANN 2 IN 1 every day shampoo and conditioner Aloe Vera, Avocado & Melon ectract: Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, persea gratissima extract, cucumis melo extract, aloe barbadensis gel, panthenol, polyquaternium-7, PEG-3 distearate, coco-glucoside, glyceryl oleate, hydroxypropyl guar chyrdoxypropyltrimonium chloride, tetrasodium EDTA, parfum, hexyl cinnamal, butylene glycol, propylene glycol, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, magnesium nitrate, magnesium chloride, thriethylene glycol, ethoxydiglycol, sodium benzoate, potassium sorbate, methylparaben, propylparaben, benzoic acid, sodium hydroxide, citric acid, lactid acid, cl 15985, cl 19140, cl 28440, cl 42090.
Odżywka GLISS KUR hair repair: liquidized silk and gloss-factor. To jest odżywka w sprayu bez splukiwania:
aqua,cyclomethicone, phenyl trimethicone, dimethiconol, polyquaternium-16, peg/ppg-18/18dimethicone, pantolactone, prunus armeniaca, kernel oil, panthenol, lactic acid, cetrimonium chloride, parfum, sodium benzoate, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, hydrolyzed wheat protein, limonene, phenoxyethanol, hexyl cinnamal, citronellol, coumarin, hydrolyzed silk, linalool, sericin, cl 16185.

Duzo tego jest
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 22:17   #3946
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Kakcia Pokaż wiadomość
I na mnie przyszedł czas aby poprosić o opinię o kosmetyku Odżywka kupiona we Włoszech, jeszcze niedostępna w polskich sklepach (wiele, wiele lat temu była). Najbardziej mnie interesuje, czy kosmetyk jest porównywalny z odżywka Garnier tą z avokado. W tej jak sama czytam to nie widzę zadnych cennych olejków, ale reszte sie nie znam więc proszę o rozszyfrowanie składu

Garnier, Ultra Dolce, Balsamo Crema al latte di vaniglia
, maska

Skład: Aqua/water, cetearyl alcohol, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, quaternium-80, gliceryl stearate, limonene, linaloo, vanilla planifolia/vanilia planifolia fruit extract, propylene glycol, cetrimonium chloride, citric acid, citronellol, hexyl cinnamal, glycerin, parfum/fragnance (fil c29293/3)

Jak na moje, taka przeciętna. Ma typowe nawilżacze, antystatyki (zapobiegają elektryzowaniu się włosów), kondycjoner powłokotwórczy. Wanilia jest za zapachami, więc nie dużo - co więcej, myślę, że ona sama jest tu jako zapachowy gadżet. Naprawdę, nic tu specjalnego nie ma.

Dla mnie Garnier avocado jest o wieeele lepszy, bo ma emolient oleisty - olej palmowy wysoko.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 161 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 22:25   #3947
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Cesena0 Pokaż wiadomość
DOVE, Hair Fall Control, Intensywna Maseczka Wzmacniająca

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Dimethiconol, Dipalmitoylethyl Dimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Potassium Chloride, Lysine Hydrochloride, Silk Amino Acids, Borago Officinalis Seed Oil, Parfum, Disodium EDTA, Citirc Acid, DMDM Hydantoin, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Sodium Benzonate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Sodium Hydroxide, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Niby jak na Dove to i tak niby nie aż tak fatalnie. Ale niekoniecznie znowu tak super. Na niebiesko nawilżacze, elementy odżywcze i antystatyczne. Na pomarańczowo - sporo silikonów, bo to Dove oczywiście, nadadzą powłokę, a co za tym idzie złudzenie zdrowszych włosów. Chlorek potasu, na minus. Mamy olej i jedwab, ale jak na moje oko, za maało.
Potem dużo składników jeszcze, głównie ju świństwa, no i jakieś zwłoki filtru, witaminy, humektantu - bez znaczenia.

Przeciętna, zaliczam do gorszych. Osobiście bym nie stosowała, bo nie widzę nic powalającego, poza długościa składu pozostawiającego sporo do życzenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 160 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 22:31   #3948
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez meon Pokaż wiadomość
Witam!

