Bioderma czy La Roche Posay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-07, 09:36   #1
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99

Bioderma czy La Roche Posay


Witam
Jako, że zbliża się wiosna, postanowiłam zakupić krem do twarzy z dość wysokim filtrem. Długo buszowałam po internecie szukając czegoś co sprawdziło by się u mnie, a jak wiadomo marek jest mnóstwo. Drogą eliminacji zostały mi dwa"
Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13 (Krem ochronny do skory trądzikowej - wysoka ochrona, wersja 2010) KLIK

La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej) KLIK

Moja skóra twarzy jest dość problematyczna, przez kilka lat leczyłam trądzik, aż w końcu na mojej twarzy pryszcze pojawiają się sporadycznie, mam problem z wągrami, zaskórnikami. Nie chce po raz kolejny zepsuć, tego co teraz osiągnęłam, a nie jest to trudne gdyż wiele kosmetyków mnie zapycha. Tak więc od tego filtra oczekuję oprócz ochrony przed słońcem również tego aby mnie nie zapychał.

P.S. Może warto dodać, że nie używałam żadnego kosmetyku Biodermy, natomiast La Roche Posay tak i jestem z tej firmy do tej pory bardzo zadowolona.
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 10:33   #2
Girlar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 77
Dot.: Bioderma czy La Roche Posay

Cytat:
Napisane przez CallMe Pokaż wiadomość
Witam
Jako, że zbliża się wiosna, postanowiłam zakupić krem do twarzy z dość wysokim filtrem. Długo buszowałam po internecie szukając czegoś co sprawdziło by się u mnie, a jak wiadomo marek jest mnóstwo. Drogą eliminacji zostały mi dwa"
Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13 (Krem ochronny do skory trądzikowej - wysoka ochrona, wersja 2010) KLIK

La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej) KLIK

Moja skóra twarzy jest dość problematyczna, przez kilka lat leczyłam trądzik, aż w końcu na mojej twarzy pryszcze pojawiają się sporadycznie, mam problem z wągrami, zaskórnikami. Nie chce po raz kolejny zepsuć, tego co teraz osiągnęłam, a nie jest to trudne gdyż wiele kosmetyków mnie zapycha. Tak więc od tego filtra oczekuję oprócz ochrony przed słońcem również tego aby mnie nie zapychał.

P.S. Może warto dodać, że nie używałam żadnego kosmetyku Biodermy, natomiast La Roche Posay tak i jestem z tej firmy do tej pory bardzo zadowolona.
Miałam próbkę La Roche Posay ale SPF 50 (UVB), PPD 42 (UVA) do skóry trądzikowej wrażliwej jak powiedziała pani w aptece i był bardzo fajny. Wchłania się do całkowitego matu nawet przy dużej ilości i nie bieli skóry. Ma jednak w składzie alcohol denat. , a tego staram się unika w kosmetykach. Na dodatek jest on wysoko w składzie. Biodermy próbki nie mieli, ale ja oglądałam wersję SPF50 i też wyglądała całkiem fajnie. Mój wybór padł jednak na Vichy i jestem zadowolona. Pełny mat, nie bieli i jest tańszy niż dwa w/w. Jest to krem matujący SPF50 do skóry wrażliwej mieszanej i tłustej. Jeżeli Ci to pomoże to ja mam cerę z trądzikiem, bardzo tłustą, makijaż spływa ze mnie po około 2 godz, ogromną skłonność do zaskórników i wysypu trądziku po kosmetykach. Vichy jednak nie zrobił mi krzywdy. Zapytaj w aptece, czy nie posiadają próbek tych kremów.
Girlar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:07   #3
Aleksandra_R
Przyczajenie
 
Avatar Aleksandra_R
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8
Dot.: Bioderma czy La Roche Posay

Ja osobiście korzystam z Anthelios XL lekki fluid do twarzy SPF 50+ dla skóry wrażliwej, i muszę przyznać, że sprawdza się w mojej pielęgnacji bardzo dobrze. Słyszałam, że Anthelios AC SPF 30 sprawuje się bardzo podobnie. Szybko się wchłania, nie bieli cery (nadaje jej za to lekkiego matu), przez co skóra wygląda zdrowo. I co najważniejsze - te kosmetyki rzeczywiście nie podrażniają i solidnie chronią przed promieniami słonecznymi. Tylko, że ja nie mam cery przetłuszczającej się, więc nie wiem czy spowoduje u Ciebie wysyp niespodzianek. Wydaje mi się, że nie powinien, wiele osób z tym typem cery z niego korzysta i są zadowolone. Natomiast gdybym miała większy dostęp do asortymentu Biodermy w moim mieście, na pewno chętnie wypróbowałabym ich propozycje ochrony przeciwsłonecznej. Jest to rzetelna i dobra firma, więc myślę, że śmiało możesz spróbować. Niestety nic więcej nie wiem na temat ich kremów z filtrem.
Aleksandra_R jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:14   #4
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Bioderma czy La Roche Posay

Cytat:
Napisane przez CallMe Pokaż wiadomość
Witam
Jako, że zbliża się wiosna, postanowiłam zakupić krem do twarzy z dość wysokim filtrem. Długo buszowałam po internecie szukając czegoś co sprawdziło by się u mnie, a jak wiadomo marek jest mnóstwo. Drogą eliminacji zostały mi dwa"
Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13 (Krem ochronny do skory trądzikowej - wysoka ochrona, wersja 2010) KLIK

La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej) KLIK

Moja skóra twarzy jest dość problematyczna, przez kilka lat leczyłam trądzik, aż w końcu na mojej twarzy pryszcze pojawiają się sporadycznie, mam problem z wągrami, zaskórnikami. Nie chce po raz kolejny zepsuć, tego co teraz osiągnęłam, a nie jest to trudne gdyż wiele kosmetyków mnie zapycha. Tak więc od tego filtra oczekuję oprócz ochrony przed słońcem również tego aby mnie nie zapychał.

P.S. Może warto dodać, że nie używałam żadnego kosmetyku Biodermy, natomiast La Roche Posay tak i jestem z tej firmy do tej pory bardzo zadowolona.
a może mogłabyś poprosić o jakąś próbkę produktów? Choć skoro byłaś zadowolona do tej pory z La Roche Posay to może lepiej przy tej marce zostań? Ja też mam swoją ulubioną markę i jeszcze żaden kosmetyk z tej marki mi nie zaszkodził.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:09   #5
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Bioderma czy La Roche Posay

Dzięki za pomoc popytam w aptece, a jeżeli nie dostanę próbek to raczej kupię La Roche Posay
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.