Kawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 02:26   #1
kinga658
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3

Kawa


Witam bardzo potrzebuję waszej pomocy !!!
Tak więc tematem jest KAWA . Muszę wymyślić swoją własną kawę tzn nie mam na myśli late capucino americano ekspresso mocha bądz machiatto ale coś naprawdę orginalnego. coś w stylu late ale z dodatkiem jakiejś kombinacji ziół bądź suszonych lub świeżych owoców lub cokolwiek na co tylko przyjdzie ci ochota jest to naprawdę dla mnie bardzo ważne. Mam nadzieję że ktoś z was będzie w stanie mi pomódz . Bądź może ktoś z was pił jakąś niespotykaną kawę w innym państwie na jakiejś wycieczce??
Z góry dziękuje za pomoc
Mój adres e-mail krol.kinia@gmail.com

Edytowane przez kinga658
Czas edycji: 2011-08-22 o 02:29
kinga658 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:48   #2
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: Kawa

Ja lubię do kawy dodać lody - jak dodasz truskawkowe, będziesz mieć truskawkową,jak orzechowe to orzechową... Albo zmiksowanego banana - tylko że to pomysły do kawy na zimno.
Ewentualnie dodaj syropu albo przypraw, np. cynamonu, kardamonu. Można też dodać bitej śmietany z jakimś dodatkiem
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 16:05   #3
lesna_borufka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Kawa

Możesz wypróbowac kawę korzenną. Zagotuj wodę z przyprawami (laska cynamony, gożdziki, kawałek imbiru) i zalej nią kawę rozpuszczalną lub mieloną (mieloną dobrze jest potem przefiltrować). Możesz dodać do tego gorącego mleka, albo przestudzić dodać lód zimne mleko lub bitą śmietanę- przepis ze strony http://www.kawatopodstawa.pl/
lesna_borufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 11:53   #4
malpi
Przyczajenie
 
Avatar malpi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Kawa

najoryginalniejsza kaw pilam w Gdansku- cappuccino ogorkowe. o dziwo bylo bardzo smaczne, delikatne z leciutkim, swiezym posmakiem ogorka na koncu, slodkie, wiec podejrzewam ze to jakis syrop, ale nie widzialam go nigdzie w sklepach
malpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 07:47   #5
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Kawa

Ja także lubię z lodami kawę zwłaszcza z expresu . Pychotka.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 09:03   #6
mloda_fanatyczka
Raczkowanie
 
Avatar mloda_fanatyczka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 54
Dot.: Kawa

Ja kiedyś piłam kawę z koprem. Wiem, że niespotykane i odpychające połączenie, ale smakowało bardzo dobrze!
__________________
Zmieszaj jak największy błękit z jak największą czernią, wszyscy którzy wrócili z biegunów zawsze będą ze mną...
mloda_fanatyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 10:13   #7
edelka551
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kawa

Ja kiedyś często piłam kawę z koglem moglem i bardzo mi smakowała, teraz jakoś zapomniałam o niej, jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Bierze się dwie łyżeczki kawy sypanej i zalewa się wrzątkiem, po prostu robi się zwykła kawę parzoną. Osobno robi sie kogiel mogiel z jednego żółtka i tyle cukru, żeby masa stała się gęsta, bo w przeciwnym wypadku po dodaniu do kawy natychmiast opadnie. I tak przygotowane żółtko powoli wlewamy do kawy. kawy już nie słodzimy. Pychota.
edelka551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 18:03   #8
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kawa

Cytat:
Napisane przez edelka551 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś często piłam kawę z koglem moglem i bardzo mi smakowała, teraz jakoś zapomniałam o niej, jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Bierze się dwie łyżeczki kawy sypanej i zalewa się wrzątkiem, po prostu robi się zwykła kawę parzoną. Osobno robi sie kogiel mogiel z jednego żółtka i tyle cukru, żeby masa stała się gęsta, bo w przeciwnym wypadku po dodaniu do kawy natychmiast opadnie. I tak przygotowane żółtko powoli wlewamy do kawy. kawy już nie słodzimy. Pychota.
oo, dobrze, ze mi przypomnialas. Mialam wlasnie to sprobowac, bo gdzies to w ksiazce przeczytalam, i musze sprobowac. Zwlaszcza, ze ja uwielbiam kogel mogel.