Prosiłabym o analizę składu szamponu do włosów firmy LOTON - szampon do włosów z naturalnymi ceramidami.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Cocamide MEA, Hydrolyzed Vegetable Proteins, Parfum, Hydrolized Sericin, Glycerin, Lactis Lipida, Ceramide 3, Antioxidants, Rosmsrinus Officianalis Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil,Preservatives, Citric Acid, Hydrogenated Castor Oil, Polyquaterinum-10, PEG-12 Dimeticone, DMDM Hydantoin, Benzyl Salicylate, Limonene, Hexyl Cinnamal, Btyphenyl Methylpropinoal, Hydroxyisohexyl, 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Citronellol, Linalool.

Z góry dziękuje!!
Sól wysoko, wrażliwców może podrażnić, zapach za wysoko. Ale coś trochę tych ceramidów, aminokwasów itp dorzucili jest też gliceryna, ekstrakt i olej, potem też i silikon oraz kondycjoner z podobnej rodziny.

Może warto spróbować, jeśli nie jesteś wrażliwcem i nie unikasz kondycjonerów powłokotwórczych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 161 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-11-10 o 22:33
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 22:35   #3949
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę pod kątem tego czy może przyciemniać włosy, czy zawiera składniki obciążające, i czy faktycznie ma pozytywny wpływ na włosy:

Wax Rainforest, maseczka, do włosów ciemnych

Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9 (and) Glycerin (and) Trideceth- 12, Lawsonia Intermis Extract, Propylene Glycol;Mel Extract, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Croton Lechleri Extract, Panthenol, DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (D-Limonene Dipentene, Linalool).
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=909

Warta, warta uwagi. Może niby obciążyć, sporo silikonu, ale dośc "przyjemnego" przyciemnić także może, ma hennę i ekstrakt z orzecha - wysoko.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 161 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-10, 22:48   #3950
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez jeanettex3 Pokaż wiadomość

Farouk, CHI, Keratin Mist
, Odżywka bez spłukiwania (!)

Skład: rosewater, dicetyldimonium Chloride, Cocodimonium hydroxypropyl silk amino acids, Acetamine MEA (and) Lactamide MEA
Hydrolyzed Wheat Protein Hydroxypropyl Polysiloxane, Lauryl Pyrrolidone, Panthenol,Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Nettle, Chamomile Extract, Algae, Aloe Vera, Lavender Extract, Rosemary Extract, Parfum, Yellow 5, Red 33, Zinc Oxide, Titanium Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder.

prosze o analize
Zielony początek to miedzy innymi pochodne jedwabiu. Lekki silikon. Druga część zielonych to szczątki, bo już za armią konserwantów. - np. rozmaryn, rumianek, algi, aloes.
Generalnie skład i tak całkiem, całkiem, b. "chemiczny", ale dość w porządku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 169 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-11-11 o 10:46
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 22:51   #3951
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez semperinvicta Pokaż wiadomość
Schwarzkopf, Gliss Kur Ultimate Repair, maska do włosów.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycol Distearate, Dimethicone, Menthosulfate, Dicaprylyl Carbonate, PolyQuaternium-37, Cocodimonium Hydroxypropyl, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Methylparaben, Parfum.

Proszę o analizę i z góry dziękuję.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3665

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę, tej odżywki akurat z tej serii nie ma


L`Biotica, Biovax Quick
Dwufazowa odżywka w sprayu bez spłukiwania do włosów suchych i zniszczonych


https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3623
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 166 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-11-10 o 22:53
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 22:57   #3952
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość
Witam mam do przeanalizowania szampon i odżywkę
ROSSMANN 2 IN 1 every day shampoo and conditioner Aloe Vera, Avocado & Melon ectract, Szampon

Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, persea gratissima extract, cucumis melo extract, aloe barbadensis gel, panthenol, polyquaternium-7, PEG-3 distearate, coco-glucoside, glyceryl oleate, hydroxypropyl guar chyrdoxypropyltrimonium chloride, tetrasodium EDTA, parfum, hexyl cinnamal, butylene glycol, propylene glycol, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, magnesium nitrate, magnesium chloride, thriethylene glycol, ethoxydiglycol, sodium benzoate, potassium sorbate, methylparaben, propylparaben, benzoic acid, sodium hydroxide, citric acid, lactid acid, cl 15985, cl 19140, cl 28440, cl 42090.
Ta odżywka Gliss Kurra:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2818

Nie wiem, czy Wy zdajecie sobie sprawę z tego, że przeszukanie wątku jest łatwiejsze niż powtórna czyjaś analiza.


_______

Na co wystarczy zwrócić uwagę - sól wysoko, uwaga wrażliwi.
Jeden kondycjoner powłokotwórczy.
Piękne rzeczy na pięknych miejscach w składzie - ekstrakty, witamina, żel aloesowy.
Osobiście, polecam, to coś co lubię.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 08:24   #3953
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=909

Warta, warta uwagi. Może niby obciążyć, sporo silikonu, ale dośc "przyjemnego" przyciemnić także może, ma hennę i ekstrakt z orzecha - wysoko.
A czy dobrze widzę, że chodzi tu o jeden silikon amodimethicone, który jest łatwo w usunięciu, za pomocą delikatnego szamponu?
Czyli w efekcie do następnego mycia tak, dobrze myślę?

I przepraszam za powtórzenie, ale nie zauważyłam jej jak to wstawiałam dopiero chyba na następny dzień ją znalazłam i nawet jest jeszcze na analizach dla zakręconych.

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-11-11 o 08:29
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 10:43   #3954
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A czy dobrze widzę, że chodzi tu o jeden silikon amodimethicone, który jest łatwo w usunięciu, za pomocą delikatnego szamponu?
Czyli w efekcie do następnego mycia tak, dobrze myślę?

I przepraszam za powtórzenie, ale nie zauważyłam jej jak to wstawiałam dopiero chyba na następny dzień ją znalazłam i nawet jest jeszcze na analizach dla zakręconych.
Nie szkodzi, zadałaś konkretne pytania

Tak jest łatwo zmywalny, bezproblemowy
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 12:27   #3955
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Nie szkodzi, zadałaś konkretne pytania

Tak jest łatwo zmywalny, bezproblemowy
Dziękuję Shawtty

Jesteś niezastąpiona i zawsze można na Ciebie liczyć
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 15:56   #3956
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam Chciałabym prosić o analizę szmponu Tresemme Vibrantly Smooth Shampoo - skład był już wklejany kiedyś przez kogoś do analizy, ale samej analizy nie znalazłam. Z góry dziękuję

SKŁAD: Aqua (Water),Ammonium Laureth Sulfate ,Ammonium Lauryl Sulfate ,Cocamidopropyl Betaine ,Sodium Cocoyl Isethionate ,Lauryl Glucoside ,Sodium Lauroamphoacetate ,Sodium Methyl Cocoyl Taurate ,Cocos Nucifera (Coconut) Oil ,Simmondsia Chinensis (Jojoba) Leaf Extract ,Ammonium Chloride ,Hydroxypropyl Methylcellulose ,Propylene Glycol ,Sodium Xylenesulfonate ,Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride ,Dipropylene Glycol ,Quaternium-80 ,Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone ,Disodium EDTA ,Ethyl Alcohol ,PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate ,Polyquaternium-7 ,Citric Acid ,DMDM Hydantoin ,Parfum (Fragrance)
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 16:18   #3957
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez misiakasiulec Pokaż wiadomość
Witam Chciałabym prosić o analizę szmponu Tresemme Vibrantly Smooth Shampoo - skład był już wklejany kiedyś przez kogoś do analizy, ale samej analizy nie znalazłam. Z góry dziękuję

SKŁAD: Aqua (Water),Ammonium Laureth Sulfate ,Ammonium Lauryl Sulfate ,Cocamidopropyl Betaine ,Sodium Cocoyl Isethionate ,Lauryl Glucoside ,Sodium Lauroamphoacetate ,Sodium Methyl Cocoyl Taurate ,Cocos Nucifera (Coconut) Oil ,Simmondsia Chinensis (Jojoba) Leaf Extract ,Ammonium Chloride ,Hydroxypropyl Methylcellulose ,Propylene Glycol ,Sodium Xylenesulfonate ,Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride ,Dipropylene Glycol ,Quaternium-80 ,Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone ,Disodium EDTA ,Ethyl Alcohol ,PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate ,Polyquaternium-7 ,Citric Acid ,DMDM Hydantoin ,Parfum (Fragrance)
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3700
Analizy nie było? Była. Ale wkleiłaś trochę inny, lepszy skład.