Ja czasami cynamonem posypuje.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:08   #9
PepperPunch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Kawa

Nie wiem czy dalej poszukujesz inspiracji, ale jezeli tak,to mysle, ze ciekawa propozycja jest kawa barraquito, ktora mialam okazje zasmakowac na Teneryfie. Taka kawa składa sie z: 1 espresso, spienionego mleka, zagęszczonego i słodkiego mleka skondensowanego, licor 43 (hiszpański likier z cytrusów i soków owocowych z lekka nuta wanilii i innych aromatycznych przypraw, składających sie w sumie z 43 składników, stad nazwa), szczypty cynamonu, skorki cytrynowej (poprawnie zrobiona, układa się w przepiękne warstwy) – niebo w gębie!
Mam nadzieje, ze bedzie to przydatne
PepperPunch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 08:20   #10
edelka551
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kawa

Ostatnio rozmawiałam na temat kawy i przypomniała mi się pyszna, jakże inna w smaku kawa, którą podawała moja ciocia, ale tylko przy wyjątkowych okazjach. Była to kawa z koniakiem i kostka gorzkiej czekolady. A przyrządza się ją tak: na 4 filiżanki kawy potrzebne jest 1/8 l koniaku, 4 goździki, odrobina cynamonu, drobno mielona kawa na 4 filiżanki. W rondelku podgrzać koniak z goździkami i cynamonem, zaparzyć mocną kawę, może być w ekspresie, a następnie wlać ja do rondelka z koniakiem, wymieszać rozlać do filiżanek. Podawać z kostka gorzkiej lub mlecznej czekolady według gustu i uznania. Właśnie chcę taka przygotować dla moich gości, którzy zjawią się w sobotę.
edelka551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 09:12   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kawa

brzmi fajnie, ale ja nie lubie koniaku, ogolnie nie lubie nic z alkholem w kawie.
Ale kawalek czekolady gorzkiej - brzmi super.
Czasami sobie kupuje syropy do kawy w coffeheaven, nawet niezłe.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 18:50   #12
edelka551
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kawa

Słyszałam, czytałam i piłam różne kawy, ale o tej, o której chcę napisać nawet mi sie w nocy nie śniło, że tak można podać kawę, a mianowicie bierzemy dorodną cytrynę, którą sparzamy i wydrążamy, następnie do tak wydrążonego pojemnika wlewamy przygotowaną gorącą kawę, dodajemy gałkę lodów waniliowych i obkładamy plasterkami truskawek. Wprawdzie ją jeszcze nie piłam, ale brzmi świetnie i mam zamiar taką sobie przygotować.
edelka551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:00   #13
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Kawa

Caffee bonbon czyli z mlekiem skondensowanym tyle ze to nie jest "twój własny pomysł" tak samo zreszta jak wszystkie pozostałe podane tutaj przepisy

Aha Kucharka2013 znowu przekonuje wizaz ...

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-09-17 o 19:03
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 14:45   #14
cerasi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: Kawa

edelka551, a ta kostka czekolady jest w filiżance czy obok?
cerasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:03   #15
edelka551
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kawa

Oczywiście, że tą kostkę czekolady wrzuca się do filiżanki, kawa ma wtedy lepszy smak, sprobuj, a przekonasz się. że jest znakomita.
edelka551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:31   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kawa

ja po prostu lubie kawe o smaku kawy, najchetniej z mlekiem i to kondesowanym. A jak juz cos dodawac to moze adwokat?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 08:35   #17
edelka551
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kawa

O, przypomniałaś mi o kawie holenderskiej, jak byłam w Holandii to taka właśnie piłam , ale zapomniałam jak to sie robiło z tym adwokatem, że powstały warstwy, ale postaram sie dowiedzieć od znajomych, którzy ze mną tam byli, bo znajoma zawsze takie nowości notowała, ale nie wiem czy tym razem.
edelka551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:19   #18
jagodka1
Raczkowanie
 
Avatar jagodka1
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Kawa

A ja uwielbiam kawę z Baileys Oczywiście niewiele dla smaku i nie za często, bo to jednak kawa z alkoholem, ale jak już wybierać dodatek to taki
a i jeszcze czasem posypujemy taką przyprawą do kawy z młynkiem Knorra - też fajny dodatek, tam w środku jest cynamon i coś tam jeszcze
jagodka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.