Masa typowych, silnych detergentów. Kokos - emolient i jojoba - ekstrakt na dość przyzwoitym miejscu. Jakieś śladowe ilości kondycjonerów powłokotwórczych też się znalazły. Plus miotają sięjakieś szczątki humektantu, subst, chem. odżywczej itp.

Nie jest niby źle, powinien silnie oczyścić, ale włosy pozostawić nawet ładne.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 17:54   #3958
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3700
Analizy nie było? Była. Ale wkleiłaś trochę inny, lepszy skład.

Masa typowych, silnych detergentów. Kokos - emolient i jojoba - ekstrakt na dość przyzwoitym miejscu. Jakieś śladowe ilości kondycjonerów powłokotwórczych też się znalazły. Plus miotają sięjakieś szczątki humektantu, subst, chem. odżywczej itp.

Nie jest niby źle, powinien silnie oczyścić, ale włosy pozostawić nawet ładne.
Dziekuję i w głowę zachodzę jak mogłam przegapić tą analizę, z reguły staram się szukać najpierw a później pytać. Czyli szampon nie jest zły ale do rewelacji mu daleko dziwi mnie tylko rozbieżność w składach, jak producent w krótkim niby czasie ulepszył skład.
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 10:59   #3959
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę balsamu do włosów;

PROFESSIONAL IMPERITY
skład;

water/aqua ,cetearyl alcohol ,gliceryn ,cetrimonium chloride ,citric acid ,hydrolyzed keratin ,hydrolyzed wheat protein ,panthenol , benzophenone-4 ,perfum/fragrance ,methylisothiazolinone , methylchloroisothiazolino ne , benzyl alcohol ,+/-:cl19140 , cl42090 , cl 18050

obietnica producenta ;

intensywnie regenerujący balsam do włosów suchych i farbowanych ,zawiera filtr UV wzmacnia kolor ,prov B5 proteiny pszenicy keratyna intensywnie regenerują wzmacniają i nabłyszczają włosy .

moje odczucia ;

bardzo przyjemny balsam ,włosy miłe w dotyku mięciutkie idealnie rozczesują się ,nie znam się na składzie i nazwach czy w tym balsamie są jakieś silikony ?
dla zainteresowanych balsam kupiony w sklepie fryzjerskim pojemność 400 ml cena około 10 zł
na zdjęciu widnieje nazwa imperity na mojej butelce jest infinity -być może firma zmieniła nazwę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg imperity-hair-balsam-400ml.jpg (40,5 KB, 12 załadowań)
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2011-11-12 o 11:03
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 18:40   #3960
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę balsamu do włosów;

IMPERITY HAIR, IMPERITY PROFESSIONAL , balsam

skład:
water/aqua ,cetearyl alcohol ,gliceryn ,cetrimonium chloride ,citric acid ,hydrolyzed keratin ,hydrolyzed wheat protein ,panthenol , benzophenone-4 ,perfum/fragrance ,methylisothiazolinone , methylchloroisothiazolino ne , benzyl alcohol ,+/-:cl19140 , cl42090 , cl 18050

obietnica producenta ;

intensywnie regenerujący balsam do włosów suchych i farbowanych ,zawiera filtr UV wzmacnia kolor ,prov B5 proteiny pszenicy keratyna intensywnie regenerują wzmacniają i nabłyszczają włosy .

W sumie skład całkiem całkiem. Początek to emolient, wygładzi i zmiękczy. Potem humektant, nawilża - zatrzymuje wodę we włosach. Następnie antystatyk - ograniczy elektryzowanie. Skład "dzieli" konserwant, ale nie z tych agresywnych, jednakże stężenie dalszej części składników jest już mniejsze, ale jest Proteiny pszenne, keratyna i witamina. Plus cząstka obiecanego filtru . Brak silikonów i składników powłokotwórczych (kondycjonerów pq i q).
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.